Vakantie-aktie Harten 5 op T.V. artihome gratis MODIEUS ASSORTIMENT VOOR JONG EN OUDER Soester EHBO oefende op grotere schaal Feest op de „De Savornin LohmanschooF WONING? Geef uw peuter tijdig op SOESTDIJK Zomaar een boek „Ramp" op Parallelweg: Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN .is dagelijks vers verkrijgbaar bij Zoekt U een butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! het SSTffSSSfZSS aUe mar een s"eelzaal wUlen laten Sam' BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES --het boekhandel Met I.V.N.- Eemland naar Ankeveen „Spel Zonder Grenzen" op de Eng Tentoonstelling „Nederland Bevrijd" Feestmarkt op het terrein van Spullenhulp Vakantie-bingo in „De Borg" Birkstraat 2 Soest 02155-1 28 74 3 Soester Courant van woensdag 23 april 1980 3 nncnro Delicatessen ■§8|gP «JUtl. IVIt I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) Dinsdagavond 15 april j.1. zijn 23 mensen het „slachtoffer" ge worden ten gevolge van een explosie op het E.H.B.O.-terrein. Hiertoe had een groep van plm. 20 padvinders onder toezicht een kampvuur gemaakt op het grasveld voor het E.H.B.O.- gebouw. Een „kwaadwillige omstander" wierp in een onbe waakt ogenblik een zelfgemaakte bom in het vuur en een ex plosie volgde. De chauffeur van een op dat moment passeren de vrachtauto raakte de macht over het stuur kwijt en raakte verschillende omstanders doordat de wagen op de omstanders inreed. Onder de vele „slachtoffers" waren twee mensen van de zgn. Lotusgroep (een groep die gespecialiseerd is in het uitbeelden van slachtoffers) die zich zó geschminkt hadden, dat zelfs een insider zich kon afvragen of het nu een oefening of écht was. Eén van de Lotusmensen had zichzelf een uitpuilend oog toebedacht. De Soester afdeling van de E.H.B.O. kan wat de oefening betreft terugkij ken op een succesvolle, leerzame en levensechte avond. Verschillende aanwezigen werden zwaar gewond. Eén van de padvinders liep een zwaar hersenletsel op en an deren verloren het bewustzijn. Vele toeschouwers liepen zware brand wonden op door wegspringende hout blokken. Alle gewonden, waarvan er ook een paar in levensgevaar verkeerden, werden in het E.H.B.O.-gebouw onder gebracht. Daar werd het voor de bui tenstaanders duidelijk dat het onge val een in scène gezette E.H.B.O.-oe- fening was, waarbij in werkelijkheid niemand letsel opliep. Initiatiefneemster voor deze oefening was mevrouw J. C. Verkade-Bodt, ka- derinstructrice van de afd. Soest. Zij bedacht de scène en in samenwer king met enkele leden van de E.H.B.O.- Soest kon het gebeuren,zo „echt" mo gelijk worden nagebootst. kom naar mlddeiwijkïtraat 64 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. De Stichting Peuterspeelzalen Soest is fietsjes te racen, bezigheden die vaak een organisatie die door een groep thuis niet toegestaan (kunnen) worden, vrijwilligers wordt geleid. Zij besturen De kinderen spelen in groepen van 16 in de gemeente Soest 6 speelzalen, peuters, onder leiding van twee erva- terwijl 20 beroepskrachten zorgen voor ren leidsters. De kinderen komen twee de daadwerkelijke begeleiding van de a driemaal per week. Dit is voor hen peuters, een eerste stap naar een beetje zelf- In de peuterspeelzalen hebben peuters, in de leeftiid van 2^ tot 4 ïAar de VnJwel speelzalen hebben een mifLJfh.iiWi!! aanzienlijke wachtlijst, zodat het be- S S langrijk Is dat ouders, die hun kind bekten va^deTmSikToiSikke 011 kenbaar maken' u kunt uw S?een k^S krij^n en S is dSÏ,k leuter a, opgeven wanneer het kind 114 speelgoed en spelmateriaal aanwezig,L 