Zo gezien... Waterinkschool en Fluitekruid bestaan 10 jaar Werkonderbreking bij Howson Algraphy 1.50 3.30 ^uyi: Uw aangiftebiljet j een probleem? Systeemfout Belangrijkste probleem „De Borg" lijkt opgelost UNIEKAAS Runderlappen BINTJES Vliespinda's Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Diefstal opgelost goede verzekering Rechtsbijstand verzekering Bijna een ton voor opknappen dienstwoning Bus met kinderen aangereden The messengers op T.V. Woensdag 27 februari 1980 58e jaargang no 27 ,bouw- voor het verhogen, ifbraak en kosten. De thans e stel- ALLEEN DONDERDAG BELEGEN ALLEEN DONDERDAG MAGERE KILO Zie onze advertentie DEZE WEEK ATRIX van 3.05 voor Zie onze advertentie door GERARD PAUL ALLEEN DONDERDAG Extra kwaliteit 5 KILO voor 2ie onu advertentie ALLEEN DONDERDAG Vers gebrand 500 GRAM Zie onze advertentie Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar 710.40 Buiten Soest per half jaar 720.80 Verschijnt iedere woensdag „Ik hoop dat u er geen last van heeftsprak de vergaderende sigarenroker nadat hij mij te vergeefs zijn welgevulde koker had voorgehouden. Het vooruitzicht op een mistige vergadering, geprikkelde slijmvliezen en stinkende kle ding deed mij hem verzoeken althans de rookkolom zodanig richting te geven dat ik niet rechtstreeks bewierookt zou worden. Met een licht schou derophalen wees hij min of meer verontschuldigend Tiaar de aanwezige air-conditioning en zei net iets te achteloos: „Het is 't systeem, hè". Onder- wijl pafte hij als een vertrek kende stoomboot kleine rook wolkjes de lucht in om het vuur in zijn sigaar aan te trekken. Nog juist bijtijds liet ik de druk uit mijn ketel ontsnappen an ders zou de vergadering opge schrikt zijn door het sonore ge luid van een stoomfluit. Eigen lijk jammer dat je aan zo'n ingeving geen gehoor geeft want het zou zo'n aardige weer gave zijn van de verontwaar diging die mij haast deed opstij gen. Mijn rokende buurman was als de enkeling in het stadion die zich beschermt tegen de regen door het ophouden van een pa raplu waardoor de naastbijge zeten toeschouwers het uitzicht ontnomen en een dubbele por tie regen toegediend wordt. Zonder enig gevoel voor gêne wordt deze egocentrische le venshouding sinds kort zelfs als trend voor de komende ja ren aangekondigd. Wie nog niet bereid is zichzelf te allen tijde in het middelpunt te plaatsen kan alsnog inschrijven op een assertiviteitscursus. Strevend naar welvaart zijn we één van de rijkste landen ter wereld geworden; kunnen we wel wagentjes op de maan zet ten, maar zien we geen kans de voedselvoorraden eerlijk te verdelen. Zij die niet onder de paraplu staan zitten er naast. Met een simpele verwijzing naar het systeem dat we zelf uitgedacht en ontwikkeld heb ben) komen we niet verder. Toch is het van levensbelang of we in staat zullen zijn de mallemolen van meer wel vaart onder controle te krijgen. Soms ontmoet je jonge mensen die alleen maar een beetje wel zijn nastreven en de rest voor gezien houden. Ik denk dat we ze serieus moeten nemen. Met de aanhouding van een 22-jarige jongeman uit Amersfoort is de op 16 januari gepleegde diefstal in een res taurant te Soesterberg opgelost. De knaap nam een polstasje weg van een bezoeker uit Voorburg met daarin enkele girobetaalkaarten, een rijbe wijs en indentiteitspapieren. De buit is niet terecht. Uw auto is een waard! Informeer eens bij ons. noodzaak! Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 KILO van 12.10 voor 5 OESTER COURANT Met de aanstelling voor een periode van voorlopig één jaar van de 44-jarige heer J. Lensing uit Eemnes, lijkt het belangrijkste probleem van het dorps huis „de Borg" te zijn opgelost De heer Lensing is met ingang van j.1. maandag directeur/beheerder met als opdracht leiding te geven aan bet personeel, te zorgen voor een goed lopende organisatie en over enkele maanden met voorstellen bij het be stuur te komen met betrekking tot de definitieve oplossing van de proble men. Deze vrij vlotte voorziening in de vacature van beheerder van het dorps huis, enkele weken geleden door de bestuurders Van Gelder en Hilhorst nog het voornaamste probleem ge noemd werd, Is te danken aan Initiatie ven van de heer Lensing. Hij nam contact met het bestuur op en zijn kwaliteiten waren van doorslaggeven de aard. De heer Lensing was gedurende vijf tien Jiiar als zelfstandig ondernemer in Limburg werkzaam. Hij exploiteerde een hotel/café/restaurant, een jonge- rencafé, een buurtcafé en een bar/dan cing. In zijn zaken organiseerde hij aktiviteiten als talenten-jacht, cabaret der onbekenden enz. Daarbij schakel de hij nadrukkelijk de bewoners van de streek In. Min of meer gedwongen door de olie crisis in het begin van de jaren zeven tig, keerde hij terug naar de omgeving waar hij zijn jeugd doorbracht: het Gooi. Eén jaar was hij daarna bedrijfs leider in de uitspanning Oud-Valke veen te Naarden, waarna hij commer cieel medewerker werd van een han delsbedrijf. Na verkoop van dat bedrijf startte hij op basis van zelfstandigheid als adviseur van super-markten on dermeer in diepvries-aangelegenhe den. Door de aanstelling in ,,de Borg" is hij terug in zijn oude vak: de horeca-sec- tor met daarbij het organiseren van evenementen. Lensing wil daarbij, evenals in Limburg, de inwoners van Soest betrekken. Hij heeft het plan maandprogramma's op te zetten waar in voor elk-wat-wil's gebracht wordt; voor de jeugd en ook voor ouderen. Deze programma's, die in overleg met belangstellenden zullen worden opgezet, worden via de in Soest verschijnenden kranten bekend ge maakt. Inbreng van de bezoekers wordt zeer op prijs gesteld. In principe is het hele gebouw voor deze aktiviteiten beschikbaar. Van be lang is daarbij zeker dat de openings tijd van de bar verlengd zal worden. Belangrijk voor toneelliefhebbers is ook dat er inmiddels een oplossing is gevonden voor het toneelgordijn. Het was één van de belangrijkste klachten, die naar voren kwam tijdens de eerste werkvergadering van de Stich- tingsraad. Met de heer Lensing zal ook op korte termijn gezocht worden naar oplossing van de andere problemen. De voorzitter van de stichtingsraad is inmiddels van de tijdelijke benoeming van de heer Lensing op de hoogte gesteld. Lensing: „Ik heb hier nogal wat schoonheidsfoutjes ontdekt. Die zullen moeten verdwijnen, maar daar is tijd voor nodig. Die moet men mij geven". Tegen het werken met de jeugd ziet hij niet op: „Integendeel; ik wil graag dat de jeugd komt". Hij wil ze bij de aktiviteiten inschakelen: „Ze hoeven niet in ons keurslijf te lopen", aldus de heer Lensing. Vrijdag 7 maart is het feest op de Prof. Waterinkschool en kleuterschool Flui tekruid aan de Smitsweg. Leerlingen, ouders en leerkrachten vieren dan het tienjarig bestaan. 's Morgens is er alleen voor de kinderen - driemaal een voorstelling door Ad Kommens. Deze van de t.v. bekende „pottenbakker" brengt dan zijn show „Voor kleine potjes met grote oren". 