i Al 6 bussen vol deelnemers sportuitwisseling Soest Duitsland 10 jaar ,,'t Hoogje ,,'t Hoogje", een parel in Soest VVV Nieuws VAARÖeRhOOQT'S tuintips VOOR öoe-het-zeLveRS Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U ENERGIE BESPAREN??? I SPOUWMUUR-ISOLATIE!!! l)t DE DEUR BLIJFT OPEN! Soester Atleten in Schoonhoven De Rhododendron DELTA B.V. WOENSDAG 26 MAART 1980 I J 11 Soes ter Courant van woensdag 26 maart 1980 11 DIck Vink Promotion organiseert dit jaar wederom „Hollands Roem" met optreden van: Phoney and the Hard core; The Meteors; New Adventures; The Nits; Super Jones en Herman Brood His Wild romance. Op zater dag 5 april in de Kunstijsbaan te Utrecht, Mississippidreef, Overvecht Noord. Aanvang 14.00 uur. Entree 22,50 p.p.alhier te reserveren. In De Zonnehof aan de Zonnehof 8 te Amersfoort is van 22 maart t/m 20 april een tentoonstelling „Bloemen kinderen" van Cicely Barker. Geopend dagelijks van 10-17 uur, zon- en feest dagen 13-17 uur. Het Theater van de Lach komt op vr. 28 maart met een dwaze komedie naar De Flint te Amersfoort: Een kus van een Rus, met John Lanting, Karla Wildschut, Ellen Veger, Johan Sirag, Flip Heeneman e.a. Aanvang 20.15 uur. Prijs 22,-; Pas 65 18,-; CJP 17,-. De Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy geeft op zaterdagmiddag 29 maart om 3 uur een uitvoering van de Mattheus Passie van J.S. Bach met Barokinstru- mentarium, in de Domkerk te Utrecht. Toegang vrij. Theo Michels, Theo van de Vathorst en Jaap Kruyff exposeren van 22 maart t/m 19 april in Galerij De Drie Ringen aan de Kerkstraat llb te Soest. Geopend di. t/m za. van 11-17 uur; zo. en ma. gesloten. Naast de Groene Kursus, bestemd voor hen die hun kennis der natuur willen ophalen of wat aanvullen, start I.V.N. Eemland op do. 27 maart met een in troductieavond voor diegenen, die de cursus tot opleiding van Natuurgids willen volgen. De opleiding duurt van maart 1980 t/m juni 1981. Verdere inl. M. v.d. Steen, Oude Utrechtseweg 18 te Soest, tel. 15818. Zaterdag 10 mei dan is het Nationale Molendag. Wanneer wind en water ons niet in de steek laten, zal bijna de helft van het Ned. Molenbestand die dag in actie zijn: korenmolens, poldermo lens, zaagmolens, pelmolens, water molens, enz. In veel gevallen bent u ook binnen welkom (in dat geval staat op of bij de molen een vlag). Folders hiervan kunt u afhalen aan de balie. De Vereniging Ned. Landgoed- en Kas teel-Campings geeft ook dit jaar weer een foldertje uit van terreinen, waar nog rust en ruimte te vinden is. Mocht u hierover informatie wensen, dan hebben wij een beperkt aantal folder tjes voor u beschikbaar, waarin adres sen van natuurkampeerplaatsen, zo merhuisjes, boerderijtjes vermeld staan. Wilt u zelf informeren, wendt u zich dan tot Ver. Ned. Landgoed- en kas teel-campings, Paterijstraat 11 te El- burg, tel. 05250-1394. De Utrechtse afdeling van het Theo sofisch Genootschap houdt in april nog een tweetal voordrachten, t.w.1 april over Leven en dood en op 29 april over Het leven na de dood. De voor drachten worden gegeven In het Jaar beurscongrescentrum te Utrecht. Aan vang 20.00 uur. De toegang is vrij en na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. In het Slot Zeist is t/m 27 april de ex positie te bezichtigen „Den Haag Cen traal" over de hedendaagse Haagse kunst. In muziekcentrum Vredenburg te Utrecht is op 