:n* sclHHMiiakcr staat er vierkant achter: Meer animo voor vrijwilligerswerk Inzamelactie babykleding voor Kameroen Contributie-opbrengst 4000 gulden hoger Rode Kruis Soest-Soesterberg voert wanbetalers af Voorzitter Rode Kruis Soesterberg: Schipper Ruud van Dijk gehuldigd Luchtmacht herdenkt gevallenen 1498.- 3295,- 2595,- VIDEO lm 'ES Tgël BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Uitreiking penning nieuw leven inblazen Feestavond Paltz- en Eemgeuzen: Schoorsteenbrandj e Burgerlijke Stand sca, een en con- idt raz- genheid nemen, gevon- schtenis js wor- eid van itoor en R.V.V." agelijks vember het po- uit re- dienst- J. Kraa s geno- ;n en is >rdt na sslissin- gezui- it trekt troepen van de echter t houdt het be- leger- te ont- zijn ge- ich den Aldaar enkele een na- ree SS- 11 Jan- e man en aan- pistool- vaarlijk 5tig, dat tregelen est eens ang het rdt toe- rijdt in in ar- neerge- Dtiveerd lachtof- ur van s^iout- an deze jzeiaars cht. De jan den 1 W. "C. sgd vrij belsdorf Januari ger, W. ïgh, W. Caal, A. r. Vonk, J. Vis- 19 Sep- K. Oos- t kamp. eert de en heer igen op Andries zwaar itgaans- t 1 Mei. in het ht ech- opzien- el Van ?nst een andsche :n Zon- ie vlug- ide an- gedood, ntkomt. tregelen ke din- ride, als igericht aden in zitting den met 943 op op een notivee- lis Bur- nendaal althans felheid. 11 uur berg. In erug en ït splin- t af; er i. Groo- ing van onkabel van 5 terberg- burgerij met de le-stam- ïn over- wacht- meente- lij ver in meu- kolom.) 15 Soester Courant van donderdag 1 mei 1 15 PHILIPS KLEURENTELEVISIE 66 cm, met teletekst, met 3 jaar garantie NIEUW B&Q KTV 8000 66 cm, met 3 jaar garantie PHILIPS KLEURENTELEVISIE 12 kanalen 3 jaar vol ledige garantie AKAIVHS 2798,- BLAUPUNKT PANASONIC2895,- PHILIPS VCR. 3 uur1798,- SONY BETAMAX 2998,- PORTABLE TELEVISIE 31 cm, 8 sensor- toetsen 239,- PHILIPS PORTABLE met afst. bediening389,- Drie jaar volledige garantie Schoemaker geeft de plezierige zekerheid van drie jaar volledige garantie op elke televisie. Garantie op alles, dus: voorrijden, arbeidsloon èn materiaal! sflaawJ NIEUW! I iy- 1 '-Ï; .1 -"ij I 1 Televisie/Radio/ Cassetterecorder Philips698,- Stereo Philips radio/cass.rec./ televisie 975,- |Ë1ËË1 saaist scliociiKikci SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL. 02155-10344 PRAAMGRACHT5 SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Het mag erg tegenstrij dig klinken, maar de daling van het ledenbestand van de afdeling Soest-Soesterberg van het Neder landse Rode Kruis met ruim achthonderd leden, heeft geen lage re opbrengst aan contributies met zich meegebracht. Dat is te verkla ren door het feit, dat zij tot de grote groep behoorden die jarenlang niet hebben betaald. Anderen hebben wel betaald, zodat er ten opzichte van 1978 vorig jaar sprake is ge weest van een hogere contributie- opbrengst van ongeveer 4.000 gul den. Daarnaast levert het 'schonen' van het ledenbestand de afdeling Vijfentwintig jaar geleden werd door het gemeentebestuur van Soest via een verordening de uitreiking van de pen ning „natuurlandschap- en stedelijk schoon" geregeld. Volgens deze veror dening heeft de Welstandscommissie daarbij een adviserende taak. In de voorbije 25 jaar werd de penning slechts drie keer uitgereikt, in tegen stelling tot de bepaling in de verorde ning dat het jaarlijks moet gebeuren. De laatste vijf jaar lieten de leden van de welstandscommissie zelfs het ad vies achterwege en de jaren daarvoor kwamen zij, op de drie keer na, prac- tisch nooit verder dan het advies de penning maar niet uit te reiken omdat niemand ervoor in aanmerking kwam. De werkzaamheden van de welstands commissie worden, wat dit betreft, nu onder de loupe genomen en de leden van de bos- en recreatiecommissie hopen voortaan ook in aanmerking te mogen komen voor advisering. In 1955 werd de penning voor het eerst uitgereikt en wel aan het bestuur van de R.K.parochie Petrus en Paulus voor het afstaan „om niet" van een stuk grond voor de aanleg van het Kerk plein. 