S.O. Soest Pijnenburgcross weer goed bezet Sukses voor Ineke Talen Uit de kunst SOESTDIJK Ondernemingsraad en directie van Howson moeten probleem samen oplossen Steun begeleidingsgroep voor borstkankerpatiënten Vuurwerkopslag op achtererf nu wel toegestaan BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES 14-jarige meisje verongelukt Theresiaschool in „Van Gewest tot Gewest" Bromfietsers contra auto's Schoolkinderen doorzoeken grof huisvuil Diefstal uit auto Tot 1 april zwemabonnement Natuurbad goedkoper Eerste reacties burgemeestersbenoeming Uw aangiftebiljet een probleem? Aardig Paastoernooi Red Stars Evangelie Gemeente „In de Ruimte" Bestuurs samenstelling D'66-Soest Auto over de kop 17 Soester Courant van woensdag 12 maart 1980 17 CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw lr\ oud-hollandse stijl ingerichte zaal BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Op de Koningsweg, ter hoogte van de Obrechtstraat, is vorige week donder dagmiddag de 14-jarige Yvonne Breg- man, door een passerende auto ge schept. Later op de avond is zij in het ziekenhuis Zonnegloren overleden. Het meisje stak op haar fiets de Koningsweg over. De autobestuurder C. T. (22) uit, Leusden zag haar op honderd meter afstand en week naar links uit om haar te ontwijken. Vermoedelijk heeft het slachtoffertje geaarzeld, want juist op het linker gedeelte van de rijweg, werd zij gegre pen. Zij sloeg over de auto heen en bleef zwaar gewond liggen. Met de ambulanceauto werd zij naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht waar zij later aan de opgelopen verwondingen overleed. De automobilist reed met een snelheid van 80 km p/u richting Eigen domweg. De politie verzoekt getuigen van dit ongeluk, zich te melden. Graag wil men contact hebben met een dame die op het moment van het ongeluk aan de Koningsweg twee honden uitliet. Morgen, donderdag 13 maart, gaan de leerlingen van de St. Theresiaschool de omgeving van de Parallelweg „scho nen". Dit gebeurt in het kader van de al enkele jaren lopende aktie de scho len in te schakelen bij het schoon houden van de omgeving van de wo ningen. Meerdere scholen namen er al aan deel, maar dit keer worden er t.v.-opnamen van gemaakt voor het programma „Van Gewest tot Gewest", dat iedere woensdag uitgezonden wordt. Overigens zullen a.s. vrijdag morgen een aantal leerlingen van de L.T.S. Eemland te vinden zijn in het natuurreservaat in het Soesterveen. Zij zetten zich daadwerkelijk in voor het behoud van de natuur en gaan er wildgroei te lijf om de oorspronkelijke veenbegroeiing weer een kans te ge ven. Twee slachtoffers vielen er onder de bromfietsrijders omdat zij geen vrije doorgang kregen van autobestuurders. Op het kruispunt Beukenlaan-Beetz- laan overkwam dat de 19-jarige mej. M. J. Zij werd omver gereden door de 22-jarige autobestuurder L. P. die, komende van de Beukenlaan bij het rechtsaf slaan de Beetzlaan in haar geen voorrang verleende. Mej. J. werd met pijn in haar hoofd en aan haar rechter arm, met de ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Op de Stadhouderslaan, nabij de Noor- derweg overkwam de 16-jarige brom fietser J. A. uit Soest hetzelfde. Hij werd ondersteboven gereden door de 66-jarige autobestuurder J. H. uit Baarn. De 14-jarige duo-passagier van de bromfietser M. K. hield aan de botsing een zware hersenschudding en een gescheurde kaak over. Hij werd naar het Baarnse ziekenhuis gebracht. In het kader van het muziekproject voorde lagere scholen „Mooie rommel is niet lelijk", wordt het grof huisvuil door de kinderen van de derde en vierde klassen „georganiseerd" en on der leiding doorzocht. Deze week waren de wijke Smits veen en Klaarwater aan de beurt en volgende week woensdag, 19 maart, gebeurt het in de wijk Overhees en in Soesterberg. De kinderen mogen geen rommel ma ken; zij moeten van dozen en plastic zakken afblijven en alles weer netjes op zijn plaats terugzetten. Een en ander gebeurt in overleg met de reini