Studieweekend voor reismedewerkers sters) van de Rabobank Soest 50 jaar geleden in Soest CONTANT-BON JOS IWORTMANN VVV nieuws Gehannes... I.V.N-Eemland brengt cursussen E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray JÉ Nu óók voor dames.W Wilson Glenny - Vico - Bleyle - LaCoste Portretten expositie in „De Borg" Nieuwe gemeente gids Trimmer onderuit 28 Februari 1930 Minimum 4 regels f6,00 E. G. Kerkhof HERENKLEDING Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS- INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Voor al Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 DENK AAN DE ONDERTEKENING! Soester Courant van woensdag 27 februari 1980 Kriege we noeng wel of niet een woónwagekaamp op Soest? Niet daat Hannes d'r zoö'n hoast mee hetmoar die woon- woageluu zellef wel, schaat ik. Ajje toch ziet hoe ovve ze doaro an de Birkt bie mekoar opge- stoapeld stoan! Daa's heul baar! En intusse is de Raad moande- laang drok met de insproak, moar d'r komp geejn uut- sproak vaan. Eerst kriege de Soesders de schuld, daan het de Road ut edoan en noeng is CRM de kwoaje Piet. Aal met aal wor ut met de daag duurder om zoo' kaamp uut de grongd te staampe. 't Is nog- aal waat ajje leest waat daat goa koste. Omtrent un ton veur eejn eige plekkie ploats. Veur daat kaapitoal kriege ze voortemee ok nog un zwembad en un tennusboan d'r bie. Veur ming paart! En daan is ut loon vaan de baadmeester en de tennusleeroar d 'r zeker nog nie bie geteld. De mense zegge d'r wel bie: Best, moar nie bie ming op de daam! Woaro ze daan wel heejn motte wis ok niemaand te zegge. Moar ik daacht daazze doaro an de Koninginneloan een sjiek plekkie haadde zo dicht bie de Koningin. Daa's goeie staand en daat hebbe ze moar an de Road te daanke. Op un end rieje ze toch ok in knaap deftige woages. Ajje an de Birkt un Mercedes ziet rie je, kaajjed'r op rekene daat 'ie noar 't woónwagekaamp goat. En ajje un aafgedaankte wóa- ge kwiet wil, kaai je 'm doaro zo aafgeve. Doar bouwe ze vaan die mooie blikke stoapels vaan en die vliege vaan tied tot tied vaan eiges in braand. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, ik gun ieder z'n haan del en waandel, moar rotzooi hewwe aal genogt laangs de stroat. Beplaant 't laand- schaap oan de Koninginneloan met struke en plaante, daan kriege we een mooi woönwa- gekaamppaark. HANNES VAN DE NENG. 0> 03 «SS g» In het dorpshuis „De Borg" wordt op 15 maart het Nederlands Kampioen schap Scrabble gehouden, georgani seerd door het JOC. De eerste ronde begint om 10.00 uur. Inschrijfgeld 7,50. Inschrijven en inl. bij Jacquelien Bos, Meidoornweg 25 te Soest, tel. 11685 en Meini Jongsma, Heideweg 24 te Soest, tel. 15030. Laats te inschrijfdatum is op 7 maart. Het Amersfoorts Opera en Operette gezelschap brengt op 7 en. 8 maart in Theater „De Flint" te Amersfoort „Der Vogelhandier" van Carl Zeiler. I.v.m. grandioos succes extra matinee op zo. 9 maart om 14.15 uur. Toegangs prijs 16,-; Donateurs, 65+ en CJP 13,-. Kaartverkoop vanaf 20 febr. bij mevr. W. Massop, v. Bemmelstr. 28 te Amersfoort, tel., 31018 en één uur oor aanvang aan de kassa van De lint. n theater Carré te Amsterdam kunt u Lp zo. 9 maart naar het Ballet van eru. anvang 20.15 uur. Prijzen 10,- t/m 25,-, alhier te reserveren. Cp ma. 17 maart is er in Carré een ptreden van Gary Numan. Aanvang \15uur. rijzen 30,-; 25,- en 20,-. De voor verkoop van kaarten is reeds begon- om in uw eigen home een ongetwij feld prima maaltijd gereed te maken. Alle voorzieningen zijn in de bunga lows aanwezig. En tenslotte, ook bulten het park zijn gelegenheden waar een prima maaltijd verorberd kan worden. Proefondervindelijk hebben wij dat zelf vast kunnen stellen. Wij konden ons echter niet