Popgroep „Cartoon" in Molensoos J. Meningen van lezers Soest wint van B.F.C. Sterk optreden van Shotjengd Werkgroep natuurbeheer aan de slag in het Soesterveen Arbeidsbureau organiseert 10 april „banenmarkt" SEC opnieuw verliespunt Concert in de Oude Kerk Plaatsing tijdelijke informatieborden Filmvoorstelling in „de Borg" Agenda Soester Gemeenschap Hondje weg Hondje terug A.s. zaterdag: van Zal Eng DE VRIES Clauslaan? Inauguratie prof.dr. A. F. Sanders 15-jarige jongen nam auto weg Rectificatie Tonnie Nieuwenhuijs trainer bij SEC Eerste plaats voor Menno Lievers BDC maakt geen fouten Goede plaatsen Eemlandschaatsters Theo Bosman wint viscompetitie Sportprogramma Zaterdag 1 maart Zondag 2 maart Donderdag 6 mrt. 20 Zaterdag 1 maart a.s. zal in de Onrto KerÜ te„ SOe,st een gegeven worden door de organist van deze kerk jan Jansen. Verder verlenen mede werking de blokflultlsten, Marioteta van Roon en Heiko ter Schegget. Op bet programma staan twee trio sonates n van G. E. Telemann en j S. Bach. Voorts de derde partita voor clavecimbel van J. s. Bach en FoUia van A. Corelli. Het concert begint om 8.15 uur, toegang 4... Het college heeft ontheffing verleend aan de Exploitatie Vastgoed Holland B.V. om gedurende de bouw van de woningen op het terrein tussen de Emmalaan en de Anna Paulownalaan twee informatieborden te plaatsen op de hoek Emmalaan/Burg. Grothe- straat en op de hoek Anna Paulowna- laan/Burg. Grothestraat met het op- schriftVorsten tuin". Voor jongeren vanaf 14 jaar en voor volwassenen wordt er zaterdagavond l maart a.s. een film in ..De Borg" vertoont. In deze film speelt Louis de Funes de hoofdrol. Een komische film die zich m de vakantie afspeelt. Waarin auto achtervolgingen elkaar opvolgen en afgewisseld worden met spannende humoristische momenten. Kortom een geweldige film voor jong en oud De aanvang is half negen. Kaarten bij de ingang te verkrijgen. 28 februari: Bijeenkomst van de Gespreksgroep van het Humanistisch Verbond. Deze ledenbijeenkomst vindt plaats bij de heer J. de Leede en begint om 20.00 uur. Inl. tel. 12843. Algemene jaarlijkse ledenvergadering van de Ned. Vereniging van Huisvrou wen wordt gehouden in de Rank, Soes- terbergsestraat 18, aanvang 14.15 uur in de kleine zaal. 3 maart: Openbare Vergadering van de Soester Gemeenschap ten huize van Endre Banki, Hildebrandlaan 29, aanvang 20.15 uur. 5 maart: Het Nut, (Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Soest) heeft ,,Tine Ruijs- schaert", uitgenodigd met de volgende voorstelling ,,Het Marcus Evangelie". Zij vertelt in een speciaal door haar uit het Grieks gemaakte vertaling het integrale Marcus-Evangelie, als een wonderlijk boeiend verhaal. Dit evene ment zal plaatsvinden in het wijkcen trum ,,De Borg", Willaertstraat in Overhees en beginnen om 20.15 uur. 8 maart: Excursie, door de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde, „Groei en Bloei" georganiseerd, naar de kassen van de Firma Werkhoven- Eemweg 7- voor het bezichtigen van de bijzondere hydrocultuur van kom kommers, waar geen normale grond of bemesting aan te pas komt. Verza melen om 15.00 uur bij de firma Werkhoven. Wandeltocht „Olympia" Soest. Start plaats: Wijkgebouw „De Rank", Soes- terbergsestraat 18, Soest. Afstanden, 5, 10 en 15 kilometer.^ Starttijden tussen 10.30 en 14.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. W. Brood, Torenstraat 8, 3764 CM Soest, tel. nr.02155-19979. De heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest, na 18.00 uur, tel. 02155-16414. 21 Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 21-2. Reu bouvier, gecoupeerd, 3 jr., gele halsband met noppen, vlooien band; (Utrecht); inl.: De Haas, Schel- lingwouderdijk 95, Amsterdam-N., tel. 02904-522. 