ON Sporttenues voor leerlingen Binke Tolmanschool Beraadslaging onder nieuwe leiding in vijftig minuten rond Soester VVD ingenomen met komst burgemeester Scholten Ups voorde modebewuste man. MAM 7 «j nsma Slangenbosje wordt geen parkje and mm dancing MYENIM2KS Hanö Netoer Gemeenteraadsvergadering 21 Geslaagden cursus recreatiesportleider iiiiuiiujimwiniDii/j'iPVi frecht ftUTO- !EKERING? VESTRA llaties förflKQueens clubl Zes raadsleden tegen herinneringsbeker 9 Soester Courant van woensdag 23 april 1980 9 ilDS vGS iet de fiets op vakan- J wel goed voorlich- /AN KOOIJ TWEE- Laanstraat prom- 16, Baarn, tel. 02154- t er voor U een extra ge en gemakkelijke Wij!!! ijk betaalt u bij ons e premie per kwar taal. VAN BREUKELEN intiën, lidNBVA »at 17 Soest wi 02155-17962 weg 59 - Soest ifoon 13288 koopt PEN, IJZER, en METALEN: 'ags na 12 uuf SLOTEN. HNISCH BEDRIJF TEL. 17317 >fferte voor Foto: Goos van der Wilt Een illegaal houtsnipperpaadje vanuit een bungalow Met veel zorg en uiterst zorgvuldig wordt het Slangenbosje onder supervi sie van de gemeentelijke plantsoenen dienst opgeknapt. Er is geen reden om te veronderstellen dat van het ecolo gisch waardevol elzenbroekbosje een steriel parkje zal resteren. Dat was de uitslag van een discussie welke vorige week in de gemeenteraad gevoerd werd naar aanleiding van vragen van de heer F. Kingma van de PvdA. Kingma, gewaarschuwd door veront ruste omwonenden, wilde weten met welke opdracht de uitvoerders van de opknapbeurt het Slangenbosje inge stuurd waren. Welke garanties waren er dat het bosje door dit onderhoud werd aangetast. Kingma verwees naar een brief van Gedeputeerde Sta ten waarin aan de gemeente het hand haven van het bosje werd opgedragen. Hoe was dat te rijmen met het kappen van bomen, het verwijderen van het onderhout, het verdubbelen van de padbreedte en het aanleggen van hout snipperpaadjes vanaf elke nieuw ge bouwde bungalow? Hij vroeg tenslotte of het niet verstan diger geweest was de omwonenden vooraf inhoudelijk over de opknap beurt voor te lichten en of het niet raadzaam was hen alsnog bij het on derhoud in te schakelen. Milieu-wethouder Menne zette uiteen wat er allemaal gebeurde. Alle dode, scheefstaande, zieke, kwijnende en sterk concurrerende bomen werden verwijderd. Het onderhout werd uitge dund, maar dat was een noodzakelijke maatregel tot bevordering van de groei van de overblijvende houtopstand moest worden beschouwd. Men bleef binnen de voorschriften van de ge meentelijke kapverordening en het strookte met de brief vah'G.S. De struiken-etage, zover nog aanwe zig, werd zorgvuldig gespaard; de wet houder sprak in dat vérband van „blessen". Slechts enige vlierstruiken waren bewust gesnoeid, maar dat was om ze te verjongen. De aanleg van de houtsnipperpaadjes had de heer Menne, die samen met de burgemeester en het hoofd van de plantsoenendienst het bosje had be zocht, „tot zijn leedwezen" gezien. Er waren er drie en ze waren weliswaar milieuvriendelijk, maar er zou wat aan gedaan worden. „Het suggereert toch vinden wij, dat het gedeelte van het bos direct achter de woningen, tot de huizen zou beho ren. Dat is een suggestie die volstrekt onjuist is. Het is een openbaar bos; voor iedereen. Het college wil deze ontwikkeling niet legaliseren", aldus de wethouder. In overleg met de bewoners wilde hij tot een „goede oplossing" komen. De verdubbeling van het pad was een tijdelijke maatregel, noodzakelijk ge worden in verband met het gebruik van machines. Het