BAARN Amersfoort wint Politie-volleybaltoernooi U zult uw ogen niet geloven! 8.50 i Filters van Lindner voldoen niet PIETER bqr's i KAASHUIS f Kapelaan" won karna valsprijs Film: ,,A taste of honey" in Filmhuis Artishock Landelijke prijs voor Soester architectenbureau Aristona Siemens PHILIPS BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Meer dan 40 kleuren TV's vindt U speelklaar in onze zaak, tegen prijzen die u versteld doen staan LAANSTRAAT 61 TEL. 02154-12034 Goudse kaas Rambol peperkaasje 9 Rfj J PIETER BOFfS KAASHUIS BaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaBaB>! Pieternel terug Ons dorpshuis naar Kerkstraat Vleesverkoop Schrijfmiddag van Amnesty International Parkeerprobleem: Modezaak SCHUUEF VOORDEELREGELS: 15 Soester Courant van woensdag 20 februari 1980 15 ■?f-S Philips Video Recorder N1700 PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Naschrift redactie: Voorzitter Van Gelder heeft ons verze kerd dat het niet „zijn" mening is dat het er in de clubhuizen tè flauw en tè kinderachtig toegaat, maar dat hij dat juist gehoord heeft van jongeren die „De Borg" bezoeken. Mocht daar een misverstand over bestaan, dan hopen wij dat het nu uit de weg geruimd is. En voor het overige hebben wij niet de indruk dat de heer Van Gelder „het voor het zeggen heeft". Hij werkt met een bestuur dat zich, net als hij, volledig inzet voor een prettige sfeer in het dorpshuis „De Borg". Het team van de politie Amersfoort heeft het j.1. maandag in Beukendal gehouden volleybaltoernooi van de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) gewonnen. In de finale ver sloegen zij het team van de vliegbasis Soesterberg. Haarlem werd derde; Amstelveen vierde; de Rijkspolitie Edam/Volendam vijfde en de Mare chaussee Utrecht zesde. Soest ging in de poule ten onder. Het team werd zesde maar eindigde nog wel vóór Nieuwegein en Barneveld. Commissaris J. Adema reikte na af loop de bekers uit. De nieuwe wissel beker ging naar Amersfoort. De oude wisselbeker raakte zoek in Utrecht; Foto: Herman van Dam er werd vijf jaar niet meer om ge speeld en de laatste winnaar kon de trofee in het „grote" bureau niet meer terugvinden. SPSV-voorzitter E. Schutzmann bracht dank aan alle scheidsrechters; en de EHBO-helpers; zij werden met een ka- do-bon bedacht. Dank was er uiteraard ook voor de organiserende SPSV-leden. v/h van Qjjk a q J Jong belegen g Kilo, van 9.90 nu voor J van 3.25 nu voorbavU J Heerlijke Raclette Q Qfl i voor de Gourmet, 500 gram WiÜ" 2 2 Bij aankoop van 500 gram KAAS 1.95 1 PAKJE ROOMBOTER voor 2 stuks per klant 2 S KERKSTRAAT 40 - TELEFOON 12771 S -o Iwaar het Kaasboertje buiten staat) J In een brief aan H.M. de Koningin vraagt de Milieuvereniging „Soestdijk geen Stankwijk" toegelaten te worden tot de hoorzittingen inzake het Kroonberoep van de firma Lindner. Men wil een toelichting geven op de gang van zaken zoals ervaren door de ver eniging en zo duidelijk maken dat de door het bedrijf geplaatste filters volstrekt niet voldoen. De milieuvereniging ging indertijd accoord met de hinderwetbepalingen wel ke door de gemeente Soest aan Lindner werden opgelegd. Het instellen van een Kroonberoep kon daardoor achterwege blijven. Lindner zelf tekende wel beroep aan. Omdat de termijn waarbinnen de door de gemeente opgelegde voorzieningen moesten zijn aangebracht, verstreek zonder dat Lindner de bepalingen exact nakwam, zegde de gemeente het bedrijf totale sluiting aan. Ook daartegen ging het bedrijf in beroep. De milieuvereniging zegt nu „zeer verbaasd" te zijn, dat de op aandringen van de Inspectie Volksgezondheid voorgeschreven filters nadien door dezelfde in spectie „niet zonder meer noodzakelijk" werden geacht. Lindner plaatste andere filters, waarvan de milieuvereniging zegt dat zij vol strekt niet voldoen„De stankoverlast is even erg, zo niet