16-2, Kater, rood/wit, w. borst, poten, wit halsbandje; Van der Zee, Speen kruidstraat 49, tel. 11447. Kater, donker-cypers, ongecas- treerd, 1% jr.Van den Eshof, Zand- heuvelweg 9, Baarn, tel. 035-850755. Kater, effen grijs, wit vlooienband- je; Tulpstraat 13, Baarn, tel. 02154- 20694. GEVONDEN: 24-2. Boerenfok, wit/bruin, gladharig, krulstaart, tiporen, (Eemnes). 21-2. Welsh terrier, dik in 't vacht; (RijkswegIA); beide hondjes: Dieren- pension Gooilandia, Eemnes, tel. 02153-82622. 17-2. Duitse herder, vrij donker, 1% jr. (Eng); Dierentehuis, tel. 13583. 17-2. Zwart, gladh. rug iets ruwh., dikke borstelige staart, tiporen, 2 jr., loops, (Corversbos); Rodijk, J. H. Bur- gerlaan 3, 's-Graveland, tel. 035-60307. 24-2. Kater, cypers, na aanrijding dood. 15-2. Zwart konijn, (Fr. Halsl.); Ade- lerhof, Geereweg 29, Baarn. 12-2. Wit konijn, Tromplaan 21, Baarn. A.s. zaterdag, 1 maart, speelt de vijf mans popgroep „Cartoon" in de Molen soos. De jeugd vanaf zestien jaar is dan welkom. „Cartoon" bestaat uit leden, die in andere formaties, o.a. Mistery, Hotline Band, Machien en Melting Pot, hun sporen verdiend hebben. Buiten eigen wérk speelt men nummers van Police. Michael Jackson, Pink Floyd, Stevie Wonder en Santana. De groep bestaat uit Jacques van Oevelen (zang en drums), Cor Visser (piano en zang), Sieb Jorna (slaggi taar en leadzang), Joop Klugt (sologi taar) en Ron Neyhof (basgitaar). De avond begint om 20.00 uur met de Molensoos-discotheek, waarna om 21.00 uur „Cartoon" de zaak overneemt. De Molensoos is wekelijks geopend op woensdagavond van 19.30 tot 23.00 uur (soos en film); vrijdagavond van 20.00 tot 24.00 uur (soos); zaterdagavond van 20.00 tot 24.00 uur (disco) en zondagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur (eveneens disco). De Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland bezit in het Soesterveen twee reservaten die helaas, door de lage grondwaterstand, totaal overwoekerd zijn door opslag van elzen- en berkenhout. Het is een compleet bos geworden. Dat bos wordt a.s. zaterdag, voor de eers te keer in dit seizoen, aangepakt door het IVN Eemland en alle vrijwil ligers die deze natuurvrienden willen helpen bij het behoud van de natuur. De ze zaterdag en verder alle zaterdagen in de maand maart wordt *s morgens om 9.00 uur verzameld op het adres Wieksloterweg O.Z. 11. Tot 13.00 uur wordt het gebied „geschoond" van alles wat er oorspronkelijk niet groeide. In het Veen groeide in de dertiger ja ren nog de welriekende nacht-orchis, de veenbes, lavendel- en dopheide en malaxis. Door gebrek aan onderhoud verdween het van de oppervlakte. Vorig jaar werd door de Werkgroep Vrijwillig Natuurbeheer in het reser vaat nabij de Boerenstreek, als proef een gedeelte van het „hout" afge zaagd, waarna de bodem zo'n twintig centimeter werdaf geplagd' De proef slaagde wonderwel want verschillende veenmos-soorten o.a. het halig-veenmos en de dopheide, al ja ren overwoekerd door de pijpenstro- pollen en ander opslag, staken hun kop jes weer boven de grond. Daarom werd door de, heren De Vries, opzichter van de Ver. Natuurmonu menten; P. Veen van IVN Eemland; P. Klandermans van de gemeentelijke plantsoenendienst; G. van Stempfoort en Chris Uiterwijk in gezamenlijk overleg besloten de „schoonmaak- werkzaamheden" voort te zetten. Men hoopt op deze manier iets van het hoogveen, waar Soest vroeger rijk aan was, te behouden. Vooral nu het Soesterveen voor een deel wordt opgeofferd aan de overigens noodzakelijke woningbouw, is het ge wenst het restant in oude staat te herstellen. Daarvoor is nodig dat er wat aan de grondwater-stand gedaan wordt. De gemeente heeft