artihome Vernieuwde zaal „de Bank" in eebruik eenomen frads Hond in de goot. fVestofVint 17.000 Gulden voor uitbreiding pensionaat in India lifgratiRS boekhandel Provinciale werkgroep wil aantal natuurpaden uitbreiden Koninklijk goud voor adjudant-o.o. G. W. Gleijm Nieuw in het gemeentelijk Informatiecentrum butzelaar m a kei aa rd i j Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN ^is dagelijks vers verkrijgbaar bij .-v-'v-r' zoek uw woning zelf uit! Zoekt U een WONING? Twaalf maanden wereldnieuws in beeld Hm «usmaelen wart HET AANZIEN VAN 1979 Eemlanddag van Eemlandvrienden Wij heten U van harte welkom! Restaurant van den Brink Vastenaktie B.K.kerken Soest: 3 Soester Courant van woensdag 20 februari 1980 3 ml ddef wijkstraat 54 telefoon 02155.13533 Iw B mmfto Delicatessen JU 11. IVI t I Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie,. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. kom naar Bij ontwikkelen en afdrukken van een volle kleurenfilm krijgt u van ons een waardebon voor een mooie gratis vergro ting kado! Afhankelijk van het negatief in het formaat 13 x 18 of 13 x 13 cm. Twee volle kleurenfilms geven u zelfs recht op een nóg grotere vergroting 20 x 28 of 20 x 20 cm. (negatief naar keuze). Breng vóór 23 februari uw volle kleurenfilm 1S79 Zondagochtend 17 februari hebben de leden van de gereformeerde kerk van Soest-Zuid de achter de Wilhelmina- kerk gelegen zaal „de Rank" opnieuw in gebruik genomen nadat de ruimte gedurende een maand gesloten was voor een grote opknapbeurt. Het resul taat mag gezien worden. Onder leiding van de „kerkelijke huisarchitect" ir. C. Douma is „de Rank" omgetoverd in een sfeervolle zaal met warme kleurencombinaties. In het moderne schrootjesplafond zor gen talrijke spots voor aangepaste verlichting. Een nieuwe luchtverver singsinstallatie vervangt de oude ru moerige ventilator en gloednieuwe ge luidsapparatuur wordt dezer dagen aangebracht. Het vaste podium is ge sloopt en de ruimte die het in beslag nam werd bij de zaal getrokken, waar door de capaciteit opgevoerd kon wor den tot 220 zitplaatsen. Een mobiel podium kan naar verkie zing geheel of gedeeltelijk opgezet worden. Het benauwde doorgeefluikje, dat de enige verbinding met de keuken vormde, is met wand en al weggebro ken. Een modern ingerichte bar vormt nu de afscheiding met de geheel ver nieuwde open keuken, waar de heer Jan van de Meij vol beroepstrots zijn domein toont. Vóór zijn aanstelling als beheerder van „de Rank" was hij o.a. kok bij hotel Van de Brink en het kasteel „De Hooge Vuursche". Met zo'n gekwalificeerde kracht is het nu mogelijk geworden om gasten nog beter te bedienen als voor heen als het gaat om de verzorging van bruiloften, partijen en vergaderingen. Het is dan ook zeker zijn bedoeling de huidige klantenkring - van postzegel club tot politieke partij - uit te breiden, waardoor de zaal nog intensiever ge bruikt zal gaan worden en het een centrum wordt dat niet alleen beperkt blijft tot de inwoners van Soest-Zuid. De overbekende documentaire 13.95 Haal 'm bij: Soesterbergsestraat 53 Soest Belangstellenden voor het huren van de zaal kunnen zich richten tot de heer Jan van de Meij, Soesterbergsestraat 18, telefoon 13759. Wanneer wij U mogen begroeten in ons restaurant. Wat de reden ook mag zijn: gewoon 'ns gezellig uit met z'n tweetjes, 'n geweldig verjaardagsfeest, 'n exclusieve party, 'n koud buffet, 'n romantische bruiloft of een zakelijke vergadering. Voor U doen we alles. In stijl natuurlijk. Tot ziens in Soesterbergsestraat 122 - Soest - Telefoon 02155-12706 Fam. Ott-van den Brink en medewerkers Wij zijn geopend vanaf 11.30 uur. Op zaterdag en zondag vanaf 17.00 uur. De aktieve commissie van beheer zal over enige tijd nog een scheidings wand laten aanbrengen waardoor de zaal in tweeën gedeeld kan worden. Beter licht geeft de nodige accenten in elk interieur. Goede verlichting hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed inte rieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1a in Soest. Met de ingebruikneming van de her nieuwde „Rank" wordt tegemoetge komen aan het nijpende zalentekort in Soest waardoor deze schijnbaar bin nenkerkelijke