0 Jf" dat voldoende veelziidieheid biedt Nadere inlichtingen en adressen van voiaoenae veeizijaigneia Dieat de diverse speelzalen kunt u krijgen bij Verder is er gelegenheid om te knoeien het secretariaat, tel. 18451 (b.g.g.' tel. en te kliederen, te ballen en met Beter licht geeft de nodige accenten in elk interieur. Goede verlichting hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed inte rieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1a in Soest. Reeds vele jaren voert de Zonnebloem jaarlijks de aktie Harten 5, daarbij via radio en televisie gesteund door de KRO. Het gaat om een aktie die het mede moet mogelijk maken dat zieken en gehandicapten kunnen meedoen aan vakantie en recreatie. De Zonnebloem geeft jaarlijks de mogelijkheid van individuele vakanties en groepsvakan- ties. Zij organiseert daartoe speciale weken met verzorgingsgroepen. Daar naast zijn er de vakanties in aangepas te bungalows of stacaravans. Driehonderd eendagsboottochten, vier Rijnreizen, veertig regionale ontspan- ningsdagen met radio- en t.v.-artisten zijn de verdere mogelijkheden van en met de Zonnebloem. Om dit allemaal te kunnen financieren wordt aan alle vakantiegelden innende nederlanders gevraagd om vijf gulden (of meer) over te maken op gironum mer 11.55.555 ten name van Harten 5, Zonnebloem, Breda. De aktie krijgt weer een spectaculair sluitstuk: Zaterdag 17 mei a.s. wordt vanuit de Rodahal te Kerkrade het Harten 5-gala uitgezonden via Neder land I. Willem Ruis is de hoofdpersoon samen met de quiz-deelnemende echt paren, waarvan een der partners ge handicapt is. Voorts zullen er 1000 zieken, gehandicapten en bejaarden aanwezig zijn. De uitzending begint kort na half acht 's avonds en zal duren tot plusminus half tien. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal OI?lifl?N\Vlël?K l|3C I: KI: N Wl: I: Kj \\fon 17Vtn 30 april Dus ook bij aankoop van \NIEUWSTE J5SS j boek van" V ROald DAHL Roald Dahl OOM OSWALD De buitensporige, immo rele geschiedenis van de bizarre oom Oswald die ten koste van alles zijn voornemen om rijk te worden wil verwezenlijken. Zie ook onze advertentie op pagina 4 Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Zaterdagochtend 3 mei trekt I.V.N.- Eemland opnieuw de Ankeveense pol der in. Diti.s.m. de Vogelwerkgroep 't Gooi. Van zes uur af zullen de dan wakker wordende vogels worden be spied bij hun „doen en laten". Na het gebruiken van een kopje koffie trekt men wederom het onvolprezen natuurschoon in om dan de daar aan wezige flora in ogenschouw te nemen. De excursie o.l.v. Rita Kuiper, wordt gemaakt per eigen vervoer. Auto-eige naren zijn zo vriendelijk de open plaat sen in hun wagen ter beschikking te stellen van niet-autobezitters. Een be perkt aantal plaatsen - de groep mag niet te groot zijn omdat anders vogel- verstoring zal optreden - is nog open. Men kan zich als natuurliefhebber van heden af opgeven bijJoke Pidoux, Jacob Catslaan 15, 3768 GP, Soest. (02155-16487). Op maandag 5 mei, Bevrijdingsdag, zal door de Stichting Jeugdzorg Soest, op de Eng een „Spel Zonder Grenzen" worden georganiseerd waaraan iedere inwoner van Soest vanaf 12 jaar kan deelnemen. Deelnemende ploegen van vijf personen kunnen zich op het ter rein opgeven tegen het inschrijfgeld van vijf gulden per ploeg. Het Spel begint om half elf. Er zijn waardevolle prijzen te winnen, die 's avonds tijdens het bevrijdingsbal in het dorpshuis „De Borg" worden uitgereikt. Dinsdag 29 april a.s., te 19.00 uur, wordt In het dorpshuis „De Borg" de tentoonstelling „Nederland Bevrijd" officieel