medewer king nog wel niet toegezegd, maar de milieu-wethouder, de heer Menne, heeft zich in positieve zin uitgelaten. De eerder genoemde werkgroep meent dat met een windmolentje die water huishouding voor het behoud van dit unieke stukje Soest al aardig te re gelen is. Voor het echter zover is zal veel werk verzet moeten worden en daarbij is de hulp van vrijwilligers onontbeerlijk. Die heipérs worden a.s. zaterdag om negen uur verwacht aan de Wiekslo terweg O.Z. 11. Gereedschap in de vorm van krui wagens, grepen en steekspaden (deze laatsten aangeschaft dankzij een bij drage van de Procar) is aanwezig. De Coca Cola zorgt als altijd voor de verfrissingen. De werkgroep knotte dit seizoen reeds 87 wilgen en 119 elzen en nu is het de beurt aan het Soesterveen, dat in oude glorie hersteld moet worden. De coördinator van deze werkzaamhe den, is weer Chris Uiterwijk. Hij is bereikbaar via telefoonnummer 11381. Voor de tweede maal in ongeveer zes maanden organiseert het Gewestelijk Arbeidsbureau Amersfoort, in samen werking met de Kamer van Koophan del Eemland een „banenmarkt". Deze wordt gehouden op donderdag 10 april. De opzet zal practisch gelijk zijn aan de vorig eind september gehouden markt, al bestaat er een mogelijkheid dat de uitnodiging aan het bedrijfs leven niet beperkt zal blijven tot het Gewest. Een en ander werd j.1. maandag mede gedeeld bij de aanbieding van het door de Kamer opgestelde evaluatie rapport over de vorig jaar 25 september ge houden banenmarkt. Over de uitnodi ging van meer bedrijven bestaan twee opvattingen: de Kamer is er een tegen stander van, terwijl de directie van het arbeidsbureau) zal overigens een on beperkte uitnodiging aan het bedrijfs leven zeker in de weg staan. De beide rapporteurs van de Kamer van Koophandel, drs. J. C. van Ek en drs. A. Boone, noemden de banen markt een „goed hulpmiddel voor de arbeidsbemiddeling", maar géén „wondermiddel". De september-markt werd bezocht door 3284 mensen, te weten 2054 man nen en 1230 vrouwen. Er waren 76 bedrijven aanwezig. In totaal werden er 1659 sollicitatie-gesprekken ge voerd; 1080 met mannen en 579 met vrouwen. Van de 1080 mannen, zo kon worden vastgesteld, waren er zeker 370 werkloos en bij de vrouwen waren dat er 256. In totaal zagen 39 (van de 76) bedrijven een vacature vervuld. Het betekende dat 125 mensen een baan kregen en daarvan stonden er 36 als werkloos ingeschreven. De overigen veranderden derhalve van baan. Dit laatste betekende in sommige gevallen het verplaatsen van een probleem. Een beter resultaat kon volgens ar beidsbureau-directeur T. v.d. I?unt, nauwelijks verwacht worden. In som mige deelmarkten, bouw en metaal, bestaat een groot tekort. Tegenover de grote vraag bestaat geen aanbod. Een positief resultaat van de banen markt noemde de heer v.d. Bunt het inzicht dat het bedrijfsleven daardoor gekregen heeft in de totale situatie op de arbeidsmarkt. Daardoor ook is er beter kontakt gekomen tussen het be drijfsleven en het arbeidsbureau. Het drempelverlagende effect van de ba nenmarkt heeft goed uitgewerkt zowel voor de werknemer als voor de werk gever. Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 11018 In het tijdschrift „Natuur Behoud" van februari 1980 schrijft de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten over de hoeveelheid groenruimte in ons land: „De groenruimte gaat sterk achteruit. In oppervlakte en kwaliteit. Veel men sen die de band met de natuur nog niet verloren hebben zijn zich daarvan be wust" (einde citaat). Ook in Soest bleken veel mensen de band met de natuur nog niet te willen verliezen en wezen daarom tot twee maal toe elke aantasting van de Eng van de hand. Toch liggen