artihome Film en speurtocht bij Don Bosco groot succes en jüLLL Evenementen terrein Koningsweg Zang en declamatie in „de Loofhut" Keurmeester L. Dooijeweerd met Densioen Soesterbergers tonen opnieuw geen interesse Historische Vereniging Soest start met 33 leden Uitbreiding dependance gemeentehuis te luxueus? Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN Éis dagelijks vers verkrijgbaar bij TROS-Radio ,,Life uit de Borg Groen van Voorkeur voordeelboek WACHTEN OP GELUK SLECHTS 17.50 Zomertijd Prinstererstraat week dicht boekhandel 3 Soester Courant van woensdag Z april 1980 3 kom naar middelwijkstraat 64 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. mctc Delicatessen S»' Jwlli IV!t I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) Naar aanleiding van het bericht dat in verband met de verbouwing van het huidige evenemententerrein aan de Albert Cuyplaan de verschillende eve nementen in de toekomst op een ter rein aan de Koningsweg gehouden zul len worden, heeft een aantal bewoners van de Valeriaanstraat een brief ge schreven aan het college waarin zij be zwaren maakten tegen deze aanwij zing van het nieuwe terrein. Het college heeft hen nu geantwoord dat binnenkort een voorstel aan de raad zal worden gedaan om het ter rein aan de Koningsweg, dat grenst aan de woningen Valeriaanstraat, in te richten als kinderspeelterrein. Mits de raad daartoe besluit zal dit ter rein dus primair als speelterrein ge bruikt worden. Daarnaast zullen er een paar keer per jaar evenementen plaatsvinden zoals kermis, middenstandsbeurs, circus en evangeliesatiewerk. Hiervoor worden standplaats-vergunningen gegeven. Het college is van mening dat dit soort evenementen in het patroon van de moderne samenleving passen. Op 5 mei verzorgt TROS-Radio een één uur durende avonduitzending van een muzikale happening in het dorpshuis De Borg. De uitzending gaat onder de naam Bevrijdingsbal". Ron Brand- steder verzorgt de presentatie en de muziek wordt verzorgd door „Dixie land All Stars" onder leiding van Frits Katée. Cateau Kray-Sijsma Uitdaging - Dat lukt je zélf niet - Het uitzicht blijft. Deze Omnibus is weer een garantie voor urenlang lees plezier. Normale prijs f 32,50 Uw voordeel f 15.- vuu'uiicviouT ii. uiccucvciu jTocuiaj iicoiiu itisiiiKiu van Keurmeester i_,. JLiooijeweerci. In het midden mevrouw Dooijeweerd De keurmeester-opzichter van het plaatselijk slachthuis, de heer L. Dooijeweerd is eind maart met pensioen gegaan. Gebruikmakend van de bekende VUT-rege- ling zette hij een punt achter zijn carrière, die niet in Soest begon, maar hem wel sinds 1958 deed belanden in een kantoortje aan de Lange Brinkweg. Daar maakte hij vele vrienden, zo bleek tijdens de afscheidsreceptie, want er vormde zich een rij belangstellenden die geduldig een uur wachtte voor zij aan de welgemeende handdruk toe waren. De heer Dooijeweerd kwam uit Rotter dam waar hij, na in Hilversum een cursus voor het keurmeesterschap volgde, in 1950 te werk gesteld werd. Voordien was hij als slager in het be drijfsleven werkzaam. 't Gooi en de Veluwe bleven hem trekken; in de jaren 47/48 verrichtte hij keurwerkzaamheden in Barneveld, Nunspeet en Elspeet. Soest was daar om in 1958 een uitkomst. Tijdens het officiële afscheid vorige week, zei wethouder D. Hoekstra, spre kend namens het gemeentebestuur: „Het slachthuis is voor u een klein koninkrijkje apart geweest. U hebt voortreffelijk uw plicht gedaan, vaak zelfs meer dan uw plicht", en hij bood de scheidende ambtenaar een regenton aan. Het hoofd van de vleeskeuringsdienst, de heer P. Pot bracht in herinnering dat Dooijeweerd eigenlijk als hulp- keurmeester in dienst werd genomen. „Dat was een lachertje, want hulp bent u nooit geweest", aldus de heer Pot. In Soest ging het veel stroever dan in de grote stad waar Dooijeweerd vandaan kwam, maar hij kreeg hier de zaak toch altijd zo voor elkaar als hij dacht dat het moest. „Je