UW FORD DEALER HEEFT 'N VERRASSING VOORU. Oehoe Vogt neemt afscheid na 20 jaar Voormalige houtwerf wordt bouwrijp gemaakt AutoVandermeer Amersfoort b.v. VAARöeRhooqt's tuintips VOOR öoe-het-zelveRS KNAC Handboek uitgebreid Miranda Sips naar de voorronde van Nationale Turnkampioenschappen A (Efen komplete kollektie kasten! Restaurant Restaurant De wegwijzer mar Auto Vandermeer, volg de borden van Industrieterrein „De Isselt" vak A f3195.- A.:a WEERD u wat er allemaal gedaan kan worden aan de Soesterbergsestraat NIET? Wel, hier komen de mogelijkheden: diner a la carte diners recepties broodtafels vegetarisch menu koud en/of warm buffet fondue v.a. 4 pers. Tot ziens Oehoe - en bedankt! Goed tuingereedschap is het halve werk (deel 1) <8 Grote winst hockeyclub Soest 12 Tel. 02155-20202 b.g.g. 033-40146 of 12907 Uw official Industrieterrein "De Isselt" vak A tUOBWCG STRAATWEG ÜUfcVEEAin Massieve met de hand gesneden kast Kwartierslag met 2 wijsjes iOtlT»8EHGSES1»AAT1* SOtlf TE1EF. OlUi-12»! TIJDELIJK EEN COMPLETE GASINSTALLATIE VOOR EEN UITZONDERLIJK LAGE PRIJS dealer voor Amersfoort e.o. Fluorweg 49-51 Amersfoort Tel. 033-1 5548 Soester Courant van woensdag 20 februari 1 Vrijdagavond 22 februari neemt Oehoe Vogt afscheid als leidster van de Scou- ting-groep „De Fakkeldraagsters". Mevrouw Vogt was twintig jaar verbonden aan deze Soester Scouting-groep. Mevrouw Vogt begon haar loopbaan als leidster bij de Fakkeldraagsters begin 1960, toen deze groep met een tijdelijk tekort aan leiding te kampen kreeg. Me vrouw Vogt had indertijd een dochter bij de Fakkeldraagsters en bood aan, enige tijd de leiding over te nemen. Enige tijd is twintig jaar geworden. bleef vele jaren lid van de scouting groep. Tegenwoordig blijkt er bij de ouders minder belangstelling te be staan voor de scouting-groepen. Twin tig jaar geleden bleven de oüders thuis, wanneer zoon of dochter naar padvin derij ging of pasten zij zich aan. Te genwoordig zeggen kinderen met alle gemak af, of blijven ze weg zonder iets van zich te laten horen. Ook bij Oehoe Vogt hebben de twintig jaren niet stilgestaan. Ze kan ook met de jeugd van nu uitstekend opschieten. Ze vindt het omgaan met kinderen nog steeds een grote hobby. Maar er is een tijd van gaan. Wanneer een leidster op kamp gaat met „haar" kabouters, dan is dat erg leuk. Maar wanneer ze daardoor nog een week moet „bijkomen", wordt het op kamp gaan wel een vermoeiende bezigheid. Wat zeer zeker niet verdwenen is bij de scouting-groep van tegenwoordig, is de sociale funktie die het lidmaat schap van een scouting-groep met zich meebrengt. Wie kent er niet „heitje voor een karweitje". Nog steeds heeft de scouting een belangrijk aandeel in het vormen van een karakter. Nog steeds is het werken bij een scouting groep opbouwend werk. De kinderen wordt geleerd dienstbaar te zijn, sa men iets te bereiken. Misschien is het nut van een scouting-groep juist in de ze tijd van nog groter belang dan ja ren geleden. Toch neemt Oehoe Vogt afscheid. Na twintig jaar leidsterschap vindt ze dat haar werk door jongeren moet worden voortgezet. Het tekort aan leidsters is inmiddels opgeheven. Patricia Teile kamp volgt haar op als kabouterleid- Bij de Fakkeldraagsters bleek in de ja ren zestig een chronisch tekort aan leidsters te bestaan. Oehoe Vogt werd geïnstalleerd als leidster, nadat zij eerst padvindster was geweest. In 1970 kreeg mevrouw Vogt de leiding over de hele groep, die toen bestond uit senior- padvindsters, padvindsters en kabou ters uit Soest en Soesterberg. Na