douche wand? VVZ verloor door stommiteiten van Candia Overwinning voor SEC-zondag op Utrechtse Boy* js> corbo Programma Heren Olympia 1 grijpt laatste kans! TENNIS SPELENDERWIJS mm bouwmarkt Soest laat langs APWC wmm -< VOOR AL UW SPORTEN Sportprogramma zaterdag 5 april Maandag 7 april Recreatief zwemmen zaterdagochtend 19 april a.s. Sportzaal van „de Borg" Sporthal Beukendal Sportzaal de Bunt Sportzaal de Borg Paasvuur aan de Birkstraat Diefstallen uit auto's CORBO BOUWMARKTEN BUSSUM en BAARN zijn bouw- en afbouwmaterialenzaken van SLAGT Bouwmaterialen B V Wim Altenaar (rechts) brengt SEC op 2-0 voorsprong Foto: Herman van Dam In een vooral in de eerste helft vaak aantrekkelijke wedstrijd heeft SEC een eenvoudige 4-0 overwinning be haald op Utrechtse Boys dat geen kans zag een vuist te maken. Met de wind in de rug startte Utrecht se Boys dat vanmiddag drie junioren, nl. van Beek, Harsman en Cornet in de basisopstelling had. SEC trok al snel het initiatief naar zich toe en had al na drie minuten succes toen Joop Abbel door het mid den Frank Masmeyer lanceerde, die de uitlopende keeper Bertie Plomp geen kans gaf (1-0). Na enkele aanvallen van Utrechtse Boys kwam SEC weer terug. Op het middenveld stuwden Peter van Boeyen met Joop Abbel en Frank Masmeyer de voorhoede met goede passes maar de buitenspelval van Utrechtse Boys smporde de meeste* aanvallen. Toen de scheidsrechter Jos Rouwen daal in de zestiende minuut liet door gaan van toen hij de bal van Frank Masmeyer op de rand van buitenspel kreeg aangespeeld, kon hij op zijn beurt goed afgeven naar Wim Altenaar om 2-0 te scoren. Utrechtse Boys kwam soms nog wel even terug zoals bij een vrije trap die hard en recht in de handen van Peter Heemskerk werd geschoten. Na twintig minuten vond de eerste wissel bij Utrechtse Boys plaats. Even later zette Nico van Ginkel een schit terende aanval op waarbij knap werd voorgebracht maar even fraai door Bertie Plomp werd onderschept. Enkele aanvallen leverden nog hoek schoppen op voor Utrechtse Boys maar gevaarlijke situaties ontston den niet voor het SEC-doel. Na rust had SEC het windvoordeel en reeds na drie minuten had Wim Alte naar bijna succes toen hij de keeper omspeelde. Maar zijn inzet werd kop pend van de doellijn gehaald. Even later was Utrechtse Boys dicht bij een tegendoelpunt toen een doorbraak door het midden een van hun voor- waartsen alleen voor Peter Heemskerk bracht maar op het laatste moment werd de bal weggetikt door Rudy van de Broek die snel mee teruggekomen was. Kort daarop moest Peter Heemskerk in een flitsende reaktie een van dicht bij ingeschoten bal wegtikken, maar daarmee was dan ook het laatste wa penfeit van de Utrechtse Boys voor hoede opgetekend. Nadat keeper Bertie Plomp inzetten van Frank Masmeyer en Wim Alte naar had gekeerd was hij kansloos toen Peter van Boeyen bij een vrije trap de bal zeer snel op Joop Abbel speelde die van dichtbij onhoudbaar inschoot (3-0). Cees van Dorrestein kwam in de twin tigste minuut Joop Abbel vervangen nadat Utrechtse Boys ook al een twee de wissel had ingebracht. Even later moest Utrechtse Boys met 10 man verder toen een van de midden velders geblesseerd uitviel. Frank Masmeijer ondernam nogmaals een fraaie solo maar speelde daar