Grote bezwaren tegen verplaatsing kermis e.d. GÉÉN SOESTER COURANT LA, 2.59 2.50 10.98 10- 2.98 Zo gezien... Programma voor de komende feest- en herdenkingsdagen Op Kroningsdag Cahier-omslag J Ar i T Tv l i PINDA'S Honsbergen BARBECUE GEREEDSCHAP Honsbergen Belegen kaas Honsbergen KIPPEN Honsbergen AARDBEIEN Honsbergen Waardevaste brief goede verzekering Rechtsbijstand verzekering Woensdag 23 april 1980 58e jaargang no 35 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per halfjaar 10.40 Buiten Soest per halfjaar f 20.80 Verschijnt iedere woensdag Het toekomstige kermisterrein aan de Koningswegnu „mooie plantengroei en natuur schoon... Bewoners van de Valeriaanstraat zijn een aktie gestart tegen het plan van de gemeente de kermissen, circusvoor stellingen en andere wat grotere mani festaties voortaan te houden op een ter rein aan de Koningsweg ter hoogte van de Valeriaanstraat. In een AROB- bezwaarschrift wordt de gemeente be ticht van willekeur en overhaast han delen, onbehoorlijk bestuur en een lichtvaardige en gebrekkige motive ring van de beslissing. Aan de Raad van State wordt daarom schorsing van het besluit gevraagd. In het bezwaarschrift, dat in veelvoud is verspreid, wordt het bezwaar tegen het besluit van het Soester college gemotiveerd met de opmerking dat het nu uitgekozen terrein „direkt grenst aan een rustige woonwijk en twee middelbare scholen". Men vreest overlast vooral omdat bij een kermis en een circus het geluid „tot middernacht en later" zal aanhou den. Daar komt dan nog bij, volgens de bezwaarden „de negatieve attractie van de opbouw van een kermis voor de schooljeugd; de parkeeroverlast (er is toch al een tekort aan parkeerplaatsen in de omgeving) èn de ongeregeld heden die jaarlijks op de kermis in Soest plaatsvinden. „Dit alles midden in een woonwijk", zegt de opsteller van het bezwaar schrift, „doet mij vermoeden dat b. en w. van Soest op lichtvaardige wijze tot dit besluit gekomen zijn. Onze kleuters en schoolgaande kinderen zullen van deze milieu-overlast grote hinder on dervinden". Bezwaar wordt ook ge maakt tegen het feit dat „de mooie plantengroei en het natuurschoon" vernield wordt, „de horizon vervuild" en een aantal bomen gerooid moet worden. „Tegen een kinderspeelplaats heb ik geen beiwaar het terrein fungeert thans reeds als zodanig; de gemeente doet het voorkomen alsof er voor deze kinderspeelplaats extra voorzieningen Foto: Goos van der Wilt getroffen dienen te worden, om dan vervolgens een kapstok te hebben waaraan ongezien snel een besluit tot het organiseren van manifestaties op gehangen wordt", aldus het bezwaar schrift. Niet eens is men het met de gemeente dat het organiseren van evenementen als „secundair" moet worden gezien. Samenvattend wordt gesteld dat a:b. en w. bij de afweging van de betrokken belangen nooit in redelijkheid tot dit besluit konden komen; b. het college niet zorgvuldig in zijn voorbereiding en uitvoering is geweest; de bewoners van de woonwijk zijn niet eens gehoord en men handelde in tijdnood; c. de motivering als zouden kermissen, cir cussen en overige manifestaties uit stekend passen in het patroon van een moderne samenleving wel juist is, maar om die dan midden in een woonwijk te laten plaatsvinden getuigt van een gebrekkige en lichtvaardige motivering. Aan de Raad van State wordt schorsing van het besluit gevraagd en aan de bezwaarschriftencommissie vernieti ging van de beslissing. Opgemerkt wordt verder nog, ten aanzien van de schorsing tijdens de AROB-procedure, dat b. en w. van Soest nog voor goedkeuring van het besluit door de gemeenteraad al bindende afspraken maken „als zou het bestemmingsplan onverkort worden uitgevoerd". Het Soester Oranje comité heeft na veel coördinerend werk alle festiviteiten en herdenkingsdiensten welke verband houden met de troonswisseling op 30 april op een rijtje gezet; de doden herdenking op 4 mei; de bevrijdings feesten op 5 mei en het bloemende- filé op 31 mei. Alles bij elkaar levert het het volgende overzicht op; dinsdag 29 april 19.00 uur: Dorpshuis De Borg - opening tentoonstelling „Nederland Bevrijd" door burgemeester mr. P. Scholten. woensdag 30 april 10.00 uur: Spullenfeestmarkt op het terrein van Spullenhulp aan de Veld weg. Twintig verkoopkraampjes. Demonstraties, muziek, dans en in wijding Sprekershoek door wethouder mevrouw M. F. van Stiphout-Croonen- berg. 11.00-17.00 uur: Hockeycomplex aan de Koningsweg, nationaal mixed-hockey- toernooi om de Generaal J. Brouwer beker. 