er op dit moment weer enkele plannen gereed die, zonder het woord „Eng" te noemen, wel degelijk weer een aantasting van diezelfde „Eng" gaan betekenen, t.w. A. Het nieuwe „Centrumplan" achter Beukendal. Wéér is men niet tevreden met al leen maar een eenvoudig gemeente huis annex politiebureau, maar wordt er meteen maar een heel be bouwingsplan tegen de hellingen van de „Eng" tot aan de Soester Engweg tegenaan gedacht. Steeds maar weer dat kunst-hart dat Soest zo hard nodig zou hebben? B. Het plan Albert Cuyplaan. Toen we sliepen verdween ook hier een fraai stuk „Eng" tot aan de Soester Engweg, nu ten noorden van het plan Beukendal. Hiermee zou dan stadsbebouwing langs de Dalweg vanaf het oude dorp tot aan het Soesterveen een feit zijn. De rest is dan nog een kwestie van tijd. Alles overziende moet je wel haast tot de conclusie komen, dat er krachten werkzaam zijn, die zich de vernietiging van de Eng als groenruimte ten doel gesteld schijnen te hebben. Natuurlijk is dit niet zo. In hun democratisch streven om van Soest een wereldstad te maken, waar het voor iedereen fijn leven zal zijn, zoeken de Hoogmogendheden oplossin gen voor allerlei woonproblemen. Hier bij zal altijd geofferd moeten worden. Wat er geofferd moet worden maken zij wel uit. Bezwaarschriften qf geen bezwaarschriften Zouden ze dan toch vergeten zijn dat Londen z'n Hydepark heeft en New York z'n Centralpaj-k? Waarom dan Soest niet z'n Eng? A. POSTMA Albert Hahnweg 18. OPEN HAARD...? 02155-10652 SOEST De straatnaamcommissie heeft het college van burgemeester en wethou ders voorgesteld de weg tussen de Emmalaan en de Anna Paulownalaan, door de voormalige houtwerf van de familie Butselaar, Clauslaan te noe men. Op deze houtwerf zal binnenkort begonnen worden met de bouw van 31 huizen in de vrije sector. Uitgangspunt voor de straatnaam commissie is geweest dat de naam moet aansluiten bij de namen van de wegen in de directe omgeving. Die wegen hebben de naam van een lid van de Koninklijke familie. De door de bouwonderneming aan het plan gege ven naam „Vorstentuin" past niet in dit systeem. Het college is het met deze zienswijze van de commissie eens. De raad wordt verzocht met de naamgeving akkoord te gaan. Vorige week donderdag heeft prof. dr. A. F. Sanders uit Soest, in Tilburg met het uitspreken van een rede over „Stress, activatie en verrichtingen", zijn ambt aanvaard als bijzonder hoog leraar aan de Katholieke Hogeschool aldaar. Prof. Sanders is hoogleraar in de psychologie van stress en verrichtin gen. Zijn inauguratie werd door een groot aantal Soesters bijgewoond. Op de spoorwegovergang aan de De Beaufortlaan negeerde een jonge auto bestuurder het stopteken van een op de fiets surveillerende politieman. De jongeman werd even later, na inscha keling van een surveillance-auto, toch aangehouden. Het was de 15-jarige K. N. die zonder medeweten van zijn ouders een sloopauto had weggeno men. In het politiebureau deed hij een poging te ontsnappen. Hij werd tijdig opgevangen, maar daarbij viel een agent door een ruit naast de voordeur. In ons artikel over het afscheid van Oehoe Vogt gebruikten wij twee namen verkeerd. Oehoe maakte ons hierop attent en verzocht de fout te rectifice ren. Bij deze dus: Mevrouw Wilma Betten- hausen zal Oehoe opvolgen als kabou terleidster en niet zoals wij vermeld den als groepsvoorzitster. Patricia Tei lekamp zal Oehoe Vogt opvolgen als groepsvoorzitster. Onze excuses voor deze fout. Ais opvolger van trainer Hans Ooft is door het bestuur van de voetbal ver eniging SEC de oud-F.C. Utrecht spe Ier Tonnie Nieuwenhuijs aangetrok ken. Nieuwenhuijs is in het Sticht geen onbekende. De nu 35-jarige oefenmees- ter, in het