gingsdienst. Van de meegenomen spul len worden „instrumenten" gemaakt. Eind mei wordt er in het openlucht theater een concert mee gegeven, waaraan dan circa 1300 kinderen deel nemen. Uit de aan De Zoom geparkeerde auto van mej. I. Z. uit Amsterdam werden 21 girobetaalkaarten en een bedrag van 80 gulden gestolen. Een van de portieren van de wagen was openge broken. F'nfnllArman van nam Volgens de Amersfoortse kantonrech ter mr. Vellinga moeten de onder nemingsraad en de directie van How son Algraphy in onderling overleg pro beren het bestaande conflict op te los sen. En dat conflict betreft het door de ondernemingsraad aangevochten besluit van de directie om een verho ging van de pensioenpremies gedeel telijk door de werknemers te laten be talen. Tot nog toe was het jaarsalaris de ba sis voor het pensioen, maar met in gang van 1 januari 1980 kwamen daar de toeslagen bij. De pensioenpremie per werknemer steeg daardoor met bedragen tussen de honderd en vier honderd gulden. In afwijking met de C.A.O. betaalde het bedrijf voorheen (tot 1 januari) de volledige pensioenpremie. In 1976 werd door de directie met de toenma lige personeelsraad van Howson over eengekomen dat bij een eventuele ver hoging van de premie (afgezien van promotie e.d.) deze voor de helft door de werknemer zou worden betaald. Destijds werd met name gedacht aan verhoging van het premiepercenta ge, alhoewel wijziging van de pen sioengrondslag niet uitdrukkelijk werd uitgesloten. Daarop terugvallend wil de directie vijftig procent van de extra premie- kosten verhalen op de werknemers. Het betekent voor die werknemers vijftig tot tweehonderd gulden minder salaris per jaar (één tot vier gulden per week). De ondernemingsraad vocht het direc tiebesluit aan op artikel 27 van de wet op de Ondernemingsraden. Het betreft de bepaling dat de directie in een aantal zaken, zonder overleg met de O.R. niet mag beslissen. Het door berekenen van de pensioenpremie zou daar volgens de O.R. onder vallen. In deze min of meer juridische haar kloverij (mag de ondernemingsraad een dergelijk besluit van de directie nietig verklaren?) koos de Amers foortse kantonrechter de oplossing van de gulden middenweg. Naar zijn me ning is het nu in eerste instantie niet belangrijk of de O.R. een directiebe sluit kan aanvechten, maar het ant woord op de vraag of de werknemers nu wel of niet moeten meebetalen aan de pensioenpremie. En daarvoor verwees hij hen terug naar de onderhandeltafel. Beide partij en gingen daarmee akkoord. Tot 1 april a.s. bestaat nog de moge lijkheid om via de voorverkoop een goedkoper abonnement op het Soester Natuurbad te krijgen. Dat wil zeggen wanneer men in de voorverkoop een zwemabonnement koopt, men een reductie van 10 gulden krijgt. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij het bureau sportstichting, Steenhoffstraat 6 en bij het gemeente lijk Informatiecentrum, Steenhoff straat 9a. De massale start van jeugdige deelnemers aan de Pijnenburgcross Zondag 9 maart j.I. hebben weer 750 recreatielopers deelgenomen aan de Pijnenburgcross. Dat de Pijnenburg- cross bij de Soester bevolking populair is blijkt wel uit het grote aantal deel nemers aan de km. 180 Lopers, waaronder vele kleintjes, vertrokken om 11.30 uur voor deze afstand. De 5 km. telde 157 deelne mers. Eerste werd hier R. Embriqs uit Soest, tweede S.O.Soest Atleet Eelco Moree en derde G. v.d. Laan ook uit Soest. Aan de 10 km. namen 192 lopers deel. Ook hier won een plaatsgenoot name lijk Erwin Fran uit Soesterberg. De tweede en derde plaats waren voor de S.O. Soest atleten Richard v. Egdom uit Amersfoort en Harry Ketelaar uit Soest. Ondanks de ochtendmist, die helaas velen ervan weerhouden had om naar Soest te komen, telde de langste afstand de 21 km. weer de meeste deelnemers 218. Ook hier kwamen de deelnemers uit Soest weer goed voor de dag. Eerste S.O.Soest atleet Anton Hofslot 1.17.22, tweede G. v.d. Hul uit Driebergen 1.17.47, derde Huub v.d. Maat uit Bunnik 