Krsna JAAR EF(FIIM) ta Entry TYPISTE listratiekantoor /errichten van loekhoud- werkzaam- jden. Soester Courant van woensdag 16 april 1980 i-entry afdeling vragen wij Foto: Goos yan der Wilt scht zal leiding gaan geven tatypistes. n\) voor deze afdeling nog lerling Nederland B.V. 113 - 3762 EP Soest 21324 Direktie café-restaurant „Soestdijk café-restaurant SOESTDIJK gaat een feestje vieren Bart Kooy: „Wij zijn aan de familie Verbeek veel dank ver schuldigd. Het zijn fantasti sche mensen die ons met alles op het paard hebben geholpen. De kansen die de familie Ver beek ons boden hebben wij met beide handen aangenomen". Wij, dat zijn Bart en zijn echt genote Ans. De laatste heeft er lange tijd voor nodig gehad aan het Horeca-sfeertje te wen nen. Met het veranderen van het karakter van de zaak is ook .zij geacclimatiseerd. Zeker weten echter dat haar rol als moeder en echtgenote een dui delijke hoofdrol is.. Niet alleen het karakter van de zaak, ook het decor en interieur zijn, sinds Bart en Ans het voor 'r zeggen hebben, grondig gewij zigd. Een fantastisch, in oud Hollandse stijl ingerichte feest zaal, werd in gebruik genomen, keuken en restaurant krijgen nog meer aandacht dan vroe ger. Dat laatste heeft te maken met het feit dat de omzet voor 80% bestaat uit grote en kleine maaltijden, terwijl drankjes de resterende 20% volmaken. Hoe dat te rijmen is met de uit spraak: ze eten je arm, ze drin ken je rijk? Bart Kooy: „In die uitspraak zit een grote kern van waarheid. Het is bij ons in de loop der tijden echter zo ge groeid. Keuken en restaurant zijn mijn grote hobby's. viceverlening betreft tegen woordig bijna uniek, ook aan dacht voor de vegetariër. Niet met de vrijblijvende medede ling dat er met zijn of haar wensen rekening wordt gehou den, nee een geselecteerd me nu tegen de acceptabele prijs van slechts twintig gulden. Ook de wijnkaart spreekt duidelijke en klare taal. Slechts vijftien keuzemogelijkheden, maar daar is dan wel een Ch.Prieure Lichne '73 Grand Cru Classé bij te ontdekken. Dat ontdek ken doen dan o.a. ministers, ambassadeurs en regerings ambtenaren. Ze krijgen geen voorkeursbehandeling. Wie „Soestdijk" als trefpunt voor een smakelijke maaltijd heeft gekozen is er voor 100% gast. Gast in een vooral opvallend gemoedelijke stijl. Niet de uit komst van de te betalen reke ning bepaalt hier de service. Geen klant die voor Bart Kooy en de zijnen een dubbeltje meer waard is. Een enkele keer ook trefpunt voor men sen die hun grote of kleine ver drietjes met Bart en Ans wel eens bespreekbaar willen ma ken. Wie ooit heeft gesteld dat bonafide Horeca-mensen niet zelden tegelijkertijd sociale en maatschappelijke werkers zijn kan in „Soestdijk" zijn ge lijk komen halen. Het is geen sprookje dat Bart er in is ge slaagd van alcoholisten geheel onthouders te maken en schijn baar gestrande huwelijken weer in de vaart te brengen. Ook café-restaurant Soestdijk. Vijf jaar geleden namen Ans en Bart de zaak van Oom Henk en Tante Rietje Verbeek over. Ze kregen vertrouwen en be schaamden het niet. Vrijdag a.s. gaat café-restaurant „Soestdijk" voor vrienden - kennissen en relaties tussen 20.00 en een nog nader te be palen sluitingstijd OPEN HUIS houden. Feestje vieren t.g.v. het eerste lustrum nieuwe stijl. Die avond zullen ook de Ajax clubliederen in de feestelijke ruimte schallen. Bart Kooy maakt ook wat dat betreft van zijn hart geen moordkuil. Het zij hem verge ven. Hoe komt een mens in de Hore ca terecht? Heel eenvoudig. Je gaat naar de lagere school, haalt vervolgens diploma am bachtschool en een diploma metselen. Niet meer, niet min der. Een onwaarschijnlijk ver haal en toch is het de 39- jarige Bart Kooy, eigenaar van café restaurant Soestdijk aan de Vredehof straat, zo vergaan. Een typische doe 't zei ver in de Soester Horeca. Op zichzelf ook weer niet zo bijzonder, want het café en restaurant- werk werd hem als *t ware met de paplepel ingegeven. Vader Kooy heeft een mensen leeftijd geoberd en was o.a. in de vroegere „eetfabriek Eem- land" een bekende en geziene verschijning. In hetzelfde etablissement liep zoon Bart al op 14-jarige leef tijd met dienbladen te jongle ren. Wat kleingeld verdienen en de kunst afkijken. Een mens weet immers nooit waar zijn toekomst ligt. Tot aan zijn mili taire diensttijd heeft Bart Kooy als ambulant kelner gewerkt. Overdag was zijn troffel het dienblad, met specie als ingre diënt. De keuze tussen de bouw en de Horeca werd definitief na zijn afzwaaien. Voormalig „Soestdijk-eigenaar" Herman Verbeek had Bart Kooy al ge ruime tijd in het vizier en bood hem een full-time funktie in zijn bedrijf aan. Over het solli citatie-gesprek vertelt Bart Kooy: „Toen wij het over al les eens waren zei Herman Verbeek iets wat ik mijn leven lang niet zal vergeten: Bart jongen zorg er voor dat je in dit vak nooit bang bent. Ik vra gen waar of dat goed voor was. Hij weer: ik zit hier nog niet zo lang maar per week geef ik twee of drie pakken slaag weg". Degelijke turbulente toestanden zijn in café-restau rant Soestdijk al lang verleden tijd. Bart Kooy verbeterde wat goed was en rekende af met alles wat het sukses van zijn funk- tioneren in de weg kon staan. Het proeflokaal en het hotel verdwenen, in 1975 bood He- man Verbeek hem de kans het bedrijf over te nemen. Foto: Goos van der Wilt Soestdijkook horeca Zolang ik in dit vak werkzaam ben heb ik naast koks gestaan en de kunst van het koken en maaltijden bereiden kunnen afkijken. Die voorkeur voor ko ken heeft wat mij betreft te maken met het feit dat je iets van je zelf brengt. Het is een stukje creativiteit". Die crea tiviteit komt ook tot uitdruk king in de spijs en wijnkaart. Weliswaar bescheiden van in houd maar in een samenstel ling die duidelijk maakt dat men in „Soestdijk" weet wat lekker is. Heel speciaal aan bevolen tournedos CAFE DE PARIS, waarvan wat de saus betreft alleen Bart Kooy en kel ner Brund Chirino het recept kennen. Opvallend, en wat ser- Foto: Goos van der Wilt Smakelijk interieur van „Soestdijk'

Soester Courant | 1980 | | pagina 11