Dier-bare-praat Pub tF Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK A voor U ïroeps- coma CHEFS de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest - LW. EHEERDER Goud voor Ned. Kunststof industrie Soesterberg .V. Wegenlegger Personeel gevraagd ervaren directiesecretaresse Openbare commissievergadering Verleende bouwvergunning Bouwzaken F. Ruizendaal met pensioen In de Ruimte Kabaret Lurelei in „Speeldoos" Openbare vergadering sportstichting Verkoop ten eigen bate WALET bv 4 B ODA autovak wordt op prijs VEEDESTRA AT 55-57 of na 6 uur mag.-chef opleiding eid een tweetal urn te Soest ifgenomen van leer- un opleiding hebben n outillage ontwikkelen )r, sid en ervaring in het bekwaamheid gische kwaliteiten, iveau met prak- ^9 iid met de bedrijfs- erlingwezen. lijk van leeftijd en i bovengenoerride r 3 en 4 ;en vrij. jke- en platen) it voor groei ie op- per- zich 8944 Soester Courant van woensdag 19 maart 1980 (Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders maken hierbij bekend dat een exemplaar van het door gedeputeerde staten van de provincie Utrecht ingevolge het bepaalde in de Wegenwet opgemaakte ontwerp van een nieuwe wegen legger vanaf 20 maart 1980 tot en met 6 mei 1980 voor een ieder ter inzage ligt op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie (op werkdagen geopend van 9 tot 12 uur). Bovendien ligt het ontwerp ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum (op werkdagen geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur Bezwaarschriften tegen dit ontwerp kunnen bij het college van b. en w. worden ingediend en zullen bij het ontwerp voor een ieder ter inzage ge legd worden. De bezwaren kunnen worden toegelicht en bezwaren kunnen mede wor den ingebracht in een zitting van een commissie die samengesteld is uit leden van het college van b. en w. De zitting wordt gehouden op 7 mei a.s. om 11.00 uur. Na de vaststelling van de legger is de openbaarheid van de weg en de ver plichting tot onderhoud en tot een bijdrage in het onderhoud van de weg vastgelegd. Wijzigingen van onjuiste vermeldingen kunnen dan nog slechts door rechterlijk vonnis bewerkt worden. Het college nodigt de belanghebbenden uit zich ervan te overtuigen of het ontwerp naar hun mening geen onjuistheden bevat, en zo ja, daartegen binnen de gestelde termijn bezwaren in te dienen. Bij het bedrijf Gemeentewerken Soest is op korte termijn plaats voor een (full-time-verband) Functie informatie: - secretaressewerkzaamheden voor de directeur; - agenderen en notuleren van de vergaderingen van het uit 5 per sonen bestaande directieteam en van andere stafvergaderingen binnen het bedrijf. Functie-eisen: - tenminste een HAVO-diploma, alsmede een secretaresse-opleiding; - contactuele eigenschappen, organisatorisch inzicht en coördine rend vermogen; - representatief; - zelfstandig kunnen optreden. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring, tot maximaal f 2.818,- bruto per maand; de bij de overheid gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Informatie: Inlichtingen omtrent de inhoud van de functie kunnen worden in gewonnen bij de heer A. D. Verstoep, telefoon 02155-16744 (toe stel 211). Schriftelijke sollicitaties aan burgemeester en wethouders. Post bus 2000, 3760 CA Soest, onder vermelding van het vakature- nummer 80-8, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. dinsdag 25 maart - 19.30 uur - kantine gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg Stichting Lich. Opvoeding en Sport Op de agenda staat o.m. samenstelling Dagelijks Bestuur voorstel om reclame te voeren in de sporthal Beukendal voorstel tot het verlenen van een financiële bijdrage in de kosten van een materiaalberging op het sportcomplex Bosstraat Oost voorstel tot het verlenen van medewerking inzake aanpassing van de kleedlokalen bij S.O. Soest. De op deze agenda betrekking hebbende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat9a. Spreekrecht publiek 1. Vanaf èèn kwartier vóór en tot aanvang der commissieverga dering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de spre kers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet lan ger dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Niet-gebonden besluit) Verlening 11 maart 1980 voor het verbouwen van een woonhuis en het bouwen van een garage op een terrein gelegen aan de Hartweg 8 te Soest (kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie K, nummer 382). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het gedeeltelijk veranderen van een voorgevel van een winkel-woning op een terrein gelegen aan de Rademakërstraat 26 te Soesterberg (ka dastraal bekend gemeente te Soest, sectie E, nummer 2880). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 21 maart 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tus sen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd wordt op dinsdag 1 april In de zaal van de brandweerka zerne, afscheid genomen van de heer P. Ruizendaal. Hij was 32 jaar in gemeentedienst, bij de afdeling onder houd wegen. Om 16.00 uur begint de receptie. Vanaf vandaag zult u in uw Soester Courant een maandelijks terugkerende rubriek vinden. Een rubriek die speciaal bestemd is voor alle dierenliefhebbers die Soest rijk is. Duidelijke praat over het huisdier dat u zo dierbaar is. Onze adviseur is dierenarts R. E. Komijn. De rubriek wordt ge schreven door Janny. „Bezint eer ge begint", zou voor deze maand misschien wel de beste aanhef zijn. Nu het voorjaar nadert, besluiten velen een hond te nemen. Voor de aanschaf is echter meer nodig dan al leen een geldbedrag. Wie een hond aanschaft, moet terdege de grootte van het dier in overweging nemen. Wanneer vader een grote hond wenst, waarmee hij „voor de dag" kan komen, moet hij zich wel rea liseren, dat het vooral moeder en de kinders zijn die het dier moeten uit laten. Een kind van 8 jaar kan bij voorbeeld niet alleen op stap gaan met een onstuimige bouvier. Voor ma is het ook niet prettig, elke keer door bijvoorbeeld een Duitse Her der van lantaarnpaal naar lantaarn paal te worden gesleept. Ook ouderen die besluiten, wanneer de kinderen het huis uit zijn, de leeg te op te vullen met een hond, moeten zich wel realiseren dat het dier zo'n 10 tot 12 jaar oud kan worden. Wan neer zo'n hond ziek wordt en je woont op een bovenhuisje of flat, dan is het bepaald geen gemakkelijke opgave om op 70-jarige leeftijd 4 keer per dag een 50 kilogram zware St. Bernhard trap op en trap af te moeten dragen. Denk dus bij de aanschaf aan de maat van het dier. Jonge hondjes zijn „schattig en klein", maar ook zij worden gro ter! Een heel ander punt is het gedrag van de hond. Niemand heeft graag een valse hond. Er is geen postbode die met plezier uw tuinpad zou opkomen wanneer hij bij de brievenbus een knauw krijgt. Wanneer u een nest pups gaat bekijken, let dan ook een beetje op moeder hond. Laat ze toe, dat haar jongen angehaald worden? Informeer terloops ook even hoe het met de reu is gesteld. Is dat een rustige of agressieve hond? Neem dit in overweging alvorens over te gaan tot de kocp van junior, „Zo vader: zo zoon" geldt ook in de hondenwereld. De kans dat u een rus tige hond krijgt, is groter wanneer beide ouders geen vuurvreters zijn. Natuurlijk moet een hond ook opge voed worden. Dat is de taak van de nieuwe eigenaar. Een goede opvoeding is bepalend voor het gedrag van het dier. Wanneer besloten wordt, een rashond te kopen, dan brengt dit extra conse quenties met zich mee. Een hond uit het asiel kan natuurlijk erg leuk zijn en je verricht er bovendien nog „een goede daad" mee, maar bedenk wel dat een oudere hond moeilijker naar je hand te zetten is dan een pup. Vermijd bij het aanschaffen van een rashond zo veel mogelijk de honden winkels. Ze kunnen vergaarbakken van vele ziekten zijn. Het is voor nie mand leuk, wanneer de „nieuwe aan winst in het gezin" ten gronde gaat aan een ernstige ziekte. Het is even eens naar, een hond te moeten laten afmaken omdat deze bijv. aan