aangelegenheid uitge groeid is tot een gebeurtenis van plaat selijke belang voor het verenigingsle ven van Soest. Birkstraat 2, Soest, tel. 12874 Foto: Goos van der Wilt Naast de zeventien bestaande en vier in voorbereiding zijnde natuurpaden in de provincie die op een breed publiek gericht zijn, zouden er ook paden moeten worden aangelegd met een functie die meer geschikt is voor be paalden groepen van de bevolking. De jeugd zou daarbij dan als eerste de aandacht moeten krijgen. Dat is één van de belangrijkste conclu sies die de provinciale Werkgroep Na tuurpaden in een zojuist verschenen rapport heeft neergelegd. In dat rap port Is ook een Inventarisatie te vinden van alle bestaande natuurpaden in de provincie. De nu vier jaar opererende werkgroep vindt dat ook de spreiding van de natuurpaden over de provincie nog niet ideaal is. De meeste paden zijn te vinden in het noorden en oosten. Om die reden moeten er volgens de werk groep paden komen in het Eemgebied, het noord-westen van de provincie, en in de omgeving van Veenendaal en Nieuwegein. De verdeling over de verschillende landschapstypen acht de werkgroep eveneens voor verbetering vatbaar. Met name het polderlandschap kent nog maar weinig natuurpaden. Als één van de oorzaken noemt de werkgroep de financiën. Een polderpad kost al gauw enkele tienduizenden guldens, terwijl een bospad met veel minder geld geschikt te maken is. De werkgroep ziet ook mogelijkheden voor de aanleg van zogenaamde „the mapaden". Dat zijn paden met een speciaal onderwerp: bijvoorbeeld hel de, akker, sloten en veengebied. Om de paden beter geschikt te maken voor gebruik door de jeugd, doet de werkgroep de suggestie speciale jeugd- gidsjes uit te geven. Daarin zou dan een opdracht verwerkt kunnen worden. Hoe groot de behoefte aan natuurpaden nou precies is, blijkt heel moeilijk te achterhalen. Wel heeft de werkgroep getallen van de verkoop van aan na tuurpaden verbonden boekjes. Van het boekje over de natuurvaarroute zijn bijvoorbeeld in één seizoen meer dan duizend exemplaren verkocht. Aan de aanleg van vier natuurpaden wordt op het ogenblik gewerkt. Twee komen er te liggen rond de Maarsse- veense Plassen, één rond de grote plas en één rond de kleine. Het eerste komt waarschijnlijk nog dit jaar klaar. Dat zelfde geldt voor het pad in het Nieuwe- geinse park Oudegein, het nieuwste pad wordt aangelegd op het Treeker- punt bij Leusden. Zaterdag 23 februari a.s. wordt in Amersfoort, in restaurant Kobus aan de Poort (Utrechtsestraat 49) de door de Vereniging Vrienden van Eemland georganiseerde „Eemlanddag" ge houden. Om tien uur wordt begonnen met een programma waarin nogal wat ruimte is opgenomen voor discussies. Het gaat daarbij vooral om de wateren en in het algemeen het karakter van Eemland. Een van de inleiders is de heer T. du Rieu van het Economisch Technolo gisch Instituut in Utrecht. Zijn onder werp is: Het belang van de Eem als 1000-tons vaarweg". In een forum zal ondermeer zitting hebben Mr. M. de Bruijne, lid van Ge dupteerde Staten van Utrecht. Foto: Goos van der Wilt Bewoners van de Aagje Dekenlaan zijn in verzet gekomen tegen de overlast welke honden veroorzaken. Met aan duidelijkheid niets te wensen overlatende borden verzoeken zij omwonenden hun huisdier voortaan in de goot zijn behoefte te laten doen. Het liep werkelijk de spuigaten uit, weet een van de initiatiefneemsters ons te vertellen. Niet alleen de trottoirs worden bevuild, zodat je je alleen springend kunt voortbewegen, maar ook in de tuinen en opritten worden de hopen gedeponeerd. Dit vermoedelijk tot vreugde van de eigenaar van de hond, die er dan zelf niet mee opgezadeld zit. Met teksten als: „Voor u verder loopt, kijk goed rond... hondenstront"; „Je komt de bocht niet door zonder poepspoor" en „Hond in de goot.wij uit de nood" werd de aandacht op de mistoestand gevestigd. En met sukses. De ergste boosdoener loopt nu met de hond aan de lijn, midden op de rijweg. Er zijn uitsluitend positieve reacties binnen gekomen en daarom hoopt de buurt dat men voortaan niet meer springend door het verkeer moet. 17.000 Gulden is het streefbedrag dat men tijdens de vastaktie van de R.K.kerken te Soest hoopt