Zeeschildpadden - rode ibissen en andere reigerachtigen U/assezete AteJrteee s Topteams van SW komen tot de volle winst 0' }j, 0/ „De Springbokken" wederom in de prijzen Meer dan honderd ruiters in „de Boshoeve" 'md£ Volleybal Met I.V.N. Eemland naar kustgebied van Suriname... Eng Verweer Ondernemingsraad Lindner Duizend gulden Hondje weg Hondje terug Met de ANWB wandelen in de domeinen van Paleis Soestdijk van Weedestraat 52 - Soest - Telefoon 02155-15229 Receptie: maandag 17 maart '80, van, 16.30-19.30 uur. van Weedestraat 52 - Soest - Telefoon 02155-15229 Spreekuur bewoners vereniging Bon voor kaasventer Leden vergadering Soester Volleybal Vereniging I 23 Soester Courant van woensdag 12 maart 1980 23 Wil I.V.N.-Eemland u graag nader laten i- onvolprezen mooie Eemland, een andere "n.lsmakcn met de natuur In ons houden van excursies naar natuureehie^n!er waaroP dit geschiedt is het bijvoorbeeld naar het Geuldal. Een wier ander»"!, °n! Iand- In mcl gaat dat maand gevonden In het houden van een pzet werd bijvoorbeeld vorige leden, die voor een studiereis in Polen was door door een der manier dicht bij de natuurreservaten wnerÜv J bracht de IVN-ers op zijn de smaak, dat er zijn vele leden dié hnn„l ï'm' et'n °''rb"s was. Dit viel zo in de natuur uitoefenen - er spoedig'een ajt!!h.m ^Zaam de" bui"'n Nederland in werd met beide handen aangegrenen v vlm weer een ander. En dat gebied en eigenlijk toch zo nauw met Ned rlanH hortie verderop ligt dat Donderdag 20 maart zal in de o h s de me. verbondenSuriname. Augustinus, geograaf van professie en verlÜ-i aanvang acht uur, dr. Pieter Utrecht ook u graag op de hoogte brengen d<! Riïk™n]versiteit van drie natuurreservaten tussen de .n,aidib^kCn^Xenk,tSh„P'aa,SVil,dtde Voor de pauze zal hij. ondersteund door een dia-reeks erover vertellen en na de koffie volgen dan twee natuurfilms waarvan de één als inhoud heeft dé zeeschildpadden, die juist deze maand op trek zijn naar het gedeelte waar de eieren worden gelegd en film nummer twee zal de rode ibis en andere reiger achtigen tot onderwerp hebben Dis cussie zal, indien die op gang itomt eveneens plaatsvinden. Om u een beetje op de hoogte te brengen met wat die Surinaamse kustlijn nu eigenlijk voor bijzonders heeft, hebben wij wat verkregen gegevens uitgewerkt Hier volgt dan ons verhaal: De Modderbanken De Surinaamse kust, die deel uitmaakt van de uitgestrekte tropische modder- kust tussen de Amazone (Brazilië) en de Orinoco (Venezuela), is doorlopend aan grote veranderingen onderhevig. Het onderzoek naar de processen, die deze veranderingen teweeg brengen en van de ermee samenhangende land schappen is van betekenis voor het inzicht in de jong geologische ontwik keling van de Surinaamse kustvlakte. Daarenboven draagt het bij tot een beter begrip van de diversiteit in bodems in de jonge kustvlakte en geeft het informatie met betrekking tot een aantal praktische problemen, waarbij de oplossing afhangt van de mate van voorspelbaarheid van de kustlijnver anderingen (Kustbescherming in be woonde gebieden; bevaarbaarheid van de kustwateren en rivoermondende kustvisserij, natuurbeheer kustreser- vaten etc. etc.). Karakteristiek voor de Surinaamse kust is het voorkomen van omvang rijke, aan de kust vast gehechte mod derbanken, welke van elkaar geschei den worden door diepere stukken. Door afslag aan de oostkant en aangroei aan de westzijde, verleggen de modder banken zich met een gemiddelde snel heid van anderhalve kilometer per jaar in westelijke richting Deze aangroei vindt vooral plaats door sedimentatie (neerslag, afzetting) van slingmud, een joghurtachtige substan tie, welke ontstaat wanneer de con centratie van slibdeeltjes in suspensie een kritische waarde overschrijdt. De belangrijkste eigenschap ervan is, dat golven er in uitdempen. Deze eigen schap verdwijnt in de loop der tijd met