's Middags van 4 tot 6 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur breidt het feest zich uit: Fluitekruid (alleen van 4 tot 6 uur) en Waterinkschool staan dan open voor ouders, oud-leerlingen, oud-leer krachten en allen, die belang in beide scholen stellen. Men zal dan echter een onherkenbaar veranderd schoolgebouw aantreffen: geen stoeltjes, geen tafeltjes, maar een filmzaal, een bingozaal, een rad van avontuur, een foto-kwis, een markt - waar door leerlingen en ou ders gemaakte werkstukken verkocht worden - een speelzaal met allerlei spelletjes en een groot „restaurant". Bedoeling is dat al die aktiviteiten een batig saldo zullen opleveren. De op brengst van het feest is bestemd voor kinderen van melaatse ouders in Thai land. Voor kindereii, die zo duidelijk minder bevoorrecht zijn dan de Ne derlandse kinderen. Maanden zijn oudercommissie en schoolteam bezig geweest met het treffen van voorbereidingen. Ook alle oud-zesdeklassers zijn aangeschreven om dit feest bij te wonen en wanneer zij aan de oproep gehoor geven, kan het feest voor hen een leuke reünie worden. Vooral het schoolhoofd van de Waterinkschool, de heer J. A. van der Velde, zou het op prijs stellen de ze jongelui weer eens te zien en te spreken. Ook voor de buurtbewoners rond de school is het een beetje feest: ook zij kunnen binnenlopen om met alle an deren te delen in de feestvreugde. In de loop van de maand februari wordt geheel Nederland overstroomd door een „vloedgolf" van aangiftebiljetten voor de inkomstenbelas- ting en vermogensbelasting) Het is een bekend feit dat velen tegen het invullen van dit biljet opzien I als tegen een berg, reden waarom via advertenties in de kranten en I door middel van televisiespots erop wordt gewezen, dat de inspecteurs der belastingen te allen tijde bereid zijn u voor te lichten over deze in- vulling. g Om deze service nog uit te breiden, heeft de inspecteur der belastingen te Baarn besloten u niet naar de inspectie te laten komen, doch inte- I gendeel „naar u toe te komen". g Ambtenaren van de inspectie zullen daartoe spreekuren houden in de diverse onder de inspectie vallende plaatsen en welgj In Soest op elke woensdag van de maand maart van 9.00-12.30 uur in het Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat; g In Soesterberg elke dinsdag van de maand maart van 9.00-12.00 uur in n het Dorpshuis op het Dorpsplein in Eemnes elke woensdag van de maand maart van 9.00-12.00 uur in het Gemeentehuis. |!J In Baarn kan men elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur op de inspectie terecht. Voor hen die elders werken is gele- fl genheid om op de zaterdagen 8, 15, 22 en 29 maart van 9.00-12.00 uur E eveneens op de inspectie inlichtingen te krijgen. d Het is uiteraard wel noodzakelijk dat u alle voor de invulling van be- lang zijnde gegevens medebrengt. Voor het opknappen van de dienstwo ning bij het Soester Natuurbad wordt door het college van burgemeester en wethouders een krediet gevraagd van 95.500 gulden. Op 17 augustus 1978 werd al een krediet beschikbaar gesteld door de raad van 55.000 gulden. Daarmee zou de woning verbouwd worden. Foto: Herman van Dam Nu is echter gebleken, mede op grond van een advies van de Welstandscom missie, dat het verbouwingsplan wijzi ging behoeft. De voorgenomen aan bouw sluit volgens deze commissie niet goed aan op de bestaande massa". het college stelt de raad voor oorspronkelijke krediet te Daarbij wordt gesteld dat nieuwbouw 2 ton zou gaan woning moet echter verbeterd wi volgens het college, „omdat ze niet meer voldoet aan redelijk te len eisen". De kosten zouden j schreven kunnen worden over 25 jaar, In plaats van, zoals