a m Don Bosco start jubileumviering met gebedsdienst Je bent op je mooist 88 art V Afscheidscadeau Oehoe Vogt naar Philippijns meisje 10e Rommelmarkt voor Jeugdzorg m y^osoa'^ j=L si* m Plaatsgenoot wint prijs in wedstrijd Wie ontwerpt mooiste boerderij voor Eemland V VERGADEREN TWEETJES? DeSoestef Buineti 1980 boekhandel Met Bausch Lomb Sofiens kontaktienzen. Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! PVO adopteert jongen in Opper-Volta Schrikkelconcert op 29 februari !§l fi Trouwen? Restaurant van den Brink 38 Heipalen voor nieuw kantoor Ledenvergadering wijkvereniging Overhees Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN ^Js dagelijks vers verkrijgbaar bij MET Z'N VERLAAG ZELF UW BELASTING! De Belasting-Almanak Alle belastinggidsen Ambulance vervoer duurder BAUSCH LOMB SOFLENS Kontaktienzen - inveler ogen de beste. optiek g met een smaakvol .-gas, fietsenschuur en op het 2uiden. et vrij uitzicht, open irgkast. ilaapkamers, douche der met grote kamer. wassend, overdekt rhaling. Iedere vierkante te huis heeft zijn eigen per gehad, scheiden door een e van de prachtige tuin, of lopen zomaar in jerde doorkijken in het erlijk gevoel van ruimte, jor ruim 2000 m2 tuin vembad en veel groen »p het geheel zijn. jetkamer (ca. 72 m2) met netselwerkmuren en i slaapkamers, 2 bad- artrek, 2 extra vertrekken gebruik), dubbel entree, jrsoonlijk bezoek de jrvolle huis tot zijn recht raag uit tot een onische afspraak. t berging en grote tuin. ig waar ieder lid van het imt. Vader zit met zijn l. Moeder heeft de en dochter zijn in een jnkamer met open open keuken, toilet, mers, doucheruimte en et 4e slaapkamer en ite. iud. ibbers opgelet» im die prijkt op de nkelijk vrijstaande ïgrenzende „bakhuus" lige uurtjes. Alles valt lelijke huis binnen sten van kamers, wel itieke vensterkasten en jeft u mogelijkheden niet anders met aardenliefhebbers zijn ienboxen met aan- zorgingsruimte. e hal binnen met naar de slaap- lereikt u de mer, de keuken met bijkeuken, kelder, 2 slaapkamers c.v., garage en tuin. net al zijn bomen u il die kilometers en rond uw huis. jr, keuken, bijkeuken, i badkamer. >derne interieur- rs bij aflikt. L-vormig keukenblok verk en harmonieuze en kelder. Living met d, dimverlichting, :en plafond enz., hal dieping 3 moderne iet 2e toilet. Vaste Buitenshuis treft u gelegde tuin aan met tuinhuis en berging, de kelder onder toe- itect geheel et c.v.-gas en ag van de drukte m in het voorjaar, is. Winkels, scholen sving. woonkamer met zenvloer. Open ieping: 3 slaap- s de overige i ruim aantal meters n een 2e toilet, ït een kamer van s, dat de moeite rieten kèp en d). m. eur: valt nog stemmen, keuken, entree, hal. sen kamer. 17/033-50488 55-16251 03404-51365 Soester Courant van woensdag 27 februari 1980 Oehoe Vogt, geschenkjes uitwisselend Het afscheidsfeest dat Oehoe Vogt j.1. vrijdag kreeg aangeboden van de Fak keldraagsters Is vooral belangrijk ge worden voor het achtjarige Philippijn- se meisje Ann Buvan. De 550 gulden die zowel door de leden van de groep, hun ouders en andere Soester scouting groepen werd bijeengebracht, gaat op verzoek van mevrouw Vogt naar het door de Fakkeldraagsters geadop teerde meisje. Geheel zonder aan denken zoals in haar bedoeling lag, kwam mevrouw Vogt echter niet weg. Zij kreeg een zilveren hangertje, voor stellende een uiltje, aangeboden en gemaakt door Frits