6 Juli 1959 kreeg de Hilversumse archi tect H. Bunders de penning vanwege zijn 25-jarige lidmaatschap van de schoonheidscommissie en tenslotte kreeg de heer A. C. van Ee in februari 1974 de onderscheiding vanwege zijn inzet voor de restauratie van de Ker- kebuurt. het voordeel op, dat voor de afge voerde leden (degenen die drie jaar achtereen niet hebben betaald of le den die na de toezegging alsnog te zullen betalen twee jaar niets van zich hebben laten horen) niet lan ger porto-, administratie- en com- puterkosten hoeven te worden be taald. Na het schonen van het leden bestand telt de"afdeling 5.471Jleden. Van hen hebben er vorig jaar 738 niet betaald, aldus secretaresse me vrouw N. Borreman-Löhr in haar jaarverslag, gepresenteerd tijdens de jaarvergadering in restaurant Van den Brink. Tijdens deze bijeen komst, waarin de heer P. J. van den Breemer bij acclamatie werd be noemd als algemeen adjunct en me vrouw A. Frank-Kropff werd herbe noemd als leidster van de vakantie projecten, hield'voorzitter ds. N. H. van Zanten een causerie, waarin hij zijn visie gaf op de vrijwillige hulp verlening, zoals die ook in het Rode Kruis bestaat. De welfare-afdeling telt 31 vrijwil ligsters. Acht gasten uit de afdeling maakten vorig jaar een boottocht met de J. Henry Dunant, het hospi taalschip van het Rode Kruis. Der tien gasten gingen een week op va kantie in één van de vakantiehuizen en tien leden hielpen tijdens de vaar- weken aan boord en in de vakantie huizen. De colonne, die 49 leden telt, zette de dienstverlening aan het snelweg-ambulanceproj eet voort. Er werden elf weekends dienst ge daan. Zes helpsters kregen een on derscheiding voor tien jaar trouwe dienst. De inzamelingscampagne leverde met ruim 26.000 gulden een hogere opbrengst op dan in 1978. Een actie onder de bedrijven leverde 480 gul den op. Contacten met andere instanties over de aanleg van tele fooncirkels had geen resultaat: er was geen belangstelling voor deelna me aan telefooncirkels. Uit het financieel jaarverslag van penningmeester G. Boelhouwer bleek, dat de afdeling er gezond voor staat. Daardoor kon financiële steun worden verleend ten behoeve van in ternationale hulpverlening. Overi gens kon een bedrag worden gereser veerd, onder meer bestemd voor de eventuele aanpassing van de Rode Kruis-ambulance-auto voor rolstoel vervoer. Foto: Herman van Dam In een toespraak onder de titel 'Prognoses en bezinning' heeft de voorzitter van de afdeling Soest-Soesterberg van het Neder landse Rode Kruis, ds. N. H. van Zanten, gezegd blij te zijn dat de reserve-hulpverleners, de zoge naamde vrijwilligers, weer actief zijn, ook al zijn deskundigen be vreesd ('niet bang, maar echt be vreesd') voor het niet-dëskundige, en daarmee voor brokken. Al te vaak echter onderschatten ze 'on deskundige' hulpverleners, maar zeker ook de hulpvragende, aldus ds. Van Zanten. 'Die kiest immers zelf uit wat hij in het gesprek wil en kan zeggen en hoe hij bet zegt. Hij bepaalt ook met welk advies hij iets kan doen, dat is zijn goed recht. Wanneer hij bovendien in een niet te laat stadium om hulp kan en mag vragen, is zijn eigen inzet nog sterk, is er meer kans op een echt gesprek op één lijn dat wederzijds meer begrijpbaar maakt', aldus ds. Van Zanten. Eén van de wezenskenmerken van een organisatie van vrijwilligers en vrijwilligsters is: gewoon doorgaan, aldus de voorzitter. Het Rode Kruis kent die vrijwilligers maar al te goed, zoals