aan de indruk onttrekken dat de prijzen van eetgelegenheden in de nabijheid van het „Vennenbos", aangepast zijn aan de vakantieganger. Dat wil zeggen prijzen die ,,de pan uitvliegen", het geen wij eveneens hebben ervaren. Edoch, een gewaarschuwd man (of vrouw) telt voor twee! Alles bij elkaar is ons dit (wel te korte) weekendje uitstekend bevallen. En wat belangrijker is, wij zijn ervan over tuigd dat Sporthuis Centrum met haar parken in staat zal zijn, om velen van u een aantrekkelijke vakantie of „tus sendoor weekend" in eigen land te bezorgen. Kom gewoon even gezellig langs bij één van onze kantoren en laat u door ons uitvoerig informeren. Wie weet wat wij voor u uit de vele keuze mogelijkheden van Sporthuis Centrum (en al die andere touroperators waar voorwij als verkoper mogen fungeren) nog in petto hebben. Anneke, Marjo, Jos, Rob, Bernard en Fons van de Rabobank. Voor u die dit ongetwijfeld niet over komt, viel te noteren dat u kunt trim men, zwemmen in het overdekte golf- slagbad (een heerlijke en vooral voor kinderen aantrekkelijke bezigheid), bowlen (6 goede banen), tennissen, ta feltennissen, of heerlijke relaxen in sauna of solarium, terwijl u de kinde ren in het aanwezige unieke „kinder hofje" onder toezicht kunt laten kleien, plakken, knippen, kortom, heerlijk kunt laten kliederen. Ook een babysit-service bleek aanwe zig, zodat u 's avonds samen in de gezellige bistro of het veel „stoelen" tellende restaurant, voor redelijke prijzen een lekker stukje kunt eten. Wie snel en goedkoop wilde eten kon daarvoor terecht bij het cafetaria en het zeer mooi direkt aan het water gelegen pannekoekenhuisje ('n pro bleem, zeker in het hoogseizoen is> wellicht het geringe aantal tafels wat beschikbaar is, waardoor voor u wachttijden zouden kunnen ontstaan). Overigens bent u natuurlijk geheel vrij Naast de Groene Kursus, welke een achttal avonden en drie zaterdagochtenden voor excursies vergt- en bestemd is voor hen, die er plezier in hebben om de kennis der natuur wat uit te breiden of op te halen, zal door I.V.N.-Eemland op donderdag 27 maart óók gestart worden met de cursus welke opleidt tot natuurgids. Menig deelnemer aan de maandelijkse wandelingen kent die gidsen, die reeds gediplomeerd zijn en hun kennis graag doorgeven aan hen die de natuur een goed hart toedragen. Immers, dat is de opzet van het I[stituut] V[oor] Nfatuurbeschermingseducatie]: de mens dichter naar de natuur brengen... Zij, die vinden dat de Groene Kursus afgenomen, dat, al dan niet, wordt een „makkie" is om de kennis, die zij beloond met een diploma, te bezitten, aan te vullen, willen allicht Tot juli, de maand waarin alle I.V.N.- dan méér tijd hieraan besteden! Dat is Eemland-activiteiten stilliggen, wor- dan thans mogelijk d.m.v. de Gidsen- den twee onderwerpen behandeld: het cursus. Een kleine anderhalf jaar (va- determineren, het uitpluizen van het kanties inbegrepen) gaat die opleiding ithoe in elkaar zitten van een plant en duren en aan het slot daarvan wordt daardoor de familie kunnen vaststel een mondeling en schriftelijk examen len", en het zozeer in trek zijnde onderwerp vogels. Daaraan heeft de gids in spé van maart tot juli zijn handen vol. Vele excursies zullen de eerste categorie in de buitenlucht in kennis brengen met de flora en wat de laatste categorie betreft: geluid, vlucht, balts en levensgewoonten van de „gevederde vrienden" worden dan bestudeerd. Zelfs... zeer vroeg in de ochtend, wanneer de mens nog op dat ene oor zal liggen... Boeiende onder- werpen dus voor de vakantie. Daarna 9pÉ|RVpWlOT in augustus zal alles wat leeft in de ■MijMH natuur aan diepere beschouwing wor- den onderworpen. Ook de ecologie en hydrobiologie komen aan de orde. Al- les gedoceerd door specialisten op hun eigen gebied. De cursus wordt in de hand gehouden, door de heer Stoorvo- gel een biologieleraar, die zijn sporen ruimschoots verdiende en waarmee I.V.N.