Spetter, naar een ontwerp van Eliane Hulsink. Ook de Fakkeldraagsters zelf voeren wel bij dit afscheid; de Amerikaanse verkoop van een cake bracht 565 gul den op en dat bedrag was voor de groep. Er bestond grote belangstelling voor deze afscheidsavond in De Open Hof. Naast talrijke ouders waren er af gevaardigden van plaatselijke zuster verenigingen en van het district. Uitvoerig werd mevrouw Vogt In het zonnetje gezet en ook haar echtge noot deelde in de dank die haar ge bracht werd. Er werd een schetsje op gevoerd, een loflied gezongen en de padvindsters brachten een musical. Oehoe Vogt kreeg een felgekleurde lap pendeken aangeboden, gemaakt door kabouters en padvindsters. Zij kreeg verder een mok en een boek over kabouters, gnomen en fantomen. Namens het district sprak Tjoekie de Jong woorden van dank en zij bood de zilveren waarderingsspeld van Scou- Foto: Herman van Dam ting Nederland aan alsmede een glazen spaarappel. In de pauze werden nog diverse ge schenken aangeboden en Oehoe Vogt liet zich van haar kant ook niet on betuigd. Alle kabouters en padvindsters kregen een aandenken. Namens de ouders sprak tenslotte de heer C. van Dooremaal; hij bood de zilveren hanger aan waarna mevrouw Vogt een dankwoord sprak. kom naar middslwijkstraat 54 telefoon 02155-135 3 9 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie,. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Ook dit jaar zal er een Rommelmarkt zijn ten bate van de stichting Jeugdzorg. Het wordt de tiende: een tweede lustrum dus. De rommelmarkt wordt gehou den rondom en in het gebouw de Vangrail aan de Beetzlaan (ingang Nachte- gaalweg 14) op zaterdag 26 april. De opbrengst is bestemd voor het zich uitbrei dende clubhuiswerk in de clubhuizen de Vangrail, de Praatpaal, het Kruispunt en het rijdende clubhuis de Wegwijzer. In Soest en omgeving heeft de Rom melmarkt voor Jeugdzorg in de loop der jaren bekendheid gekregen. Het zal van ons allen afhangen of de markt oök dit keer een succes zal zijn. Bedenk, dat spullen, die voor de één geen waarde meer hebben, voor een ander nog goed te gebruiken zijn. Dezer dagen vindt u alle informatie op raambiljetten en ook worden sten cils aan de huizen bezorgd. Als er za ken afgehaald moeten worden, dan graag een telefoontje naar mevr. Van der Leer, Willaertstraat 32, tel. 10672. In het kader van de aktie „Gast aan Tafel" adopteerde de Soester Harmo nie PVO, door tussenkomst van de Stichting „Foster-Parents-Plan Neder land", de 10-jarige Henry Ouedraogo in Opper-Volta. De benodigde 45 gulden per maand wordt door de leden bijeen gebracht. De werkgroep voor oude muziek Jo- annes Tollius heeft in samenwerking met de stichting COMU een schrikkel concert georganiseerd op 29 februari. De muziek zal ten gehore worden ge bracht door Camerata Trajectina met een Nederlands-Engels alliantie pro gramma waarin werken van Dowland, Coperario, v. Eyck. Ook zullen voor het schrikkelconcert teksten gebruikt worden van Vondel, Hooft en Bredero. Plaats St. Joriskerk, gerfkamer te Amersfoort. Aanvang 20.00 uur. Toegang 7,50. Voor houders van een 65+ of een CJP-pas wordt 5,- en treegeld gevraagd. Bij van den Brink natuurlijk Wij hebben in de loop van 25 jaar een re putatie opgebouwd. Wij beschikken over de nodige ervaring, om deze voor U zo belangrijke dag, vlekkeloos te laten ver lopen. Van de koffie met gebak, de