1.17.58, vierde Joop v. Leijenhorst S.O.Soest 1.18.14 en vijfde Dirk Bakker uit Nij- kerk 1.20.05. Mevrouw J. Greefhorst-van Overdam (CDA)Blij dat het zover is. Had niet echt op een CD A-er gerekend. Hoopt dat hij ervaring heeft. A. Onderdelinden (WD)Ben net thuis; wist het nog niet. Blij met een WD-er. In de praktijk zal ongetvrijfeld blijken dat het een goede keus is. J. Visser (Pr. Soest)Was nog niet op de hoogte. Wist dat nieuwe burgemeester een man zou zijn en had rekening gehouden met een WD-er. Progressief Soest zal heiri alle kansen geven om zijn capaciteiten te demonstreren. De fractie zal hem zo spoedig mogelijk de alternatieve beleidsnota overhandigen zodat hij goed weet wat' ér in Soest omgaat en wat wij willen bereiken met Soest. Visser vertrouwt erop dat de nieuwe burgemeester weet hoe een modern bestuur aan gepakt moet worden en hij hoopt dat voor Soest nu zeven vette jaren aanbreken, j. v. d. Brakel (PvdA)Was eveneens nog niet op de hoogte. Had ook op een WD-er gerekend. Leeftijd spreekt wel aan. De tijd zal leren wat we aan hem hebben. H. Gerth (D'66)Had op deze benoeming gerekend. Jammer dat het geen D'66-er geworden is gezien ook de kandidaten die beschikbaar waren. Hoopt op een vooruitstrevend man, die de zaken bestuurlijk goed in de hand zal weten te houden. Als mensen weten dat er bij een vrouw een borst is afgezet om uitzaaiingen van kanker te voorkomen, dan zijn er die haar nauwelijks durven aanspreken. Het lijkt wel of zij een besmettelijke ziekte heeft. Eenmaal uit het ziekenhuis beginnen de problemen pas goed. En er zijn dui zenden vrouwen, die zich ontredderd voelen. Niet alleen is er angst, dat de ziek te zal terugkeren, maar ze moet veel meer doormaken. Daarom is het zo goed dat een vrouw, bij wie zelf een borst is afgezet, probeert haar lotgenoten te hel pen. Nadat zij jaren geleden is geopereerd en alle gevolgen heeft verwerkt, is zij nu aktief in de groep, die zich bezig houdt met de nazorg van patiënten, in Amsterdam. De Amsterdamse groep is aangesloten bij het landelijk orgaancontact van deze begeleidings groepen. Op landelijk niveau wordt kennis uitgewisseld, er wordt gewerkt aan een folder over protheses, con tact met ziekenfondsen e.d. Juist een gesprek met iemand, die weet waar het om gaat, wekt vertrouwen, want dan pas is er echt begrip en kan een medepatiënt zich helemaal uitspreken. De begeleidingsgroep in Amsterdam is Aardig is het, heel erg aardig, dat de fiscus service biedt, want het is zo mens onwaardig, dat alleen staan in 't verdriet, nee, die helpt je met genoegen bij je opgaaf, vul maar in, mensen, weg met al dat zwoegen, want die helpt je, blij van zin. Ga maar naar de zittingsuren van de fiscus, zo gezind, laatje leven niet verzuren, onbekend maakt ombemind, heus, de fiscus, zo genegen, staat er borg voor het publiek, nimmer kom je ongelegen, 't is zo reuze sympathiek. Waar werd ooit zo'n hulp geboden, prijs dit mensen, koning klant, noem 't goodwill, zet je noden nu maar rustig aan de kant, ja, de fiscus, zo bewogen helpt je mensen in je lot, vergezelt je, ongelogen, als de beul naar het schavot. ontstaan uit de werkgroep gezond heidszorg van de Amsterdamse vrou wenraad. Eén van de initiatiefneem sters is mevrouw W. F. Zeven-War- mink. Zij is vice-voorzitter van de landelijke organisatie. In de Amster damse begeleidingsgroep werkt zij samen met mevrouw T. Kroese-Braak- man. Via hun telefoonnummers kan het contact worden gelegd met twee vrouwen, die zelf borstkanker hebben gehad. Op die manier voorkomt men dat ex-patiënten eventueel geconfron teerd zouden worden met minder pret tige reacties. Bewust is hier gekozen voor een persoonlijk gesprek en niet, zoals in andere plaatsen in het land, voor gespreksgroepen. Samenwerking De samenwerking met de medici vraagt veel aandacht. Medische pro blemen kunnen door de begeleidings groep niet worden besproken. Dat is zaak van de huisarts of van de chi rurg. De begeleidingsgroep zal zich beslist