Een lekkere trui voor een fijne voorjaarsdag Paastournooi van Bed Stars weer vlekkeloos verlopen Dal EENMAAL GEZOCHT, BIJ BAKO OPEN HAARDEN GEKOCHT. 1 «t groei &n bloei Succesvolle lezing over Japanse tuinen nu ook in Soest Stijj •4 jut Red Stars jeugd erg sterk: Mevrouw van Herwaarden uit EHBO-bestuur Ie, 2< Soesi Kom\ «srl Vergadering gemeenschappeli j ke schoolraad De gevaren van de Varroa-mijt Dikke Boeddha andere Boeddha Openbaar fractieberaad Progressief Soest Hondje weg Hondje terug Achtste kla verj as wedstri j d van VVZ Glaasje op - toch gereden Niet bij Groeien en Bloeien alleen... Seniorenclub De Borg Geslaagd voor zwemdiploma brandjes <rr 13 12 Soester Courant van woensdag 9 april 1980 Showroom Burg. Gruttostraat 21 Geopend: vrijdag van 18-21 uur zaterdag van 10-16 uur Telefoon: 02155-19689 SOEST, h n Deskundige plaatsin Alleen bij BAKO OPEN HAARDEN Deskundi advies 't Maakt niet uit welke open haard of open vuur wensen u hebt. Bako zorgt dat uw wensen en ideeën in vervulling gaan. Bako is uw adviseur en specialist in open haar den, open vuren, schouwen, interne verbouwin gen, siermetselwerk, sierpleister, stukwerk en dekorpteister, plavuizen vloeren. Op dit alles geven wij 3 jaar garantie HHaAPE Jarenlang ervaring Uw wensen zijn onze specialiteit OPEN HAARD vanaf 2950.00 Het Hollands weer, met zijn plotselinge mooie maartdagen, zijn altijd weer net iets te kille april en zijn koele zomeravon den, leent zich bij uitstek voor een lekkere trui van fijn, zuiver scheerwol. Dankzij zijn natuurlijke scheerwol allervrien delijkst voor mensen. Of het nu een kille voorjaarsdag of straks een koele zomeravond is. Voor dit jaar is er in de Nederlandse winkels een uitgebreide collectie prachtige Bretonse besten en truien met een fijne structuur die weldadig is voor elke huid bij elke temperatuur. Ze zijn er in een uitdagende vloed van heldere en zachte kleurtonen. Knallende kleuren kleuren en sterke contrasten zijn deze zomer niet gewild. Terughoudende tinten overheer sen, blijkbaar omdat de heren - en dames dit jaar vooral indruk willen maken met hun zon-gebruinde huid zelf. Steeds meer mannen kiezen hun eigen wolpak Het aantal Nederlandse mannen dat zelfbewust en zeker van zijn eigen zaak op een nieuw pak afstapt en zuiver scheerwol kiest, groeit gestaag. Ze ker nu het kostuum - of dat nu net is of nonchalant - in de mannenmode van 1980 een belangrijke plaats in neemt. Blijkens een recent onderzoek van het Internationaal Wol Secretariaat kocht 42% van de Nederlandse mannen vo rig jaar een nieuw kostuum. En maar liefst 20% van die mannen kocht dat kostuum alleen. Zei een 31-jarige ge- enquêteerde: „Sinds een paar jaar komt er steeds meer duidelijkheid in mannenmode. Gelukkig. Als ik een winkel binnen stap, weet ik wat ik hebben wil. Dat is een lekker pak, dat goed zit en mooi blijft. Dat pak kies ik alleen en dat pak is van wol". Opvallend is het doorzetten van de vraag naar driedelige kostuums van zuiver scheerwol. Volgens cijfers van de stichting voor de statistiek kocht in 1975 één op de tien mannen (11%) een driedelig kostuum. Onderzoek van het I.W.S. leert dat vorig jaar al drie van elke tien mannen (29%) aan een driedelig pak de voorkeur gaven. Met als uitschieter de leeftijdscategorie 25 tot 34 jaar. Bijna de helft (44%) koos voor het „nette", driedelige pak, een uitslag die overigens overeenkomst met de trend. Want elegante, nette pakken zijn weer in. Ook in 1980. Zuiver scheerwol verovert meer markt De moderne consument wordt steeds meer materiaalbewust. Zeker als het om kleding gaat. Dat blijkt nog eens uit de verrassende cijfers van het