bijeen te brengen. Met dat geld moet een pensionaat voor kinderen van melaatse ouders in de Indiase plaats Madras uitgebreid worden. Geld kan worden overgemaakt per giro [nr. 35.80.168] of bank [Rabobank rek.nr.3599.67.787] ten name van het Interparochieel Missie-Comité Soest. Ook kunnen de bekende „vastenzakjes" gebruikt worden. Met het oog op dit motto verwacht het Interparochieel Missie-Comité Soest dat het streefbedrag zeker gehaald zal worden. In het Kamp van Zeist werd de adju dant-onderofficier G. W. Gleijm j.1. vrijdag onderschelden met de gouden medaille voor „langdurige, eerlijke en trouwe [militaire] dienst. De versier selen werden hem opgespeld door de waarnemend commandant van het DATIM, de luitenant-kolonel J. G. H. Janssen. De in Soest wonende adjudant Gleijm kwam begin april 1946 als oorlogsvrij williger in dienst en vertrok aan het eind van dat jaar naar het toenmalige Nederlands-Indië. Drie jaar later keer de hij terug en ontving hij het Ereteken voor „Orde en Vrede" met drie jaar- gespen. Hij ging met groot verlof maar meldde zich een jaar later opnieuw en werd toen ingedeeld bij het wapen der Ko ninklijke Marechaussee. Op 2 oktober 1951 tekende hij voor de Koninklijke Luchtmacht, aanvankelijk voor een periode van zes jaar. Daar diende hij ondermeer bij de onderdelen Korps Luchtmacht Staf, het Directoraat Materieel Lucht macht, de vliegbasis Woensdrecht en bij de toenmalige groep Techniek en Materieel Geleide Wapens in W-Duits- land. Op 1 juli 1971 volgde zijn over plaatsing naar het DATIM, waar hij sindsdien is ingedeeld bij de afdeling Interne Materieelvoorziening. Gelijm is sinds 1 november 1974 adjudant o.o. J.1. vrijdag werd hij toegesproken en gefeliciteerd door overste Janssen; door zijn directe chef de kapitein W. G. de Graaf; door de mess-president en vertegenwoordigers van de bonden. Pater Schlooz wordt in Madras bijge staan door collega's, door zusters en broeders en verder vele Indiase en buitenlandse vrijwilligers. Zij leiden ondermeer een werkplaats voor ge handicapten; een naai-atelier met zestig naaimachines; twee ateliers voor vijfhonderd vrouwen en meisjes, waar artikelen voor dé verkoop worden verwaardigdeen jongens - en meisjes onderwijsinstituut voor kantoorop leiding; een drukkerij; een autorij school; een kindercrèche; meerdere apotheken en klinieken; een ziekenhuis en een centrale keuken. De Indiase-overheid heeft veel waar dering voor het werk van pater Schlooz en voor zijn onbaatzuchtige instelling onder het motto: „Niemand heeft het recht alleen gelukkig te zijn". In het gemeentelijk Informatiecen trum aan de Steenhoffstraat tegenover het gemeentehuis is deze week voor geïnteresseerden verkrijgbaar een speciale brochure voor kamerbewo ners. In deze brochure wordt onder meer aandacht besteed aan huurprij zen, wat mag een kamer kosten, huur- bescherming, wanneer mag de huis baas de huur opzeggen, en de nieuwe wettelijke regelingen. wuk wordt in deze uitvoerige brochure ingegaan op overnamekosten, sleutel- geld, terugvorderen van teveel betaal de huur e.d. Tevens hangt in het Informatiecen trum een tekening van een bouwper ceel dat de gemeente aan belangstel lenden wil verkopen. Informatie hier over is ook in het Informatiecentrum te verkrijgen. Evenals over de nieuwe brochure „Eigen huis, ook voor u". Directeur van het Centrum voor maat schappelijke hulpverlening „Beatitu- des" in Madras is de uit Venlo af komstige pater Frans Schlooz. Hij is 67 jaar oud en al 45 jaar lang in India werkzaam. Bij het centrum behoort een tehuis waar 400 melaatse mensen onderdak vinden en liefderijk verzorgd worden. Voor de kinderen van deze mensen is er een pensionaat, waar zij vanaf hun vijfde tot aan hun twaalfde jaar onder dak vinden voor verzorging en onder wijs. Daarna worden zij naar andere scho len overgeplaats en dat wil pater Schlooz voorkomen. Kinderen van me laatse ouders worden op andere scho len, geheel onterecht, zoveel mogelijk gemeden, met als gevolg dat zij tussen de wal en het schip dreigen te raken. Juist voor hen is uitbreiding van het pensionaat nodig en dat is het doel van deze vastenaktie.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3