Oprichting Historische Vereniging Soest ÉfSÜssH 50 jaar geleden in Soest Plantenruilbeurs zonder restanten Bloembollenvelden Alles voor alle reizen Situatie arbeidsmarkt i Kronings diner- dansant ^jba?tliul%en Reisburo Gehannes... Ouderen op de fiets Talentenjacht in „De Borg" Burgerlijke Stand Ter gelegenheid van de inhuldiging van onze nieuwe koningin Beatrix ontvangt Woensdag 30 april Per1 Autobus naar de 25 April 1930 Dixiaansche Rijmen VAKANTIEREIZEN ZAKEN- en PRIVÉREIZEN V.V.D. op M'80 Auto gestolen Betaalcheques Frans Rauch vijfde in Otterloo 15 Soester Courant van woensdag $3 april 1980 15 Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Op woensdag 14 mei a.s. organiseert de wijkvereniging Overhees in het dorps huis ,,De Borg" een talentenjacht voor kinderen. Alle kinderen die kunnen goochelen, zingen, dansen, acteren, muziekmaken kunnen zich opgeven bij mevrouw G. v.d. Akker, Minstreelpad 4 of bij de heer C. Visch. Luijtenaarpad 53. Het inschrijfgeld is 1,50 per persoon. Bij de aanmelding moet wel opgegeven worden op welke wijze men aan deze talentenjacht meedoet. Om 14.00 uur wordt op 14 mei begonnen en de finale begint om 19.00 uur. Alle deelnemers krijgen een oorkonde en de winnaars een prijs. GEBOREN: Kim Sorata, dochter van C. E. Smits en A. B. M. Ruis. - Michael Jonathan, zoon van E. Breeschooten en J. S. Koopmanschap. - Lukas, zoon van W. A. J. Luijkx en C. R. M. M. Verberk. - Irene Pauline, dochter van M. B. de Jong en J. W. Plugge. - Klaartje Inari, dochter en Teun Antti, zoon van J. M. de Rijk en L. de Jong. - Bob, zoon van J. K. van Daalhuizen en M. Jurriens. - Dennis Roelf, zoon van K. R. Wieringa en R. T. M. van der Linden. - Monica, dochter van A. C. van Kan en G. Laven. - Benjamin John, zoon van A. A. Klomp enE. C. Clarkson. - Koendert Joachim, zoon van H. Stroosma en J. J. Oostdijk. - Vincent Albert, zoon van A. Bouwman en L. W. J. van Stijn. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: Cornelis Johannes van Leeuwen en Jeannette Thie. OVERLEDEN: Dionijsia Christina Akkeringa, wed. van H. de Boer. - Prederik Hendrik de Goeij, echtgen. van A. Beekhuis. - Theodorus Wilhelmus Polet, echtgen. van S. M. Musier.- Antonia van Eijk. ■4 Dinsdag 29 april, aanvang 20.00 uur, wordt in restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat de Historische Vereniging Soest opgericht. Na bespre king van de concept-statuten en het besluit tot oprichting van de vereniging volgt de verkiezing van een voorzitter en van zes bestuursleden. De vijf initiatiefnemers, de heren G. v.d. Beemt, P. J. v.d. Breemer, A. J. v.d. Dijssel, W. Schimmel en G. Staalen- hoef, zijn eventueel bereid in het eerste bestuur plaats te nemen. Tijdens de vergadering zal ook de contributie voor de leden worden vast gesteld alsmede de minimale bijdrage voor donateurs. En tenslotte zullen de plannen voor de nabije toekomst be sproken worden. Het ligt in de bedoe ling dat in het tweede deel van de vergadering de heer G.v.d. Beemt een lezing met dia's houdt over het ont staan van de Soester Eng en het Soester Veen. De doelstelling van de nieuwe vereni- ging'wordt: het bevorderen van de kennis van, en de belangstelling voor de geschiedenis van de gemeente Soest en haar omgeving, alsmede van de bewoners daarvan door de tijden heen. Men gaat trachten het doel te verwe zenlijken door: onderzoek van bronnen en literatuur, openbare en particuliere archieven, bibliotheek