pad zou weer in zijn oorspronkelijke staat hersteld worden. De heer Menne zei verder dat met een van de buurtbewoners, vertegen woordigster van het vroegere comité, vooraf contact geweest was. Zij was telefonisch uitvoerig ingelicht over de plannen en de onderhoudsbeurt. Beke ken zou worden of de omwonenden kon den worden ingeschakeld bij het toe komstig onderhoud. De heer Kingma was niet geheel te vreden gesteld. Hij stelde dat de hout snipperpaadjes achter de huizen in ie der geval dienden te verdwijnen en hij vroeg of de wethouder wilde beves tigen dat het bosje niet in een park zou worden veranderd. Die bevestiging kreeg hijook van de burgemeester die verklaarde dat er „uiterst zorgvuldig door de plant soenendienst gewerkt werd en dat men vertrouwen' hioest hebben in de hand having van het bosje". Wethouder Menne zei "dat hét een be ter bos werd dan het was. „De uiteindelijke doelstelling is om te zijner tijd te bewerkstelligen dat er zal ontstaan een kruidenetage, een struiketage en een boometage ten ein de geleidelijk aan een zo natuurlijk mogelijk oorspronkelijk begroeiing te verkrijgen"aldus de heer Menne. Koninginelaan 42 Soest tel 02t55-20797 |fjnQ Donderdag as. aênvang 2100 uur Zes gemeenteraadsleden, te weten me vrouw Van Gelder en de heer Kingma van de PvdA, mevrouw Tomassen en de heren Nuijten en Visser van Pro> gressief Soest en mevrouw Allard van D'66, voelen niets voor de uitreiking van een beker aan de schoolkinderen welke hen véle jaren zal herinneren aan de troonswisseling. Dit bleek vori ge week donderdag tijdetjs de raads vergadering, waar het al dan niet uit reiken van een herinnering aan de orde kwam dankzij schriftelijke vra gen van het CDA. Begin vorige w^ek lekte uit dat. bur gemeester en;WéQiouders een advies van een ambietiaar va*n de afdeling onderwijs opvolgden en als een van de weinige gemeenten in Nederland de schoolkinderen geen blijvende herinne ring aan de troonswisseling zouden mee geven. Het CDA vroeg naar de achtergron den van dit besluit. Daar bleek, zo werd in de discussie duidelijk, „eni ge onduidelijkheid" ten grondslag te liggen. Een nader onderzoek leer de echter dat zowel het protestant christelijk onderwijs als het rooms katholiek onderwijs alles voelde voor een herinnering, terwijl slechts het openbaar onderwijs van mening was dat de herinnering achterwege kon blijven^^'1 Hét "collége was bij néder inzien" met de „meerderheid": meegegaan; unan- niem. Dat lag bij de raad anders: Mevrouw Van Gelder (PvdA) wilde weten uit welk potje de bekers be taald werden; het ging om een bedrag van 18.000 gulden (6000 bekers). Over die uitgave moest de raad dan maar een uitspraak doen, vond zij. Aanvankelijk zei de burgemeester dat dat niet kon. Het geld kwam op de post „onvoorzien" en de raad moest daar maar genoegen mee nemen. De CDA-er Bolhuis verwees naar de ge meentewet en stelde dat in dit geval een hoofdelijke stemming nodig was. Die hoofdelijke stemming leverde het eerder genoemde resultaat op. Met het college en de fracties van CDA en WD stemden ook de heren Jonker en Gerth van D'66 en de heer van den Brakel van de PvdA vóór het uitrei ken van de herinneringsbeker. De stemverhouding was 19 vóór en 6 te gen. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de openbare lagere school Rinke Tolman en de kleuterschool De Kievit, hebben ouders van leerlingen de school maandagavond vijftig sporttenues aangeboden met op de gele shirts de tekst Rinke Tolmanschool. De sportkleding werd namens de ouders aangeboden door de voorzitter van de oudercommissie, de heer K. J. W. Boom, aan school hoofd H. Knol. Leerlingen van de school toonden het sporttenue. Het feest in het kader van het tweede lustrum werd gisteravond voortgezet met een avond voor de ouders. Zij keken naar het cabaret dat werd ge presenteerd door leden van de feest commissie en dat 's middags door de kinderen was opgevoerd. Het bestond uit toneel, zang en dans. De bezoekers, onder wie wethouder drs. G. Plomp van onderwijs, konden in de pauze de in De Kievit ingerich te tentoonstelling bekijken over tien jaar Rinke Tolmanschool en De Kievit. Namens de ouders feliciteerde de heer Boom het schoolteam met het jubi leum, maar vooral met wat bereikt was. De school leverde tot nu toe drie honderd leerlingen af voor het voort gezet onderwijs. Tweehonderd van hen waren op de reünie van oud-leer lingen, vorige week vrijdag. De heer Boom bood tenslotte het ca deau van de ouders aan, de vijftig sporttenues. Voor het schoolteam van De Kievit waren er bloemen. Schoolhoofd H. Knol bedankte voor het cadeau. Hij herinnerde aan de opening van de feestelijkheden, toen leerlingen van de school een bezoek brachten aan degene naar wie de school is vernoemd, Rinke Tolman. Y Kapsalon" 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 „Het was een bezoek om nooit te ver geten", aldus de heer Knol. Hij was verheugd, dat de samenwerking met de kleuterschool steeds hechter vor men aanneemt. Tenslotte bedankte hij het gemeentebestuur voor de mede werking in al die jaren, en de teams van de scholen in de nabijheid voor de samenwerking. De heer W, Burgerhout sprak als voor zitter van de Vereniging Openbaar Onderwijs. Hij herinnerde aan de be ginperiode, toen bekend werd dat de school aan de Smitsweg zou komen. Er stonden toen nog huizen, maar dat belette verheugde bestuursleden niet er een bord te plaatsen met de mededeling „Hier komt de openbare school". De heer Burgerhout bood een cadeaü aan voor het documentatiecen trum van de school. Namens de col lega's van de Regentuuter bood de heer A. v.d. Zee bloemen aan. Daarna werd het cabaret voortgezet. Aubade Vorige week al startten de beide scho len (Rinke Tolman en de Kievit) met de viering van het tienjarig bestaan. Dat kon niet beter dan met het bren gen van een zanghulde aan het echt paar Tolman bij hun flat aan de Al- bert Cuyplaan. De tekst van het voor deze gelegen heid door schoolhoofd Knol geschre ven feestlied werd aan de heer Tol man overhandigd. Aan deze aubade ging een tocht door de wijk Smitsveen vooraf. De jongsten mochten meerijden in de paardetram, de anderen liepen daar achteraan. Na de feestrit werden de kleuters bij de school afgeleverd en de groteren to gen naar huize Tolman. In het feestlied wezen de kinderen erop dat twee vlinders aan de muur van de school het symbool ervan vor men. Rinke Tolman en de school zijn door de naam nauw met elkaar ver bonden, wat de kinderen elk jaar mer ken op de verjaardag van Rinke Tol man. Zij wensten hem en zijn echt genote toe, dat beiden over vijf jaar, wanneer de school vijftien jaar be staat, het feest weer zullen kunnen meemaken. Buiten de tekst van het feestlied kreeg de heer Tolman ook nog een door zes- deklassers gemaakt boekwerk over vlinders. Een afvaardiging van de leerlingen be zocht daarna het nationaal rusthuis voor paarden, de Paardenkamp aan de Birkstraat. Ze leverden een be drag van honderd gulden af, een bij drage in de