2e AROS-studio feestelijk in gebruik genomen Vrouwelijke - draagbare mode bepaalt het beeld Boe: van de Maand NOU VOORUJ U MAG ÖOK OVERMORG" KOMEN KIJ BIJ ARTIHOM KEN 88 artihome Ondanks strubbelingen: filmen t/m5aprilfl9,50 peters bv Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Geslaagd voor diploma zwemmen Bingo-avond voor de „Vogelvrienden amateur-filmers moeilijk? kom nou! voor amateur-filmers 1 april a.s. 39 O 90 GO S C/3 90 ss foto-film O GO Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN Éis dagelijks vers verkrijgbaar bij Zomermode 1980 bij „De Ster" bmbmmhb BBBfe - *9! «■BB» boekhandel Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM 3 Soester Courairt van woensdag 26 maart 1980 3 Mevrouw Kaal wordt in de bloemen gezet De nieuwe AROS-studio is geopend. Zaterdag j.1. waren vele belangstellenden bij de opening van de nieuwe opnamestudio aanwezig. De patiënten van zieken huis Zonnegloren en de bewoners van bejaardentehuis Molenschot konden de opening via een rechtstreekse AROS-radio-uitzending volgen. Voorzitter Andries Hermsen sprak de aanwezigen toe. In zijn openingsspeech liet hij een ieder kennis maken met de geschiedenis van de AROS. Foto: Goos van der Wilt Ouwehand, bewoonster van bejaar denhuis Molenschot, Na het officiële gedeelte werd de AROS-studio opengesteld voor alle belangstellenden. kom naar middetwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 ■CT' In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Onlangs is er weer afgezwommen in het instructiebad De Turf voor het diploma A en B. Alle 29 kandidaten voor het diploma A slaagden, evenals de 19 kandidaten voor het diploma B. De heer Hermsen wees op het feit dat in de jaren dat de vereniging bestaat, menig financieel struikelblok overwon nen moest worden. Doordat in de loop der jaren het aantal uitzendingen van de vereniging uitgebreid zijn, werd het voor de leden een onmogelijke zaak alle apparatuur zelf te bekostigen. De AROS leerde het begrip donateurs kennen. Veel oud-patiënten van zieken huis Zonnegloren droegen de AROS ook in financieel opzicht een warm hart toe. Dat geldt nog steeds voor het ziekenhuis Zonnegloren. Jaarlijks kan de vereniging op een aardige subsidie van het ziekenhuis rekenen. De direk- tie van Zonnegloren neemt de kosten van het gebruik van het studiocom plex", inclusief de kosten van het ge bruik voor gas, licht water en ver warming op zich. Verdere bronnen van inkomsten van de AROS zijn o.a. de betaalde adverten ties in een brochure over de AROS welke uitgereikt wordt aan alle tijdelij ke bewoners van ziekenhuis Zonneglo ren. Ook een aantal plaatselijke onder nemers hebben in materieel opzicht de AROS een warm hart toegedragen. Overigens is het opvallend, dat de ge meente Soest in de opsomming van bronnen van inkomsten van de AROS, de „stralende" afwezige is. De heer Hermsen vertelde er het volgende over; ,,Ik wil vooropstellen, dat die gemeen te niet meer of minder is, dan u en ik, zoals wij hier aanwezig zijn. Dat noopt tot bescheidenheid. Echter, de enige bijdrage, welke wij van gemeen tewege ontvangen komt uit het zoge naamde „kermispotje" en om die bij drage te verwerven moet je nog op tijd de krant lezen en op tijd een brief schrijven om voor een deel uit dat potje in aanmerking te komen. Wat ons verdriet in deze tijd van kabel, satelliet, beeldplaat, teletekst en vult u verder zelf maar aan, is het gebrek aan visie van zowel de landelijke als de plaatselijke overheid op wat in de niet zo verre toekomst als een