Amerikaanse scouts bij Don Bosco Geerlof Stam opende Marlboro bocht Tennisbaan in bedrijfshal niet toegestaan R.O.-leden akkoord met verplaatsing kermisterrein Al meer dan honderd klaverjassers 25 Jeugdigen slaagden voor EHBO-examen VOOR AL UW SPORTEN Soester bedrijven sponsoren rally-rijders Burgerlijke Stand Openbare bijeenkomst Humanistisch Verbond De Tros" maakt gebruik A-junioren S.O.Soest zaterdag kampioen? Hoger winstsaldo Rabobank Soest van „De Borg" Pianist Willem Brons in Baarn Koffie-concert Dure scharensliep Expositie een sof Imkers bijeen Laatste kaartavond bij SEC Nieuwe zeges voor Cor Koster Hockey-heren terug in 2e klasse Zonde van uw goud Aaron Sassoon DE VRIES SOEST in „De Borg" Glazen voor verzamelaars Film: „De Verwording van- Herman Dürer" i SPORTHU/S D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Drie Soester bedrijven, Procar, Loodgietersbedrijf G. v.d. Pol en Pe- ko, hebben vijf equipes bestaande uit Noren en Denen, naar Nederland ge haald voor deelname aan de AMAC- Tulpenrally. Procar sponsort de Denen Morten Spi- ro en zijn navigator Else Yde, die in een Opel Ascona 2000 rijden. Peko I neemt de kosten op zich van de Noor se equipe Vjdar Christensen en Gu- nar Hansen, rijdend in een Ford Es cort RS 1600 en de Deense equipe Jens Ole Christiansen en Hans Jur- gen Aunsö. Zij rijden in een Opel As cona. i Van de Pol begeleidt twee Noorse equipes: de heer Birger Tangeland met Per Odvar Nyborg, eveneens in een Opel Ascona èn mevr. Randi Tangeland met Ellen Syberg. Me vrouw Syberg komt uit Denemarken. Dit duo won vorig jaar het West-Eu- ropese dameskampioenschap Rally- rijden. automatisch en diening en direct 2090,golfgebie- ilsterktemeter en ikelbare AFC en mming. Voorver- lentiebereik 5 - geringe harmoni- ?e tonen regeling nen regeling 10 kerARl890,uit- att bij 4 Ohm, 2 x idenvolumerege- ïververhitting en alering. Cassette o.a. frontloading, are Dolby B ruis- schakelaar.auto- iitARI790,hier- sn apparaten ge ld worden, ie complete col- atuur kunt u ook Postbus 4002, 3NA van te hebben, i I SOEST: WINKELKRING AN WEEDESTRAAT TEL. 02155-10344 gelegd voor de ama- door bijna iedereen GEBOREN: Peter Theodorus Henricus, zoon van P. H. van Nieuwburg en M. J. T. de Zoete. - Willem Bemhardt, zoon van C. van n en E. M. de Jong. - Timon Frerik, zoon van A. R. Kwant en S. Spoelstra. - Tamara Monica, dochter van G. F. Hut en J. W. Boute. - Gaby, t dochter van R. F. Scheffer en J. Ramselaar. - Vincent, zoon van R. Hulshoff en L. J. Knoppert. - Steven, zoon van J. Zijlstra en H. Eikelboom. - Mare Albert, zoon van M. van 't Hazeveld en S. M. Schriek. - Cora, dochter van A. J. van Slooten en M. H. den Oude. ONDERTROUWD: Franciscus Hendrikus Johannes Wol- I bers en Inge Maria Ruyter. - Henri Anthonie Faddegon en Hendrika Wil- helmina Maria van Asch. - Alfons van Toledo en Hendrina Maria Cornelia L Cochius. - Anthonius Cornelis Vreug- denhil en Anna Johanna Lambrechts. - L Albert Berend Huisman en Ingrid Cor- f nelia Gorter. - Johannes Cornelis Hen- drikus Bosboom en Maria Elisabeth Gelderman. - Hendrikus Wilhelmus Stalenhoef en Anna Maria Vermeer. GEHUWD: I Thomas ter Haar en Reintje Ruizen- daal. - Willem Lambertus Eugenius Houtman en Petronella van den Deijs- sel. - Johannes Wilhelm Pieter van I Vliet en Beertje de Wilde. - Hendrik Pieter Maria van der Kruijs