Internationaal Wol Se cretariaat, waaruit voor de eerste helft van vorig jaar een belangrijke stijging van de Wolmerk zuiver scheerwol pro- duktie blijkt. Te midden van een groot aantal markt- sektoren waar nauwelijks of geen groei kon worden gemeld, ging de totale Wolmerkproduktie in negen belangrij ke landen van 88 miljoen naar 98 miljoen kilo, een stijging van 10%. België, Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Ja pan, Spanje en ook Nederland geven globaal hetzelfde beeld: een gelijk blijvende kledlngmarkt waarin het aandeel van zuiver scheerwol aanmer kelijk steeg. Met andere woorden: steeds meer consumenten kopen niet méér kleding, maar wél steeds be tere kleding, een trend die ook dit jaar lijkt te gaan doorzetten. Een lekkere Bretone trui van de Franse fabrikant Captain Corsaire Maandag 14 april, aanvang 19.45 uur, wordt in gebouw gemeentewerken aan de Lange Brinkweg een openbare ver gadering gehouden van de gemeen schappelijke schoolraad Soest. Aan de orde komen ondermeer verslagen van het dagelijks bestuur, de werkgroepen, de regionale schoolraad en de onder wijscommissie. De reacties op het werkstuk „schooltypen" van de werk groep Kennis en Vorming zullen be sproken worden en ook wordt het con cept Handleiding Oudercommissie deel 1 gepresenteerd. Vrijdag a.s. 11 april aanvang 20.00 uur, wordt in gebouw Eltheto aan het Drift- je een filmavond gehouden uitgaande van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland. Vertoont wordt een instructieve film over de gevaren van de Varroa-mijt. Voor de bestrijding van deze ziekte in de provincie Utrecht twee ziektenbe- strijdingsteams geformeerd, welke al le afdelingen zullen bezoeken. Daar naast worden er drie filmavonden ge houden waarvan één, vrijdag a.s., in Soest. Geachte redaktie. Naar aanleiding van uw artikel over restaurant Boeddha te Hilversum on der de kop „Hemels eten bij Boeddha" in de Soester Courant van 2 april j.1. wil ik opmerken dat er hierin een onjuist heid staat. Wat ik n.I. uit de bij het artikel geplaatste foto en de door u in het artikel beschreven symboliek van dat zogenaamde Boeddhabeeld moet vast stellen is. dat het hier in feite om een Chinees voorvadervereringsbeeld en -symboliek gaat. Hetzelfde konkludeer ik uit uw beschrijving van „een place- mat met de lachende, dikke Boeddha". Dergelijke beelden worden in het wes ten - veelal uit onwetendheid - nogal eens versleten voor Boeddhabeelden. Die beelden en afbeeldingen behoorden echter tot een geheel ander cultuur patroon (het vroegere Chinese) dan dat waartoe Gautama de Boeddha in ongeveer 600 v. Chr. in India aanzet gaf. Boeddha (het woord betekent „verlichte" en heeft betrekking op een wezen dat verlichting heeft bereikt) was en is het symbool van de totale onthechting van alle aardse genoe gens. Wat dat betreft is ook de naam van het restaurant wel erg ongelukkig ge kozen. Echte Boeddhabeelden vallen steeds op door hun houding en uitdrukking van sereniteit en ingetogenheid. Zulke beelden zijn in Nederland ook te be zichtigen, zoals bijv. de groep van vijf bronzen Boeddha-figuren (Japan 17e eri 18e eeuw) in het Museum voor Volkenkunde te Leiden. Het museum ligt ongeveer 3 minuten lopen van het centraal station. Misschien een idee voor moederdag, of zomaar een zon dagmiddag. Mevr. L. J. M. SILKENS Wiardi Beckmanstraat 312 Soest. Foto: Foto: Herman van Dam Het internationale paastoernooi, dat de Soester basketbalvereniging The Red Stars in het afgelopen weekeinde heeft georganiseerd is wederom bijzonder goed gestaag. Organisator Wim Bol werk kan terugzien op een uitstekende deelname, waarbij alle teams na af