50 jaar geleden in Soest Holland-stijlprijs verreden in Ruitersportcentrum „Eldorado" [CONTANT-BON VVV nieuws Gehannes... ONKYQ Dinsdag 25 Februari a,s. E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof HET IS GEEL/ZWART A. VAN GINKEL Toneelvereniging „Ons Genoegen" Glaasje op - toch gereden 1. Zondagsrust. 2. Artikel 32 Melkbesluit. 21 Februari 1930 Openingstij den bureau huisvesting Minimum 4 regels f6,00 ONKYO Schoemaker E. G. Kerkhof 11 Soester Courant van woensdag 20 lebruari 1980 11 ETEN APART GEZELLIG Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters-en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Vooral Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters; en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g, 10816 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: .advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart) DENK AAN DE ONDERTEKENING! en moet per 28 februari ach terop uw bromfiets zitten. Voor f99,50 premie (incl. schroeven) krijgt u dat BROMFIETSPLAATJE en polis en... onze service. Eén telefoontje en wij brengen hem. U kunt ook langskomen. Uw persoonlijke adviseur VALERIAANSTRAAT 18 TELEFOON 18540 Lid NBvA Al bijna 34 jaar brengt toneelvereni ging ,,Ons Genoegen" in Baarn haar uitvoeringen. De opkomst van de tele visie maakte het de vereniging een tijd lang moeilijk om volle zalen te trek ken. Nu echter steeds meer mensen de uitknop van de T.V. weten te vinden, wordt er meer naar andere recreatie mogelijkheden gezocht. Ook toneelver eniging ,,Ons Genoegen" wist de laatste vijf jaar, mede door overtui gend spel en volledige inzet van de leden steeds meer publiek te trekken, ook mede door eigen decors en een geluidsinstallatie. De laatste jaren kwamen er zoveel toneelliefhebbers, dat geprobeerd werd bij donateurs navraag te doen, of zij al dan niet de toneelavonden zouden bezoeken, zo niet, leverden zij de toegangsbewijzen in, opdat andere mensen deze avonden dan wel konden bezoeken. Maar helaas, nog steeds moest de vereniging nee verkopen en tientallen bezoekers teleurgestellen, waaronder ook vele mensen uit de omgeving van Baarn. Om nu ook al die teleurgestelden een plezierige avond te kunnen bezorgen worden in Maart twee avonden gege ven t.w. op de zaterdagen 15 en 22 Maart. Opgevoerd wordt de komische roman ce „Liefde om de ijskast" geschreven door Toon van Vuren. De aanvang is 20.00 uur, zaal open 19.30 uur in Astoria. Er is op beide avonden bal na tot 2 uur. Kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar bij C. Koops. Sparrenlaan 3, tel. 14109, Baarn, Mevr. Suik, Weteringstraat 44, Baarn en A. Berghuizen, Gondel 9, tel. 18404, Baarn en 's avonds aan de zaal. Entree 4,50 per persoon. Op de Soesterbergsestraat werd een 33-jarige autobestuurder uit Utrecht aangehouden. Hij viel diep in de nacht op door zijn rijgedrag. De beide blaas- proeven wezen een teveel aan alcohol gebruik uit; de man weigerde daarna de bloedproef. Hij kreeg een p.v. en een rijverbod. Ook betaalde hij een achter stallige boete, groot 650 gulden,' zodat het ritje door Soest hem nog wel even zal heugen. Op zo. 24 febr. is er in de Flint thea ter te Amersfoort om 12 uur een kof fieconcert, met Frans Brüggen, blok fluiten. Programma: Jacob van Eyck- Amarilli mia bella/Georg Ph. Tele- mann-Twee fantasieën/Joh. Seb. Bach-Partita in c kl./Makoto Shinoha- ra-Fragmente. Prijs 5,-; Pas 65/CJP ƒ4,-. Op 25 en 26 febr. komt in De Flint theater te Amersfoort „Het vege lijf" (Bodies) van James Saunders met o.a. Ton van Duinhoven en Ellen Vo gel. De confrontatie van twee echt paren met elk hun eigen (on) hebbe lijkheden. Aanvang 20.15 uur. Prijs 19,50; Pas 65 15,50; CJP 14,50. S.O. SOEST organiseert op zo. 9 maart een Pijnenburgcross met een parcours door de prachtige natuurgebieden van het landgoed Pijnenburg en de W. Arntzstichting, met afstanden van 2^-5 en 10 km. en de halve marathon. Inschrijven