50 jaar geleden in Soest Hoer niets een 40 plus Edammer Rass Festival van kampioenen en verrassingen bij SW/Stam «S5 :§§gf Weidevogelactie voor de Eempolders loopt goed VVV nieuws „Chataqua in De Vrije Teugel JOS IWORTMANN Gehannes... Volleybal: Poppenkast „Dijn" in Artishock W Ter gelegenheid van de inhuldiging van onze nieuwe koningin Beatrix ontvangt Het Kaashuis is goedkooper Edammer Kaas GRATIS 1 Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray 1 2 Nu óók voor dames 1 m mLl herenkleding s 8 Wilson Glenny - Vico - Bleyle - LaCoste den- Toneeluitvoering in „De Borg" Bingo „de Borg" Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool H. Wegerif klaverj askampioen van VVZ 14 15 Soester Courant van woensdag 16 april 1980 15 Tot en met 20 april kunt U nog naar de Internationale Huishoudbeurs in de j Rai te Amsterdam. Aandacht is er o.a. voor mode, veiliger wonen, zelf muziek j maken in de Huishoudbeurs Music Hall, vakantie en viewdata, Geopend van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Op zaterdagavond en zondag avond gesloten. Entree 7,50 p.p. Op za. 26 april zal om 17.00 uur op de Dam te Amsterdam het startschot vallen voor de 5e Internationale Mara thon Amsterdam. Vele gerenom- 6 meerde atleten uit binnen- en buiten- land zullen dan beginnen aan het I trajact van 42.195 meter. Er is ook een I rekreatieloop aan verbonden. De deel- 7 nemers hieraan starten rond 17.10 uur j op de Dam, en lopen dan een 21,5 km. lang traject naar Amstelveen. Vanuit Amstelveen rijden er bussen terug naar de Dam. I In de Zuiderkerk te Amsterdam is van 14 april t/m 17 mei de tentoonstelling „Vervolging" te zien. Het is de officiële Nederlandse expositie die een plaats zal krijgen in het Poolse Staatsmu- seum te Auschwitz. De Stichting Jazz in Amersfoort h heeft wederom een 12-urige Jazz- marathon georganiseerd, op zondag 20 I april. Aanvang 14.00 uur in De Flint; t Zaal open 13.30 uur. Prijs 30,- passe- upartout; 20,- donateurs St. Jazz. Kinderen tot 12 jaar onder geleide t gratis. Het programma kunt U gratis afhalen bij de VW. De presentatie is van Meta de Vries, Lex Lamme en I Edwin Rutten. t Het Instituut voor Natuurbescher- L' mingseducatie houdt op zo. 20 april een I natuurwandeling door het Lockhors- terbos. Er is een rondleiding met deskundige voorlichting van een na- b tuurgids. De duur van de wandeling is l1/^ a 2 uur. Vertrek 14 uur vanaf Lockhorsterweg (hoofdingang bos). I Deelname kosteloos, i Tot en met 26 mei kunt U naar de nationale bloemententoonstelling Keu kenhof te Lisse. Ook de kassen zijn de I moeite waard met o.a. een overdekte tuin, duizenden tulpen, de amaryllis- kas, een foto-tentoonstelling van het Wereld Natuur Fonds, een informatie stand van de Bloembollenraad en na tuurlijk prachtige staaltjes van bloem- sierwerk. Geopend dagelijks van 8.00- 20.00 uur. Prijs 6,-; kind. t/m 12 jaar en pas 65 3,-. Op woensdag is het gezinsdag; ouders mogen hun kinderen tot 12 jaar gratis meenemen. Op 26 en 27 april zijn in Rotterdam aan de Koningshaven de open europese kampioenschappen tandem-windsur fing, tevens lange afstand duikers- zwemmen, catamaranstijlwindsurfing en parateam demonstraties. Op de Amstel te Amsterdam zijn op 19 en 20 april de roeiwedstrijden Skiff- head., 11-15 uur. Op 22 en 23 april zijn op de Amstel de roeiwedstrijden Heineken vierkamp. Za. om 13 uur; zo. 12 uur. Op 30 april zijn op de Amstel de roeiwedstrijden Head of the river. Van 11-15 uur. Elke woensdag- en zaterdagmiddag speelt in de Koppelpoort te Amersfoort het poppentheater Toermalijn de voor stelling „De hoed van tra de trof voor kinderen vanaf 5 jaar. Prijs 4,50. Op 20 april