artihome m Chili-avond in „De Borg" FEESTJE grod <Ln bloei Waterinkschool en Fluitekruid vierden hun tweede lustrum WONING? Keukenaktie voor Chili Wel of geen bestrijdingsmiddelen Werkgroep „Kind en Ziekenhuis" organiseert „thee-uurtje" in Zonnegloren boekhandel (DeSoestef Duineii., butzelaar makelaardij foto film DIRECT KLAAR-ZWARTWIT EN KLEUR fotofim»# Birkstraat 2 - Soest TOT 1 APRIL UW PASPOORT NOG GOEDKOOP! Telefoon 02155-12874 Soester EHBO wint rayonwedstrijd Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN Éis dagelijks vers verkrijgbaar bij Zoekt U een Dubieus thuiswerk zoek uw woning zelf uit! EEN GEZELLIG BOUWEN? Restaurant Van den Brink SSBöai Ifl?*' middeiwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 Groenboekerij! Beter tuinieren met zo 'n praktisch boek uit de Groenboekerij m. PASFOTO'S Op de junioren Rayonwedstrijd te De Bilt, donderdag j.1., behaalde een wed- strijdploeg van de afdeling Soest de eerste prijs. Daar er zeven ploegen medewerkten was dit een prachtige prestatie. De Soester groep bestond uit de dames Swager (leidster) en Son en de heer Timmermans. Door deze overwinning gaat deze ploeg naar de Districtswed strijd, op 13 maart a.s., te Kockengen. |m l^\LJ RH CTO Delicatessen P JUn. IVIE I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve's maandags) Beter licht geeft de nodige accenten in elk interieur Goede verlichting hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed inte rieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1 a in Soest. De kerken zijn begonnen met de orga nisatie van de gaarkeukens die voor 100 kinderen ruim 2000 gulden kosten. De moeders van de kinderen bereiden zelf de maaltijden in de gaarkeukens. In Nederland is nu een projekt gestart om één van deze gaarkeukens te hel pen in stand te houden en wel de gaarkeuken „Gabriëla Mistral" in het stadje Vallenar in het woenstijnachtige noorden van Chili. Het gaat om een gaarkeuken van 81 kinderen. De kosten van het projekt Zij die aan dit projekt meewerken ontvangen een adoptiebewijs en regel matig een mededelingenblad over het wel en wee van de gaarkeuken. Een informatiestencil kan worden ver kregen bij Mevrouw A. C. Elderen- bosch-van Rijn, Draailier 23, Soest, tel. 02155-17001. Giften kunnen worden gestort op post giro 6102 van ABN, Alkmaar. Op de girokaart vermelden: Adoptieprojek- ten - Chili, Re. 589011049. heel bijzonder makelij, verkocht wor den. Ook kan men informatie krijgen over de talrijke manieren waarop men zijn hulp kan geven. Nadere informaties verstrekken: Kontaktadres Chili-komitéLuyte- naarpad 12, tel. 21298; Amnesty Int.: Draailier 23, tel. 17001. De politie raadt iedereen af te reage ren op een advertentie met het post busnummer 6836 te Nijmegen, waarin thuiswerk wordt aangeboden. Het aan bod blijkt afkomstig te zijn van de aktiegroep „Vivisectie-Dierenleed' Na storting van tien gulden, krijgt men een informatiepakket. Het is een bij zonder dubieus aanbod. Wie het woord „gaarkeuken" hoort zal direkt denken aan slechte omstandig heden, oorlog en diepe ellende. Vele ouderen herinneren zich waarschijn lijk deze keukens maar al te goed uit de grote steden in de jaren 1940-1945. Gelukkig kennen wij deze instellingen in ons land van overvloed niet. In de krottenwijken van Chili zijn ze een redmiddel voor vele kinderen. Veel ouders zijn niet meer in staat hun kinderen voldoende te eten te geven. Dit omdat er in Chili grote werkloos heid heerst en een groot deel van de bevolking in grote armoede leeft. [LidNBMj oOOIs1>i'm«."s In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem- tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. worden geraamd op 80 cent per maal tijd. Per maand is dat ongeveer 25 gulden. Het is nu de bedoeling dat partikulie- ren, groepjes mensen met elkaar of individueel een kind „adopteren" en deze 25 gulden samen per maand opbrengen. Te denken valt aan klubs, schoolklassen, plaatselijke orga nisaties die de maaltijden voor één of meer kinderen betalen. Een club of klas van 30 leden of leerlingen steunt al een kind met 80 cent per man per maand! voonlaag. keuken met ille benodigde cheruimte, irond. i van die ip uitgestrekte boerderijen, trap, keuken, lapkamers en er. Het gehele b beglazing. uis met c.v.