de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: Luchtmachtmuseum naar kamp van Zeist J gemeente soest 39.75 iid Pub S bloei M Halfjaarlijkse plantenruilbeurs bij Groei en Bloei 30 itis 55+REIZEN WALET bv 79.50 Een succesvolle traditie wordt zaterdag weer voortgezet: :NWI:I:I< moiEn °§eboren: /P SEEZINK'S HOUTHANDEL le Herziening bestemmingsplan Albert Cuyplaan Gemeenterekening en rekeningen gemeentebedrijven Openbare commissievergadering Verleende bouwvergunningen Wijziging bestemmingsplan Landelijk Gebied Bouwzaken Uitbreiding secretarie in mei-vergadering Spreekuur wethouder Menne Bouw- en Onderhoudsbedr. Bouwzaken Commissie voor de Beroepschriften Hinderwet Onttrekking openbaar verkeer Groepsvervoer DE VRIES Burgemeester maakte kennis met de politie Zaalruimte - verdeling in vergadering sportstichting 4 5 Soester Courant van woensdag 16 april 1980 UUUfUU K april ■vakantie! arover vindt u in ENMOLEN ek-informatieblad i en interesses, torjaarsaanbod, /eekaanbiedingen Dver de e wereld van het sestraat 53 Tel. 12419 Geheel verzorgde vakanties VOOR 55-PLUSSERS Stichting 55+ reizen uit Baarn organiseert geheel verzorgde vakanties voor hen die 55 jaar en ouder zijn. Naar binnen- en bui tenland, per trein, touring car en vliegtuig. De vakan ties beginnen bij uw voordeur! Deelnemers aan onze reizen worden n.J. op de eerste dag van de vakantie thuis opgehaald en na de reis (met koffers) ook weer thuisgebracht. Ons boekje is verkrijgbaar bij het VW-kantoor in Soest. En natuurlijk bij Stichting Stationsplein 1 (VW-kan toor) - Baarn - Telefoon 02154-17078/11801. Een 2èêr uitgebreide en bijzonder smaakvolle serie gebooriekaarten. Wij noemen haar Kennemer Kaarten Kollektie. Dus a s vadersen moeders, kom tijdig bi) ons langs en kies opuwgemakuitde 133 verschillende ontwerpen (Trouwens, u kende ons misschien al wel via onze unieke kollektie verlovings-. huwelijks-en dankbetuigingskaarten I Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 RONDHOUT '/z-RONDHOUT SCHAALDELEN KASTPLANKEN GIPSPLATEN SPAANPLATEN triplex SPONNING SCHROTEN VLOERHOUT ENZ., ENZ. GEBR. VAN HELLEMOND Cemnesserweg 11A-13 BAARN Tel. 02154-13932 Woensdag gesloten (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp voor de eerste herziening van het bestemmingsplan „Albert Cuyplaan", met ingang van 17 april 1980 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), alsmede in het gemeentelijk informatiecentrum, Steen- hoffstraat 9A te Soest en in de plaatselijke bibliotheken voor een ieder ter inzage ligt. Deze herziening houdt alleen een geringe vermindering van het aantal te bouwen woningen in. Gedurende genoemde termijn van een maand kan een ieder hij de gemeen teraad schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis dat de gemeen terekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienst jaar 1976 en over het dienstjaar 1977 aan de gemeenteraad zijn aan geboden en vanaf heden gedurende veertien dagen ter secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. dinsdag 22 april - 19.30 uur - Kantine gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg; Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Op de agenda staan o.m. de volgende onderwerpen: voorstel tot het vaststellen cursusprogramma 1980/1981, voorstel tot uitbreiding sportieve recreatie-aktiviteiten 1980/1981. verdeling zaalruimte 1980/1981. De op deze vergadering betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis). Geopend maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 9 april 1980. a. bouw van een tuinhuisje op een terrein gelegen aan de Van Lennep- laan 70 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3511) b. bouw van een verdieping op een bestaande drukkerij op een terrein, gelegen aan de Parallelweg 11, (kadastraal bekend gemeente Soest,, sectie K, nummer 2151) c. aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein, gelegen aan het Kerkpad ZZ 71 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4502); d. uitbreiden en verbouwen van een woning op een terrein, gelegen aan de Lange Brinkweg 35d (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3855) e. aanbrengen van een dakkapel in de linkerzijgevel