vloed golf aan geluid en beeld over ons heen zal komen. En in dat grote geheel zullen naar mijn gevoel ook wat nu nog heet de Ziekenomroepen hun po- sitieve rol kunnen spelen. Maar dan moeten ze wel - ook financieel - ge zond zijn. Daarop ontbreekt nu elk zicht. De gang van zaken rond het Algemeen Welzijns Overleg Seost, kortweg A.W.O.S., moge dat illustreren. Met onze brief van 13 april 1978 informeer den wij de Gemeente over onze toen lopende subsidie-aanvraag met feiten en cijfers. Medegedeeld werd, dat ex ploitatie in de (toen) huidige omvang geen subsidie behoefde, echter met voorbehoud voor de ontvangst van een voldoende bedrag aan giften. Echter - zo schreven wij toen - acht de ver eniging het gewenst haar aktiviteiten tot de in Soest aanwezige bejaarden centra en dergelijke instellingen uit te breiden, waartoe een éénmalige subsi die is benodigd voor de uitbreiding van accommodatie tot een totaal van 36.000,-. Voorts - zo schreven wij verder - een jaarlijks aanvullende sub sidie voor vervanging en onderhoud van de tot deze accommodatie beho rende apparatuur - jaarlijks 8.000,- voor zover deze jaarlijkse kosten niet zullen worden gedekt door jaarlijkse bijdragen, welke zullen worden ge vraagd aan de betreffende instellingen. Deze jaarlijkse bijdrage wordt dan ge steld cp 1.000,-. De jaarlijkse verzwaring aan exploita tielasten werd zodoende begroot op f 8.000,-, minus 6 x 1.000,- en dat maakte een ongedekt verschil van ƒ2.000,-. Onze rekensom kwam daarna in alle desbetreffende A.W.O.S.-stukken - en dat werd me een stapel - terug. Ver deeld over vier jaar kwam men dan aan een totaalsom aan netto-lasten per jaar en dan tengevolge van uit breiding van onze aktiviteiten buiten de inrichting Zonnegloren, want daar ging het over, van... 11.000,-. De door het A.W.O.S. uitgebrachte aanbeveling was positief en wij zagen het al helemaal zitten. En toen, toen kwam als uit de hemel gevallen van het Wit/Gele Kruis een gift van 10.000,-. Dat was eind 1978. Als het ware een voorschot op de subsidie, die in 1979 zou loskomen en dan tot en met 1982, vier mooie jaren lang, jaar lijks 11.000,-. Nou, zou die subsidie wat lager uitvallen, dan was die 10.000,- van het Wit/Gele Kruis wel zo ongeveer de aanvulling om over vier jaar toch tot het benodigde bedrag te komen. We hadden dat scheidende kruisverenigingsbestuur wel willen omarmen. Wie schetst onze verbazing toen wij het gemeentelijk advies onder ogen kregen, na jaren meevergaderen bin nen het A.W.O.S.-verband en het door worstelen van stapels papier. Het advies luidde „aanbeveling niet overnemen". Commentaar: „Het werk van de ziekenomroep is een stuk hulp verlening binnen de inrichting en dus geen zaak van de gemeente. De finan ciering moet in overleg met de in richtingen worden geregeld en niet via gemeentelijke subsidie". Een niet zo welwillende geest voegde er nog aan toe „Overigens heeft de A.R.O.S. on langs een schenking van 10.000,- ge kregen". En zo ging die goedbedoelde 10.000,- nog tégen ons werken". Aldus de heer Hermsen. De AROS blijft doorgaan. Donateurs en de ove rige inwoners van Soest slepen de AROS wel door de financiële moeilijk heden heen. Een team van ruim dertig vrijwilli gers slaagt erin, per week vele uren muziek te laten klinken in ziekenhuis Zonnegloren en verschillende bejaar denhuizen. Nu de nieuwe opnamestudio in gebruik is genomen, zullen de luisteraars ver zekerd zijn van een technisch per- fekte en kwalitatief uitstekende uit zending. De opening van de nieuwe AROS stu dio