en verzamelin gen: het verzamelen van voorwerpen van geschiedkundige waarde; het in richten van tentoonstellingen; het or ganiseren van lezingen en cursussen; het streven naar het behoud van (na tuur) monumenten; het uitgeven van een tijdschrift; de vorming van werk groepen en commissies en het samen werken met instellingen, stichtingen en verenigingen. Mevr. A. G. van der Lugt-Bijlsma iedere vaste gast van Boutique Classique een fraai oranje kaarsenkransje van zijden bloemetjes Verder zijn er: ORANJE SERVETTEN IN DOZEN,#! ORANJE ZIJDEN ROZEN ORANJE KUSSENTJES ORANJE LAMPEN ORANJE BLOEMSTUKKEN Maak de komende weken uw huis eens gezellig met oranje. De boutiques zijn aan de buitenkant fraai versierd door bloemisterij Geytenbeek. Soest, Kerkstraat 7a, 9 en 9a - Kerkpad Z.Z. 160 - Telefoon 15758 De gehele week geopend tot half 6, zaterdags tot 5 uur. -rrrr- Flétan fumé „Norvégien" Consommé au Cerfeuil Quenelles de Volaille „Noilly" Sorbet „Royal" Escalopes de Veau „Oranjehof" Le Tricolore Menu a 47,50 restaurant Voor reserveringen telefoon 13807 Dinsdag, Woensdag en Donderdag 29 en 30 April en 1 Mei a. s. Kaarten a f 2.50 verkrijgbaar bij VAN GEERESTEIN (Soest) en aan het bureau van dit blad Vertrek vanaf de Garage te Soest 10 uur gewone route, vanaf Baarn 10.15 OUWE KENNISSEN m Wel, allemachtig Griet, Kijk even door het raam; Daar komen met d'r oude Ford Brand en z'n Grootje saam. Zet gauw den grooten stoel Voor Grootje in den hoek Ik loop naar boven en trek aan M'n nieuwe jas en broek. Hang water boven 't vuur. Haal koekjes bij de thee, Want dit is de bezegeling Van pas gesloten vreê. Treedt binnen deez' woon, Mevrouw, 'k bied U mijn arm; Zet U behaaglijk bij het vuur, 't Is hier gezellig warm. Haec dies, Griet, maak voort, Dit Is de groote dag. Och, Knelis toch, je bent zoo druk, Als ik je nimmer zag. Zie zoo, een kopje thee, Een stukje taart er bij, En strakjes voor verandering Een bordje rijstebrij. En heb je Zaterdag Het brand-alarm gehoord? Zeg Knelis, wat was jouw gedacht' Bij dat sireen-accoord? Daar brandt de schutting reeds En niemand had gedacht, Dat Busch, voorspelling zoo gezwind Deez' uitkomst had gebracht. Voorbij was dra de vreugd, Zij staat nog ongemoeid, En houdt de wacht voor Smit z'n deur, Wat storm er om haar loeit. Men noemt haar een schandaal, Maar rustig blijft ze staan, Als eerste-rangs reclamebord. Wanneer we kiezen gaan. NAAR DE BLOEMBOLLENVELDEN Onze autobus-ondernemer Van Geerestein zal Dins dag, Woensdag en Donderdag a.s. een autobustocht maken naar de bloembolvelden. Reissom 2,50. De route zal zijn Soest, Baarn, Amsterdam, Haar lem, Lisse, Hillegom, Leiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Soest, Baarn. Vertrek uit Soest 10 uur. Uit Baarn 10.15 uur. De gewone route van de bussen vanaf de garage wordt gevolgd. Overal langs die route wordt gestopt voor het opnemen van deelnemers aan den tocht. Ook in Baarn de gewone route. Thuiskomst ongeveer half 7. Men kan brood mee nemen. Voor goede gelegenheid voor koffiedrinken wordt gezorgd. VEEL BELANGSTELLING VOOR 'T VLIEGEN 'T Was vooral Paasch Maandag ontzettend druk bij het vliegveld. Duizenden menschen verdrongen zich om het instappen van de passagiers in de vlieg machines te zien. Niet minder dan 300 personen zijn de lucht in geweest op dien dag. ONZE WINKELSTAND Zaterdagmiddag te 4 uur opende de heer J. A. Beijer, in perceel Beetslaan 20 een sigarenmaga zijn, benevens