29 maart een optreden van de Franse zanger Charles Azna- vour. Aanvang 20.15 uur. Prijs 30,-. Op 30 maart om 12.00 uur kunt u in het muziekcentrum Vredenburg naar een koffieconcert van Daniël Wayen- berg Louis van Dijk. Piano Pia no. Prijs 5,50, kopje koffie inbegre pen. In cultureel centrum De Speeldoos te Baarn vertelt Tine Ruysschaert in een speciaal voor haar (uit het Grieks) gemaakt vertaling het integrale Mar kus-evangelie, als een wonderlijk boeiend verhaal. Op 27 maart. Prijs ƒ8,-; Pas 65/CJP 6,-. Filmhuis Artishock aan de Steenhoff- straat te Soest draait op do. 27 maart de film „Metamorfose" onder regie van Ivo Dvorak uit Zweden. De film is in kleur en duurt 90 min. Aan vang 20.30 uur. Prijs 4,50; CJP, le den enz. 3,50. In De Flint theater te Amersfoort speelt op za. 29 maart Toneelgroep Theater „Wat de butler zag van Joe Orton". Aanvang 20.15 uur. Prijs 13,50; Pas 65 9,50; CJP 8,50. In de St. Joriskerk te Amersfoort is op za. 29 maart een uitvoering van de Mattheus Passion, uitgevoerd door de Ver. Koren Noordwest-Veluwe, m.m.v. Marjanne Kweksilber; Het Amster dams Philharm. Orkest en het Jon genskoor van de St. Vituskerk uit Hilversum. Aanvang 19.30 uur. Prijs 17,50; Pas 65/CJP 15,-. Kaarten ook verkrijgbaar aan ons kantoor, Steenhoffstraat 9a. In theater Carré te Amsterdam is van 25 t/m 29 maart een optreden van de gitarist Harry Sacksioni met groot or kest. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 10,- t/m 25,- alhier te reserveren. Van 1 t/m 30 april komt Freek de Jonge in Carré te Amsterdam met zijn show „De Komiek". Aanvang 20.15 uur. Prijzen 7,50 t/m 20,-. Op zo. 13 en maandag 14 april komt in Carré te Amsterdam een wervelen de show met muziek, zang en dans door de band „The Legends of Jazz" en de tap-dance groep „The Original Hoofers": Thousand years of Jazz. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 15,- t/m 35,-, alhier te reserveren. Op 17 april geeft de groep Police een concert in de Jaap Edenhal te Amster dam. Prijs 25,-, aanvang 20.00 uur. Vanaf 1 april zal het VVV kantoor ook op zaterdagochtend weer geopend zijn. Tot en met september kunt u er dan terecht van 9.30-12.00 uur. Ook voor theater bespreken, vanaf 10.00 uur. Natuurlijk kunt u dan ook de han dige Soester- en Soesterbergse Ka- dobon kopen. Een tweetal atleten van de lange afstandgroep van S.O.Soest heeft afge lopen zaterdag deelgenomen aan de 7e Parkloop in Schoonhoven. Op het pro gramma stond voor hen een 10.000 meter. Van de 121 deelnemers werd Richard van Egdom 56e in 36.09.0 en i Wim de Jong 58e in 36.13.0. Er zijn maar weinig mensen die nog nooit van de Rhododendron gehoord hebben. Het is dan ook een vrij algemene tuinplant, wat alleen al blijkt uit de verschillende toepassingen ervan in diverse beken de liedjes zoals b.v. „Mien zat in haar nachtjapon" etc. In een persiflage van Wim Sonneveld over het jaarlijks défilé te Soestdijk schilderde hij de Rhodo- dendrons ook al als enorme heesters, waar alle goedbedoelde onzin achter kan verdwijnen. Toch is de Rhododendron niet alleen maar die grove groenbUjvende struik. Er bestaat zelfs soorten, die maximaal tot 25 cm. hoogte uitgroeien, na vele groeijaren. Een goed voorbeeld hiervan is de Rhododendron impeditum. Deze groeit in de loop der tijd uit tot een breed plat afgerond plantje. Hij bloeit in april - mei met een zee van