ver loop van tijd werd de afdeling Soester berg opgeheven. De Soester afdeling groeide echter aanzienlijk. Het kaboutershuis, een'blokhut nabij het openluchttheater, werd te oud en vervallen. Besloten, werd, een nieuw onderkomen te zoeken in een clubhuis aan de Bosstraat. Iets dat niet zonder problemen verliep. Iedereen was ge hecht aan de blokhut. Het was een oud, primitief, sprookjesachtig en roman tisch gebouwtje. Elektriciteit was niet aanwezig; de hut werd verwarmd met behulp van houtblokken in een gebrek kig funktionerende open haard. Inmiddels heeft het onderkomen in de hut aan de Bosstraat plaats ge maakt voor een verblijf aan de Den Blieklaan. En al is het clubhuis aan dé Den Blieklaan misschien minder ro mantisch, er is geen padvindster of kabouter die de gezelligheid van het nieuwe klubhuis zou willen ruilen voor de lekkende blokhut. Na twintig jaar neemt Oehoe afscheid. Twintig jaar waarin, ook in de kabou terwereld, de tijd niet heeft stilge staan. De kinderen van toen zijn in middels volwassen. De kinderen van nu zijn heel anders dan die van twin tig jaar geleden. Een kind dat vroeger als kabouter bij de Fakkeldraagsters kwam, „klom op" tot padvindster en Een recente foto van Oehoe Vogt tijdens de installatie van een kabouter ster. Patricia is vijftien jaar geleden begonnen bij de padvinderij te Am sterdam. Vier jaar geleden kwam ze bij de Fakkeldraagsters. Mevrouw Wilma Bettenhausen volgt Oehoe Vogt op als groepsvoorzitster. Vrijdag a.s. is dus, zoals eerder ver meld, het afscheidsfeest van Oehoe Vogt. In de Open Hof zal die avond vanaf 20.00 uur een afscheidsfeest ge organiseerd worden door de leiding van de Fakkeldraagstersgroep. Als af- scheidskado heeft Oehoe gekozen voor geld. Geld dat besteed zal worden aan de achtjarige Anna Buvan, een meisje dat vorig jaar op afstand werd ge adopteerd in het kader van het jaar van het kind. Variërend van een Drentse kast tot een Engels kabinet, van een strakke boekenkast tot een porseleinkast. Nu we aan de drempel staan van het voorjaar met zijn tuindrukte, is het wel eens goed om bij ons gereedschap stil te staan, omdat dit in puike condi tie zijn moet, zodra we het nodig hebben. Een tuinspade met een verroest blad werkt veel zwaar der dan een schoon exemplaar en met een botte snoei- of heggeschaar is het moeilijk knippen. Al ons gereedschap kan daarom nu het best onder handen worden genomen, voordat we misgrijpen. Het opknappen van het materiaal bestaat in veel gevallen uit het roestvrij maken van de metalen gedeelten aan ons gereedschap, wat het beste met fijn schuurpapier of staalborstel kan gebeuren. Hierna kunnen we de onderdelen invetten met va seline, smeerolie o.i.d. Het controleren van de ste vigheid van de steelbevestiging is ook vaak geen overbodige zaak, waarna we rustig het werkbare weer af kunnen wachten. Knippend en snijdend gereedschap dat niet meer voor 100% te gebruiken is, laten we slijpen bij een goede ijzervakhandel of doen dit zelf, als we hier genoeg kaas van gege ten hebben. Misschien is het in sommige geval len ook nodig nieuw gereedschap aan te schaffen ter vervanging of uitbreiding van ons bestand. Vaak is dit niet eens zo eenvoudig omdat er van daag de dag een ontzettend ruim aanbod in tuin gereedschap is. Steeds weer worden er nieuwe mogelijkheden ontdekt om het tuinieren te vereen voudigen, waardoor het als tuinliefhebber steeds moeilijker wordt, een verstandige keuze te maken bij aankoop van tuingereedschap. We zullen de meest belangrijke gereedschappen eens de revue