Eemvogels kunnen Dindoa niet van titel afhouden SEC-zaterdag promoveert na zege op Rood-Wit W Soest behoudt derde plaats Programma VVZ verloor laatste competitiewedstrijd HOMEE Hemelvaartstoernooi Soester Schaakclub Korfbal: ijm M. LOS SEC-zondag winnend af sluit seizoen Sporthal Beukendal Sportzaal de Bunt Sportzaal de Borg Meisjes junioren van Red Stars naar Oostenrijk Kerkmuziek Utrechtse Domkerk VOOR AL UW SPORTEN V.V. SEC klaverjassen S8V Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool Geen promotie voor Hockeydames Wr> Soester Courant van donderdag 1 mei 1980 25 t 9 l IM Donderdag 1 mei 1980. 11.30 - 23.30 uur Kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 3 mei 1980. 10.00 -13.00 uur Nederlands Handbal Verbond. 13.30 14.30 uur Zaalvoetbalwedstrijd. Zondag 4 mei 1980. 14.00 18.00 uur Badminton. Zaterdag 3 mei 1980. 8.00 -10.00 uur Tennis (heer R. Blok). 10.00 17.00 uur Badminton. Zondag 4 mei 1980. 11.00 -14.00 uur Badminton. Er wordt gespeeld in zeskampen met een speeltijd van een halfuur 1« riaarSOf "/ka Per groeP 3 Prijzen. Inschrijfgeld 7,- jeugd t/m 18 jaar 4.50. Opgave met speelsterkte tot 13 mei aan E. Bal vers, Korte Ossendam 54, 3768 CT Soest, tel. 02155-23072. De Soester Korfballers moesten naar Ermelo om daar Dindoa te bestrijden in een belanpijke wedstrijd daar Din doa zich bij winst kampioen mocht noemen. Alleen in de eerste helft wisten de Eemvogels dit kampioenschap in ge vaar te brengen; slechts met veel moeite werd er een 2-0 voorsprong door Dindoa gerealiseerd. In de tweede helft werd er echter duidelijk afstand genomen van de Eemvogels. De Eemvogels wisten daar maar eenmaal een antwoord op door een doelpunt van Randolf Wijn- maaien. De eindstand werd uiteinde lijk 8-1 waardoor Dindoa zich kam pioen mocht noemen en de Eemvogels in grote degradatiezorgen kwamen. Altius 4 - Eemvogels 3 6-4 In een gelijkopgaande strijd moesten de Eemvogels toch de meerdere er kennen in Altius. De ruststand was nog 3-3 door doelpunten van Wim Cornelis- sen, Gerda v. Londen en Reinoud v. Tooren. Precies op koninginnedag vertrekt een meisjesjuniorenteam van de Soester basketbalvereniging The Red Stars "aar Oostenrijk, waar de meisjes een vijftal dagen te gast zullen zijn bij de basketbalvereniging Gmünden, de ver eniging die onlangs, met pasen, in •Soest is geweest. Het team zal daar, naast het spelen van enkele wedstrij den ook het nodige van Oostenrijk kunnen gaan zien en zullen ongetwij feld met een schat aan ervaringen terugkomen. j Dit is overigens de start voor nog meer internationale kontakten, want op 21 ?fnstaande vertrekt een meisjes Kadettenteam naar Södertalje in Zwe den, waar zij zijn uitgenodigd bij de vereniging van deze plaats. Hier zal .T zeven dagen z'jn- ot slot gaan op 24 mei de jongens adspiranten naar Hessen, dichtbij rankfurt, waar zij tijdens de pinkster- age" zullen verblijven en ook enkele wedstrijden zujien Speien in deze Duit- rtr, P tS- Deze laatste reis gaat onder v™U.PeJVisie van de Eurosportring. voorts doen ook een tweetal Red Stars I de sportuitwisseling Soest- I u_ waarvoor een dames- en een In de tweede helft een iets sterker Altius dat nog eens driemaal scoorde, de Eemvogels wisten slechts eenmaal te scoren middels Harold Crama. Eind stand werd bepaald op 6-4. De jeugd Eemvogels a behaalde de eerste over winning door met 5-3 te winnen van Hilversum. De Eemvogeldoelpunten vielen al in de eerste helft door Gerard v. Gelderen (2x Herman van Essen (2 x en Berry Cornelissen. Ook Eemvogels b haalde de volle winst binnen door met 5-1 te winnen van Revival b. De ruststand was 2-0 door doelpunten van Erik Rauch en Rien Kraaikamp. In de tweede helft zorgden Marco Kuil, Linda Mariens en Edwin Touwslager voor de doelpunten. De Eemvogels c hadden