Wandeling scholieren levert 2565 gulden op (ïlid Pub de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest Defensie )den WALET bv Extra parkeerplaats bij NS-station Soest-Zuid Naar oorzaak wateroverlast Overhees wordt gezocht 47.50 49.50 Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Hinderwet Klaverjaskampioenschap van Soest Het Witte Huis over een jaar zonder Turken DE VRIES 02155-10652 SOEST Nieuw onderkomen Spullenhulp Zonde van uw goud Aaron Sassoon Paassamenkomst Soest for Christ 4 5 Soester Courant van woensdag 2 april 1980 5 s met garage. Ind.: entree met Z-vorm. woonkam. m. open haard, en 1 zeer grote (22 m2), badkam. m. r. sl./werkkam. m. dakkapel. /-gas, met garage gelegen aan ilet, keuken, l-vormige woon- jrketvloer; verd.: badkamer met lers; vaste trap naar zolder met ;kapel). Alle slaapkamers zijn laag met berging in souterrain, che, keuken, bijkeuken, woon- bouwde garage (2 auto's), nd en houtenolaf. incl. spots; jrloop, plav. vl. (houten wanden), m keuk. m. plav. vloeren (keuk. en af. en verlichting); 2e verd.: 3 sl.k. \er w.i. ligbad, 2e toilet ombouw- V VERTROUWEN ft Makelaardij b.v. traat 32 - Soest 1304* b.g.g 15910 TRAAT n een dubbel WOONHUIS met erf en tuin. BEDRIJFSHAL EN 'OR 200 m2. Geschikt voor b.v. am. Totale grondoppervlakte e. onhuis: Woonkamer 7.20 x 3.80, bijkeuken, toilet; verd.: 3 slaap- douchekamer, vliezotrap naar nog. voor kamer, iet spouwmuren, asbestplaten, toog, v.v. heteluchtverwarming. m: 575.000,-k.k. reedgekomen VRIJSTAANDE ter degelijk gebouwd, alleen ste materialen is gebruik ge- •ondopp. ca. 850 m2. Alle irmopane en hardhouten heteluchtverwarming, luxe eer luxe sanitair, jge met daarachter grote ie hal, garderobe, toilet, woon-eetkamer ca. 68 m2 met J, eetkeuken, bijkeuken; yale slaapkamers, badkamer net vaste trap, bergruimte en f675.000,- k.k. TERBERG (ERSTRAAT iet kleine BOVENWONING, el 54 m2, magazijn, kantoor, i, toilet met vaste wastafel, rijfsruimte is: 6.25 x 12 meter, bereikbaar via buitentrap. ier (gaskachel) met open afzuigkap, badkamer met nitair, bergkast en toilet, klein A275.000,- k.k. (mwl 02155-13539, b.g.g.: 03404-31220 len c.q. Amsterdam voor enkele (mnl./vrl.) ngen van het depot ie magazijnwerk- leeftijd, opleiding per maand, met an diensttijd tot ir; 8% vakantie- eigens rijksregeling. Jor 24 april 1980 lepot, Singel 64/11, Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het uitbreiden van een kantoorgebouw op een terrein, gelegen aan de Middelwijkstraat 23-25 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummers 3580 en 3440 het bouwen van een bedrijfsgarage op een terrein gelegen aan de Mid delwijkstraat 40 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2200). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 3 april 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling 1) op de werkdagen tussen 9 •en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Niet-gebonden besluiten Verlening d.d, 25 maart 1980. bouwen van een tweede garage op een terrein gelegen aan de Eiken- horstweg 2A (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nummer 17 ged.). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9 lid 3 dér Hinderwet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Baarn ter inzage is gelegd een verzoek d.d. 7 januari 1980 van J, Kuit, Biltseweg 31, Baarn, om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een kalvermes- terij op/in het perceel Biltseweg 31, kadastraal bekend gemeente Baarn, sectie D, nummer 558. Gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijke bezwaren tegen het verle nen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op vrijdag 11 april a.s. des voormiddags 9.30 uur in het ge meentehuis van Baarn een hoorzitting worden gehouden. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake in gekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in per soon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in de gemeente Baarn of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Voor het eerst in de geschiedenis wordt gekaart om het klaverjaskampioenschap van Soest. Dat gaat op vrij dagavond 9 mei a.s. gebeuren in de grote zaal van het dorpshuis „De Borg" in de wijk O verhees. Deelname staat voor iedere kaartster en kaarter open mits ouder dan 16 jaar. Er zijn leuke prijzen te verdienen en inzet is een wis seltrofee beschikbaar gesteld door onze krant. Dit kam pioenschap wordt georganiseerd door de wijkvereniging Overhees en de staf van „De Borg". Deelnemers kunnen gebruikmaken van onderstaand in- schrijfformuliertje of zich telefonisch aanmelden bij de heer C. Visch (nr. 18211) of bij „De Borg" (nr. 22188). De sluitingstermijn is vrijdag 2 mei. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 per persoon en moet op vrijdag 9 mei betaald worden, vóór de aanvang van de wedstrijd. Er zullen drie „boompjes van zestien" gespeeld worden volgens het „Amsterdams systeem". De partner aan wijzing per ronde geschiedt door loting. Het „zenuwcentrum" zal bemand worden door vier uiterst bekwame tellers. Bij gelijke eindstand wordt een beslis singswedstrijd gespeeld. De hoofdprijs is een dames- of herenrijwiel, beschik baar gesteld door de Rabobank Soest; de tweede prijs bestaat uit levensmiddelen voor een bedrag van 50 gul den, beschikbaar gesteld door Albert Heijn Soest en de derde prijs is een platenbon ter waarde van 25 gulden, beschikbaar gesteld door Radio Schoemaker. Alle deel nemers ontvangen een oorkonde. De wedstrijden om dit kampioenschap beginnen om acht uur; het gehele dorpshuis is er beschikbaar voor. Inschrijfformulier (s.v.p. blokletters) naam en voorletter adres vrouw/man geeft zich hierbij op als deelnemer aan het klaveijaskampioen- schap van Soest. Het inschrijfgeld f 3,50) wordt betaald op vrijdagavond 9 mei, vóór het begin van de wedstrijd. Dit formulier kan ingeleverd worden aan de bar van het dorps huis „De Borg"; bij de heer C. Visch, Luytenaarpad 53 óf bij het bureau van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. In het kader van de Vastenaktie 1980 organiseerden de gezamenlijke teams van de R.K. Scholen ,,de Wegwijzer", de „Achtbaan", en ,,de St. Theresia- Bouw- en Qnderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Vooral uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! school" zondag 30 maart een wandel tocht door Soest. De leerlingen van de klassen 4, 5, en 6 deden hieraan mee. Er werd gestart bij de „Achtbaan" tussen 13.00 en 14.00 uur. De wandelroute liep richting Overhees waar de kinderen op „de Wegwijzer" een traktatie wachtte. De kinderen konden 2, 4, 6 of 8 kilometer lopen, waarbij ze telkens na iedere 2 kilometer bij kontröleposten een stem pel ontvingen. Ouders, vrienden, buren, bekenden en het kind zelf konden als „sponsor" optreden. Dit hield in dat zij tot maxi maal 0,50 een kilometer voor hun rekening namen. Het aantal gelopen kilometers x het ingezette bedrag moest aan het kind worden uitbetaald. Aangezien de meeste kinderen de maximale afstand van 8 kilometer liepen bracht deze aktie maar liefst 2565,26 opl Deze opbrengst wordt ter beschikking gesteld van Pater Schlooz, die in Madras India 1 direkteur is van het Centrum Voor Maatschappelijke Hulpverlening. Hij wil het pensionaat voor kinderen van