dagelijkse kosten van de Stichting en een doos wortels voor de gepensioneerde dieren. Èen extra trak tatie was er voor het paardje Trouvé, dat vorig jaar door de kinderen ge adopteerd werd. Dank Kathe Mussche, de echtgenote van Rinke Tolman betuigt haar dank voor de aubade met de volgende woorden: Vijftig minuten duurde vorige week de eerste gemeenteraadsvergadering onder voorzitter schap van burgemeester mr. P. Scholten. Dat was aan de ene kant niet zo'n enorme prestatie, want van de zeventien agendapun ten en de twaalf ingekomen stukken waren er twee, met mogelijkheden tot lang praten, afgevoerd. Maar aan de andere kant, de raad van Soest kennende, was het toch wel feno menaal. Nu maar afwachten wat de toekomst met de gewenning aan de nieuwe voorzitter, gaat brengen. Mr. Scholten stelde wel duide lijk hoe hij die toekomst ziet: vooral zakelijk vergaderen; houden aan de twee termijnen; niet teveel interrupties zodat we goed naar elkaar kunnen luisteren „en dan zult u aan mij niet veel pijn hebben". Nou geven de interrupties, mits gevat en terzake, altijd wel de sjeuigheid aan de discussie, maar er zijn over het algemeen maar enkele mensen die dat goed kunnen. En daarom is het dikwijls maar beter dat iedereen naar iedereen luistert, want samen zouden de raadsleden een hele hoop kunnen weten. Ook dat is aanvechtbaar, want vorige week werd even héél vlot door wethouder Menne gezegd dat het geld voor de afbraak van de oude openbare mavoschool aan de Middel wijkstraat al vier jaar geleden ter beschik king werd gesteld. Maar iedereen voelde, zo als dat heet „met zijn klompen" aan, dat daar een heel groot vraagteken bij gezet mag worden. Vier jaar geleden zou bij de aankoop van het pand al... nou ja; laat maar!Als dat waar is, dan komt er een aanvullend krediet. Maar niemand van de raadsleden wist het meer en er zijn er toch heel wat, die een veeljarig abonnement op het raadslidmaat schap hebben. De twaalf ingekomen stukken werden onder leiding van de nieuwe voorzit ter in acht minuten „genomen". Geen voorle- zen meer van de korte inhoud, maar gewoon a, b, c, d enz. De publieke tribune kan dat volgen, want bij binnenkomst krijgt men de agenda gratis en voor niks, en daar staat de korte inhoud wel op. De burgemeester wilde dat ook doen met het vragenhalfuurtje, maar dat kan natuurlijk niet voor het publiek. De schriftelijk door de fracties ingediende vragen worden niet ver menigvuldigd en dan is de discussie niet te volgen. Dit keer waren er CDA-vragen over de herin neringsbeker (i.v.m. de troonswisseling) voor de schoolkinderen èn PvdA-vragen over het Slangenbosje. Over de troonswisseling zit het personeel van de openbare scholen niet in, zo bleek dat in de discussie. De r.k.- en prot.christelijke onder wijzers voelden er wél voor en zou daarom, voor allen die het Koningshuis minnen, het toch maar beter zijn de kinderen naar het bijzonder onderwijs te blijven sturen? Zou men daar méér gevoel voor traditie hebben en ook wat dankbaarder zijn voor al het goeds dat Oranje ons bracht? Of zouden de openbare leerkrachten meer ambtelijk ingesteld zijn? Zouden zij die soesa van de aanschaf en de verdeling te lastig vinden; overtollig werk met de instelling; „daar ben ik niet voor aangenomen! Het gerucht gaat inmiddels al dat de open bare schoolhoofden, ondanks alles, de bekers niet zullen uitreiken. Niemand zal het te weten komen, maar met de kindertjes zijn we blij dat ze niet afge scheept worden met een sinaasappel, hoe