de gemeente soest vraagt uw aandacht voor! De uilen zijn onder ons! gemeente soest/ Pub Soesterbergse Friendships regelen verhuizing naar Poolcirkel ®[en j qoed fabrikaat! en erg mooi van vorm... N/ Grond- en luchtoefening op basis Soesterberg Voorbereidingsbesluit Hinderwet Nu nog goedkoper reispapieren Bouwzaken bosuil steenuil „Kinderfilm in Artishock" 'twinkelen waard Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergadering Bij inschrijving voor premiekoopwoningen moet aan bepaalde voorwaarden worden voldaan 29.75 Ruiter valt meubilering en stoffering 5 Soester Courant van woensdag 5 maart 1980 (Openbare bekendmaking) De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 21 februari 1980, afdeling I, nummer 15362, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor: 1. gronden gelegen ter weerszijden van de Torenstraat en ten westen van de Middelwijkstraat ter hoogte van het N.S.-station 2. gronden gelegen binnen de gemeentegrenzen van Soest, met uitzonde ring van: a. de onder punt 1 genoemde gronden b. de bebouwde kom van Soest; c. hetSoesterveen; d. het gebied tussen de wijk Soestdijk 't Hart en de westelijke gemeen tegrens; e. de omgeving van de Stadhouderslaan feen strook grond gelegen ten noorden van de Lange Brinkweg g. een gedeelte van het ten oosten van de bebouwde kom gelegen agra risch gebied (Kortend) h. de bebouwing van Soestduinen i. de bebouwing van Soesterberg en enkele direct daaraan grenzende gebiedsdelen; zoals op de bij dat besluit behorende kaart met een ruitarcering is aan gegeven. Tevens heeft de raad bij zijn besluit bepaald dat: I. het verboden is binnen de hiervoor bedoelde gebieden en gronden zon der of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwer ken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaam heden: a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheu ren van grasland b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen; c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zo ver deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerking treding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afge- dankte landbouwvruchten en produkten 2. binnén de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, als mede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, con structies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidin- gen met een maximale hoogte van 75 cm.onder leidingen, construc ties, installaties, of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installa ties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzake lijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestem ming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en living vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishou ding of de waterstand beogen, of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergun ning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zodanig I bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout of ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit be sluit bestaand bodemgebruik het winnen van bosstrooisel of mos; het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtre ding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aange merkt; ie hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar :ijn, indien daardoor, dan wel door de daaraan, hetzij direct, hetzij ndirect te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestem ming. genoemd besluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang vafi woensdag 5 maart 1980 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene :en en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur) >r een ieder ter inzage. Oi de gemeentesecretarie (afdeling 1) liggen ter inzage verzoeken om ver- ginningen van: F. Verwoerd, Beukenlaan 66, Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor op slag van 1700 kg. vuurwerk op het perceel Beukenlaan 66 te Soest, (ka dastraal bekend gemeente Soest, sect. G, nr. 4821). E. v.d. Brink, Troelstrastraat 30, Soest om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een autosloperij op het perceel Klein Engendaalweg (ongenummerd) (kadastraal be kend gemeente Soest sectie G, nr. 4834). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na lagtekening van deze publikatie. bp donderdag 27 maart 1980 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de ppenbare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of pij gemachtigde bezwaren in te brengen. Zitting ,,a" is om 09.00 uur en zitting ,,b" om 09.30 uur. /N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk in brengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. Tot eind maart kan men bij de afdeling bevolking, Van Weedestraat 11 (geopend iedere werkdag vaivhalf 9 tot 12 uur) de reispapieren verkrijgen tegen het zogenaamde „wintertarief". Het aanvragen en verlengen van een paspoort kost dan nog 53,10; na die datum zijn de kosten 66,60. De toeristenkaart kost tot en met 31 maart 33,10; na die datum 46,60. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: a. het uitbreiden van een woonhuis gelegen aan de Talmalaan 23 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2034) b. het bouwen van een duivenhok op een terrein gelegen aan de Bloem- heuvel 2 te Soesterberg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3878 ged. c. het bouwen van een woonhuis met garage op een terrein gelegen aan de Bartolottilaan 46 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3416). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 7 maart 1980 gedurende veertien dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend tegen het bouw plan. II. fOWOtl Er zijn gelukkig altijd nog meer uilen in ons land te vinden dan de argeloze wandelaar langs 's Heren wegen zou vermoeden. Men krijgt ze alleen bijna niet zien, deze vogels van nacht en schemering en dat is misschien maar goed ook, want hun aantal is de laatste jaren belist heel drastisch afgenomen. De veranderingen, die zich in het landschap en in de landbouw voltrokken hebben, zijn daar debet aan, al begint zich hier en daar een lichte verbetering af te tekenen. Alleszins de moeite waard om eens onder brede lagen van de bevolking aandacht te vragen voor deze mysterieuze dieren, die een belangrijke plaats innemen in het ecosysteem. De Werkgroep Filmhuis Artishock presenteert op zondag 9 maart a.s. de kinderfilms „Koude Pizza" en „Kin- dervaria's" in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46 te Soest. Koude Pizza gaat over de avonturen van twee broertjes die een paar centen willen verdienen door warme pizza's bij de klanten van de bakker te bezor gen. Kindervaria's is samengesteld uit een combinatie van korte speelfilms, pop- penfilms en tekenfilms. In kleur. Leef tijd vanaf 5 jr. Door de grote opkomst bij de vorige film, moesten we helaas veel kinderen teleurgesteld naar huis sturen. Om dit te voorkomen geven we deze middag 2 voorstellingen n.1.: Ie voorstelling omhalf twee 2e voorstelling om: half vier. Toegang: 2,-. Voor groepen (min. 8 personen) 1,50. Plaatsbespreken zon dag 9 maart vanaf 12.00 uur onder telefoonnummer: 02155-19577. In de pauze gratis limonade. Op de - het IVN eigen wijze is wederom een schitterende poster verschenen, die het best beschreven kan worden als een huldeblijk in collagevorm voor de uil, èn als een oproep aan ieder, die de poster ophangt, om er het zijne toe bij te dragen, dat de uil in het landschap zal kunnen blijven leven. We spreken steeds over ,,de uil", maar het is vanzelfsprekend, dat de poster ingaat op alle in Nederland voorkomende uilesoorten. Een werkelijk uniek werkboek voor het onderwijs en ook heel goed bruikbaar in het jeugdwerk, reikt mogelijkheden aan om nog meer te weten te komen over het leven van de uil. Het is dé mogelijkheid om kinderen op een ver antwoorde, bijna speelse wijze, te con fronteren met een bepaald aspect van het natuurbehoud en milieubeheer. De poster, getekend door Henk Wester, is in vier kleuren uitgevoerd op een formaat van 52 x 77 cm. De prijs bedraagt 6,- per stuk. Het werkboek, samengesteld door Henk Wester en Peter van Dam telt 32 pagina's, heeft een A 4 formaat en is gedrukt op stevig papier. De prijs bedraagt 4,90 per stuk. De prijs van de poster en het werkboek samen bedraagt 10,- per set. Bestellen is mogelijk door het benodig de bedrag over te maken op postgiro 347 147 ten name van het I.V.N., Plantage Middenlaan 41, Amsterdam, onder vermelding van het gewenste. Ook kan men de poster en/of het werkboek verkrijgen bij de afd. Eem- land van het I.V.N. t.w. bij Mevr. Volmer, P. de Hooghlaan 15, Baarn en tijdens het begin van de maandelijkse wandelingen van het I.V.N. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 26 februari 1980. a. bouwen van een verdieping op een bestaande drukkerij op een terrein gelegen aan de Parallelweg 11, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2151) b. uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Vondellaan 25, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3572) c. uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Prunuslaan 2, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3711) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. woensdag 12 maart -16.45 uur - commissiekamer gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie personeelszaken. Op de agenda staat o.m. Concept-regels inzake vertrouwelijke behandeling van personeels beoordelingen. Gewijzigd concept-reglement medezeggenschap. Uitloopniveau: a. leeftijdscriterium; b. ambtenaren, die worden bezoldigd naar salarisschaal 120 funk- tieniveau. Concept-regeling variabele werktijden. Concept-regels inspraak bij benoemingen. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Naar aanleiding van de publikatie vorige week, dat belangstellenden voor de in de toekomst in de gemeente Soest te bouwen premiekoopwoningen bij het gemeentelijk bureau huisvesting moeten zijn ingeschreven als wo ningzoekenden, is gebleken dat ook mensen van buiten de gemeente Soest hierop reageerden. Echter deze inschrijving is slechts mogelijk voor hen, die op grond van de woonruimteverordening van de gemeente Soest kunnen worden ingeschreven als woningzoekende. In grote lijnen is dit slechts mogelijk voor personen die 18 jaar en ouder zijn en aan de volgende voorwaarden voldoen a. men bewoont een zelfstandige woongelegenheid in de gemeente Soest b. men behoort tot een gezin dat over een zelfstandige woongelegenheid in de gemeente Soest beschikt. - c. men woont in op kamers of in een niet als zelfstandige woongelegen heid erkende woonruimte in de gemeente Soest én is langer dan één jaar ingeschreven in het bevolkingsregister van de gemeente Soest. d. men is in loondienst werkzaam bij een binnen de gemeente Soest geves tigd bedrijf of instelling en men woont buiten de regio Eemland. De regio Eemland wordt gevormd door de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoevelaken, Leusden, Nijkerk, Soest en Woudenberg. De inwoners van deze gemeenten dienen zich als woning- zoek ende te laten Inschrijven in hun woongemeente Een uitgebreide omschrijving van de inschrijfregels staan vermeld in het INFOrmatiebulletin nr. 2 „Een huis in Soest", dat verkrijgbaar is in het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het ge meentehuis), tel. 22555. Van 11 tot en met 14 maart aanstaande zal op de vliegbasis Soester berg een gekombineerde grond- en luchtoefening worden gehouden. Tijdens deze oefendagen zullen er verhoogde vliegaktiviteiten plaats- vinden tot ongeveer 19.00 uur. In het kader van de oefening zullen ook vliegtuigen de basis enkele keren vanuit andere dan de gebruikelijke richtingen overvliegen. Zoveel mogelijk zal hierbij de bebouwde kom worden vermeden. Ook zal op regelmatige tijden het luchthoornalarmsysteem worden gebruikt. Wegens succes nog één keer, want daarna zijn ze er niet meer. SHIRTS vrijetijdskleding v.Vfeedestraatnc tel:12424 Soest In een manege aan de Birkstraat kwam de 52-jarige ruiter J. B. uit Alphen aan de Rijn zo ongelukkig ten val dat hij met een hersenschudding en rug- en nekklachten in het ziekenhuis Zonnegloren moest worden opgeno men. Van 3 t/m 7 maart aanstaande zal het 314 Squadron van de vliegbasis Eindhoven (uitgerust met F-5 jachtvliegtuigen) deelnemen aan de NAVO-oefening ANORAK EXPRESS. De vliegoperaties door de Nederlanders zullen vanaf de binnen de poolcirkel gelegen Noorse vliegbasis Body*worden uitgevoerd. Het personeel en de uitrusting van het Eindhovense squadron zullen per luchtbrug (rond de klok) door het Soesterbergse 334 luchttransportsquadron met Fokker Friendships naar Bodjf worden vervoerd. Met name zullen in de periode 5 t/m 7 en 25 t/m 27 maart vele tientallen transportvluchten van Eindhoven naar Noorwegen plaatsvinden. In deze periode is het eveneens mogelijk, dat in de late avonden en in de nachtelijke uren door Friendships van en naar de vliegbasis Soesterberg wordt gevlogen. - veM, isK 5 s In onze collectie zijn er een aantal modellen met een speciaal karakter. Die er in vormgeving en afwerking nog eens éxtra uitspringen. Deze massief-eiken dekenkist is daarvan een prachtig voorbeeld! I AMERSFOORT- LANGESTRAAT 63 -TEL.1332-4

Soester Courant | 1980 | | pagina 5