„De Borg" steeds meer echt „dorpshuis" II- Pub Hoe vertel ik het mijn collega's? de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest; wmmmmm wmmmÊm 18e Bedrijfs-sport- competitie start 3 mei Prins Claus akkoord met „Clauslaan" Gemeenteraadsvergadering Uitnodiging Kennismaking burgemeester Mr. P. Scholten Hinderwet Nu nog goedkope reispapieren Verleende bouwvergunning Bouwzaken Openbare commissievergaderingen WALET bv m i 59.- en 69.- AWOS vergeet Soesterbergers F. Kingma beëdigd als raadslid 95.- Langs elkaar werken kost geld Soester Courant van woensdag 26 maart 1980 smede op de begane grond woonkam., 3sl.kam., iwoning (in niet doorgaan- ito's). Zon achter het huis De voor- en achtertuin is .-vorm. woonkam. en ge- ootjesplaf. en ingeb. ver- 3 sl.kam., badkam. m. n onderhoud. irenzend aan het natuur- rijstaande bungalow v.v. >ie bostuin (plm. 1600 m2) t, moderne keuken met tuurstenen vloer (Noorse <amers, prachtige nieuwe ilet, bidet, aparte douche, stafel etc. De bungalow 'an onderhoud. ïRTROUWEN EFOON11338 i wij verkoop in J% KORTING KORTING VE PRIJZEN! KORTING Tel. 02155-12749 ■Tel. 02155-12660 Woensdag 2 april, 's middags om 3 uur, wordt de heer Mr. P. Scholten in een buitengewone openbare vergadering van de gemeenteraad geïnstal leerd als burgemeester van Soest. Deze raadsvergadering vindt plaats in het wijkdienstencentrum De Borg, Overhees. Na afloop van de raadsvergadering wordt vanaf ongeveer half 4 een re ceptie gehouden, om iedereen in de gelegenheid te stellen kennis te ma ken met de heer en mevrouw Scholten. Het gemeentebestuur nodigt dan ook de ingezetenen van Soest en Soester- berg voor deze receptie uit. Op de secretarie (afdeling I) ligt ter inzage een verzoek om vergun ningvan: C. A. Sukking, Rademakerstraat 5 te Soesterberg om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een drogisterij annex opslag vluchtige vloeistoffen, campinggas en vuurwerk, alsmede verkoop van doe-het-zelf artikelen met zaagmachine op het perceel Rademaker straat 5, Soesterberg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3208). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publicatie. Op dinsdag 15 april 1980 wordt in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zitting gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. De zitting is om 09.00 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. Deze week kan men bij de afdeling bevolking, Van Weedestraat 11 nog de reispapieren verkrijgen tegen het zogenaamde „wintertarief". Een pas poort aanvragen kost dan nog 53,10. Na 31 maart bedragen de kosten 66,60. Een toeristenkaart kost deze week nog 33,10; volgende week gaatzo'n kaart 46,60 kosten. (Niet-gebonden besluit) Verlening d.d. 26 februari 1980. voor het uitbreiden van een woonhuis, het bouwen van een schuur en het veranderen van een schuur tot garage op een terrein gelegen aan de Eigendomweg 7 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 4017). Verlening d.d. 18 maart 1980. voor het aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis aan het Kerk- pad ZZ 77 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4502). voor het uitbreiden en verbouwen van een woning op het perceel Lange Brinkweg 35d (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3855) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschik kingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dag rekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemoti veerd bezwaarschrift indienen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het vergroten van een café op een terrein gelegen aan de Steenhoff- straat 47 te Soest (kadstraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4061). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 28 maart 1980 gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. maandag 31 maart -16.30 uur: commissie openbare werken Op de'agenda staat o.m. uitbreiding gemeentehuis bouwrijp maken terrein voormalige Gouden Ploeg dinsdag 1 april -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening In deze vergadering wordt besproken het „werkplan ruimtelijke orde ning" dinsdag 1 april -19.30 uur: commissie culturele zaken De agenda vermeldt o.m. definitieve begroting muziekschool 1979/1980 woensdag 2 april -19.30 uur: commissie maatschappelijke dienstverlening donderdag 3 april -19.30 uur: commissie financiën O.m. staat op de agenda: bouwrijpmaken terrein voormalige Gouden Ploeg uitbreiding gemeentehuis aanvullend krediet onroerendgoed belasting subsidie Oranjeverenigingen Soest en Soesterberg donderdag 3 april -16.30 uur: commissie algemeen bestuur Op de agenda staat o.m. bespreking brochure wijkagent bij de politie lozingsverordening uitbreiding gemeentehuis woensdag 9 april -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening Aan de orde komen o.m. begraafplaats op de Eng ontwerp bestemmingsplan.Gouden Ploeg' De vergadering van de commissie algemeen bestuur wordt gehouden in het gemeentehuis. De andere vergaderingen vinden plaats in de commis siekamers, gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeente lijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis). Geopend maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. Foto: Herman van Dam -1 Jrf Het gaat goed met het dorpshuis „De Borg". Steeds meer mensen weten de weg naar dit magnifieke gebouw te vinden en dan niet alleen de bewoners van de wijk Overhees. Zo is er bijvoorbeeld een seniorenclub „De Borg" opgericht als resultaat van de enige tijd geleden gehouden open-bejaardendag. Ook het „gesprek" met de jeugd leverde een positief resultaat op en daardoor kwam ook een beter contact tussen de Stichting Jeugdzorg, de kinderboerderij de Molensoos, Artishock en de staf van De Borg tot stand. Deze keer ten goede, want het ging aanvankelijk niet zo best met „De Borg", is te danken aan de inzet en inzichten van directeur/beheerder J. Lensing èn zijn kleine groep enthou siaste medewerkers. De jeugdige be zoekers vormen geen „probleem" meer; door het overleg en onderling contact van de op het terrein van de jeugd werkzame instellingen kunnen meer op variatie afgestemde program ma's worden samengesteld zodat ér voor de verschillende leeftijdsgroepen altijd wel wat te doen is. De „open" Bowlingdagen hebben even eens een positief effect gehad; steeds meer mensen gaan van deze uitsteken de outillage gebruik maken. Ook wordt aan een plan gewerkt om in september een bedrijfs-bowling-competitie van start te laten gaan. De in Soest geves tigde bedrijven worden ervoor bena derd. Dit plan sluit goed aan op het initiatief van de Soester Zakenkring om de 18e Bedrijfssportcompetitie dit jaar in „De Borg" met een kennismakingsavond te laten beginnen. Daarbij kan ook „ge- bowled" worden. Bovendien wordt vanmiddag, woens dag 26 maart, een kinderbowling geor ganiseerd voor alle Soester kinderen va.n acht tot twaalf jaar. Doka Over het gebruik van de „donkere kamer" loopt weer een gesprek met de Soester Fotokring. Het ziet er naar uit dat dit contact een positief resultaat gaat opleveren en deze goed ingerichte doka niet langer ongebruikt zal blijven. Toneel De .grote zaal met toneel voldeed niet aan de wensen van de toneelvereniging „Soester Applaus" en ook niet geheel aan de verlangens van 't Nut-Soest. Gesprekken met de beide besturen hebben een goed resultaat gehad en zo hebben zowel 't Nut als „Soester Ap plaus' de zaal voor