loop van hun toernooi met de opmer king kwamen voor volgend jaar weer bijzonder graag terug te willen komen. Wat tegenvallend waren de prestaties van de Oostenrijkse jongens. Het Duit se dames- en heren gezelschap wist wat meer partij te geven, doch echt meespreken in het basketbalgeweld kon men niet zodat de prijzen, die verdeeld werden in Nederland bleven. Wat de Soester vereniging zelf betreft kan het terugzien op een goed toernooi, waarbij met name bij de jongens jeugd sprake was van een uitstekend sukses, want zowel bij de jongens kadetten als bij de jongens junioren werden de Soester jongens eerste in een zeer sterk deelnemersveld. De jongens adspiranten moesten ge noegen nemen met een vierde plaats, terwijl de meisjes junioren vijfde wer den. Zowel het Soester herenteam als het damesteam wisten zich in de kruisfina les te spelen, doch verder dan een vierde plaats reikte dit niet. Uiterst spannend waren de finalewed strijden. Bij de heren werd dit slechts in de laatste minuut beslist in het voordeel van Cangeroes uit Utrecht, ten koste van Juventus uit Schiedam en bij de dames moest er zelfs een verlen ging aan te pas komen om de uiteinde lijke winnaar bekend te maken, het geen Zeemacht werd uit Den Helder, dat in de verlenging met 39-37 zege vierde over het Delftse DAS. De volledige uitslagen Dames 1. v. Zeemacht 2. DAS Delft 3. Juventus Schiedam 4. Red Stars 5. Barner TV Wuppertal 6. Cangeroes Utrecht 7. Jolly Jumpers Tubbergen 8. Raak Meubelen Den Bosch Heren Cangeroes Juventus Schiedam Akrides Velzen Red Stars Dunckers Hilversum Union Gmunden Oostenrijk Landslake Lions Landsmeer Barner TV Wuppertal Meisjes junioren Noordkop Voorburg Onze Gezellen Haarlem MSV Den Helder Red Stars Cangeroes Utrecht Raak Meubelen Den Bosch Jolly Jumpers Tubbergen Jongens junioren 1. Red Stars Soest 2. Cangeroes 3. Nashua Den Bosch 4. Raak Meubelen 5. Rabo Bank Gouda 6. Jolly Jumpers 7. Union Gmunden 8. Noordkop Den Helder Jongens adspiranten Landslake Lions OSG Utrecht DAS Delft Eén van de vele basketbalwedstrijden in Red Stars Paastoernooi 4. Red Stars 5. Raak Meubelen 6. Dunckers 7. Zeemacht 8. Cangeroes Jongens kadetten L Red Stars 2- Dunckers 3. DAS Delft Landslake Lions 5. Zeemacht Den Helder 6. Raak Meubelen 7. Jolly Jumpers 8- Cangeroes Op de jaarlijkse algemene ledenver gadering van de afdeling Soest van de EHBO, dinsdag 22 april a.s. nemen de dames M. van Herwaarden en C. van Kooten-de Zoete afscheid als bestuurslid. Zij zijn beiden aftredend en stellen zich niet herkiesbaar. Af tredend maar herkiesbaar zijn de da mes J. C. Verkade-Bodt en M. Wie mans- Hendriks Kandidaten voor de vacatures zijn me vrouw A. C. Jorna-van Waes en de heer A. Kudders. De vijftien punten tellende agenda vermeldt de gebruikelijke jaarver slagen van secretaresse en penning meesteresse; het verslag van de hulp verlening: de huldiging van jubile rende leden en de uitreiking van voor lopige diploma's aan de pasgeslaag den. De vergadering wordt in gebouw „Mid- delwijk" aan de Parallelweg gehouden en begint om 20.00 uur. „Progressief Soest" organiseert op dinsdagavond 15 april a.s. haar open baar fractieberaad in gebouw „Ge meentewerken" aan de Lange Brink- weg 77, de eerste kamer rechts in de hal. Telefonisch te bereiken onder nummer 13241. Vanaf kwart voor acht houdt de PS- gemeenteraadsfractie (Jan Visser, Leid je Tomassen en Jan Nuijten) hier haar politiek spreekuur voor iedereen die meer wil weten van of inbreng wil hebben in de raadsagenda van deze grasmaand en de andere politieke problemen t.a.v. het gemeentebestuur. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. GEVONDEN: 6 april. Duitse herder, klein van stuk, brede lederen halsband, vlooienband, aan halsband ketting met groen lede ren handvat. Inlichtingen Amivedi, tel. 10667, 6 april. Zwart/witte kater; rug en staart zwart, buik, poot en snoet wit; gevonden Klaarwaterweg; dood. 3 april. Vrouwtjes fazant; inlichtingen fam. Buitenhuis, Waldeck Pyrmont- laan 20, tel. 17852. 10 maart. Blauw/grijze kater, groene ogen, gecastreerd. Inlichtingen fam. v.d. Putten, Ceintuurbaan 22 huis, Bus- sum, tel. 02159-11960. VERMIST: Poes, cypers, zwanger, een jaar oud. Fam. Van Delden, Soesterberg- sestraat 118. Maandagavond 14 april a.s. wordt in het klubhuis van WZ'49, de achtste en tevens voorlaatste klaverjaswedstrijd van dit winterseizoen gehouden. In to taal worden negen wedstrijden gehou den en in mei komt de kampioen, zowel bij de dames als bij de heren uit de bus. Gezien de standen is nog niet te voor spellen wie de gelukkigen zullen wor den. Ook in het paasweekend werden weer enige autobestuurders bekeurd in ver band met „rijden onder invloed". Op de Molenstraat werd de 25-jarige B.p. aangehouden. P. weigerde, na de beide blaasproeven, de bloedproef. Op de Amersfoortsestraat werd een 30-jarlge militair uit Achterveld aan gehouden. De marechaussee handelde de zaak verder af. Op de Wieksloterweg werd een auto in de sloot aangetroffen. De wagen was verlaten. Aan de hand van het kente kennummer kwam de politie achter de naam van de eigenaar, maar hij werd thuis niet aangetroffen. AFDELING SOEST Op dinsdag 15 april wordt om 20.00 uur in het Medisch Centrum de reeks lezingen van Groei en Bloei afd. Soest verrijkt met een kijkje over de grenzen en wel over japanse tuinen in relatie tot het japanse landschap en kulturele achtergrond. Spreker is de heer P. E. Claringbould - tuinontwerper. Aan de hand van een prachtige dia-serie neemt hij U mee naar een land en volk, dat in kuituur en denken zo anders is dan wij in het westen. De nadruk van de lezing ligt op de japanse Zen-tuin en zijn symboliek en de japanse landschapstuinen o.a. die te Koyoto. De heer Claringbould besteedt eerst aandacht aan de achtergronden van het japanse denken en de uitvoering daarvan in kuituur, architektuur, godsdienst/tempels, bonzai, ikebana, het handschrift en het landschap. Hier door komen we dan terecht bij de Zen-tuin en de landschapstuin. De eerstgenoemde is in overeenstemming met de Zen-boeddhistische beschou wing, dat met door een (gedachte) wending soms een heel andere kijk kan krijgen op de dingen van het leven. Hieruit blijkt al dat er een geheel andere grondslag ligt in de Zen-tuin en de landschapstuin, dan in de westerse tuinen. De landschapstuinen zijn verkleinin gen van het japanse landschap. De japanse tuin is geen statussymbool of een middel om een tuiniershobby uit te leven. Het is een stukje natuur, al is het nog zo klein, waar men één kan zijn met die natuur en zodoende rust kan vinden. Ook in Nederland kunt U een japanse tuin bewonderen, dankzij het initiatief van Baronnesse van Brienen, de laatste bewoonster van Clingendael in Den Haag. Tijdens een grote reis door Japan aan het einde van de vorige eeuw, kocht zij de materialen zoals: lantaarn, thee huis, bruggetjes, stenen e.d., die per zeilschip via Kaap de Goede Hoop en Antwerpen in 1895 naar Clingendael in Den Haag werden gebracht. Het resultaat is een prachtige Japanse tuin geworden, die helaas door zijn kwetsbaarheid, alleen in de maand mei enkele weken voor het publiek geopend is. In het maandblad „Groei en Bloei" van mei 1977 heeft een uitvoerige beschrij ving van Clingendael gestaan. U zult na de lezing van de heer Claringbould