niet op het terrein van de me dici begeven. Het fungeren als praat paal werkt al bevrijdend en bemoedi gend. Artsen of een verpleegkundige heb ben helaas vaak te weinig tijd zich met de nazorg te bemoeien. Voor de ex-patiënten, die als vrijwilligster met andere patiënten willen praten, is het nodig dat zij langer dan drie jaar geleden zijn geopereerd, want wie het probleem niet zelf heeft ver werkt, kan een ander niet helpen. Ook het aanmeten van de prothese is erg belangrijk. Veel vrouwen voelen zich onzeker, voelen zich verminkt, hebben erg veel moeite met sociale contacten. Angst, alweer angst. Het is te verwachten dat ook in andere delen van het land belangstelling be staat voor dergelijke begeleidings groepen. Vrouwen die zelf over hun borstamputatie willen praten kunnen contact opnemen. Maar ook over na dere informatie wat betreft het op zetten en doen functioneren van een begeleidingsgroep kan men contact opnemen met mevrouw Zeven, tel.; 020-166828, of mevrouw Kroese, tel.: 020-224189. Bovenstuk van de massief gouden mummiekist van Toetanchamon Kunstgeschiedenis dateert eigeniijk al van voor de tijd waarvan geschreven berichten bewaard zijn gebleven; uit de prehistorie dus. Alles wat we van die tijd weten moet afgeleid worden uit opgravingen door archeologen, gevonden voorwerpen en tekeningen op rotswanden. Deze soms schitterende jachttafere len tegen de wanden en plafonds van donkere grotten, waren misschien berichten van de ene jager aan de andere. Gezien de beschadigingen denkt men ook wel dat de dieren aangebracht werden om daarna symbolisch neergelegd te kunnen worden door de heren jagers. Een andere theorie gaat er vanuit dat men destijds veronderstelde dat het wild „uit de grotten" kwam, in die zin zoals wij vroeger leerden dat we „uit de boerenkool" kwamen. De wandschilderingen in het Spaanse Altamira brachten in 1875 de onthulling van deze kunstvorm, waarvan de hedendaagse beschouwer toe zal moeten geven dat hier al sprake is van schoonheid en techniek. Te meer als we bedenken dat de afbeeldingen waarschijnlijk met de volle hand en met gebrekkig licht werden geschilders. Uit deze steentijd is uiteraard weinig overgebleven, omdat het hout en de botten, die [met steen] werden bewerkt, allang verteerd zijn. De culturele ontwikkeling verliep vroe ger veel langzamer dan in latere tij den. Dat is niet zo verwonderlijk, want als je in leven moet blijven door jagen en het zoeken van bessen, wilde vruch ten en paddestoelen, dan moet je vaak verhuizen of liever: dan leid je een zwervend bestaan dat weinig tijd over laat om aan andere dingen te denken. Je bouwt bijvoorbeeld geen mooi huis als je al weg moet voordoet het klaar is. Dat veranderde ingrijpend toen de graankorrel werd „ontdekt" en men de techniek van zaaien en oogsten onder controle kreeg. Toen ook de geregelde veeteelt zijn intrede deed, werden we helemaal honkvast en hoefden onze voorouders zich 's morgens niet meer elke dag af te vragen of er nog ergens een houtje lag om op te bijten. De „vrije tijd" deed zijn intrede en toen verschenen ook de bekende grafmo numenten: produkten van de gedach ten over een leven na de dood. Daar was vroeger geen tijd voor. De ontwikkeling ging onverstoorbaar verder en wie schapen had ging wol spinnen, waarvan lichtere en te wassen kleding gemaakt kon worden en iemand met wat artistieke gaven, gaf er kleur aan of bedacht een patroon. In streken waar kleigrond voorhanden was, werd daaraan vaste vorm gege ven door het te drogen en nog later werd het gebakken. Nou hoef je natuurlijk ook niet alles zelf te doen, dus werd er geruild. Ik een schapevacht jij een stel potten en omdat alle vervoer nog met de voor het milieu allervriendelijkste benenwagen geregeld werd, verdiende het aanbeve ling dat „ik en jij" niet te ver van elkaar vandaan woonden: er ontston den groepjes mensen, die samen dorp jes vormden. Het is logisch dat zo'n ontwikkeling het eerst plaats vindt in vruchtbare gebie den: bij de Indus en de Ganges, de Eufraat en de Tigris en de Nijldelta. Egypte heette zijn beschaving (cul tuur) voor een belangrijk deel te dan- den aan de rivier de Nijl, die jaarlijks buiten zijn oevers treedt en daarbij een laagje vruchtbaar slib achterlaat. Omdat het rit zo'n overstroming moei-, lijk is na te gaan waar precies de grenzen liepen voordat het water die wegvaagde, werden wijze mannen aangesteld om de geschillen te beslech ten. Heel wijze mannen werden vaker geroepen en „bestuurden" grote ge bieden. Ongeveer 3000 jaar voor Chris tus was er één wijze man in het hele land Egypte: Pharao oftewel „de man die in het grote huis woont". Deze man, die al het land liet opmeten, irrigatie kanaaltjes en vijvers liet graven, kreeg groot aanzien en het duurde niet lang of de Pharao zorgde, volgens de primitieve ideeën van het volk, voor het zegenbrengende water en steeg op die wijze uit boven het menselijk lot en kreeg goddelijke status. Zo'n man kun je als hij dood gaat niet meer gewoon onder de grond stoppen. Zeker niet als je denkt dat de ziel zo lang blijft bestaan als het lichaam intact blijft, dus ging het naar de woestijn onder het droge zand, waar het lijk meestal aan rovers ten prooi viel, die het voorzien hadden op de kostbaarheden die mee- begraven werden. Niemand besefte dat er een begin werd gemaakt aan een hoofdstuk architectuur (we zijn met kunst bezig), waarvan de restanten na duizenden jaren nog zichtbaar zouden zijn. Latere Pharao's wilden begraven worden met een stenen gebouwtje (mastaba) er bovenop. Een speciale ingang diende voor het nabrengen van voedsel en wapens die de vorst moge lijk in het hiernamaals zou ontberen. De zich god wanende Pharao's was niets menselijks vreemd, dus wilden ze steeds mooiere en grotere graven en het werden statussymbolen met één, twee, drie, vier, vijf of zelfs zes ver diepingen. Hoger kon haas niet. Toen kwam de architect Imhoteb op het illustere idee om van zo'n bouw werk een pyramide te maken. Grond- oppervlakte: gelijk aan twee voetbal velden naast elkaar. Bouwstenenvol doende om een stevige muur rond heel Frankrijk te bouwen. Bouwtijd: twin tig jaar met 100.000 man, die dit waar schijnlijk vrijwillig deden in de tijd dat de zaak toch onder water stond. De koninklijke lichamen werden ge mummificeerd en samen met enorme hoeveelheden kunstschatten en kost baarheden in de pyramides gelegd. Hoewel de laatste rustplaats zorgvul dig geheim werd gehouden, viel dat natuurlijk niet mee met zo'n groot aantal bouwlieden; dus werden ook deze koningsgraven stuk voor stuk geplunderd. De rotsen in het Zuiden, waarheen latere Pharao's uitweken, ondergingen eenzelfde lot. Slechts één koning ontsprong de dans; de onbelangrijke, op 18-jarige leeftijd overleden vorst Toetankamon, die al leen om die reden, zo veel eeuwen na zijn dood, geschiedenis maakte toen zijn graf in vrijwel ongeschonden staat werd gevondenGERARD P AUL Omdat op het perceel Beukenlaan 66 al vele jaren vuurwerk verkocht wordt, waarbij steeds voldaan is aan de gel dende normen, willen burgemeester en wethouders de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet verlenen. In de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening werd er nauwelijks bezwaar tegen gemaakt. Wel constateerde de CDA-er Bolhuis dat het college kennelijk afgestapt was van het in mei 1978 ingenomen stand punt, dat verlening van de ontheffing onmogelijk was omdat de opslagin richting gesitueerd werd op het achter erf en er daarom onoverkomelijke planologische bezwaren waren. Bol huis vond dat vreemd, maar verzette zich niet tegen het voorstel. Ook de WD-er Beijen ging akkoord, alhoewel hij de verkoop van vuurwerk, vanwege wettelijke beperkingen, in de naaste toekomst niet meer zo zag zitten. Wethouder Menne gaf Bolhuis gelijk; normaal gesproken zou de ontheffing niet verleend kunnen worden, maar in dit geval wilde het college er toch maar toe overgaan, omdat men de vuur- De Soester basketbalvereniging