de leden-contribuanten, die de ruggegraat vormen van de vereniging. Niet alleen om de gelde lijke bijdrage, hoe belangrijk en onontbeerlijk ook, maar omdat zij het zijn die de Rode Kruis-gedachte onderschrijven. In Soest en Soester berg zijn 5.471 inwoners lid van de afdeling. Er staan echter ruim 13.000 huizen, dus er valt nog wel wat te doen, aldus ds. Van Zanten, Hij riep de leden op tot het voeren van een ledenwerfactie onder het motto Is uw buurman/vrouw al lid? Nog belangrijker dan het geld noemde de voorzitter de motivering voor het werk. Hij constateerde, dat er sinds de bevrijding veel veran derd is. Hulpverlenen is een beroep geworden of bezig het te worden. Ds. Van Zanten onderscheidde drie ge neraties hulpverleners: de mensen, meestal dames, die zich uit een zeker sociaal gevoel en plichtsbesef bezig hielden met de zwakkeren in de maatschappij; zo ontstond een goedbedoelde .sociale bemoeienis, waarin men later een aspect van zelfzuchtig tijdverdrijf begon te her kennen. De tweede generatie hulpverleners kenmerkte zich door grote inzet, mo gelijk mede bepaald door een gevoel van solidariteit, medeverantwoorde lijkheid. Langzamerhand ontston den opleidingen tot hulpverlener. Die gaf voortaan een eis tot status en steun. De niet-opgeleide juffrouw van de kerk of de buurvrouw van de hoek verdween met schrik. Deskun digheid was een begrip geworden en een eigen leven gaan leiden. Des kundigheid moet je bewijzen tege nover de collega's. Vandaar dat er een eigen taal ontstond. De professi onele hulpverlener gaat dan ook over zijn cliënten praten, vakkun dig. Dat ging goed: de deskundigen verdienden hun bureau. De professionele hulpverleners ontdekten met hun meerdere kennis dat sommige van de problemen bui ten de cliënt lagen; dat die daar als het ware de dupe van was; dat ze konden begeleiden zoveel ze wilden maar dat het allemaal niet veel hielp: Het zat in de maatschappij! Maatschappelijk betrokken en verontrust als ze waren, hanteerden zé acties èn protestgroepen en op bouwwerk als de meest aangewezen ETEN APART GEZELLIG Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST -TELEFOON 02155-20202 Tijdens de jaarlijkse dia- en filmavond van de zeeverken- nersgroep Paltz- en Eemgeuzen, gisteravond in De Open Hof, is de groepsvoorzitter, schipper Ruud van Dijk, gehuldigd in verband met zijn twaalf eneenhalfjarig lidmaatschap. Hij kreeg enkele cadeaus aangeboden, terwijl zijn echtgenote, die ook in de hulde werd betrokken als een enthousiaste supporter op de ach tergrond, bloemen kreeg. Niet al leen de groep kwam met cadeaus, ook het stichtingsbestuur bood een blijk van waardering aan. De jaarlijkse bijeenkomst werd onder anderen bijgewoond door drs. G. Plomp, wethouder van jeugdza ken, die een kopie in ontvangst nam van de door de heer R. Huart ge maakte film ter gelegenheid van het afscheid van de vorige burgemeester mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaf- ten. Deze kon in verband met ver blijf in het buitenland niet zelf aan wezig zijn om de film in ontvangst te nemen. In zijn openingswoord begroette schipper Ruud van Dijk niet alleen de wethouder, maar ook de voorzit ter van de Admiraliteit 11 Zuidwal, admiraal A. R. de Jong, en de secre taresse van de admiraliteit, me vrouw Ph. Schröder, en afgevaardig den van de groepen Hopman Massel- man en de Fakkeldraagsters uit Soest alsmede de Mango Kwane Wil- co Jiskoot uit Baarn. Het jaar verslag werd uitgebracht in de vorm van dia's, verzorgd door Ron en Erik van Nus, en een film van het aandeel van de groep in het afscheid van me vrouw Corver. Schipper Fred van Dijk zette ver volgens groepsvoorzitter Ruud van Dijk in het zonnetje. Hij noemde de jubilaris de stuwende