erger dan voorheen' In een andere brief aan de Koningin verzoekt de vereniging ook toegelaten te worden op de hoorzittingen waarop de Kroonberoepen behandeld worden tegen de bedrijven Menning B.V.; Howson Algraphy B.V. en Sinclair and Valentine Holland B.V. Wij, een groep van ruim 70 „De Borg"-bezoekers hebben goed kennis genomen van het artikel over „De Borg" in de Soester Courant van 13 februari. Sinds de opening van het dorpshuis hebben wij ons afgevraagd wat De Borg nu eigenlijk is. Een dorpshuis toch? Waar wij, een on derdeel van het dorp, ons plekkie in mogen hebben. Eindelijk is het dan zover dat heel Soest weet wat de Borg is. Voorzitter van Gelder, die blijkbaar alles te zeggen heeft over De Borg, maar met wie we nog nooit kennis hebben ge maakt, zegt: „De Borg is een unieke zalenakkommodatie met faciliteiten, niet minder maar ook niet meer". Dus, gewoon een zalenverhuurbedrijf. Ze schijnen daar trouwens nogal moei te met ons te hebben. Ze hebben pas een huisreglement gemaakt waarin staat dat we onze fiets en bromfiets niet tegen het gebouw mogen zetten. Waar dan? Op de grond gooien? Ze hebben er geeneens fietsenrekken. Trouwens, die meneer van Gelder heeft het mooi mis waarom we in De Borg komen. Hij zegt dat we er komen omdat we de Molensoos, De Vangrail en De Praatpaal te kinderachtig vin den, te flauw. Hoe durft hij dat te zeggen? Wij kunnen best voor ons zelf praten als dat nodig is. Wij komen zelf bijna allemaal in De Vangrail, De Praatpaal en de Molensoos. Gewoon, omdat het daar hartstikke leuk is. In De Borg zeggen ze nergens wat van. Dat durven ze zeker niet? Ze doen er trouwens niks voor ons ook. In die andere clubhuizen wel. Maar die zijn niet altijd open daarom gaan we dan maar naar De Borg. Niet omdat we het daar leuk vinden, maar je moet elkaar toch ergens ontmoeten en buiten is het nog te koud. En dan, de clubhuizen te kinderachtig? Hoe komt hij daarbij. Hij is er zelf zeker nog nooit geweest. Laat hem dan zijn mond houden. Ze moeten in De Borg eerst maar eens betere leiding neerzetten. Waar wij komen wordt er niet zo gerotzooid. Dat hoef ze daar niet te flikken. Zo, we hebben nu gezegd wat we te zeggen hadden. Laat die meneer van Gelder eerst maar eens wat aan ons vragen voor hij wat zegt. Ze kunnen ons overal wel de schuld van geven. Als je daar maar nog zoiets kleins doet bellen ze de politie. Ze zijn zeker bang van ons of zo. Laten ze eerst maar eens op iedereen letten. Bedankt voor het plaatsen. Jongeren die ook in „De Borg" komen. (uit angst voor wraakakties blijven we liever anoniem). ÏÏÏCÏftLÏ"* M!"lstor »an Volksgezondheid en Milieuhygiëne, dr. L. bureau Van Wiik"^ rf6,!, üï8t Rhenen' het in Soest gevestigde architecten- Nederlandfsè r "e tw""*ie prlja overhandigd in de door de neaerianase Stichting Geluidhinder uitgeschreven wedstrijd Er kwamen 196 SXtïï? "'V" o'f'-pro'essioneie sec taSÏÏÜ deprSton^ Ader de nXsJ^n^rs T* Va" Wljk he' cnlpe architectenbureau lütgereUit. werden overigens uitsluitend tweede prijzen Van Wijk en Gelderblom namen In samenwerking met Stadsontwikkeling en Verkeersdienst te Rotterdam aan deze wedstrijd deel onder het motto- „Pech langs de weg". Dit motto had geen betrekking op pech met een ver voermiddel, maar op het wonen langs een drukke verkeersweg en de daarbij behorende geluidshinder. In tegenstelling tot de gebruikelijke op vattingen, dat geluid afgeschermd moet worden door wallen, muren e d concentreerde Van Wijk zich op de ge dachte dat ook een woongebouw een goed „woonscherm" is. Met andere woorden: dat door het aanbrengen van extra isolerende voorzieningen, het ge bouw zelf als scherm kan dienen. Volgens het jury-rapport weerspiegelt het ontwerp van Van Wijk en Gelder blom, de integratie van geluidwering in de woningbouw-wijze. Zeer realis tisch wordt ingespeeld op het ruimte gebrek in sommige stedelijke pro bleemsituaties. In het ontwerp kan de bebouwing, anders dan bij aarden wallen, tot vlak bij de verkeersweg doorlopen. Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. In Filmhuis Artishock wordt morgen avond, donderdag 21 februari de film „De Smaak van Honing" [a taste of honey] vertoond. Het is een zwart/wit film met een vertoningstijd van 99 minuten. De voorstelling begint zoals steeds om 20.30 uur en de toegangs prijs is 4,50. Leden van Artishock, kursisten, CJP-ers en 65-plussers, be talen 3,50. „A taste of honey" is het verhaal van een naar genegenheid hunkerend jong meisje, dat door haar moeder als gevolg van huurschulden van de ene naar de andere woonbuurt gesleept wordt. Vanwege de levenswandel van haar moeder ontvlucht het meisje deze leef- buurt; heeft een korte verhouding met een zeeman en raakt van hem in verwachting. Ze wordt in de steek gelaten en dan ontfermt een homofiele student zich over haar. Deze jongeman, een onvol groeid mens, ontwikkelt een persoon lijke waardigheid, welke ontroerend is. Samen bereiden zij zich voor op de komst van het kind van de zeeman. Dan komt de moeder van het meisje weer op de proppen om de zorg van haar kleinkind op zich te nemen. De jongeman legt het tegen haar af; de dochter ook. Dinsdagmiddag 26 februari aanstaan de om 13.30 uur houdt de Soester Werkgroep van Amnesty International weer haar maandelijkse schrijfmiddag in het Amnesty-Centrum, Middelwijk straat 72. Dit keer wordt er geschreven voor gevangenen in Argentinië, Korea, Rus land, Indonesië en Bulgarije. Voor schrijfmateriaal, postzegels en derge lijke wordt gezorgd. Ook zijn er voor beelden van brieven in diverse talen beschikbaar. Een ieder die mensen wil helpen die om hun overtuiging, godsdienst, ras of huidskleur gevangen zijn gezet, is wel kom. Dankzij de maandelijkse schrijfakties van Amnesty komen gemiddeld vijf gevangenen per dag vrij Nadere informatie verstrekt mevrouw J. Tazelaar, Bartolottilaan 32, Soest, tel. 18908. 66 cm 66k 1924 51 cm met inruil Modezaak Pieternel verlaat het win kelcentrum Van Weedestraat en keert terug naar het oude adres Kerkstraat 28. In de circulaire aan haar cliënten zegt mevrouw Pieternel Knoppers dat het besluit na lang wikken en wegen genomen werd. „Het spijt ons een beetje: de Van Weedestraat is gezellig en centraal. Maar zovelen zeggen: er is niet te parkerenu bent zo moeilijk te berei ken", aldus de circulaire. Op 4 maart wordt de zaak aan de Kerkstraat geopend. Dinsdag 18 maart houdt Pieternel's-Damesmode de be kende modeshow in Restaurant Dart huizen aan de Prins Hendriklaan. Pater en zusters waren tijdens het karnavalsweekend „in"; landelijk maar óók in Soest. Aart Smink van de voetbalvereniging VVZ won zo „verkleed" de eerste prijs van het Sport-Karnaval, dat j.1. zaterdagavond „woedde" in de kantine van VVZ aan de Eemweg. Met zo'n 250 bezoekers, leden van BDC-handbal, Red Stars basketbal en voetballers van WZ, was het er stampvol. De sfeer was uitstekend mede dankzij de medewerking van „Temptingsix" die voor uitstekende karnavalsmuziek zorgde. Het feest was zó geslaagd dat het op veler verzoek volgend jaar weer georganiseerd zal worden. Mogelijk dan wel op een ander weekend, zo wist men ons te vertellen, om het karnaval van de Narre Knollen „niet in de weg te zitten". Op de foto wordt „kapelaan" Aart Smink voor het in ontvangst nemen van de karnavalsonderscheiding, geassisteerd door een „profane" zuster. De jury was van oordeel dat het een ontwerp was „met uitstekende stede- bouwkundige kwaliteiten; aantrekke lijk voor bewoners èn weggebruikers". Het moet daarom volgens de jury, mèt subsidie zeker te realiseren zijn. Proefplaatsing bij U thuis Y* 24-Uurs service j Gespreide betaling mogelijk 3 Jaargarantie mogelijk Vakkundig advies Hoge inruil I t'

Soester Courant | 1980 | | pagina 15