eene afd. schrijfbenoodigdheden, welke zaak in deze laan op z'n plaats is, daar dergelijke artikelen in die omgeving niet verkrijg baar zijn. De diverse merken sigaren en sigaretten zijn op z'n voordeeligst uitgestald in eene flinke etalage-ruim te, terwijl de andere etalage is benut voor schrijfbe hoeften. Reeds bij de opening bleek er animo voor deze zaak te zijn, die door een bloemetje opgefleurd, een goed figuur maakte. Wij wenschen den ondernemer veel succes. Met het verplaatsen van de zaak in dames- en heerenkleeding naar maat, heeren mode-artikelen, bedrijfs- en kinderkleeding, van de Beetzlaan 20 naar de Koninginnelaan 28a, heeft de heer D. Maagdelijn een goede stap vooruit gedaan. Wij hebben ook daar Zaterdagmiddag een kijkje geno men en kunnen constateren, dat er zeer veel verbeterd is. De artikelen zijn in smaakvolle, stofvrije kast met boven- en zijverlichting op z'n voordeeligst uitgestald, zoodat het niet moeilijk is een goede keuze te doen. De „Emmabloem-collecte" Vanwege de Nederlandsche centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, zal te Soest dit jaar Zaterdag 26 April a.s. een collecte worden gehou den, waarbij aan alle geefsters en gevers .een bloempjes zal worden aangeboden Tooit u dien dag allen met een bloempje, liefst met een heel tuiltje. Helpt op die wijze mede, de tuberculose te bestrijden, de ziekte, die zooveel volksgeluk aanrandt, dikwijls geheel vernietigt. UIT DE ADVERTENTIËN: BIJEENKOMST: Algemeene Nederlandsche Vrouwen-Vredebond in het gebouw van de Chris- tian-Scientisten, Kerkpad Zuidzijde (in het verleng de van de Molenstraat) tot oprichting van een plaatselijke afdeeling en samenstelling van het Bestuur. Orgelspel van den Heer Luyken. Toegang vrij voor Leden en Belangstellenden. Namens het Hoofdbestuur, T. van Berkum, Secretaresse. Mei - N.V.V. - S.D.A.P. - V.A.R.A. - SOEST: Feest- vergadering in de zaal van den Heer Verschoor Nieuwstraat/hoek Laanstraat. Spreker: de Heer E. Sino, Alg. Secrt. van een Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond. Medewerking van Mondaccordeonclub „Bra vo" onder leiding van den Heer Schouten; Mando lineclub onder leiding van den Heer Wiegman. Den Heer Lancker, piano; den heer Goede, declamatie. Opening der zaal 7 uur. Toegang vrij. per vliegtuig, trein, schip en touringcar. Ité-vliegreizen, bungalow- en appartementen- verhuur voor automobilisten vlieg- en treinbiljetten, hotelreserveringen, scheeps- passages, autoverhuur, verzekeringen. HOUND INTERN4TION4L Officieel K.L.M.-agent voor Soest en omgeving STBENHOFFSTRAAT15A TELEX: 43733 Nu ook voor Uw reis-en taalgidsen - TELEFOON 16571-14905 Het aantal bij het Gewestelijk Arbeids bureau Amersfoort ingeschreven werkzoekenden is in de maand maart licht gedaald. „Een wetmatig gebeu ren", volgens de heer T. v.d. Bunt, directeur van het arbeidsbureau. Bij de mannen daalde het aanbod van 947 in februari tot 906 eind maart en bij de vrouwen van 649 tot 620. Deze daling is echter aanzienlijk kleiner dan in de zelfde periode in 1979, toen het aantal werkzoekenden afnam respectievelijk 80 en 40. Daar komt dan ook nog bij de vraag naar personeel vorig jaar met 300 toenam en nu met 35 is afgenomen. Al met al is de situatie, ondanks een lichte daling van het aantal ingeschre venen, niet al te rooskleurig. Bij deze ontwikkeling speelt volgens de directeur van het arbeidsbureau, de hoge rentestand een niet onbelang rijke rol. Twee