BH i „De Kluis" kampioen Dames M.H.C. Soest kampioen Olympia 1-teams winnen Programma Twee teams Red Stars-jeugd kampioen Hans» Netoer 100 jaar Nijverheid en Handel BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM DE VRIES ENERGIE BESPAREN??? dan SPOUWMUUR-ISOLATIE!!! DELTA B.V. Volleybal: Twee baankampioenen voor Eemland Autocrosswedstrijden B.D.C. bijna kampioen Sporthal Beukendal Sportzaal de Bunt Sportzaal de Borg 19 Soester Courant van woensdag 12 maart 1980 19 Foto: Herman van Dam PRAAMGRACHT5 - SOESTD1JK TEL. 02155-17552 SPORT VERBOUWEN...? 02155-10652 SOEST maand goed. TORENSTRAAT 8 - SOEST - TEL. 19979 Zowel het eerste dames als het eerste herenteam behaalde afgelopen weekend een 1-3 overwinning. Het tweede damesteam verloor van Huizen dat nu de koppositie van Olympia heeft overgenomen, Heren 8 behaalde tegen Avanti haar eerste overwinning van dit Dames: Dames 1 trad aan tegen Alterno en won zeer verdiend met 1-3 met de setstan den 9-15, 13-15, 18-16 en 8-15. Deze wedstrijd was eigenlijk de eerste na de winterstop waarin de dames weer vol op draaiden. Er werd erg goed ver dedigd en er was weer een prima gesloten blok. Het een paar punten lager geklasseerd staande Alterno moest het antwoord schuldig blijven tegen het dit keer op dreef zijnde Olympia. A.s. zaterdag zullen de Dames met ditzelfde spel USS van het lijf proberen te houden. De wedstrijd begint om 19.00 uur in de Bunt. Hoewel het tweede Damesteam niet kon winnen van Huizen blijft het in de top van de eerste klasse nog spannend. Met slechts één punt verschil vechten 4 teams voor de hoogste eer. Het vierde Damesteam speelde een matige wedstrijd tegen Oberon 2. In de eerste set had Olympia niet al te veel in te brengen tegen het spel van Oberon. Deze set ging dan ook met 15-6 verlo ren. De tweede set ging, na een span nend slot, naar Olympia met 13-15 en ook de twee daaropvolgende sets wa ren met 10-15 en 12-15 in het voordeel van Olympia. Dames 5 speelde een matige wedstrijd tegen Sportcentrum 3. Deze wedstrijd der matheid eindigde in 0-3 met de set standen 9-15, 8-15 en 7-15. Heren Heren 1 behaalde een prima resultaat door met 1-3 van Setash te winnen. Het was een verdiende overwinning; een werkelijk subliem blok presteerde het keer op keer om de Setash-aanvallen onschadelijk te maken. Toch ging de eerste set nog met 15-9 verloren. De drie daaropvolgende sets gingen ver diend naar Olympia met 15-17, 11-15 en 12-15. Alleen in de laatste set speelde Olympia weer te gespannen daar toen de volle winst kon worden binnenge haald. Toch kwam men gemakkelijk met 0-9 voor en wist dus uiteindelijk met 12-15 te winnen. A.s. zaterdag zullen de Heren opnieuw om de volle winst moeten gaan spelen. Ditmaal tegen Rapid Avanti. Deze wedstrijd zal om 17.00 uur beginnen in de Bunt. Het vierde Herenteam had niet al te veel problemen met het matig spelen de The Smashers en er werd dan ook verdiend met 3-0 gewonnen. Heren 6 had het daarentegen een stuk moeilijker tegen SVV 4 dat op de tweede plaats staat in deze derde klasse. Er werd dan ook verloren met 0-3. (6-15, 0-15, 6-15). Het zevende team speelde een redelijk goede wedstrijd waarin een knappe 3-0 overwinning werd behaald op het der de staande Limvio 1. Dankzij deze overwinning heeft Olympia van plaats verwisseld met ditzelfde Limvio. Een redelijk goede verdediging maar een iets minder goed opererende aanval zorgde voor een driemaal 15-11 stand. In de laatste set zorgde een goede voor veel punten. Het achtste He ren team dat de wed strijd tegen Avanti 2 met twee jeugd spelers aanving won met 