VOORJAAR WEEKEND-SUGGESTIE CASINO KURSAAL OOSTENDÏ ROULETTE Mm 17 Soester Courant van woensdag 26 maart 1980 17 Oostende bij nacht EPIROTIKS UNES jCHAKMS CSUiSÊ AI!?TOUB [CHWfSlEfi SIMCA BABS*K»»S8CiH? Casino en kursaal, begrippen aan de Belgische zeekust. Speel uw spel, maar dan wel met verstand. Oostende's vissershaven, parel van de stad Teneinde ieder mogelijk mis verstand reeds bij voorbaat te voorkomen: de op deze pagina gedane weekend-suggestie is niet bedoeld u tijdelijk uit Soest te verjagen of een aanslag op uw financiële mogelijkheden te plegen. Geen sprake van dit alles. Soest en omgeving bie den voldoende mogelijkheden om, ongeacht de weersomstan digheden, in culinair en recrea tief opzicht tijdens weekends een goed bestedingspatroon te vinden. Waarom dan toch een suggestie die zich buiten Soest en zelfs de landsgrens af speelt? Simpel gezegd: hoe langer hoe meer mensen heb ben behoefte aan, al is het maar voor twee of nauwelijks drie dagen, verandering van décor. Er met de auto of cara van op uittrekken, op zoek naar nog niet afgegraasde plekjes, op zoek naar nieuwe eethuis jes, op zoek naar ontspanning, kortom op zoek naar iets an ders. De redaktie van de Soes ter Courant hoopt er in te sla gen u bij dit voornemen van een degelijk advies te kunnen voorzien. In onze maandelijke weekend-suggesties staat voor de eerste keer de Belgische badplaats Oostende centraal. Ondanks het feit dat Oostende min of meer tegen de Franse grens aanleunt heeft u er met de auto niet zo bar veel tijd voor nodig om er te komen. Snelste weg via Zeeland waar bij Vlissingen het nemen van een veerboot noodzakelijk is om u, na een oversteek van cir ca 20 minuten, in Breskens te doen belanden. Na aankomst in Breskens heeft u er iets meer dan een half uur voor no dig om Oostende te bereiken. Ons advies: neem bij mistig weer liever niet de Zeeland route. De mogelijkheid dat de veerboot dan niet vertrekt is namelijk levensgroot aanwe zig. De tweede, meest voor de hand liggende route, is dan via Antwerpen uw reisdoel te be reiken. Beide routes kennen voortreffelijke wegen die, ijs - weder en andere omstandighe den dienende, tussen de drie en vier reisuren van uw weekend zullen vragen. Nu wij met u in België zitten eerst eens een toelichtende verklaring waar om wij u naar het Zuid-westen willen sturen. In de eerste plaats met het oog op uw por- temonnaie. Weliswaar loopt geen enkele auto nog op mineraalwater en kan van België niet worden ge zegd dat toeristen er halve prij zen betalen, betaalbaar is het er wel. Aan u te bepalen tot hoe hoog u de weekendreke ning wilt laten oplopen. En dan Oostende, een luxe badplaats die ten onrechte altijd wat in de schaduw van Knokke heeft gestaan. Ten onrechte, omdat het naar onze smaak meer te bieden heeft dan de bekende concurrent Knokke. Centraal in deze badplaats staat de Ca sino-Kursaal Oostende, gele gen aan de Noordzee. Willy Boschem, p.r.-man van het C.K.O. ijvert sinds jaar en dag om dit immens grote en veelzij dige bedrijf onder de aandacht van een internationaal publiek te brengen. Bent u een lief hebber van theater en is een bezoek aan een show in uw weekend betrokken, dan vooraf bellen met de Kursaal, tel. 09. 32.59.70.51.11. en inlichtingen vragen over wat er in uw weekend in de schitterende kursaal te zien zal zijn. Een blik in het programma-over zicht voor het seizoen '79-'80 toont aan dat Oostende op artiesten van formaat aantrek kingskracht uitoefent. Andy Williams - het Brasil Tropical ballet - het Brezka-ballet uit Moskou waren er in de af gelopen maanden te zien. Ver wacht worden Amanda Lear en Shirley Bassey, de laatste op 6 april. Als u er dan toch een telefoontje aan waagt, in formeer dan ook eens naar de data van de culinaire week ends in het seizoen '80-'81. Cu linaire weekends die wat Bel gië betreft op eenzame hoog te staan. Ze vinden plaats in de maanden oktober t/m maart. Op uitnodiging van de directie van het C.K.O. komen Franse absolute meesterkoks, die in eigen land de scepter zwaaien in een of meer ster renrestaurants, op een zater dagavond hun meesterschap tonen. De gigantische diners bestaan meestal uit acht onder delen, inclusief aperitief en koffie met likeur of cognac. Een show-orkest zorgt voor dans- en achtergrondmuziek. Na afloop heeft u gratis toe gang tot het casino en de zeer luxe nachtclub. Dit alles, inclu sief een overnachting met ont bijt in een A-hotel voor de prijs van circa 140,-- per per soon. Voor hetgeen men voor deze prijs krijgt een ongekend laag bedrag. De verklaring voor deze Belgische goedgeefs heid is dat men ook na het tra ditionele bad en zomerseizoen de belangstelling voor hetgeen er zich bij de C.K.O. afspeelt gaande wil houden. En wat het casino betreft: de een is er allergisch voor, een ander is in staat er zijn laatste franc aan het al of niet geluk bren gende balletje te schenken. Hoe u er ook tegen aankijkt, van ons de zekerheid dat Bel gische casino's in geen enkel opzicht zijn te vergelijken met wat bij ons in Scheveningen - Zandvoort en Valkenburg is tot stand gebracht. Alleen al in Oostende is meer distinctie te vinden dan de grote 3 in Ne derland bij elkaar kunnen brengen, al blijft natuurlijk ook in deze badplaats het principe recht overeind dat het wagen van een gokje slechts twee uit komsten telt: winst en verlies. Hoe dan ook: de C.K.O. alleen al biedt voldoende om een weekend, vooral in voor en na jaar, zonder al te grote finan ciële aderlatingen te doen sla gen. Wie de C.K.O. als week end-verblijf niet ziet zitten zal elders in Oostende niets tekort komen. De badplaats kent schitterende boulevards, heeft een zeer fraaie binnenstad waarin een jacht-zeil- en vis ser shaven te vinden is. Overi gens willen wij er u ook nog op attenderen dat vanuit Oostende voor weinig geld per boot en vliegtuig de oversteek naar Engeland kan worden ge maakt, waarbij de reistijd aan merkelijk korter is dan vanuit Nederland. Terug in Oostende. In en rond deze badplaats een keur van restaurants. Naast het Bourgondische karakter van zaken vele grote en klei ne visrestaurants. De laatste dagelijks met dagverse kwali teit en tegen zeer betaalbare prijzen. En als we het nu alle maal net iets te mooi hebben voorgesteld, dat laatste is bij na onmogelijk, dan is er nog geen weekend overboord. In de directe omgeving van Oosten de plaatsen als Brugge - Knok ke - Zeebrugge. Waarmee u uw weekend ook kunt vullen, ze hebben stuk voor stuk iets aparts te bieden. Is het voor jaar u te vroeg, het najaar te laat, informeer dan eens bij het C.K.O., of bij de Info-Toe- rist wat Oostende u in de zomer te bieden heeft. Tel. 09325- 0511788. Wat u ook beweegt naar Oostende toe te gaan, wij wensen u er in ieder geval veel weekend en/of zomerplezier. „Tableau de la Troupe van een culinair festival

Soester Courant | 1980 | | pagina 17