toenemende consolidatie van de afzetting. Dit is het geval aan de Oostzijde van de modderbanken, waar erosie (golfwerking) danook over heerst. Als u vóór het behoud van dé Soester natuur bent, maar u meldt zich niet als vrijwilliger voor het kappen van bo men in Overhees, dan bent u een hypocriet. U behoort zelfs tot dat gedeelte van onze samenleving die bij herhaling niet-thuis-geeft als men een beroep op u doet. Tot deze conclusie meende de „Soester Courant" (onder de kop: „Schreeu wers bleven weer thuis") te kunnen komen, toen er te weinig vrijwilligers waren bij een hout-kap aktie in Over hees. (zie foto voorpagina S.C. 5 maart j.1.). Een zuiver staaltje van onzindelijk, ja zelfs tendentieus redeneren. Want wat vindt u dan hier van: - Iedereen die begaan is met het lot van politieke gevangenen maar nog géén lid is van Amnesty International méént waarschijnlijk niet wat hij zegt. Of: - Iedereen die voor meer veiligheid op de weg is, maar zijn auto nog niet heeft verkocht is niet serieus. Of deze: - Iedereen die niet alles goed vindt wat de „Soester" schrijft maar zijn abon nement nog niet heeft opgezegd is een praatjesmaker. Kortomwat de Soester Courant ken nelijk ontgaat is, dat iemand er een mening op na mag houden, ook al voegt hij niet altijd de daad bij het woord. Stel je voor. Soest zou ineens een kwaliteitskrant kwijt zijn. A. POSTMA, Albert Hahnweg 18. Naschrift redactie: Iedereen die de mond vol heeft over het lot van de politieke gevangenen en verder niets doet is inderdaad een hypocriet. Iedereen die de mond vol heeft over verkeersveiligheid en be schonken achter het stuur van zijn wagen gaat zitten is ook een huiche laar. Je auto verkopen is niet nodig, maar je moet wel bijdragen aan de verkeersveiligheid. Iedereen die een abonnement opzegt omdat een artikel in de krant hem niet bevalt, mag zijn gang gaan. De krant die uitsluitend artikelen schrijft waar iedereen het mee eens is, moet nog gemaakt worden. En zo houden wij staande dat al die mensen die te hoop lopen omdat het milieu aangetast wordt, door woning bouw, winkelcentra enz., bezwaar schriften aan de lopende band onder tekenen en nooit eens hun handen uit de mouwen steken om daadwerkelijk te helpen, „schreeuwers" zijn. En de handen uit de mouwen steken betekent heus niet alleen bomen omhakken, wilgen knotten enz. Er zijn heel wat mogelijkheden om je nuttig te maken. Maar als er maar vijftien mensen komen om in het natuurreservaat wat te doen aan natuurbehoud, dan is dat juist voor de organisatoren, erg teleur stellend. Dat vinden wij ,,Eng". Daarbij wordt de kleine fijnzandige component (evenals kleifractie af komstig uit de Amazone) uitgewassen. Uit dit zand kunnen zich ritsen ontwik kelen strandruggen van geringe om vang, opgebouwd uit zand en/of schel pen, liggend op een kleinondergrond. In Oost-Suriname wordt dit zand over vleugeld door de hoeveelheid midden tot grofzand. Dat wordt dan weer aangevoerd door de Marowijne, ko mend uit Frans Guyana. Het aantal ritsen in het oostelijke deel van de zgn. jonge kustvlakte is daarom ook veel groter dan in het Westen. Zelfs zeewaartse uitbreiding. Soms kunnen de ritsen zich zelfs zee waarts uitbreiden! In onderzoeken werd juist aan de sedimentaire opbouw van die ritsen speciale aandacht besteed en daar naast werd hun invloed op de water huishouding en daarmee samenhan gend, op de begroeiing nagegaan. Er werd een drietal hoofdlandschap pen onderscheiden: een modderaangroeikust; een zandaangroeikust; een afslagkust. Het voorkomen ervan bleek ten nauw ste samen te hangen met het systeem van de zich naar het westen verplaat sende modderbanken. In de loop der tijd werden, zoals vorenstaand wordt teruggevonden, drie natuurreservaten gesticht langs de Surinaamse kustlijn. Twee ervan t.b.v. de zeeschildpadden, welke op enkele grote stranden hun eieren kunnen