-gas, en flinke (moes) vormige woon- >te pannen 5 de open eet- nakkelijk bergen. t ligbad, over oud is prima, noet zien van mte. t huis waar intal kubieke tok in dat u volop lelijke terras dat en de living is jan de Bartolotti- je bouw van vrijstaande thermopane, fijne onder- ÏS. u krijgt een met de t. Vrijblijvend wel n van overdracht opgelet!) prijkt op de vrijstaande ende „bakhuus" jrtjes. Alles valt huis binnen- an kamers, wel vensterkasten en mogelijkheden inders met nliefhebbers zijn xen met aan- igsruimte. )innen met de slaap- tu de de keuken met iuken, kelder, apkamers :h als een echt lijke villawijk, p. Vrijstaand met t met zijn archi- jeving. zitkamer, slaap- irdieping 6 Het huis heeft t huis moet het net de prijs m. jis met garage en leters vrij uitzicht ollands landschap keuken, toilet en irs, badkamer met taar zolder met •laapkamers. e en c.v.-gas. open haard, mgrenzende open camers, ït. op de begane hikt voor een permanente /oonhuis dat an uitstekende las, garage en door een igen aan een met open aken Poggenpohl bijkeuken met iet gekleurd ers. 9 7 033-30488 55-16251 03404-51365 Soester Courant van woensdag 12 maart 1980 AFDELING SOEST Haat het VOORJAAR dichterbij met de Woensdagavond 26 maart aanstaande om 20.00 uur wordt er een grote Chili- avond in de grote zaal van „De Borg", Willaertstraat 45 in Overhees, Soest gehouden. Een groot deel van de avond zal worden verzorgd door het beroemde Chi leense zang- en muziekensemble LAUTARO, dat originele muziek en zang uit Chili ten gehore zal brengen. De musici beheersen allen diverse spe cifiek zuid-amerikaanse instrumen ten en zoals een ieder zo langzamer hand weet, zijn zij uitstekende zangers. Verder zal er een kleurenfilm worden vertoond, getiteld „Chili, twee jaar later" waarin onder andere de situa tie in het land zelf en die van de Chileense vluchtelingen in het bui tenland ter sprake zal komen. Voorts zullen een tweetal stands in de 2aal opgesteld worden van het Chili komité en van Amnesty International, de organisatoren van deze avond. Doel van de avond is de aandacht te vestigen op de nog steeds voortduren de slechte situatie op het gebied van de politieke en sociale rechten in Chi li. Voorts hopen de organisatoren op de ze avond aktieve medewerkers voor hun wérk1'te vinden alsmede* sympa?,. thisanten die het werk financieel wil len steunen. De toegang voor deze avond is gra tis. In de pauze zal er voor hulp aan Chili gekollekteerd worden. Ook wordt er tijdens de pauze ori gineel Chileens gebak ten bate van de hulpverlening verkocht. In de stands van Amnesty en Chili Komité zullen naast publikaties, on der andere zogenaamde „Arpillers", dat zijn Chileense wandkleedjes van Le Cocktail Assis au Xérès "^JVv Cocktail van partjes sinaasappel en y» QÜ grapefruit geparfumeerd met sherry Le Consommé Lady Curzon V»*- Heldere schildpadsoep verfijnd met kerry en room 1'Entrecöte de Boeuf Mexicaine Gegrilleerde lendebiefstuk met paprika, tomaat en champignons, geserveerd met verse seizoengroentes en gebakken aardappeltjes Le Parfait au Grand Marnier Op dinsdag 18 maart wordt door Groei en Bloei, afd. Soest der KMTP een lezing georganiseerd