ondernemingen in de regio hebben bewust besloten voorlo pig geen personeel meer aan te trek ken. „In hoeverre andere, kleinere bedrijven een zelfde standpunt hebben ingenomen, is nog niet te zeggen. Het is mogelijk, maar het is minder opval lend", aldus de heer v.d. Bunt. Ook hebben enkele bedrijven in de regio aangekondigd hun personeels bestand te zullen gaan inkrimpen dan wel geheel te zullen gaan sluiten. „Het ondernemersklimaat wordt steeds moeilijker. Naast de hoge rente stand komen nu ook afzet problemen, terwijl in het Amersfoortse vooral het gebrek aan industrieterreinen voor noodzakelijke uitbreiding van bedrij ven, steeds nijpender wordt. Er is sprake van een uittocht van bedrij ven", aldus de heer v.d. Bunt. Schoolverlaters Mét de inschrijving van de schóolver- ■laters is reeds een aanvang gemaakt. De voorlichting aan deze groep werk zoekenden, wordt dit jaar voor het eerst anders aangepakt. In groepjes van twintig worden zij wegwijs gemaakt in de situatie op de arbeidsmarkt, waarbij naast de plicht tot solliciteren, de bemiddeling daarbij van het arbeidsbureau, ook de rechten van de werknemer aan de orde komen. Deze voorlichting wordt ondersteund met een dia-serie. 1,9% Ondanks de wat sombere vooruitzich ten blijft het gewest Amersfoort in vergelijking met land en provincie een gunstig beeld geven. Het werkloos heidspercentage onder de mannen in het gewest was eind maart 1,9; in de provincie 2,3 en voor het hele land 4,2. Bij de vrouwen waren deze percenta ges 4,2 (gewest); 4,5 (provincie) en 7,3 (Nederland). Groot is nog steeds de vraag in de sectoren bouw (266) en metaal (456) waar een aanbod tegenover staat van respectievelijk 90 en 79. De vraag naar administratief personeel is bij de man nen 138 (aanbod 121) en naar onge schoold personeel 141 (aanbod 175). Wat het totale aanbod betreft heeft Amersfoort 872 werkzoekenden (516 mannen en 356 vrouwen); Baarn 169 (104 m. en 65 vr.); Bunschoten 54 (37 m. en 17 vr.); Eemnes 28 (17 m. en 11 vr.); Leusden 102 (59 m. en 43 vr.); Soest 262 (145 m. en 117 vr.) en Woudenberg 39 28 m. en 11 vr.). In Amersfoort zijn 774 vacatures (673 m. en 101 vr.in Baarn 212 (193 m. en 19 vr.)in Bunschoten 194 (192 m. en 2 vr.); in Eemnes 13 (9 m. en 4 vr.); in Leusden 74 (58 m. en 16 vr.); in Soest 277 (236 m. en 41 vr.en in Woudenberg 81 (67 m. en 14 vr.). Het plan om op de M'80, de Manifesta tie van het Soester bedrijfs-, sport- en cultureel leven een stand te bemannen is bij de afdeling Soest/Soesterberg van de partij Voor Vrijheid en Demo cratie in een vergevorderd stadium. Naar alle waarschijnlijkheid gaat dat door en dan zal de partij zich manifes teren middels haar bestuurs en ge meenteraadsleden. In het uurtje dat hij zijn uit 1956 stammende Volkswagen onbeheerd op het parkeerterrein aan het Soester Hoogt liet staan, werd het voer tuig gestolen. De eigenaar, de heer R. uit Doorn, deed er aangifte van bij de politie. Aangifte van diefstal van twee betaal cheques deed mevrouw H. Ze werden vermoedelijk uit haar tas gehaald. De cheques waren al verzilverd; er werd voor een bedrag van 375 gulden van haar rekening afgeschreven. Komt ik over de Middelwijk- stroat en doar ziet ik daazze m'n ouwe school aafbreke en daan mok toch effe aachteruut- denke. Doar hek tien joare zit- te lere. Eerst zes klaasse op de loagere school en toeng nog vier op de mulo. En noeng goat de heule kaast teuge de grongd. Licht vingde ze in de