werd verricht door mevrouw Kaal- 9 9 Op zaterdag 5 april wordt voor de leden van de vereniging „De Soester Vogel vrienden" en allen die het met deze Idub goed menen, een paasbingo ge organiseerd in het EHBO-gebouw aan 3e Parallelweg. Er zijn prachtige prij- «en te verdienen en uiteraard eieren. .Miemand van de bezoekers gaat met lege handen naar huis, want het be stuur heeft besloten dat iedereen een portie eieren mee krijgt. Om 20.00 uur wordt begonnen. Tussen le bingo-ronden door ls er gelegenheid roor een dansje en een drankje. ZONDER OF MET GELUID... filmen buiten-en binnenshuis, monteren, en geluid bij uw film maken! inruil - Occasions onze informatie-avond op in gebouw,,de Rank" Soesterbergsestraat 18, Soest-Z. haal even 'n toegangskaart... Birkstraat2, Soest, tel. 12874 PiS 1 f\M liJI ETC Delicatessen Sfc? JUlt. IVI t I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) Meer nog dan de omschakeling van zomer- naar winterseizoen, is de veran dering andersom een bijna feestelijk gebeuren. Eén van de eerste sektoren waar iets nieuws te zien valt is uiteraard de mode-branche. Al vroeg in het nieuwe jaar zijn er in de (dames)modezaken nieuwe trends, nieuwe kleuren en dus nieuwe mode te zien. iKk' Geen extremen meer De zomermode volgt de al eerder in geslagen weg van de wintermode: geen extremen meer als extra brede schouders en zeer strakke rokken. Nee, fijne draagbare mode met in 't algemeen een slank silhouet. De alge mene lijn is erg vrouwelijk. Wél zijn er nog schouderaksenten, tailles, rechte rokken en bescheiden plooitjes te zien. De roklengte is beslist niet veel korter dan in afgelopen jaren (dus geen mini!). De zomer van 1980 schenkt veel aandacht aan a-symme- trie en geometrie. Deze zaken vindt men terug in dessins, belijningen, vlakverdelingen maar ook in acces soires. Thema's worden steeds belangrijker en deze lopen kriskras door leeftijds groepen heen: tenslotte zijn er spor tief geklede vrouwen van twintig en van zestig! Daarom wordt de mode anno 1980 gemakshalve ingedeeld in thema's. Zo kennen we bijvoorbeeld een stijl die als „chic" gekarakteri seerd kan worden. Dan is er de spor- „Leesgoed" is een bloem lezing uit de Nederlandse kinderliteratuur van de laatste 30 jaar. Een rijk geïllustreerd boek voor kinderen tot 12 jaar, om zelf te lezen en om uit voor te lezen. ecsgoe Daarna f 15,- duurder. Bij: Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 De voorjaars-zomerkollektie van uw Modehuis „De Ster" is zo langzamerhand kompleet. Op dit moment kan iedere vrouw, ongeacht leeftijd en smaak, haar keuze doen uit een gevarieerd, internationaal aanbod. Staat de verkoop van uw huidig woonhuis uw aankoop van zo'n schitterende nieuwbouw semi- bungalow in de weg? In dat geval moet u zeker met ons praten. Soestdijk Van Mecklenburglaan Op 2 na is het schitterende bouwplannetje dat binnenkort gerealiseerd gaat worden in het ver lengde van de Van Mecklenburglaan verkocht. Aaneengeschakelde bungalows met een fraai verspringende voorgevel, terras aan voor- en achterzijde. Een prachtige, grote woonkamer, 3 slaapkamers, grote badkamer en 2 bergruimten. f445.000.- v.o.n. Misschien houdt de twijfel over de verkoopdatum van uw huidige woonhuis u nog van de aankoop af. Een begrijpelijke zorg. Daarom dat wij in overleg met de bouwer de mogelijkheid ontwikkeld hebben om de verkoop en aankoop in één hand t< Bij de bouwer. Voor u een zorg minder! Belt u ons voor een vrijblijvend gesprek. Soest Birkstraat 87 02155 -16 251 2eist A.c.Kerkhofflaan 2 03404-51365 Amersfoort/Stadsring 147/033-30488 PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Dan kunnen we u laten zien wat beter wonen betekent. Beter wonen begint bij een goed interieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze uiteen exclusief assorti ment meubelen, wandsystemen, eethoe- ken, slaapkamers en verlichting. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1a in Soest. tief-elegante kleding, de vrijetijds- en sportkleding (denk eens aan jogging) en de american style (geïnspireerd door de jaren vijftig) Deze verschillende segmenten hebben óók hun eigen kleurvoorkeuren: in de groep „chic" heeft men voorkeur voor zachte pastels (-de zogenaamde paar- lemoerkleuren). Deze groep wordt geïnspireerd door ontwerpers in Mi laan en Parijs. De „sportief-elegante" mode heeft als voorkeurskleuren ma rine, wit en rood en kombinaties van marine met wit of mint (die nieuwe, heldere kleur groen) en cyclaam. Ook het zachtere lila kan men onderbren gen in deze groep. De sportmode zoekt het enerzijds in wit, marine en kom binaties hiervan maar er komen ook vele felle kleuren voor. De american style tenslotte, geeft de voorkeur aan felle „pop-colours" (knal-kleuren). Niet te vergeten zijn er dan tenslotte de donkere zomertinten, die als een schaduw naast deze heldere kleuren komen. Een gestreept seizoen Van kleuren naar dessins is in de mode een kleine stap. Zomer 1980 moet een „gestreept" seizoen worden: brede strepen, smalle strepen en allerlei va riaties hierop. De strepen zijn meest al in kontrasten en lopen in de breed te. Andere gestreepte variaties zijn overhemdstrepen en krijtstrepen. Tweede favoriet is de ruit. Deze wordt veelal gebruikt voor plooirokken met platte plooi. De donkere kleuren wor den veel verwerkt in de Madras-rui- ten. 25oals gezegd speelt de geometrie een grote rol: Kadinsky-achtige motieven, „laserstralen", uitgeveegde vlekken, verf- en spateffekten en kwaststrepen. Maar anderzijds ook gestyleerde bloemmotieven (bijvoorbeeld in twee kleuren). De jongeren grijpen zeer waarschijnlijk naar Hawai-achtlge motieven of motieven die doen denk- ken aan de vijftiger jaren. Voor de japonnen- en bloese-sektor kozen de ontwerpers veelal kleine dessins. Japon met jasje Was deze winter de japon „heront dekt", dit onderdeel verheugt zich ook voor het komende voorjaar in een flinke populariteit. Weliswaar is er wat aan toegevoegd: een klein bolero achtig jasje, een blazer of een wikkel jasje. Kortom, meerdelige sets zijn veel gevraagd. Wat voor de algehele belijning van de mode geldt, geldt uiteraard eveneens voor de japonnen en deux-pièces: rechte belijning, schouder- en taille-aksenten, aange knipte of korte mouwtjes en soms iets kortere roklengte. Voor de vrouw die zelf graag kombi- neert brengt de mode dit seizoen een groot aanbod in korte jasjes, blazers, of wikkeljasjes. Op deze manier wordt een gezellige zomerjapon of pakje een aparte kombinatie. De materialen voor de zomerjaponnen zijn veelal gestruktureerd: bouclé's, bouclettes, velours, frotté's, openge- breide tricots, seersucker, cloqué, ka toenen voiles. Voor de jonge T-shirt- japonnetjes in streepdessins koos men katoenen tricots. Even is er al gesproken over de wik keljasjes. Zeer vaak in lichte tinten als écru of beige. Goed kombineerbaar zijn eveneens marine of zwart. Deze jasjes hebben meestal geen knoopsluiting, maar wel lange revers en opgestikte zak ken. De gestruktureerde materialen (met linnen-effekt bijvoorbeeld) zijn hiervoor helemaal „in", In