een on geneeslijke ziekte aan de hersenen lijdt. Besluit u een rashond te kopen, koop het dier dan rechtstreeks bij de fok ker of bel de secretaris van de ras vereniging. Het adres is te verkrijgen bij de Raad van Beheer, Emmalaan 16, Amsterdam. Telefoon 020-722450. Het voordeel van het kopen van ras honden, via adressen opgegeven door de Raad van Beheer is, dat een ver tegenwoordiger van de betreffende hondenclub de dieren controleert op erfelijke gebreken. Bijv. wanneer de testikels niet in het zakje zijn afge daald, dan kan dit later karakterbe- zwaren geven). Koop een rashond nooit alleen „omdat het ras zo'n aardig karakter heeft". Sommige rassen hebben wel kenmer kende raseigenschappen, maar ook de hond blijft een individu. Zo kunnen honden van hetzelfde ras „lief en ge hoorzaam" zijn, terwijl ze evengoed „onbetrouwbaar en ongehoorzaam" kunnen zijn. Ook de verzorging van honden kan heel wat werk met zich meebrengen. Poedels moeten regelmatig getrimd worden. Een langharige hond moet veel geborsteld worden maar heeft niet zoveel last van haaruitval. Een kortharige hond vraagt wat het bor stelen van de vacht betreft, minder tijd. Daar staat wel tegenover dat de ze dieren veel meer verharen. Zo zult u nog veel meer punten in overwe ging moeten nemen bij de aanschaf van een hond. Een dwergpincher eet aanzienlijk minder dan een Deense dog. Iemand die een hekel aan kilo meterslange wandelingen heeft, kan beter geen energieke jachthond aan schaffen. Een St. Bernhardshond hoort niet op een bovenhuisje of een zolderkamertje. Mocht men besluiten een grote ras hond te kopen dan is het zeer raad zaam een pup alleen te kopen wan neer de ouders röntgenologisch zijn gecontroleerd op Heupdysplasie en ne gatief bevonden zijn. Dit geldt vooral voor rassen als de Deense dog, St. Bernhard, Rottweiler, Herder, Bou vier, Drentse Patrijs, Labrador en de Golden Retriever. Heupdysplasie is een erfelijke aandoening waarbij meestal op latere leeftijd de dieren erg slecht kunnen opstaan en niet meer kunnen lopen. Wanneer de dieren veel in beweging zijn geweest, dan kunnen ze zich een paar dagen slecht bewe gen en hebben ze veel last van een pijnlijke heup. De kosten van een Deense dog-pup van Heupdysplasie-vrije ouders varië ren van 600,- tot 900,-. Voor een dwergpoedel ligt dat bedrag lager (plm. van 300,- tot 500,-). Is de keus op een ras gevallen, infor meer dan eerst eens bij mensen die zo'n hond hebben, koop een boekje over het ras en lees dat eerst! Uiteindelijk is de aanschaf van een hond niet hetzelfde als het kopen van een auto. Een hond kopen betekent zo'n 10 tot 12 jaar een huisgenoot hebben. Een dier waar veel plezier en gezelligheid aan te beleven is. Maar bezint wél eer ge begint! De volgende maand zullen we in onze rubriek aandacht besteden aan de voeding van de hondepup. Mocht u vra gen hebben, een briefje of telefoon tje aan de redaktie van de Soester Courant is voldoende (toestel 8). Een toffe OVERALL IZ die lekker zit, hebben wij in rosé, bleu, zwart en wit vrijetijdskleding v.Wfeedestraatt1c te).12424 Soest Evangelie Gemeente „In de Ruimte" begint zondagmiddag 23 maart haar beide diensten van 2.30 uur en 5.00 uur met een muzikale surprise door Carel Heinsius in zijn programma: „Hardop gedacht". Carel begeleidt zijn liedjes zelf op de elektrische piano, terwijl Bart Repko met zijn bas-gitaar een onmisbaar deel is van het duo. Carel's liedjes zijn humoristisch met hele rake opmerkingen, die gericht zijn op het geestelijk leven van de moderne mens. De predikant van de plaatselijke Evangelie Gemeente ds. H. H. ter Welle behandelt Hebreeën 7, ogen schijnlijk een moeilijk onderwerp over Christus en Melchizédek. De Nederlandse kunststofindustrie te Soesterberg heeft een eerste prijs toe gekend gekregen door de Nederlandse vereniging-federatie voor kunststoffen (NVFK). De N.V.F.K. schreef voor de eerste maal een nationale wedstrijd uit voor kunststoffen in technische toepassin gen. De N.V.F.K. beoogt hiermee het imago