laten passeren die voor de tuinama- teur van nut kunnen zijn. Een cultivator met lan ge steel is een handig werktuig om vastgeslagen grond los te maken en harde grondkluiten stuk te slaan. Er zijn er met 3 en met 5 tanden wat op ge makkelijk bewerkbare grond van weinig invloed is. Op zwaardere grond werken we het lichtst met een drietand. Ook zeer bruikbaar is de gazonste ker, een steel werktuig met een halvemaanvor mig blad, dat in het begin van het groeiseizoen kan worden gebruikt om een rechte, vertikale rand aan het gazon te steken. Bij de aankoop van een gieter hebben we de keus tussen metaal en kunststof. De laatste is veelal beter hanteerbaar en is beter bestand tegen bijtende stoffen (eventuele bestrij dingsmiddelen). Hoe de greep er uit ziet die we aanschaffen is afhankelijk van het doel waar we deze voor kopen. Een greep met 4-vierkante tanden is een ideale spitgroep, terwijl een rondtandige vork met 5 tanden gebruikt wordt voor het versprei den en laden van ruige mest. Er bestaan ook kleine grepen, die erg geschikt zijn voor het wieden van onkruid. Harken zijn het beste wanneer deze 10 tot 12 tanden bezitten. Er zijn tegenwoordig harken met lichtgewicht ste len, wat het werken ermee een stuk lichter maakt. Een hark wordt gebruikt voor het gelijkmaken van de grond en het voorbereiden van zaaibedden in de groente- en bloementuin. Volgende week gaan we nog wat dieper in op het tuingereedschap met al zijn veelzijdigheid. Zowel het eerste-als het tweede dames elftal van de Mixed Hockey Club Soest hebben de eerste wedstrijd né. de winterpauze gewonnen. Het eerste won met liefst 6-0 van Leusden en blijft zicht op het kampioenschap houden; het tweede versloeg Laren 3 met 3-1. De heren-veteranen verloren met 2-1 van SCHC. A.s. zondag staan vier bekerwedstrij den op het programma. Dames 1 speelt om 12.00 uur thuis tegen Be Fair 3; dames 2 speelt om 12.00 uur tegen Randwijck 1; heren 2 speelt om 14.00 uur thuis tegen Doetinchem 3 en de heren veteranen spelen om 14.00 uur uit tegen Gooische. Dames 3 speelt voorde competitie tegenDorsteti2; de wedstrijd begint om 12.00 uur. Het nieuwë, 896 pagina's tellende KNAC Handboek '80 is het 46-ste dat verschijnt. Het verschilt hemelsbreed van de uitgave, die in 1901 voor het eerst verscheen. Een dun boekje, dat min of meer als ledenregister was bedoeld. Naast de namen en adressen van de leden van de NAC - het Ko ninklijk praedikaat werd pas in 1911 verleend - bevatte het ook een opgave van de drogisterijen en een „Algemene Lijst der Houders eener Vergunning voor Automobielen". In de ruim drie kwart eeuw die sindsdien verliepen, is het vademecum ingrijpend gewijzigd en niet alleen qua formaat. Ook dit jaar zijn er weer veel nieuwe hoofdstukken bijgekomen, wat moge lijk werd omdat de altijd in het Hand boek opgenomen opgave van clubho tels en -restaurants nu in een apart handzaam gidsje zijn verwerkt. Per land komt nu, naast de vermelding van allerlei zaken van reis-technische aard zoals verzekeringen-informatie, af standtabellen, scheepvaartverbin dingen, documenten, munteenheden etcetera. ook de toeristische kant aan bod. Natuurlijk is het onmogelijk om in een uitgave als dit KNAC Handboek, de landen uitgebreid te beschrijven. Het is de bedoeling de lezers een korte indruk te geven van de streken, steden en bezienswaardigheden. Uitgebreide informatie kunnen KNAC-leden ver krijgen bij de Touristische Informatie dienst, die tevens reisroutes verstrekt. KNAC-leden ontvangen het Handboek thuis. Belangstellenden kunnen het