én het vergroten van een dakkapel in de rechter zijgevel van een woonhuis op een ter rein, gelegen aan de Van Goyenlaan 4 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2047) f. aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Jacob Catslaan 17, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3109); g. aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Insingerstraat44, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 3055); h. aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis, op een terrein, gelegen aan de Chr. Huygenslaan 64 (kadastraal bekend gemeente Soest, sec- tieE, nummer 3340) i. aanbrengen van een kap op een garage op een terrein, gelegen aan de Schoutenkampweg 65 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3986); j. aanbrengen van een kap op een garage op een terrein, gelegen aan de Schoutenkampweg 67 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3987); k. uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan het Kerk pad NZ 44 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 2527). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of de rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken bekend dat ter uitvoering van ar tikel 25 van de voorschriften, deel uitmakend Van het bestemmingsplan Landelijk Gebied, een wijziging als bedoeld in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, van genoemd bestemmingsplan, met ingang van 18 april 1980 gedurende drie weken ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9 tot 12 uur), alsmede in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoff straat 9a en in de plaatselijke bibliotheken voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende deze termijn bestaat voor belanghebbenden gelegenheid hun bezwaren schriftelijk bij het college in te dienen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bouwen van een veestal op een terrein gelegen aan de Lange Brink weg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4598) het bouwen van een woonhuis met veestal op een terrein gelegen aan de Lange Brinkweg 97a (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4382, 4491 en 4677) Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 18 april 1980 gedurende drie weken ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. Het voorstel van burgemeester en wethouders 725.000 gulden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de dependance van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat, komt niet zoals de bedoeling was in de raadsvergadering van morgen, donderdag 17 april. De behandeling is verdaagd tot de raads vergadering van 22 mei a.s. De voor naamste reden voor deze verdaging is het gebrek aan voldoende tijd om de, tijdens de behandeling in de commis sies gestelde vragen, schriftelijk te beantwoorden. Het verzet in de commissies betrof voornamelijk de hoogte van het krediet met daarbij bezwaren tegen de opvoe ring van posten voor nieuw meubilair, dubbele beglazing, tuinaanleg e.d. Het door wethouder J. L. Menne (o.a. ruimtelijke ordening en economische zaken) op woensdag 30 april te houden spreekuur is verplaatst naar maandag 28 april. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Foto: Herman van Dam De van zijn vleugels ontdane Mitchel B-25 passeert het kruispunt Van Weerden Poelmanweg-Amersfoortsestraat Afgelopen zaterdag, nog voor zeven uur in de ochtend zijn vijf van vleugels ontdane en soms nog iets verder gedemonteerde historische vliegtuigen van het Luchtmachtmuseum op de vliegbasis Soesterberg, over de verkeersweg naar het Kamp van Zeist gebracht. Er bestond, geziene het vroege uur, heel wat belangstelling voor dit ongewone transport. De Soester politie, geassisteerd door de Koninklijke marechaussee, regelde het verkeer, dat overigens nauwelijks hinder ondervond. Over de weg werden getrokken een Anson, een. Domini, een Gloster Meteor en een Mitchel bommenwerper. Een ver gedemonteerde Mustang werd op een dieplader naar zijn nieuwe onderkomen gereden. Het transport stond onder leiding van de sergeant-majoor Goossens. De verhuizing moest doorgevoerd wor den vanwege toekomstig operationeel gebruik van de hangar op de vlieg basis, maar