gebruikelijk, 10 jaar. Gistermorgen om kwart over acht werd op de kruising Fokkerstraat- Plesmanstraat te Soesterberg een autobus met dertig schoolkinderen aangereden door de 28-jarige autobe stuurder J. van H. Hij verleende de buschauffeur B. W. (43) geen voor rang. De ravage was groot, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bus-moest uit het verkeer worden genomen. A.s. donderdagavond, 28 februari, zul len de opnamen welke j.1. zaterdag van de Soester gospelgroep „The Messen gers" gemaakt werden, uitgezonden worden in het NCRV -programma „Kerkebuurt". Het programma zal, behoudens wijziging, te zien zijn op Nederland I tussen 19.05 en 19.30 uur. De groep trad j.1. zaterdag met veel sukses op in de sporthal „De Heyhost" te Scherpenzeel. Daar werden deze opnamen gemaakt. TE KOOP Onder de rook van het Paleis Soestdijk vrijstaande goed onderhouden VILLA met garage en vrijstaande grote schuur en ruim prieel. Tuin en boomgaard met vele soorten vruchtbomen. Totale oppervlakte ca 3500 m2. Een lustoord voor mens en dier. Dit is iets voor de liefhebber. Indeling: hall, ruime keuken, grote bijkeuken, kelder. Woonruimte is verdeeld in 3 gedeel ten: 7.00 x 3.50, 3.60 x 3.60, 3.60 x 3.00 m. Boven 4 slaapkamers, waar van één met balkon, grote douche ruimte. Op de zolderverdieping zijn 3 kamers aanwezig. Het huis is cen traal verwarm en van dubbele be glazing voorzien. Vraagprijs f 575.000,-. G. van ROUWENDAAL rBurg. Grothestr. 11a I Soest - Tel. 02155 -164671 Werknemers van Howson voor de fabriekspoort; uiterst links vakbondsbestuurder Wouters De werkonderbrekingen waarmee het vakverbond FNV landelijk zijn on vrede met het regeringsbeleid duide lijk maakt zijn ook Soest niet voorbij gegaan. Bij Howson Algraphy legden maandagmorgen zestig personeelsle den het werk voor drie uur neer. Men begaf zich naar café Soestdijk aan de Vredehofstraat, waar onder leiding van de FNV-bestuurder Leo Wouters werd gediscussieerd. Om half elf werd een stoet personenauto's geformeerd, waarmee men zich luid toeterend op weg begaf naar de poort van Howson. Daar dankte Wouters zijn aanhangers voor hun opkomst, waarna de zestig man uit de productie afdelingen, de poort weer binnen ging. De werkonderbreking had overigens In Soest vooral ook te maken met de onvrede binnen de Howson-gelederen. Die onvrede betreft de pensioenpre mie, welke tot voor kort geheel voor rekening van het bedrijf kwam. Per 1 januari 1.1. is de pensioenregeling ge wijzigd en de meerkosten wil de direc tie verhalen op de werknemers. Deze eenzijdige wijziging van een overeen komst noemde Wouters volstrekt on aanvaardbaar. „met ons valt niet te sollen" zei hij nog eens bij de poort van het bedrijf. Vorige week vrijdag zond de directie aan alle personeelsleden een brief waarin de wijziging als definitief werd aangekondigd. Toen werd tot de werk onderbreking besloten. En buiten deze kwestie bestaat er bij het in vijf ploegen werkende personeel nog bezwaar tegen het directie-plan de plaatproduktie, de grootste afdeling, te vergroten door het opvoeren van de snelheid van de produktiemachine. Volgens Wouters weet de directie nu waar ze aan toe is. Worden er werk- onderbrekers ontslagen, dan gaat het bedrijf geheel plat. Enkele werknemers van Foxboro, evenals Howson gevestigd op het Soes ter industrieterrein, lieten met een spandoek weten zich solidair te voelen. ,Ik baal mee met het FNVstond er op het spandoek. De directie van Howson was telefonisch tot geen enkel com mentaar bereid.

Soester Courant | 1980 | | pagina 1