melaatsen uitbreiden zodat zij er tot hun 15e jaar kunnén blijven en er onderwijs en verzorging kunnen ont vangen. Hierdoor zullen hun kansen in de Indiase maatschappij toenemen. Voor de kinderen van melaatsen is het namelijk bijna onmogelijk de bestaan de onderwijsinstellingen te bezoeken, daar zij door leerkrachten en leerlin gen zoveel mogelijk gemeden worden. Verwacht mag worden dat zonder al te veel strubbelingen binnenkort bij het NS-station Soest-Zuid een extra auto parkeerplaats zal zijn aangelegd. Daarvoor zal het braak liggende ter rein, waar vroeger het café Sonne- hoeck [nieuweweg/Parklaan] stond, gebruikt worden. Het terreintje zal geëgaliseerd worden en van een laag grint worden voorzien, zodat het geschikt is om een vijfen- twinügtal personenauto's van trein reizigers op te vangen. In de commissie openbare werken, welke maandagmiddag gehouden werd informeerde de heer J. van Poppelen (CDA) naar de stand van zaken met betrekking tot deze parkeerplaats en tot de voorzieningen aan de Ossen- damwegwoningen. De gemeente stelde indertijd een flink krediet beschikbaar voor het aanbren gen van dubbele beglazing. Wethouder Hoekstra deelde wat de geluidswering betreft mede dat er overleg gaande is met het Amersfoort- se bureau Dwars, Hederik en Verheij over een optimale toepassing van het geluidwerend materiaal. „Bovendien", zo zei de wethouder, „is het door de raad beschikbaar gestelde krediet nog niet door G.S. goedge keurd". Hij zegde toe de bewoners op korte termijn te informeren. Tenzij er alsnog een wijziging komt in de standpunten van Polynorm en de eigenaars van het pension Het Witte Huis, de gebroeders Van Kampen, moet er rekening mee gehouden worden dat het pand en de bijgebou wen van het Witte Huis vanaf 1 april 1981 niet meer zullen dienen als onder komen voor Turkse werknemers. Het contract dat Polynorm met de he ren van Kampen afsloot liep j.1. 31 december af. Er werden wel onderhandelingen gevoerd over een verlenging, maar die liepen op niets uit. De eigenaars van Het Witte Huis heb ben te maken met een terugloop van de bezetting: van 200 tot ongeveer de helft. Om de bezetting te verhogen kregen zestien Turken de gelegenheid hun gezinnen te laten overkomen. Daar maakten zij geen gebruik van. Als re den wordt genoemd het feit dat er te veel Turkse vrijgezellen op het terrein rondlopen. Van Kampen kwam daarop met het voorstel in de achter het hoofdgebouw liggende huisjes alle overgebleven Turken, ongeveer acht per eenheid, onder te brengen. Volgens de eige naars van het pension kunnen er tien man per woning worden onderge bracht. Dat voorstel werd door de Turkse werknemers verworpen en dat was er dan weer de oorzaak van dat Poly norm verder afzag van huur van het pension. Het betekent nu vermoedelijk wel dat de Turkse werknemers tegen volgend jaar maart zelf voor woonruimte zul len moéten zorgen. De ook voor de gemeente toch wat onverwachte problemen met de hoge waterstand in de wijk Overhees 2, is onderwerp van gedegen en ernstige studie bij de dienst van gemeente werken. Dit niet naar aanleiding van de krante- berichten of bewonersvergaderingen, maar ingevolge de vragen van de CDA-raadsfractie VERBOUWEN...? „Dat er klachten waren was ons onder meer via de wijkagent bekend", zo zei wethouder Hoekstra naar aanleiding van vragen van de heer J. van Poppelen in de vergadering van openbare weken, „maar van de kant van de bewoners is ons nog steeds niets gevraagd". v Desalniettemin was de gemeente toch maar met het onderzoek begon nen, waarin de gehele waterhuishou ding van het Soesterveen zou worden betrokken. Bekeken zal ondermeer worden of de