ai 5£: Fietsenmaker in de bloemen I Tweede Herenteam van de Duinkikkers ongeslagen kampioen Gemeentewerken wint met 2-0 van de secretarie Artishock - Turkije Bedrijfssport start met bowling LTC Soest: Balans halverwege Judo gaat met drie teams naar sportwisseling Soest-Duitsland In het najaar cursus Bestuurskader Jeugd SVV/Stam kampioen van district Eemland Voetbal: 5Wet blijdschap geven wij kennis. Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 5 Mei-programma in „De Borg" Het tweede 7-tal van de Duinkikkers, dat kampioen werd "ver»,tóninS °p Albatros n is het tweede herenteam van de Duin- kikkers kampioen geworden in zijn klasse. Het behalen van het kampioenschap, waarbij geen één wedstrijd werd verloren - slechte een keer werd er gelijk gespeeld tegen hun naaste rivaal, de Forellen - is mede te danken aan de routine die in het team is gebracht door oud-spelers van het eerste. Dit als gevolg van een verjonging van het eerste team. dat a-vn het begin van deze competitie plaatsvond. Het team dat in de derde klasse- kring uitkwam zal de volgende winter competitie in de tweede klasse uitko men. Daarmee nog maar drie klassen onder het eerste team spelend, dat in de 4e klasse district uitkomt. Verkleining van het verschil in sterkte tussen beide teams komt de gehele opbouw ten goede, daar de aanvulling van het eerste team uit het tweede team moet komen, waar de jongere spelers met steun van enkele routi- Foto: Herman van Dam niers eerst de nodige ervaring zullen moeten opdoen. Heren I Het eerste herenteam sloot de kompe titie op dezelfde avond af met een 30-2 overwinning op degradatiekandi daat HPC uit Haarlem. Ondanks de grote overwinning zijn ze zelf ternauwernood aan de degradatie ontkomen. De reeds genoemde ver doorgevoerde verjonging had het team dermate verzwakt, dat gedurende de gehele competitie de degradatie een dreiging is geweest. Door op enkele geroutineerde spelers terug te vallen is het team in staat geweest zich toch te handhaven in zijn klasse. Al met al een goed verloop van de competitie, mede gezien het feit dat de Duinkikkers voor de polotraining in de winter nog steeds zijn aangewe zen op het overdekte bad in Baarn, dat in gebruik met andere verenigin gen moet worden gedeeld. SPORT De afgelopen week stond in het teken van enkele belangrijke wedstrijden van de lagere teams. Wedstrijden die een 2e plaats moesten verstevigen. Zowel de meisjes als de jongens aspi ranten moesten zaterdag in Naarden aantreden voor de districts-kampioen- schappen. Met veel vertoon van macht wist de toekomst van SW/Stam kam pioen van het district te worden. Dames Het 7e team moest naar Baarn voor de moeilijke laatste wedstrijd tegen BG en SV 3. In een goed gespeelde wedstrijd werd gedecideerd met 3-0 gewonnen. Hier door is een 2e plaats bereikt die al leen nog in gevaar kan komen wan neer het 8e team haar laatste wed strijd wint. Het 9e team wist haar wedstrijd tegen Olympia 8 met 2-1 te winnen. Heren Wilde het 4e team van SVV/Stam aan spraak blijven maken op promotiewed strijden moesten er tegen BG en SV 5 wel punten worden gehaald. Het jeug dige aanstormende Olympia 7 ligt al weken op de loer. BG en SV 5 reeds enkele weken kampioen wilde laten zien dat zij dit terecht zijn. Nog geen wedstrijd verloren. Een moeilijke opgave derhalve voor ons 4e. Toch een gelijkopgaande strijd. Tot een stand van 10 punten. Dan kwam er even een hapening bij SVV. Op een wat vreemde manier, soms wat te geemotioneerd, gingen de le en 2e set naar BG en SV. SW liet