The Red Stars" organiseert met Pasen het traditionele landelijke toernooi waar aan teams deelnemen uit Delft, Den Bosch, Utrecht, Hilversum, Lands meer, Den Helder, Noordwijk, Haar lem, Tubbergen, Velsen, Rotterdam, Schiedam en een team uit Duitsland (Wuppertal) en uit Oostenrijk (Gmün- den). Vrijdag 5 april spelen de jongens adspiranten en de jongens kadetten, en de jongens junioren; zaterdag 5 april de meisjes junioren en Tweede Paas dag de dames en de heren. The Red Stars bestaan vijftien jaar en het is de elfde keer dat dit toernooi georganiseerd wordt. werkverkoop al zo lang had toege staan. De opslagruimte is gerealiseerd in overleg met de Kwartiermeester- Generaal van de Koninklijke Land macht volgens het college dè deskun dige op het gebied van ontplofbare stoffen. Voor de versteviging van de aanwezige garage, waardoor deze een vuurwerk opslag-bunker geworden is, hoefde vol gens het bureau voorlichting van de gemeente géén bouwvergunning ver leend te worden. Aanstaande zondag 16 maart zal in Evangelie Gemeente „In de Ruimte" zowel om 14.30 uur als om 17.00 uur een kerkdienst gehouden worden, waarin Ds. H. H. ter Welle zal spreken over de brief aan de gemeente te Filadelfia. Filadelfia werd gesticht door Attila II. De stad was gebouwd op een drielan denpunt, drie belangrijke provincies grensden aan elkaar. Door deze cen trale positie was Filadelfia een heidens zendingscentrum, want vanuit deze stad werden de westerse kuituur en godsdienst in de oostelijke wereld ver spreid. Opvallend is, dat deze gemeen te erg gunstig afsteekt bij de andere gemeenten uit Openbaring. Er is niets op aan te merken. Er wordt van hen gezegd, dat ze kleine kracht hebben, maar ondanks alle tegenstand hebben ze het Woord van God bewaard en zijn ze een geweldig getuigenis geweest, een voorbeeld van een dienende kerk. De gemeente van Filadelfia was in alle opzichten een gemeente waar wij veel van kunnen leren. Muzikale medewerking zal worden verleend door Marco Schuurmans (viool). Tijdens belde diensten zijn er aparte samenkomsten voor de kinde ren. Voor de leden van S.O.Soest voetbal waren er weer vijf wisselbekers be schikbaar gesteld. Na felle strijd wis ten Sander de Mooy en Jeroen v. Veenendaal deze bekers te winnen bij de E. en D. pupillen. Bij ,de B. en C. Junioren, die 5 km. moesten afleggen, werden de bekers gewonnen door Mar co Stalenhoef en Henk Hagen. Erik v. Asch was bij de A, Junioren weer de sterkste en hij nam voor de derde keer een beker mee naar huis. Op 28 februari heeft D'66-Soest een ge deeltelijk nieuw bestuur gekozen. De bezetting is nu als volgt: K. Allard, voorzitter; J. van der Teems, sekreta- ris; R. Zwagerman, penningmeester; mevrouw E. Hoksbergen-Evers en de heer D.v.d. Dobbelsteen. Het sekreta- riaat is gevestigd op het adres Oude Tempellaan 34 te Soesterberg. Tegen zes uur maandagmorgen sloeg de 56-jarige autobestuurder W. O. uit Soest'met zijn personenauto op de Van Weerden Poelmanweg over de kop. De vermoedelijk niet geheel nuch tere bestuurder reed, komende uit de richting Soesterberg, de verkeersge leider bij de spoorwegovergang op. De wagen kantelde en kwam op de linker weghelft op z'n kop te liggen. De bestuurder overleefde de duikeling al moest hij met een gebroken neus en een voorhoofdsholteperforatie naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht wor den. De auto moest worden wegge sleept; de delen 1 en 3 van het kente kenbewijs nam de politie in beslag. De brandweer maakte het wegdek schoon en de PUEM isoleerde losgetrokken kabels van een verkeersbord. De in Soest wonende kunstenares Ineke Talen heeft een opvallend sukses met haar expositie in Artishock. Op de goed bezochte openingsavond, vorige week vrijdag, werden direct al acht werken verkocht. De tentoonstelling loopt tot 1 april. Ze is alle werkdagen te bezichtigen 's mid dags van twee tot vier uur. Op zaterdagen en zondagen kan men er echter niet terecht.

Soester Courant | 1980 | | pagina 17