boekje damesmode "°Tbieai° 51 Soest >0 18 Soester Courant van woensdag 16 april 1980 19 Wa'«oor er9 sim, ""9«m !?9o», koelkast nien van vak en glasplaat, jk op de knop. krasvast werkblad. ■O b x 60 cm d. >goed. ramma's onze brief met itvangen? inood: gt alsnog een en, 'aten u écht m Feest bi.j ADAMA in Soest-Zuid „Soest-Zuid, beter Is te spreken over de winkelkring Hartje-Zuid, trok het afgelopen weekend op merkelijk veel belangstelling. Directe oorzaak: de heropening van een even fraai als uniek con- fectie-centrum, eigendom van de familie Adama. De schitterend ogende etalages deden in eerste instantie vermoeden dat het hier een nieuwe vestiging van een bloemenmagazijn betrof. Nagenoeg alle collega's stuurden kleurrijke en fleurige attenties ter gelegenheid van Mode Adama Nieuwe Stijl. De aktieve herenmode en de aktuele damesmode zijn het kompas waarop de firma Adama vaart. Honderden oude en nieuwe klanten brachten de afgelopen dagen een bezoek aan de Soesterbergse- straat 51. Ze waren onder de indruk en genoten zichtbaar van wat er aan exclusieve dames en he renmode in werkelijk beeldschone interieurs is ondergebracht". Bovenstaande tekst was ruim een jaar geleden in de Soester Courant te lezen. Opnieuw vestigen de Adama' s de aandacht op zich. Dit verhaal vertelt er over. Het Soest-Zuid modepaleisje ADAMA heeft weer iets bijzon ders. Een jaar na de giganti sche verbouwing opnieuw feest in de Soesterbergsestraat. Aanleiding: het 55-jarig jubi leum van wat eens het Han delshuis was en ADAMA is geworden. De complete ge daante-verwisseling van 1979 heeft sukses opgeleverd. Wie oog voor mode heeft zou bijna tot de conclusie komen dat er bij ADAMA geen tijd en ruimte is voor restanten. De rijk gevulde rekken vertegen woordigen hoogst aktuele da mes- en herenmode. ADAMA is, nog meer dan vroeger, een duidelijk trefpunt geworden van mannen en vrouwen die willen meegaan met de nieuwe modetijd. Een zaak waar geen vaders tegen hun wil in naar toegesleept moeten omdat er zo nodig een nieuw kostuum gekocht moet worden. De klan ten zijn er vrij. Geen opdringe rige bediening, slechts per soonlijke benadering wanneer de klant er prijs op stelt. Een recept dat blijkt te werken. Op een vroege zaterdagmorgen tientallen kijkers en kopers die er de tijd voor nemen met de voorjaarsmode 1980 kennis te maken. Gezellig geroezemoes in een rustige sfeer, druk ver keer in de paskamers. Ondanks de grote bedrijvigheid toch even praten met Gerrit-Jan Adema, met echtgenote en ou ders het nauwst bij het ADA- MA-bedrijf betrokken. „Om al le misverstand te voorkomen" stelt Gerrit-Jan „het is niet zo dat de Adama's 55 jaar in de Soesterbergsestraat zitten. In 1930 startte de voormalige ei genaar, de heer J. Ran, hier de zaak onder de naam Het Handelshuis. Mijn vader heeft tientallen jaren geholpen de zaak groot te maken. In 1967 vond de eerste verbouwing en de naamsverandering plaats. In 1979 de meest ingrijpende verbouwing. Vandaag en de ko mende vijftig dagen vieren de klanten met ons feest". Een eenvoudige opsomming, maar er is in die 55 jaar uiteraard meer veranderd. Leek het voormalige Handelshuis qua textiel op een winkel van Sin- kei, de Adama's hebben het roer omgegooid en het in spe cialisatie gezocht. Aktuele da mes en herenmode staan voor op, mantel - lingerie en cor- setterie zal men er evenmin tevergeefs zoeken. Gezien de enorme sortering lijkt het voor alsnog uitgesloten dat men zich op andere onderdelen van de textielmarkt zal gaan