Klomp aan deKoninginnelaan: KLOMP - TAXI Iedereen die Kees Klomp kent, weet dat hij een bovenstebes- te prater is. Een gezellige, rustige kletser, die met een stalen gezicht de grootste gein kan verkopen. Maar thuis, aan de Koninginnelaan, heeft 'ie daar nauwelijks tijd voor. Kees en zijn drie vrouwen (Nel en dochters Lydia en Irene), zijn met nog 7 „anderen" dag en nacht bezig met hun bedrijf. Ze fietsen met negen taxi's gedienstig door de Soester dreven en als het moet veel verder. Maar dat is nog lang niet alles In oktober 55 jaar Gek bedrijf, die taxi's Open Huis Trots Te weinig ruimte Teamwork Pomp en fietsen Oeorge Klomp, met naast zich kleine Keesje, de i Fietsen met negen taxi's mer 2 heeft hij er later bij- gekocht. De „twee-onder-één- kap" is nu met ingang van a.s. vrijdag één grote ruime Klomp, waar jong en oud kan snuffelen tussen ditjes en dat jes voor het vervoermiddel van deze jaren: de steeds weer aan populariteit winnende fiets. Dat is een verbouwing waard! Dochter Irene van 16 is gek op het werk aan de pomp. Wie kent haar niet? De altijd vro lijke, naar iedereen wuivende vlotte benzinetapster van de Klomppomp? „Vier jaar gele den was het hier groot feest, weet je dat?" kirt ze. „Was Piet Schrijvers hier, die beer van Ajax, zijn kennissen van ons, kijk maar..." en ze laat een serie fraaie foto's zien. „Herman van Dam gemaakt, goed hè?" Vijftig jaar Taxi Klomp werd er toen gevierd. Straks in ok tober bestaat het dynamische bedrijf al weer 55 jaar. De jaren vliegen voorbij. Kees Klomp zit met een foto in zijn hand, waar hij zelf op staat: knuistjes in de pilobroek, voor de garage van Pa. „Altijd gewild, de zaak over nemen van Pa. En geluk heb ik gehad dat Nel, mijn vrouw, al net zo enthousiast is als ik zelf. Maar wat wil je: Nel is er één van Spelt. Oude Soes- ters weten dat nog best denk ik, Slagerij Spelt aan de To renstraat. Nu zit er in dat pand je een antiekwinkel, vlak naast bloemenhuis „De Oranjezon". Nel weet van taxi-wanten. Or ganiseert de hele boel met de zeven witte Mercedessen erf het busje voor groepsvervoer. We zijn ook bezig met het zgn. rolstoelvervoer. Daar moeten weer aparte voorzieningen voor worden getroffen. Komt binnenkort wel van de grond' Kees Klomp, praat aan één stuk door. Rustig, weloverwo gen. Weet waarmee hij en zijn gezin bezig zijn. Sympathie ke lui. Vrolijk, een tikkie rom melig door elkaar heen lo pend, elkaar de telefoon bijna afpakkend, er tussendoor klet send in de mobilofoon met één van de toerende chauffeurs. „Natuurlijk maak je wel eens wat geks mee. In Amsterdam, nog niet zo lang geleden. Ik heb een klant afgeleverd, maar moet wachten totdat hij terug komt. In de buurt van het Museumplein, was het geloof ik. Beetje warm weer. Ik was wat moe. Typisch Amsterdams: er draait vlak bij mij in de buurt een orgel. Ik ga zitten op een vuilnisbak, m'n pet zo half ach ter me, ondersteboven. Ik suk kel tegen een tukkie an. Na ver loop van tijd: ik denk, wat hoor ik toch: tik, tik en weer tik. Wat denk je? Ligt er allemaal geld in m'n pet. Voorbijgangers dachten zeker dat ik bij dat orgel hoorde of vonden me een wat zielige vuilnisbakfiguur of zo, weet ik veel... Zo makkelijk heb ik nooit een paar gulden verdiend". Klomp geniet er nog van. Lydia, de oudste, 20 lentes, bestuurt ook één van de wa gens: „Nee hoor, weinig last, de mensen die wij rijden, zijn Het startpunt van de Klomp-onderneming: Beetzlaan 13 te Soest. Tussen de auto's, bescheiden op de achtergrond, mevr. Klomp-Herwaarden, de moeder van Kees. Zeven witte en zwarte Mercedessen en een Volkswagenbus voor groepsvervoer bepalen de indrukwekkende „stal" van Taxi Klomp voor dezelfde garage uit de dertiger jaren. Inzet: de gedenksteen van de eerste steenlegging door „Keesje" Klomp in oktober 1935. Foto: Herman van Dam De complete Klomp-bemanning: Cor Postma, Leo Wildenburg, Kees Willemse, Henk Landaal, René Nijssen, mevr. Klomp van Herwaarden, mevr. N. Klomp-Spelt, Irene Klomp, C. Klomp en Lydia Klomp. Foto: Herman van Dam partijen rijden vind ik leuk, Lydia ook, altijd vrolijke lui in je wagen. Nee begrafenis sen doen we niet, zijn we geen types voor, denk ik. De zieken auto hebben we dertig jaar gehad, maar die is nu in an dere handen overgegaan. Vin den wij best, zo'n ziekenauto is nou ook niet bepaald het lol ligste wat je kunt doen". „Taxi Klomp, goedenavond", en wrroeemmmmm daar gaan ze weer. Dag en nacht. Naar dichtbij en naar veel ver der. België, Duitsland in. Vaak naar Schiphol. Erg veel dienst verlening ook aan gehandicap te kinderen. „Doen we erg graag, dankbaar werk, die kinderen hebben het vaak zo moeilijk. Zijn al dol blij als ze een stuk met een taxi mogen rijden", Lydia kijkt even op van haar werk. Ze schrijft aan tafel de envelop pen die morgen, gevuld met de uitnodigingskaarten, voor het Open Huis van a.s. vrij dag, op de post moeten. „Zou het erg druk worden?" vraagt ze aan Pa Kees. „Al komt heel Soest, dan nog ben ik er niet bang voor" is het optimistische antwoord, en ik hoop dat we niemand ver geten..." Kees, Nel, Lydia en Irene Klomp en al hun medewerkers hopen op een gezellige drukte vrijdag a.s. Van 18.00 tot 21.30 uur is iedereen van harte wel kom. Hapje en drankje staan klaar en er is voor een lollige verras sing gezorgd. Daar wilden ze niets over kwijt: „Kom maar kijken naar Klomp vrijdag, jongeman, dan merkje 'tvanzelf". We zullen de beide geboren Soesters en hun aanhang niet teleurstellen. Klomp's Taxi-Bedrijf en Rij wielhandel, Koninginnelaan 4, 3762 DE Soestdijk: daar wordt ook verwacht. nette mensen. Trouwens, je krijgt al snel ervaring met wat wel en niet goed lijkt. Overal vinden we altijd een oplossing voor. Hardstikke leuk werk. Beetje onregelmatig, maar wij Klom pen weten niet beter. Het is net als Pa al zei. Zon dag gezellig samen uit, dat vergoedt zo'n hele week hard werken helemaal hoor! Lydia duikt in een Klompkar en raast richting late klant. Kees en Nel Klomp zijn goed trots op dat tweespan. „Nergens te beroerd voor. Al lebei niet. Weten van aanpak ken. Prima! De jongste zit nog op school, gaat ook best", aldus Nel, het organisatie-ta lent van de familie. „Trouw- Keesje in z'n overall voor ae trots van zijn vader; ook toen al zeven auto's. De Klomp-bemanning in de jaren dertig. Keesje was er altijd wel bij. Ook toen al. De benzine kostte toen 13 ct. per liter Klomp Taxi en Rijwielen aan het begin van de Koninginnelaan nabij Nieuwerhoek. Dochter Irene zoals gewoonlijk in een beste bui aan de benzinepomp. Foto: Herman van Dam kunt kopen als u tankt, zoals spuitbussen voor auto-onder houd, anti-vries, poetsmid delen, schoonmaakartikelen, kranten, bloemen