en Catha- rina Maria Gerarda Gadellaa. - Johan- J nes Maria Kors en Gesina Maria Rem merswaal. - Antonie Hendrik van Vul- i pen en Mathilda Johanna van den Brink. - Cornelis Gerardus Mossing en Petronella Alberta de Jong. OVERLEDEN: Catharina Apolonia Maria, .van Eg- mond, wed. van W. van Doorn. - Antje Werkhoven, wed. van P. Haage. - Pieter Arij Kokelaar, echtgen. van Alida Schutz. - Doede de Jong, echtgen. van H. Mussche. - Karsje Gezina Catharina Bertha Bakker. - Henricus Gerardus Maria Taris, echtgen. van C. J. M. Peters. Tijdens een openbare bijeenkomst op maandagavond 21 april, om 8 uur, in restaurant van de Brink, Soesterberg- sestraat 122, Soest, zal het begrip vervreemding" nader worden be sproken door de heer Albert Nieuw- land. De heer Nieuwland is tandarts; studeert sociale wetenschappen en filo sofie en is tevens raadsman voor studenten. Het onderwerp vervreemding is een vrij ingewikkeld begrip. Vooraan staande denkers als Marx, Fremm en Marcuse hebben hier hun visie op gegeven. Naast de protestantse en katholieke visie zal de heer Nieuwland zijn huma nistische visie plaatsen. Soester Courant van woensdag 16 april 1980 13 adres vrouw/man geeft zich hierbij op als deelnemer aan het klaverjaskampioen- schap van Soest. Het inschrijfgeld \f 3,50) wordt betaald op vrijdagavond 9 mei, vóór het begin van de wedstrijd. Dit formulier kan ingeleverd worden aan de bar van het dorps huis ,,De Borg"; bij de heer C. Visch, Luytenaarpad 53 óf bij het bureau van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. Driemaal in de komende weken, maakt ,,de TROS" gebruik van het dorps huis ,,De Borg" voor avondvullende programma's. Dat gebeurt op maan dag 5 mei; dinsdag 20 mei en dins dag 17 juni. 5 Mei verzorgt de TROS het Bevrij dingsbal waaraan zullen meewerken Dixieland Allstars onder leiding van Frits Katee met zang van Jeanette Corday en de Chiva's onder leiding van Carel Caminada. Ron Brandsteder is de presentator. Het optreden is van 21.00 tot 01.00 uur en via Hilversum 1 wordt tussen 22.00 en 23.00 uur een rechtstreekse radio-uitzending ver zorgd. Dit bevrijdingsbal is uiteraard voor publiek toegankelijk. De uitzendingen van 20 mei en 17 ju ni betreffen het programma: ,,'s Lands Wijs, 's Lands eer"; een programma over Nederlandse componisten en tekstdichters. Op 20 mei is Pieter Goe- mans de hoofdpersoon en op 17 juni Joop Stokkermans. Medewerkende ar tiesten zijn Conny Vandenbos, Greetje Kauffeld, Loeki Knol, Robert Paul en een orkest onder leiding van Cees Smal. Op deze twee dagen is de grote zaal vanaf 's morgens elf uur in gebruik voor de repetities. Om 20.00 uur volgen de opnamen met publiek. J.I. zaterdag brachten Amerikaanse welpen en kabouters een bezoek aan de jubilerende St. Don Bosco padvindersgroep. De Amerikaanse scouts komen uit de gezinnen die in Soesterberg wonen in verband met de aanwezigheid van het Ame rikaanse Camp New Amsterdam op de vliegbasis. Dankzij het mooie weer werd het uit een vijftiental spelletjes bestaande programma afgewerkt op het plein bij de „basis" achter de Bonifaciusschool aan de Steenhoffstraat. Het geheel droeg de naam „Olymoics". Er waren geen winnaars, maar na afloop werden alle gasten bedacht met de jubileumbutton van Don Bosco en een vaan tje. Dit contact zal jaarlijks herhaald worden; plannen worden uitgewerkt om de