komt in de Blauwe Zaal te Utrecht het kinderprogramma „Met de poppen gooien", een programma rondom de populaire kinderboeken schrijver Guus Kuyer die zojuist is bekroond met de Staatsprijs voor Jeugdliteratuur. Voor kinderen vanaf 7 jaar. Aanvalïg 15.00 uur. Op 18 april is in muziekcentrum Vredenburg te Utrecht een optreden van Elvis Costello. Prijs 20,-. Op 20 april om 14.30 uur speelt het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. diri gent Cornelius Dumbraveanu in het muziekcentrum te Utrecht. Een fami liematinee, gepresenteerd door Willem Duys. Prijs 10,-; pas 65 7,50 en cjp 5,-. Op 22 april geeft het Utrechts Symfonie Orkest een Dubbelconcert in het mu ziekcentrum Vredenburg te Utrecht, m.m.v. diverse solisten. T.V. opname door de AVRO presentatie Willem Duys. Aanvang 20.15 uur. Prijs 12,50; 65plus 9,50; cjp 7,50. Op za. 19 april is op de Kunstijsbaan te Utrecht aan de Missisippidreef een Antiekbeurs. Van 11-22 uur. Op vr. 25 april-is op de Kunstijsbaan te Utrecht een Internationaal Danstoer- nooi. Aanvang 19.45 uur. Voorverkoop van kaarten VW Utrecht. Van 25 t/m 27 april is in de Expohal aan de Soestdijkerstraatweg te Hilversum een antiekbeurs. Vr. 19-22 uur; za. en zo. 14-22 uur; ma. 11-18 uur. Op 29 april is een optreden van Paul van Vliet in Schouwburg Gooiland te Hilversum. Aanvang 20.00 uur. Prijs 14,- t/m 25,-; cjp/pas 65 8,- t/m 12,50. Alhier te reserveren. Filmhuis Artishock aan de Steenhoff- straat 46 te Soest draait op do. 17 april de film „De verwording van Herman Dürer", onder regie van Leon de Winter. De film is in kleur en duurt 120 min. Aanvang 20.30 uur. Prijs 4,50; leden, enz. 3,50. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op za. 26 april weer de basketbalshow van The Harlem Globetrotters. Aanvang programma 20.00 uur. Inloop publiek 19 uur. Einde plm. 22.30 uur. Prijs 20,-; jeugd t/m 14 jaar en 65 plus 10.-. Op do. 17 april wordt in de Mariakerk aan de Nieuwerhoek te Soest een concert gegeven door de gospelgroup „The Messengere" o.l.v. Peter J. Hout zagers, in een programma van gos pels, spirituals en folkloristische liede ren. Aanvang 20.15 uur. Toegang 5,-; cjp/pas 65 3,50. Optredens in het Concertgebouw te Amsterdam. Op ma. 5 mei zal Don Mclean een optreden verzorgen. Aan vang 20.15 uur. Toegang 25,-; 30,- en 35,-. Op maandag 12 mei geven de Stylistics een concert. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijzen: 20,-; 25,- en 30,-. Op vr. 16 mei treden Billy Preston en Syreeta op. Aanvang 20.15 uur. Toe gang 25,-30,- en 35,-. Voor al deze concerten kunt U hier reserveren. De Soester Kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te zoeken dat hem/haar bevalt, de bon is immers 6 maanden geldig. Om een ander een plezier te doen kunt u fijn een kadobon kopen. De Soester Kadobon doet ook wonderen. Zaterdag 19 april zijn jongens en meis jes van 16 jaar en ouder welkom op boerderij „de Vrije Teugel". In samen werking met de wijkvereniging Over- hees wordt er een muziekavond geor ganiseerd. De Soester formatie Chata- qua treedt dan op voor „eigen" pu bliek. Deze groep draait ongeveer drie jaar en in die tijd is er veel van bezetting gewisseld. Met de nieuwste samenstelling zijn de optredens aan merkelijk verbeterd en „Chataqua" is in staat gebleken een swingend publiek een avond lang op de vloer te houden. Het repertoire is grotendeels van eigen hand en omvat veel funk en rock. De nummers worden meestal in groeps verband gemaakt en daarbij spelen de favorieten van de groepsleden natuur lijk een rol. Favorieten zijn bijvoor beeld: Santana, Dire Straits, The Who, Yes, the Police, Eagles etc. Het belooft dus een