JULI AN A Zo gezien... Koninklijke onderscheidingen 10.25 1.39 Dr. Willemse volgt dr. Berkelbach op 35 jaar geleden in Soest... UITLATEN TREKHAKEN In de boot UNIEKAAS AMSTEL BIER Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen PINDA'S TURKETTO'S goede verzekering Rechtsbijstand verzekering In de YFC-koffie- bar: „Courage!" >nderdag 1 mei 1980 58e jaargang no 36 De heer L. Bloemsma wordt gefeliciteerd door burgemeester F. Scholten; hem de heer R. Damen Foto: Goos van der DE GEHELE WEEK Donderdag, vrijdag en zaterdag HOLLANDSE 500 GRAM Zie onze advertentie 250 GRAM Donderdag, vrijdag en zaterdag JONGE KILO, van 10.80 voor door GEKARD PAUL gratis 1 Amstelglas AFHAALPRIJS Donderdag, vrijdag en zaterdag VERSGEBRANDE Zie onze advertentie Donderdag, vrijdag en zaterdag Specialiteit voor de barbecue Per stuk 1.49, ter kennis- ureau voor redactie en administratie: an Weedestraat 29, Sbest - Tel. 14152* ostgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.40 Buiten Soest per half jaar f20.80 Verschijnt iedere woensdag Uw auto is een waard! Informeer eens bij ons. noodzaak! fjrifil II liDemmers en KsksJ de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 SOESTER COURANT „Het gaat tegenwoordig maar makkelijk. Als het je niet meer bevalt dan ga je gewoon weer uit elkaaroprechte veront waardiging, mogelijk veroor zaakt door gemiste kansen, spatte uit haar ogen. Haar ei gen huwelijk was al tot op de draad versleten. Slechts haar dromen waren vluchtige slip pertjes naar een wazig land waar het leven boeiend en op windend scheen. Toch denk ik dat het soms be ter is om te scheiden dan dat je eikaars leven vergalt. Bo vendien ben je nooit eenzamer dan wanneer je samen alleen bentwierp haar dochter weerbarstig tegen. Bezwerend stak ze haar handen in de lucht om de opkomende vloed te ke ren en vervolgde: ,;Daar wil ik niet mee zeggen dat ik daar nu zo licht over denk, maar er kan een moment komen waarop je tot je schrik ontdekt dat je zó ver uit elkaar gedreven bent dat de ander onbereikbaar geworden is. Dat betekent dan wèl dat je al een hele tijd geen aandacht aan el kaar hebt gegeven. Dat je niet in de gaten had dat je weg dreef. Weet je, op het water gaat het allemaal zo gemakke lijk, vooral als je voor de wind gaat. Er zijn ook geen kruisingen of splitsingen van wegen waar je op tijd merkt dat één van beiden van richting veranderd is". De rest van het gesprek kon ik niet meer volgen, maar ik moest denken aan die eenvou dige man die zijn huwelijk ver geleek met het varen in een bootje. Ze roeiden samen met de riemen die ze hadden. Er was wel eens wrijving want ze zaten vlak naast elkaar op het zelfde plankje. Als één van beiden vaart minderde of in de riemen ging hangen, paste de ander zich aan en bleven ze op koers. Hij had zijn ogen niet in zijn zak, want hij kon heel enthou siast vertellen over wat hij al lemaal aan moois voorbij zag schuiven. „Maar" zei hij er altijd bij „die bootjes blijken altijd lek". Zaterdag 3 mei treedt de relipopgroep „Courage!" op in de Youth for Christ koffiebar in Baarn. Deze groep bestaat uit 5 man en brengt het evangelie d.m.v. eigentijdse muziek. Het is een boodschap die hoop geeft voor det toekomst, vandaar de naam Courage; houdt moed. Ze brengen een pittig repertoire, dat varieert van'rustig tot stampend en swingend. Voor elk wat wils dus. Vanaf 20.00 uur ben je van harte welkom in de K.W.S., Dalweg 11 in Baarn. Het ingang van 1 augustus a.s. is tot geneesheer/directeur van le ziekenhuizen Zonnegloren te Soest en Maarschalksbos te Baarn benoemd dr. C. H. Willemse (53) vrouwenarts te Zaan- 3am. Dr. Willemse neemt per 1 september a.s. de taak over van dr. J. W. D. Berkelbach v.d. Sprenkel, die dan zijn functie neerlegt in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De nieuwe directeur studeerde medicijnen in Utrecht, werkte daarna korte tijd in Leiden om vervolgens bij prof. Plate te Utrecht af te studeren als gynaecoloog. Hij vestigde zich daar na, circa achttien jaar geleden, te Zaandam waar hij on dermeer als voorzitter van de medische staf van het zieken huis De Heel, betrokken is geweest met een fusie-situatie. VERKOOP VAN EN Irie maanden geleden, op donderdag 31 januari j.l. werd het )est bewaard gebleven geheim van Soestdijk via radio en tele visie bekend gemaakt: troonsafstand van Koningin Juliana op 30 april 1980. Gisteren was het dan zo ver, een koningin werd prinses, een waarlijk vorstin nam afscheid. Wij zijn er de krant niet naar ons te verdiepen in de politieke en toekomstige staats rechterlijke structuur die de troonsafstand met zich mee zal brengen. Dat moeten en kunnen anderen wellicht beter