leggen en één ten gunste van de broedvogelkolonies waaronder met name de rode ibis en andere rei- gerachtigen. De snel veranderende kust levert een specifiek probleem op Naar aanleiding van een aantal publi caties in het blad „Soest Erbij", en de negatieve uitspraken die er zijn ge daan' in de plaatselijke en regionale pers over de firma Lindner/Hollandse Metaaldrukkerij, voelt de Onderne mingsraad van eerder genoemde Fir ma zich geroepen om hierop te reage ren met de volgende verklaring. De verklaring heeft de instemming van de gehele Ondernemingsraad en de meerderheid van de werknemers, waaronder ook de Turkse, waarvan er 2 in de Ondernemingsraad zitting heb ben. In de eerste plaats bestrijden wij de mening dat er bij Lindner/H.M.D. maar wat aangerommeld wordt, en dat men totaal nergens rekening mee wil houden. In de „Soest Erbij" wordt het zo overdreven gesteld, dat men zich afvraagt of de redaktie zelf geen filters nodig heeft om zijn publicaties schoon te filteren. Ze schrijven dat de direkteur zijn personeelsleden niet zo fris behandelt. Vooral zouden de buitenlandse werk nemers grondig worden uitgebuit. We zijn er zeer wel van overtuigd dat deze uitlatingen door het publiek gretig worden gelezen, maar als Onderne mingsraad en personeel bestrijden wij al deze onwaarheden. Bijvoorbeeld het opruiende verhaal van een Turkse werknemer, die be richt krijgt uit Turkije dat er een familielid ernstig ziek is. Hij mocht, volgens de publicaties van „Soest Er bij" naar huis, maar hoefde dan niet meer terug te komen. In de regel is het zo, dat men wel naar Turkije kan afreizen, maar men heeft dan wel de verplichting zich na 3 weken weer te melden bij het bedrijf. Doet hij dit niet, dan pas zal er tot ontslag worden overgegaan. Dit zijn normale regels, want als werknemer heeft men naast de vele rechten ook nog enige verplichtingen. Als Nederlanders de buitenlandse werknemers willen helpen, dan zal dit ook op een andere manier kunnen dan alleen door deze negatieve publicaties. Zo ook het verhaal dat direkteur Bos de buitenlandse werknemers 20,- opslag zou hebben gegeven, is volkomen uit de lucht gegrepen. De verhoging die is uitbetaald is de prijscompensatie van 2,54% die is toegestaan door de rege ring van Agt. Daarbij komt dat als men de kranten goed leest, diezelfde rege ring een loonmaatregel heeft afgekon digd, zodat er van een loonsverhoging zelfs geen sprake kan zijn. Als laatste nog iets over de stank en andere overlast. Wij als Onderne mingsraad zijn zelf steeds in onderhan deling met de direktie over verbetering en perfectionering, om zo weinig moge lijk stank en overlast te veroorzaken en om tot een goed werkklimaat te ko men. Maar dat het een en ander met wat problemen gepaard gaat, is terug te voeren naar de aanloop-moeilijkheden die zich voordoen met de nieuwe fil ters. Een en ander is bekend bij de desbetreffende instanties. Ook is het zo dat wij als Ondernemings raad volledig op de hoogte zijn van de rapporten betreffende deze problema tiek. Hopelijk hebben wij wat meer duide lijkheid in de huidige situatie gegeven, waardoor Lindner/H.M.D. toch wat positiever overkomt. Tevens willen wij bevestigen dat de redaktie van „Soest Erbij" een kopie van dit schrijven heeft ontvangen per aangetekende post, welke was ge adresseerd aan één van de kontakt- met betrekking tot het beheer van de reservaten. Ter illustratie daarvan nog het volgende In 1956, toen het natuurreservaat „Wia wia" gesticht werd, bedroeg het daar binnen gelegen legstrand zo'n zeven kilometer lengte. In 1964 was ditzelfde strand, door de algehele westwaartse verplaatsing, in z'n geheel buiten het reservaat komen te liggen. Het reser vaat werd daarom in 1966 uitgebreid, doch drie jaar later... moest deze procedure, om dezelfde reden, nog maals worden herhaald. U merkt: een zeer interessant gebied, die modderbanken aan de Surinaamse kustlijn. Hebt u, behalve onze leden en donateurs, ook interesse in dit onder werp, denk dan op donderdag 20 maart aan Soest. U bent welkom. Helaas... hoe blij wij ook zijn met de door de gemeente beschikbaar gestel de school, het lokaal zal denkelijk te klein zijn... hoopt. RITA, I.V.N.