zich echter niet zo maar wegspelen. Luid aangemoedigd door de aanwezige supporters werd de 3e set gewonnen en was een zeer belang rijk punt binnen. Met nog 1 wedstrijd te gaan, die normaal gezien geen pro bleem mag opleveren, is de 2e plaats een feit, zij het met een zeer krappe voorsprong van 1 punt op Olympia 7. Het 5e team kon eerder op de avond geen vuist maken tegen Olympia 7. Te weinig aanval waardoor de te genstander niet onder druk kwam. Al leek het in de 3e set er toch nog even op. Echter de voorsprong van 12-8 was nietvoldoende voor setwinst. Het 6e .eam kon niet in zijn normale spel komen tegen Limvio 1. De gewel dige inzet, normaal een gevaarlijk wa pen, was deze wedstrijd niet aanwezig. Hierdoor lieten de heren zich eigenlijk wat erg eenvoudig naar een 3-0 neder laag spelen. Jeugd Aspiranten districtskampioen Zaterdag werd in Naarden om de jeugdkampioenschappen volleybal van het district Eemland gespeeld. Zo wel de SVV-meisjes als de jongens hadden als kampioen bij de aspiranten van de regio Amersfoort het recht hieraan mee te doen. De meisjes overwonnen Intermusica (15-3; 15-0) en Set Up (15-4; 15-1) en dechten het moeilijk te krijgen tegen hst eveneens ongeslagen Dindoa. Het pakte anders uit. In een van SVV- zijde prima gespeelde wedstrijd .wer den de Dindoa-meisjes duidelijk mét 15-0; 15-6 teruggewezen. De jongens versloegen Set Up (15-8; 15-6) en Intermusica (15-1; 15-0) en kwamen tenslotte uit tegen ASVD. Ook hier zou de winnaar kampioen zijn. De eerste set werd ASVD weggespeeld (15-1), de tweede set speelde SVV zeer moeizaam. Met 16-14 wisten de SW-jongens ook ongeslagen kampi oen te worden. Op zaterdag 3 mei zullen beide teams in Enkhuizen proberen zich bij de laatste acht van Nederland te plaatsen. Onder het motto: „Dagelijks staan we naast elkaar, we willen ook wel eens tegenover elkaar staan" is vorige week een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de gemeentesecretarie en een van gemeentewerken. Burgemees ter P. Scholten verrichtte de aftrap en hij deed dat zo resoluut, dat de bal in een doelgebied terecht kwam. De leiding was in handen van scheidsrechter Teun van Mechelen. Al direct werd duidelijk dat de ploeg van de secretarie het best uitgerust was, want het doel van gemeentewer ken kwam onder grote druk te staan. Heel wat kansen gingen echter verlo ren en ook de hoekschoppen leverden niet het gewenste resultaat op. De verdediging van gemeentewerken stond, zoals dat overigens verwacht mag worden, pal. De schaarse aanvallen van dat elftal werden veelal afgebroken door de bui- tenspelval en ook door doortastend optreden van doelman Henk v.d. Brink. In de loop van de eerste helft kwamen de spelers van gemeentewerken er beter in; drie hoekschoppen op rij leverden echter niets op. In de tweede helft werden enige reser ves in de strijd geworpen, maar dat had niet direct het gewenste effect. Ook nu weer bleef de secretarie sterk aanvallen en verdedigde gemeente werken met sukses zijn doelgebied. Wel werd een keer voor open doel rakelings naast geschoten. Na twintig minuten, bij een van de schaarse aanvallen van gemeentewer ken, plaatste Daantje de Ruiter vanaf de vleugel de bal voor het doel en mei een diagonaal schot bracht Cees van Dijk de stand op 1-0. Even werd de strijd nog gestaakt voor een gesneuvelde bril, maar de drager, Dick v.d. Bovenkamp, zette met een pleister boven zijn oog, de wedstrijd voort. Martin van Vugt moest het veia verlaten wegens spierkramp;, hij werd liefderijk opgevangen. Vijf minuten