van kunstprodukten in het algemeen Morgenavond, donderdag 20 maart, treedt het kabaret Lurelei op in de „Speeldoos" te Baarn. Jasperina de Jong en Eric Herfst komen naar Baarn voor een try-out van hun nieuwe pro gramma „Tussen Zomer en Winter". De voorstelling begint om 20.30 uur. Op dinsdag 25 maart, aanvang 19.30 uur, vergadert het bestuur van de sportstichting in de kantine van het gebouw gemeentewerken. De agenda vermeldt ondermeer voorstellen inza ke het voeren van reclame in de sporthal Beukendalhet verlenen van een financiële bijdrage in de kosten van een materiaalberging voor S.O. Soest; het verlenen van medewerking inzake aanpassing van de kleedlokalen bij S.O.Soest: het uitvoeren van her stelwerkzaamheden aan gymnastiek- toestellen in de zalen aan de Smltsweg, Heideweg en Hartv.Qg. De kosten voor de reparatie van de gymnastiek toe stellen worden geraamd op 5.373 guldenvoor de materiaalber ging bij S.O.Soest moet 4300 gulden (excl. btw) op tafel komen, terwijl de aanpassing van de kleedlokalen bij .Soest'22.500 gulden zal gaan kosten. Voor dat bedrag wordt de oude tegel vloer geheel weggehaald, een nieuwe vloer gestort die afgewerkt wordt met carborundum. Er komen ook nieuwe afvoerputjes. Tegen de 37-jarige Soester J. J. werd proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van acht naaldhouders. J. nam deze onderdelen van reduceerventielen weg bij zijn vorige werkgever en verkocht ze ten eigen bate. De op brengst was 450 gulden. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens^'rijblijvend prijsopgav en die in technische toepassin gen in het bijzonder te bevorderen, onder meer door aan de best geslaag de en bekroonde toepassingsvoor beelden in brede kring publiciteit te geven. Voor de beste toepassingen wordt door de N.V.F.K. een prijs toegekend. Deelnemende leden van de N.V.F.K. kunnen bovendien meedoen aan een in ternationale wedstrijd. J.l. maandag 17 maart werd aan de Nederlandse kunststofindustrie te Soesterberg een gouden trofee met oor konde uitgereikt. De N.K.S. deelde de eerste prijs met enkele grote fir ma's w.o. Philips Eindhoven. De prijs werd toegekend, omdat de firma N.K.S. een closetafvoermanchet fabriceerde welke functioneel van ontwerp, ingenieus van constructie, de coratief van vormgeving, efficiënt en economisch is. De afvoermanchet is bij iedere lood gieter te koop en eenvoudig te mon teren. Nieuw met origineel uurwerk f 1275.- A.ïis WEERD NAAM BEDRIJF Architectenburo Rob Dooyeweerd Accountantskantoor Bosman B.V. Chemco Inc. Forbo Tapijt B.V. Frejo B.V. Foxboro Nederland N.V. TEL.NR. FUNKTIE 21822 21909 19844 19244 15216 19644 Administratief medewerkster Registeraccountant Huismeester (Parttime) Personeelsfunctionaris - HBO-niveau Typist(e) Nederlands-Engels Analist HBO A-niveau Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Afwegers (2 ploegendienst) Emulsiemakers (3 ploegendienst) Medewerker/ster Verkoop Binnendienst Werkvoorbereider Calculator Metaaldraaier, Frezer, Plaatwerkers Bankwerkers, Ervaren spuiters, Hulpspuiter Samensteller(ster) voor instrumenten Operators/instellers Project-manager Project-engineer (HTS) Diverse medewerkers boekhouding Magazijnmedewerkers Inpakkers expeditie Mechanical engineer Orderbegeleider Howson Algraphy 18944 Onderhoudsmonteur (mechanisch) Onderhoudsmonteur (elektro-techn. Koks Gesto B.V. 17795 Medewerkster afd. Verkoop toestel 28 18-22 jaar Demmers en de Wolff B.V. 14551 Administratief medewerker b.g.g. 19973 Klöckner-Bamaco B.V. 10044 Directiesecretaresse Verkoop-administrateur Lindner B.V. 10144 Voorraad administrateur (M/V) toestel 45 B.V. Mercurius 19544 Verlader/Heftruck Produktiemedewerkers B.V. Nederl. Kunststof 03463- Ploegbaas MTS-wtb-niveau Industrie „Soesterberg" 1647 Medewerker buitendienst HTS-wtb-niveau Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Datatypiste Cheffin data-entry Hermans Groep B.V. 10404 Sekretaresse Bouwmij. W. Uyland 13552 Boekhouder Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5