kleine lila bloempjes temidden van de minuscule grijzige blaadjes, en wordt inderdaad niet hoger dan zo'n 20 tot 25 cm. Nu we het toch over de dwerg rhodo (afkorting in de tuinderswereld) hebben is het misschien wel leuk om nog enkele dwergjes te bekijken. Een eveneens lila bloeiende dwergrhodo is de Rhododendron racemosum, die als belangrijke bijzonderheid de bloeiwijze over de hele plant verdeeld heeft. Vrijwel alle Rhodo's bloeien namelijk alleen op hun kruin, terwijl deze soort aan al zijn takken van boven naar beneden bloemknopjes geeft. De plant wordt maxi maal 75 cm. hoog. Een totaal andere verschijning is de „Rhododendron Scarlet Wonder", die ondanks het vrij grove blad en de 4 tot 5 cm. grote rode bloemen, toch tot de dwergen gerekend kan worden. Een exemplaar van 50-60 cm. hoog is al vrij oud en vormt al een uitzondering. Een leuk roze bloeiende dwerg is tenslotte de Rhododendron Pink drift, die eigenlijk niets anders is dan een roze uitvoering van de eerder genoemde Rhododendron impeditum. Volgens de momenteel geldende normenclatuur be horen ook de Japanse azalea's en de Azalea mollis tot de Rhododendrons. Deze overbekende tuinplan ten met hun sprekende kleuren wijken dan qua bloei en bloeivorm en bloeitijd ook niet of nauwelijks af van de rest van de Rhodo's. De azalea mollis of Rho dodendron molle heeft nog als opmerkelijk verschil met de rest dat deze 's winters zijn blad geheel ver liest. De Japanse azalea's of Rhododendron obtusum zijn grotendeels half blad verliezende planten, iets wat we ook terug vinden bij de Rhododendron praecot, die momenteel reeds in volle glorie kan staan bloeien. Een echt buitenbeentje in de familie dus, die de rest minstens een maand achter zich laat. De frisse lila kleur wekt bij menigeen verwondering op rond half maart. Hoe verschillend diverse rhododendrons ook mogen zijn: een ding hebben zij allen gemeen. Zij verlangen een zurige bodem, die instaat is om vocht vast te houden. Het doorwerken van tuinturf en of turf- strooisel bij het planten van een Rhodo is dan ook erg belangrijk. Na het planten kan de bovenlaag nog worden afgedekt met verteerde bladgrond of ook weer met tuinturf. Bij de aanplant moet er steeds op gelet worden dat de kluit goed doorweekt is, wat bereikt kan worden door de plant een kwartier voor het planten in een emmer water te deponeren. NAAM BEDRIJF Architectenburo Rob Dooyeweerd Accountantskantoor Bosman B.V. Chemco Inc. Forbo Tapijt B.V. Frejo B.V. Foxboro Nederland N.V. TEL.NR. FUNKTIE 21822 21909 19844 19244 15216 19644 Administratief medewerkster Registeraccountant Huismeester (Parttime) Personeelsfunctionaris - HBO-niveau Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Afwegers (2 ploegendienst) Emulsiemakers (3 ploegendienst) Medewerker/ster Verkoop Binnendienst Werkvoorbereider Calculator Metaaldraaier, Frezer, Plaatwerkers Bankwerkers, Ervaren spuiters, Hulpspuiter Samensteller(stër) voor instrumenten Operators instellers Project-manager Project-engineer (HTS) Diverse medewerkers boekhouding Magazijnmedewerkers Inpakkers expeditie Mechanica) engineer Orderbegeleider Howson Atgraphy B.V. 18944 Produktiemedewerkers Draaier/freezer Koks Gesto B.V. 17795 Medewerkster afd. Verkoop toestel 28 18-22 jaar Demmers en de Wolff B.V. 14551 Administratief medewerker b.g.g. 19973 Klöckner-Bamaco B.V. 10044 Directiesecretaresse