voor tijd bracht Daan d Ruiter met een uitgekiend boogbaiieije de stand voor gemeentewerken op 2-0. De laatste aanvallen van de secretarie leverden daarna niets meer op. Voor de supporters had overigens oo iedere goede aanval met een halt doelpunt beloond moeten worden. De door het WZ-bestuur, op wiens terrein de strijd gestreden werd, be schikbaar gestelde wisselbeker, kwam in handen van gemeentewerken; aan voerder Ries v.d. Hoed nam hem m ontvangst. Volgend seizoen zal er weer om gespeeld worden. De opstelling was als volgt: gemeentewerken: Jan Kerkdijk, Daan de Ruiter, Cees van Dijk, Arie Boute, Jan Dubbeldam, Dick v.d. Boven kamp. Leen v. Nimwegen, Lucas van Beek, Ries v.d. Hoed, Jan den Uyl en Kees Kokreserves Jan Opmeer, Fred Lechte en Cees van Huenen. gemeentesecretarie: Henk v.d. Brink, Pal Schmittman, Jacques v.d. Graaf, Johan Stufkens, Gerrit Leeflang, Mar tin v Vugt; WimWassink, HansGerth, Jan Hoeks, Peter de Jong en Ad v.d. Haar. Wisselspelers; Jan Kampen, Hans Heymans en Bert van Ginkel. Niet minder dan drie teams van de Soester judovereniging Budo-Ryu gaan in het weekend na Hemelvaartsdag mee naar de tweejaarlijkse sport- uitwisseling in Soest Duiteland. Voor het eerst in de jarenlange sportuit- wisseling staat judo in Duitsland op het programma. Twee jaar geleden werd in Nederland voor het eerst de judosport in het programma opgenomen. Toen werd het een zege voor de Nederlanders. De drie teams van Budo-Ryu bestaan elk uit 7 judoka's en komen in alle 7 Voetbal Het A-juniorenteam van S.O.Soest dat twee jaar geleden de strijd aangebon den heeft met het Duitse team gaat ook nu mee naar het Westfaalse Soest. In 1978 werd door de Nederlanders met 7-1 gewonnen. De Nederlanders ver wachten in Duitsland echter wel een betere tegenpartij, zodat een spannen de ontmoeting tegemoet gezien kan worden. Over twee jaar, in Nederland, zal er weer een jeugdteam worden samengesteld uit alle Soester voetbal verenigingen. In 1978 waren er name- gewichtsklassen uit, en wel respectie-, ujk problemen, welke door S.O.Soest velijk bij de aspiranten, de junioren en de senioren. Dames-judoka's zijn niet tegenwoordigd, doch men hoopt bij de kontakten op 16, 17 en 18 mei zodanige afspraken te maken dat in 1982, wan neer de Duitsers naar Nederland ko men, het dames-judo ook beoefend zal worden. De 21 Nederlanders zijn zo enthousiast voor deze sportontmoeting dat zij vele extra trainingsuurtjes inge last hebben. Traditioneel spelen de Soester kunste naars op maandag 5 mei hun jaarlijkse voetbalwedstrijd tegen de Turkse gast arbeiders in Soest. Om half drie 's mid dags op een terrein bij De Borg. Er wordt gespeeld om de Ineke Talen-tro- fee. Jan van Steendelaar is scheids rechter. De prijsuitreiking vindt 's avonds om half acht plaats in het Artishock gebouw, waarna om acht uur voor iedereen die dat wil zien een Turkse film begint met Nederlandse ondertiteling. „De Klaagzang" is een film die het leven van smokkelaars in Turkije schetst: hun leven in de bergen, de genadeloze jacht die op hen gemaakt wordt door de politie en verraders. De film laat zien hoe door voortdurend neervallende steenlawines de huizen en het land verwoest worden. Hierdoor en door het ontbreken van enige sociale voorziening zijn veel mensen die in dit gebied, Oost-Turkije, leven, gedwon gen om door middel van smokkelen in hun levensonderhoud te voorzien. Toch is het zo dat het filmpubliek in turkije een realistische film over het leven van de smokkelaars voordien ooit gezien had. De