13.00-17.00 uur: Popconcert in de mu ziektent achter het Artishockgebouw. Deelnemende groepen: „Sound of Soest" (13.00 uur); „Pixed Mickles" (13.45uur); „Hard Ware" (14.30 uur); „Omah" (15.30 uur) en „Chataqua (16.30 uur). 14.00 uur; De Borg, optreden van de clown Luko, speciaal voor geestelijk gehandicapte kinderen en hun begelei ders. Kaarten verkrijgbaar bij De Praatpaal aan de Molenstraat. 16.00-18.00 uur, Puzzelrit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen. Start en finish brandweerkazerne. Inschrijven vanaf half twee aan de start of bij organisator Th. J. Staal. 16.00-17.50 uur: Optocht versierde fiet sen, karretjes, autopeds e.d. voor kin deren van 4 tot 12 jaar, voorafgegaan door de drumband van De Springbok- ken. De prijzen worden na afloop in het verenigingsgebouw van de organise rende vereniging Tempo uitgereikt door burgemeester mr. P. Scholten. Route: Mariastraat, Van Straelenlaan, Koninginnelaan, Nieuwstraat, Schaep- manstraat, Hartweg, Nieuwstraat, Vinkenweg, Nachtegaalweg, Peli- kaanweg, Albert Hahnweg, Laan straat, Dorresteinwëg, Industrieweg. 20.00 uur: Molensoos, optreden van de popgroep Tarentula. 21.00 uur: Kerkebuurtplein bij de Oude Kerk, Taptoe. Medewerking'. PVO, Concordia Voorwaarts uit Baarn en Odeon, Soesterberg. 21.30 uur: Lampionoptocht, start Open Hof. De drumband van De Springbok- ken loopt voorop, deelnemers kunnen onderweg aansluiten. Route: Veenbes straat, Varenstraat, Koningsweg, Obrechtstraat, Harperpad, Willaert- straat, Di Lassostraat, Draailier, Dal- weg, Open Hof. zondag 4 mei 20.00 uur: Monument Braamhage, do denherdenking. Aansluitend: circa 20.30 uur: Petrus en Pauluskerk, herdenkingsdienst. Liturg pastoor J. Buisman; spreker ds. J. Baumfalk; declamatie A. Holtrop. Medewerking van het mannenkoor Apollo onder lei ding van dirigent Gerard van de Schep- op. Maandag 5 mei 8.15 uur: Luiden kerkklokken. 9.30 uur: Natuurfietstocht, georgani seerd door het IVN Eemland. De tocht is ongeveer 20 km. en duurt 2,5 uur. Start op het pleintje bij de Oude Kerk tussen 9.30 en 10 uur. De deelnemers krijgen een routebeschrijving. Onder weg staan natuUrgidsen, die uitleg geveh. Vooropgave bij de heer P. Romein, tel. 11067. 10.00 uur, Monument Braamhage, ont steking van het bevrijdingsvuur, dat door estafettelopers (leden van de atletiekvereniging S.O.Soest) is opge haald uit Wageningen, waar in 1945 de capitulatie werd getekend, waarmee officieel een eind kwam aan de oorlog met Duitsland. De burgemeester houdt een toespraak. Medewerking verlenen Amerikanen van de vliebasls Soester berg en de showband van PVO die bij deze gelegenheid voor het eerst op treedt. 10.30-16.00 uur: Speelwei op de Eng, Spel zonder grenzen, georganiseerd door de Stichting Jeugdzorg. Deel name vanaf 12 jaar in ploegen van vijf. Informatie en opgave bij de Stichting Jeugdzorg. De prijzen van het spel worden 's avonds uitgereikt door de burgemeester tijdens het Bevrijdings bal in De Borg. (20.30 uur). 12,00-17.00 uur: Bosstraat-oost, onder ling jeugdvoetbaltoerrvooi van S.O. Soest. 13.00 uur: Feestterrein De Blaak aan de Ferd. Huycklaan, groot hippisch feest georganiseerd door de manege Eldorado. 20.00 uur: De Borg, Bevrijdingsbal. Presentatie Ron Brandsteder. Hiervan verzorgt de TROS-radio een uitzen ding. De burgemeester reikt de prijzen uit aan de winnende teams van het Spel zonder grenzen. (20.30 uur). 20.00 uur: Molensoos, drive-in-show verzorgd door de Hitkrant. D. J. is Wil lem de Zwijger. Zaterdag 31 mei 10.30 uur: Paleis Soestdijk, bloemen- défilé voor prinses Juliana. 14.00-15.30 uur: Liedjesprogramma in De Rank voor bejaarden te verzorgen door Dorien Metzelaar. 