„Tankslag" woedt ook in Soest w m gemeente soest. de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Benoeming lid van de gemeenteraad Wet Autovervoer Personen Intrekking Besluit Bestrijding Aardappelmoeheid Inschrijving Premiekoopwoning Bureau Huisvesting 3 t/m 21 maart gesloten Hinderwet Openbare commissievergaderingen Commissie voor de beroepschriften Straatterreur Soester Courant van woensdag 27 februari 1980 vincie op met politedwang en dat kost aanzienlijk meer. In Leusden werd daarvoor ooit een rekening „gepresen teerd" van veertigduizend gulden en in Cothen moest eens tienduizend gulden betaald worden. De olie wordt weggehaald door de firma Eshuis uit Uithoorn. Door hen werden de gemeenten Zeist, De Bilt, Maarn en Doorn reeds bewerkt. De provincie liet in al deze plaatsen, huis-aan-huis folders bezorgen. Het leverde, wat Soest betreft, in eerste instantie al honderd aanmeldingen op, zo wist wethouder Menne vorige week te vertellen. Hij drong in zijn toe spraakje er op aan Soest een mooie gemeente te houden. Daar hoorde ook het leidingwater bij.. Het einde van de aktie is overigens nog lang niet in zicht. De firma Eshuis verwacht nog minstens een jaar nodig te hebben om de provincie „olievrij" te maken. Wat de informatie-kraam betreft: er werden net als in Zeist, Driebergen en Maarn nogal wat gerichte vragen ge steld zoals: „Wordt drab óók wegge haald?" of „Ik weet niet of er een tank in de tuin zit". In Soest meldde zich iemand, die over meerdere provincies verspreid, vermoedelijk nog enige ton nen olie had zitten. W? Met een sweater Y7 Met een sweater van de MID-PUB aan, kun je „Rollerskating" SWEATERS met deze opdruk diverse kleuren (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: a. het gedeeltelijk uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Heideweg 35, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 2217). b. het uitbreiden en verbouwen van een woonhuis tot invalidewoonhuis op een terrein gelegen in Egghermondell (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3778). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 29 februari 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling 1) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend tegen het bouw plan. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 19 februari 1980. a. verbouwen van een winkel/woonhuis tot lunchroom op een terrein ge legen aan de Soesterbergsestraat 20A (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2517) b. bouwen van een carport op een terrein, gelegen aan de Van Beuningen- laan-14, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 2809 c. aanbrengen van een dakkapel en een schoorsteen op een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Hildebrandlaan 29 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 1849) d. aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Buntweg 37 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, num mer 3910) e. plaatsen van een erfafscheiding op een terrein, gelegen aan de Laan straat 60 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5386) f. gedeeltelijk veranderen van een winkelpand tot winkel-woonhuis op een terrein, gelegen aan de Soesterbergsestraat 22a/Driehoeksweg 5 (kada straal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2515) g. verbouwen en uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Lange Brinkweg 31 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3592). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beslissingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Vanaf heden is ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken c.a. voor een ieder ter inzage gelegd een besluit tot benoeming van de heer F. Kingma, Kerkpad n.z. 1 te Soest tot lid van de gemeenteraad, nood zakelijk geworden door het ontslag van de heer H. J. Goote. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, zulks ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 46, lid 2 van de Wet Autovervoer Personen, dat hun college aan de heer G. H. A. Plagge, v.d. Weijdenstraat 11 te Soest, vergunning heeft verleend voor een derde taxi, alsmede voor een auto welke uitsluitend gebruikt mag worden voor het uitvoeren van trouw- ritten. Van het besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de rijksinspekteur voor het verkeer in het district Utrecht, de Federatie van Nederlandse Organisaties voor Personenvervoer, de Provinciale Taxi-adviescommissie, de commis sie Vervoervergunningen en de commissaris van politie te Soest. De burgemeester van de gemeente Soest maakt bekend, dat de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 29 ok tober 1955, no. L/PA 670, waarbij