het komend seizoen opnieuw ingehuurd. Op 2 april, bij de installatie van burgemeester mr. P. Scholten, zal de zaal voor het eerst voorzien zijn van een vloerbedekking. Dit dankzij Heugafelt-Amersfoort. Seniorenclub De seniorenclub „De Borg" organi seert op vrijdag 11 april twee aktivitei- ten: 's morgens bowlen en 's avonds dansen. Welkom zijn alle senioren vanaf 35 jaar. De bedoeling van de club is deze groep imyoners sport, spel en ontspanning te bieden. Voor inlichtingen kan men terecht bij de tijdelijk voorzitter van de club de heer J. C. C. van Sierenberg de Boer, Wiardi Beckmanstraat 384, tel.~ 20719, of bij De Borg (tel. 22188). Talentenjacht Met Phonogram organiseert de staf van „De Borg" een enkele maanden durende talentenjacht. Het evenement staat open voor iedereen en kent een finale in de maand december. Op 14 mei wordt de eerste avond gehouden, waarop de kinderen uit de wijk Overhees aan bod komen. De winnaars gaan over naar de kwart finale, welke eind dit jaar gehouden wordt. In de maand juni volgt de tweede avond en daarna in september, oktober en november. De avonden zijn niet uitsluitend voor popgroepen, maar zeker ook bedoeld voor kabaret e.d. Ook niet-Soesters kunnen er aan deelnemen. Bij de beoordeling wegen originaliteit en mu zikaliteit zwaar. Expositie Vrijdagavond 28 april wordt de foto expositie „Nederland Bevrijd", af komstig uit het „Anne Frank" huis officieel geopend. Deze tentoonstelling is een initiatief van de Stichting Jeugd- zorgd, de wijkvereniging Overhees en de staf van De Borg. De tentoonstelling loopt tot en met 5 mei en is dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Op 5 mei staat een be vrijdingsbal gepland. Het dorpshuis bruist van leven en lijkt duidelijk de aanloopmoeilijkheden te boven te zijn. De 18e Soester bedrijfssport competitie van de Soester Zakenkring start zater dagavond 3 mei in het dorpshuis „De Borg" met een kennismakingsbijeen komst voor alle deelnemers en suppor ters. Niet alleen de bowlingbaan staat hen ter beschikking maar ook het biljart, de tennistafel, de bar en de grote zaal voor een dansje. Vanaf 19.00 uur kan men er terecht. De competitie kent verder de geijkte onderdelen: voetbal, handbal, volley bal, tafeltennis en vissen. Gevoetvald wordt er op dinsdag 6 mei, donderdag 8 mei, maandag 12 mei en dinsdag 13 mei op het VVZ-complex aan de Eemweg. Maandag 19 mei en dinsdag 20 mei is het handbal aan de beurt, waarvan de wedstrijden worden gespeeld op de velden van BDC aan de Henriette Blaeckweg/Ferdinand Huijcklaan. De volleyballers kunnen op donderdag 22 mei en donderdag 29 mei terecht in de sporthal Beukendal en de tafelten nissers moeten dit jaar op zaterdag 31 mei naar de sporthal „de Bunt". De 18e competitie wordt zoals gebrui kelijk afgesloten met vissen. Dan is het zaterdag 7 juni. Gevist wordt er uiteraard aan de Grote Melm. Op tafeltennis en vissen na, beginnen alle wedstrijden steeds om zeven uur 's avonds. Met het tafeltennissen be gint men 's morgens om negen uur en de vissers worden om acht uur ver wacht. Alle deelnemers zijn verzekerd tegen sportongevallen. Wat het volleyballen betreft is er dit jaar voor het eerst een splitsing tussen de prestatie- en de re creatie spelers. Het komt de „sport" ten goede en vermoedelijk behoren dan de 10-0 uit slagen tot het verleden. Bij de tafeltennissers wordt de gebrui kelijke sterkte-klasse indeling gehand haafd. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor at uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 w BODY WARMERS Soesterberg is niet vertegenwoodigd in de pas ingesteld commissie welzijns planning. Alle tien bénoemde leden wonen in Soest, terwijl daar ook de plaatsvervangende leden zijn gehuis vest. In de vorige week gehouden raadsver gadering wees het in Soesterberg wo nende WD-raadslid J. Ebbers op deze misser van het AWOS (Algemeen Wel- zijns Ovérlég Soest). Daar kwam de voordracht voor deze benoemingen vandaan. „Soms vergeet men Soesterberg", zei de heer Ebbers, met en duidelijke verwijzing naar de werkgroep SOMS (Soest Overlegt Met Soesterberg) wel ke in Soesterberg zeer aktief is. De raad zat ermee, maar kon er ook niets aan doen dat het AWOS, waar de Soesterberger W. Bunskoek voorzitter van was, met deze voordracht kwam. Zonder problemen werden daarna de leden en plaatsvervangende leden be noemd in de taakgroepen gezondheids zorg; jeugd- en jongerenwerk; cultuur en educatie; algemene aspecten van het milieu; maatschappelijke dienst verlening. De instelling van deze commissie be tekent overigens het einde van het AWOS. Met een boeketje rode rozen in zijn hand, hem voor het begin van de raadsvergadering gegeven door „rode vrouwen in de partij van de arbeid, is de heer Fr. Kingma beëdigd als lid van de Soester gemeenteraad. Hij is de opvolger van de heer H. Goote die vorige maand de raad en de PvdA- fractie verliet wegens drukke werk zaamheden. Als fractie-voorzitter is de heer Goote opgevolgd door mevrouw J. van Gel- der-Cornelissen. Zij was ook fractie- voorziiter bij het begin van deze raads periode. In 1979 deed zij die taak over aan de heer Goote. Tijdens de raadsvergadering werd de heer Kingma benoemd tot lid van de commissie voorlichting en inspraak; ruimtelijke ordening; onderwijs en jeugdzaken; maatschappelijke dienst verlening en volksgezondheid en tot plaatsvervangend lid van het gewest Eemland. Mevrouw Van Gelder werd benoemd in de commissies algemene bestuursza ken en in financiën en grondbedrijf. Prins Claus is, zo bleek in de vorige week gehouden raadsvergadering, ermee akkoord gegaan dat in Soest een nieuwe straat de naam „Clauslaan" krijgt. Het is de weg die de Emmalaan rechtstreeks met de Anna Paulowna- laan verbindt. Het CDA-raadslid J. van Poppelen vond het maar een vreemde gang van zaken. In Soest kregen tot nu toe alle naar de mannelijke leden van het koninklijkhuis genoemde straten de titelvermelding „Prins": Prins Hen driklaan, Prins Bernhardlaan en ook Prins Willem Alexanderschool. Waar om werd daar nu van afgeweken? Wethouder Hoekstra vertelde hem dat de straatnaamcommissie tot het weg laten van de titel besloot omdat de, in de directe omgeving gelegen, lanen, genoemd naar de vrouwelijke leden van het koninklijkhuis, ook de titel „Prinses" niet kregen: Beatrixlaan, Irenelaan, Christinalaan. De „jongere generatie" stelde daar niet zo'n prijs meer op. Bovendien was in deze wijk, ook zonder titelvermelding, duidelijk genoeg, naar wie de Clauslaan genoemd was. En daar kwant dan nog bij dat de PTT een voorkeur had voor korte straatna men. Het klopte toch allemaal niet vond de heer Van Poppelen maar er bleef hem weinig over met de laatste opmerking van de wethouder: „Prins Claus gaat ermee akkoord". De originele „COWBOY BROEK" zoals ze hem vroeger droegen vri jeti jdskleding v.Weedestraat Tlc tel.12424 Soest Met alleen de stem van de CDA-er Stam tegen is de raad er mee akkoord gegaan dat de dienstwoning bij het Soester Natuurbad voor een bedrag van 95.500 gulden wordt verbeterd. De heer Stam gaf geen nadere toelichting; in de vergadering van de commissie openbare werken kwam hij met een andere oplossing, die, zoals nu bleek, niet aanvaard werd. Overigens kwamen er zowel uit de fractie van de PvdA als van de VVD bezwaren tegen de gang van zaken. De heer J. v.d. Brakel (PvdA) vond dat er hoogst merkwaardig met het verzoek was omgesprongen. Het was al ruim anderhalf jaar oud, maar