te gen betaling van 20,- verkrijgen bij het KNAC secretariaat te 's-Graven- hage, de bijkantoren te Amsterdam en Doetinchem of bij één van de 42 agentschappen gevestigd bij VW-kan- toren. Slechts 0,35 punt was Miranda Sips zaterdag 16 februari j.1. Verfvijderd van een bronzen medaille op provinciale kampioenschappen van Utrecht, die gehouden werden in de IJsselhal te IJsselstein. Foto: Herman van Dam Met man en macht wordt gewerkt aan het bouwrijp maken van het terrein tussen de Anna Paulownalaan en de Emmalaan in de wijk Soestdijk. Op deze voormalige houtwerf van de familie Butzelaar komen 31 eengezinswoningen. Ze worden ge bouwd naar een plan van de architect ir. G. A. Schiller en ENBO b.v. te Woudenberg. Het zijn vrije-sector woningen, waarvan er dertien voorzien zijn van een plat dak en achttien van een puntdak boven de tweede etage. Voor deze bouw hoeft niet geheid te worden. Er komt een verbinding tot stand tussen de Emmalaan en de Anna Paulownalaan, waarvoor naar alle waarschijnlijkheid eenrichtingsverkeer zal gaan gelden. De Korenweg, uitmondend op de Burgemeester Grothestraat, wordt fiets- en voetpad. Op de foto een overzicht van de werkzaamheden. Om twee uur 's middags traden eerst de jongere meisjes van de Springbok- ken aan in de leeftijd van 9 tot 11 jaar. Ook deze meisjes hadden zich ge plaatst door in de voorrondes vele groepen achter zich te houden. De ploeg bestond uit Marieke de Bree, Linda Daselaar, Anja Westerveld, Sandra Uyland, Ingrid Schouten en Esther Bakker. Zij moesten het opnemen te gen meisjes van geronommeerde ploe gen als „Vogel" uit IJsselstein en „DOO" uit Utrecht. De meisjes hebben een uitstekende wedstrijd geturnd. Op 3 onderdelen konden zij hun konkurrenten goed bij houden; alleen op de evenwichtsbalk werden veel punten verloren. Al met al mogen wij in de toekomst van deze meisjes nog heel wat verwachten. Ie C. E. Enkhoorn met 32,90 punten D.O.O. Utrecht. 2e F. Visser met 32,05 punten D.O.O. Utrecht. 3e G. Datema met 30,80 punten, Vogel IJsselstein. lle Marieke de Bree met 26,95 punten, De Springbokken. 12e Linda Daselaar met 26,70 punten Springbokken. 13e Anja Westerveld met 26,30 punten De Springbokken. 22e Sandra Uyland met 23,70 punten De Springbokken. 23e Ingrid Schouten met 23,70 punten De Springbokken. 24e Esther Bakker met 23,65 punten De Springbokken. Er hadden totaal 24 meisjes zich ge plaatst voor deze finale. Bij de dames hadden 22 dames zich geplaatst voor de finale. Ie M. Dijkman 34,45 punten D.O.O. Utrecht. 2e L. de Koret 33,05 punten D.O.O. Utrecht. 3e S. Prins 32.35 punten B.G.S.V. Baarn. 4e M. Sips 32.00 punten, De Springbok ken, Soest. 9e T. Bosma 30,40 punten, De Spring bokken. 10e M. Kerstholt 29,85 punten, De Springbokken. 13e H. Meenken 27,40 punten, De Springbokken. De voorwedstrijd voor de finale om het Nederlandse kampioenschap waar Mi randa Sips zal deelnemen wordt 15 maart a.s. gehouden in Opmeer Noord- Holland. Miranda is lid van de Algemene Gym nastiekvereniging „De Springbokken" en samen met clubgenote Trudie Bos ma, Monique Kerstholt en Hannie Meenken is zij er ongetwijfeld in ge slaagd om aan andere vooraanstaande Utrechtse turnverenigingen te laten zien dat ze met „de Springbokken" wel degelijk rekening moeten gaan hou den. Deze dames bereikten deze finale door in de voorrondes bij de eerste twintig dames te eindigen. Dit is de tweede keer dat Miranda met minimaal verschil een medaille mist Vorig jaar n.1. kwam zij 0.05 punt te kort voor een medaille.

Soester Courant | 1980 | | pagina 13