-Eemland dan ook uitermate ge- lukkig is. Wie er nu aan die cursus kan deelnemen? Diegenen, waarvan ver wacht wordt, dat zijn actief aan het natuurbeschermingswerk van het I.V.N. zullen deelnemen. Een speciale vooropleiding is niet vereist; enige voorkennis op natuurgebied maakt de cursus minder zwaar. De prijs is voor cursus 1980/81: 75,- inclusief lidmaatschap en cursus boek; plus veel excursies). Vangen dé lessen aan op donderdag 27 maart met een introductie-avond, het onderricht zal zeker tot de grote va kantie '80 in principe op donderdag om de veertien dagen worden gegeven, in de o.b.s. de Ingenhof, aan de Molen straat 8 te Soest, per groepje van pl.min. vijf adspirant gidsen, wordt een mentor toegevoegd ter ondersteu ning in raad en daad. Zij, die meer inlichtingen wensen of zich willen laten noteren voor deze gidsen- en ook nog Groene Kursus, kunnen zich wenden tot G. v. Beest, KI aarwaterweg 73, 3762 XV te Soest (cursusleider) of M.v.d. Steen, Oude Utrechtseweg 18, 3768 CC Soest, tele foon: 02155-15818. Denk er in elk geval eens over, weet wél, dat u een zeer grote schat aan natuurkennis zult op doen! RITA, I.V.N.-Eemland. In de Galerie Leusden aan de Arden- en 11 te Leusden-C wordt van 24 febr. t/m 6 april een voorjaarsexpositie ge- ouden door Boukje Madsen-Zijlstra; Maria Oortmerssen; Regie Berken bosch en Jan Teengs. Geëxposeerd worden: aquarellen, waterverf, knip selkunst, voorjaarsplastieken, paas hazen, olieverf. Op vr. 29 febr. komt in De Speeldoos te Baarn het muzikaal theater door de ckbaretiers Monkau en Meeberg en de ianist Andries Mok, met hun pro gramma: „We staan er gekleurd op". Een programma dat het midden houdt tussen cabaret, show en revue. Toegang ƒ8,-; Pas 65/CJP ƒ6,-. In de Blauwe Zaal van de Stadsschouw burg te Utrecht speelt op 1 maart Hans Otjes „Uit het dagboek van een krankzinnige". (Ned. première). Dit stuk is beter bekend onder de titel „Dagboek van een gek". Aanvang 20.30 uur. Prijs 10,- en 6,-. In ARTISHOCK gaan de voorjaars- kursussen 1980 weer van start voor vol wassenen, kinderen en jongeren. O.a. in bloemschikken; discodansen; edel smeden; ruimtelijk vormen; yoga; voor kinderen: vrije dans; tekenfilms maken; video- je eigen t.v. program ma maken. De programma's zijn hier gratis af te halen. Tevens organiseert ARTISHOCK in dorpshuis „De Borg" aan de Willaertstr. voor kinderen van 6 t/m 12 jaar elke woensdagmiddag „Per Keer" van alles wat, 3,50 per keer. Hiervan kunt u ook programma's afhalen. De werkgroep voor Oude muziek Jo- annes Tollius d'Amorforte geeft in samenwerking met de comu-Utrecht en het comité culturele manifestaties St. Joriskerk te A'foort op vr. 29 febr. een schrikkelconcert „Leckerbeetje" met' Nederlandse en Engelse muziek rond 1600, door Camerata Trajectina in de Gerfkamer van dé St. Joriskérk te Amersfoort. Aanvang 2Ö.0Ö uur. Toegang 7,50; CJP/Pas 65 5,-. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Van 6 t/m 9 maart worden in de Bra banthallen in Den Bosch N.B. het 14e Internationale concours hippique de „Indoor Brabant" gehouden. Op 8 en 9 maart is in de Kunstijs baan te Eindhoven de finale van de Internationale IJsspeedwayraces. Van 28 maart t/m medio mei is de Keukenhof te Lisse weer dagelijks geopend van 8-20 uur. De 31e Nationale openlucht-bloemententoonstelling van miljoenen bolbloemen te midden van waterpartijen en tevens in kassen. Prachtige folders hiervan kunt u afha len aan ons kantoor. Slnger te Laren presenteert op 29 febr. een schrikkelconcert, waarin het Tro- cadero