Filmen in licht en donker 'SNOOPY' :on zwaar en op een strengbenzinedieet. itst Bc Het elegante pak is weer in Aanwinstenlijst Openbare Bibliotheek Soest Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest vraagt: Vrijwillige Hulpverleners Tmeel: KOMART-BAARN NETTE WINKELJUFFROUW winter aardappelen J. B. LANSER Monuta Stichting BEDREIGDE GEZONDHEID... EN WAT NU??? BEUKENLAAN 66-68 TELEFOON 21363 Dames VOORJAARSMODE tegen betaalbare prijzen Broeken en sweaters Zelfs als we het comfort buiten beschouwing laten, is de Peugeot 604 een auto van uitersten. Z'n gewicht van 1500 kg bijvoorbeeld, 2664 cm3 met Bosch K-Jetronic inspuiting. Z'n benzineverbruik zal u deugd doen: 1 op 11,8 bij 90 km/u. springt weliswaar niet in het oog, het Eén op 9,2 bij 120 km/u.' geeft op z'n minst een indruk van de extreme, onderhuidse veiligheids constructie. Geen rook zonder vuur, niet waar? En geen 604 zonder indruk wekkende motor. Neem de 6-cilinder TI Waarin 'n grote wagen toch nog klein kan zijn! Alleen z'n prijs is niet écht extreem te noemen: vanaf f 44.125,-. (f37.394.07,- exclusief B.T.W.). Een proefrit maakt u allicht een ervaring rijker. Peugeot604.Grand cru classé. Automobielbedrijf A.H.C. Vlug B.V. Leestraat 8 Baarn Tel. 02154-13486 Kerkstraat 62 Soest Tel. 02155-13898 Openingstijden: ma t/m vrij 8.00-18.00 za 9.00-13.00 uur Paasfeest kindertjes in Overhees Toneelgroep „Karakter" sluit seizoen af Brandweer veegt schoorsteen Hond overleeft botsing niet 'twinkelen waard 22 Mille uit kluis gestolen Afzuigkap in brand Nog steeds geen deel III Elf illegalen aangehouden Miaslant Riform k Mnervoi; HETER i ,Aga 6 Soester Courant van woensdag 19 maart 1980 6 Romans Arundel, Woorden waar je niks voor koopt. - Becker, De overheid misleid. - Bird, Afrodites erfenis. - Borgart, Een lange weg naar Tipperary. - Caine, Heathcliff. - Cavier, Vrienden van vroeger. - Craven, Een waas van geheimen. - Crichton, De grote trein- roof. - Crosby, Vlucht van een terroris- te. Davis, Abdullah de sjeik. Drees- mann, De Mandersens. - van Es. Vraag niet waarom. - Ferron, De gallische ziekte. - Francis, Doodgeverfd. - Ga- louye, De simulacron. - Gifford, De man uit Lissabon. - Griffioen-van Wuijckhuijse, Boom van belofte. - Heinrich, Reis zonder einde. - Higgins, De sleutels van de hel. - Jansen, De zanger niet het lied. - Kohout, De beulse. - Larnb, Duisternis komt nooit te vroeg. - Lane, De huurder van San Mateo. - Lea, Jacht naar succes. - Lee, Het geboortegraf. - McBain, De schild wachten van Amerika. - McClure, slang. - Oosterbroek-Dutschun, Tussen de akkers bloeit liefde. - Pochet, De prille morgen. - Holst, De afspraak. - Scott, Wraak als kompas. - Smart, Bij 't Grand Central Station zat ik te huilen. - Smith, Aasgier van de golven. - Thijssing-Boer, De moed om te leven. - Vance, Wyst. - Vanherp, Wij kregen geen pardon. - Viertel, De laatste verzoeking. - Walser, Een vluchtend paard. - Warren, De koploper. - Wat- son, Het sprakeloze reservaat. - Win- spear, Vergulde ketenen. - Wouk, De afgrond. - Zvonik, Duizend jaar Tho mas. Korte verhalen Asimov, en van Heinlein. - Vogt, Be proeving in de ruimte. - Bellemare en Antoine, De wurgmachine. - Beurs- kens, De leguaan. - Bomans, Groot verhalenboek. - Brakman, Vijf manie- ren om een oude dame te wekken. - Mahieu, Tjoek. - Toonder, Heel stille tjes. - Venema, De laatste uren. - Verhalen van grote schrijvers. Studieboeken Regels voor de titelbeschrijving. - Ru- binstein, Niet de woorden maar de stem. - Brunt, Je zal je zuster bedoelen. v.d. Grinten, Arbeidsovereen- komstenrecht. - van Oosterhout, Sche matisch overzicht van de materiële