smokkelaars zingen tijdens een operatie een oude klaagzang, over hun leven, hoop en tegenslagen, om hun leider moed in te zingen. Dit is een van de meest indrukwekkende scenes uit de film. Vanuit de gevangenis schreef de Turk se leider (gespeeld door Yilmaz Güney): „Door de maatschappelijke en economische situatie in mijn land is de bevolking genoodzaakt om op een onwettige manier, en vechtend in on menselijke omstandigheden, hun wa ter en brood te zoeken. Ze zijn hulpe loos en niemand bekommert zich om hen. Zolang dit systeem zo blijft zullen duizenden zoals zij in dezelfde om standigheden verkeren en door de ko gels van de militaire politie om hel leven komen." De toegang is gratis. werden opgelost. Om die reden gaat nu hetzelfde team naar Duitsland. Da mesvoetbal zal er deze keer niet bij zijn. De Duitse voetbalbond geeft na melijk aan het Soester damesteam geen vrijstelling van competitiever plichtingen, zodat er voor de dames uit Nederland geen tegenpartij is. Hotelakkommodatie Vanuit Duitsland is bericht gekomen, dat vele Nederlanders al overnach tingsruimte gereserveerd hebben, om hun zoon of dochter tijdens de sportuit- wisseling aan te moedigen. Hieruit blijkt dat de uitwisseling naar een steeds groter wordende happening aan het groeien is. Een happening waarbij het vooral de „ontmoeting" voorop staat. Bij de V.V.V. Soest, Steenhoff- straat 9a, liggen voor geïnteresseerden lijsten met hotelakkommodatiemoge- lijkheden in Soest-Duitsland. Programma Een zeer belangrijke week. Dames 1 speelt zaterdag in Zaandam tegen Molenwiek om de nationale beker. Het 2e team zal in een rechtstreeks duel met Armixtos uit Amsterdam moeten uitmaken wie van de 2 volgend seizoen in de 3e divisie kan blijven spelen. Geen gemakkelijke opgave maar wan neer de dames van SW/Stam hun peil van de laatste wedstrijden kunnen halen moeten er mogelijkheden zijn. Het 8e team kan bij winst de 2e plaats nog overnemen van het le. Een zeer spannende aangelegenheid! Ook bij de heren de laatste wedstrij den. Voor het 4e team moet winst er in zitten om promotiewedstrijden te kun nen spelen. Al met al nog een span nende finish van een zeer succesvol verlopen seizoen van SW/Stam. De 18e Soester Bedrijfssportcompetitie start a.s. zaterdag 3 mei in het dorps huis De Borg met bowling. Vanaf 19.00 uur zijn alle bowlingbanen beschikbaar voor de ruim 300 deelnemers die zich voor dit onderdeel van de competitie ge meld hebben. Omdat niet alle 300 deelnemers tegelijk aan de slag kunnen, zijn er ook nog wat andere „bezigheden" zoals een basketbal- en een boksdemon- stratie ln de sportzaal van het dorpshuis en de mogelijkheid te dansen in de gro te zaal. Aan de bedrijfssportcompetitie, een evenement onder auspiciën van de Soester Slakenkring, doen dit jaar 52 bedrijven mee, waaronder bijvoor beeld het ziekenhuis Zonnegloren, T.N.O.-Soesterberg, de brandweer en de Koninklijke Marechaussee, met in totaal 1005 deelnemers. De competitie zit dit jaar duidelijk in de lift. Vorig jaar waren het welis waar 50 bedrijven die meededen, maar toen in totaal slechts met 862 werk nemers. van de 'geboorte' van onze vernieuwde en smaak volle kollektie geboortekaartjes. Receptie: op alle werkdagen bij ons aan de zaak. Alle aanstaande ouders die natuurlijk iets moois willen voor de a.s. blijde gebeurtenis, nodigen wij bij deze uit om uit die prachtige kollektie van 133 verschillende geboorte kaartjes hun keuze te komen doen! Toch is de formule van dit jaarlijkse festijn, behoudens dan de kennisma kingsavond (met bowlen, boksen en basketbal) in De Borg, niet gewijzigd. Er wordt vier avonden gevoetbald (6, 8, 12 en 13 mei) op de velden van WZ aan de Eemweg; twee dagen gehand bald (19 en 20 mei) op het BDC-ter rein aan de Ferd. Huycklaan; twee dagen gevolleybald in de sporthal Beu kendal (22 en 29 mei); één dag (31 mei) aan tafeltennis gedaan in de sporthal „De Bunt" en tenslotte gevist op zaterdag 7 juni in de buurt van de Grote Melm. Op het vissen en het tafeltennissen na beginnen alle wedstrijden om 19.00 uur; het tafeltennis op zaterdag 31 mei (de dag van het laatste bloemen- defllé bij Paleis Soestdljk) begint om 09.00 uur, terwijl de vissers op zater dag 7 juni al om 08.00 uur aan het wa ter verwacht worden. Voor het voetbal hebben 52 teams in geschreven (42 in 1979); voor handbal 18 herenteams (vorig jaar 15) en 10 damesteams (vorig jaar 8); voor ta feltennis hebben 101 heren (80 in 1979) en 11 dames (6 vorig jaar) ingeschre ven en tenslotte hebben ook 62 (vorig jaar nog 70) vissers zich aangemeld. Wat het volleybal betreft is er dit keer ingeschreven voor de zogenaamde re creatie klasse en voor de prestatie klasse. Er nemen 22 damesteams deel, waarvan 16 in de recreatieklasse en 44 heren teams, waarvan 32 in de re creatie klasse. Vorig jaar namen er in totaal, zonder de twee mogelijk heden, in totaal 30 heren- en 15 da mesteams deel. De leiding van het gehele evenement is in handen van de Evenementen Commissie van de Zakenkring, be staande uit de heren J. C. van Essen (voorzitter), A. J. Brink (secretaris) en J. Elderman (commissaris). Zo'n tussenbalans halverwege de competitie geeft wel interessante ge gevens maar op een enkele uitzonde ring na blijft het trekken van conclu sies of het doen van voorspellingen toch koffiedikkijkerij. Immers niet alle uitslagen van de tegenstanders zijn beschikbaar, blessures en daarop volgende invallende spelers blijven on zekere factoren. 'Soest I moest;'na tweê herwinningen, nq een nederlaag incasseren tegen Raalte I (2-6). Maar als men rekent dat Soest won van Alta, Alta van Raal te en Raalte van Soest en alle drie van Enschede, dan is het nog geen uitgemaakte zaak wie uiteindelijk kampioen wordt. Soest II won met 6-2 van de Eemslag en heeft nu 4 punten uit 3 wedstrijden. Soest III staat gunstig na een derde overwinning, nu op 't Stort (7-1). Soest IV haalde de eerste wedstrijdpunten binnen door een 6-2 zege op Festina VIII. Soest V blijft in een zorgelijke situatie met 3 verloren wedstrijden. Soest VI behaalde een royale 6-2 over winning op Shot VII en is daarmede voorlopig de rode lantaarn kwijt. Daar er plannen zijn om volgend jaar in Afdeling West een 6e klasse te cre ëren is het ook voor dit team belang rijk om niet op de laatste plaats te beëindigen, 't Herenteam won voor de 3e maal! In de zaterdagcompetitie vergaarde Soest A de eerste 2 wedstrijdpunten door een 3-2 winst op Ludenti. De da mes van Soest B wonnen 2 partijen bij Weldam en dit team werd weer 1 punt rijker. Soest C verloor met 2-3. Wanneer er geen bijzondere dingen gebeuren, dan maakt Soest D (de heren Kugge- leyn en Dooper met de dames Van Dongen en Dooper) een vlotte kans om regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. De naaste concurrent Hoogland B werd met een 5-0 verlies naar huis gestuurd al moest Soest D ditmaal 2 sets afgeven. Het herenteam herstelde zich van de 6-0 nederlaag van verleden week en won met 6-0 (alles met straight sets) van Montfoort. Het jongensteam tot 15 jaar kon het niet bolwerken tegen 't Stort