Verkoop-administrateur Lindner B.V. 10144 Voorraad administrateur (M/V) toestel 45 B.V. Mercurius 19544 Verlader/Heftruck Produktiemedewerkers B.V. Nederl. Kunststof 03463- Ploegbaas MTS-wtb-niveau Industrie „Soesterberg" 1647 Medewerker buitendienst HTS-wtb-niveau Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Datatypiste Cheffin data-entry Auto Alblas B.V. 12334 Ass. magazijnbeheerder Bouwmij. W. Uyland 13552 Boekhouder Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Ofschoon de voorbereidingen nog in volle gang zijn en de verschillende takken van sport intensief bezig zijn met het samenstellen van de teams, is het thans al zeker dat vrijdag 16 mei zes bussen vol met deelnemers van Soest vertrek ken naar het Duitse Soe9t om gedurende het weekend in aktie te komen in het kader van de tweejaarlijkse sportontmoeting. Ook is het zeker dat onafhankelijk van de deelnemers een flinke suppor- tersaanhang naar Soest Westfalen zal gaan. Het bericht enige weken geleden waarin gewezen werd op de mogelijk heid om de deelnemers aan te moe digen in het weekend na Hemelvaarts dag heeft veel reakties opgeleverd. Bij de V.V.V. Steenhoffstraat liggen namelijk brochures met adressen van pensions, hotels e.d. Velen hebben bij de V.V.V. een brochu re opgehaald en hebben inmiddels in het Duitse Soest overnachting gere geld. Voor de deelnemers is dat een extra stimulans om het beste beentje voor te zetten. Hoe het resultaat van de komende ont moeting zal zijn is natuurlijk niet be kend, maar dat het er spannend aan toe zal gaan is zeker. Het zal dan ook voor de Nederlandse jongens en meis jes een loodzware ontmoeting worden. Maar met steun van supporters zal het wel gaan. In 1978 wisten de Nederlanders de ont moeting af te sluiten met een 22-10 zege, nadat de ontmoetingen daarvoor in Duitse overwinningen waren geëin digd. Voor de Nederlandse punten zorgden twee jaar geleden: badminton, turnen, skiën, zwemmen, voetbal, tennis, atle tiek, volleybal, judo en dansen, ter wijl tafeltennis en basketbal hun ont moetingen met de Duitsers gelijk be ëindigden. Toch is de einduitslag in feite niet zo belangrijk. Belangrijker is dat in goede harmonie een sportief weekend beleefd wordt. Terugblikkend kan in elk geval van de sportuitwisseling gezegd worden, dat „sport inderdaad verbroedert". Zij die in het verleden aan deze wed strijden hebben deelgenomen of als toeschouwer het gebeuren van dichth" hebben meegemaakt, hebben ze' kunnen konstateren dat sport echt -1 een middel is om sportmensen n. er tot elkaar te brengen. Door deze sport- uitwisselingen zijn op diverse fronten vele kontakten ontstaan en ook de uitwisseling in mei aanstaande zal hieraan een steentje bijdragen. TORENSTRAAT 8 - SOEST - TEL. 19979 27 maart 1970 Kerkstraat hoek Neerweg Wanneer u dit leest, en van een heerlijk paas-weekend gaat ge nieten, hebben wij er in ons. jongste horecabedrijf, gevestigd in een van de oudste panden in Soest, nog maar net twee dagen op zitten. Toch hebben we het idee. dat we er al jaren zitten, maar daar is die oer-gezellige sfeer de oorzaak van. Als u toch in de buurt bent, wipt u dan eens even binnen. Wij zullen u graag, natuurlijk vol trots, onze zaak tonen. Café-Restaurant ,/T HOOGJE" - NAAST DE OUDE KERK - Als er één restaurateur te be nijden is om de ligging van zijn etablissement dan is het zeker