werd ook noodzakelijk in verband met gebrek aan ruimte voor een verantwoorde tentoonstelling van het historische materieel. De nieuwe hal in het Kamp van Zeist is driemaal groter dan de hal op de vliegbasis. De oudste van de vier vliegtuigen, de Anson MK-1, werd in 1933 gebouwd en heeft dienst gedaan als les- en foto vliegtuig. De Havilland DH-89B (Do- mini), gebouwd in 1934, vloog van 1944 tot 1956 als transportvliegtuig bij de „Transva" op de vliegbasis Ypenburg. De grootste, de Mitchel B-25 vloog o.a. tijdens de tweede wereldoorlog in het (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het bouwen van een dubbele garage met berging op een terrein gelegen aan de Lange Brinkweg 48 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3308 en 2060). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 18 april 1980 gedurende twee weken ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tus sen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. (Openbare bekendmaking) De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op dihsdag 22 april a.s. om 16.00 uur in de commissie kamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, een open bare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de vol gende zaak aan de orde komt: Beroep van J. Smeeing, Koningsweg 14, Soest, tegen de weigering van burgemeester en wethouders d.d. 18 februari 1980, vrijstelling te verlenen van het bepaalde in artikel 11, lid 1, sub K, van het bestemmingsplan „Industrieterrein", om aldus het gebruik van een deel van de bedrijfshal als tennishal mogelijk te maken. Op de secretarie (afdeling I), ligt ter inzage een verzoek om vergunning van: A. G. Brood, Ereprijsstraat 70 te Soest om een vergunning tot het op- richten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het opslaan van 7,5 kg. kruit en 10.000 patronen in het perceel Ere prijsstraat 70 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5726). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publicatie. Op dinsdag 6 mei 1980 wordt in het gemeentehuis, afdeling I, de open bare zitting gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij ge machtigde bezwaren in te brengen. De zitting is om 9.00 uur N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instel len van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. Burgemeester en wethouders brengen hiermede, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12, lid 2 van de Wegenwet, ter openbare ken nis, dat het besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 25 maart 1980, afdeling 2, nummer 1654, 79 WV/540 tot goedkeuring van het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 18 oktober 1979, afdeling I, nummer 13927 tot onttrekking van het openbaar verkeer van een gedeelte van de Nachtegaalweg, gelegen tussen de Schrikslaan en de Laanstraat, een en ander zoals op bijbehorende tekening is aangegeven, gedurende veertien dagen na heden ter gemeentesecretarie ter inzage ligt. Van de beslissing van gedeputeerde staten staat voor iedere belanghebben de uiterlijk tot op de dertigste dag na dagtekening van deze bekend making beroep open bij Hare Majesteit de Koningin. Het beroepschrift dat moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, behoort te worden ingediend bij de commissaris der Koningin van de provincie Utrecht te Utrecht. Burgemeester en wethouders brengen hierbij ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 32, lid 3 van de Wet Autover voer Personen, dat hun college aan het Touringcar- en Autobusbedrijf Henri Nefkens B.V., Korte Bergstraat 28, 3800 AH Amersfoort, vergun ning heeft verleend voor het uitvoeren van groepsvervoer binnen de ge meente Soest. Van het besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de Commissie Vervoers- vergunningen, de Direkteur-Generaal voor het Verkeer, beide te 's-Gra- venhage, de rijksinspecteur van het verkeer in het district Utrecht te Utrecht en de commissaris van politie te Soest. voormalige Nederlands Indië en werd een aantal jaren geleden door Prins Bernard geschonken aan het museum. De laatste van de vier „overstekers", de in de tweede wereldoorlog ontwor pen straaljagers van het type Gloster