sympathiek de kleur ook is. Zes raadsleden, waaronder drie dames, waren het met de openbare onderwijzers eens. Dat zullen wel afwasproblemen zijn. Met het Slangenbosje haalde de PvdA een paar forse slagen binnen. Je kunt de fracties zien denken: verdorie dat hadden wij moeten doen. Want het gaat toch om des kiezers gunsten. Als de omwonenden van het Slan genbosje naar de „concurrentie" lopen, dan is er wat mis met het eigen image. De CDA-er Van Logtenstein deed dat wat al te duidelijk. Hij zei het „prachtige vragen" te vinden, maar ze hadden telefonisch gesteld moeten worden, dan had het antwoord ook even telefonisch gegeven kunnen worden. Jaja: dat had met die bekers toch ook wel gekund. Of niet soms! Nee hoor, een uitstekende beurt voor de PvdA,, al hebben ze zich naar ons idee wel voor een karretje laten spannen. Je moet de natuur zo nu en dan nu eenmaal een handje helpen. Maar dat hadden de omwonenden jaren geleden al ontdekt. Zij begonnen immers de schoonmaakakties. Nu heeft de gemeente dat even overgenomen en dan moeten we maar hopen dat de omwonen den, niet net als vroeger, stiekem hun tuinvuil in het water dumpen. Want dat gebeurde zo'n twintig jaar geleden; reken maar. De publieke tribune was ook deze avond weer redelijk bezet. Gedeeltelijk met wat je zou kunnen noemen „professionele" bezoekers, maar toch ook altijd weer met wat echt geïnteresseerden. Gek eigenlijk dat je er bijna nooit aspirant-raadsleden onder vindt, want het is toch ondenkbaar dat de nu „aan het bewind" zijnde groep tot in lengte van jaren door gaat. De deze vergadering aange nomen „Lozingsverordening" is niet bedoeld om raadsleden te lozen. Als het allemaal goed gaat dan stellen zij zich op een moment niet meer herkiesbaar, maar dan moeten er wel opvolgers zijn. En zo mogelijk ook een beetje ingewerkt. En dat leer je als je de raadsver gaderingen bezoekt. Soms zie je de zittende raadsleden dan ook verlangend naar de tribune kijken of er nog geen opvolger zit. Of zou dat kijken een andere betekenis hebben... P. RESS Tijdens de goed bezochte ledenvergadering van de VVD Soest/Soesterberg bracht de gemeentéraadsfraktie verslag uit van haar doen en laten. Daarbij behoorde ook het als fraktie reageren op de recente ontwikkelingen in Soest. Met name de benoeming vari de nieuws bupenieeSter A^erd.dóor deTfVTJ-fraktie als Vijzende!4 positief ervaren. Daarbij*past" een uitspreken van respect voor de aktiviteiten van.de heer Plomp,4ie ^ls loco-burgemeester bijzonder^veel werk extra'heeft moeten verzetten. Dat'de nieuwe burgemeester een WD-er is verheugt de WD-fraktie. Hoewel een burgemeester in de visie van de VVD boven de partijen dient te staan, vindt men het toch plezierig dat wederom een WD-er tot voorzitter van de Raad van Soest is benoemd. Zeker omdat deze de indruk maakt volledig competent te zijn én geheel te passen in het door de Raad opgestelde profiel. zijn, met name dat Soest op relatief korte termijn geen enkel soelaas kan bieden, aan eigen.bedrijven in- ruimte nood. Tegenstanders kunnen argumen ten aanhalen die in Soest maar al te gezondheidzaken, Bert Krijger wil ak- tief zijn op een voor de VVD nog niet zo bekend terrein. Door zijn werkkring bij een van de nederiandse vakverenigin gen, is hij bijzonder thuis in een van de goed aanspreken, gezien de WcBhtè '-Vsifctflren die wel Worden aangeduid Eveneens is de fraktie blij met het gerealiseerde informatiecentrum van de gemeente. De voorlichting aan de inwoners van Soest kan