over het al of niet gebruiken van bestrijdingsmiddelen in de particuliere tuin. Spreker is ir. Flipse, hoofd van het Bestrijdingsmid delenbureau te Wageningen. „Oh juist", denkt U misschien, „een voorstander van al die rommel, daar word ik niet wijzer van". Het tegen deel zal echter waar zijn: van deze spreker wordt U wél wijzer. Als er één onderwerp is waarover veelal ondes kundig wordt gedacht en gepraat is het dit onderwerp. De spreker is planten- ziektekundige (plantendokter, zo U wilt) en weet waarover hij spreekt. Er moet een zeer duidelijk onderscheid gemaakt worden tussen de grootscha lige, beroepsmatige, landbouw en de pariculiere teelt, bij het praten over de eventuele noodzaak van het toepassen van bestrijdingsmiddelen. In de landbouw heeft ipen te maken met grote oppervlakten waar één ge was op geteeld wordt (monocultuur). Dit moet een grote opbrengst opleve ren, vaak meermalen per jaar. Die omstandigheden zijn natuurlijk heel anders dan in de particuliere tuin. Daar kan men zelf al veel doen aan het voorkomen van ziekten. Kies geen planten, die voor Uw tuin niet geschikt zijn wat betreft grondsoort en stand plaats. Van zulk soort letterlijk misplaatste planten zijn er vele voorbeelden. Rozen op een zeer droge, arme zandgrond op een branderige plaats bijvoorbeeld. Planten die op een verkeerde plaats staan gaan kwijnen en kwijnende plan ten worden eerder aangetast door ziek ten en houden deze in stand. Door een goed plantenbeheer in Uw tuin kunt U ziekten voorkomen. Wordt een plant in Uw tuin toch ziek, dan is de keus aan U: 1). U kunt de zaak een tijdje aanzien langrijk. Daarvoor is het nodig dat u op de hoogte bent van de dagelijkse gang van zaken in het ziekenhuis. Om u zoveel mogelijk informatie te geven is er vanaf 15 maart iedere zaterdagmiddag van 3 tot 4 uur een „theeuurtje" in de speelkamer van de kinderafdeling. Men nodigt u uit om kort voor de opname samen met uw kind kennis te komen maken met de afdeling. Uw kind ziet dan hoe een zaal, een bed, een speelkamer er echt uit zien en weet dan een beetje wat hem te wachten staat. Enkele leden van de werkgroep zullen u graag ontvangen en proberen uw vragen over het rei len en zeilen van de kinderafdeling te beantwoorden. Ook wanneer uw kind al in het ziekenhuis ligt, bent u van harte welkom. ZIJ HOPEN U DAN TE ONTMOE TEN iedere zaterdag van 3 tot 4 uur in de speelkamer van de kinderaf deling. Contactadressen mevr. E. Davelaar, tel. 20312; mevr. J. Rasker, tel. 10085. Luchtige parfait met slagroom De pottenbakker Ad Rommers in actie in de feestelijk versierde ontmoetingsruimte van de prof. Waterinkschool Op de Prof. Waterinksehool en in kleuterschool „Fluitekruid" in het Soesterveen was het vrijdag groot feest. Het was namelijk tien jaar geleden, dat de scholen hun deuren voor het eerst voor de jeugd openden. De lokalen waren vanwege dit tweede lustrum omgetoverd in feestelijk ver sierde ruimten, waarin van alles te beleven viel. De leerlingen, oud-leer lingen, ouders en belangstellenden, die in zeer groten getale waren versche nen, konden zich vermaken met tal van spelen, er was een vrolijke markt en een gezellig restaurant. IEr waren twee lokalen, waar men kon meedoen met verschillende, soms wel heel originele spelen en spelletjes. Een aantal van deze was met grote zorg door enkele vaders in elkaar gezet. Het was er een drukte van belang, vooral door de grote belangstelling van de jeugd. Ook waren er bingo, een rad van avontuur en een originele fotoquiz. Op de markt werden niet alleen gekregen artikelen verkocht, maar ook een groot aantal door de kinderen gemaakte spullen, zoals raam- en plantenhangers en met zogenaamd stipwerk beschil derde klompen. Een