de eigenaar van café-restau rant 't Hoogje, de heer D. van den Beid. Zijn zaak, heel nadrukkelijk ook zijn hobby, is gevestigd in de Kerkstraat. Een straatje dat deel uitmaakt van de onbe twiste parel van Soest: de rus tieke omgeving rond de oude Kerk van Soest. Vandaag, woensdag 26 maart, is het op een dag of wat na tien jaar ge leden dat 't Hoogje en Dick van den Beid zich aan het Soes ter publiek presenteerden. zijn vak heeft geleerd. In de Soester Kerkstraat heeft hij met medewerking van vrien den en relaties een eigen begin gemaakt. Het is o.m. dat ge zelschap geweest dat er op heeft aangedrongen van een 2e lustrum een ware feestdag te maken. Het moest er na lang aarzelen van Dick van Beid dan toch maar van komen. Woensdag 26 maart open huis tussen 19.00 en 22.00 uur. Iedereen van harte welkom voor een hapje en een snap- je. De maestro zelf bedacht de vondst om in het beschei- te attentie. Besprekingen zijn gaande om chef-koks van ge renommeerde sterrenrestau rants tijdens weekends als „kook-gasten'te vragen. Niet omdat „le patron" zelf niet in staat zou zijn het allerbeste aan tafel voor te toveren, meer als hommage aan zijn ver wende klantenkring. Wat de laatste plannen betreft, de Soester Courant houdt u er van op de hoogte. Voor wie ten onrechte nog niet met ca fé-restaurant 't Hoogje heeft kennis gemaakt: een zeer be scheiden maar tegelijkertijd exclusieve menu- en wijnkaart Wat is tien jaar in een gemid deld mensenleven? In feite weinig of niets. En toch gaat de eigenaar van 't Hoogje met zijn medewerkers een beschei denfeestje bouwen. Ons inziens volkomen terecht. Wie vandaag de dag in staat is tien Horeca-jaren met sukses te overbruggen en af te ronden moet van, zeker in culinair opzicht, goede huize komen. Daarvan is zeker sprake bij Dick van den Beid. Gooiland - La Provence - De Hoefslag en hotel de Kagenaar waren de bedrijven waar hij den jubileumjaar iets voor zijn oude getrouwen terug te doen. Bruidsparen die in 1970 bij 't Hoogje hun receptie en/of di ner gaven worden dringend verzocht zich bij Dick van den Beid te melden teneinde een afspraak te maken voor een gastronomisch diner voor twee personen, waarvoor de jubile rende eigenaar de kosten voor zijn rekening neemt. Er staan, als het aan Dick van den Beid ligt, nog meer plan nen op stapel. Traditionele dagen als moeder- en vaderdag krijgen dit jubileumjaar apar- verraadt de goede smaak van de samensteller, Dick van den Beid. Tijdens de dagelijkse lunchuurtjes, (maandag is 't Hoogje gesloten), heerlijke hap jes tegen zeer redelijke prij zen. Schrijven over de kwali teiten van Dick van den Beid wil zeggen er nooit over uit gepraat raken. Alleen daarom is het vandaag de moeite waard „le patronzelf eens te versieren. Hij deed het bij na tien jaar lang. Voor ande ren. Lr. Wanneer U dit leest dan ben ik, café-restaurant 't Hoogje, tien jaar oud. Een schamel totaal op een gemiddeld men senleven. Toch de moeite waard om te vieren. Duizenden gasten heb ik met plezier ontvangen. Dank voor uw ver trouwen, dank voor uw komst. Woensdag 26 maart '80 tussen 19.00 en 22.00 uur zien wij elkaar weer tijdens een feestelijke receptie. Napraten over toen, even stilstaan bij een feest, 't glas heffen en samen constateren: ,,het was en is nog steeds goed toeven bij 't Hoogje". DICK VAN DEN BELD i

Soester Courant | 1980 | | pagina 11