bij de bal met de hand zodat hij niet door mocht gaan, maar even later werd het toch 4-0 toen Jos van Rou wendaal goed gelanceerd werd vanuit de achterhoede door Evert Holleman en in een goede solo de bal meenam en scoorde. In de slotfase mocht Utrechtse Boys nog iets ondernemen via twee vrije trappen buiten het strafschopgebied maar Jan van Rees en zijn mannen hielden de achterhoede goed dicht. Enkele rushes van Ruud van Rouwen daal stichtten nog wel wat verwar ring bij Utrechtse Boys maar er werd niet meer gescoord. Een verdiende overwinning van SEC dat hiermee stevig de tweede plaats vasthoudt. Foto: Herman van Dam Bussum, Vaartweg. Telefoon 02159 43587 Baarn, Zandvoortweg 60. j Telefoon 0215412456 i Openingstijden: dagelijks van 8 00- 12.00 en van 13.00-17.00 uur. Zaterdag van 8 30-12.30 uur. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Niet zonder moeite heeft Soest zondag twee punten mee naar huis kunnen nemen van het op de laatste plaats vertoevend APWC. Dat het een moei lijke uitwedstrijd zou worden was al ingecalculeerd; APWC in ernstige de gradatie zorgen zou alles op alles zetten om de laatste strohalm te pak ken. Trainer Van Renswouw zag daar om, met het door heel wat blessures geteisterde elftal, de ontmoeting met enige zorg tegemoet. Soest trad aan met invallers: George Herschel, Peter Brouwer en Bert Giele vervingen de geblesseerde Arjan Schipperen, Johnny de Jong. Arie Boer en Bram Gelderblom. Het tweede elf tal met kansen op het kampioenschap bleef onaangetast. APWC ging vlot van start en maakte gebruik van het windvoordeel. Het straffe wind zorgden ervoor dat de bal de vreemdste caprio len maakte en daar hadden de Soesters het meeste last van. Al in de vijfde minuut keek de Soest-aanhang tegen een achterstand aan. Uit een corner op rechts ontstond een geheel onnodige verwarring en de Soesters werkten eensgezind de bal in eigen doel. 1-0. APWC putte hieruit moed en werd zienderogen sterker. Soest kreeg daar- VOETBAL WZ 12.00 uur Zuidvogels 3 - VVZ 3 HEES 12.00 uur Hees 3 DOB 3 12.00 uur Hees 5 - Bl.kwartier 6 SOESTERBERG 15.00 uur FC Apollo - S'berg VOETBAL SEC 11.30 uur SEC 3 - 't Gooi 3 11.30 uur HVC 4 - SEC 5 S.O.SOEST 11.00 uur 's Graveland 2,- Soest 2 11.30 uur Amsvorde 3 - Soest 4 11.30 uur Soest 5 - WZA 4 11.30 uur Soest 6 - ASV 3 14.30 uur Soest 7 - Lelystad 4 14.30 uur Soest 8 - 't Gooi 6 14.30 uur Soest 9 - 't Gooi 7 14.30 uur HVC 6 - Soest 10 SOESTERBERG 11.30 uur S'berg 2 - BW 2 11.30 uur S'berg 4 - Roda 4 door wel wat ruimte maar het slecht bespeelbare veld was er mede de oorzaak van dat er niet gescoord werd. Anton Vugts was nog het dichtst bij een goal; zijn schot uit een goed aktie van Robert Westerveld ging rakeling over. De zeer vele overtredingen ontsierden al voor de rust de strijd, waarin APWC sterk op de aanval speelde. Het zwak bezette Soester middenveld kwam er niet aan te pas. Veer (APWC) knalde een keer tegen de onderkant van de lat en Soest kwam daarbij wel erg goed weg. De counters van Soest waren niet gevaarlijk en de Soestspitsen maakten onvoldoende ge bruik van de ruimte die zij toch kregen. Nog voor de rust werd het toch 1-1. Gouw scoorde in de veertigste minuut uit een goede voorzet van Huub Kop pel. Na rust ging APWC nog feller