1-2. Dit is de eerste overwinning van het achtste team hetgeen dus een prima prestatie genoemd mag worden. De eerste set ging zelfs erg gemakkelijk met 3-15 naar Olympia. Een door deze setwinst, nerveus spelend achtste team verloor de tweede set met 15-11. Ook in de derde set kwam men met 12-6 achter maar door een prima inzet werd deze set alsnog met 12-15 gewonnen. Olympia/Bentinck Stars moest met twee min of meer geblesseerde spelers aan de start verschijnen in de wed strijd tegen KIS 2. Toch ging de eerste set met 8-15 naar Olympia/Bentinck Stars. Er werd in deze set goed gereageerd en leuk in drieën gespeeld. De tweede set was echter voor KIS en wel met 15-12. In de derde set kwamen de Bentinck Stars goed terug en er werd weer met 13-15 gewonnen. De vierde set was weer in het voordeel van KIS (15-9) zodat een vijfde set nodig was voor de uiteinde lijke beslissing. Er werd door KIS deze set veel rustiger gespeeld waardoor deze dan ook terecht met 15-8 in hun voordeel eindigde. Jeugd: In een ronduit slechte eerste set ver loor Jongens Junioren A met 15-1 van Volkei A. In de tweede set ging het allemaal wat beter en werd er wat feller gespeeld. Deze set ging met 15-4 verloren. Eén servebeurt voor Olympia en één voor Volkei betekende een 8-8 stand in de laatste set. Toch ging ook deze set verloren en wel met 15-10. Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 B-juniore Yvonne v.d. Lienden en C-juniore Corlne v.d. Meijden zijn baankarnpioen geworden. De derde en laatste afstand, de 1500 meter, legde Yvonne af in 2.35.3 min. en Corine in 2.53.3 min. Beiden wonnen overigens alle drie afstanden. D-juniore Monique de Bruin werd in het algemeen klassement vierde; zij noteerde op de 1500 meter 3.10.7 min. C-junior Erik Walgreen noteerde op deze afstand de tijd 2.51.3 min. Hans Dijs reed de 3000 meter in 5.37.8 min. en hij eindigde dit kampioenschap in de middenmoot bij de A-junioren. Bij de senioren reed Erik Groenhart de 5000 meter in 8.55.1 min. en Ron Ottenhof in 8.17.5 min. Ottenhof werd negende in het algemeen klassement en Groenhart eindigde in de midden moot. Zaterdag slaagden alle pupillen voor het A, B, C of D-diploma en a.s. weekend worden de laatste wedstrij den van dit seizoen gereden. Het Cross Team Soest heeft van bur gemeester en wethouders toestem ming gekregfen om op 5 mei en 23 au gustus twee openbare wedstrijden te houden op het terrein aan de Konings weg. Ook heeft het Cross Team toestem ming gekregen om op hetzelfde ter rein twee onderlinge wedstrijden te or ganiseren. Door in Utrecht met 19-17 te winnen van Achilles is het kampioenschap voor het eerste herenteam van BDC binnen bereik. A.s. zondag 16 maart kan dat tijdens de wedstrijd, welke om 14.15 uur in de sporthal Beukendal begint, behaald worden. De concurren tie staat op één [Aalsmeer] en twee [UD] punten achterstand. Worden de BDC-ers kampioen dan promoveren zij naar de landelijke eerste divisie en dan is het nog maar een klein stapje naar ere-divisie-handbal. J.l. zondag in Utrecht liep het in het begin vrij vlot. In de elfde minuut was het 2-4 en met de rust 6-10. In de tweede helft werd via 7-11 een voorsprong veui zes doelpunten opgebouwd, maar daar na kwamen er moeilijkheden. Het ver schil werd tot twee goals terugge bracht, maar uiteindelijk werd met 17-19 gewonnen. Twee jaar geleden behaalde BDC het landskampioenschap veldhandbal en met het behalen van dit zaalkampioen schap zou de vereniging een uitste kende prestatie verrichten hebben. Het kan de kroon worden op het werk van trainer Wim Budding en coach Ruud