en ver loor alle 8 sets. Junioren A verloor met 3-2; jammer na 2 gewonnen wed strijden, maar de return kan wellicht de balans net naar de andere kant laten omslaan. Junioren Soest B won met 5-0. In de midweek dames-competitie zijn pas 2 uitslggen bekend. Soest A speel de ook de tweede keer gelijk (2-2), ditmaal tegen HLTC A. Soest B trok voor de tweede keer aan het kortste eind (3-1). Greet Zaremba en Janny Timmer hielden de eer hoog in hun damesdubbel. Soest C hield tegen Randenbroek A de balans in evenwicht (2-2) evenals Soest D tegen Bunnik G. En last but not least een overwinning van het team van Olga Wiersema (met Anneke de Vries en Wil Dorsman) 3-1 tegen Leusden B. Het programma voor het weekeinde wordt: Zaterdag 3 mei Soest A - de Meent A Soest B - Lookhorst B Ter Weijde A - Soest C Benschop A - Soest D Soest A - 't Schilt B (heren) Soesterberg B - Soest A (junioren) Soest B - Biltboven D (junioren) Manger Cats E - Soest C (junioren) Soest A - Soest Zuid A (jongens) Zondag 4 mei Soest I - Alta III Bosheim VIII - Soest II FlehiteV- Soest III Soest IV-Uithoorn II Soest V - ULTC Iduna VI Bunnik I - Soest VI Soest - Luck Raeck H (heren) Dinsdag 6 mei (dames Soest A - Eemvogels A. Phonosmash A - Soest B Soest C - Lockhorst D Bunnik C - Soest D Soest E - Hoogland C Het feestprogramma op bevrijdings dag, 5 mei, in het dorpshuis De Borg begint, voorwat de avond betreft om 19.00 uur. Dan speelt in de ontmoe tingsruimte het orkest „Chivas" Top- 40 melodieën. Om 20.00 uur begint in de grote zaal het Bevrijdingsbal waar de Dixieland All- Stars spelen en Ron Brandsteder de presentatie verzorgt. Via de TROS-ra- dio zijn beide orkesten een kwartier te beluisteren. Tijdens het bevrijdingsbal reikt de burgemeester, mr. P. Schol ten, de prijzen uit aan de winnaars van het Spel zonder Grenzen, dat tussen half elf en vier uur 's middags op de Eng gehouden wordt. Presentator daar is Barend Barendse. Bij voldoende belangstelling zal dit najaar in Soest een cursus Bestuurs kader worden gehouden. De cursus Bestuurskader heeft tot doel de be stuurders en aspirantbestuurders in zicht en vaardigheid bij te brengen die betrekking hebben op het doelmatig besturen van sportverenigingen. Deelnemers aan deze cursus kunnen zijn zowel bestuurs- als commissiele den van sportverenigingen als degenen die voor de algemene bestuursproble- matiek van sportverenigingen belang stelling hebben. De duur van de cursus is 5 avonden van 2% uur. Het cursus geld bedraagt 25,-. In deze cursus komen onder meer aan de ordehet beleid-, de organisatie- en de grondslagen van de vereniging. En verder de sport in de maatschappij, veranderde funkties van de sportver eniging, verschijningsvormen van sport, plaats van de jeugd binnen de sportvereniging, kadervorming en ook wordt geoefend in het leiden van ver gaderingen. Aanmeldingen moeten voor 15 augus tus hebben plaatsgevonden. Nadere inlichtingen kan men verkrijgen bij het bureau Stichting L.O. en Sport Soest, Steenhoffstraat 6 (tel. 02155-16744, ts. 457). Cv Foto: Herman van Dam Fietsenmaker Jac de Bruin, die vorige week het vijftigjarig bestaan van zijn rijwielhandel aan de Gallenkamppelsweg en het gouden huwelijksfeest van zijn ouders vierde, werd door zijn talloze klanten niet vergeten. Er was nau welijks genoeg plaats om de bloemen en geschenken in de zaak onder te brengen, maar met beetje passen en meten konden de fietsen zich toch handhaven. Op de foto het echtpaar De Bruin in de „bloemenwinkel".

Soester Courant | 1980 | | pagina 27