recep tie met een drankje en een hapje, tot een uitmuntend verzorgd diner in ons sfeervol restaurant. Wilt U graag meer weten? Ons telefoon nummer is 02155-12706. Soesterbergsestraat 122 Soest - Telefoon 02155-12706 Wij zijn geopend vanaf 11.30 uur. Op zaterdag en zondag vanaf 17.00 uur. Wat kunt u allemaal geven: Huishoudelijke artikelen: meubels, kleden, lampen, elektrische appara ten, sportartikelen, fietsen, spiegels. Wasmachines en koelkasten kunnen al leen ingeleverd worden als ze niet ka pot zijn. Geen spiralen, bedden, olie haarden en gaskachels. Het is geble ken, dat deze artikelen niet verkocht worden. Allerlei verpakte levensmiddelen, sie raden. Kleding: mits héél en schoon. Speelgoed: Ook klein speelgoed is welkom, zodat de kinderen op de markt zelf iets kunnen kopen Artikelen uit oma's tijd. Antiek en kunst: ook dit jaar zou de rommelmarktcommissie weer graag één kraam inrichten met mooie din gen. Misschien heeft u nog iets staan waar u toch al jaren niet naar hebt omgekeken. Op 10 maart wordt aan de Laanstraat, hoek Vrijheidsweg, begonnen met de hooguit twee dagen durende operatie van het heien van 38 palen van ieder vijf meter lengte. Daarop komt het nieuwe kantoor van de Woningbouw vereniging Soest te rusten, dat ge bouwd gaat worden door het aanne mingsbedrijf G. W. van de Grift uit Soest. Het gebouw is ontworpen door de Soester architect Dick Renooy en er is een bedrag van ongeveer 3/4 miljoen mee gemoeid. Gedeeltelijk krijgt het twee bouwlagen en wel aan de kant van de Laanstraat, waar ook het entree komt. In dit gedeelte worden de kanto ren gevestigd. Daarachter komen de werkplaatsen. De inrit komt aan de Laanstraatde uitrit aan de Vrijheidsweg, e.e.a. in overleg met de plaatselijke politie. Er zijn 29 parkeerplaatsen op het terrein gepland. Het terrein was vroeger een leemput, dat in de loop der (ver vooroorlogse) jaren Is opgevulde met gemengde grond. Deze grond is volgens de aan nemer zo massief dat er nauwelijks vrees behoeft te bestaan voor overlast door de hei-werkzaamheden. Eind augustus zal de nieuwbouw wor den opgeleverd: daarna volgt in sep tember de verhuizing van de woning bouwvereniging van habar tijdelijke onderdak in de oude-R.K. Mavo aan de Steenhoffstraat naar dit sober gebouw de pand. Woensdag 19 maart a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in het dorpshuis „de Borg" de algemene ledenvergadering gehou den van de wijkvereniging Overhees. De agenda vermeldt de gebruikelijk jaarverslagen van penningmeester en secretaris en een bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de tweede voorzitter mevrouw V. van Zanten en de heer J. v.d. Eshof. Tussentijds is afgetreden mevrouw A. Bosson. Herkiesbaar zijn mevrouw C. de Jong en de heer B. Kelderman. Tot nu toe heeft zich voor één van de drie vacatures een lid aangemeld: de heer D. v.d. Bovenkamp. Per 1 mei ondergaat ook de redactie van het blad „de Wijkdirigent" een forse aderlating. Dan vertrekken de dames H. v.d. Berg, A. Bunnik en V. van Zanten. Naar opvolgers wordt uitgekeken. Per 31 december 1979 bedroeg het aantal leden 348 en waren er 51 dona teurs. In het afgelopen jaar werd door het bestuur veel aandacht besteed aan de vijverbeveiliging en de verkeers veiligheid in de wijk. Ondermeer werd een informatie-avond georganiseerd en een klaar-over groep geformeerd. ïSlliïw rTC Delicatessen 