krachtens artikel 3, tweede lid van het Besluit bestrijding aardappelmoeheid, aanwijzing heeft plaats gevonden van gebieden en/of terreinen, waar de teelt van aardappelen, tomaten en nog enige andere gewassen was verboden, voor zijn gemeente is ingetrok ken. Geïnteresseerden voor de in de toekomst te bouwen premiekoopwo ningen, moeten bij het bureau huisvesting ingeschreven staan als woning zoekenden. In verband met de verwerking van de enquëtegegevens „woningzoekenden ten behoeve van de urgentiewaardering" is het bureau huisvesting van maandag 3 tot en met vrijdag 21 maart niet bereikbaar. De baliefunktie wordt op de gebruikelijke uren vervuld op kamer 21 van de afdeling welzijn. Lange Brinkweg 79. Openingsuren: maandag 09.00 uur tot 12.00 uur. woensdag 09.00 uur tot 12.00 uur. vrijdag 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de openingsuren kunnen gedurende bovenvermelde periode geen gegevens worden geraadpleegd welke in het kaartsysteem zijn of worden verwerkt. Voor zeer dringende zaken kan met toestel 425 worden gebeld. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) liggen ter inzage verzoeken om vergunningen van: a. Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. Hofplein 20, Rotterdam, om een vergunning tot,het uitbreiden en wijzigen van een verkooppunt voor motorbrandstoffen op het perceel Amersfoortsestraat 80, Soes- terberg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E nummer 3926 - voorheen sectie E, 2411- b. W, Kuyer, Bonifaciusstraat 2, Soest om een vergunning tot het uitbrei den en wijzigen van een herstelinrichting van motorvoertuigen annex garagebedrijf incl. spuitcabine op het perceel Korte Brinkweg 34-36 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest sectie A nr. 4015-4016 - voor heen A, 3239-3240- C. R. Schaatsbergen, Heideweg 43, Soest om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een frites-voor- bakkerij op het perceel Industrieweg 10 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest sectie G, nummer 4636) Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publikatie. Op donderdag 13 maart 1980 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. Zitting „a" is om 09.00 uur, zitting „b" is om 9.30 uur en zitting „c" om 10.00 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zit ting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. In de laatste jaren zijn zeer velen van oliestook op gasverwarming overge gaan. De olietank wordt dan snel vergeten. Zo'n tank heeft echter maar een beperkte levensduur: van tien tot vijfentwintig jaar. Daarna lopen ze kans te gaan lekken met alle gevolgen van dien voor het milieu. Niet alleen drinkwater wordt er door verontreinigd (één milligram olie kan duizend liter grondwater ondrink baar maken), maar ook bomen en planten met wat dieper liggende wor tels worden er onherroepelijk het slachtoffer van. Volgens het hoofd van de dienst milieu beheer van Provinciale Waterstaat, Ir. A. Broek, wordt olie in de grond voor een deel afgebroken. Bacteriën die dat doen, hebben zuurstof nodig en dat gaat dan ten koste van de bomen en de planten. Dat afgezien van de mogelijk heid dat ze rechtstreeks door de olie aangetast worden. Het leeghalen van de tanks gebeurt thans op basis van vrijwilligheid: voor de weggehaalde olie wordt direct contant betaald. (15 ct. p.1.). De olie wordt door tuinders in het Westland gebruikt voor het ver warmen van kassen. Bij het van kracht worden van de provinciale verordening Bodem- en Grondwaterbescherming", is ieder een, die eep ingegraven tank heeft, verplicht dat binnen zes maanden te melden bij de provincie. Mensen die dat doen krijgen automatisch een ont heffing voor zo'n tank. Met de verordening wil de provincie ook andere vormen van bodemveront reiniging aanpakken: ondermeer gif tige stoffen als trichloorethyleen dat maandag 3 maart -16.30 uur: commissie openbare werken Op de agenda staat o.m. krediet bouwrijpmaken beboüwingsterrein Albert Cuyplaan verbouw dienstwoning Soester Natuurbad maandag 3 maart -19.30 uur: commissie onderwijs en jeugdzaken De agenda vermeldt o.m. krediet voor handenarbeid en meubilair Weth. de Haanschool voorzieningen Willibrordusschool verordening welzijnsplanning dinsdag 4 mart 19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening Op de agenda staat o.m. ontheffing zöneverordening Sukking, Rademakerstraat; Verwoerd, Beukenlaan en Hypsos Soesterberg. dinsdag 4 maart 19.30 uur: culturele commissie Op de agenda staat o.m. vakature culturele commissie donderdag 6 maart -16.30 uur: commissie algemeen bestuur De agenda vermeldt o.m. gemeentelijke herindeling verordening welzijnsplanning verordening milieubeheer donderdag 6 maart -19.30 uur: commissie financiën O.m. staat op de agenda: verhoging tarieven ambulancevervoer verbouw dienstwoning Soester Natuurbad krediet bouwrijpmaken bebouwingsplan Albert Cuyplaan donderdag 13 maart -19.30 uur: commissie gas- en c.a.i.