-Eemland. Namens de Ondernemingsraad Lindner/H.M.D. De Sekretaris L. de Haan. Zaterdag 8 maart j.1. zijn in de sport hal „De Putterseng" in Putten de fi nales gehouden voor meisjes 12-15 jaar in de B-klasse van Prov. Utrecht georganiseerd door de St. Turnkring. 12 ploegen verdeeld in 2 poules hebben gestreden om bij de eerste drie te ko men. Als eerste onderdeel werd begonnen met de vrije-oefening op muziek was een lust om te zien welke een enorme vooruitgang verschillende meisjes hier bereikt hebben, met werkelijk prachtige salto's en flikflaks werden 41,55 punten behaald, het leverde de 2e plaats op achter S.V.O. dat hier de Uit het colbert van de bankemployé W. van S. verdween op onverklaarbare wijze een bedrag van duizend gulden. Van S. liet zijn jasje, na beëindiging van zijn dagtaak, drie kwartier onbe heerd achter. Bij terugkomst was het geld weg. Stichting AMTVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer 02155- 10667- ..,.-2 - Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 8-3. Reu dwergpoedel, zwart, enigszins grijzend, 9 jr.Ouderdorp, Wijkamp- laan 12. Baarn, tel. 02154-15473. 27-2. Kater cypers, witte bef en voetjes, gecastreerd, 5 jr.Mennega, Schouten kampweg 62, tel. 13052. 22-2. Poes, zwart, witte bef, gesterili seerd, 3 jr.; Wanders, Weg van de Vrede 4, Amersfoort, tel. 033-12974. GEVONDEN: 3-3. Teef Duitse herder, litteken op linkerflank, dood gereden op Rijksweg AI. 2-3. Poes, kleur?; Lenrik, Oosterstraat 195, hoogste puntenbehaalde nl. 43.70 pun ten. Bij het 2e onderdeel, het paardsprin- gen leverde 40.20 punten op die aan het totaal werden toegevoegd. De brug ongelijk bracht 42.60 punten op en was het voor iedereen duidelijk dat de meisjes in de ereprijzen zouden val len. Op de evenwichtsbalk verloor men het kontakt met de eerste plaats. (35.15 punten). Al met al leverde deze wedstrijd „de Springbokken" en uitstekende derde plaats op zodat de meisjes wederom op het ereschavotje mochten plaatsne men om uit handen van de voorzit ter van de St. Turnkring de heer IJ- zerbaart de 3e prijs in ontvangst te nemen. Het berekende promotie naar de A-klasse. Met deze overgang zitten alle leef tijdsgroepen van „De Springbokken" in de hoogste afdeling. Ie S.V.O. de Meern 164,95 punten 2e H.G.V. Hilversum 160,90 punten 3e De Springbokken Soest 159,50 punten 4e S.V.O. 2 de Meern 157,80 punten 5eSpartaE rmelo 155,15 punten 6e Levitas Wijk bij Duurstede 155,00 punten 7e Keizer Otto Naarden 145,25 punten 8e S.V. Benschop 9e Hoogland Hoogland 10e K.K. Culemborg 11e H.G.V. 2 Hilversum 12e Odis 's Graveland 141,50 punten 139,40 punten 138,60 punten 135,20 punten 127,65 punten De ANWB organiseert op 15, 16, 22 en 23 maart a.s. de Oostgooise boswande ling vanuit Baarn. Er zijn 3 routes uitgezet van respec tievelijk 7.13 en 17 km. Deze voeren langs veel naaldbos en oude landgoederen. Tevens heeft men op bovenstaande data toegang tot het Koninkijk Domein bij Soestdijk. Rustgelegenheden treft men aan langs de twee lange routes. Het meenemen van wandelwagentjes vormt geen grote problemen. Honden mogen uitsluitend aangelijnd meewandelen. De vertrekpost is deze dagen geves tigd in het WV-kantoor, Stations plein 7 te Baarn. Tussen 09.00 uur en 14.30 uur is hier de routebeschrijving verkrijgbaar. De prijs voor deelname bedraagt; Houders van het Wandel- en Fietsbe- wijs 1.-; ANWB-leden 2,50; Niet- leden 5,-. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee, mits onder geleide. Voor een normaal NS-retour behoeft slechts de prijs van een enkele reis betaald te worden. Foto: Herman van Dam Meer dan honderd ruiters namen j.1. zondag deel aan het in de manege „de Boshoeve" georganiseerde concours-hippique. Ook de belangstelling van het publiek voor dit ruiterfestijn was groot. Vastgesteld kon worden dat de tweede binnenmanege uitstekend voldoet. De uitslagen waren als volgt: 1- meter parkoers: 1. MarcelDupont, Amsterdam; 2. Brenda Bos, Hilversum; 3. Marinus Laseur, Soest. 1.10 meter parkoers: 1. R. Gijsbers, Amsterdam; 2. M. v.d. Dungen, Amsterdam; 3. Tony van Bockel, Amsterdam. 1.20 meter parkoers: 1. Peter Hoving, Leusden; 2. M. v.d. Dungen, Amsterdam; 3. Paul Wilten, Soest. Puissance [waarbij een hoogte van 1.90 meter bereikt werd]: 1. Martin v.d. Dungen, Amsterdam; 2. ex-aequo Lammert Laseur, Johan Laseur, Soest en Tony van Bockel, Amsterdam. j |r El Vertellen hoe mooi en groot onze wasserette (nieuwe stijl) is geworden is een ondoenlijke zaak. Daarom nodigen wij U uit op onze feestelijke receptie aanwezig te zijn. Te kijken en te keuren en met ons het glas te heffen. BEA en BERT DE BREE De eerste teams van SW kwamen dit weekeinde tot de volle winst. Dames 2 en 3 moesten echter na zeer spannende wedstrijden de punten aan de tegen partij laten. Dames 1 moest tegen Energo de volle winst pakken wilde het niet de aanslui ting verliezen met de top van de middenmoot. In een goed gespeelde wedstrijd werd de volle winst gepakt. Een gevaarlijke serve diende als wa pen om de aanval van de tegenpartij zoveel mogelijk te ontregelen. Iets te laconieke houding in de 2e set deed deze verliezen. In de 2e en 4e set draaide de aanval volop en tegen deze gevarieerde harde aanval had Energo geen verweer. Setstanden: 15-11, 10-15, 15-11, 15-7. Dames 2 moest tegen het geroutineer de Spirit (de no. 2 van de ranglijst) pro beren punten binnen te halen. SW be gon overrompelend, zeer enthousiast en met veel variatie en durf, constant een voorsprong opbouwend. Zelfs een stand van 13-8 werd bereikt in de le set. Een verkeerde opstelling bracht con centratie verlies en ook het verlies van de eerste set. De 2e set werd zeer overtuigend door SVV gewonnen en het vrij talrijke publiek ging er in de 3e set even voor zitten om het 2e team het broodnodige punt in de macht te zien slepen. Helaas dit gebeurde niet. Ondanks de enorme inzet van de dames en de goede wil werden erop kritieke momenten te veel fouten gemaakt om met hard aanval len punten te kunnen scoren tegen een geroutineerd aanvallend Spirit. Set standen: 13-15, 15-4, 4-15, 8-15. Dames 3 moest in Leusden aantreden tegen Leos hetgeen enkele plaatsen hoger staat. Dames 3 is met lege handen terug gekomen alhoewel het De bewonersvereniging „het Soester- veen" houdt morgenavond, donderdag 13 maart, van 19.00 tot 20.00 uur spreekuur in het kantoor van de huis meester aan de Varenstraat (in de berging onder nummer 2). Bewoners van de wijk kunnen er terecht met vragen en eventuele klachten. De zuivelhandelaar P. van D. (25) uit Hoevelaken kreeg een bon omdat drie van de gewichten die hij gebruikte, niet ge-ijkt waren. Hij ventte kaas uit in de wijk Overhees. De gewichten werden in beslag genomen. terug kan zien op een goede wedstrijd, waarbij een gelijkspel zeker tot de mogelijkheden gerekend had mogen worden. Een voorsprong van 14-9 werd prijsgegeven! Setstanden: 15-6, 16-14, 14-16, 15-12. Dames 4 wist de 2e plaats in de 2 klasse te verstevigen door de lastige uitwed strijd tegen Sportcentrum in Hilver sum piet 3-1 te winnen. Geen grootse wedstrijd maar wel een verdiende overwinning. Setstanden: 15-11, 12-15, 6-15, 4-15. Dames 5 is gelukkig de nederlaag van vorige week weer te boven. Een set moesten de dames van BG&SV laten maar hierdoor wakker geschud werd de 4e set zeer overtuigend met 15-1 winnend afgesloten. Heren Heren 1 kan zich gaan opmaken voor de beslissende wedstrijd tegen Huizen op