Nationale- en internationale Uit: TOEKWOIEM Sportorganisatie "SÜEST* Wat betekenen al de Soest-tournooien qua organisatie? 10 Jaar Meester „Piet" Jansen 5 Jaar T ournooiprogramma 1981 jeugd 1971-1980 Het programma voor 30 april (onderling jeugdtoernooi) gaat naar maandag 5 mei Belgische gasten van R. komers zijn. De and( Feijenoord, Volehdam, winnaar van 1979 Ajax. SPORTORGANISATIE SOEST DATA Do. 30 april Zo. 10 mei Za. 16 mei Zo. 17 mei Za. 23 mei Zo 24 mei Do. 28 mei Za. 30 mei Zo. 31 mei Zo. 16 aug. Za. 22 aug. Zo. 23 aug. Onderling Jeugd Onderling Senioren Lagere Jeugd „De Rammelaar" „De Ploeg" „Lieverdje" „Meester Jansen" „Branie-Luilak" „Stokoud" „Negen Oudste" Polio „La Prima Vera" DEELNEMERS 15 x D E 5 x C 3-4-5-6-7-8-10-11 E 1-2-3 Al D 1-2-3 BI, Cl, Dl. El Bl-2 Cl-2 Veter. Soest 9 Dl El AlleE D teams C 1-2-3-4 Soester Courant van woensdag 23 april 1980 10 jaar j eugdtournooien bij Soest Wisselprijs ..Branietoernooi" voor C-jumore Dat al deze tournooien een geweldige organisatie met zich mee brengen zal duidelijk zijn. De cijfers illustreren dit: Er zijn 56 scheidsrechters die alle wedstrijden in goede banen lei den, er zijn totaal 15b teams die deelnemen verdeeeld over 53 clubs. Dit geeft een totaal van 2310 spelers en spelertjes. De E.H.B.O. is met totaal 22 mensen aanwezig om eventuele ongelukjes te be geleiden. Het prijzenpakket bedraagt maar liefst 68 bekers en 2170 erelinten voor de deelnemers. Daarnaast zijn er 156 vanen voor de teams. Voor u een reden om het sportpark Bosstraat-Oostte bezoeken en kennis te maken met de sportieve gebeurtenissen. U bent van harte welkom. Wisselprijs fi Pupillentoernooi „Het Lieverdje 1980, het jaar waarin voor de tiende maal jeugdtoumooien bij Sportorga nisatie Soest worden verspeeld. Ouderen onder u zullen zeggen: Er werden toch wel eerder voetbaltour- nooien georganiseerd. Natuurlijk klopt dat, maar de manier waarop deze verspeeld werden, week duidelijk af van de huidige organisatie. Want: alle leeftijden komen aan bod, elk tournooi heeft z'n eigen „vaste" wisselprijzen en zonder een storende herhaling te krijgen doen toch zo veel mogelijk „vaste" verenigingen mee. In 1971 werden voor het eerst deze tournooien nieuwe stijl gehouden. Dat jaar is voor het eerst om de „Mees ter Jansen Cup" gestreden. Op die He- melvaartdag in mei gaf de man, die de Soest-jeugd zo'n warm hart toe draagt, de aftrap voor een tournooi waar later elke voetbalvereniging in Nederland graag aan zou deel nemen. Prestige stond daarbij niet voorop; de kreet „Deelnemen is be langrijker dan winnen" werd een veel gehoorde manier om uiting te geven aan de waardering voor dit tournooi en de vele andere tournooien die Soest organiseerde. Wisselprijs „Meester Jansen-Toernooi" Van al deze tournooien is de naam Malatrasi onverbrekelijk verbonden. De man die zich „secretaris-generaal van de jeugd" noemt is de grote motor achter dit sportgebeuren. Ook dit jaar is hij er weer in ge slaagd gerenommeerde clubs voor deze festiviteiten te strikken. Er is weer een internationaal tintje aan gegeven door Racing White Daring Molenbeek, kortweg RWDM, uit België uit te no digen voor het pupillentournooi. De ploeg van ex-Feijenoorders Jan Bos kamp en Nico Jansen bleek gaarne bereid een bezoek aan Soest te bren gen. Wat is er dit jaar allemaal te doen? Onderstand volgt in chronologische volgorde een compleet overzicht 30 april Koningihnedag Er wordt een ondering jeugdtournooi gespeeld waar alle pups, pupillen en C-junioren van Soest aan mee doen. Onder fantasienamen spelen de Soest- voetballertjes van 8 tot 14 jaar een aantal wedstrijden die door papa's en mama's druk bezocht worden. 