-bedrijf Op de agenda staat o.m. eventuele aansluiting c.a.i. op luidsprekernet Tweede Kamer donderdag 13 maart - 19.30 uur: gezamenlijke vergadering commissie voorlichting en inspraak en commissie maatschappelijke dienstverlening De agenda vermeldt het volgende punt: begeleidingsplan omwonenden woonwagencentrum Koninginnelaan De vergadering van de commissie algemeen bestuur wordt gehouden in het gemeentehuis, de culturele commissie vergadert deze keer in het Arti- shockgebouw en de gas- en c.a.i.-commissie vergadert in het gas- en c.a.i. bedrijf. De andere commissievergaderingen vinden plaats in de commissieka mers, gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente-' huis). Geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Soreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. ra 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verdui delijken of aan te vullen. (Openbare bekendmaking) De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep- schriften, bekend, dat op dinsdag, 11 maart 1980 te 16.00 uur in de commis siekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, alhier, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waar in het beroepschrift van de heer K. A. de Jong, tegen het besluit van bur gemeester en wethouders d.d. 8 januari 1980 tot weigering van een ver gunning voor de bouw van een hooiberging op het perceel Wieksloterweg w.z. 37c zal worden behandeld. Ongeveer een half jaar geleden startte in de provincie Utrecht de aktie „Tankslag", waarbij het gaat om achtergebleven stookolie in niet meer in gebruik zijnde ingegraven tanks. Deze provinciale aktie is een onverwacht sukses geworden; meer.dan 400.000 liter olie werd inmiddels opgehaald. Soest en Soesterberg zijn thans aan de beurt. Daaraan werd vorige week een officieel tintje gegeven door wethouder Menne. Hij hield een toespraakje op de week markt waar de provinciale voorlichting een informatie-kraam bemande. nog regelmatig in de landbouw ge- Overigens heeft de provincie voor bruikt wordt. Met olie verontreinigde klachten, maar ook vragen over de grond moet ook op kosten van de „tankslag", de zogenaamde milieu- eigenaar worden weggehaald. Gebeurt telefoon in het leven geroepen. Het dat niet vrijwillig, dan treedt de pro- nummer daarvan is 030-515500. Een op de Torenstraat fietsende dame werd vorige week woensdagavond door twee op een bromfiets rijdende knapen beroofd van haar portemonnee met 25 gulden, haar paspoort, enige betaal cheques en een boek. De jongens gris ten de spullen in het voorbijrijden uit tassen welke zij voor en achterop haar fiets had. Klöckner-Bamaco B.V. 10044 Directiesecretaresse LindnerB.V. B.V. Mercurius B.V. Nederl. Kunststof Industrie „Soesterberg" Yves Rocher Nederland B.V. Rabobank Vortex B.V. Gebr. Stork 10144 Voorraad administrateur (M/V) toestel 45 19544 Verlader/Heftruck Produktiemedewerkers 03463- Ploegbaas MTS-wtb-niveau, 1647 Medewerker buitendienst HTS-wtb-niveau 21324 Magazijnmedewerker, Inpaksters Data-typiste Sekretaresse 12568 Balie-assistente toèstel12 18t/m22jaar 13816 Bankwerker, Plaatwerker/lasser 12368 Plaatwerkers, Draaier-bankwerker, Constr. bankw. -lasser Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Het bezoek aan de informatie-kraam op de Soesterbergse markt viel wat tegen; in Soest daarentegen was de belangstelling als elders in de provin cie. Inpakker export Sekretaresse personeelszaken, Typist(e) Nederlands-Engels, Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Medewerkers(sters) Verkoopadministratie Admin. medewerker(ster) boekhoud-afd. Medewerker/ster Verkoop Binnendienst Medewerker/ster Bedrijfsbureau Werkvoorbereider Calculator Metaaldraaier, Frezer, Plaatwerkers, Bankwerkers, Ervaren spuiters, Hulpspuiter bedieningspersoneel LTS, Offsetdrukker grafische school Sr.project engineer HTS, Project manager HTS/TH, Monteurs en leerl. monteurs luchtverw. installaties Onderhoudsmonteur (mechanisch) Onderhoudsmonteur (elektro-techn.) Produktiemedewerkers Forbo Tapijt B.V. Frejo B.V. Foxboro Nederland N.V. machinale afdeling huisdrukkerij systeem afdeling Golu B.V. Howson Algraphy De Haan B.V. 19244 15216 19644 21084 18944 21170 FUNKTIE: Allround machinale houtbewerker Elektro-monteurs Jongedame voor afw.werk. NAAM BEDRIJF B.V. Timmerfabriek W. Bos Frans Bosman B.V. Butzelaar Makelaardij b.g.g. 03404-31220 Chemco Inc. TEL.NR. 14164 13367 13539 19844

Soester Courant | 1980 | | pagina 5