kracht van de groep, die in zijn vrije tijd altijd be zig was met en vooral voor de groep. Daarnaast vervulde hij functies in regionaal en landelijk verband. Fred van Dijk noemde één van de vele verdiensten van de voorzitter met name: het smeden van eenheid in het leidersteam, wat de basis is voor het goed functioneren van de groep. Er werd een speciaal voor deze gele genheid gecomponeerd feestlied ge zongen bij de dia's van de uiteenlo pende rollen die Ruud van Dijk heeft gespeeld als de groep op kamp was. In de hulde werd ook zijn vrouw Mannie betrokken. Dat de Paltz- en Eemgeuzen zo'n uitstekend functio nerende groep is, noemde Ruud van Dijk de verdienste van iedereen die aan de opbouw van de vereniging heeft meegewerkt. Vervolgens werd afscheid geno men van de hulpgroep; op de vier le den ervan, de heren J. Bouwmeester, T. van Foeken en A. Meiburg, deed de groep nooit tevergeefs een beroep als om hun inzet werd gevraagd. Zij hebben ervoor gezorgd, dat de acties van de groep een succes werden en waren daarnaast vooral ook actief als het op bouwen aankwam. Het drietal kreeg als dank een boek, de dames bloemen. De heren A. Musters en J. Gordijn volgen de scheidende leden van de hulpgroep op. weg om te kunnen helpen. En daar mee was de derde generatie hulpver leners geboren, aldus ds. Van Zan ten. Maar waar is intussen de cliënt ge bleven? Degene om wie het gaat, die in nood zit en die niet vraagt om des- kundighe*d maar alleen of de hulp verlener er wil zijn en of hij wil trach ten zijn nood te begrijpen. 'De cliënt -ik zeg liever 'de ander'- vraagt om samen met hem de harde en moeilij ke dingen van het leven onder ogen te willen zien. Hij verwacht steun, voldoende steun om te ervaren dat hij het niet alleen hoeft te doen. Hij vraagt om overleg. Gelukkig hebben we weer de reserve-hulpverleners, de zogenaamde vrijwilligers. Gelukkig zijn ze weer actief. Ze hebben in hun eigen wijken contactadressen en meestal is er wel iemand te vinden om één en ander aan te horen. Mis schien gebeurt dat wel op een min der vakkundige wijze dan bij de pro fessionele hulpverleners, maar de goede wil is er wel, en daar komt het, in eerste instantie, op aan'. Ds. Van Zanten zei, dat het kost bare potentieel van de meest voor de hand liggende hulpverlening, de vrijwilliger, bij voortduring of op nieuw zijn mogelijkheden dient te krijgen. 'Het gaat voornamelijk om het wij-voor-elkaar. Min of meer verdrongen door de professionelen waren anderen deze gedachte al bij na kwijt geraakt. Ze konden niet te gen de deskundigheid van de vak helper op. Nu is er een samenwer king tussen de vrijwilligers en de deskundigen in de hulpverlening, zij het in bescheiden mate, ietwat aar zelend. Aarzeling wederzijds, of mis- schie* wantrouwen? Doet de vrijwil liger het wel goed? Is het niet beter te wachten op de deskundige? Maar wat is 'beter'? Dat kan alleen de mens in nood zeggen, en dan moet hij ervaring hebben in 'deskundige' en 'ondeskundige' hulp', aldus ds. Van Zanten. Hij wees er nadrukkelijk op dat zijn visie beslist geen pleidooi wilde zijn voor ondeskundige hulp. 'Maar het kan al belangrijk zijn als een vrijwilliger, met alle beperkingen die hem bekend zijn, er is. En het kan belangrijk zijn als de vrijwilliger er is voor het mensenlijk contact. De vrijwilliger is er zich heus wel van bewust dat hij geen arbeidsthera- peut is en ook geen welzijnswerker. 'Geen pleidooi dus voor ondeskun digheid (ook vrijwilligers moeten goed opgeleid worden voor de taak waarvoor ze staan), maar wel be doeld als het signaleren van de be hoefte aan organisaties van gemoti veerde vrijwilligers. Niet om de orga nisatie, maar om de ander', aldus Rode Kruis-voorzitter Van Zanten. 