nu op passende wijze geschieden. Niet vergeten mag echter worden „volgens de fraktie, bij monde van mevrouw Korthuis", dat de werkgroepen in de VVD die de fraktie mede-ondersteunen, tijdig meedenken over het beleid van de fraktie in de.ge meenteraad. Het is noodzakelijk dat men via de ledenvergaderingen, of via telefoontjes rechtstreeks naar de frak tie laat weten wat er in Soest moet gebeuren. Soest dreigt wat ontwikkeling betreft te stagneren. Mede door de situatie op het gemeentehuis. Soest kan het zich niet veroorloven dat opnieuw een kort sluiting ontsluit tussen gemeentebe stuur en bevolking". De vragen die door de leden werden gesteld naar aanleiding van de inlei ding door de fraktie, hadden onder meer betrekking op de uitbreiding van de gemeentesecretarie, door middel van noodbouw. De fraktie is hier bij- zonder attent op, omdat de voorgestel de uitbreiding a raison van ruim 7 ton, nog geen uitgemaakte zaak is. Hoewel de fraktie begrip heeft voor de situatie waarin gewerkt moet worden, is door het terugnemen van het voorstel door B. W. nog geenszins het standpunt van de fraktie bepaald. Wél is uitge sproken dat een bedrag van ruim 7 ton aan de hoge kant is. Eveneens werd door de leden de regel matige overschrijding van verstrekte kredieten aan de orde gesteld. On danks een begrip voor deze moeilijke zaak, is men bijzonder ontevreden over de regelmatige overschrijding hier van. Was in het verleden de heer van Ee attent op kredietoverschrijdingen, nu doet de heer Bolhuis (CDA) zijn naam alle eer aan en „slikt tonnen". De kredietbeheersing die nu wordt voorgesteld, kan enig soelaas bieden, hoewel beslist niet verwacht mag wor den dat kredietoverschrijdingen dan tot het verleden zullen gaan behoren. In ieder geval moet de fraktie hierdoor wel een goede hoop hebben op een verbetering van de situatie. Met deze kredietbeheersing zal in ieder geval de mogelijkheid gaan bestaan dat er geen kredietoverschrijding plaatsvindt zon der dat der Raad is geïnformeerd. Ook de dreiging dat het industrie terrein De Isselt te Amersfoort voor uitbreiding op Soester grondgebied zal moeten terechtkomen, werd bespro ken. De meningen hierover zijn op dit moment nogal verdeeld. De voorstan ders hanteren argumenten die zinnig historie. De leegstand van huizen in Soest is zeer gering. In het bijzonder geldt dit voor huizen in het gemeentebestand, doch ook voor particuliere woningen. De leden van de afdeling WD Soest/ Soesterberg kunnen zich verenigen met het door de fraktie gevoerde beleid. Tweede Kamerverkiezingen Hoewel de verkiezingen voor de Twee de Kamer nogal ver weg lijken, is de interne procedure voor de kandidaat stellingen al op gang gekomen. Ook de afdeling Soest/Soesterberg heeft zich hierover beraden en heeft besloten twee eigen kandidaten te stellen. Door de afdeling wordt bij het hoofdbestuur voorgedragen de heer Gert Bei jen, lid van de gemeenteraadsfraktie in Soest, en Bert Krijger, de propagandaman van de afdeling. Gert Beijen wil zich in het bijzonder bezighouden met volks met de sociaal-economische driehoek. Zijn werkzaamheden omvatten het sti muleren van de aktiviteiten van onder nemingsraden, ofwel het „mondig ma ken van werknemers", terwijl de WD in haar vaandel heeft staan de ontplooi ing van de mens. Die raakvlakken tussen VVD en vakbeweging wil hij gaan versterken. Bestuursverkiezingen Door het aftreden van een aantal bestuursleden, was een verkiezing no dig van nieuwe bestuursleden, om weer op het in het