bezit van het C-diploma, speelde niet minder dan vijftien jaar betaald voetbal. Hij begon zijn prof loopbaan op 17-jarige leeftijd bij het Utrechtse Elinkwijk, ging vervolgens naar DWS en speelde hierna bij Haar lem. Terug in Utrecht maakte hij furore bij DOS om tenslotte zijn car rière te beëindigen bij F.C. Utrecht, Door een knieblessure werd hij vroeg tijdig gedwongen te stoppen met be taald voetbal. Anderhalf jaar deed hij daarna nog aan „scouting" voor Haarlem. De zaterdagclub Majella maakte het eerst gebruik van Nieuwenhuijs' trainings capaciteiten en had daarmee veel suk- ses; het eerste elftal promoveerde. .Nieuwenhuijs trok overigens bij Majel la de voetbalschoenen weer aan. Ook nu speelt hij no g en wel als speler ln het mini-voetbal dat regelmatig door de NCRV op televisie wordt uitgezonden, Hij maakt deel uit van het „All Stars' team. De S.O.Soest-atleet nam afgelopen zondag deel aan indoor-wedstrijöen in het Rhein-stadion te Düsseldorf. Op de 800 meter werd hij eerste in de tijd van 1.55.1 min. Het was een internationale wedstrijd waarin ook Duitse en Chine se atleten uitkwamen. Lievers draait op het ogenblik mee in de Nederlandse indoor-top. Foto: Herman van Dam Zowel het eerste dames- als het eerste herenteam van de handbalvereniging BDC hebben met overduidelijke cijfers hun wedstrijd gewonnen. De dames met 17-9 van De Blinkert en de heren met 27-8 van DWS. De dames bouwden hun voorsprong regelmatig uit. Pas in de negende minuut van de wedstrijd, toen het 3-0 was, viel het eerste tegendoelpunt. Met de rust was het 9-4. Ook in de tweede helft overheersten de Soester dames en zo werd de eindstand 17-9 bereikt. Heren De heren hadden het zoals verwacht werd, niet moeilijk met het laag ge klasseerd staande DWS. Gescoord werd er achter elkaar en na zeven minuten was het al 5-0. Na dertig minuten eenzijdig handbal was het 11-3. In de tweede helft werd de monster score bereikt van 27-8. Na twee afstanden verreden te hebben voor de baankampioenschappen heeft alweer een Eemlandrijdster beslag ge legd op de le plaats. Corine van de Meijden won zowel de 500 mtr. als de 1000 mtr. in resp. 49.3 en 1.43.5 (C- junioren). Bij de D-junioren werd Monique de Bruin 4e met op de 500 mtr. 56.3 en op de 100 mtr. 1.59.5. Beide meisjes rijden op 9 maart*de 1500 meter. Vrijdagavond worden op de Kunstijs baan Utrecht de jaarlijkse klubwed- strijden van de Schaatsver. Eemland verreden. Titelverdedigers zijn Yvon- ne van der Lienden en Ron Ottenhof, en bij de veteranen Wim van de Bree- mer. Aanvang der wedstrijden half 6. Afgelopen zaterdag werd voor de laatste maal in de wintercompetitie van de Hengel Sport Vereniging „de Snoekbaars", gevist in de Gaasp. Het eindresultaat werd dat Theo Bosman de competitie won met 23 punten. Hij kreeg ook de beker voor de grootste vis uitgereikt. In totaal werden er maatvissen gevangen, allen bij elkaar met een lengte van 205,56 meter. De uitslag was als volgt: 1. Th. Bosman, 23 ptn.2. W. van de Kraats, 31 ptn.3. J. Hottinga, 40 ptn. 4. P. de Rond, 48 ptn.6. H. J. van Riet, 63 ptn.; 6. J. W. Post, 64 ptn.; 7. J. van Nimwegen, 71 ptn.; 8. B. van Keulen, 74 ptn.9. J. T. Maassen, 75 ptn.10. M. Mosk, 76 ptn.11. E. Bijl, 77 ptn.12. D. v.d. Broek, 79 ptn. VOETBAL V.V.Z. 12.00 uur Jonathan 2 - WZ 3 HEES 16.15 uur CSW 4-Hees 3 5.E.C. 14.15 uur Hulshorst 4 - SEC 4 SOESTERBERG 16.00 uur Culemborg - Soesterberg 16.15 uur Soesterberg 3 - VOP 3 VOETBAL S.E.C. 11.30 uur Saestum 3 - SEC 3 11.30 uur Roda 4 - SEC 5 11.30 uur Amersfoortse Boys 8 - SEC 6 S.O. SOEST 11.30 uur Soest 4 - WOG 3 11.30 uur Soest 8 - WOG 6 11.30 uur Soest 9 - Vesting 5 SOESTERBERG 14.30 uur Unitas - Soesterberg 11.30 uur Soesterberg 