15 mei Hemelvaartdag Het tiende „meester Jansen-tour- nooi" zal dan plaatsvinden. De deelnemende verenigingen DCG uit Amsterdam, Hermes DVS uit Schie dam, RKHW uit Huissen, SVV uit Schiedam en Soest zullen ieder met een team B-junioren, C-junioren, pu pillen en pups strijden om de beroem de „meester Jansen-cup". Zaterdag 17 mei „Branie-Luilak" De „Branieschoppers" van Soest zullen samen met Excelsior uit Rotter3^ dam, NEC uit Nijmegen, -T.O.Pv-uit Oss en Volendam strijden öm de hoog- - ste eer in de leeftijdsklasse vani2 töt" 16 jaar. Zondag 18 mei „Het Lieverdje" Het pupillentournooi waar dit jaar de van R.W.D.M. nieuw- andere clubs zijn Soest en de Zaterdag 31 mei De Ploeg De A-junioren in de leeftijd van 16 t/m 18 jaar zullen zich volledig inzet ten om de schitterende miniatuur van de ploeg in het Soester gemeente wapen mee naar huis te nemen. Deel nemende verenigingen zijn: ADO, Den Haag, BVV-Den Bosch, Drach ten, Heerenveen, Olympia-Gouda, Stormvogels-I Jmuiden, Tubantia- Hengelo en gastheer Soest. Zondag 1 juni „De Rammelaar" De „Brammetjes" van 8 tot 10 jaar die dag en nacht dromen van hun wed strijd zijn op deze dag: Excelsior-Rotterdam, Hermes DVS- Sehiedam, Zeeburgïa-Amsterdam, Soest en de winnaars van 1979 B.V.V. uit Den Bosch. Zondag 17 augustus „Negen Oudste" Na de zomerpauze wordt voor de 5e maal gespeeld door de negen oudste verenigingen van Nederland. Soest completeert het geheel als tiende deelnemer. De pupillen 1 en pups 1 teams van de beroemde clubs zullen dan proberen de winnaar van 1979 Frisia uit Leeuwarden te ontdoen van de schitterende wisselprijs. Deze verenigingen die dat gaan pro beren zijn: Koninklijke U.D. uit Deventer, Ko ninklijke H.F.C. uit Haarlem, Her cules uit Utrecht, Robur et Velocitas uit Apeldoorn, D.F.C. uit Dordrecht, H.V.V. uit Den Haag, Hermes DVS uit Schiedam, P.W. uit Enschede en Soest. Zondag 24 augustus „La Prima Vera" Dit tournooi met Italiaanse inslag (maar zonder omkoopschandalen) wordt verspeeld door 4 C-junioren- teams van elke vereniging. Ook hier deelnemers met klinkende namen: Ajax-Amsterdam, Excelsior-Rotter dam, Feijenoord-Rotterdam, DCG- Amsterdam en Soest. Daarnaast is er nog het „poliotour- nooi" voor alle pups en pupillen op '30 augustus. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het prinses-Bea- trix fonds. Tournooien buiten Soest Gaan de Soest-voetballers dan nooit ergens naar toe? Nou en of! Zij brengen vele bezoeken aan verenigingen ook buiten Neder land. Derhalve hier een overzicht van wie er bezocht worden. In chronolo gische volgorde en startend bij de jongste leeftijdsgroep ziet het er voor 1980 zo uit: Pups: Vrijdag 4 april: pups 1 naar Hermes D.V.S. Zat. 10 mei: Pups 4 naar 't Gooi Pups 6 naar 't Gooi Pups 7 naar 't Gooi Pups 8 naar 't Gooi Zat. 10 mei: Pups 5naar V.V.Z.A. Zond. 1 juni: Pups 1 naar Volendam C-junioren: Zaterdag 10 mei-: 1 x C naar Zwaluwen Vooruit. 4 x C naar Volendam Donderdag 15 mei: 1 x C naar 't Gooi. Zaterdag 17 mei4 x C naar Hoogland. B-junioren: Maandag 5 mei: 1 x B naar Posthoorn Zondag 11 mei: 4 x B naar Volendam Donderdag 15 mei: 2 xB naar 't Gooi Pinksteren 25/26 mei: lxB naar Frankrijk. Zaterdag 31 mei: 1 x B naar Saestum. Wisselprijs A-juniorentoernooi „De Ploeg" De publiciteit en de naam die Soest in landelijke sportkringen verwierf il lustreert zich duidelijk in de deelne mers met klinkende namen: In de afgelopen 10 jaar bezochten en bezoe ken nog steeds clubs als Feijenoord, Ajax, Volendam, Excelsior, en Hermes DVS de sportvelden aan de Bosstraat. Pupillen: vrijdag 4 april: Pupillen 1 naar Her mes D.V.S. Zaterdag 10 mei: Pupillen 1 naar E.M.M. Zaterdag 10 mei: Pupillen 2-3-4-5-6 naar 't Gooi. Zaterdag 10 mei: Pupillen 7 en 8 naar V.V.Z.A. Zondag 1 juni: Pupillen,naar Volen- dan».- -'w Wisselprijs Pupstoernooi „Negen Oudste" A-junioren: Maandag 7 april: 1 x A naar N.K.S. tournooi. Zondag 4 mei: A1 naar Stormvogels. Donderdag 15 mei: 1 x A naar 't Gooi. Zaterdag 17 mei: 3xA naar Hilver sum. Zondag 18 mei: A1 naar Hilversum Pinksteren 25/26 mei: A 1 naar Frank rijk. Zondag 1 juni: Al naar R.K.H.V.V. Wisselprijs Pupstoernooi „De Rammelaar" Aftrap 11 mei 1972 DCG-Fortuna 2-5 flBft 1'

Soester Courant | 1980 | | pagina 23