'En daarom zeg ik: gewoon door gaan!'. De brandweer uitgerukt voor het be strijden van een schoorsteenbrandje in de woning Wieksloterweg 33 oostzijde bij de familie J. van Es. Door roet- vorming in de schoorsteen hadden von ken uit de open haard voor brand GEBOREN: Michiel Jacob, zoon van W. Foekens en L. van Dam. - Sjaak Richardus Marti- nus R. van Doorn en L. M. L. Hilhorst. - Miriam, dochter van R. Otto en G. G. R. L. Devliegher. - Renske Anne, dochter van J. van der Grijn en C. C. Thomas. - Peter, zoon van W. Groen en M. A. van Wijk. - Nienke Catharina, dochter van P. G. Klandermans en T. Reinders. - Martine, dochter van H. R. Veenendaal en T. M. van Herk. - Vehip, zoon van M. Öztürk en H. Yigitsoy. - Remco, zoon van T. P. Miltenburg en T. Strumpel. - Ilona Martine, dochter van P. G. D. J. Verhoeven en G. J. Schimmel. ONDERTROUWD: Jacobus Maria Johannes Visser en Marjan Guliker. GEHUWD: Bernardus Johannes Hilhorst en jo- hanna Elisabeth Ketelaar. - Adolf Wil helmus Maria Lieverse en Sophie Jozi- na Borstel. OVERLEDEN Johanna Barbara Sukel, echtgen. van j. W. de Rijk. - Johanna Stephanna Marijt. - Francois Bernard Jean Drion. - Louis Carel Ferdinand Daniëls, echt- gen. van A. C. F. Dittmar. - Teuntje Bos, echtgen. van W. den Hartog. -, Frans Davelaar, echtgen. van. H. van den Berg. In het kader van de Nationale Herdenkingsplechtigheden zal de Konink lijke luchtmacht op 4 mei a.s. op de vliegbasis Soesterberg de in de tweede wereldoorlog gevallen militairen van de Koninklijke luchtmacht herdenken. Tijdens deze plechtigheid legt de Bevelhebber der Lucht strijdkrachten (BDL), de luitenant-generaal M. G. Geschiere namens de krijgsmacht een krans bij het monument. Een aantal door de BDL uitgenodigde militaire en civiele autoriteiten, alsmede deputaties van de Commando's van de Koninklijke luchtmacht wonen de plechtigheid bij. Ter muzikale opluistering is de Luchtmachtkapel aanwezig. Later in de middag (op 4 mei) vindt een korte herdenking plaats op de fusilladeplaats in een bosperceel op de vliegbasis ter nagedachtenis van de 33 Nederlandse verzetslieden die aldaar op 19 november 1942 door de bezetter werden gefusilleerd. De Ronde Tafel in Baarn/Soest organi seert in de komende weken een inza melactie van babykleding voor de in woners van het dorpje Bouhara in Kameroen. Eén van haar leden, Johan Naron, heeft daar veie jaren gewerkt. In het midden van het grote Afrikaanse land Kameroen liggen enkele kleine dorpjes waar tien jaar geleden nog niemand hier in Nederland van had gehoord. Nu kennen een hele grote groep Nederlanders Bouraka. Thékané en Boura, omdat daar een groep Ne derlandse idealisten met de mensen van die dorpen is gaan samenleven. Op het ogenblik zijn dat Thecla Floren, Corry Wassenberg, Paul Cuypers, Bert Harleman en de Cameroense Thérèse Ndobo. Samen vormen zij het vor mingscentrum „CANA,, (Centre d'ani- mation en Afrique). De bedoeling van dit team is te proberen de mensen in hun eigen levenswijze en omgeving te ontmoeten. Dus niet in scholen, klinie ken en kerkgebouwen, maar in hun dorpen en velden, in hun hutten en keukens. Het is op het ogenblik Bert Harleman die zich bezig houdt met de jeugd tussen de 16 en 25 jaar. Door zijn manier van werken is er een ontmoe ting tot stand gekomen. Niet één van leermeester naar leerling, maar één van leeftijdgenoten onder elkaar. Er werd door hem niet uitgegaan van wat wij wel zo belangrijk vinden, maar eerder van wat zij belangrijk vinden. Het was en is vooral solidair zijn met hen in hun ongenoegen, niet direct uit zijn op verandering en verbetering, want dat komt veel te paternalistisch over. Met de komst van Corry Wassenberg in 1970 kwam de gezondheidszorg op gang. Ze begon een kleine polikliniek, waar