prima avond te worden waarmee de boerderij en de wijkvereniging hopen tegemoet te ko men aan de wensen op muzikaal gebied van de oudere jeugd. Zaal open: 20.00 uur. Begin optreden Chataqua: 20.30 uur. Einde optreden: 23.45 uur. Entreegeld: 2,50 per per soon. Kinderen vanaf 4 jaar kunnen tijdens het Soestock-festival terecht bij de Artishockpoppenkastgroep „Dijn". Gerda Goossens en Hansje Prinsen spelen twee stukken die speciaal ge schreven zijn voor de Boekenweek 1980. Voor de pauze: „Jan Klaassen doet het huishouden" en na de pauze: „Jan Klaassen en de boef". Uiteraard speelt Katrijn ook een be langrijke rol in dit fantasiegebeuren, De voorstellingen vinden plaats in de theaterzaal op zondagmiddag 20 april en op zondagmiddag 27 april. Beide keren om 2.30 uur. Toegang 2,-. Mevr. A. G. van der Lugt-Bijlsma iedere vaste gast van Boutique Classique een fraai oranje kaarsen kransje van zijden bloemetjes Verderzijner: 0RANJEKAARSEN ORANJE SERVETTEN IN DOZENp ORANJEZIJDEN ROZEN ORANJE KUSSENTJES ORANJE LAMPEN ORANJE BLOEMSTUKKEN Maak de komende weken uw huis eens gezellig met oranje. De boutiques worden aan de buitenkant fraai versierd door bloemisterij Geytenbeek. Soest, Kerkstraat 7a, 9 en 9a - Kerkpad Z.Z. 160 - Telefoon 15758 De gehele week geopend tot half 6, zaterdags tot 5 uur. Jonge volvette kaas R.M. p.p. 49 cent Oude volvette kaas R.M. p.p. 68 cent, per 3 pond 1.80 Edammer kaas 40 plus per stuk f 1.90 Rookvleesch per half pond 25-35 cent Roomboter Hollandsche R.M. per pond 89 cent 5 pond Witte Suiker 88 cent W GRATIS kan ieder raden naar het gewicht van de 6 kazen in de etalage. Hij of zij, die het juiste of meest nabij komende gewicht aangeeft, ontvangt een Burgen). Grothestraat 45-47, Telefoon 2040, Soestdijk 18 April 1930 Uit de raadsvergadering: 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raads besluit d.d. 11 November 1929 No. 918 inzake over name van de Melmpont, en in dienst treding van A. P. Butselaarals veerman. De heer Doorman vraagt of B. en W. hebben overwogen om veergelden te heffen. De voorz. wijst er op, dat Butselaar tot heden in dienst van Amersfoort was. Nu Amersfoort niet meer de zaken voor de Eem regelt, moet Butselaar in dienst der gemeente Soest overgaan. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 15. Behandeling van het adres van de afdeeling Soest der Vereeniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland, verzoekende het steken van heideplaggen en het afmaaien van heide op gemeen te-gronden niet meer toe te laten. In tegenstelling met het voorstel wenscht de heer Busch de heide aan de oostelijke zijde van de Soesterbergschestraat voor plaggen halen te bestemmen. De westelijke zijde kan dan voor de bijen bestemd worden. De heer Hilhorst meent, dat de westelijke zijde voor de bijen niet slecht gekozen is, doch wenscht het rijk dan ook te verzoeken, daar geen gelegenheid meer te geven voor het halen van plaggen. Het voorstel van B. en W. om de westelijke zijde voor de' bijenhouders te reserveeren, wordt hierna goedgekeurd. De vergadering wordt hierna ge schorst, terwijl de raad in officieuse vergadering overgaat. Waar punt 9 (verbouwen raadhuis) aan het einde der openbare vergadering zonder eenige bespreking wordt goedgekeurd, kan veilig worden •aangenomen, dat men het in de officieuse vergade ring over dezen verbouw was eens geworden. Voor kaas-liefhebbers Degenen, die gratis in het bezit van een 40 plus Edammer kaas willen komen, gaan naar het Kaashuis van den heer Vervat, Burg. Grothestraat 45-47, waar men zonder eenige verplichting raden kan naar het juiste gewicht van zes groote, in de etalage liggende kazen. Voor