was geen diplomaat, maar je had wel tact. Je had veel interesse in je vak en ook veel inzicht in wat kon en niet kon. Dat leidde tot respect voor jou en ook tot waardering, mede dankzij je bijzonde re omgang met mensen. Met jou ver dwijnt een brok ervaring, inzet en kennis. Je had een unieke positie in Soest en ik geloof niet dat er in Nederland een tweede slachthuis is met zo'n plezierige sfeer", aldus hul digde de heer Pot de vertrekkende Dooijeweerd. Hij bood namens allen „die op het slachthuis iets te zoeken hadden" een kleurentelevisietoestel aan. „Een goed adviseur" noemde oud-di recteur N. Breedeveld hem en hij gaf een cadeaubon. Namens de Soester slagers sprak de heer Duwel sr. Hij be dankte Dooijeweerd voor het feit dat hij altijd voor de slagers op de bres stond en stelde vast dat Soest daarom nog steeds een eigen slachthuis heeft. Hij gaf een envelop met inhoud. Een cadeaubon kreeg de heer Dooije weerd van de Christelijke Bond van Overheidspersoneel en een envelop met inhoud bood de heer Biezenbos aan namens de Bond van Keurmeesters. Hij maakte ook bekend dat Dooije weerd op 19 april zou worden voorge dragen voor het erelidmaatschap van de Bond. De heer De Boer prees de scheidende Dooijeweerd voor diens werkzaamhe den buiten het slachthuis, waarna de heer J. Brouwer nog sprak namens de gebruikers van het slachthuis. Nadat het slachthuiskoor „dit is de laatste" gezongen had, dankte de heer Dooijeweerd al zijn medewerkers en hij sprak daarbij de wens uit „dat het Soester slachthuis ooit nog eens het predikaat „Koninklijk" zal krijgen. Toen pas kwamen de wachtenden aan bod en velen deden hun dank vergezeld gaan van een geschenk. Soesterbergers hebben het vorige week opnieuw af laten weten; de speciaal belegde avond om eens wat te gaan doen aan de relatie met Soest werd slechts bezocht door twintig man. „Niet representatief om een aanbeveling aan burge meester en wethouders te doen", concludeerden de bezoekers van deze avond, die toch met veel zorg en moeite was voorbereid. Wat er in de eindrapportage van de indertijd geformeerde overlegcommissie zal staan, is daarom niet zo moeilijk te raden. Er leeft heus wel wat in Soesterberg, maar de problemen worden ietwat overtrokken door een aantal hobby-isten, die zich verenigd hebben in Soesterbergs Belang. Jaren geleden functioneerde in Soes terberg een door de gemeenteraad van Practisch alle bezoekers aan de infor matie-avond over het doen en laten van een historische vereniging, en dat wa ren er enkele tientallen, hebben zich opgegeven als lid van de nog op te richten Historische Vereniging Soest. Het betekent dat de vereniging er nu wel zal komen en dat de officiële oprichtingsvergadering in april of mei zal uitgeschreven worden. De bezoekers hebben zich niet laten weerhouden om ook in Soest met een dergelijke vereniging te beginnen, na de uitgebreide informatie welke gege ven werd door de heer M. C. M. van Adrichem uit Honselersdijk. Van Ad- richem is coördinator van de streek Historische Vereniging Westland en hij vertelde op gezellig relativerende wij ze hoe een dergelijke vereniging geor- In de nacht van Paaszaterdag op Eerste Paasdag begint de zomertijd. De klok moet dan één uur vooruit gezet worden. Om exact te zijn moet dat om twee uur gebeuren. In de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 september gaan we weer over naar de wintertijd en dan zetten we de wijzers weer een uur terug. De zomertijd geldt dit jaar ook in West-Duitsland. Het is de eerste keer dat dit land meedoet met België, Frankrijk, Italië en Luxemburg. De zomertijd geldt ook in de DDR. ganiseerd kan worden en welke enor me hoeveelheid werk de leden te wach ten staat. Duidelijk maakte hij dat doorgaans slechts een handvol leden het werk doen, ongeacht het grote aantal donateurs waarover men mees tal kan beschikken. Belangrijk was in het Westland, en dat zal het zeker ook in Soest worden, het