de mensen drie morgens in de week konden worden behandeld. Maar ze ging meer qn meer het accent leggen op preventief gezondheidswerk in de dorpen zelfmoeder- en kindzorg, inentingen, sanitaire voorzieningen, hygiëne en verbetering van de voedsel- samenstelling. Het kind Thecla, Corry en Thérèse houden zich voor een groot deel van de dag met het kind en zijn moeder bezig. De kinderen vormen een kwetsbare maar veelbelo vende groep binnen de samenleving, vooral het jonge kind tussen nul en vijf jaar. Ze staan nog met twee voeten in de Afrikaanse kultuurgrond en ze ma ken heel wat mee voor hun vijfde levensjaar. Na de geboorte hervindt het kind aanvankelijk het warme moe derlichaam. Praktisch dag en nacht is het bij haar, aan de borst en wat later op de heup. Het wordt in slaap gewiegd door de bewegingen van het moeder lichaam zelf. Bij het geringste teken krijgt het kind de borst. En die bevat meestal nog overvloedig melk. Mocht de moeder even afwezig zijn dan wor den er altijd weer open armen toege stoken om het kind te dragen en te liefkozen. Het nu wat zwaardere kind gaat vaker van hand tot hand en als het huilt wordt het stil gehouden met een stuk brood of knol of een veel te vette oliebol. De slechte Hygiënische toestanden, de bruuske overgang naar „volwassen" voedsel en de overal rondzoemende malariamug bezorgen het kind al te vaak ziekten die door de ouders vaak te laat worden opgemerkt. Corry Wassenberg begon met een soort consultatie bureau's. Hier worden de kinderen gewogen en op ziektes onder zocht; er wordt voorlichting gegeven over voedsel en voedselbereiding', sa men wordt er gezocht naar de beste voedingsgewassen: er worden papjes uitgeprobeerd; er wordt zwanger- schapsonderzoek gedaan en er wordt gevaccineerd. In verschillende dorpen zijn nu van die kleine consultatiebureaus in aanbouw* een groot gedeelte daarvan wordt door de vrouwen zelf gekostigd. In de dor pen worden meisjes uitgezocht door de bevolking om opgeleid te worden tot kinderverzorgsters. Het centrum le vert een bijdrage aan de vorming van deze jonge vrouwen. Maar het wijkge- bouw is van de mensen, zij nemen de mensen in dienst, bepalen met hen de arbeidsvoorwaarden en betalen hen. Het gaat langzaam, maar stap voor stap ontstaat gaat de hele dorpsge meenschap zich inzetten voor de toe komst van haar kinderen. Vanuit deze consultatiebureaus worden allerlei verbeteringen in gang gezet, niet allen de kinderen worden daar opgevangen, verzorgd en gevoed, maar ook de moeders hebben de mogelijkheid om door vorming een betere toekomst voor te bereiden. Op allerlei manieren wordt gewerkt aan een betere toekomst. Een klein facet nu van het werk is de babykle ding actie. Goede kleding voorkomt de nodige ziekten. Daarom is voldoende aanvoer (vanuit Nederland) nodig. En tot nog toe lukt dat zo ongeveer, ook al is er wel eens een periode dat de voorraad op is. Ook nu is dat weer het geval en er moet dus weer een voor raad gevormd worden waar de mensen in Bouraka een tijdje mee toe kunnen. De Ronde Tafel in Baarn/Soest doet een beroep op u voor die voorraad te zorgen. Babykleding die toch niet meer gebruikt wordt, is welkom; in Bouraka heeft men er een nuttige bestemming voor. U kunt de kleertjes door één van de onderstaande leden van de Ronde Ta fel te bellen, laten ophalen. E. Nicolaas, Van Mecklenburglaan 2, Soest, tel. 19206. W. Wiersma, Korte Middelwijkstraat 5, Soest, tel. 13778. A. J. Naron, Waldeck Piermontlaan 34/36, Soest, tel. 13421/19125. Een extra verzoek daarbij: Als u kleding over heeft, weeg dat dan en doe er vijf gulden per kilogram gewicht bij om zo de onkosten van verpakking en verzending te betalen.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15