Surstedt en bovendien een leuk jubi leumgeschenk voor de dit jaar op 1 augustus dertig jaar bestaande hand balvereniging. gens kadetten in Amersfoort zorgen voor het tweede kampioenschap in dit weekeinde en weer was Crackerjacks de tegenstander. In een sfeerloze Amersfoortse sporthal, gelukkig wa ren er uit Soest nog veel belangstellen den gekomen, werd ook dit team kam pioen en heeft het in dit seizoen nog geen enkele Wedstrijd verloren. De ruststand gaf nog een verschil van slechts tien punten te zien doch een zeer fanatieke pres in het begin van de tweede helft maakte korte metten met Crackerjacks waardoor de marge toch nog veertig punten verschil werd. Een klinkende 77-37 overwinning was het eindresultaat en ook voor deze jongens en coach Rinus Valk de bloemen en de herinneringsmedailles. Zowel deze meisjes adspiranten als de jongens kadetten zullen op 17 mei deel gaan nemen aan de rayonkampioen schappen, die gehouden zullen worden in de Trits in Baam. Overige uitslagen Red Stars MD 2 - Cangeroes MD1 (meisjes welpen24-45 Red Stars C2 - Woudenberg Cl (jongens adspiranten) 2-0 Red Stars Cl - Blaricum Cl (jongens adspiranten) 68-45 Red Stars MC2 - Dunckers MCI (meisjes adspiranten) 21-22 Red Stars MB2 - Flux MB1 (meisjes kadetten) 19-13. Programma Op landelijk nivo is het aanstaande weekeinde gereserveerd voor beker wedstrijden. Hierdoor zijn alle vijf landelijk spelende Red Stars teams vrij. Het eerste herenteam speelt ech ter zaterdagavond om negen uur vriendschappelijk tegen Racing Agon uit Amsterdam. Hiervoor spelen om lialf acht de meisjes junioren ook vriendschappelijk tegen het Amster damse AMVJ. Zaterdagmiddag om één uur beginnen reeds kompetitiewedstrijden, te begin nen met de jongens en meisjes welpen. Donderdag 13 maart 1980. 18.00 23.00 uur Kompetitlowedstrgden NeVoBo. A Zaterdag 15 maart 1980. 8.45 -12.00 uur Sportinstuif. 1<U0amnor rrot/m Ojaar. 13.00 23.00 uur iaar' Zondag 16 maart 1980. 19 ooJS'Ü! "Ur 2andba,wedstrijden. 19.00 - 23.00 uur Basketbalwedstrijden. Zaterdag 15 maart 1980. 9.00 - 21.00 uur Volleybal. Zondag 16 maart 1980. 14.00 -18.00 uur Badminton. O O 0 O 0 O Zaterdag 15 maart 1980. 8.00 -10.00 uur Tennis (heer R. Blok) 10.00 -17.00 uur Badminton. Zondag 16 maart 1980. 11.00 -14.00 uur Badminton. ee gehuldigd door voorzitter D. Stroband; ze kregen een tulp. Tijdens het geza menlijk etentje kwam sportwethouder Plomp de felicitaties van de gemeente overbrengen; een onverwachte con frontatie met de loco-burgemeester die bijzonder goed aansloeg. De resultaten van de andere gespeelde wedstrijden waren aanzienlijk min der. Het tweede dameselftal verloor met 4-1 van Voordaan, terwijl het derde dameselftal met 2-1 van Laren won. Bij de heren ging het eerste elftal bijna in de fout tegen Baarn. Door het 2-2 gelijke spel is echter de kans op promo tie geheel behouden. Verdere uitsla gen: heren 2-Laren 4: 0-2; heren 3- Weesp 2: 1-6; heren 4-De Be Fair 8: 0-1; heren 5-Laren 12: 4-2; veteranen- Voordaan 1-0. A.s. zondag worden de volgende wed strijden gespeeld: 12.30 uur Baarn- dames 1; 12.00 uur dames 2-Huizen 2; 12.00 uur dames 3-Schaerweijde 13; 14.30 uur heren l-Oosterbeek 1; 12.30 uur Hilversum 4- uur Hilversum 4-heren 2; 12.00 uur heren 3-Schaerweijde 14; 14.00 uur Baarn 4-heren 4; 12.00 uur heren 5- Leusden 5; 12.00 uur veteranen-Kam pong. Het Red Stars meisjesteam dat kampioen werd De Soester basketbalvereniging heeft met name bij de jeugd in het afgelopen weekeinde veel sukses gehad. Zowel bij de meisjes jeugd als bij de jongens jeugd kon men een kampioen begroe