zaterdag a.s. De wedstrijd tegen BG&SV 2 werd binnen 45 minuten afgewerkt, niet met een volop aanval lend SVV maar een degelijk spelend team, dat zich niet maximaal behoefde te manifesteren. Setstanden: 15-11, 15-2, 15-6. Heren 3 wist een lastige struikelblok in de vorm van AGAVS te ontwijken door met 3-0 te winnen. Een span nende wedstrijd, waarbij de overwin ning echter geen moment in gevaar kwam. Het 3e team kan zich gaan voorbereiden voor het binnen handbe reik liggende kampioenschap. Het 4e team won haar wedstrijd zeer gemakkelijk met 3-0 en nestelde zich met deze overwinning wat vaster op de 2e plaats. Het jonge 5e team speelde een zeer sterke wedstrijd, met een voorbeeldige inzet werd de tegenpartij volledig weg gespeeld. Uitslag 3-0. Het 6e team speelde weer ouderwets. Vechtend voor elke punt. Soms een kleine voorsprong söms een kleine achterstand maar aan het eind van de set steeds iets sterker waardoor toch een 3-0 overwinning werd bereikt. Jeugd De jeugd kwam afgelopen week ook aanbod. Door de mini's werd deelge nomen aan een zeer groots opgezet minitournooi in Bussum. Dit werd een groot succes. Met veel animo en inzet is er gevolleybald. De meisjes aspiranten moesten voor de competitie aantreden in Baarn. De twee teams kwamen tot de volle winst. Het B-team won achtereenvolgens van Vollkei 6 en 5 met 3-0. Het A-team versloeg achtereenvolgens Vollkei en I*os met 3-0. Programma Belangrijke wedstrijden voor deze week: Dames 1 moet naar Polaris en kan proberen de aansluiting met de top te krijgen. Dames 2 krijgt een moeilijke uitwed strijd in Abcoude. Zijn de dames net zo gemotiveerd als tegen KGU/V&S moet 1 punt tot de mogelijkheden behoren. Dames 3 krijgt het lastige ASVD op bezoek. Maar de routine en een thuis wedstrijd moeten de ingrediënten zijn voor de volle winst. Heren 1 gaat zaterdag naar Huizen. In deze wedstrijd zal de beslissing vallen over het kampioenschap. De thuiswed strijd leverde indertijd een gelijkspel op. De heren zullen het zwaar te verduren krijgen. Een voordeel is dat men deze wedstrijd met 1 punt voor sprong op Huizen begint. Op maandagavond 17 maart a.s. zal de Soester Volleybal Vereniging haar al gemene Ledenvergadering houden in wijkcentrum De Borg. Op deze verga dering zal kort teruggekeken worden op de festiviteiten rondom het 25-jarig bestaan van de Soester Volleybal Ver eniging, dat afgelopen jaar werd ge vierd met o.a. een jeugdtoernooi, groots Hemelvaartstoernooi, jeugd- middag en de Feestavond, waarop vele leden en oud-leden aanwezig waren. Op de agendag staan weer de jaarlijks terugkerende punten als verkiezingen van Bestuur en Kommissies, Finan ciële verantwoording, Bestuursbe leid etc. René van Hal legt het voorzitterschap neer. Na 3 jaar voorzitter te zijn geweest, zal op deze ledenvergadering éen nieuwe voorzitter moeten worden gekozen. Als opvolger wordt voorge steld de heer Jan Lijkedijk, binnen SVV geen onbekende. Hij is al meer dan 20 jaar aktief lid van de vereni ging. Belangrijke punten die eveneens aan de orde komen zijn: Instelling Rekre- antenkommissie en verdere delegatie van werkzaamheden naar de Jeugd- kommissie. De Rekreantengroepen binnen de Soes ter Volleybal Verenigingen worden steeds omvangrijker. Daar ook binnen de NEVOBO steeds meer aandacht hiervoor wordt gevraagd, wil ook SW zijn rekreanten aktiveren. Door middel van de vorming van een rekreanten- kommissie moet getracht worden een weg te vinden om de belangen van deze rekreanten goed te behartigen. Tijdens een afgelopen seizoen gehou- den diskussie-avond onder de leden kwam dit naar voren, evenals de wens om ook de jeugd nog meer aandacht te geven. De jeugd heeft deze aandacht en vooral begeleiding nodig. Er zal daarom een geheel nieuwe aanpak van de jeugd worden voorgesteld. De ledenvergadering begint om 20.00 uur.

Soester Courant | 1980 | | pagina 23