Salonorkest de hoofdrol speelt. U hoort dan operetteklanken van Le- har, dan wordt er overgeschakeld op Boccherini of Tsjaikofsky. En een echt salonorkest vergeet natuurlijk het ca baret niet. Op 2 maart beginnen in het Drafcen trum aan de Soestdijkerstraatweg te Hilversum om 13.00 uur de draverijen om de Grote Prijs der Wintersprinters. Op li maart start het Instituut voor Natuurbeschermingsed. afd. Eemland een nieuwe Groene kursus. De lessen worden door gediplomeerde natuurgid- sen gegeven in de o.b.s. de Ingenhof aan de Molenstraat te Soest. De prijs werd ook dit seizoen gehouden op 40,- incl. lesboek en verschillende excur sies. Dinsdagavond is de lesavond een maal per veertien dagen. Inl. en op gave: Marjan v.d. Steen, Oude Utrecht seweg 18 te Soest, tel. 02155-15818. S.O. Soest organiseert op zo. 9 maart een Pijnenburgcross met een parcours door de prachtige natuurgebieden van het landgoed Pijnenburg en de W. Arntzstichting, met afstanden van 2^-5 en 10 km. en de halve mara thon. Inschrijven en kleedgelegenheid vanaf 10.30 uur in de kantine van S.O. Soest aan de Bosstraat. Starttijden: 2% km. -11.30 uur; marathon -12.00 uur; 5 en 10 km.-12.05 uur. Onder de titel Mode-Kleren-Mode orga niseert het Stedelijk Museum te Am sterdam t/m 9 maart een grote ten toonstelling over het modebeeld van 1980. Behalve aan kleding wordt ook aandacht besteed aan accessoires, haardracht en aan het gezicht. In het dorpshuis „De Borg" exposeert vanaf a.s. zaterdag gedurende de gehe le maand maart, de in Soest wonende kunstenares Meta Plute-Rodrigues. Van haar zijn een aantal portretschet- sen te zien, vervaardigd met pen of kwast. Meta Plute begon pas op veertigjarige leeftijd te schilderen. Zij kreeg onder meer les van de Baarnaar Jaap de Ruijgt en van de Larense leermeesters Henk Slijper, Leske Zondag en Wim van Sta. Vorig jaar exposeerde zij in „de Speeldoos" te Baarn. Dé Gemeentegids 1980 wordt in de wëek van 3 tot en met 7 maart huis- aan-huis in Soest en Soesterberg be- Op het fietspad langs de Zoom ging zondagmorgen de 49-jarige N. B. met zijn racefiets onderuit. Hij bleef ge wond liggen en hij werd met de ambu lance-auto naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Gymnastieklokaal te Soesterberg De werkzaamheden aan de oude openbare school zijn, wat den verbouw betreft, afgeloopen; de binnenwanden zijn weggebroken en een nieuwe Amer. vloer is aangebracht, terwijl de zoldering, waar dit noodig was, is versterkt. Jammer is alleen, dat de binnenwanden zoo mishan deld zijn, want wat daaraan gebeurd is, is, wat de kleuren betreft, verschrikkelijk. Met dezelfde kos ten had een veel gezelliger aanzien verkregen kunnen worden. Overigens is Soesterberg nu een gebouw van betekenis rijker geworden. Een gym nastieklokaal was voor onze Soesterbergers een ongekende weelde. Het valt te begrijpen, dat liefhebbers der bij uitstek zoo gezonde lichaamsoefening in de gymnastiek,niet stilzitten. Reeds worden pogingen in 't werk gesteld, om te komen tot oprichting eener gymnastiek- vereeniging. De dames en heeren, meisjes en jongens, welke sympathiseeren met bovengenoemd streven, kunnen zich nu reeds opgeven bij de Heer S. Smits, Rademakerstraat no. 24, te Soesterberg. Politie-auto Dinsdagmiddag is door de garage v. Kooij aan de Birktstraat voor politie-doeleinden afgeleverd een zich in uitstekenden staat bevindende tweede- handsch auto, merk Pontiac. Genoemde wagen, welke pas 3000 K.M. heeft geloopen, maakt een solieden en goeden indruk. Dierenbescherming Voor de vereeniging van den Ned, Veg. Bond trad in „Religie en Kunst" als spr. op de heer A. N. v. Wijk, uit Weltevreden, die er o.m. op wees, dat het werk in Indië zoo erg moeilijk was en daar nog zooveel