gevecht met de plaatselijke overheid om ruimte en de niet te ontberen financiële steun. Aan de hand van dia's liet de heer Van Adrichem zien dat dat gevecht meer dan de moeite waard was. Naast opgravingen en restauratie, het bewa ren van oude werktuigen en het inrich ten van bijvoorbeeld een historische tuin, ligt er ook veel werk op het terrein van het geven van cursussen. Voor al deze aktiviteiten zullen commmissies in het leven geroepen moeten worden. De avond werd uitgeschreven door in Soest bestaande groepen welke tot nog toe op dit terrein naast een dikwijls ook langs elkaar heen werken: de archeo logen, de genealogen, de verzamelaars van geschriften en materialen en de restaurateurs. De initiatiefnemers, de heren G. v.d. Beemt, P. J. v.d. Breemer, A. J. v.d. Dijssel, W. Schimmel en G. Staalen- hoef gaan de oprichtingsvergadering voorbereiden en zij hopen dan reeds met een werkprogramma te kunnen komen. Voor informatie kan men voor lopig terecht bij de heer P. J. v.d. Breemer, tel. 13910. Op zaterdag 5 april a.s. komt koffiebar „De Loofhut" met een heel eigen pro gramma. Jonge mensen zijn vaak doodgepreekt met religieuse waarheden, en zijn daardoor onbereikbaar geworden voor het evangelie. Op creatieve wijze, door zang, muziek, declamatie, toneel, enz. worden oude thema's als vergeving en verantwoordelijkheid op een hele nieuwe manier aan de orde gesteld. De avond begint met koffie om 19.30 uur, en de toegangsprijs is 2,50. Soest officieel ingestelde wijkraad. De leden werden benoemd in verhouding tot de door de politieke partijen behaal de raadszetels. Na jaren gekissebis en vergaderen op dikwijls bedenkelijk niveau, werd tot opheffing besloten Het voortbestaan werd aan de Soesterbergers overge laten, maar dan moest wel de helft van de kiesgerechtigden naar de stembus komen. Dat was in 1978; nog geen 39 procent kwam opdagen en daarmee kwam een eind aan de Wijkraad. De juist voor de verkiezing opgerichte vereniging Soesterbergs Belang bleef doorwerken en kreeg steun van circa honderd dorpsgenoten. Voortvarend werd;duidelijk dat er eigenlijk toch wel behoefte bestond aan eën vorm van overleg met Soest. Gesprekken met b. en w. van Soest resulteerden in de vorming van een werkgroep „Soest Overlegt met Soes terberg" (SOMS) die de interesse en behoefte van de Soesterbergers zou gaan peilen. Dat gebeurde op diverse manieren. Zo werden ondermeer alle verenigingen benaderd en kregen alle bewoners een „open brief" met een opsomming van aUe problemen thuis bezorgd. Het haalde allemaal weinig uit. Van de 48 benaderde verenigingen reageerde er slechts één en een daarop speciaal belegde avond trok slechts vier bezoe kers. Helemaal een afknapper werd de vori ge week gehouden hearing; slechts twintig bezoekers en een handvol be langstellende gemeenteraadsleden. Met elkaar was men het wel eens dat er toch iets moet gedaan worden en misschien wordt het dan een dorps raad, naar het voorbeeld van Hoog land. Het laatste woord is, zoals ge bruikelijk, aan de Soester gemeen teraad. Deze week is de Groen van Prinsterer straat in de wijk 't Hart voor aUe verkeer in beide richtingen gesloten. Dat heeft te maken met werkzaamhe den aan het wegdek. Soesterbergsestraat 53 Telefoon 12419 De leden van de commissie openbare werken hebben nogal wat bedenkingen tegen het beschikbaar stellen van bijna miljoen gulden voor de uitbreiding van de dependance van de gemeentesecretarie aan de Steenhoffstraat. Die bedenkingen betroffen min of meer de bouw in het algemeen, maar in het bijzonder de posten nieuw meubilair, dubbele beglazing en de bestrating; stuk voor stuk posten van rond de 20.000 gulden. Het algemeen onbehagen werd het duidelijkst onder woorden gebracht door de heer J. van den Brakel (PvdA) ,,'t Is om moedeloos van te worden zoals we nu bezig zijn. Als de bouw van het nieuwe gemeentehuis, dat we alle maal hoogst noodzakelijk vinden, nog vijf jaar