geen enkele moeite met Telstar. Er werd met 7-0 gewonnen, de doelpuntenmakers wa ren: Robert Kok (2x) Erik Rauch (2x) Bertus Kok, Linda Dartens en René van Londen. De pupillen verloren tenslotte met 0-1 van Soesterkwartier. Programma aan de Staringlaan 14.15 uur Eemvogels 2 - Telstar 2 16.00 uur Eemvogels 1 - Activitas 1 nüpi„,„ P is uitgenodigd in de periode van 16 t/m 18 mei. In het kader van de zaterdagmiddag concerten uitgaande van de Kerkmu ziek Domkerk wordt in de maanden mei en juni elke zaterdagmiddag een concert gegeven. In de maand mei zullen werken van Joh. Seb. Bach worden uitgevoerd, telkens een vocaal werk (in hoofdzaak cantates) en een clavecimbelconcert. Het programma voor zaterdag 3 mei a.s. vermeldt een 8-stemmig motet „Singet dem Herren ein neues Lied" en het clavecimbelconcert in d moll. De uitvoerenden zijn de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy en Jan Jansen, clavecimbel. Aanvang 15.30 uur. De toegang is vrij. SPORTHU/S D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Op de laatste kaartavond van dit sei zoen waren 64 deelnemers(sters) aan wezig in de S.E.C.-kantine. De avond had een zeer sportief en spannend ver loop, omdat ook de besten van de ge hele competitie bekend zouden wor den gemaakt. De besten van deze avond waren: 1. H. v. Dolder, 5404 ptn. 2. Mevr. Riksen, 5395 ptn. 3. B. de Rooy, 5342 ptn. 4. P. Grift, 5280 ptn. 5. T. v. 'I Klooster, 5210 ptn. 6. L. v. Breukelen 5196 ptn. 7. Hr. Carta, 5145 ptn. 8. Mevr. Luytelaar, 5087 ptn. 9. Hr. Groenesteyn, 5084 ptn. 10. E. Grift, 5023 ptn. Na de prijsuitreiking gingen de telma chines ratelen om de nieuwe kam pioen seizoen 79/80 bekend te maken. De nieuwe kampioen S.E.C. is gewor den, de nummer 1: De heer L. v. Horns- veld met 31.608 p. 2. E. v. Klooster, 30.695 ptn. 3. J. Lina, 29.997 ptn. 4. Hr. Carta, 29.915 ptn. 5. B. de Rooy, 29.871 ptn. Iedereen had een prijs op deze laatste avond. Voor de dames waren er bloemen en voor de heren allemaal een fles wijn. SPORTS H Het kampioenselftal van SEC-zaterdag Met een 5-2 zege op Rood-Wit '58 en het onverwachte verlies van E.F.C. thuis tegen Radiostad werd voor SEC afge lopen zaterdag de promotie naar de le klasse een feit. Met twee punten voor sprong op F.C.Horst en de thuiswed strijd tegen Oranje-Leeuwen voor de boeg kan het kampioenschap SEC nau welijks meer ontgaan en dat is dan een prachtig cadeau voor SEC-zaterdag dat in mei 15 jaar bestaat. SEC speelde afgelopen zaterdag een goede wedstrijd en had bijna de gehele wedstrijd een groot overwicht. Al na 3 minuten was het raak, Jan van de Burg nam een hoekschop, de bal kwam terecht bij de tweede paal, waar goal- getter Henk Richard klaarstond om 1-0 in te koppen. De vreugde in het SEC kamp was echter van korte duur want enkele minuten later werd het 1-1. De linker spits van Rood-Wit brak door en wist Wim van de Veen met een draaibal in de uiterste hoek te verschalken. SEC schroefde het tempo op een Rood wit werd onder zware druk gezet. Een vijftal corners was het gevolg van dit SEC-offensief maar de bal bleef op miraculeuze wijze buiten de palen en zelfs een kopbal van de mee opgeko men voorstopper Wil Leegwater werd nadat hij tweemaal de doellat had geraakt opnieuw 'tot hoekschop ver werkt. SEC bleef komen en het was dan ook uitblinker Robbie Embricqs, die met een schitterende goal 2-1 liet aanteke nen, nadat hij eerst 3 Rood-Wit spelers de verkeerde kant op liet gaan. Hij knalde keihard in de uiterste hoek raak. 2-1. Het-was niemand duidelijk, waarom SEC, Rood-Wit nu liet komen, want het was aanvallend veel sterker. Toch kon SEC de voorsprong nog uitbreiden. Henk Richard drong aan de rechter kant het strafschopgebied binnen, speelde twee man uit en trok de bal terug op Dick Pureveen, die niet aar zelde en raak schoot. 