zeker met andere ogen naar de japanse tuin kijken en er daardoor meer van kunnen genieten. De opening voor het publiek van de japanse tuin Clingen dael is afhankelijk van de weersom standigheden. Inlichtingen kunt U krij gen bij de Dienst de Gemeente plantsoenen in Den Haag, tel. 070- 889335 toestel 509. Bent U liefhebber - tuinbezitter of niet - kom dan dinsdag 15 april om 20.00 uur naar het Medisch Centrum - Nieuwe- weg 14 (hoek Smitsweg), Soest. Entree voor niet-leden 3,«. ff ff Sedert enige weken kent het dorps huis „De Borg" een seniorenclub, waarvan het lidmaatschap voor ieder een, die zich senior voelt open staat. Er is een voorlopig bestuur gevormd, waarvan de heer J. van Sierenberg de Boer het voorzitterschap waar neemt. Hij is voor informatie telefo nisch bereikbaar onder nummer 20719. De eerste aktiviteit van de jonge club is gepland op vrijdag 11 april a.s. Aan vankelijk stond er een dagvullend pro gramma gepland, maar dat is terug gebracht tot een kennismaking met het bowlen op die dag. 's Avonds tussen 19.00 en 21.00 uur. Aan het bow len zijn dit keer geen kosten verbon den. In deze oprichtingsperiode is iedere senior, ook allen die zich nog niet aangemeld hebben voor het lidmaat schap, welkom. Het is absoluut een vrijblijvende avond. Voor het A-diploma slaagden H. K. Afman; J. van Amsterdam; N. van der Baan; M. J. C. de Beauveser; J. N. van den Berg; A. Beyer; G. E. Bitterling; V. N. Bitterling; W. H. van Boeyen; M. D. Bruinvels; T. A. Croe- zen; M. W. van den Deijssel; B. C. M. van Dorresteijn; J. A. van Dorre- steijn; L. D. Drop; S. van Elteren; A. Gercama; M. A. W. Goossen; P. M. Haringsma; W. L. van der Heijden; C. A. M. van der Hengel; C. J. HoebéeJ. Janssen; J. Kareisen; P. I. Knol; P. Koldewijn; A. J. Kruithof; M. P. C. Kruithof; R. M. Lie; M. G. D. van Logchen; J. Lubbersen; C. A. van Luytelaar; K. H. G. J. van Meel; L. M. M. Melgert; L. M. van der Mey; W. Meijers; T. C. T. Nijenhuis; H. W. Pierik; M. L. B. Pouwen; L. M. Sattelmeijer; C. P. R. Thijssen; A. Verhage; M. A. P. Verhage-Swennen; N. A. Visser; A. van Vulpen; J. van Vulpen; J. P. IJsselstijn; M. G. J. Stavast; C. Veen. Voor het B-diploma slaagden: A. van den Berg; A. Boomhouwer; T. H. Demming-Goossens; M. Folkert- sma; M. E. Henkei; A. A. M. Janssen; N. J. W. R. Klaus; D. van Leek; J. G. van NifterikL. M. Noppen; R. R. Noppen; J. S. C. Nijenhuis; S. Pappot; T. Priester; B. Sönmez; J. S. Tebbens; B. M. Tool; I. Verbeek; S. W. van der Linden. Zowel in Soest als in Soesterberg kwam de brandweer in aktie voor een schoor steenbrandje. in Soest gebeurde dat in de woning van de familie H. aan de Beetzlaan; in Soesterberg in de woning van de familie K. aan de Oude Tempel- hi beide gevallen ontstond de brand door gebruik van de open haard. Bij gelegen! permarkt, in stratenloop i Als uitvloeis om dat festij aanleiding g kerend sport S.O. Soest 1 kant van het hand, zodat wachten, d£ perfect zal v Supermarkt sor en de neti In het jaar 1979 ken gekregen, r totaal werd er i kosten daarentef Daarvan kwam gulden van de gei De stijging van ten opzichte van is, volgens het ji week in de bes sproken werd, vo veroorzaakt door functiewaarderir verzoek van de werd doorgevoe rekening, die das met terugwerker 1976, vond in het Aan de gebouwt chanische instal waterzuiveringsii vorig jaar we zaamheden pla£ daarvan waren de wielen van (27.000 gulden); het terrein (9.35( van de draaispn tiebed (14.300 gu van de sluitrand (5.200 gulden). De in overleg me staat geplande F ding van de slibt 6000 vierkante r drainage na, vorij Na twee vergad jaar het besluit

Soester Courant | 1980 | | pagina 12