verdere bijzonderhe den zie men de advertentie in dit blad. Inbraak met diefstal In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd ingebroken in de R.K. Lagere School aan de Beetzlaan. Verschillende kasten werden vernield en alles werd overhoop gehaald, terwijl eenig geld wordt vermist. De politie heeft de zaak in onder zoek. Hoelang zal onze molen nog draalen Een armzalige bouwval, de voet van den „Wind hond" staat als aanfluiting op de Eng. Dien aardigen molen heeft men gaande weg zien aftake len. Er is over gesproken, dat het jammer was, als die molen zou verdwijnen. Maar daar is het bij gebleven. Er is niet gehandeld. Er is niet gepoogd, zakelijk gepoogd dien molen als monument te bewaren. En nu schijnt het met onze laatsten molen den zelfden weg op te gaan. De eigenaar Mulders loopt met plannen rond ook dezen windvanger te ontmaskeren. Hij denkt den omloop en de wieken te sloopen en den romp als pakhuis te behouden. De groote motor, die nu reeds bij windstilte helpt, kan al het graan wel malen en waarom dan die hooge kosten van onderhoud aan den molen gespendeerd. Zoo redeneert de zakenman. Maar mag de idealist, hij die nog iets voelt voor het dorpsschoon van Soest, dat bij den dag slinkt gedoogen, dat onze eenige molen verdwijnt? We zeggen neen. Er moet gehan deld worden vóór het weer te laat is. Voor ons gemeentebestuur is hier een taak. Zij dient zich op de hoogte te stellen van de ernstige geruchten, neen feiten en maatregelen te beramen, om onze eenigen molen te behouden. Het kan nog. Laat het tweede kalf niet verdrinken. Oproep Aan alle ingezetenen, die tot het welslagen van een einde Mei a.s. te houden bazar willen medewerken ten bate van een Ziekenauto, voor de Vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken", afd. Soest. Eert collecte en concertavond hebben ongeveer 1/4 van het benoodigde kapitaal opgebracht. De com missie doet daarom nogmaals een dringend beroep op Uw aller medewerking. Inzendingen van allerlei aard zijn welkom, zooals handwerken, kunstvoor werpen, houtsnijwerk, giften in natura, enz. enz. Onderstaand dames-comité, hiertoe door de com missie aangezocht, is gaarne bereid Uw,e inzendin gen in ontvangst te nemen. Het Dames-comité Mevrouw Deketh, Beukenlaan 1. Mevrouw Dr. de Vos, Lindenlaan 16. Mevrouw Dr. Donker, Middelwijkstr. 22. Mevrouw Ds. v. Schaick, Herv. Pastorie. Mevr. Ds. v.d. Spek, Beethovenlaan 2. Mevr. E. M. Breure, Kerkpad N.Z. Mej. S. J. M. Rupert, Steenhofstraat. Mej. Alkema, Driehoeksweg 4. Mej. Chr. A. Hille, Rembrandtlaan 21. Mej. R. J. v. Doornik, Kerkpad Z.Z. 20e. Mej. M. v. Herwaarden, Torenstraat 1. Excursie Zaterdag hebben de leden van de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging alhier een excursie ge maakt naar het Hoenderpark „De Rading" onder Maartensdijk. Te circa half drie vertrok men per rijwiel van hotel de Grift aan de Utrechtschestraat. Dank zij 't mooie voorjaarsweer is een en ander een gezellige en tevens leerzame middag geweest. UIT DE ADVERTENTIËN: GROOTE KEUZE SJAALKRAGEN; ook met jabot, vanaf 80 ct. Kantjes om langs kraagjes te zetten, 7 cent per el. Kousen in alle nieuwe kleuren. G. Klein, Heuvelweg 2A. NET MEISJE gevraagd, v.g.g.v. Salaris 7,- per week. Br. fr. onder no. bureau van dit blad. TE KOOP zo goed als nieuw mandoline voor dén prijs van 7,-, Beetzlaan 12, Soestdijk. MENU: Garnalen 20 ct. per ons; gerookte zalm 70 ct. per ons; dikke gerookte paling 2,- p.p.; gebakken bokking 5 cent per stuk, garnalen croquet- ten 15 ct.haringsalade 10 cent per ons; uitgesneden spekbokking 15 cent; stokvisch 80 ct.; echte rivier zalm 90 ct per pond; heerlijke gestoomde Harder wijkers 4 ct. per stuk. Eerste I Jmuider Vischhandel, Van Weedestraat 44. Het meest gerenomeerde adres in Soestdijk. Dagelijksche bezorging. 