en kleedgelegenheid van af 10.30 uur in de kantine van S.O. Soest aan de Bosstraat. Starttijden: 2^é km. 11.30 uur; marathon 12.00 uur; 5 en 10 km. 12.05 uur. Van 25 febr. t/m 2 maart zal in de hallen van de RAI te Amsterdam de tentoonstelling Tweewieler RAI 80 ge houden worden. Bezoekers vinden er fietsen, bromfietsen, motorrijwielen, scooters en zijspanwagens, en specia le kleding voor de gebruikers van de ze vervoermiddelen. Als extra attrak- tie voor het publiek zullen iedere dag tien fietsen worden verloot, met een winkelwaarde van 550,-, onder het motto: „Ieder uur een fiets voor niets". Op 6 april (ie Paasdag) en 7 april wordt in het sportpaleis Ahoy te Rot terdam de 3e Internationale Country Festival gehouden. Tijden van beide dagen: aanvang 17.00 uur; einde plm. 24.00 uur. Prijzen van 25,- t/m 60,- per dag, alhier te reserveren. In de Jaap E denhal te Amsterdam vindt op za. 22 maart een concert plaats van The Shadows. Aanvang 20.15 uur. Prijs 25,-. De voorverkoop van kaarten is reeds begonnen. In het Concertgebouw te Amsterdam is op 4 maart een concert van Julien Clerc. Aanvang 20.15 uur; Prijzen 15,- t/m 30,-, alhier te reserveren. In theater Carré te Amsterdam zijn van 12 maart t/m 23 maart voorstel lingen van Die Czardasfürstin. Aan vang 20.15 uur. Prijzen 7,50 tot 25,-. U kunt alhier reserveren vanaf 1 maand voor de voorstellingsdatum. Van 6 febr. t/m 3 aug. is in het Rijks museum te Amsterdam de tentoonstel ling „Prijs der Zee". Dan toont de afd. Ned. Geschiedenis vondsten uit wrakken van Oost-Indiëvaarders die in de 17e en 18e eeuw zijn vergaan. De expositie toont een veelheid aan voor werpen op het gebied van scheeps uitrusting, bewapening en lading (munten, mesheften, drukletters, por- celein en nog veel meer). Tot en met 24 februari kunt u nog naar de 47e „West-Friese Flora", een tentoonstelling van bolbloemen en te vens een tentoonstelling van stam boekvee en Husihoudbeurs in de Vei linghallen te Bovenkarspel (N.H.) West-Friesland. Van 22 t/m 25 febr. is in de Rijnhal te Arnhem een grote campingshow. Op 8 en 9 maart zijn de finales van de Internationale IJsspeedway Races op de kunstijsbaan te Eindhoven. Het A.B.N. Wereld tennistoernooi wordt dit jaar gehouden van 10 t/m 16 maart in sportpaleis Ahoy te Rot terdam. Prijzen van 15,- t/m 30,-; Passe-Partouts 140,-, alhier te reser veren. Filmhuis Artishock aan de Steenhoff- straat 46 te Soest draait op do. 21 febr. de film „De smaak van honing". De regie is van Tony Richardson uit En geland. De film is in kleur en duurt 100 min. Het gaat over menselijkheid in een armoedig en chaotisch milieu. Aanvang 20.30 uur. Prijzen 4,50; le den kursisten, CJP-ers, Pas 65 3,50. In de pauze gratis thee. Op 2 maart is er een antiekbeurs in de expositiezaal van het Vogelpark Avifauna te Alphen a/d Rijn. Geopend van 10-17 uur. In het kader van de 18e winterserie op de Zaterdagen wordt op za. 8 maart weer gewandeld door de Chr. Wandel sportveren. „Olympia" te Soest. Af standen 5-10 en 15 km. Starttijd tus sen 10.30 uur en 14.00 uur bij wijk- gebouw ,,De Rank", Soesterbergse straat 18 te Soest. Parkoersen zijn af wisselend straat/bos. Inl. Hr. Brood, Torenstraat 8, tel. 19979 en Hr. Steen- delaar, L. Brinkweg 50, tel. 16414. In Utrecht in de Veemarkthal is op 29 februari, l en 2 maart een Antie kade. De A.N.W.B. start weer met haar we kelijkse wandelingen, en wel op 1, 2, 8 en 9 maart. Men kan de Zandenbos- wandeling maken vanuit Nunspeet. Vertrekpostis: VW-kantoor, Stations plein te Nunspeet. Er is een keuze tussen 9,15 en 20 km. Op dezelfde dagen als boven genoemd kunt u ook de Den Treekwandeling maken. Dit vertrekpunt is: Alberts Corner Rest. Oud Leusden aan de Vlooswijk- seweg te Oud Leusden. Het aantal te lopen kilometers bedraagt 8,13 of 20. De nieuwe fiets- en bromfietskaarten zijn er ook weer en tegen betaling van 7,50 op ons kantoor te verkrijgen. Voor