3-1. Even daar na floot de goed leidende scheidsrech ter C. Blankenstein voor rust. Na rust hetzelfde spelbeeld, want SEC bleef met goéd aanvalsspel Rood- Wit onder druk zetten, maar raakte toch nog even in Paniek toen Rood-Wit opnieuw tegenscoorde. Een hoekschop van Rood-Wit werd niet voldoende verwerkt en de Rood-Wit aanvoerder deponeerde de bal uiterst koelbloedig in de bovenhoek. 3-2. SEC echter ging onverbroken voort met aanvallen en dat resulteerde in een vierde treffer. Uit een voorzet van rechts wist Robbie Embricqs, nadat hij in eerste instantie miste, de bal in het Rood-Wit doel te-werken. 4-2. Rood-Wit gaf nu de strijd op en negen minuten voor tijd was het opnieuw raak voor SEC. Uit een corner knalde Jan van de Burg ineens in. De Rood- Wit doelman wist de bal niet or-öer controle te krijgen en het was Henk Richard, die zijn tweede treffer liet aantekenen, 5-2. Trainer Jasperse bracht hierna nog twee verse spelers in het veld. Dick Pureveen en Peter van den Brakel werden vervangen door Jan van Luytelaar en Jos Holthaus. SEC speelde de wedstrijd rustig uit en na afloop was er alleen nog de onzeker heid wat de beide medegegadigden hadden gedaan. De nederlaag van E.F.C. werd bekend en uit handen van voorzitter Van Leenen ontvingen de Foto: Herman van Dam spelers eft'begeleiding de bloemen en de felicitaties. Hoogst waarschijnlijk speelt SEC a.s. zaterdag zijn laatste competitiewed strijd aan de Bosstraat tegen Oranje Leeuwen, daar beide ploegen aange vraagd hebben om dit duel reeds a.s. zaterdag af te werken i.p.v. op 10 mei. A.N.W.B. ERKEND VAN LENNEPLAAN 47 F.N.O.P VAMOR TELEFOON 16621 Zaterdag vond de laatste competitie wedstrijd plaats tussen VVZ en IJFC uit IJsselstein. Beide ploegen konden het gemakkelijk opnemen, omdat ze beiden veilig stonden en volgend sei zoen weer in de 4e klasse KNVB kunnen uitkomen. Het werd echter geen kalme strijd, het leek eerder een zware competitiewedstrijd. Scheids rechter Mantel uit Schermerhorn, had geen moeilijke dag. Er werd hard, maar sportief gespeeld. Jos Brouwer zat op zijn verzoek op de reservebank, maar hij werd in de tweede helft verwisseld met Rob Duit. De eerste helft verliep zonder span ning. Bij VVZ stond de eerste helft Koelewijn onder de lat en de tweede helft nam Mout zijn plaats in. Na verschillende kansen aan beide zijden trad de rust in met de stand 0-0. Toen kwam er meer leven in de strijd en het spel werd ook harder. Na een kwartier bij een felle VVZ-aanval was back Wim Hospes mee naar voren gegaan en hij wist WZ aan de leiding te helpen. 1-0. Vijf minuten later lag de gelijkmaker achter Mout, omdat hij de bal uit z'n handen liet vallen en Schoo- nenberg kon scoren. 1-1. Weer twee minuten later nam IJFC de leiding, toen rechtsbuiten Krouwel met een afstandsschot hoog inkogelde. Mout moet de bal niet gezien hebben, zo hard vloog de bal in de touwen. 1-2. Toch zou VVZ weer gelijk maken. Siem Opmeer mocht de zoveelste vrije schop nemen en na een half uur had hij geluk. Hij schoot dwars door het muurtje en bracht de stand weer op gelijke voet. 2-2. Met nog één minuut te spelen zou WZ toch nog verliezen. Een back speelde te langzaam terug op Mout. Krouwel was er eerder bij dan Mout en hij scoorde op gemakkelijke wijze de derde goal. Sluitingsavond WZ op zaterdag 10 mei Het is de bedoeling van de evenemen tencommissie van VVZ om op zater dagavond 10 mei de sluitingsavond van dit seizoen te houden, met een bar- beque verzorgd door slagerij Van Asch uit Soest en met muziek van het „Metro Quintet". Deze altijd gezellige avond wordt na tuurlijk gehouden in het clubhuis aan de Eemweg. Verwacht worden veel leden en donateurs met hun dames. VOOR FiJNE VRIJETIJDSKLEDIIMG STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 