'Wgg? JUU. IV!t I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve's maandags) Op zaterdag 23 februari vond in Hotel „LaRésidence" inVinkeveende prijs uitreiking plaats van een door de AMRO bank uitgeschreven wedstrijd „Ontwerp en win uw eigenaars vlag" Twintig winnaars ontvingen uit handen van Dr.Ir. T. P. Tromp, oud-voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereniging hun ontwerp uitgevoerd op doek. Tevens werden alle winnende vlaggen geëxposeerd. Eén van de winnaars van deze wed strijd mevrouw C, M. C. M. Couwen- berg-Oostdam uit Soest die met haar vlagontwerp een 16e plaats innam in een totaal van 408 inzendingen. Voor haar ontwerp heeft zij zich laten Inspireren door de naam van het schip (Poespas) en het familiewapen (gou den vissen in een blauw veld). De kleuren van haar ontwerp zijn zwart, blauw en goud. Moeilijke taak voor jury De jury voor deze wedstrijd werd gevormd door de heren Dr.Ir. T. P. Tromp, oud-voorzitter van de Konin klijke Nederlandsche Zeil- en Roeiver eniging, Prof. Wim Crouwel, direkteur van het ontwerpbureau Total Design en Joris F. Dudok van Heel, voorzitter van de Koninklijke Noord- en Zuid- hollandsche Reddingsmaatschappij. Gezien het grote aantal inzendingen moest de jury zich streng houden aan de voorwaarden van deelneming: rechthoekige vlaggen in een verhou ding 2 op 3 (dus géén gespleten of ingesneden vlaggen), maximaal vier kleuren en minimum afmetingen van 20 bij 30 cm. Zoveel mogelijk werd gelet op originaliteit (waaronder óók de relatie tussen de naam van de eigenaar of van zijn schip en dat ontwerp), de uitvoering van het ont werp, de compositie en het verant woord gebruik van de kleuren. Wat is een eigenaarsvlag! De definitie van een eigenaarsvlag uit „Het Zeilen", geschreven door Philli- pona en uitgegeven in 1919 luidt: „De eigenaars- of wedstrijdvlag is een klei ne vierkante vlag, voor middelmatige Welke architect maakt het beste ont werp van een boerderij, die in het open landschap van de Eempolders past? Op die vraag probeert de landinrich tingscommissie Eemland, die zich be zighoudt met het opstellen van een ruilverkavelingsplan voor dat gebied, via een prijsvraag een antwoord te krijgen. Hoewel de commissie nog niet toe is aan de keuze van een bepaald verka velingsmodel, is nu al duidelijk dat een aantal agrarische bedrijven naar het open gebied verplaatst zal moeten worden. Het Eemland, waarin de ge meenten Bunschoten en Eemnes en gedeelten van Amersfoort, Soest en Baarn liggen, is een landschappelijk zeer waardevol gebied. Dat stelt extra eisen aan de vormgeving van de boer derijen. Architecten die aan de prijsvraag mee willen doen, moeten daarom niet alleen aandacht hebben voor de bedrijfs economische benadering, maar ook proberen hun model zoveel mogelijk in z'n omgeving te laten passen. Met de prijsvraag is een bedrag van vijftigduizend gulden gemoeid. De pro vincie Utrecht is bereid de helft daar van op tafel te leggen. De Provinciale Welstandscommissie stelt, in verband met haar vijftigjarig bestaan, vijftien duizend gulden beschikbaar. De ge meenten Bunschoten en Eemnes doen er ieder nog eens vijfduizend gulden bij. \ZET EENS EEN TENT OP De verkennersgroep Don Bosco is j.1. zaterdag In de Petrus en Pauluskerk de viering van haar vijftigjarig bestaan begonnen met een gebedsdienst. Pas toor J. Buisman ging daarin voor. Bestuur, leiding, verkenners, welpen