felle kleu ren zijn er frottè-blazers, lekker draagbaar op rok, japon of pantalon. De coats anno 1980 hebben als nieu wigheid soms een schootje en voor de jeugdige vrouwen zijn deze jasjes gesierd met veel ritsen. De regenmantels hebben - door ver werking van melangegarens - zeer vaak een meerkleurige glans. Ook is er veel katoenen chintz (zonder al te veel glans) verwerkt. Vooral voor de klassiekere sektor blijft een stofsoort als grain-de-poudre erg populair. Voor zowel, deze mantels, als voor de jongere mantels gelden rechte be lijningen, ceintuurs, kleine kraagjes (of de nieuwe aan-de-hals-liggende- tulp-kraag), kleine garneringen en soms blinde sluitingen. Kombinaties blijven „in" Vooral is het begin van het seizoen - wanneer het nog niet zo warm is - zijn rok - bloese - kombinaties erg gevraagd. De „klassieker" onder de rokken: de rok met platte plooien rondom een glad heupstuk, blijkt niet weg te denken te zijn uit het mode beeld. Deze versie vinden we dan meestal in een ruitdessin in nieuwe kleurstellingen, in de vakken. Wanneer deze dan gekombineerd wordt met bij voorbeeld een bloese met korte mouw en mouwloos spencervestje, dan kan iedere vrouw met deze kombinatie al le kanten op. Onder invloed van de rock-'n-roll- üjd zijn er ook weer superwijde klok- rokken en plisse's. De klokrokken zijn vaak van katoen en ebben grote dessins in kontrast- kleuren. Erbij gedragen wordt zeer vaak een bloese met korte mouw, klein kraagje, aangeknipt mouwtje. Dit sei zoen zien we veel blinde sluitingen of zelfs sluitingen op de schouder. Favo riete stoffen voor de bloeses zijn alle mogelijke katoenen materialen als seer sucker of cloqué. Kleine dessins of in geweven motiefjes voor bloeses in zachte pastels en anderzijds harde kleuren. Als overgangsvorm tussen bloese en pull komt dit voorjaar het polo-shirt tevoorschijn. Deze bloese-vorm komt voort uit de sportmode. Het polo'tje heeft een klein kraagje, korte mouwen, vaak een breed streepdessin en is gemaakt van katoenen tricot. Niet alleen goed draagbaar op pantalon of rok maar eveneens bij een sportief blazer-pak in katoen! Een ander nieuwtje in de bonneterie- sektot is het sweatshirt. Geïnspireerd door de joggingmode worden deze wijde pullovers nu ook gedragen in het „dagelijks leven". Met driehoek- of streepdessins dienen zij zich aan, maar ook in uni-kleuren. Niet weg te denken zijn natuurlijk de 'velours pulls. Voor de komende zomer zijn er uiteraard ook weer vele set programma's in velours-kwaliteiten. Ook hierbij zijn streepdessins zeer vaak te zien. Maar voordat het echt warm wordt, draagt iedereen eerst nog een lambswool-pullover met V- hals en lange mouw of een twinset, zoals we die van vroeger kennen. Heel vaak zijn deze tops te zien in pastel tinten. De pantalon blijft toch altijd weer ge vraagd. Behalve de al bekende stretch- cord of - linnen pantalon „vieren" we in het voorjaar de terugkomst van de denim-pantalon. Maar dan in een gewijzigde vorm: wijd van boven en smal toelopend naar de enkel. Deze vorm (de zogenaamde „carotte- pantalon"zien we veel in ruitstoffen. De sportieve vrouwen kunnen verder nog voor hun vrijetijd kiezen uit een aanbod in jogging-pakken. Een ander „sportief" kledingstuk is de overall of in een iets gewijzigde vorm, de tuinbroek. Ook deze gemakkelijk draagbare mode wordt in katoen uitge voerd en wel in felle kleuren. Het wordt een kleurig seizoen want kombineren met kleur is hét grote idee achter deze zomermode.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3