sloten en duikers in het gebied wel goed functioneren en of het pompgemaal wel voldoet. De commissie krijgt op korte termijn het resultaat te horen. Foto: Herman van Dam Grote belangstelling op het inschrijf- bureau voor de vastenaktie-wandel- tocht Op Koninginnedag viert spullenhulp de opening van een nieuwe ruimte. De schuur die op het terrein erbij gebouwd wordt, zal dan officieel in gebruik genomen worden. Er is alleen nog één „probleempje". Er moeten nog een paar duizend gulden betaald worden. Daarom zal er naast de feestelijkhe den, zoals muziek, dansen, een rad van avonturen enz. ook een spullenraarkt zijn. Er zijn zo'n 20 marktkramen gehuurd, zodat ook Soesters die wat willen verkopen, een kraampje kunnen hu ren. Ook is het prima als mensen maar één ding kwijt willen. Dus als u wat wilt verkopen, kom op en neem even kontakt op. Er zal mogelijk ook een sprekershoek zijn, waar mensen die iets op hun lever hebben terecht kunnen. Graag van te voren even opgeven op tel. 18730 of een briefje naar Veldweg 1,4. Om de markt te laten slagen zijn er natuurlijk veel goede spullen nodig. Daarvoor houdt Spullenhulp zich van harte aanbevolen. Vooral boeken en platen zijn leuk voor de markt. Donder dag 17 en 24 april kunnen spullen worden opgehaald. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. - Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn Je hoeft er niet voor naar Hawaï te gaan! Want die toffe BLOESJES hebben we deze week als aan bieding staan. en vrijetijdskleding v.V\feedestraattlc tel.12424 Soest Op 2e Paasdag a.s. wordt in de Ichtus- kerk voor jong en oud een samenkomst gehouden van het interkerkelijk evan gelisatieteam Soest for Christ. Mede werking wordt o.a. verleend door Ds. Kievit, evangelisatiepredikant uit Er- melo. Het orgel wordt bespeeld door H. Hulshof. Voor de allerkleinsten is er weer een kinderoppas. Iedereen is hartelijk welkom, a,s, maandag 2e Paasdag om 10.00 uur in de Ichtus- kerk aan de Albert Cuyplaan. NAAM BEDRIJF Architectenburo Rob Dooyeweerd Accountantskantoor Bosman B.V. Brandsma Glas B.V. Branson Europa B.V. Centrilab B.V. Chemco Inc. Frejo B.V. Foxboro Nederland N.V. TEL.NR. FUNKTIE 21822 Administratief medewerkster 21909 Registeraccountant 18104 Assistent Calculator Administratief medewerkster 15551 10844 toestel 38 19844 Hermans Groep B.V. Aann.- en Wegenbouwbedrijf H. S. Hendrikse en Zn. B.V. Howson Algraphy B.V. KoksGesto B.V. Demmers en de Wolff B.V. Klöckner-Bamaco B.V. Lindner B.V. B.V. Mercurius B.V. Nederl. Kunststof Industrie „Soesterberg" Yves Rocher Nederland B.V. Assistente afd. Inkoop Sekretaresse Personeelsfunctionaris - HBO-niveau Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Afwegers (2 ploegendienst) Emulsiemakers (3-ploegendienst) Werkvoorbereider Calculator Metaaldraaier, Frezer, Plaatwerkers Bankwerkers, Ervaren spuiters, Hulpspuiter Samensteller(ster) voor instrumenten Operators/instellers Project-manager Project-engineer (HTS) Diverse medewerkers boekhouding Magazijnmedewerkers Inpakkers expeditie Mechanical engineer Orderbegeleider 10404 Direktiesecretaresse 16202 Laadschopmachinist 15216 19644 Auto Alblas B.V. 18944 17795 toestel 28 14551 b.g.g. 19973 10044 10144 toestel 45 19544 03463- 1647 21324 12334 Produktiemedewerkers Draaier/Freezer Medewerkster afd. Verkoop 18-22 jaar Administratief medewerker Directiesecretaresse Verkoop-administra teur Voorraad administrateur (M/V) Verlader/Heftruck Produktiemedewerkers Ploegbaas MTS-wtb-niveau Medewerker buitendienst HTS-wtb-niveau Datatypiste Cheffin data-entry Ass. magazijnbeheerder Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5