theaterbespreken, kadobonnen, plattegronden, dienstregelingen door heel Nederland van boot-bus of trein, moet u bij de VW zijn. Ajje met de auto deur Soest kaart, daan maajje narges haarder rieje daan fieftig. En daa's haard zaat. Vaanaaf ut Paleis noar de Birkt, daa's un heul end. Aachterom over de Loanstroat en de Beukeloan is ok un laang stuk. En daan mojje goed uut- kieke, waant de pliesie stoat d'r stiekum op te lette daajje niet te haard op ut gaaspedoal traapt. Want as 't effe niet te drok is goa je vaan eiges toch haarder rieje. Gelukkig ben d'r vaan die luu, die met de lichte kippere as de tute stoan te loere. Ik weet niet of daat maag, moar 't spoart licht un stuk vaan je zaakgeld. Ut rieje kost toch aal zo duur! D'r mos ok us un bord uutte- vongde worre veur bromfietse: Inhoale verboje. Waant die dinge scheure je op ut fiets- paad gewoon veurbie. Ajje daan zelluf rechs aaf mot kajje wel un kilometer vaan te vore goan kieke of ter geejn een aachter je an komt. En ajje daan broaf ben en effe waacht, daan sloan ze zongder un póót uut te steke zelluf aaf. En daan wor ik toch zo vinnig, 'k Het wellus getuterd, moar daan laache ze je uut of ze wieze op d 'r voorhoofd. Aas of ze zegge wulle: „ok het wel herses in me haarses, moar jie ben gek! Ajje deur riejt en ze klaappe teuge je an, daan krieje aaltied de schuld, waant de bluts in om. 'k Het wellus getuterd, moar daan laache ze je uut of ze ivieze op d 'r veurhoofd. Aas of ze zegge wille: ,,ik het der aaf paukt en der ongderdele uuthoalt, kope ze zo weer waat aanders. Waant iedereejn het geld zaat, liek ut wel. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge daat de pliesie die scheurders moar us op ut buro mot houwe en daan un haalf uurtjr de aarm op en neer loate goan. Licht daat ut hellupt. HANNES VAN DE NENG. Bespreking Het is dringend gewenscht, dat een ieder, die een Melk- verkoopers-vergunning heeft, deze belangrijke vergade ring bijwoont. Het Bestuur. Het is gebleken dat velen nog onbekend zijn met de openingsuren van het ge meentelijk bureau huisvesting aan de Lange Brinkweg. Voor huisvestingsaangelegenheden kan men op maandag, woensdag en vrijdag bij het bureau terecht en wel van 9 tot 12 uur. EEN TOPMERK GELUIDSAPPARATUUR DAT TE BETALEN IS Het bestuur van de Melkslijtersvereeniging maakt bekend dat (7.30 uur precies) een vergadering zal gehouden worden in het Café „Middelwijk" (F. Heeremans). Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Op de hem eigen wijze bedankte de heer J. A. Detmar de jury, en al diegenen die hebben meegewerkt aan deze wedstrijden. In het bijzonder ging zijn dank uit naar kwekerij Steenman, aan de Bliek laan, die dit fraaie parcours opfleur de met belangeloos beschikbaar g de koniferen. Autobusdienst Baarn-Utrecht Ged. Staten hebben afwijzend beschikt op de aan vrage betreffende den autobusdienst Baarn- Utrecht. Uit de overwegingen van dit besluit blijkt, dat Ged. Staten van meening zijn, dat de communi catie voldoende is. Afd. Baarn, Soest en Omstreken van de Nederl. Vereen, tot Bescherming van Dieren Maandagmiddag hield bovengenoemde ver. haar jaarvergadering in Hotel Zeiler, Baarn. Als belang rijk verworven stuk arbeid door het hoofdbestuur werd gememoreerd het tot stand komen der over eenkomst inzake het veevervoer bij de Ned. Spoor wegen, dat 1 Juli a.s. onder controle van comm. A uit de Ned. vereen, komt te staan. De inkomsten bedroegen 1182.72, terwijl de uitgaven 995.65 beliepen. Alzoo een saldo van 186,65. De penningm.esse werd decharge verleend. Bij de verkiezing werd dank gebracht aan de overleden bestuursleden H. H. Boel Hartsen en A. v.d. Groes Naters en diens zoon. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd de H. H. Schreuder, Insp. van Politie, Rinke Tolman en De Koning, oud-comm. van politie, (allen te Soest) terwijl de penningmeesteresse en secretaresse bij acclamatie werden herkozen. De afd. gaf dit jaar een brochure uit, getiteld: „Leven en laten leven". Daarna had nog een geanimeerde bespreking plaats over het schieten van honden op een erf van derden en het schieten door jachtopzieners op roofvogels. Beide punten werden tot een voorstel geformuleerd om op de a.s. alg. vergadering te worden behandeld. Tevens werd besloten een onderzoek In te stellen van de werkwijze van het Soester abattoir, terwijl tevens zal worden overgegaan tot het opmaken van een procesverbaal bij het snelle automobielvervoer van niet behoorlijk afgedekte kippen en ander pluimvee. In gijzeling gesteld Een inwoner onzer gemeente, de heer M., die eenige weken geleden in gijzeling werd gesteld, had, nadat hij zich failliet had doen verklaren, zijn vrijheid weer herkregen. Nu zijn faillissement echter we gens gebrek aan actief Is opgeheven, is hij, naar wij vernemen wederom in gijzeling gesteld. Gevaarlijk Bij het snoeien der boomen in de Wald. Pyrmont- laan, viel een nogal zware tak op één der electrische draden, waardoor deze brak. De direct gewaar schuwde politie trof maatregelen, ter voorkoming van ongelukken, terwijl de P.U.E.M.-mannen spoe dig aanwezig waren, om het euvel te verhelpen. Parochiehuis Het parochiehuis der R.K. parochie op Nieuwerhoek werd, nadat het Zondag door den Zeer Eerw. Heer Pastoor Mölder was ingewijd, van 2-6 uur voor het publiek ter bezichtiging opengesteld. Het bezoek was zeer druk, terwijl veel bloemen waren ingeko men. Het is een zeer gezellig zaaltje. Met een feestavond is j.l. Maandagavond het gebouw geopend. De heer Jos. Mineur, uit Amster dam, hield de lachspieren in beweging, terwijl door de heeren Gebr. Butselaar het muzikaal gedeelte werd verzorgd. Het was een mooie avond. Schadepost Een prachtige hond van den agent van politie K. bleef, toen het dier over een hek sprong, met het lichaam in één der punten hangen. Hoewel het dier, dat een diepe wonde had opgeloo- pen, direct door den veearts werd behandeld, is het des avonds gestorven. Voor dezen hond was kort geleden nog 100,- geboden. De Eem Het uitdiepen van het gedeelte Eem tusschen Amersfoort en de Melm zal Maandag 10 Maart a.s. door de provincie worden aanbesteed. De raming der kosten van dit werk is 125.000,-. Lezing van den Pluimveeconsulent Wijk Woensdagavond sprak in „De Gouden Ploeg" voor de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging de heer Wijk, Hoofdassistent Pluimvee-consulent te Apeldoorn, over het opfokken van kuikens. De groote zaal was zeer goed bezet. De voorzitter der vereeniging, de heer Busch, leidde met een kort woord den heer Wijk in, daarbij tevens eenige leden van de Baarnsche Pluimvee-vereeniging het wel kom hier toeroepende. De heer Wijk, die op 'n onderhoudenden, prettigen toon, bovenvermeld onderwerp behandelde, kwam tot de conclusie, dat vooral reinheid bij het opfokken van kuikens een eerste vereischte is. Aan het slot deelde de voorzitter nog mede, dat in de volgende maand de directeur van de eierveiling te Bussum, voor de vereeniging hoopt op te treden, terwijl in Mei een excursietocht naar Beekbergen zal worden gemaakt. Een 2-tal nieuwe leden traden toe. De vereeniging telt thans meer dan 100 leden. Koninklijke belangstelling De commissie, belast met de voorbereiding tot aanschaffing van een ziekenauto, deelt mede, dat bij haar een belangrijke gift is binnen gekomen van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. UIT DE ADVERTENTIÈN: ABONNEMENTEN op Radiobode, Omroepgids, Het Rijk der Vrouw, en alle andere Couranten en Tijdschriften worden steeds gaarne aangenomen. W. Slieb. Van Weedestraat 61, tel. 2323. Leesbiblio theek. GEVRAAGD nette jongen, Garage Madjoe, Sta tionsweg 6, Soest. HOTEL DE GOUDEN PLOEG dansclub „Onder Ons" geeft Donderdag 27 Februari een soirée-avond voor leden en niet-leden met attracties. Optreden van duo Poncia. Entrée 0,50. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: Tel verzoektmaal plaatsing Ondertekening Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Eén van de deelneemsters aan het springconcours in „Eldorado Foto: Herman van Dam Wetend dat het in de juiste stijl gere den zijn van de paarden op de Natio nale wedstrijden, beoordeeld wordt op stijl en prestatie, moeten deze onder linge wedstrijden wel als zeer positief gezien worden, voor de in de toekomst 'Soest vertegenwoordigde Nationale springruiters. Dit viel o.a. op te maken uit de toe lichting gegeven door het jurylid H. P. W. Danvers, die naast de gebruike lijke kritische kanttekeningen zich ook lovend uitliet, over het feit dat hij geen combinaties had gezien, die ten behoeve van de prijs, zichzelf, hun paard of pony eraan waagden. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST -TELEFOON 02155-20202 f 8,00 f 10,00 f 12,00 f 14,00 f 16,00 f 18,00 f 20,00 f 22,00 regels regels regels regels regels regels regels regels met 3 jaar garantie van Van Weedestraat 78 Tel. 10344* In 1979 besloot de Verzekerings Mij. Holland, Stichting Ruitersport Centrum „Eldorado", te stimuleren in het beoefenen van de amateur-springsport, door het beschikbaar stellen van een tweetal wisselbekers, waarvan één verreden door springruiters niet in het bezit van een eigen paard. Daardoor waren zij aangewezen op de lespaarden van genoemde Stichting. Een tweede beker werd beschikbaar gesteld voor leerlingen en oud-leerlingen, eigen paardenbezitters, dit, tot instandhouding van de band tussen Ruitersport centrum Eldorado en hun sympathisanten. Dat deze prijs erg populair is, bleek wel uit het feit, dat oud leerling Sophie Draaisma, momenteel woonachtig in Friesland, naar Soest kwam met haar paard, om voor deze prijs te strijden. Ook de pony jeugd werd betrokken bij dit indoor springconcours.. Aangezien voor deze ruitertjes gen stijlprijs beschikbaar was, bood de heer J. A. Detmar, voorzitter van de Stichting, deze spontaan aan. Om 4 uur startte het springconcours Pony's. De spanning was te snijden in de overvolle foyer, toen als eerste Leonie Hofkens met Foxy de spits af beet. Een zeer rustig gereden par cours met één weigering, leverde haar 3 fouten op. De volgende deelne mers moesten foutloos met een zo hoog mogelijk stijlcijfer rijden, om een kans te maken op een prijs. Het meeste geluk was beschoren Natasja Schouten, die met Miramus, een foutloos parcours, en het cijfer 7 voor stijl kreeg en de stijlprijs in ont vangst mocht nemen. Een 2de plaats was voor Yvonne Speekman op Kees, 3de werd Yvonne van Lierop met Jim- my, 4de Karin v.d. Woude met Jimmy en als 5de classeerde zich Diana Schwab met Clement. Hierna werd om 6.30 uur gestart met de rubriek Stichtingspaarden, par- courshoogte 60 cm. Als eerst wist zich te plaatsen Margreet v. Brummelen met Rhuswin, het cijfer 7 voor stijl was niet toereikend voor de stijlprijs. Deze viel ten deel aan de in het 80 cm. parcours startende Pien Grosman, die een 9 voor stijl wist te veroveren, doch naar een tweede plaats verdron gen werd, door de op eigen paard rijdende, Henriëtte de Graaf op Zato- pek, die met haar cijfer 9,5 de Hol land stijlprijs veroverde, in de voor haar geldende kategorie. 3de op het 80 cm. parcours werd Fer Leek op Olga. Rond 9 uur begon het parcours 1 mtr. tot 1.10 mtr., waarin alleen deelge nomen werd door ruiters met eigen paarden. De heer Aart Kraay met Parcival, uit Nijkerkerveen, klasseer de zich als eerste, op de voet gevolgd door de zeer fanatiek en geconcen treerd rijdende Sophie Draaisma, uit Ruigahuizen (Fr.), met haar nog jon ge paard Ranger. Als 3de plaatste zich met hetzelfde aantal fouten de heer Aart van 't Net op Oran, zodat ook stijl bepalend was in deze kate gorie. De aankoop van HiFi-apparatuur is een zaak van vergelijken en dan beslissen. Ontdek daarom eerst wat Onkyo verstaat onder: Quartz Lock, Accu-Bias en Super Servo. Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1980 | | pagina 11