banden te verstevigen. Don Bosco bezocht de Amerikanen al rond Kerstmis. Op de foto de verwelkoming van de Amerikaantjes door Marcelino Brakenhoff. Het zijn in zijn soort, vanwege de ex clusieve opdruk, min of meer unieke glazen, waarvan de „oplage" beperkt is. Glazen-verzamelaars, een ook al weer jaren bestaande hobby, kunnen voor de aanschaf terecht bij mevrouw D. Backelandt, Middelwijkstraat 44, tel. 17060 of bij mevrouw E. Stolwijk, Kruisweg 2, tel. 17113. De glazen worden door de leden van de groep ook (met toestemming van de politie) langs de deur verkocht. Het goede doel is duidelijk. Op uitnodiging van de Baarnse Muziek- kring geeft de pianist Willem Brons a.s. zaterdagavond, aanvang 20.15 uur, een concert in het N.P.B.-gebouw aan de Kampstraat. Hij speelt werken van Bach, Brahms, Haydn, Debussy, Van Beethoven en Franck. De leden van de compiissie ruimte lijke ordening zijn akkoord gegaan met het college-voorstel grote evenemen ten voortaan te laten houden op een terrein nabij de IVO-Mavo school aan de Koningsweg. Dat terrein is volgens de commissie van 2/3 van de inwoners van Soest centraal gelegen en de te verwachten overlast zal tot enkele keren per jaar beperkt blijven. De heer J. Nuijten (PS) vond het een goed plannetje al wil hij in de verre toekomst nog wel bekijken of bijvoor beeld een kermis niet op het toe komstig marktplein, in het nieuwe bestuurscentrum van Soest, gehouden kan worden. Mevrouw Korthuis (WD) zei zich in heel Soest geen ander centraal gelegen terrein te kunnen voorstellen, waar de te-houden evenementen minder over last zouden veroorzaken. En dan ging het uiteindelijk toch maar om enkele keren per jaar. Overlast voor de schoolgaande kinderen was er nauwe lijks, omdat alle festiviteiten pas na de schooluren geopend zouden zijn. Wethouder Menne rekende voor dat het vermoedelijk zou gaan om tweemaal per jaar een circusvoorstelling; een maal per jaar een kermis en ook eenmaal per jaar een evangelisatie bijeenkomst en eenmaal in de twee jaar een winkeliers manifestatie. „De omwonenden kunnen evenwei iedere keer dat een vergunning voor het gebruik van het terrein verleend wordt, via de AROB in beroep gaan", zei wethouder Menne. De commissie hoopte dat de omwonenden verstandi ger zouden zijn. In de omgeving van de Rubenslaan opereerde j.1. maandag een scharen slijper die aardige prijzen wist te maken. Voor het slijpen van een schaar vroeg hij 15,50 en voor het slijpen van twee scharen 32,50. Bij een Amerikaanse dame aan de Oranje laan berekende hij voor het slijpen van tien messen 132 gulden. Dankzij taai misverstanden kwam de betaling met 20 gulden rond, zij het met dreigemen ten van de scharensliep. De aan het woonwagenkamp gewijde tentoonstelling, welke j.1. zaterdag in het gebouw De Vangrail aan de Beetz- laan gehouden werd, is een regel rechte sof geworden. Slechts elf bezoe kers kwamen opdagen. De gehele ten toonstelling maakte een erg onverzorg de indruk, zodat de wegblijvers dit keer niets gemist hebben. Met het or ganiseren van dergelijke evenementen is men op deze manier aardig op de verkeerde weg. De Soester imkers komen a.s. vrijdag in gebouw De Rank aan de Soester- bergsestraat bijeen voor de laatste ledenvergadering van dit seizoen. Er komen wat zakelijke punten aan de orde,, zoals de „Reizen 1980" en de bestrijding van de bijenziekte. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. In het clubhuis van de voetbalvereni- ging SEC wordt a.s. maandag, 21 april voor het laatst dit seizoen gekaart; in wedstrijdverband tenminste. Op deze avond worden ook de namen van de beste kaarters van het gehele sei zoen bekend gemaakt. Ook deze laatste kaartavond begint om 20.00 uur en iedereen die iets met SEC op heeft en redelijk kan kaarten, is welkom. De veteraan-atleet, lange afstandloper Cor Koster (62) won j.1. zondag in Hilversum een wedstrijd over 20 kilo meter. Hij noteerde een tijd van 1 uur, 24 minuten en was daarmee in zijn klasse veruit de sterkste. Op Eerste Paasdag liep Koster een marathon in Antwerpen en ook daar zegevierde hij. Ondanks het bijzonder koude weer had hij voor de 42,192 km. slechts 3 uur, 11 minuten en 47 seconden nodig. Door een 0-0 gelijkspel tegen Culem- borg is het eerste herenelftal gepromo veerd naar de tweede klasse van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Het elftal is weliswaar geen -kampioen, geworden maar de .nu be reikte plaats in de competitie geeft recht op de promotie, in verband met een herindeling van de diverse klassen. Vorig jaar degradeerde het team. Ook het eerste dameselftal lijkt op weg naar promotie naar de derde klasse. De eerste van de twee te spelen promo tiewedstrijden tegen Maarssen werd met 2-1 gewonnen. Het elftal verkeert overigens in een glanzende vorm; na de gewonnen wedstrijd tegen Maars sen werd even later in de bekercom petitie tegen Alkmaar gespeeld en ook deze wedstrijd werd gewonnen (2-0). In deze competitie behoort het elftal in middels tot de allersterksten. De halve finale is nu bereikt. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het gebruik van een gedeel te van een bedrijfshal als tennisbaan niet kan worden toegestaan. Dit ge bruik is, voorzover de bedrijfshal in het Soester industrieterrein ligt, in strijd met het bestemmingsplan „Industrie terrein". Daarin is bepaald dat de grond en opstallen moeten worden gebruikt voor „industriële en daarmee gelijk te stellen doeleinden". Tegen het verbod van burgemeester en wethou ders tekende de heer J. Smeeing van het gelijknamige garagebedrijf aan de Koningsweg beroep aan. Dit beroep zal op dinsdag 22 april behandeld worden in de vergadering van de commissie voor de beroepschriften, welke om 16.00 uur begint. In zijn bezwaarschrift zegt de heer Smeeing dat het verbod de bedrijfshal voor de tennissport te gebruiken zou- moeten vastgelegd zijn in de gebruiks voorschriften van het bestemmings plan, maar die voorschriften ontbre ken. Nergens staat volgens de heer Smeeing expliciet dat het verboden is grond en opstallen te gebruiken in strijd met de bestemming. Het college spreekt dat tegen en ver wijst daarvoor naar artikel 11, lid 1 sub k van de voorschriften. De heer Smeeing tekent in zijn be zwaarschrift verder aan dat ongeveer Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn 16% van zijn bedrijf „zo nu en dan wordt gebruikt als tennisbaan". De betreffende hal (showroom) wordt voor 1/8 gebruikt voor personeels akti* viteiten: voor 1/3 deel voor zakelijke aktiviteiten en voor 1/3 ter beschik king gesteld aan derden. Er is derhalve volgens de heer Smeeing sprake van een multi-functionele ruim te; die tevens als reserve ruimte voor het bedrijf dient, terwijl niets