door onver antwoorde vertraging kwam het defi nitieve voorstel eerst nu pas aan de orde. De kosten waren daardoor aan zienlijk hoger geworden en daar had den de beide fracties eigenlijk geen vrede mee. „Het gaat hier om een huis van de gemeente op grond van de gemeente en ik kan me daarom aan de gedachte onttrekken dat de gemeentelijke in stanties langs elkaar gewerkt heb ben", aldus de heer Van den Brakel. Het mocht nooit meer voorkomen. De fracties kregen de toezegging van loco-burgemeester Plomp dat men er in de toekomst beter op zou letten. Om plaats te nemen in een gemeenteraad moet je tegenwoordig idealist zijn. Vroeger was het een erebaan en werd je ook „edel achtbaar"; tegenwoordig blijf je gewoon Harry, Henk, Ans, Jenny, Jan of Arie. Of je dat nou leuk vindt of niet, het gebeurt. Er zijn krantenschrijvers die hun lezers daarmee de indruk willen geven dat alles wat zij schrijven echt waar isik noem ze bij hun voornaam, zó goed ken ik ze! Er zijn ook partijen die het wel aardig vinden. Lekker populair doen; lekker Amerikaans. Vast staat wel dat als je eenmaal in de raad zit, je behoort te praten. Je moet een mening hebben en overal van-af-weten. Het is zo ongeveer zoals vroeger wanneer je het solda tenpak aan kreeg. Je was ineens iemand anders; onverschilliger, zelfbewuster soms ook en je voelde je „iemand". Rechters, dominees, paters, zusters, ministers, burge meesters: iedereen had ambtskleding en gedroeg zich daar naar. Als de ministers nóg ambtskleding droegen dan was er vast min der onrust. Van ambtskleding ging iets van uit. Maar waar blijven we tegenwoordig met Wim, Arie, Cees, Dries. Met de raad van Soest is dat ook zo: tof stelletje onder elkaar. Samen even het be stuur regelen. Vorige week donderdag leek het wel het „Artikel 61-café". Wat er over dat artikel van de gemeentewet allemaal gezegd is, grenst aan het ongeloof lijke. Er bleek onder de idealisten ook een hobby-ist te zitten; de CDA-er Bolhuis. De man was vroeger gemeentesecretaris en wat hij allemaal van de gemeentewet weet is niet mis. Hij praatte ook dit keer honderd uit. Haarfijn vertelde hij wat het verschil was tussen de artikelen 61 en 62 van de gemeente wet en hij had voor honderd procent gelijk. Maar als oud-gemeentesecretaris kon hij weten dat het de idealisten nu ook weer niet zóveel interesseert en zo werd hij dit keer de „grote vertrager". Hij kreeg het zelf in de gaten, want op een gegeven ogenblik zei hij zoiets van: „Nou ja laat maar, anders wordt het weer een college". Aan zulke opmer kingen herken je de ware wijze man. Interessant in dit verband is toch wel weer zijn filippica tegen de van hogerhand afko mende gemeentelijke herindeling. Bolhuis weet, beter dan wie ook, dat de gemeentelijke zaak, door alle hooggeprezen samenwer kingsverbanden en -regelingen, zeer geleide lijk en dikwijls ook door de raadsleden met groot enthousiasme begroet, uitgehold wordt. Straks beslissen immers acht van de negen Eemland-gemeenten dat Soest de Wieksloterplas hard nodig heeft. Nou is dat ook weer niet zó erg, want plaatselijk chauvi nisme is maar betrekkelijk. Als je morgen een dik betaalde baan in bijvoorbeeld Delfzijl kunt krijgen, zal het je doorgaans een zorg zijn dat er in Soest alsnog een Wieksloterplas aangelegd gaat worden. Maar Bolhuis heeft gelijk als hij de Provincie verwijt nu wat al te voorbarig met de gemeentelijke herindeling bezig te zijn. De regering komt er al jaren niet uit en zolang er daar nog over gepraat wordt, moeten wij ónze tijd maar aan andere zaken besteden. Er is, lijkt ons, in Utrecht meer te doen. Als ze daar bijvoorbeeld eens wat meer haast maakten met het goedkeuren van bestemmingsplan nen, dan kwam de woningbouw