„Uw balans in Delfzijl sluit met een goed batig saldo" „Eigenlijk zou heel Soest zich dood moeten schamen..." Weer bomen langs de Lange Brinkweg Aan onze adverteerders Zo gezien.. 9.25 5.98 .8.75 2.09 2.25 UITLATEN TREKHAKEN Grapefruits Ontboezemingen van schoolkinderen: Goed nieuws voor U Raad Delfzijl bij afscheid burgemeester Scholten: Inbreker gepakt UNIEKAAS Honsbergen Gemengde noten Honsbergen 1 KALKOEN Honsbergen ROOMBOTER Honsbergen Honsbergen goede verzekering Rechtsbijstand verzekering Woensdag 2 april 1980 58e jaargang no 32 SOESTER Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, SOest - Tel. 14152* Postgiro 126156 COURANT Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per halfjaar f 10.40 Buiten Soest per halfjaar f20.80 Verschijnt iedere woensdag „De koningin heeft u tot burgemeester van Soest benoemd; wij hebben het gevoel dat wij u tot burgemeester van Soest gemaakt hebben", zei maandag middag de nestor van de Delfzijlse gemeenteraad, de heer H. Hogen- kamp, tijdens het officiële afscheid van burgemeester mr. P. Scholten. Het was alles bij elkaar een zeer langdurig afscheid; eerst een buiten gewone openbare raadsvergadering, daarna voor genodigden met niet min der dan twaalf sprekers en tenslotte 's avonds voor de burgerij. Terugkijkend op de installatiedag in 1973 zei loco-burgemeester J. Beijert: „Het ging toen om de vermaledijde profielschets die we met z'n allen geschreven hadden. Maar tussen het schrijven daarvan en het toewijzen van een burgemeester zit een wereld van verschil. TJ. voldeed toen niet aan de schets, maar vandaag kunnen we beter beoordelen. Uiteindelijk voldeed u er toch meer aan dan we hadden gedacht. U bent gegroeid in het burgemeester schap op een wijze waar u trots op kunt zijn. Soest krijgt nu een ervaren bur gemeester", aldus de heer Beijert. Hij stelde vast dat de „balans" in Delfzijl, opgemaakt na ruim zes jaar burgemeesterschap, met een goed ba tig saldo sloot. „We zullen u missen, maar we wensen u een goede toe komst". Veel woorden van lof sprak ook de nestor van de raad, de heer H. Hogen- kamp. Aanvankelijk dacht men in Delfzijl dat burgemeester Scholten een „tikje eigenwijs" was; misschien ook wat hardleers, „maar we weten nu dat u hard geleerd hebt. Soms zweeg u en wij dachten dan dat dit was uit onwe tendheid. Nu weten we dat het was uit wijsheid. U was voor de Delfzijlsters geen burgervader, maar een burger vriend", aldus de heer Hogenkamp. Hij meende dat de heer Scholten zich in Soest goed zou thuisvoelen „want hij is een groot natuurliefhebber. Zelfs zo groot, dat u geen stuk natuurschoon zult opofferen om in Soest een huis te bouwen". De heer Hogenkamp gaf nog meer blijk van de Soester situaties op de hoogte te zijn want hij waarschuwde mr. Schol ten zich niet in te spannen voor de aanleg van een Centrumweg over de Eng: Dan begeeft u zich op glad ijs en zakt u er weer doorheen" (zoals eens in letterlijke zin gebeurde in Delfzijl, red.). De heer Hogenkamp besloot met de wens, „dat Soest aan u zal hebben wat wij aan u gehad hebben: een goede burgemeester." Hij bood namens de raad zes tekeningen aan. In zijn dankwoord zei mr. Scholten dat hij besloot weg te gaan omdat hij nooit specialist wil zijn, maar graag in de breedte werkt. „Door te switchen krijg je een betere opbouw en het is beter vroeg weg te gaan met de reactie „jammer", dan laat met de reactie .eindelijk'". Hij was Delfzijl en met name het gemeentebestuur dankbaar dat men hem de kans gegeven had als burgemeester. Dat er in Delfzijl veel tot stand ge bracht was, was een gevolg van de samenwerking in de raad. „Die een heid moet u bewaren; daar kun je wat mee bereiken. Dat is bewezen", aldus mr. P. Scholten. Vanmiddag, woensdag 2 april, om 15.00 uur vindt in het dorpshuis De Borg de officiële installatie plaats. Aansluitend is er voor de burgerij gelegenheid met de heer en mevrouw Scholten kennis te maken. Burgemeester mr. P. Scholten; een balans met een batig saldo Regelmatig komen de Soester schoolkinderen in het nieuws vanwege hun deel name aan schoonmaakakties in de woonwijken. Vorige week besteedde het t.v.