doen. Wat wij wel ■ot uitdrukking willen brengen zijn onze dankbaarheid en waar lering. Zoningin Juliana heeft met haar vriendelijk karakter en moder- te opvattingen grenzen doorbroken. Vas in de regeringsperiode van Koningin Wilhelmina de afstand ussen troon en volk groot, Koningin Juliana heeft, met de mo gelijkheden die haar ten dienste stonden en dat waren er soms eer weinig) die afstand verkleind. Juliana, of men haar nu als loeder of niet als moeder van het vaderland ziet, straalde iets it dat overtuigde en ontroerde. Ze deed dat op een menselijke tanier. Daarom is haar afscheid ook een menselijk verlies. rensen met grote kwaliteiten die bovendien nog aardig en riendelijk zijn kunnen moeilijk gemist worden. Daarom zullen wij haar missen, ook al blijft ze op Seostdijk. ^ii J Vntn- Hpi In de traditionele „lintjesre gen" bij gelegenheid van de verjaardag van Koningin Ju liana zijn ook enige inwoners van Soest onderscheiden. Burgemeester mr. P. Scholten speldde de eremedaille in zil ver van de Orde van Oranje Nassau op bij de heer R. Damen en de eremedaille in brons bij de heer L. Bloemsma. Beiden waren in dienst bij de PTT: de heer Damen 40 jaar, waar van 25 jaar op het hulppostkan toor bij Paleis Soestdijk en de heer Bloemsma 38 jaar in Soest. „Je krijgt niet zo maar een lintje", zei burgemeester Scholten, „daar moet echt wel iets voor gedaan worden. U hebt beiden veel voor de ge meenschap in Soest gedaan' Bloemen van de gemeente en van de PTT waren er voor de echtgenotes. Voor het front van de troepen werden op dë vliegbasis Soes- terberg twee adjudanten on derofficier en een korporaal onderscheiden. De adjudanten onderofficier J. Klein uit De Bilt en P. Arnoldus uit Soest ontvingen de medaille in zilver met de zwaarden van Oranje Nassau en de korporaal U. van Kerckhoven uit Soesterberg dezelfde onderscheiding maar dan in brons. In Den Haag werd de adjudant onderofficier C. Verheus, lid van de Soester gemeenteraad, onderscheiden met de ereme daille in goud met de zwaar den; in Leiden de heer C. Koe man uit Soest, burgerambte naar op de vliegbasis Soester berg met de eremedaille in zil ver; in Soesterberg de heer J. T. Spaan uit Soest burger ambtenaar op het mobilisatie complex bij de Dumoulinka- zerne eveneens met goud; me vrouw A. S. M. Heuer uit Soest ambtenares 2e klasse bij het C.T.L. te Zeist kreeg de ere medaille in brons en tenslotte werd de heer J. Brink, inspec teur bij de rijksrecherche en werkzaam bij de Veiligheids dienst van het Koninklijk Huis, benoemd tot Ridder in de Or de van Oranje Nassau en kreeg de heer J. J. Schut uit Soest, ambtenaar bij de directie van het kadaster te Utrecht de ere medaille in goud. Pfttn- Horman van Dam In deze krant treft u een herdruk aan van de Soester Courant welke direct na de bevrijding in 1945 verspreid werd. De oplage van 10.000 exemplaren was in iets meer dan een uur uitverkocht. In feite bestoTid deze oplage uit vijf pagina's; de laatste met wat summiere gegevens over het laatste half jaar van de Tweede Wereldoorlog. Die vijfde pagina laten wij nu, om technische redenen, achterwege. De gehele tekst was met de hand gezet; lettertje voor lettertje. In de veronderstelling dat na de luchtlanding bij Arn hem, de bevrijding voor heel Nederland wel erg dicht bij was, werd op 18 september 1944 „afgesloten". De kranten werden gedrukt en „even" bewaard voor de grote dag. Toen die uitbleef moesten de 10.000 exemplaren „on derduiken". Vijf, zes keer moest „verhuisd" worden; de laatste keer vanuit de boerderij van Lambert Ra demaker aan de Lange Brinkweg, waar plots de Duit sers voor de deur stonden voor inkwartiering. In een aantal doodskisten werden de kranten vervoerd naar een veiliger oord. Soest was toen „vergeven" van de Duitsers; elite troepen waaronder parachutisten die ondermeer aan de Korte Brinkweg gelegerd waren. Het vervoer van de kranten met een oranje koptekst, was een hachelijke zaak. Voor de lezers toen, maar waarschijnlijk ook voor nu, waren de bijdragen van de ondergedoken burgemees ter Des Tombe, en van de pastores belangrijk. Hoe zagen zij de toekomst; wat stond ons allemaal het eerst te doen. Met deze herdruk brengen wij dat nog eens in herinne ring in de hoop alle lezers er een plezier mee te doen. MET GRATIS MONTAGE Nachtegaalweg Tel. 02155-16731 Ook 's avonds en zaterdags De drie onderscheiden onderofficieren van de Luchtmacht: v.l.n.r. adjudant P. Arnoldus (gefeliciteerd door kol. W. Olthof), de adjudant J. Klein en de korpo raal U. van Kerckhoven Foto: Herman van Dam De eremedaille in goud kreeg de heer J. T. Spaan opgespeld door majoor Marcelis

Soester Courant | 1980 | | pagina 1