gedaan moet worden. Sommigen vinden het onnoo- dig zich voor het dier zoo druk te maken; anderen daarentegen beweren, dat een dierenvriend ook veel voor zijn naaste gevoelt. Indië heeft noodig vooral inspecteurs, daar het afmaken der dieren zeer primitief is. Dierenbeschermers hebben recht op waardeering en kunnen met de vegetariërs samen gaan en veel goed werk verrichten. Spr. hoopt, dat velen, die naar de tropen gaan, het nuttige werk zullen steunen. Nadat de film een en ander had verduidelijkt, sprak de heer T. Ortt over gemoedsrust, aan de hand van de dierenfilm „dierenland". Een dameskoortje uit Baarn luister de een en ander op. Chrlst. Hist. Unie 't Bestuur der Christ. Hist. kiesvereniging is thans als volgt samengesteld: S. G. Landweer-de Visser, president; J. J. Ameron, secretaris; T. Budding, penningmeester; E. van Eeden, algem. adjunct; A. Legemaat. 3 Maart a.s. zal Jhr. Dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg spreken in de Rembrandtzaal, over „Waarom Christ. Historisch". R.K. ZangvereenigingO.L.V. Parochie te Soestdijk Het zangkoor werd opgericht met aanvankelijk 75 leden, terwijl het E ere-voorzitterschap werd aange boden aan den Zeer Eerw. Heer Pastoor H. Mölder, hetwelk bereids door hem werd aanvaard. Tot Directeur van het koor werd benoemd de Heer A. J. M. Ponten, te Utrecht. Als bestuursleden der vereeniging fungeeren de volgende personen: J. G. Flapper, voorz.P. Butselaar Azn., secret.; Mej. Wilh. Butzelaar, 2e secr.esse; Joh. Sukkel, pen- ningm.; Mej. Rie v. Breukelen, 2e penningmeeste- resse. De repetitie's zullen worden gehouden des Maandsavonds 7 uur voor de meisjes en om 8 uur voor gemengd koor. De leden der vereeniging wor den er aan herinnerd, dat de stemkeuring zal plaats hebben voor de meisjes beneden de 18 jaar op a.s. Maandagavond, om 7uur, voor de oudere dames om 8 uur en voor de mannen om 9 uur in het nieuwe Parochiehuis te Soestdijk. Inbraak? Getracht is in te breken in het station Soestdijk, maar het soliede Lipsslot verijdelde dit pogen. Alleen een veer werd daarvan onklaar. De grootste vijand Wij verwijzen onze lezers naar de in dit blad voorkomende advertentie omtrent de vertooning van deze oorlogsfilm. Door B. en W. is vrijstelling verleend van het betalen van plaatselijke belasting. Vereeniging van Melkslijters Voor de tweede maal zal genoemde organisatie bij het college van B. en W. aandringen op het verkrijgen van den Zondagsrust. Wat betreft de melkvoorziening op Zaterdag is dit geen bezwaar, daar nog vlak voor de vergadering door een groot handel in melk de noodige melk is aangeboden en bovendien nog verschillende wegen open staan om de benoodlgde melk te ontvangen. Het is daarom zeer gewenscht, dat ook de melkslijters binnen zeer korten tijd van hun Zondagsrust kunnen genieten. Die dag wordt met verlangen tegemoet gezien. UIT DE ADVERTENTIËN: MODERNE VILLA te koop, aan hoofdweg Soest dijk. Bevat 2 k„ suite, keuken, hal, kelder; boven 4 k. met badk. gr. zolder. Tuin met loods en Garage. Prijs 8300,-. T.B. Julianastraat 5, Soestdijk. WEGENS PLAATSGEBREK te koop een mahonie Linnenkast en een hondenhok. Te bevragen Soester- bergschestraat 35, Soest. HUIS TE KOOP Woonhuis met groote schuur en 14 Are 42 Centiare tuingrond, zeer geschikt voor tuinder of hoenderpark, gelegen Beetzlaan 29, Soestdijk. Koopprijs 2900,-. Naam; Straat: Woonplaats: verzoekt Op woensdag maal plaatsing Ondertekening ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: •advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136,3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart):) Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN 'EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1980 | | pagina 13