tekeer en door ruwe overtredingen was er soms nauwelijks sprake van voetbal. De lakoniek leidende scheidsrechter Van Dooren trad er te weinig tegen op. Al snel werd een doelpunt van Soest afgekeurd wegens vermeend buiten spel. Niet iedereen was het daarmee eens en het werd helemaal moeilijk toen het later nog eens voorkwam. Langzaamaan kwam Soest er toch wat beter in. Heel veel vrije trappen ont regelden de strijd echter aanzienlijk en de beide keepers liepen alle risiko's. Martin Langbroek ging toen al meer mee naar voren, maar het duurde tot vijf minuten voor het einde voor dat Soest op de verdiende winst kwam. Een goede aktie van Henk van Asch werd op het laatste moment door de Amersfoortse stopper tot corner ver werkt. De hoekschop werd door Martin Langbroek fraai en onhoudbaar inge schoten. 1-2. Het eind-offensief van APWC haalde niets uit, al moest doel man Kamphorst toch nog een paar keer optreden. Tijdens de Paasvakantie geldt er voor recreatief zwemmen in De Turf een ander rooster. Vrijdag 4 april, dinsdag 8 april, don derdag 10 april en vrijdag 11 april kan men zwemmen van 8 tot 12 uur en van 13 tot 15 uur. Zaterdag 5 april zijn de zwemuren van 13 tot 17 uur en woensdag 9 april van 14 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur. De zwemtijden van gen altijd op de hele zwemuren aan. Zondag 6 en maandag 7 april de bei de Paasdagen) is De Turf gesloten. Een Candia-schot dat op de WZ-lat belandt Het was zaterdagmiddag niet voor de eerste keer dat VVZ de wedstrijd verloor door nonchalance van de ver dediging. Candia uit Rhenen dat lange tijd op de onderste plaats van de ranglijst heeft gestaan was op bezoek bij WZ. Het was de returnwedstrijd tegen oude rivaal Candia, waartegen op 6 oktober in Rhenen met 2-0 werd verloren. Onder leiding van scheidsrechter Ro- zemeijer uit Wormerveer werd afge trapt. Candia speelde eerst tegen de zeer harde wind in. Men zou denken, dat VVZ nu met harde schoten in de meerderheid zou komen, maar niets daarvan. Schutter Bert den Breeljen, die in vorige wedstrijden zo goed heeft voldaan, was door de trainer in de verdediging geplaatst en dat bleek een verslechtering te zijn. Na een kwartier, toen keeper Koele- wijn al menig keer aan de tand was gevoeld, volgde weer een Candia-aan- val. Een Soester back raakte de bal niet en halfspeler Van Mourik kon gemakkelijk scoren. 0-1. Candia bleef maar aanvallen en WZ bleef, ondanks verwoedde tegenaan vallen; in de minderheid. Zoals gezegd, Candia was heer en meester en WZ moest dan ook met lede ogen aanzien, dat de stand op 0-2 werd gebracht, weer door een dekkingsfout. Met deze stand werd gerust. De gehele tweede helft gaf WZ de toon aan. De voorhoede flink gesteund door de half linie, waarin Peter van Barne- veld uitblonk, maakte het Candia erg moeilijk. Jos Brouwer werd gehaakt in het strafschopgebied en hij nam zelf de strafschop. De bal werd te zacht ge speeld en werd een dankbare prooi van keeper Van Dalen. Inmiddels trok geheel Candia zich in de verdediging terug, zodat er bijna geen doorkomen aan was. Siem Opmeer was reeds gewisseld voor Martin Kievits Het bleek, dat na een paar weken rust. Martin aktiver was geworden. Het was bijzonder jammer voor hem, dat zijn Foto: Herman van Dam harde