2 - DEV 2 11.30 uur Soesterberg 6 - Sparta 6 20.00 uur Actif 6 - Soest 8 Koppend „verwerkt" een BFC-verdediger een Soest-aanval In een uiterst sportieve, zij het vrij forse, wedstrijd heeft Soest in de re turn ook nu weer de punten tegen het Bussumse BFC weten te behalen. Het werd op de Bosstraat, na een vrij matige partij voetbal, uiteindelijk 1-0 voor de gastheren. Soest begon aanvallend met John Wes- terveld voor de geblesseerde Robert Westbroek, met de niet geheel herstel de Arjan Schipperen op het midden veld en de geheel herstelde John de Jong als voor stopper. Een kopbal van Bram Gelderblom en enkele schoten in de kluwen Bussumse benen, waren het resultaat. Soest was zeer ijverig, maar de soms zeer fel ingrijpende BFC-verdediging kon het tegen de zwak optredende Gouw en Koppel, vrij gemakkelijk klaren. De Bussumse doelman kwam behoudens enkele riskant teruggespeelde ballen, nauwelijks in gevaar. Daarentegen moest doelman Epi Kamphorst een keer alle zeilen bijzet ten om een schot van de BFC-aanvoer- der te keren. Hij speelde, net als de Soest-aanvoerder Anton Vugts, een al les overheersende rol. Soest bracht het daarna tot enige corners, waarvan er een door Bram Gelderblom rakelings werd overgekopt. Ook Doelman Kamp horst kwam voor de rust nog een keer in aktie. Ook in de tweede helft begon Soest met de aanval. Door een opzettelijke handsbal kreeg Soest een vrije trap te nemen. Het opzetje was van Huub Koppel en daarna was het aanvoerder Vugts die met een verre droge knal de BFC-goalie verraste. 1-0. De Bussumers lieten het er niet bij zitten en met goed middenveldspel werd Soest langzaam aan in de verde diging gedrukt. De schoten die zij losten waren echter allemaal van te verre afstand om echt gevaarlijk te worden. Het overwicht dat zij opbouwden was echter niet gevaarlijk mede dankzij het voortreffelijke spel van de Soester Martin Langbroek. Ook Vugts had een groot aandeel in de uiteindelijke 1-0 zege, terwijl Kamphorst er behoorlijk oog in had. De uiterst bekwaam leidende scheids rechter C. van Montvoort had geen enkele moeite met deze sportieve strijd. A.s. zondag oefenen twee Soest-selec- ties in Driebergen tegen CDN. Afgelopen zaterdag wist SEC opnieuw niet te overuigen. SEC had tegen Naarden in de eerste helft alle geluk van de wereld, want Naarden sprong erg slordig met de geboden kansen om. De start van de ploeg van Rinie Jas- perse was furieus en reeds in de tweede minuut leek SEC op voorsprong te komen. Een irtéet van Henk Richard werd door de Naarden doelman niet goed verwerkt, maar de terugsprin gende bal werd door Peter van de Brakel op een meter van het doel overgeschoten. Helaas voor. SEC raakte na ongeveer tien minuten Dirk van de Broek gebles seerd en dat betekende, dat het elftal omgezet moest worden. Jos Holthaus kwam op het middenveld en Peter van den Brakel ging rechtsachter spelen. Naarden ging beter spelen en met snelle counters werd erg veel ver warring gesticht. Uit zo'n situatie ont stond ook het eerste doelpunt. Een hard schot, dat door Wim van de Veen niet ver genoeg weggewerkt kon wor den en hierna had de Naarden spits geen enkel probleem om Wim van de Veen te passeren. SEC raakte door deze treffer volledig van slag en Naarden kreeg volop kans om de score te verhogen, maar faalde gelukkig voor SEC in de afwerking. SEC kreeg vlak voor rust nog een kans om op gelijke hoogte te komen. Dik Pureveen bediende de snel opgekomen Peter van den Brakel op maat, maar deze knalde tegen de uit zijn doel gekomen doelman op. Ook een indirec te vrije trap in het strafschopgebied leverde niets op, want Jan van de Burg schoot rakelings over. Na rust pakte SEC de zaken wat beter aan en