„Vogelbuurt" kreeg eerste prijs Karnaval zaterdag- en zondagavond Soester Karnaval - 3 x alaaf Soester Karnaval in het kort De liefhebbers van het Soester Karnaval, afgelopen zaterdag zondag en maandag weer zeer uitbundig gevierd, hebben ieder jaar steeds meer een gegrond verweer tegen de Brabantse en Limburgse bewering, dat er van het karnaval boven de ri vieren niets terecht komt. Het Karnaval, zo'n twintig jaar geleden geboren bij een groep enthousiasten, die toen de lei ding vormden van de toenma lige Instuif als een bescheiden probeersel, (overigens toen ook al een zeer gezellige en enthou siaste „boel"), is nu toch wel uitgegroeid tot een evenement, dat door duizenden feestgan gers wordt bezocht. De grote tent, achter het Restau rant van het „Soester Natuur bad" wordt geplaatst, biedt dan ook alle ruimte om uitbundig feest te vieren. Hij kan plaats bieden aan minstens 1500 perso nen, terwijl dan ook nog ruim schoots plaats is voor twee gro te bars en een inmens groot podium, waarop een grote band, de Boerenkapel en de prins met zijn Raad van Elf een plaats vinden. Bij alle eve nementen was er steeds een overweldigende opkomst, die het zuidelijke Karnaval zeker naar de kroon kan steken. Het Soester Karnaval opende zaterdagmiddag met de tradi tionele optocht door Soest met als start en finish de Konings weg in het Soesterveen. De deelnemende groepen aan deze stoet maken ieder jaar meer werk van hun wagen of wagen of groep, hetgeen ook dit jaar weer goed te merken was. Dat onze minister-president „Dries van Agt" op een race fiets, zijn grote hobby in zijn vrije tijd, meereed, was een aanmoediging voor een groep Soestenaren om toch vooral te volharden in zijn poging om de Nederlandse inflatie de baas te blijven. Ook verheugend was het deel nemen van verschillende klei ne groepen en enkelingen, die tijdens de optocht een of ander actueel gegeven uitbeeldden en zeer veel werk van hun „uit monstering" hadden gemaakt. De inzending van de „Vogel- buurt", de omgeving van de Nachtegaalweg en Pelikaan- weg was werkelijk professio neel van opbouw en uitvoering. Deze groep won dan ook de „Soester Courant-bokaal", een door Drukkerij Smit en redak- tie „Soester Courant" beschik baar gestelde wisselbeker. Tijdens de optocht werd Prins Jan I met zijn Raad van Elf op het bordes van het gemeen tehuis door de loco-burgemees- ter, de heer Plomp opgewacht, die hem met de traditionele sleutel symbolisch de leiding over de gemeente Soest voor de karnavalsdagen overdroeg. Zondagmiddag was de grote tent beschikbaar voor de klein ste bewoners van Soest voor hun „Kinderkarnaval". Ruim 500 kinderen, veelal leerlingen van zo'n 12 Soester scholen, hebben, vaak gekleed in prach tige costuumpjes een bijzonder gezellig feest gevierd. Ook deze keer weer hadden de kinderen veel werk gemaakt van een kleurtekening, die bij aanmelding voor het feest mee dong naar prachtige prijzen die door het bestuur van „De Nar- re Knollen" beschikbaar wa ren gesteld. De vaak originele costuumpjes werden door een jury beoor deeld, waarbij de mooiste en origineelste eveneens met een prijs werden beloond. De hoofdprijs, een prachtige nieuwe fiets werd gewonnen door Dieny Zeggelaar, uitge dost als een botermeisje, dat gekleed ging in een pakje, dat geheel van boterwikkels was gemaakt. Dit kinderfeest werd overigens mogelijk gemaakt door een groot aantal zakenmensen, die steeds weer bereid zijn in de toch wel hoge kosten van de kindermiddag bij te dragen. Met hun 'prachtige wagen wonnen de bewoners van de Vogelbuurtde eerste prijs in de optocht, de wisselbeker beschikbaar gesteld door de Redaktie van de Soester Courant. nt. De wagen van de Vogelbuurt in de Karnavalsoptocht werd j.1. zaterdag met de eerste prijs be loond. Aan de opbouw werkten zeven gezinnen uit de omgeving van de Zwaluwenweg, de Nachte gaalweg, de Vinkenweg en de Merelweg mee en zij zorgden niet alleen voor een voortreffelijke inzending maar ook voor een ouderwetse eensgezindheid in een Soester woonbuurt. Het was een initiatief dat navolging verdient, bijvoorbeeld voor de karnavalsoptocht van 1981. De 18 meter-lange wagen kon gebouwd worden dankzij diverse sponsors. Dat waren Houthandel Key uit Hilversum; Verfhandel Motshagen eveneens uit Hilversum; het Internationaal Transport bedrijf Centropa; levensmiddelenbedrijf Eemlandia; supermarkt Janmaat; het bouwbedrijf Van Breukelen en het bouwbedrijf J. Westemeyer; slagerij Den Blanken; Trappenfabriek Grift en het Baarnse schildersbedrijf Van Asch. Ook de buurt liet zich financieel niet onbetuigd en daardoor werd het mogelijk een sjoelbak be schikbaar te stellen voor het kinderkarnaval. uit