op zich laat wachten, dan ligt dat aan ons zelf. Laten we nu toch eindelijk eens gaan besturen", aldus de heer v.d. Brakel. Hij wilde die vijf jaar onder geen voorwaarden accepteren. „Als er te gen het plan geprotesteerd wordt, dan zullen wij de bevolking van Soest eens haarfijn moeten vertellen hoeveel mil joenen er met uitstel gemoeid zijn. Wat we nu met de dependance gaan doen, noem ik geen besturen", zo zei de heer v.d. Brakel. Omdat over de noodzaak van de uit breiding in deze commissie niet ge sproken mocht worden, (dat hoort in de vergadering van algemene bestuurs zaken thuis), zette de heer J. Nuijten (PS) nu alleen maar vraagtekend bij het meubilair, de beglazing en de be strating. Het verbaasde hem overi gens zeer dat men met de plannen voor het nieuwe gemeentehuis pas in het begin van de programfase zat. Het leek hem rijkelijk laat. De heer W. Blaauw (VVD) was het helemaal met Nuijten eens. Veel geld moest er nu niet meer besteed worden en hoe goedkoper de uitvoering hoe béter. De heer J. van Poppelen (CDA) wilde wel met de bouw akkoord gaan; de noodzaak van deze aanvullende behui zing voor de ambtenaren was duide lijk. Wel stelde hij vast dat in 1972 al een program van eisen was opgesteld en hij constateerde dat men nu in 1980 eigenlijk nog steeds niet verder geko men was. Mevrouw J. Allard-Knol (D'66) had alle bezwaren tegen het voorstel. De uitbreiding komt niet op de prioritei tenlijst van de raad voor en waarom wordt ze dan nu ineens opgevoerd? „Laat het voorstel maar wachten tot de prioriteiten aan herziening toe zijn; in de maand april of mei'', vond mevrouw Allard. Verbaasd was zij ook over het nu gevraagde bedrag. Bij de aanbieding van de begroting voor 1979 werd voor deze uitbreiding maar 150.000 gulden gevraagd en waarom nu ruim 7 ton? De heer van den Brakel kreeg van alle commissieleden en ook van de wethou der gelijk. Maar men hield hem voor dat alleen al door de inspraak de vertraging groot kan zijn. De bevolking kan men zomaar niet aan de kant schuiven. En dan komt er nog bij dat er ook nog geen goedgekeurd bestem mingsplan ligt, zodat de hele artikel 19-procedure afgewerkt moet worden. Wethouder Hoekstra kreeg het ook wat moeilijker met het aan te schaffen meubilair, vooral toen hij niet kon toezeggen dat dit nieuwe meubilair straks in het nieuwe gemeentehuls ook dienst zou doen. Ook de noodzaak van de bestrating met betonklinkers zou hij nader bekijken. De heer Nuijten en mevrouw Allard onthielden hun stem aan het voorstel; de andere commissieleden spraken zich er niet zo duidelijk over uit. béter wonen Beter wonen begint bij een goed interieur advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze uiteen exclusief assorti ment meubelen, wandsystemen, eethoe- ken, slaapkamers en verlichting. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1a in Soest. Bij een speurtocht van Don Bosco hoort natuurlijk een kampvuur Foto: Goos van der Wilt Zaterdag j.1. was het groot feest bij de padvindersvereniging Don Bosco te Soest. In het klubhuis aan de Dalweg werd voor de welpen en kabouters 's middags een leuke Walt Disney lachfilm vertoond. Leider Joop Gerrits (of was het „lijder?") wist het 75 kinderen tellend publiek tot stilte te manen en na het zingen van het padvinderslied kon de ruim lVt uur durende film gestart worden. Aan het eind van de middag ging een tevreden groep welpen en kabouters, gewapend met button en snoepgoed naar huis. Toen begon het feest voor de ouderen. Voor de verkenners en gidsen was een speurtocht uitgezet. Na de speurtocht wer den de tenten opgezet op het terrein van de Paltz te Soestduinen en konden de plm. 100 deelnemers op de drassige grond overnachten. Al had het weer niet erg meegewerkt, de leiding en feestcommissie van padvindersvereniging Don Bosco kunnen terugblikken op een goed georganiseerd en gezellig feestweekend.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3