Meteor, maakte zijn eerste vlucht in 1945 en heet een aantal jaren dienst gedaan als luchtverdedigingsjager in de Koninklijke Luchtmacht. Met dit transport is het meest specta culaire gedeelte van de verhuizing van in totaal 15 verschillende vliegtuigen afgelopen. In de komende weken zal met man en macht worden gewerkt aan de verdere inrichting van het Luchtmachtmuseum op het Kamp van Zeist (een complex ten zuiden van de plaats Soesterberg) om op vrijdag 2 mei te kunnen heropenen. Vanaf dinsdag 6 mei is het museum iedere werkdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend en zaterdags en zondags ge sloten. OPEN HAARD...? 02155-10652 SOEST ETEN APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TELEFOON 02155-20202 WESTERN SWEATERS (met franje) BOBOS WESTERN BROEKEN Denim vri jetijdskleding v.V\teedestraatHc tel.12424 Soest Burgemeester mr. P. Scholten heeft vrijdagochten 11 april een bezoek ge bracht aan de gemeentepolitie. Hij heeft hierbij kennis gemaakt met de korpsleden en zich op de hoogte gesteld van de huisvesting. In de vergadering van de sportstich ting welke op dinsdag 22 april a.s. gehouden wordt, komt de verdeling van de Soester zaalruimte voor het seizoen 1980/1981 aan de orde. Volgens het voorstel van het bestuur zal de verdeling plaatsvinden op basis van de vastgestelde richtlijnen en voor zover mogelijk met inachtneming van histo risch gegroeide situaties. Daarbij is rekening gehouden met door diverse verenigingen gemaakte trainersover eenkomsten. Met de verenigingen en sportbonden is, waar nodig, overleg gepleegd om zo veel mogelijk aan de aanvragen tege moet te komen. In de vergadering komt ook aan de orde een voorstel om de sportzalen „de Bunt" en „de Borg" gedurende twee uur per week (van 16.00 tot 18.00 uur) beschikbaar te stellen voor sportieve recreatie. Er is, zo bleek kort geleden, grote belangstelling voor het op deze wijze beoefenen van sport. De verga dering op 22 april wordt gehouden in de commissiekamer in het gebouw ge meentewerken, is openhaar en begint om 19.30 uur. Foto: Herman van Dam AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde De voorjaarsruilbeurs van „Groei en Bloei" wordt gehouden op zaterdag 19 april a.s van 10.00 tot 12.00 uur, op het terrein van de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat. Steeds meer leden en niet-leden vinden hun weg naar de halfjaarlijkse plan tenruilbeurs van de aktieve vereniging „Groei en Bloei". Iedereen is dan ook van harte welkom met zijn ruilmate riaal, want daarom is het uiteindelijk begonnen. Ondanks het gure weer zijn velen in de tuin begonnen met het uitdunnen, af steken of verzetten van hun planten. In plaats van het teveel aan planten weg te doen, kunt U hiermee op de planten ruilbeurs een andere tuin-enthousiast gelukkig maken. Ook zullen er voor U zeker planten aanwezig zijn waarvoor in uw tuin een plekje te vinden is. Wat kunt U allemaal meebrengen? Kamerplanten of stekken van kamer planten, vaste tuinplanten, eenjarige zaailingen, zaailingen van coniferen of heesters, afleggers van planten of heesters, bloembollen of wortelstok ken en overgebleven zaaizaad. Wilt U het meegebrachte ruilmateriaal zoveel mogelijk van naamkaartjes voorzien? Aan de planten waarvan U de naam niet weet zullen onze leden deskundigen het naamkaartje hangen. Bij deze leden-deskundigen kunt U ook terecht met uw vragen over stand plaats groei en bloeiwijze van Uw nieuwe aanwinsten. Ook andere pro blemen op tuin- en plantengebied zul len zij graag voor U oplossen. Ook als U zelf niets te ruilen heeft is het alleszins de moeite waard om een kijkje te gaan nemen, want sommigen komen met volle aanhangwagens met materiaal naar de ruilbeurs. Ook de gemeentelijke idee-tuintjes zijn dan te bezichtigen en brengen U mis schien op nieuwe ideeën voor Uw eigen tuin. Mocht U nog geen lid zijn van de vereniging „Groei en Bloei", dan kunt U tijdens de ruilbeurs alle informatie over het doel, het programma en de aktiviteiten van deze vereniging krij gen bij de informatiestand. Op die manier kunt U dus op zaterdagmorgen 19 april het nuttige met het aangename verenigen.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5