de „oude doos" al gauw enthousiast kon maken. Ook de conférence van de radio-artiest Ab Hofstede in Soest geen on bekende, sloeg bijzonder aan, terwijl ook het optreden van een van de leden van de Raad van Elf, de heer E. Maathuis en zijn echtgenote, veel tot de feestvreugde bijdroeg. Jeugdkarnaval In de omvangrijke evene menten-reeks hoort al sinds een aantal jaren een speciale avond voor de Soester jeugd in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. Dat deze jeugd het feest op haar eigen wijze viert, is genoeg zaam bekend. In grote groepen hossen en dansen de jongelui door de tent, totdat Prins Jan het sein geeft voor het einde van het feest. Zij gunnen zich nauwelijks tijd om even „gas terug te nemen" en zich te voorzien van een drankje of een hapje. Dat zij al vroeg in deze stem ming kwamen was ook te dan ken aan de medewerking van de Drive-In Show van Radio Veronica, door het spelen van de nieuwste karnavalsschla- gers en die muziek, die bij de moderne jeugd goed aan slaat en de jongelui tot een on gekend enthousiasme brengt. Tot slot van het Soester Kar naval houden de Nar re Knollen op dinsdagavond nog haar Kroegentocht, waarbij op haar laatste „station", Café „Het Kuiltje" aan het Kerkplein nog een laatste symbolische Kar naval hielden de Nar re Knollen laatste „station", Café „De, Kuil" aan het Kerkplein nog een laatste symbolische Kar- navalsdaad werd verricht. Knelis, het symbool van het Karnaval in de vorm van een pop, werd om precies 12 uur begraven. Zaterdag- en zondagavond zijn als ieder jaar de grote „klap pers" van het Soester Karna val. Dan bevolken honderden feestelingen de grote feesttent en maken er dan een ware hap pening van. Uitgedost in de meest vreemde maar toch veelal mooie en originele „verpakkingen" dansen en feesten zij op muziek van een tweetal bands en onze eigen Soester PV .O .-boerenkapel. Als dan Prins Jan I met zijn Raad van Elf op het feest ver schijnt, dan is helemaal het hek van de dam. Uiteraard wordt Prins Jan voorafgegaan door zijn dans mariekes, die zoals gebruike lijk een vlotte dansshow uit voeren. Ook op deze avonden beoor deelde een jury de costuums van de bezoekers, waarbij ver schillenden met een prijs wer den beloond. Na afloop maakten vele be zoekers gebruik van de borrel bus, want velen dachten toch wel: „Glaasje op - laat de bus chauffeur maar rijden". Deze borrelbus is al sinds ja ren een extra service van het Narre Knollen-bestuur, waar door iedereen veilig thuis kan komen. N Bejaardenkarnaval Maandagmiddag bevolkten zo'n 400 Soester bejaarden de feesttent, waarbij verschillen de deelnemers, ondanks hun leeftijd, in een karnavalskieed- je verschenen. Ook bij deze „oudjes" was het een gezellig feest. Aan deze bejaarden-middag werd medewerking verleend door de Soester radio-accor- deonnist Jan Gorissen, die de bezoekers met zijn karnavals- schlagers en veel leuke liedjes Vele mensen hebben zaterdag middag langs de route de leu ke en goed georganiseerde op tocht gadegeslagen. De mogelijkheid bestaat, dat door het voorbijtrekken van de stoet iemand langs de weg schade aan kleding of dergelij ke heeft opgelopen. In zo'n ge val kunnen betrokkenen zich wenden tot het bestuur van de Narre Knollen, daar de vereni ging voor het toebrengen van schade tijdens de optocht een verzekering heeft afgesloten. Betrokkenen kunnen zich wen den tot de heer J. Vis, Da Cos- talaan 3, telefoon 18565. Dat velen het Soester Karnaval een goed hart toedragen werd ook weer bewezen door het spontane gebaar van de direc tie van Foxboro N.V. om de kosten van de borrelbus voor zijn rekening te nemen. Foxboro, alom bekend en 20 jaar in Soest gevestigd, is het al vele jaren ernst met het zoveel mogelijk voorkomen van ongevallen in het eigen be drijf. Het is dus vanzelfspre kend, dat zij ook weet, wat de gevolgen kunnen zijn van „glaasje op" enz. Voor het smeren van karna- valskelen is bij karnavalsgan- gers genoegzaam bekend, dat een nieuwe haring eten hier voor een probaat middel is. Dit heeft de direktie van Vis handel ,,'t Hoekje" op de hoek van de Molenstraat en Nieuwe- weg goed begrepen en zij stelde spontaan Prins Jan en zijn mannen van de Raad van Elf tijdens het Soester Karnaval 200 Hollandse Nieuwen be schikbaar. Die werden tijdens de Kroegentocht van dinsdag avond met veel smaak gege ten. Maandagmiddag bezochten de bejaarden het Soester Karnaval. Ook zij hadden een feest dat zij niet gauw zullen vergeten. Enige kinderen geconcentreerd bezig met het hengelspel, en van spelen, die zij op het kinderkas naval konden doen. De wai Hij heg Een weg. langt kenc Dezefo\

Soester Courant | 1980 | | pagina 6