-programma „Van Gewest tot Gewest" er ruime aandacht aan en zo kreeg de aktie landelijke bekendheid. Chris Uiterwijk, de initiatiefnemer en milieu-wethouder Menne kwamen ook in beeld, maar helaas niet de vervuilende Soesters. Aardig is het om te weten hoe de kinderen, die aan deze aktie meewerkten, nu eigenlijk over die vervuilers denken. De leerlingen van de Van der Huchtschool in Overhees zetten hun mening op papier en die laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Het gaat over de prikaktie van maan dag 24 maart in de omgeving van de wijk Overhees 2 en de Koningsweg. De le en 2e klassertjes: „Ik vind het leuk dat wij mee hebben gedaan, maar ik vind dat de mensen de rommel in hun eigen prullenbak moeten gooien" (Xander Bremer 2e klas „Ik ben tevreden maar.... het is een schande voor ons dat wij ons tijd moe ten verknoeien voor een andermans rommel te moeten opruimen. Ze moe ten hun eigen rommel opruimen in de vuilnisbak" (Liana2eklas). „Willen de mensen hun fuil in hun ei gen fuinesbak gooien?" (Marcel le kl. „Waarom gooien jullie al die rommel neer. Waarom bestaan er dan vuil nisbakken. We hebben heel veel rom mel gevonden: plastic en selvs pannen en sokken en ook een lapen tapijt, Is dat nou niet blagelek". (Carolien 2e kl.). „Je moet de troep in de vuilnisbakken, want wij willen niet elke dag gaan Naar aanleiding van een tijdig ontdek te poging tot inbraak in een woning aan de Nieuweweg, hield de politie na een achtervolging op het Kerkpad de 35- jarige C. T. uit Sneek aan. De man werd ingesloten. In het kader van de jaarlijkse boomfeestdag hebben vorige week kinderen van de Da Costa-, Van der Hucht-, Ingenhof- en Bonifaciusschool honderd essen langs de Lange Brinkweg geplant. Deze vervangen de populieren welke jarenlang nog al wat pluis-overlast veroorzaakten en bij de reconstructie van de weg werden opgeruimd. De kinderen kweten zich zorgvuldig van hun taak en werden daarbij geholpen door personeel van de gemeentelijke plantsoenendienst. Wethouder Hoekstra kwam kijken (zie foto). Na het werk was er in de brandweerkazerne een filmvoorstelling. De kinderen werden er ook bedankt door de heer A. van den Broek chef van de plantsoenendienst. Niet alle scholen deden dit jaar mee, voornamelijk omdat Soest op het moment niet voldoende plaatsen heeft om massaal bomen en struiken te planten. Overigens is we) iedere school bij dit nationale gebeuren betrokken door het planten van een enkele boom in de directe omgeving van de school. opruimen". (Annika van der Zee 2e kl.). Klas 3 en 4 „Het mag niet meer gebeuren. Als ik rommel op de straat zie, dan pak ik het op en gooit het in de preulebak of ik vraag aan Chris Uiterwijk of ik een prikstok mag lenen en dan ga ik missöhien met mijn vriendin weer de rommel oprijnen'Yolanda) „De mensen die dat doen zijn natuur- vernielers. We hebben heel wat zakken volgemaakt. Chris Uiterwijk heeft het slecht. De helft van Soest is schoon". (Juri Bonsel). „Ik en Jolanda en Lonneke deden za- men. Ik vond dat het nogeens moet gebeuren. Ook vond ik dat het een les je voor ons was, maar ik vond het heel schandalig dat de mensen toe zaten te kijken. We hebben veel geleerd". (II- ze). „Ja ik vertel het ook aan anderen dat ze de rommel niet op straat moeten gooien, maar in hun zak doen of in de vuilnisbak want anders verpesten ze de natuur" (Raymond). „Ik zal zelf ook nooit meer wat op de straat gooien, want het ziet er dan zo vies uit. Dus niks meer op de grond gooien". (Bastiaan van denBroecke). „Er lag heel veel rotzooi in de bossen. Ook veel lorren en kranten. Waarom gooi je dat nau in de bosjes of op straat'' Juanita). „Ik vond de prikactie niet zo leuk. Chris Uiterwijk gaf ons stokken en toen moesten we prikken, maar toch deed ik het want ik wil wel dat Nederland schoon blijft. Ik hoop dat de scholen in Groningen, Friesland en Drente en zovoort, dit ook gaan doen". (Sacha). „Ik vond het leuk maar de dag daarop toe we naar zwemmen gingen, toen was er weer evenveel. Ik hoop dat het bij die andere scholen niet zo was". (Marco Bremer). „We vinden van alles; blikjes en plas tic en heel veel kroketten en vriekan- delen bekertjes. En de sloten lagen vol hout en tonnen en glas. En ook langs de vijvers zat het vol met troep". (PatrickFarrell). 