schoten over of naast gingen, want Candia kroop een paar keer door het oog van de naald. Jos Brouwer had z'n dag niet en wat Jan Beijer ook probeerde, er zat telkens een Candia- voet tussen. Het was tenslotte 0-2 en het bleef 0-2. WZ 2 - Renswoude 2 1-1 Twee degradatie candidaten VVZ 2 en Renswoude 2 speelden zaterdag op het WZ-veld een zenuwachtige wedstrijd. WZ was sterker en Peter Brouwer kon na een kwartier VVZ aan de leiding helpen. Tot de rust bleef de s.tand gehandhaafd. In de tweede helft kreeg Renswoude de harde wind mee en toen zag het er slecht uit voor VVZ. Toch hielden de reserves het vol totdat een back van WZ de bal in eigen doel kopte. 1-1. Dat was een teleurstelling voor de ij verige ploeg, die nog probeerde om het vege lijf te redden. Het mocht niet baten en de punten werden eerlijk gedeeld. WZ staat er nu het slechtst voor en zal moeten degraderen. RUDY BLOK leert kinderen van 6-10 jaar de tennisbeginselen in een kursus van 10 weken. De nieuwe cursus start op De lessen duren 1 uur en worden gegeven in de in Overhees. Inlichtingen: R. Blok, Amersfoortsestraat 62, Soesterberg, telefoon 03463-3429 21 Soester Courant van woensdag 2 april 1980 Donderdag 3 april 1980. 18.00 23.00 uur Kompetitiewedstrijdon NeVoBo. Zaterdag 5 april 1980. 9.00 - 20.00 uur Basketbalwedstrijden. Zondag 6 april 1980. Ie Paasdag gesloten. Zondag 6 april 1980. Ie Paasdag gesloten. Zaterdag 5 april 1980. 8.00 -10.00 uur Tennis (heer R. Blok) 10.00 -17.00 uur Badminton. Zondag 6 april 1980. Ie Paasdag gesloten. Tweede Paasdag om 19.00 uur zal bij gunstige wind de brand gestoken wor den in een enorme stapel hout, af komstig van de knot-aktiviteiten in de voorbije wintermaanden. Dat hout ligt op het terrein van de heer Wantenaar aan de Birkstraat 125. Het moet Zuid-Westen wind zijn, waar door de rook de polder in waait. Komend uit de richting Soest moet men de wind' dan van rechts opzij hebben. Weer twee gevallen van diefstallen uit afgesloten auto's zijn bij de politie aangegeven. De eerste betrof een aan De Zoom geparkeerde wagen waaruit een damestas met rijbewijs, betaal cheques en ongeveer honderd gulden werden gestolen. Het tweede geval betrof een aan de Kolonel Van Rooyen- weg te Soesterberg achtergelaten auto. Daaruit werd ook een damestas wegge nomen met cheques, autopapieren en vijf en zeventig gulden. Zowel het eerste Dames- als het Heren- team van Olympia hebben afgelopen weekend gewonnen van Shot. Of dit voor de Heren voldoende zal zijn om de degradatie te ontlopen moet nog wor den afgewacht. Zij zullen in ieder geval de wedstrijd uit tegen Vollkei met 0-3 moeten win nen. Heren 2 verloor op onbenullige wijze van Vollkei 4. Dames 3 stevende op een 3-0 overwinning af tegen Odis. Heren Heren 1 trad aan tegen Shot en er moest gewonnen worden om degrada tie te voorkomen. De eerste set begon Olympia met zenuwachtig spel en toch ging het tot 8-8 gelijk op. De Olympia- aanvallen werden erg goed door de Shot-verdediging verwerkt en mede het blok van Shot zorgde voor een 10-15 stand. Het massaal opgekomen publiek dat op duidelijke wijze van hun aanwezigheid blijk gaf ging toen helemaal achter Olympia staan en dat hielp: Olympia kwam met 6-4 voor en door een prima werklust zelfs met 14-10. Shot