00 Q) u =3 X" CD O O CD Bi Iwj unilcrs! 3T (A 09 k- o O X Tel. isu8 F l\ansTk\.\T6s baakn' CO o O c_d Er wordt door het publiek instemmend gereageerd op de onlangs door de Vogelwacht Utrecht en Vogelwerk groep Het Gooi e.o. gestarte actie „Redt de weidevogels in Eemland". Binnen enkele dagen na de start van de actie hebben natuurbeschermers 14.000 folders in de regio verspreid. Velen beantwoordden de actie door daadwerkelijk en financieel hun steen tje bij te dragen. Uit de binnengekomen correspondentie blijkt dat de weidevogelachteruitgang in de Eempolders niet alleen de na tuurbeschermers erg „hoog" zit, maar ook de bevolking in het Gooi en de provincie Utrecht. Op maandag 14 april bracht de nieuwe minister van Landbouw, de heer Braks, een werkbezoek aan de Eem polders bij Amersfoort. Voor dit ca. 7500 ha grote gebied is een landinrich tingsplan in voorbereiding. De vogel werkgroepen hebben de minister bij die gelegenheid hun wensplan voor de landinrichting aangeboden. Dit wens plan is een compromisplan waarin de belangen van landbouw en natuurbe scherming evenwichtig zijn afgewo gen. Dit plan voorziet in de inrichting van twee of drie weidevogelreservaten van totaal ca. 800 ha. Daarvan kan de helft in eigendom en gebruik blijven van boeren die dan hopelijk wel bereid zijn om deze grond, uiteraard tegen een vergoeding, extensief te gebrui ken. Omdat ook de zogenaamd „kriti sche" weidevogels zoals kemphaan en watersnip zich moeten kunnen herstel len van de klappen die zij de afgelopen jaren kregen, zal de overige 400 ha., in eigendom van natuurbeschermings organisaties, reservaat moeten wor- De natuurverenigingen hebben met verbazing geconstateerd dat de bouw van nieuwe boerderijen uitgebreid wordt gesubsidieerd. Men wil op die manier wel 50 boeren het wijdse Eem- polderlandschap inlokken. De verbete ring van bestaande agrarische bedrij ven - waar ca. 300 boeren belang bij hebben - komt echter hooguit in aan merking voor een schamele rente subsidie. De nieuwe boerderijen dienen volgens de vogelwerkgroepen te wor den geconcentreerd langs de randen van het gebied en nabij de Eemoevers. De beide vogelwerkgroepen betreuren het overigens dat het beleid van de rijksoverheid de boeren en de natuur beschermers tot rivaliserende groepen maakt. Zolang de rijksoverheid door gaat met het stimuleren van de zuivel- bergen, de eenzijdige landinrichting en de uitstoot van arbeid uit de landbouw, zal de stand van de weidevogels afne men. Dat dwingt de vogelwerkgroepen tot het voeren van de actie „Redt de weidevogels in Eemland". De actie kan worden ondersteund door storting van een bedrag in het fonds voor de bescherming van de weidevogels in Eemland, giro 256070 t.n.v. Actie Redt de weidevogels te Nieuwegein. Bedenk daarbij dat lm2 vrije grond al gauw 4,- a 5,- kost, dat een stuk land van 100x100 m al 10.000 m2 is en dat het beheer van 1 ha per jaar honderden guldens kost. De opbrengst wordt ge geven aan de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten ter gelegen heid van het 75-jarig jubileum. Natuur monumenten bezit in Eemland pas 33 ha en is bereid de opbrengst te beste den aan verdere beschermingsmaat regelen voor de weidevogels in deze polders. In de grote zaal van het dorpshuis „de Borg" speelt de Baarnse toneelgroep Karakter zaterdag 19 april a.s. de thriller „Als de klok... waarschuwt". Het stuk speelt zich af op een oud Fries kasteel, waarin het spookt. De regie is in handen van Hans Pijpers, die ook het decor ontworpen heeft. Voor