geopend door burgemeester mr. P. Scholten. Tot en met 5 mei is deze expositie te bezichtigen. De toe gang is gratis. Deze tentoonstelling is een copie van de permanente tentoonstelling uit het Anne Frank Huis te Amsterdam. Ze is naar Soest gehaald door de Stichting Jeugdzorg Soest, de wijkvereniging Overhees en de staf van „De Borg". In het dorpshuis kan men dagelijks van 09.00-24.00 uur terecht. Op Koninginnedag wordt op het terrein van Spullenhulp aan de Veldweg een feestmarkt gehouden, welke zo onge veer in de plaats komt van de traditio nele Kunstmarkt van de kunstenaars vereniging Artishock. Aan de Veldweg komen een twintigtal kraampjes te staan met onder andere zelfgemaakte sieraden, poppen, kin derkleding, tekeningen, honing en was kaarsen. De Wereldwinkel Baarn be mant een stand terwijl Spullenhulp kramen ingericht heeft met tweede hands kleding, boeken en platen. Er is ook een Rad van Avontuur, een ballen tent en een sprekershoek. 's Middags tussen één en twee uur is er Turkse muziek en dans en van twee tot vier uur wordt het pottenbakken gede monstreerd. De markt wordt om tien uur door wethouder mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg geopend. Zij stelt dan officieel de nieuwe loods in gebruik en zal de eerste spreekster zijn in de sprekershoek. Oogmeting volgens afspraak Foto: Goos van der Wilt Een van de „slachtoffers" tijdens de grote EHBO-oefening Op een wat merkwaardige dag, als er niemand meer vakantie heeft, zater dag a.s. 26 april, organiseert de Wijk vereniging Overhees samen met de staf van De Borg een vakantie-bingo. De hoofdprijs is een opblaasbare zeil boot met zeil óf een „rakker" zonder zeil. Ook de andere prijzen zijn waar devol. Verder wordt er geloot om een pick nicktaf elbank. Tussen de bedrijven door treedt de goochelaar Peter Oran op. Hij wordt muzikaal begeleid. De avond is bedoeld voor de leden en donateurs van de wijkvereniging, maar ook niet-leden zijn welkom. Kaarten zijn voor de leden a.s. vrijdag avond in het dorpshuis in de voorver koop verkrijgbaar. De bingo-avond be gint om 20.30 uur. A.s. zondag beginnen om 17.00 uur met een kerkdienst in de Wilhelminakerk de feestelijkheden rond de viering van het 50-jarig bestaan van de De Savor nin Lohmanschool aan de Driehoeks- weg. In de kerkdienst zal dr. J. Rinze- ma voorgaan. Het thema van de dienst is: „Een aardje naar zijn vaartje". Op maandag 28 april is de school „echt" jarig en dat wordt gevierd met „een dagje 1930". De kinderen komen op klompen, met korte broeken en 1930-jurken en de leesplankjes, sponzedozen, het telraam, pen en inkt en de inktlap zullen weer dienst doen. Op de speelplaats zal gehoepeld worden, de tol wordt in ere hersteld en er wordt gehinkeld en gekaatst, 's Avonds is er een snelschaaktoer- nooi waarvoor 24 leerlingen hebben in geschreven. Dinsdag 29 april is er een sport- en speldag en 's avonds schaken ouders en oud-leerlingen. „Meester" v.d. Heuvel Op donderdag 1 mei wordt er 's avonds tussen zeven en acht uur een vossen jacht georganiseerd en aansluitend daaraan is de school te bezichtigen. Daarvoor is enorme belangstelling bij de oud-leerlingen en het zal velen on getwijfeld deugd doen de eregast van deze avond „Meester" van de Heuvel nog eens te ontmoeten. Hij stond in de jaren dertig voor de klas. Onge twijfeld zal men er ook „meester" D. Hoekstra ontmoeten. De feestelijkheden worden op 7 en 8 mei afgesloten met respectievelijk een kindermiddag en een ouderavond. Gediplomeerd optometrist lid O.V.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3