aantal moeders had een serie prachtige antieke poppen gemaakt. Voor de kinderen was er ook nog een filmvoorstelling en 's morgens was er een pottenbakker, die op komi sche wijze zijn vakmanschap demon streerde. Namens de ouders werden ter gelegenheid van dit jubileum een koffiezetmachine en shirts met opdruk voor de kinderen aangeboden. De bedoeling van het feest op de scholen was ook om andere kinderen, die het lang zo goed niet hebben, een beetje te laten delen in de feestvreug de. De opbrengst van de activiteiten was namelijk bestemd voor kinderen, in Thailand, van wie de ouders lepra hebben. Na een voorlopige telling kon een bedrag van ongeveer 3500,- voor dit doel ter beschikking worden ge steld. en afwachten hoe de ziekte zich ont wikkelt of 2). U kunt de zieke (plant (en) wegdoen en vervangen door een ander gewas en tenslotte 3). U kunt de ziekte gericht gaan bestrijden. De zaak een tijdje aanzien is vaak een goede tactiek, vooral wanneer het om luizen gaat. Luizenplagen worden vaak „spontaan" opgevangen door Lieveheersbeestjes of mieren, die in grote getale komen opzetten. Deze overmeesteren de luizen voor U, nou ja, voor zichzelf eigenlijk en laten de planten weer schoon achter. In zo'n geval spreekt men van een biologische methode (let wel: biologische midde len bestaan niet). Soms heeft afwach ten geen zin, bijv. schurft op appels of meeldauw op rozen, dat wordt alleen maar erger. Dan moet U de plant wegdoen of bespuiten. Bij oude, dierbare, rozen die men niet wil wegdoen is dat de enige weg. Er bestaan bestrijdingsmiddelen, die weinig giftig zijn; minder giftig dan vele middelen, die in het huishouden „normaal" in gebruik zijn. De spreker zal U van deze middelen, aangewezen voor diverse plantenziekten, op de hoogte brengen. Wie de voorkeur geeft aan weinig giftige bestrijdingsmiddelen moet zich op de hoogte stellen welk middel in zijn geval het juiste middel is. Bij de handel moet hij speciaal naar dit middel vragen en niet zomaar naar „iets tegen luis". Alleen op die manier zullen de minst giftige middelen ook overal te krijgen zijn. „Groei en Bloei" brengt die informatie middels deze spreker. Niet om het gebruik van allerlei zware vergiften te bevorderen, maar juist om dit tegen te gaan. U bent welkom in het Medisch Cen trum, Nieuweweg hoek Smitsweg, dinsdag 18 maart 's avonds om 20.00 uur. Toegang niet-leden 3,-. De betere boeken over groeien en bloeien voor binnen en buiten bij: Soesterbergsestraat 53 Ook bruiloftsfeesten en partijen voor grote gezel schappen kunt u in Soest houden. Onze uitstekende keuken en gezellige restaurant staan tot uw beschikking. In gezellige bos rijke omgeving en zonder parkeer- problemen. ■HBrestaurantMI^HH .SOESTERBERGSESTRAAT 1M.SOESTDUINEN. 02155-1273». Sinds de start van de werkgroep „Kind en Ziekenhuis" in januari 1979 is er, in nauwe samenwerking met ziekenhuis „Zonnegloren" veel ver anderd op de kinderafdeling. Zoals u weet kunt u tegenwoordig vaker bij uw kind zijn, ook op moeilijke ogen blikken. Samen met het ziekenhuis wil de werk groep proberen de eventuele nadelige gevolgen van een opname voor uw kind zoveel mogelijk te beperken. Om dit te bereiken is ook een goede voorbereiding van uw kind heel be- Wijnsuggesties Gewürztraminer ƒ28,50 Julienas ƒ28,— Beide wijnen zijn ook per halve fles verkrijgbaar. De prijs van het menu bedraagt 45,- per persoon. Openingstijden van ons restaurant Door de week vanaf 11.30 uur. Voor vergaderingen en meetings kunt U ook vroeger reserveren. Zaterdag en zondag zijn wij vanaf 17.00 uur geopend. Voor Uw party maken we echter graag een uitzondering. Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155-12706

Soester Courant | 1980 | | pagina 3