schoölbanke nog bload- jes straafregels, die ik doar het zitte schrieve: „Ik maag geen aappels stele uut de tuun van de meester!" Waant daat kojje doar maak- keluk doen. Haardstikke greune krenge en zuur...! En 's oaves haajje pien in je buuk. Toeng Prinses Julioanoa gong trouwe, krege we aallemoal een beker. Daat ding hek nog laang ge baad, moar loater is 't ie te baarste gevaalle. En noeng kriege de kinder weer zö'n ding. Ik vroag je aaf ovve ze d'r ok zo blie mee ben- ne aas wullie toeng. Eerst wouw de gemeengte een sinaasappel geve. Zuk laacheü! Jaammer daat d'r nog geejn prume riep benne. Daat waas nog zuniger eweest. Ajje noeng een jong een kwaar- tje geeft veur een boódschaap, daan laacht ie je uut. Aas ze hiero een kluphuus bou- we zo aas „de Borg", daan griepe ze zo vief miljoen uut de spoarpot en noeng zitte ze te kniepe op een sinoasaappel aas ter feest is veur de nieuwe Koningin. En noeng moar moake daajje de bekers kriegt aanders ziet ik ze paas komme aas Prins Ao- lexaander Koning wordt. Op ongze bekers sting toeng een ploatje vaan de Prinses en de Prins. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, geeft de kinders moar een heul servies. Ongze Ko ningin heb zoveul noazoate, daan kaajje op elk bord en schotel een ploatje plaakke vaan eejn vaan de faamilie. HANNES VAN DE NENG. De vijfde plaats in het algemeen klas sement behaalde de in Soest wonende atleet Frans Rauch in de 15 kilometer bosloop te Otterloo, georganiseerd door Veteranen Holland. Rauch finish te in 57 minuten en 20 seconden en hij bleef slechts 3% minuut achter op de winnaar van deze bosloop, zijn clubge noot Rob Strik van de Baarnse Atletiek Vereniging. Vanaf 7 mei aanstaande bestaat er voor alle ouderen uit Soest weer gelegenheid wekelijks samen een fietstochtjete maken. De route en tijdsduur worden in onderling overleg vastgesteld. Gedurende de zomermaanden vindt deze activiteit plaats op iedere woensdagmorgen, voor zover het weer geen spelbreker is. Evenals vorige jaren is het vertrekpuntHonsbergen. Wanneer U hieraan wenst deel te nemen, dient U om 9.15 uur in de Centrale Hal aanwezig te zijn. Uiterlijk om 9.30 uur wordt er gestart. Het is raadzaam van te voren na te gaan of uw fiets nog wel in een goede conditie verkeert om moeilijkheden onderweg te voorkomen. Uit medisch oogpunt bestaat er voor ouderen als regel geen enkel bezwaar tegen fietsen. Integendeel. Dr. I. H. Page, voorzitter van de Amerikaanse vereniging tot bestrijding van hartziekten, verklaarde onlangs: „Bij mensen boven de 50 blijft juist door regel matig te fietsen de elasticiteit van de bloedvaten behouden. Fietsen is een van de beste manieren om gezond en energiek te worden en te blijven." Foto: Herman van Dam Hoe goed het initiatief van de afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde aan is geslagen, bleek j.1. zaterdag weer, toen ondanks de bijna winterse weersomstandigheden toch nog een zestigtal bloemen en plan tenliefhebbers de plantenbeurs op het terrein van de gemeente kwekerij bezochten. Er werd veel en goed geruild en het aanbod was blijkbaar van een dergelijk goed gehalte, dat er na afloop, anders dan andere keren, totaal niets over was. En voor de vereniging was het nog eens extra aardig dat er zich ook zeven bezoekers opgaven voor het lidmaatschap van de afdeling. Op de foto: met vakkenis wordt het plantenaanbod bekeken.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15