storten. Elf medewerksters en mede werkers hebben aan Adama 1980 de handen meer dan vol. Gerrit-Jan Adama: „We zouden hier net zo makkelijk baddoeken en kinderkleding kunnen verkopen als dames en herenmode. We doen het niet omdat anders ook het gevaar bestaat dat de specialisatie '"aarvoor wij bewust gekozen hebben er onder te lijden zou hebben. Bovendien, iedere te benutten vierkante meter vloeroppervlak is in gebruik en uitbreiding behoort niet meer tot de mogelijkheden. „Wat in deze feestmaanden wel tot de mogelijkheden behoort is het profiteren van buitenkansjes. De grote Adama-aanhang heeft er in de afgelopen dagen dank baar gebruik van gemaakt. De beneden de twintig gulden ge prijsde 300 sweatshirts verdwe nen als sneeuw voor de zon, zeer laag geprijsde rokken mochten zich eveneens in grote belangstelling verheugen, ter wijl menig moeder voor wer kelijk een spotprijs met een Wrangier spijkerbroek kon thuis komen. Het is duidelijk: de fa. ADAMA maakt er geen geheim van dezer dagen aan de weg te timmeren. Onder het motto: wie jarig is moet trak teren zal men wekelijks (tot eind mei) met een serie spe ciale feestaanbiedingen ko men. Absoluut hoogtepunt van de actie is de uitgifte van chequeboekjes die per stuk een waarde van maar liefst tachtig gulden vertegenwoordigen. Druktechnische omstandighe den zijn er de oorzaak van ge weest dat niet ieder Soester ge zin een dergelijk vorstelijk ge schenk in de brievenbus heeft gevonden. Geen nood. De pech vogels kunnen alsnog zo'n che queboekje in de Soesterbergse straat afhalen. Onze raad: doe het tijdig, de coupons zijn slechts geldig tot 26 april a.s. Over deze stunt vertelt Gerrit- Jan Adama: „De chequeboek jes hebben een reële waarde 'van tachtig gulden. Je vestigt daarmee de aandacht op je zaak en het is een gebaar ten opzichte van de klanten die wij al jaren adviseren en van dienst zijn. Los van deze actie houden wij ook onze VIP-kaart in ere. Het klinkt misschien erg duur, maar het werkt sim pel. Het gemiddelde bedrag van vijftien aankopen per kaart wordt in mindering ge bracht op de 16e aankoop. On danks het feit dat wij belache lijk lage aanbiedingen hebben blijft ook de VIP-kaart tijdens deze actie zijn waarde behou den". Handelshuis-Adama 55 jaar. Ondanks alle sombere econo mische voorspellingen lijkt de jubilaris de wind in de zeilen te hebben. Dat heeft niet uit sluitend te maken met prijs en service. Gerrit-Jan Adama: „Ook het koopgedrag van het publiek is aan het veranderen. Men gaat er weer prijs op stel len een beetje fijntjes gekleed te gaan. In tegenstelling tot vroeger jaren moet ik nu maandelijks blauwe en grijze costuums nabestellen. Dat wijst er op dat de vraag naar een gekleed kostuum weer aan het toenemen is. Bij de dames mode niet anders. Het fijne geklede jurkje is weer in op mars. Wat onze inkoop betreft zitten we in het voorjaar, straks de zomer en nog later het najaar bijzonder goed' En of het zo afgesproken is rinkelt de telefoon en zegt Ger rit-Jan Adama: ,,U kunt van daag langs komen. Uw blauwe costuum is gearriveerd". Adama viert feest in Hartje- Zuid. Je moet er als consument zijn geweest om tot de conclu sie te komen dat het in deze gezellige en gastvrije zaak best financieel de moeite waard is dit feestje mee te vieren. Interieur verbouwing vóór 1967 Foto: Goos van der Wilt Exterieur vóór 1967 Het nieuwe interieur van Adama Mode 1931,. Dhr. Adama sr. voorde toonbank van het Handelshuis bij de pettenafdeling

Soester Courant | 1980 | | pagina 19