trok ten aanval. Naarden trok zich terug om de 1-0 voorsprong te handhaven en met snelle uitvallen de 1-0 uit te bouwen. Door een strafschop kwam SEC langszij. Henk Richard werd in het strafschopgebied onderuit gehaald en scheidsrechter Bitterling wees gedecideèrt naar de stip. Jan Kuyvenhoven voltrok het vonnis door laag langs de Naarden doelman te schieten. Na deze treffer gingen beide ploegen wat voorzichtiger spelen en volgde er een gelijkopgaande strijd, waarin de beide defensies de baas bleven. Het werd nog spannend toen Rob Embricqs onderuit werd gehaald, maar scheidsrechter Bitterling depo neerde de bal net buiten het strafschop gebied. De vrije trap leverde echter niets op. Met een 1-1 stand kwam het einde van de wedstrijd en wist SEC thuis opnieuw niet tot een zege te komen. Door dit resultaat is de kop van de ranglijst nog verder in elkaar geschoven en wachten SEC nog enkele spannende weken. A.s. zaterdag speelt SEC vriendschap pelijk tegen Hees op het Heesterrein en op 8 maart volgt de confrontatie tegen Horst, dat nu met 1 punt voorsprong de ranglijst aanvoert. Het afgelopen weekend kwamen alleen het eerste seniorenteam en de jeugdteams van Shot in aktie. Het eerste seniorenteam had in Twello volgens verwachting weinig in te brengen tegen koploper Trias. Een 2-8 nederlaag was het resultaat. De Shoijeugd liet zich van haar goede zijde zien; de meeste teams wisten twee punten aan hun totaal toe te voegen, terwijl slechts vier van de zesden teams verloren. Het eerste jeugdteam versloeg TSO1 met 7-3, het tweede jeugdteam ging met 4-6 de boot in tegen Vitac 1. Shot 1 moest zaterdag in Twello aan treden tegen de ongeslagen koploper in de promotie-hoofdklasse, Trias 1. On danks het feit dat wederom een grote nederlaag werd geleden kan Shot op een redelijk goede wedstrijd terugzien, waarbij *n ieder geval voor elk punt gespeeld werd. Na een 0-5 achterstand bij de pauze slaagde René Daselaar erin om met een 28-26 overwinning in derde game het eerste Shotpunt aan te laten tekenen. In een werkelijk schitterende partij kregen de talrijke toeschouwers alles te zien" wat tafel tennis te bieden, heeft. Twee partijen later slaagde René Daselaar er ver rassenderwijs ook in om de kopman van de Twellonaren, Hans den Boer, met diens éerste nederlaag van deze competitie te confronteren. Aangezien Harry Maassen en Dirk Schuiling niet tot winst konden komen verloor Shot deze wedstrijd met 8-2. Aanstaande zaterdag speelt Shot thuis tegen Quick'32, waartegen Shot niet geheel kansloos is. Voor deze streek- derby worden aanstaande zaterdag om 16.00 uur weer vele supporters in de Shotzaal verwacht. Het eerste jeugdteam won eenvoudig' van het zwakke TSO 1 uit Purmerend. De drie Shotspelers wisten alle drie twee winstpartijen te behalen. Opval lend was het verlies van Arnold Appel hof tegen een invaller in het Purmer- endse team die normaliter in de afdeling speelt. Door deze overwinning bezet het eerste jeugdteam halverwege de competitie weliswaar een tweede plaats, maar met weinig vooruitzich ten op een kampioenschap. Het tweede jeugdteam verloor nogal onverwacht met 4-8 van Vitac 1, een team waartegen men de vorige compe titie nog drie winstpunten had behaald. Chris Sondaar en de sterk spelende Jan Fransen zorgden met ieder twee over winningen voor de Shotpunten. Overige uitslagen jeugd Shot4-Shot3: 5-5, Shot 5-Bunshot 1: 6-4, Good Luck 2-Shot 6: 3-7, Shot 7-Neder- horst 1: 6-4, Shot 8-Huizen 7: 6-4, Good Luck 3-Shot 9: 3-7, Shot 10-Victoria 7 6-4, Overhees l-Shot 11; 0-10, Shot 12-Vitus 2: 3-7, Quick 7-Shot 13: 10-0, Bunshot 6-Shot 143-7, Quick 8-Shot 15 8-2, Shot 16-Huizen 12: 6-4.

Soester Courant | 1980 | | pagina 21