ten, waardoor dit jubileumjaar van de vereniging nog eens een extra feeste- j lijk tintje meekreeg. Minder goed ver liepen de kompetitiewedstrijden van de landelijke teams. De dames gaven volkomen onnodig een tien punten voorsprong uit handen tegen OSG en verloren op het laatste moment met slechts één punt verschil. De heren speelden tegen MSV een wisselvallige wedstrijd en verloren deze ontmoeting dan ook terecht tegen een iets beter spelend MSV. Red Stars OSG 59-60. Het Soester da mesteam speelden tegen nummer drie op de ranglijst, het Utrechtse OSG. Doch tijdens de ontmoeting bleek ner gens het verschil in het veld te merken en bij vlagen waren vooral in de eerste helft de Soester dames gewoon veel sterker. Dit resulteerde dan ook in een fraaie 34-25 ruststand en het Soester team op deze manier doorspelend kon de wed strijd niet meer verliezen. Dit ging ook goed tot een minuut of vijf voor tijd, toen OSG met een alles of niets offen sief alsnog steeds dichterbij kroop en de Red Stars dames volkomen de kluts kwijt waren. Uiteindelijk verloren zij hierdoor toch nog deze ontmoeting met het kleinst mogelijke verschil 59-60. Heren Red Stars - MSV 85-96: Het Soester herenteam had een zeer slechte start. Binnen enkele minuten stond het op een tien punten achterstand, het geen niet meer ingehaald werd. Wel wist de Soester formatie zich goed te herstellen en kwam weer wat dichter bij. Toch ging de rust al in met een dertienpunten achterstand 38-51. De Soester formatie bleef echter doorspe len en maakte het MSV nog dusdanig moeilijk, dat zij in ieder geval niet konden verslappen. Uiteindelijk waren de persoonlijke fouten bij Red Stars tegen het einde van de tweede helft nog van invloed, waardoor er met slechts vier man verder gespeeld moest wor den. Toch werd het verschil niet veel groter en kon deze wedstrijd worden afgesloten met een verdiende overwin ning voor MSV met 96-85. Jeugd De beide landelijk spelende jeugd- teams wisten alle twee te winnen. Het jongensteam deed dit ten koste van MSV. Na met de rust met 42-34 al te hebben voorgestaan, bouwden zij deze voorsprong in de tweede helft uit tot een verdiende 100-75 overwinning. De meisjes junioren kregen bezoek van Green Eagles en ook het meisjesteam kwam tot winst. Was het tot aan de rust nog een gelijkopgaande strijd, 23-21, in de tweede helft speelden de Red Stars meisjes duidelijk beter en wonnen dit duel met 64-38. Twee kampioenen Zaterdagmiddag werd in een bijzonder drukke sporthal Beukendal het meisjes adspiranten team, onder leiding van coach Harry van de Heuvel kampioen. Veel belangstelling was er van de zijde van de ouders en van de overige leden van de vereniging, om te zien hoe dit team kampioen werd. De meisjes speelden tegen het Amersfoortse Crackerjacks, dat bijzonder goed par tij gaf. Toch was bij de rust de stand al in het voordeel van Red Stars 36-7, zodat het kampioenschap al praktisch binnen was. Uiteindelijk werd het een 79-31 eindstand, waarmee dit team kampioen werd van de kern Amersfoort. Alle meisjes werden over laden met bloemen, een fraaie plakket werd ze aangeboden door het bestuur van de kern Amersfoort, en van het jeugdbestuur van Red Stars kreeg elke deelneemster nog een herinnerings medaille. Zondagmiddag moesten toen de jon- Z.V.V. „de Kluis" is afgelopen woens dagavond door een 4-1 overwinning op T.O.V. in Baarn kampioen geworden in de tweede klas en promoveert daar mee naar de eerste klas. In drie jaar tijd heeft het team het gepresteerd om van de derde klas naar de eerste klas op te klimmen. De beslissende wedstrijd begon