10880 Door j.1. zondag de beslissingswed strijd tegen Maarssen met 3-1 te verlie zen promoveren de dames van de M.H.C.Soest niet naar de derde klasse van de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond. De eerste wedstrijd wonnen de Soester dames met 2-1; de tweede ontmoeting, wéér op eigen terrein, ging met 1-0 verloren. De derde en beslissende wed strijd op een terrein in Hilversum, was heel duidelijk voor de dames uit Maarssen. Twee strafcorners en een strafbal wa ren voldoende om Soest alle hoop op promotie te doen vergeten. Het eigen lijk sterkere Soest was mentaal té licht voor de doortastender spelende meis jes uit Maarssen. Madeion Stertefelfd redde de eer voor Soest. 3-1. Overigens heeft hetzelfde elftal wel de finale voor de Hagen-beker bereikt door enkele uren na het verlies tegen Maarssen, het dameselftal van Pollux uit Vlaardingen met 2-1 te verslaan. Op Hemelvaartsdag wordt in Bloemen- daal om de eerste plaats gespeeld. De Hagen-beker is een trofee waar elftallen uit de reserve tweedeklasse, dé clerde- en de vierde klasse om spelen. Soest dat dus volgend jaar weer in de vierde klasse uitkomt, heeft in dit geval toch wel een opmerkelijke pres tatie verricht.De finale zal niet mee gemaakt worden door keepster Erna Stork, die j.1. zondag haar kniebanden scheurde en enige maanden is uitge schakeld. In een sportieve wedstrijd heeft SEC een regelmatige 2-4 overwinning op Hoogland behaald, nadat de rust reeds met een 1-3 voorsprong was ingegaan. Reeds spoedig na de aftrap was het duidelijk dat voor beide partijen geen grote belangen meer op het spel ston den. In de verdedigingen werd soms wat slordig gespeeld maar de aanval lers waren vaak ook niet attent genoeg om hiervan te profiteren. Na circa elf minuten spelen kwam SEC op 1-0 toen Frank Masmeyer via een afstandsschot scoorde na goed aange ven van Peter van Boeyen. Hoogland reageerde alert en bracht via spits Kees Voorburg beide partijen weer op gelijke voet (1-1). Na circa elf minuten spelen kwam SEC op 1-0 toen Frank Masmeyer via een afstandsschot scoorde na goed aange ven van peter van Boeyen. Hoogland reageerde alert en bracht via spit Kees Voorburg beide partijen in dezelfde minuut weer op gelijke voet. (1-1). Beide partijen speelden aanvallend voetbal maar het was SEC dat de score weer opende via een afstandsschot van Frank Masmeyer na goed voorberei dend werk van Jan van Rees in de 19e minuut (1-2). Minder succes had Wim Altenaar toen hij na een diepte pass van Jan Drogt de laatste man van Hoogland omspeelde maar zijn schot nog net corner getikt zag worden. Voor rust werd het toch nog (1-3) toen Joop Abbel de bal vanuit de rechter vleugel overspeelde naar Nico van Ginkel op links die via de keeper kon scoren. SEC startte na rust met een gewijzigd opstelling. Freddy Bos die Rudy van de Broek verving ging in de middenlinie spelen waardoor Evert Holleman weer op de linksbackplaats terecht kwam. Het spelbeeld in de tweede helft liet weer veel aanvallend spel van beide zijden zien maar gescoord werd er pas in de 26e minuut via een strafschop. Ruud van Rouwendaal speelde de bal na een lange rush tegen de hand van een der verdedigers ln het strafschop gebied waarna Nico van Ginkel de strafschop benutte (1-4). SEC bleef aandringen en hield de Hoogland voorhoede met de buiten- spelval in bedwang. Dit lukte echter niet altijd even goed en 14 minuten voor tijd kon Henk Fynegen de eind stand dan ook op (2-4) bepalen. SEC sloot met deze overwinning het seizoen af en eindigde op de tweede plaats. Voorzitter Van Leenen dankte na afloop alle spelers en begeleiders voor hun inzet en toewijding en onder streepte dit door allen een bos bloemen aan te bieden. Voor een aantal van de spelers betekende dit tevens het