reglement vastge stelde aantal te komen. Zeker noodza kelijk om de vele aktiviteiten te coör dineren en stimuleren. Gekozen wer den bij acclamatie mevr. M. Ribbink én de heer R. van de Gaast. Herkozen werd de penningmeester de heer F. B. H. Janse. Het sluitingsuur van De Borg noodzaakte de leden discussies die men nog wilde voeren op een andere plaats voort te zetten. De wethouder van sportzaken drs. G. Plomp heeft vorige week in het wijk dienstencentrum „De Borg" het di ploma recreatiesportleider-A uitge reikt. Hij deed dit in aanwezigheid van onder anderen de rijksgecommiteerde, de heer P. Leenheer, De heer Plomp wekte alle 21 geslaagden op, nu verder te gaan voor het diploma B. Het was voor de eerste keer dat de cursus in Soest werd gehouden, dankzij de samenwerking tussen de sport stichting en de Stichting Utrechtse Provinciale Raad voor Lichamelijke Woorden zijn maar een zwakke afschaduwing om onze dank te betuigen aan de leiders en kinderen van de Rinke Tolmanschool. Alle eerbewijzen die mijn Rinke ten deel vielen in de loop der jaren, vallen weg; het waren officiële dankbetuigingen met ridderorde en ereburgerschap; déze huldiging was een liefdebetoon voor de man, die oud en jong tot de wonderen der natuur bracht. De kleurrijke sfoet van zingende kinderen zal ons een licht zijn in deze verduisterende wereld. KATHE TOLMAN-MUSSCHE Opvoeding en Sport. De cursus is een vervolg op de cursus algemene basis opleiding, waarvoor de deelnemers aan de cursus recreatiesportleider-A al eerder waren geslaagd. Deze vervolg cursus omvatte onder meer theorie, praktijk en stage lopen bij sportinstui- ven. In maart deden de cursisten het praktijkexamen. De voorzitter van de examencommis sie, de heer L. A. M. Steijn uit Amers foort, bedankte het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van de accomodaties voor de cursus. Hij vond dat het een prima cursus was geweest, waarvoor het beste bewijs werd gele verd cloor het feit dat alle deelnemers waren geslaagd. Hij bedankte daar voor vooral beide cursusleiders, en tenslotte ook de heer J. Hilhorst, direc teur van de sportstichting, voor de medewerking aan het organiseren van de vervolgcursus. Vervolgens reikte wethouder Plomp de diploma's uit aan de geslaagden, af komstig uit Soest, Amersfoort, Bun schoten-Spakenburg en Hilversum. Het waren Elly de Bree; Wil Beek man; Evert Fremou; Tineke Sonne- mans; Theo Vlug; Gerda Klok; Jan Kaatee; Rika de Graaf; Marian de Graaf; Harry van Deth; Joop Bak kers; Marian van Halen; Jan Veen; Jan de Bree; Siem Leeuwenkamp; Mike Meeken; Edwin Severs; Anneke Stevens; Arie van Slooten; Wilma Vermeer en Cor van Wijmeren. Duidelijk is dit seizoen de trend naar het wat nettere kostuum. Slank afkledend, met een opvallende belijning en vaak 2 zijsplitten. Wat de stoffen betreft: kleine dessins en prachtige unistoffen. De regenjas komt weer terug, maar dan in een sportieve en nonchalante uitvoering. Om lekker losjes om de schouders te dragen. Er zijn vlotte kolberts in bouclèachtige stoffen tot echte Alcantare aan toe. De pantalons natuurlijk met stretch. Heerlijk komfortabel. Verder bij Midman een prach tige kollektie overhemden en pullovers. En als u toch bij ons bentVergeet vooral onze kollektie blazers en composé's niet. O.a. van Van Gils. Dus kwaliteit. Dat vindt u bij Middelman Midman. Trend gevoelige mooie kleding. Speciaal voor u. HERENKLEDING Van Weedestraat II 3761 CA Soest Telefoon 02155-12424

Soester Courant | 1980 | | pagina 9