16.00-17.30 uur, Herhaling liedjes programma voor bejaarden, in Hons bergen. In verband met het feit dat woensdag 30 april de inhuldiging plaats vindt van Konin gin Beatrix, zal de Soester Courant op deze nationale feestdag niet verschijnen. De bezorging zal 1 dag later plaatsvinden op donderdag 1 mei. Alle schoolkinderen in Nederland krij gen een cahier-omslag met portretjes van Prinses Beatrix als lagere school kind, middelbare scholiere, studente en kroonprinses. Het geschenk komt van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen en is bedoeld om de kinderen een blijvende herinnering te geven aan de troonswisseling. Bij iede re school is een doos met deze omsla gen bezorgd. In een begeleidende brief zegt de staatssecretaris van onderwijs en we tenschappen, de heer A. J. Hermes: „Het is gebruikelijk bij belangrijke (historische) gebeurtenissen van het Vorstenhuis de schooljeugd daarbij rechtstreeks of indirect te betrekken. Ook bij de aanstaande inhuldigings plechtigheden zal dit op vele manieren gebeuren. Zo zal ondermeer een delegatie van de Nederlandse lagere schooljeugd (24 jongens en meisjes) de inhuldigings plechtigheden op 30 april a.s. in de Nieuwe Kerk te Amsterdam metter daad gaan bijwonen. Wegens plaatsgebrek zal het echter niet mogelijk zijn alle kinderen hier voor uit te nodigen. Daarom heeft de regering besloten als blijvende herin nering aan deze historische dag een kleine attentie aan alle leerlingen te schenken. Gekozen is voor een cahier-omslag verluchtigd met portretjes van prinses Beatrix als lagere schoolkind, middel bare scholiere, studente en kroon prinses. Ik mag u wel verzoeken de hierbij gevoegde exemplaren aan de leerlin gen uit te reiken." Inmiddels zijn de herinneringsbekers, welke op verzoek van de Soester ge meenteraad aan de Soester schoolkin deren worden uitgereikt, door burge meester en wethouders in Engeland besteld. AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f 20,75 Brandinboedelverzekering v.a./ 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. 3,95 Rechtsbijstandverzekering v.a./ 2,65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a./61,60 Kinderen v.a. 30,80 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. 24,65 Levensverzekering voor het hele gezin Uitgebreide munt/postz egelver zekering v.a. /65,- per jaar. Voor verzamelingen met een waarde vanaf /1500,- vindt een kosteloze taxatie plaats door een deskundige. J. G. van ROUWEND AAL Burg. Grothestr. 11a Soest - Tel. 02155-16467 ALLEEN DONDERDAG VERSGEBRANDE (bij 250 gr normale prijs) DEZE WEEK 3-delig van 3.95 voor 7je onze advertentie ALLEEN DONDERDAG EXTRA KILO Ze onze advertentie ALLEEN DONDERDAG van 1 KILO per stuk van 13.60 nu voor Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG HOLLANDSE 2 DOZEN voor Ze onze advertentie GERARDPAUL „Wees kalm temidden van het lawaaien de haast en bedenk welk een vrede er in stilte kan heersen. Sta op goede voet met andere mensen zonder jezelf geweld aan te doen. Zeg je waarheid rustig en duidelijk; luister naar anderen, ook zij vertellen hun verhaal. Mijd luidruchtige en agressie ve mensen, zij belasten de geest. Wanneer je je met anderen vergelijkt, zou je ijdel en ver bitterd kunnen worden, want er zullen altijd grotere en kleinere mensen zijn dan jezelf. Geniet zowel van wat je hebt bereikt als van je plannen. Blijf belangstelling houden voor je eigen werk hoe nederig dat ook moge zijn, het is een werkelijk bezit in het verander lijke fortuin van de tijd. Be tracht voorzichtigheid bij het zaken doen, want de wereld is vol bedrog. Maar laat je nooit verblinden voor de bestaande deugd; veel mensen streven hoge idealen na en overal is het leven vol heldendom. Wees jezelf. Veins vooral geen genegen heid, maar wees evenmin cy nisch over de liefde, want bij alle dorheid en ontevredenheid is zij eeuwig als het gras. Volg de loop der jaren met gratie en verlang niet naar een tijd die achter je ligt. Kweek geestkracht om bij onverwach te tegenslag beschermd te zijn. Maar verdriet jezelf niet met spookbeelden. Vele angsten worden uit vermoeidheid en eenzaamheid geboren, heg je zelf een gezonde discipline op, maar wees lief voor jezelf Je bent een kind van het heel al, niet meer en niet minder dan de bomen en de sterren; je hebt het recht om hier te zijn. En ook al is het je wel of niet duidelijk, toch ontvouwt het heelal zich zoals het zich ontvouwt en zo is het goed. Heb daarom vrede met God, hoe je ook denkt dat Hij moge zijn. Houd vrede met je ziel in de lawaaierige verwarring van het leven. Met al zijn klatergoud, som berheid en vervlogen dromen is dit toch nog steeds een prachtige wereld. Wees voor zichtig. Streef naar geluk. Jan". Vandaag ontving ik deze brief van een goede vriend. Zonder commentaar. Het origineel is gevonden in een oude kerk in Baltimore en is gedateerd 1692. Uw auto is een waard! Informeer een? bij ons. noodzaak! Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451

Soester Courant | 1980 | | pagina 1