het sportief gebruik door de werknemers van het bedrijf in de weg staat. Het derden-gebruik omvat nog geen 2% van de totale bedrijfsbegroting al is het dan zo dat door dit derden-gebruik het intern-gebruik door de werknemers wordt mogelijk gemaakt. Smeeing wijst er verder op dat ook „vrijstelling van beperkte aard" mogelijk is op grond van artikel 12 van de voorschrif ten. Het college vindt daarvan dat de vrij stelling kan worden verleend „indien dat uit een oogpunt van welstand noodzakelijk is". En volgens b. en w. betekent dat in de praktijk dat een vrijstelling van het gebruiksvoor schrift slechts zeer weinig zal kunnen .voorkomen. „De argumenten, die worden aange dragen om toch vrijstelling te geven zijn hier niet van betekenis. Zij hebben niets uitstaande met de welstand of technische redenen. Om die reden moet op het verzoek om vrijstelling afwijzend worden beslist", aldus het college. B.- en w. tekenen verder aan dat gebleken is dat de ruimte zeer regel matig door personen, die geen zake lijke binding met het bedrijf hebben, wordt gebruikt en dat dat in strijd is met de voorschriften. De ruimte heeft geen al te duidelijke relatie met het bedrijf, omdat inrichten van de zaal „enig werk" vergt. Al meer dan honderd klaverjassers hebben zich aangemeld voor deel name aan het klaverjaskampioenschap van Soest dat op vrijdag avond 9 mei a.s. in de grote zaal van het dorpshuis „De Borg" georganiseerd wordt. De deelname staat open voor iedere kaartster en kaarter, mits ouder dan 16 jaar. Door de nummer één, Jonathan uit Zeist, afgelopen zaterdag met 7-1 een kampioenschap afgepikt te hebben, gaan de A-l junioren van Soest zater dag a.s. bij overbuur SEC proberen dit kampioenschap binnen te halen. Bij winst is dat een feit en bij gelijkspel volgt een beslissingswedstrijd tegen Jonathan. Bij verlies is de kans verke ken. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Het j.1. zondagmorgen gehouden kof fie-concert in het dorpshuis „De Borg" trok onverwacht veel belangstelling. Zeker zeventig bezoekers woonden dit gratis concert bij. A.s. zondag, 20 april, volgt het twee de concert, verzorgd door het „Ane- mos-Quintet". Het bestaat uit Ria Hoeker, fluit; Corrie Kerkhoff, hobo; Henny van Eersel, klarinet en piano en Bea Moerbeek, fagot. Zij spelen werken van Elgar, Von Beckerath, Ge- orge Enes^o, Jacques Ibert, W. A. Mozart, Francis Poulenc en Leos Janacek. Het concert begint direct na afloop van de r.k. kerkdienst om circa 11.30 uur. Gedurende het concert is de kinder crèche open. Iedereen is welkom; er wordt geen entree geheven. Het winstsaldo van de Rabobank Soest is in 1979 vergeleken met 1978 met circa 12% toegenomen en bedraagt 349.035 gulden. Ook de algemene reser ve steeg en is nu 5.468.411 gulden, terwijl vorig jaar ruim 99 miljoen gulden aan spaargelden bij de bank gedeponeerd was, lö miljoen meer dan in 1978. Inschrijfformulier is.v.p. biokietters) naam en voorletter De St. Don Bosco padvindersgroep heeft long-drink glazen met speciale opdruk in de verkoop genomen. De opbrengst is bestemd voor de viering van het 50-jarig bestaan van de groep. De groep jeugdigen, die een cursus Jeugd-EHBO volgden bij de afdeling Soest van de Kon. Néd. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken, was zó groot, dat het aansluitende examen verdeeld over twee avonden, gehouden werd vorige week dinsdag- en donderdag avond. De Soester jongens en meisjes, in de leeftijd van tien tot zestien jaar, wer den in de kunst van het verlenen van eerste hulp door de jeugd opgeleid door mevrouw W. A. A. Meijer-de Graaff en mejuffrouw E. Holleman, beiden lid van de Soester EHBO. In het clubhuis „De Vangrail" aan de Beetzlaan werden zij geëxamineerd door de Soester kader-instructrice me vrouw J. C. Verkade-Bodt, waarbij leden van de afdeling Soest als „slacht offers" fungeerden. Enige bestuursleden van de afdeling Soest woonden het examen bij. Het diploma Jeugd-EHBO zal eerdaags uitgereikt worden aan de geslaagden: Mike van Beek, John Benschop, Peter Benschop, Barbara Braaksma, Sander Braaksma, Richard de Bruijn, Eloi van Dijk, Marcel Doorduijn, Christa Floot*, Pieter Floor, Bert van Geijten- beek, Esther van de Hoeven, Ron van Hornsveld, Hans Immerzeel, Otto Jan sen, Werner Jansen, Erwin Manshou wer, Bas van Os, Corrie Pouw, Diana Rasch, Linda Rasch, Esther Smink, Natalie Smink, Maarten Spek en Bri gitte de Wit. Alle kandidaten slaagden. In filmhuis Artishock draait morgen, aanvang 21.00 uur, de film „De Ver wording van Herman Dürer". Het is het verhaal over een 17-jarige jongen die voor een paar kleine vergrijpen tot enige weken gevangenisstraf veroor deeld werd. In de gevangenisbibliotheek leest hij de novelle „Aus dem Leben eines Taugenichts" en hij raakt zozeer in de ban van het verhaal, dat hij zich gaat vereenzelvigen met de Taugenicht. Die Taugenicht is een nietsnut uit principe en net als deze nietsnut gaat de 17-jarige jongeman op reis. Vanlie- verlee kan hij zijn voorstellingsver mogen niet meer beheersen en zijn omgeving ziet hem als een waanzinni ge. De balans en de verlies- en winstreke ning 1979 komen aan de orde in de algemene vergadering welke op don derdag 24 april a.s. in gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat ge houden wordt. Daarnaast zijn er twee verkiezingen: voorzitter J. R. van Poppelen is aftre dend, maar herkiesbaar en notaris M. H. A. van Veeren is aan de beurt om af te treden als lid van de Raad van Toezicht, maar ook hij kan herkozen worden. De vergadering begint om 20.00 uur. Bij het begin van het raceseizoen opende Geerlof Stam jr„ de Nederlandse Renault Kampioen 1979, op het Circuit van Zandvoort de nieuwe Marlboro bocht. Onder grote belangstelling van voornamelijk officials kraakte Stam met zijn Renault 5 Alpine het van piepschuim ge maakte Marlboro reclamebord. Eerlijkheidshalve zij vermeld dat de Nederlandse Formule II coureur, Huub Rothengatter, Stam voorging en een aan merkelijk kleiner gat in het piepschuim reed. Inzet is de wisseltrofee (zie foto) beschikbaar gesteld door onze krant. De hoofdprijs, een dames- of herenrijwiel, komt van de Rabobank Soest- de tweede prijs bestaat uit levensmiddelen voor een bedrag van vijftig gulden te besteden bij Albert Heijn Soest en de derde prijs is een platenbon ter waarde van 25 gulden, beschikbaar gesteld door Radio Schoemaker. Alle deelnemers ontvangen een oorkonde. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Er zullen „dne boompjes van zestien" gespeeld worden volgens het „Amsterdams systeem". De partneraanwijzing per ronde geschidt door loting. Bij gelijke eindstand wordt een beslissingswedstrijd gespeeld.

Soester Courant | 1980 | | pagina 13