en kabouters verzorgden ieder een toepasselijke lezing. In het hoofdkwartier van de groep (de Basis) achter de Bonifaciusschool heette voorzitter A. J. van den Dijssel daarna allen welkom. Vervolgens ont hulden drie leden, de welp Erwin van Doorn, de kabouter Sonja van der Geest en de verkenner Vincent-Jan Elbertsen (zie foto) een wandversie ring, gemaakt door Henk Kool. De jeugd kreeg daarna als aandenken aan dit jubileum een button met op druk en de leiding en het bestuur een lederen vaantje. De eerste dag van de feestviering werd tenslotte afgesloten met een gezamenlijke broodmaaltijd. Het tweede onderdeel van het feestpro gramma wordt zaterdag 29 maart Foto: Goos van der Wilt afgewerkt. Voor alle kabouters en welpen uit heel Soest is er 's middags van twee tot vijf uur een filmvoorstel ling, terwijl 's avonds in De Paltz een speurtocht uitgezet is voor alle verken ners, zeeverkenners, gidsen, sherpa's en padvindsters. Ijs en weder dienen de wordt er op de Paltz overnacht en vertrekt men op zondagmorgen weer na het gezamenlijke ontbijt. jachten, ongeveer ter grootte van een zakdoek en in kleuren en tekening geheel naar keuze of vinding van den eigenaar. Zij ontleent haar tekening en kleuren meestal aan het familiewapen of be roep van den jachteigenaar of heeft betrekking op den naam van het jacht". De vlag wordt stilliggend gevoerd en is een teken dat de eigenaar aan boord is en bereid is bezoek te ontvangen. Wanneer geen bezoek gewenst is dan kan een kleine blauwe vlag gezet worden in plaats van de eigenaarsvlag. Het is bijzonder plezierig dat uit zovele artistieke inzendingen mevrouw C. M. C. M. Couwenberg-Oostdam geselec teerd werd als één van de 20 prijswin naars. Wellicht zal menigeen, aangespoord door dit resultaat, alsnog zijn of haar eigenaarsvlag gaan ontwerpen, zodat varend Nederland zich kleurrijk zal vertonen op binnen- en buitenlands vaarwater. Of met 100 man? Ook dat kan. In Soestdulnen. Wij beschikken over een lianle accommodatie voor vergaderingen, bijeenkomsten, sales meetings of wat u maar wilt! Centraal gelegen, midden in de bossen en met een leklas keuken. restaurant! SOESTERBERGSESTRAAT IBS. JOESTDUINEN. 02155 -12739. met de nieuwste gegevens en tarieven voorradig! Soesterbergsestraat 53 Soest Aan de gemeenteraad is voorgesteld om per 1 april de tarieven voor het ambulance-vervoer, zowel lokaal als interlokaal, te verhogen. Lokale ritten zouden dan 210 gulden gaan kosten en interlokale ritten hetzelfde bedrag, vermeerderd met 4,50 per, van gara ge tot garage, afgelegde kilometer. Bij de nieuwe tarieven worden dan geen toeslagen meer in rekening ge bracht voor wachttijden, nachtritten, ritten op zon- en feestdagen enz. Ook wordt aan het Ziekenfonds Amersfoort en Omstreken geen korting van 2% meer verleend. Bausch Lomb Sofiens kontaktienzen zijn zacht en soepel. Vormen zich naar je ogen. Makkelijk in te brengen. Met Bausch Lomb Sofiens kontaktienzen voel je je vrijeren je ziet er nog mooier uit. Niet voor niets de meest gedragen kontaktienzen ter wereld! Laat je adviseren bij: B RKSTR, 2 TEL. 12874 béter bergen Funktionele bergruimte is in elk inferieur nodig. Beter bergen hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed interieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat la in Soest.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3