wat „de Kluis" betreft erg zenuwachtig. Begrijpelijk, gezien het belang dat op het spel stond. Men kwam na tien minuten zelfs ach ter door een misverstand in de verde diging. Maar niet lang daarna maakte Martin Langbroek gelijk en vijf minu ten later was het Jan van Rees die uit een prima kombinatie met Henk van Asch de Kluis aan een voorsprong hielp. Na de rust speelde „de Kluis" met zijn Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Departement Amers foort van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel is in Museum Flehite, Westsingel 50 te Amersfoort een tentoonstelling inge richt over een aantal typisch Amersfoortse bedrijven uit de laatste 100 jaar. De „uit"-wedstrijd werd indertijd een moeizame 2-1 overwinning voor Soest, maar dit keer waren de Barneveldse dames „nergens". Overigens oehaalde Soest in deze competitie nog enige monsterzeges. Muiderberg werd met 12-0 verslagen en van Hoevelaken won men met 7-1. In de dertien tot nu toe gespeelde wedstrijden behaalden de Soester da mes 23 wedstrijd punten, vijf meer dan de nummer twee: Baarn. Het doelge- middelde 71 vóór en 16 tegen, laat niets te raden over. A.s. zondag wordt de laatste wedstrijd van de competitie gespeeld tegen de nummer twee op de ranglijst: Baarn. En dan volgen voor dit elftal nog twee promotie-wedstrijden tegen Maarssen. Ook vorig jaar werden de dames van Soest kampioen, na het jaar daarvoor gedegradeerd te zijn, maar de promo tie-wedstrijden leverden toen niets op. Nu wordt op een beter resultaat gere kend. De kampioenen werden zondag tegenstander. Legio kansen ontstonden en uit een daarvan scoorde Martin Langbroek 3-1.10 Minuten voor tijd kon Henk van Asch door een keurig over stapje van Freddy Posthuma 4-1 sco ren en daarmee was het kampioen schap een feit. Nadat spelers en coach in de bloe metjes waren gezet werd het feest tot in de late avond in „de Kluis" voortge zet. Foto: Goos van der Wilt Bovenste rij v.l.n.r. Coach Wout Posthuma, Martin Langbroek, Bram Gelderblom, Fred Posthuma en Gé Schimmel. Onderste rijRobert Westbroek, Jan van Rees, Henk van Asch en Harry Baardman Zoals ook elders in het land was in de eerste helft van de vorige eeuw het economisch leven in Amersfoort wei nig florissant. De aansluiting op het spoorwegnet, de groei tot belangrijke garnizoensplaats en de gunstige lig ging deden in de tweede helft van die eeuw het tij keren. De bierbrouwerij van de Phoenix, de tapijtfabriek van Hamers Van Beek, de sigarenfabrieken Sopla en Spanera - alle inmiddels verdwenen - sloten in zekere zin aan op de oude Amersfoort se nijverheid: bier, textiel en tabak. Daarnaast vestigden zich bedrijven als Polak's Frutal Works en de biscuit fabriek van Meursing; technische be drijven als Bronswerk en Wolter Dros en niet te vergeten Eysink, Pon en Nefkens pioniers in de rijwiel- en autofabricage- en handel. En natuur lijk nog vele andere bedrijven, die op deze expositie ook aan bod komen. De tentoonstelling laat een bonte men geling zien van gebruikte apparatuur, oude producten, afbeeldingen en bro chures, tegeltableaus etc. De tentoonstelling loopt van 8 maart t/m 20 april a.s. en is geopend dins dag t/m vrijdag 10-5 uur en zaterdag en zondag 2-5 uur. Met een haast genante 17-1 overwin ning op Barneveld is het eerste dames elftal van de Mixed Hockey Club Soest j.l. zondag kampioen van de vierde klasse G van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond geworden. Een hoogst ongebruikelijke score in deze klasse en tegen Barneveld een comple te verrassing.

Soester Courant | 1980 | | pagina 19