de begeleidende geluiden en muziek zorgt" de Baarnaar Skip van Rooi. Verder spelen mee Tini v.d. Meent (mevr. Brouwer; Kees Rottier (kapitein Brou wer) Theo Manten (oude Sinne); Joke de Graaf (Wietske); Meta Manten (Babette); Wim v.d. Hoeven (boots man) Wim Rottier (dokter van Gént) Nel Hoonhorst (Freule van Sminia) en Andries Scharroo (verstekeling). De Soesders kenne op un end hoast wel zegge: ,,Doar hejje Hannes ok weer met z'n ge- zanoanik over 't nieuwe Road- huus en Pliesieburo. Geliek hebbe ze. D'r sting een mooie plaatte grongd in de kraant met alle plaanne d'r op en ik aal blie weze. Ik daach, noeng komp ut ter vaan. We beleve ut nog. Ik zaag daat de groote kuul an de Daalweg aal dichtge gooid wier. Daat goat weer niet goed, maanne!eerst dempe, strak- kies mot ut ter weer uut veur de fundoamente. Licht groave ze d'r daan weer un aander gaat noast om 't zaand weer kwiet te roake. Ak ut zo bekiek daan kaan daat aallemoal nog baar laang dure. En ik haad een tied ele- je aal an de Road ezeid: ,,Jonges bestel de steejne en de daakpaanne moar vaast". Moar noeng verneem ik daat- ter eerst noggus weer een stuk bie 't ouwe Roadhuus ane- spiekerd wordt. En woar blie- ve de auto's vaan de aamte- noare daan weerZeker aach- ter 't V.V.V. huus. Gelukkig hewwe doaro een stoplicht, aanders kwoame ze aaltied te loat op ut waark. Veur de nieuwe anbouw hebbe ze ok weer aandere stoele en toafels noödig. Hoe bestoat ut! Straakkies paasse die weer niet in de plaanne veur de Daalweg en daan kaajje ze weer oprume. En wullie moar een smaak be- laasting betoale. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge: Goat de eerste woensdaag vaan de moand met aalle woages vaan gemeengtewaarke moar us laangst de stroate kieke. D'r stoat zaat bie waajje zo ken gebruke. Ik zaag d'r ongderlest ok nog naachtkaassies bie. Kaajje ok wel oploaie, die ben maakkeluk as de aamtenoare motte overwaarke. HANNES VAN DE NENG. De wijkvereniging „Overhees" or ganiseert samen met „de Borg" een vakantie-bingo, welke op zaterdag 26 april, en niet zoals eerder vermeld op vrijdag 18 april, gehouden zal worden. Er zijn vele aantrekkelijke prijzen te 'winnen. Tijdens de bingo-avond is er- een live-optreden van een bekende artiest. ERKEND M. LOS VAN LENNEPLAAN 47 - F.N.O.P VAMOR TELEFOON 16621 Een sensationeel verlopen week bij SVV/Stam. Donderdag werd Dames 4 kampioen van de 2é klas. Dit is de 5e kampioen op rij. Een grandioos succes. Een grandioos succes behaalde dames 2 door van Supralux-DOS een punt af te snoepen. Dames Het eerste team moest aantreden te gen het reeds gepromoveerde UVC. Het is geen grandioos festijn gewor den. Een gelijkopgaande strijd met wat te veel onnodige fouten aan SVV kan. Vooral de serve werd nogal eens gemakkelijk weggegeven. Bij vlagen goed spel maar hierna werden weer teveel onnodige fouten gemaakt. Dui delijk merkbaar dat de competitie gelopen is en de motivatie niet meer optimaal. Setstanden 10-15, 15-4, 5-15 en 6-15. Het 2e team heeft de grote supporters- schare volop laten genieten. De tegen stander Supralux, reeds enkele weken kampioen, had dit seizoen nog geen punt verspeeld. Het 2e team van SW/ Stam moest punten halen om nog een kleine kans te hebben. Overdonderend begonnen de dames aan deze op papier zeer moeilijke wedstrijd. Luid aangemoedigd, onbe vangen spelend met een enorme inzet, zeer gevarieerd aanvallend werd punt na punt gescoord. De le set winst voor SVV de 2e set een gelijke beeld, alleen nu bleef Supralux aan de goede kant. Hierdoor niet aangeslagen won SW zeer overtuigend de 3e set en toen was één punt binnen. Een 4e set moest de beslissing brengen. SW bouwend