af scheid van het eerste elftal. Dank ging ook uit naar trainer Hans Ooft die bijgestaan door de elftal leider Harry Kei in de afgelopen jaren kans heeft gezien een technisch goed team op te bouwen dat de laatste twee seizoenen constant in de top van de ranglijst met goede kampioenskansen heeft meege draaid. Foto: Herman van Dam SOEST Merkwaardig spelmoment uit de voetbalwedstrijd Soest-Utrechtse Boys: lief zijn voor elkaar in praktijk gebracht Soest heeft de competitie afgesloten met een regelmatige overwinning op Utrechtse Boys en behoudt daardoor de derde plaats in de eindstand. In het midden latend of dat gelukkig of ongelukkig is, konstateren wij toch dat de beide Soester verenigingen SEC en Soest het met respectievelijk een tweede en een derde plaats niet slecht gedaan hebben. Kampioen worden is wel leuk maar niet alleenzaligmakend. Het Soester voetbal staat, gezien deze resultaten, beslist wat de zondagcompetitie betreft, niet op een laag pitje. De wedstrijd Soest-Utrechtse Boys was, gezien de stand, voor geen van beide elftallen van belang. Daarom trad Soest vermoedelijk aan met een experimentele opstelling. Peter v.d. Berg was weer van de partij en Johan Staal speelde op de plaats van de geblesseerde Arjan Schipperen. Ro bert Westbroek stond weer op het middenveld terwijl André van den Dijssel als voorstopper fungeerde. Het opstellen van George Herschel op de linksbuitenplaats bleek achteraf geen sukses. Johan Staal moest al snel vervangen worden door Henk van Asch. Utrechtse Boys had het eerst het wed strijdritme te pakken en veelvuldig trok het ten aanval. Met schoten van Cornet en Lever had Soest-doelman Kamphorst, ondanks wat vormverlies, weinig moeite. Ondanks een levepdige partij voetbal, waren de wapenfeiten van Soest niet groots. De enige gevaarlijke tegenstoot was een fraaie kopbal van Wim Gouw waar keeper Plomp (U.B.) de grootste moeite mee had. Tot aan de rust waren de elftallen aan elkaar gewaagd, zij het met weinig spectaculair, maar toch wel aardig voetbal. 0-0. Na de rust pakte Soest de zaken wat energieker aan. Men begon te storen en vooral „gelegenheids-middenvelder" Robert Westbroek dook voortdurend in de spits of op de vleugels op. Met veel vrije trappen werd het Utrecht-doel behoorlijk onder druk ge zet. Wim Gouw was met enkele kopbal len niet gelukkig; ze gingen net naast. Ondanks grote qvermacht duurde het toch tot de dertigste minuut voor Soest op voorsprong kwam. Een aanval op rechts, ingeleid door Robert West broek, werd in het midden doorgetikt door Gouw voor de voeten van Peter Brouwer en met een beheerst schot was het 1-0. Duidelijk werd het toen wel dat Utrechtse Boys aan het kortste eind zouden trekken. Ze kwamen er nauwe lijks meer aan te pas. Nog geen twee minuten later was het 2-0. Huub Koppel (ook deze keer weer laat op gang) kreeg de bal aangespeeld. Drie Utrech ters werden op het verkeerde been gezet en het schot was daarna onhoud baar voor keeper Plomp. Een fraaie solo van Peter Brouwer werd wat al te bruut afgestoptde vrije trap ging net naast. Twee keer moest Plomp daarna zijn doel uit om solo's van Koppel en Gouw de baas te wor den. Vlak voor tijd werd Gouw binnen de lijnen nog onderuit gelopen en de terecht toegekende penalty joeg hij zelf hoog in de touwen. 3-0. Daarmee was de laatste competitie wedstrijd, goed geleid door de Baarnse arbiter Bouwman, ten einde. Soest blijft met deze overwinning op de derde plaats van de ranglijst met toch wel een respectabel aantal punten. Geen slecht seizoen; trainer Jan van Renswouw kan tevreden zijn, al zal hij toch wel hoger hebben willen eindigen. Verwacht mag worden dat hij de rest van dit seizoen besteden zal aan de ver dere opbouw van zijn nog jeugdige ploeg.

Soester Courant | 1980 | | pagina 25