en daar door de oplossing van de woningnood, heel wat dichter bij. Heel wat minder ingrijpend in het verloop en voor de tijdsduur van deze raadsvergadering was de opmerking van mevrouw Blommers van de VVD. Zij stelde namelijk een vraag waaraan zij toevoegde „dat ze eigenlijk al beantwoord was". Zo blijf je bezig, nietwaar. Wkiit raadsleden moeten nu eenmaal vragen stellen. Peze vergadering werd overigens uitstekend geleid door loco Plomp. Hij hield de zaken prettig in de hand; gaf niemand de lengte om toch maar in derde instantie te praten; voorkwam al te spontane reacties van een wethouder en weigerde in te gaan op een zogenaamde kapstokvraag. Het zijn allemaal zaken die een vergadering onnodig vertragen en lang maken. In twee Uur was de vergade ring rond en dat betekent heel wat voor Soest. Voor het eerst trad in dit gezelschap de heer Kingma op. Zijn politieke kleur hield hij niet verborgen want fris en fier stond hij met een bos rode rozen in de hand voor wethouder Plomp voor zijn beëdiging, Kingma is ver schrikkelijk veel van plan en dat was te zien aan een immens grote lederen schoudertas waarin heel wat Soester problemen kunnen verdwijnen of „meegenomen" worden. Geen rode roos erop en daarom heel wat bescheidener dan de opdringerige bood schappentassen met reclame van „het rede lijke alternatief". Je kunt die jongens best om een boodschap sturen, maar qua Inhoud kan er echt niet zoveel in. Kingma heeft dat goed gezien. Aardig was ook nog de discussie over de opname van de sport in de totale welzijns voorzieningen van Soest. De sport slaagde er tot nu toe nog steeds in om onder die alles omvattende paraplu uit te blijven. Maar er komt een eind aan die vrijheid; de sporters zullen in het gareel moeten. Daar kunnen ze donder op zeggen. Progressief Soest en de PvdA ijveren daarvoor en zij betreuren het slechts „dat de tijd er nog niet rijp voor Is". De PvdA meent dat de sporters nog niet zover zijn, maar Progressief Soest veronderstelt dat politieke partijen nog niet „rijp" zijn om in te zien dat Progressief Soest altijd gelijk heeft. De vraag is of de sport dan net als jeugd- en jongerenwerk, de cultuurbegeleiders enz. fi nancieel gesteund wordt voor het kaderwerk. Krijgen de vele jeugdelftal-begeleiders dan ook geld uit de gemeenterulf? De raad kan ze misschien beter nog even buiten de deur houden, want er zijn aanzienlijk meer jeugdi ge sporters dan clubhuisbezoekers en cursus volgers. De discussie rond de „Clauslaan" was niet al te best. „Claus" is volgens de haast immer falende straatnaamcommissie een soort tweederangs prins. Het kan ook zijn dat men wat wankelmoédig is; uiteindelijk zitten de republiekroepers onderons. En Hugo Claus is een belangrijk schrijver en dan vang je straks misschien twee vliegen in een klap. Het argument dat Prins Claus geen bezwaren heeft, lijkt nergens naar. Zo'n man kan toch niet terugschrijven: „Ik sta erop dat jullie er prins bijzetten. Mijn zoon wel en ik niet; dat pik ik niet!" Tenslotte bleek in deze raadvergadering dat de kwaal, de Soesterbergers over het hoofd te zien, veel verder doorgewoekerd is dan wij denken. Zelfs de AWOS-burgers, de mensen die zo druk bézig waren met ons welzijn, die ons straks voorhouden hoe wij pas echt gelukkig in Soest kunnen leven, hebben niet verder gekeken dan tot aan de „berg". Nou hadden wij altijd al wel door dat ze hun neus overal in staken, (als het kan ook in de sport) maar dat die neus toch ook weer niet al te lang was. De Soesterbergers kunnen daarom maar blij zijn dat ze nog niet „ontdekt" zijn. Je kunt heus beter je eigen boontjes blijven doppen. Er staat ons nog een hoop „welzijn" te wachten. P. RESS

Soester Courant | 1980 | | pagina 5