hulpverlening. - Ministerraad 1089; het HOOFDSTRAAT 37 vraagt voor haar AFDELING SLAGERIJ een voor enkele dagen per week. Wij bieden een prettige werkkring en een goed salaris. Heeft u belangstelling? Belt u dan onze heer van Dam, tel. 02154-16159, 's avonds na 20.00 uur kunt u bellen 02503-17169 of 02975-65184. TE KOOP prima Irene Soesterengweg 8 Tel. 12557 Eerste Soester Begrafenisonderneming v/h W. Vellinga begrafenissen en crematies uitvaartverzorger: A.H. Ouwerkerk, Valeriaanstraat 11 tèlefoon 02155-16710 De Monuta Stichting onderscheidt zich door zorgvuldigheid Op 24 maart a.s. zullen deskundigen van het G.A.K. voorlichting komen geven over: a. medische problemen b. sociale problemen c. maatschappelijke problemen en om scholing i.v.m. het moeilijk functio neren in de maatschappij vanwege ziekteverschijnselen en speciaal dia betes. De voorlichting zal gegeven worden in het MEDISCH CENTRUM aan de NIEUWEWEG te SOEST. Aanvang: 8 uur n.m. precies. Gelegenheid tot vragen stellen. DIABETES VER. NED. Afd. Amersfoort en omstreken Nu al binnen, jurken, pakjes etc. voor dames, heren en kinderen in alle nieuwe kleuren. O11 jj., Grote voorraad SPIJKERBROEKEN heren v»e» kinderen v.a29.90 derde kabinet-Den Uyl vergadert. - De belasting-almanak, van Elseviers weekblad 1980. - Wereldhandel, de grondstoffen, de handel, de technologie enz. - Rohrer en Sutherland, Verlegen heid: zo kom jer er van af. - Kasten- baum, Ouder worden. - Verburg, Bijbel en astrologie. - Voll, De wichelroede. - Wilschut, Scheikunde bij het examen boek. - Barry, Ontvoerd in een UFO. - Green, Weer op bestelling. - Öster- gaard, Stenen en gesteenten. - Thijsse, Omgang met planten. - Paddestoelen: het erkennen van eetbare en giftige paddestoelen. - Dekkers, Bovenste bes te beesten. - Taapken, Elseviers vogel vademecum. - Bouricius, Hoe overleef ik mijn dokter. - Hearn, U bent even jong als uw ruggegraat. - Zauner en Müller, Houdingsafwijkingen bij kin deren. - Dyer, Het heft in eigen handen. - Bernau, Pijnvrij door acupressuur. - Eerste hulp; praktische gids om kleine en grote ongelukken te voorkomen. - Hartley, Eerste hulp. - Beter leven. - Shanor, Vrouwen en fantasie. - Dela- ney, Lupton en Toth, De menstruatie. - F'aulder en Brown, Gun uzelf meer seks. - Goed gebit. - Otto, Les- en oefenvormen voor ritmische- en jazz- gymnastiek. - Het Groot gezinssport boek. - Dljkema-Krijger, Wadlopen naar Borkum. - Rooderkerk, Racewa gens. - Nlcolau, Volleybal. - Speciale katalogus rolzegels Nederland 1979. - Dawson, Breien als de beste. - Zijp, Gehaakte kantjes en kleedjes. - Hun- ter, Alles over vitaminen. - Van Thiel, Overmorgen begin ik... - Seymour, Leven van het land. - Gugenhan, Keu kenkruiden uit eigen tuin. - Derbyshine en Burgess, Drogen en prepareren van bloemen. - Hendrichs, Bloemen schik ken van week tot week. - Parken, tuinen en landschappen van Neder land. - Löschburg, Het grote reisboek. - Das en Pranger, Zeiljachten. - Lewis, Van Vinland tot Mars. - Tromp, Kijk op kastelen. - Voogel en Keyzer, 200 dia- tips. - Synge, Stoelen in kleur. - Voorst tot Voorst, Meubels in Nederland dl. en dl. 2. „Filmen bij kaarslicht" juichen de laatste paar jaar allerlei advertenties voor super-8 camera's. Dit filmen-bij-kaarslicht is inderdaad mogelijk met de moderne amateurcamera's. Het werd mogelijk dankzij twee zaken: de huidige, snelle, lichtgevoelige films én camera's geschikt voor deze films aangeduid met de letters XL. De letters XL zijn afgeleid van de Engelse term „Existing Light": bestaand licht. Een XL-camera heeft een verbeterde vlinder en een lichtsterke lens. Deze combinatie maakt