5e klas „Het prikken tussen de struiken was vrij moeilijk omdat ze nogal vrij dicht waren. Er waren 80 zakken opgehaald. Chris Uiterwijk [links] geeft advies Tot slot kwam de heer Menne op school om ons een boek te overhandigen. Nu volgt een slagzin: Bewoners van Soest hou Soest schoon!(Erwin v. Doorn). „De klas en ik gingen maandagmiddag prikken. Er waren ook harkers en ik was daar een van. De harkers moch ten alleen alles uit het water halen en diep in de bosjes" (de verslaggever Ewout). „Ik prik... U ook? We gingen vuil prikken omdat Soest er schandalig uitzag". (Jammie). „De dag na de prikactie hebben we de school in orde gemaakt. De hekjes, het berghok, de omgeving en het in or de maken van de school was nog leuk ook. Ik vind dat iedere school in het vervolg éèn keer in de veertien dagen moet prikken. Danis Soest binnen een jaar schoon". (Jeroenrik). „We vonden van alles en nog wat zo als pannen, blikjes, potjes, papiertjes, plastiek (soms wel stukken van 10 meter), kranten, dozen, stukken vloer bedekking en nog veel veel meer" (Michelle). „Ik en nog een jongen hebben al het vuil uit de sloten gehaald". (Carolien Barrink „Af en toe kon je bij iemand iets uit zijn zak roven. Je moest ook in de prikkelstruiken. Dat deed wel pijn. Er lagen ook natte kranten en dat vult lekker". (Natasja). „Eigenlijk zou heel Soest zich dood moeten schamen voor die vieze rom mel". (Duco). De Soester Courant verschijnt in de week na Pasen nor maal op woensdag» omdat zulks uw belang is. Mogen wij uw medewerking vragen door uw adverten ties uiterlijk bij ons te bezorgen op 4 april vóór 15.30 uur? De acquisitie vindt plaats op donderdag 3 en vrijdag 4 april» zodat onze krant op 8 april persklaar gemaakt kan worden. GEKARD PAUL Voordat Sonja Barend zater dagavond de Gooi-maar-in- m'n-pet-prijsuitreikte aan minister Albeda, liet ze hem een gedeelte uit een televisie interview zien waarin hij zó moeilijk zat te praten dat hij er bij nader inzien zelf om moest lachenWie één dezer dagen iemand hoort of ziet wiens bedoelingen schuil gaan achter een brei van dure woor denbijzinnen en vaktaal mag hem voordragen als kandidaat voor deze prijs. Erg optimistisch is ze blijk baar niet want ze heeft 150.000 petten ingeslagen. Zo vlak voor Pasen moest ik denken aan de vele gelovigen, die niet dan met de grootste moeite aan een buitenstaander duidelijk kunnen maken waar om ze op die dag blij zijn en feest vieren. Ds. Rinzema, die ik er als mijn „eigen" herder en leraar naar vroeg bracht het als volgt on der woorden: „Het goede nieuws van het Paasfeest is voor mij dat het het feest is van de verrijzenis. De kerk herenkt op deze dag niet alleen dat een zekere Je zus van Nazareth uit de dood is opgewekt. Het belang van deze gebeurtenis is dat de ver rezen Heer ook vandaag de dag nog door zijn Geest aan men sen, die Hem willen volgen, verrijzeniskracht geeft. Ver rijzeniskracht betekent voor mij twee dingen. In de eerste plaats de moge lijkheid om te verrijzen uit machteloosheid. Allemaal hebben wij wel eens perioden, dat we denken: Nu kan ik niet verder. Maar de heer zegt: Sta op... en als je dat hoort, dan weet je dat je altijd - hoe hopeloos je situa tie ook is - opnieuw kunt be ginnen. Maar ook verrijzenis uit de dood. Zelf ben ik er een tijd uit ge weest, met ziekteverlof. Ook toen heb ik gevoelens van machteloosheid en doodsangst gekend. Maar als Christus tot je spreekt: Ik ben de Verrijze nis, Ik ben de Opstanding, dan weet je echt, dat je toestand nooit hopeloos is en dat je altijd zelfs als ze je naar de Veld weg brengen - toekomst heb". Ds. Rinzema heeft mij nog ver teld dat hij het op de Paasmor- gen net zo eenvoudig zou hou den als hierboven. Als 'ie toch moeilijk gaat doen horen we het wel in de volgende Son- ja's goed nieuws show". VERKOOP VAN EN GRATIS MONTAGE m Nachtegaa I weg Tel, 02155-16731 Ook 's avonds en zaterdags ALLEEN DONDERDAG BELEGEN KILO Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG VERS GEBRANDE 500 GRAM ALLEEN DONDERDAG Uniek voor Nederland: De eerste 500 klanten plm. 1800 gram, van 14.- Zie onze advertentie DEZE WEEK PAKJE NU SLECHTS Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG RODE 5STUKS Zie onze advertentie Uw auto is een waard! informeer eens bij ons. noodzaak! Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451

Soester Courant | 1980 | | pagina 1