aan een riante voorsprong. Helaas niet voldoende. Een inzinking bracht Su pralux langszij. Luid aangemoedigd begonnen de dames aan de 5 set. Bij de wisseling een ruime achterstand. Vechtend werd punt voor punt terug gehaald. Helaas de finish was niet in het voordeel van SVV/Stam. Niettemin een compliment voor de dames om zich op deze wijze te verze keren van degradatiewedstrijden. De le wedstrijd zal reeds zaterdag a.s. plaatsvinden tegen Vierhout Valbovol. Dames 3 sloot het seizoen af met een 3-0 overwinning tegen Spirit. Geen moment was de zege in gevaar. Duide lijk was dat hier een geroutineerde middenmoter aan het spelen was. Dames 4 werd donderdagavond kam pioen zonder zelf te hoeven spelen. Tegenstander Almere zag geen kans met een representatief team te komen, waardoor SW 4 gemakkelijk de pun ten kon binnenhalen. Hierdoor was men afhankelijk van de wedstrijd tus sen de no. 2 en 3. Gelijkspel was voldoende om als 5e kampioensteam van SVV/Stam het seizoen 79/80 te beëindigen. En dit werd ook een feit. Alhoewel men liever gespeeld had was dit jeugdige team toch erg blij met het le klasserschap waarop men ook te recht aanspraak mocht maken. Dames 6 won probleemloos haar laatste wedstrijd tegen Olly B met 3-0. De meisjes junioren moesten aantre den tegen het sterke Leos. Ondanks de goede invalsters uit de aspiranten kwa men de meisjes niet tot winst. Alhoe wel de 2e set een zeer spannend verloop had, waarin geweldig geknokt werd, met heel weinig verschil (17-15) ging deze set toch verloren. Helaas te weinig inzet en enthousiasme in de 3e set en verlies met 15-0. Heren Het le team wist ook de laatste wed strijd te winnen. Een goede prestatie want hierdoor heeft men dit seizoen geen enkele wedstrijd verloren. Salvo moest nu aan den lijve ondervinden wie kampioen was. De 3e set werd nog wel uit handen gegeven maar het le team van SW/Stam corrigeerde dit schoonheidsfoutje door de 4e set met 15-0 te winnen. Het 4e team blijft goed de 2e plaats verdedigen. Woensdagavond moest in Baam worden gespeeld tegen het ster ke Voleem. Van de vaste kern waren 3 spelers niet aanwezig. Maar deze zijn op meer dan voortreffelijke wijze ver vangen door de jeugdspelers Alex van Essen en Mark Korsloot. Deze jonge spelers speelden met veel elan en on bevangen. De start van de westrijd was wat rommelig. Te veel persoon lijke fouten en wat onzuiver spel. Toch winst in de le set. In de 2e set werd dit echter noodlottig. Tegen het fel verdedi gende Voleem kon SVV niet voldoende aanval stellen om tot winst te komen. Een veel rustiger spelend team in de 3e set. Veel tactischer r ^nvallend, zuiver der in de opbouw en moeiteloos win nend met 15-2. Kan men dit peil hand- liaven in de nog resterende wedstrijden dan moet de 2e plaats te handhaven zijn. Maandagavond vond in het klubhuis van VVZ de achtste en tevens laatste klaverjaswedstrijd plaats van het sei zoen 1979/80. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de evenementen commissie om negen wedstrijden te houden, maar in verband met de Soes ter bedrijfscompetitie, waarvan de wedstrijden op de VVZ-velden zullen worden gehouden, kon de negende wedstrijd niet plaatsvinden. Voor deze laatste wedstrijd waren zestig dames en heren aanwezig. Er werd fel om de titel gestreden, maar tenslotte kwam H. Wegerif als kam pioen uit de bus. De heer H. Wegerif werd met in totaal 37026 punten klubkampioen. Hij kwam nu definitief in het bezit van de wissel- beker. Voor het nieuwe seizoen 1980/81 wordt een nieuwe wisselbeker beschik baar gesteld door juwelier Van der Weerd, Soesterbergsestraat te Soest.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15