het mogelijk om met snelle super-8 film inderdaad bij kaarslicht te filmen zonder de rompslomp van lilmzonnen, lange elektra- snoeren, statieven, noem maar op. Toch blijft een filmzon een dankbare accessoire, ook voor de doorsnee- vakantiefilmer. Men denkt alleen maar aan de diepe schaduwen die de felle zon in zuidelijke landen veroor zaakt, waarbij een filmzon het ergste zwart van de schaduwen wat kan wegnemen zodat de contrasten licht donker niet te groot worden. Bij gebruik van een filmzon denke men er steeds aan dat het daglichtfilter in de camera wordt uitgeschakeld. Som mige fllmlampen die geen eigen koe ling hebben, kunnen erg heet worden. Zo'n lichtbron houdt men uit de buurt van de camera omdat deze kostbaar te repareren schade kan oplopen door de hitte. Een filmzon geeft een felle bundel wit licht. Dit licht is prima geschikt voor de moderne super-8 kunstlichtfilms, maar de bundel is té gericht. Heeft men een wit plafond, in huis, dan richt men de filmzon op het plafond om het licht te verstrooien. Gelijkmatiger ver deeld licht krijgt men ook door een paraplu van binnen met witte of zilver kleurige autolak te bespuiten en de zon in de paraplu te richten. De filmzon wordt eventueel vastgezet met enkele stevige klemmen. Het licht vanuit de binnenkant van de paraplu geeft en fijne, verstrooide bundel, die bovendien minder hinderlijk is in de ogen van de personen die men wil filmen. Wie op een feestje filmt en daarbij filmzonnen gebruikt, kan beter een taktisch truukje toepassen. Door al het licht is de aandacht van het publiek teveel bij de camera en niet bij het feestje zelf. Men doet dan de eerste minuten alsóf men filmt. Pas wanneer de feeststemming de aandacht van de filmer heeft afgeleid, stopt men een cassette in de camera om de werke lijke opnamen te beginnen. Scherpstellen wanneer er Inderdaad alleen maar kaarslicht aanwezig is, levert soms problemen op. Houd daar om een touwtje bij de hand van 5 meter met op elke 10 centimeter een knoopje. Span het touwtje vanaf de camera (vanaf de basis van de lens, of nog liever vanaf het tekentje ,,I" op de camera) naar de zijkant van de neus van de te verfilmen persoon. Stel aan de hand van de verkregen afstand de lens scherp op de afstandsschaal van de scherpstelring. Men hoeft niet be slist één of meer filmzonnen aan te schaffen. Voor het oplichten van scha duwen kunnen ook gewone lampen of goedkopere fotolampen uitstekend dienst doen. Wie filmzonnen gebruikt en bij het filmen van standpunt wil veranderen (wat voor een aantrekkelijke film erg aan te bevelen is) houdt bij de opstel ling van de lampen van tevoren reke ning met de plekken waar men straks wil gaan staan. Met twee of drie filmzonnen kan men, met wat handig heid, bij voorbaat al tien verschillende geschikte filmstandpunten „organi seren". Sinds een paar jaar zijn er behalve beroepskrachten ook vrijwilligers werkzaam bij het maatschappelijk werk. Deze mensen zetten zich voor een paar uren per week in voor een medemens die in de knel is geraakt. Deze hulp wordt vooral gegeven in de vorm van gesprekken. De hulpvragers zijn mensen die op een of andere ma nier geïsoleerd zijn (geraakt) in onze samenleving bijv. omdat mensen nog maar kort in Nederland of in Soest wonen en nog wat wegwijs moeten wor den gemaakt of iemand die door ziek te of handicap niet of nauwelijks de deur uit komt. De vrijwilliger wil naar deze mensen luisteren en indien mogelijk samen met hen naar wegen zoeken om meer kontakt met anderen te krijgen. Soms doet de vrijwilliger zelf met de hulp vrager de eerste stap door bijv. eens samen te gaan winkelen, een wande ling te maken of mogelijkheden voor het volgen van een cursus samen te onderzoeken. Begin maart start er een nieuwe groep vrijwilligers. Als u zich aanmeldt, ver bindt u zich in principe voor 2 jaar aan de groep. De eerste 10 bijeenkomsten zullen een oriënterend karakter heb ben. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: - Informatie over diverse onderwerpen o.a. verwijsmogelijkheden in en buiten Soest en rouwbegeleiding. - Het leren voeren van gesprekken met hulpvragers. - Leren luisteren. - Bewust worden van eigen vooroorde len en hoe ga je er mee om. - Het verwerken en leren afstand hou den van problemen van anderen. - Leren nee-zeggen-leren op te komen voor jezelf. Uit het programma kunt u opmaken dat de bijeenkomsten niet alleen op de problemen van de hulpvrager maar ook op uzelf gericht zullen zijn. Wan neer u zich aan wilt melden als vrij williger kunt u bellen of schrijven naar de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening, Burg. Grothestraat 51, Soest, tel. 19004. U kunt vragen naar een van de maatschappelijke werkers dage lijks tussen 9 en 10 uur. HOGE HOED Ik wil een ouderwetse „hoge zije" gebruiken in een toneel stuk. Waar kan ik die kopen? Antwoord: Er is nog maar één hoge- hoedenmaker in ons land en dat is H. W. de Winter. Zijn bedrijf heet naar hem L'Hiver, adres: Sacramentsweg 32, 5401 GR Uden (Noord-Brabant). Telefoon 04132-65341. Maar u kimt al tijd hoge hoeden huren bij verhuurbe drijven van toneelcostuums, en bij verhuurders van gelegenheidskleding. Wie in de winkel en in de bladen kijkt, op straat loopt of zoonlief naar dansles ziet gaan, kan het met eigen ogen constateren: het elegante pak is weer in. De Nederlandse man kleedt zich beter dan ooit. Nonchalante combina ties als hij jong is en het nieuwe „nette" pak voor de ouderen. Dat is de wollige wintertrend van 1980 die zich ook in het komend voorjaar en de zomer zal doorzetten. Maar dan met meer fleur en kleur. Opvallende pakken en aantrekkelijke combinaties zijn er met name voor de jongeren, die steeds meer aandacht, tijd en geld investeren in een lekkere aankleding van pantalon en jasje in een mooie, fijne wolkwalitelt. Daar naast is er bij de Nederlandse mannen ouder dan 25 een toenemende belang stelling voor het „nette" pak. Maar dan wel het nette pak van de jaren tachtig: fijne tot zeer fijne kamgarens met kleine dessins en heldere kleurto nen die lekker licht dragen. Beeld van een pak Hoe ziet dat nieuwe pak van 1980 eruit? De beige-tinten van vorig jaar zomer zijn verdwenen. Er is een duidelijke tendens naar intensief kleurgebruik: blauw, maar ook petrol, mauve groen, kaneelachtig roestbruin en niet te ver geten wit en zwart. Combinaties van zachtere en sterke kleuren kunnen daarbij voor aantrekkelijke effecten zorgen. In het spoor van de aandacht voor betere stofkwaliteit hebben de mode ontwerpers gezocht naar een „neo- chique", geïnspireerd op Amerikaanse invloeden uit de jaren vijftig. Als modieuze vrouwen dit voorjaar in hun kleding een Hollywoodlook uitstralen met elementen van comboy-kleding, dan draagt de modieuze man jasjes met elementen van cowboy-kleding, vulling en een pantalon met smal toelopende pijpen. Het beeld van het pak geeft dan een taps silhouet te zien. Reden voor sommige deskundigen om nu al te spreken van een nieuw mode tijdperk met „architectonisch gecon strueerde kleding". Zeker is in ieder geval dat het nieuwe pak lekker is: soepel en licht, gemaakt voor natuur lijke bewegingen. Geen stof die daar beter bij past dan de soepele honderd procent natuurstof die zuiver scheer wol is. ETEN APART