kwam echter terug en men had er in totaal 41 minuten voor nodig om de winnaar in deze set aan te wijzen. Het werd uiteindelijk Olympia dat met 20-18 won. De derde set was Olympia hele maal weg en werden ze gewoon met 2-15 van het veld gespeeld. De vierde set ging weer met 15-11 naar Olympia. De laatste en beslissende set hield Olympia Shot prima onder druk. Deze set eindigde met 15-7 in het voordeel van Heren 1. Er zal volgende week ook gewonnen moeten worden om een kans te behouden degradatie te ontlopen. Olympia 2 speelde een niet al te beste wedstrijd tegen Vollkei 4. Nadat Olym pia de eerste set verdiend met 15-9 verloren had ging het in de tweede al veel beter. Met 15-13 ging ook de tweede set verloren. Heren 2 kwam met 7-13 voor in de laatste set maar door een paar stopfouten werd er uiteindelijk toch nog een 15-13 stand aangetekend. Anders ging het bij Heren 3. Deze hadden niet al te veel problemen met Intermusica en maken zich nu op voor de strijd tegen SVV 2. Bij winst zullen zij het kampioenschap in de tweede klasse binnenhalen. De wedstrijd begin om 21.30 uur. SVV 3 behaalde het kampioenschap reeds in'de wedstrijd tegen Heren 4. SW won verdiend met 3-0 van het vierde Herenteam dat in deze wed strijd niet kon imponeren. Heren 7 kreeg opnieuw niet die tegen stand om eens een lekkere wedstrijd te spelen. Tegen Voleem 2 werd er zelfs op bepaalde momenten maar onder hands opgeslagen om een bal terug te krijgen. Zonder problemen wonnen zij met 3-0 maar morgenavond zullen zij wel zware tegenstand krijgen te verdu ren van SVV 4. Opnieuw heeft Heren 8 reglementair gewonnen. Tegenstander, Surf 4 kwam niet opdagen. Olympia/Bentick Stars verloor de eerste set met 15-6 van kis 3. In de tweede set werd er echter op het nippertje gewonnen. Met 13-15 ging deze set naar Olympia/B.S. In de daaropvolgende set wilde niets lukken en werd er met 15-2 verloren. In de laatste set ging het spel tot 6-6 gelijk op. Daarna drukte Kis goed door en werd de eindstand 15-8 voor hen. Dames Ook de dames speelden tegen Shot. De eerste set werd gewonnen met 15-8. Met 15-7 ging de tweede set naar Olympia. De derde set speelde Olym pia met een geheel andere opstelling maar bleef gewoon goed spelen. Olym pia kwam met 10-3 voor maar toen kwam Shot toch nog goed terug en wist deze set alsnog met 15-17 uit het vuur te slepen. De laatste set maakten de Dames het gewoon uit. Mede door de prikballen die keer op keer scoorden, wonnen zij deze set met 15-8. Dames 3 stond thuis geen punt af tegen Odis 1 en men stevende van meet af aan op een 3-0 overwinning af. De setstanden waren 15-8,15-3 en 15-7. Ook dames 5 won. Zij speelden tegen BG&SV 2 en wonnen met 8-15, 7-15 en 10-15. Een zeer gemotiveerd dames 7 trad aan tegen het zesde damesteam. Da mes 7 speelde voor het eerst een systeem met twee vaste spelverdeel- sters hetgeen de organisatie binnen dit team duidelijk ten goede kwam. Toch ging de eerste set met 14-16 naar Dames 6. Ook de tweede set ging verloren daar de aanval een kleine terugslag vertoonde (10-15). De derde set was nog het meest spannend. Er werd tot het eind geen fout gemaakt en de set werd met 15-13 gewonnen. Spelmoment uit de volleybalwédstrijd Olympia tegen Shot

Soester Courant | 1980 | | pagina 21