en snoep... Het is om meer dan één reden interessant om klant bij Klomp te zijn. Ze zijn allround als het gaat om rollend materieel. Nee, geen brommers: „Geen plaats meer voor, ik ben er ook niet zo erg gek op, en je kunt nou eenmaal niet alles hebben. Laat ook wat over voor anderen, waar of niet?" en Kees kijkt lachend naar zijn vrouw, die een chauffeur, ergens in Soest, naar een nieuw adres dirigeert per mobilofoon. Luid en duidelijk: „Je moet er over vijf minuten zijn, maar wel kalm an, hé!" Het bedrijf van Klomp is ooit van start gegaan in een piep klein loodsje aan de Beetzlaan, toen nummer 13. Pa Klomp be gon met één fiets en één oud T-Fordje, verkaste al snel naar de Koninginnelaan nummer 4, nummer 2 kwam er bij en op dat adres kunt u ook vandaag nog terecht. Kees Klomp weer: „Voor mij zijn de fietsonder delen uitermate belangrijk. We leven in een tijd waarin men sen veel zelf doen. Dat doen ze niet alleen om geld uit te spa ren - het uurloon van vandaag hakt er pittig in - ze vinden het ook prettig. Een vorm van vrije-tijds-besteding. Er wor den overal wandjes getim merd, plafonnetjes gewit, muurtjes omver gehaald, ver bouwingen tot stand gebracht. Kijk maar om je heen zo za terdags. Bijna in iedere straat staat wel een container van Beij er. Bakkie brengen, bakkie vol, weg bakkie. Tonnen puin en planken meneertje. Zo gaat dat ook met die fiets. Zelf in en uit elkaar halen. „Thuis hebben we nooit een mi nuutje voor onszelf. Laat staan voor elkaar", zegt Kees. „We genieten eens per week ergens in Soest van een gezellig eten tje. Dan zijn we met z'n allen als gezin te gast bij de Horeca in en om ons dorp. Dat doen we nu al zo'n 5 jaar en het bevalt uitstekend. Op die manier heeft mijn vrouw toch ook meteen haar vrije dag, want die draait vol op mee door de week". Dat is Kees Klomp ten voeten uit: geen gezwam; doen! Van maandag tot en met zaterdag keihard werken in hecht team verband, van de zeer vroege ochtend tot de late avond. „Toujours-an" met snel-een- hap-er-tussendoor. Want Klomp mag dan bekend staan als Taxi-bedrijf: de an dere bezigheden zijn minstens zo belangrijk. Klomp is een zgn. „witte pomp". Voor benzine en LPG. Altijd nét even iets goedkoper „En dat begin je, nu dat spul voor die auto's bijna dagelijks duurder wordt, goed te mer ken", aldus Kees. „Ik krijg het merkbaar drukker. Dat doet me natuurlijk goed, maar het is wel een teken aan de wand. De mensen krijgen het zo lang zamerhand door. Een volle tank komt hard aan. Vooral in de particuliere beurs. Het is toch plezierig als je dan in staat bent met wat lagere prij zen aan de weg te kunnen tim meren. Naast het witte-pompwerk en het vervoeren van mens en dier, verkopen de Klompen fietsen en alles wat daarmee te maken heeft. Voor toer-doel- einden „Fongers" voor de ra- cerij „Gitanes". Verder bijna alles wat u ook „onderweg" Spatborden verwisselen, ket- tinkie eraf en erop, bandje plakken, kortom, ik vind 't uit stekend. Kees heeft alles in huis, yan 't kleinste nippeltje tot en met het grootste wiel en zet dat maar in je krant' Vader Klomp van toen leeft jammer genoeg niet meer. Het is aan hem te danken dat er nu een grotere winkel tot stand kon komen. Het huidige num- Dochter Irene Klomp in haar element aan de pomp.

Soester Courant | 1980 | | pagina 13