GEZELLIG Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST -TELEFOON 02155-20202 Samen met de Kinderboerderij De Vrije Teugel organiseert de wijkver- eniging Overhees op woensdag 2 april een „Paasfeest". Het is bestemd voor de kinderen van 8 tot 12 jaar. Deze jeugd wordt om 14.00 uur bij het Dorpshuis De Borg verwacht, vanwaar men met een touringcar op pad gaat naar de Paashaas. Er gebeuren span- nende dingen. Om 17.30 uur is het feest voorbij. De jongsten, van 4 tot 7 jaar, kunnen diezelfde woensdagmiddag terecht op de kinderboerderij voor onder andere eierenzoeken. Zaterdag 29 maart zal de toneelgroep „Karakter" het toneelseizoen afsluiten met de opvoering van de komische thriller „Als de klok waarschuwt". De uitvoering vindt plaats in de zaal „Astoria" te Baarn. Na afloop is er bal. Kaarten zijn in de voorverkoop te bestellen bij de heer N. Hoonhorst, Minstreelpad 42 te Soest. De Soesterbergse brandweer rukte za terdagmiddag uit voor een brand melding aan de Vliegtuiglaan. Daar was de schoorsteen in brand geraakt in de woning van de familie O. Bij aan komst waren de vlammen al gedoofd, zodat het optreden van de brandweer vrijwilligers beperkt kon blijven tot het vegen van de schoorsteen. Rijdend op de Amersfoortsestraat in de richting Amersfoort, kreeg me vrouw T. V. (52) uit Den Haag, plotse ling een hond voor haar auto. Het dier overleefde de botsing niet. De auto werd aan de rechtervoorzijde zwaar beschadigd. De eigenaar van de hond, de heer S. uit Zeist, zal de schade vergoeden. In de nacht van donderdag op vrijdag werd uit de kluis van de firma Klöck- ner Bamaco aan de Koningsweg 22.000 gulden ontvreemd, terwijl uit een kast nogeens 1350 gulden werd weggeno men.' De onbekende daders kwamen het pand binnen na een plastic dakkoe- pel vernield te hebben. Voor het openen van de kluis werd gebruik gemaakt van een snijbrander uit het bedrijf. Een brandje in de Amerikaanse wijk Apollo te Soesterberg richtte voor een bedrag van 5000 gulden schade aan. Het vuur ontstond door dat de bewoon ster van een huis vergeten had het gasfornuis uit te zetten. Daardoor vat te de afzuigkap vlam. Een voorbij komende militair doofde het vuur met behulp van een schuimblusser uit zijn auto. De afzuigkap ging verloren en ook was er wat schade aan enkele keukenkastjes. De stelselmatige controle op deel 8 van het kentekenbewijs heeft de afgelopen week weer de nodige bonnen opgele verd. In de schildersbuurt, omgeving Eng, werden 15 auto's aangetroffen zonder dit deel van het kentekenbewijs achter de voorruit: in de wijk 't Hart 28; in de omgeving Stadhouderslaan/ Heuvelweg 14 en in Soesterberg 8. In een pension werden elf illegaal in ons land verblijvende buitenlandse werknemers aangetroffen. Zij zullen de komende dagen worden uitgeleid. EOCENTER It is het hifi muzie in druk op de knt jvelings AM/FM i istructies of wijzer let draadloze bed uisterpositie. U bej £en ingebouwde kli Leer avon prog Crist Uits verc onmpl van haai min >i igen van het Gr met groot suci mma verzorgd» een toneelstuk kende prestatie door Anoushka kenbaar talent i gastvrouw. Mol rekening nam. •r dankbare rol bij aakoop van detveede500g met5% mindei MJCROBIOL (Zg. Moerman Ee ronde wijn i pe fles 4.50 en f ICRKSTRAA' (w. Nu in 198C the wind" rika bijna kans zeer in NederlJ nuttige i'c fenomeen Het is in< artiest ah ïen hand leze zan£ /an de jai es al tien in Detroit waar hij z hele Mid-1 •veral in 'landelijk i de LP „Li uitverkocl de songs bepaald z< blin' Man' ge periodf velin' Mar gouden elj In het na; LP „Nigh door de M vier track Een plaat boek staai „Rock en „The f

Soester Courant | 1980 | | pagina 6