artihome HE sm Rommelmarkt Jeugdzorg: 22.231 gulden f Mikims? kiHdermoé& Commandowisseling vliegbasis Soesterberg Afscheid trouwe EHBO-bestuurders WONING? makelaardij Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN .is dagelijks vers verkrijgbaar bij MIKIMO TIPS zoek uw woning zelf uit! Zoekt U een Onderzoek naar wateroverlast Overhees II „Glas en papier, hou het even apart Zonde van uw goud Aaron Sassoon Ton Majoor in finale concours Zondagsdichters boekhandel Te jong voor bromfiets Expositie Soester Courant van donderdag 1 mei 1980 Foto: Herman van Dam mïddölwijkstraat 54 telefoon 02155 13539 figSSBB ij Ril «--«-O Delicatessen JUÜ. Iwit I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) Flitsend jack, met bijpassende wielrennerssweater en T-shirt. Driedelig v.a. ƒ95.00 de winkel waarkleren kiezen kinderwerk is Kinderkleding t/m maat 176 's Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. kom naar »t straat 66 ilfvrijstaand winkelwoonhuis irage. berging, forse bedrijfs- (ca. 55 m2). parkeergelegen- smede een perceel bouw- voor één huis. Zonder bouw- kan natuurlijk ook. In dat jraten we over een andere ndeling winkelwoonhuis ruimte, hal. woonkamer, :it-of slaapkamer, keuken, n ruime kelder, ie ver- g: 4 slaapkamers alsmede jte open zolder. 10.-. it adN.Z.9 •ijstaand woonhuis met s. garage en diepe tuin. hter de bedrijvigheid van de >edestraat (het winkel- mi ligt ondergedompeld in t Kerkpad. Een laantje waar de bewoners en leveranciers n auto doorkomen. Waar u uinen aantreft en eigenlijk makken bij de hand heeft, er 9 is nu te koop. Een y huis met een niet alle- indeling. g: woonkamer, eetkeuken. gelegen tuinkamer, toilet en verdieping: 3 slaapkamers, ruimte met 2e toilet. Berg- 0.-. tdijk daan 57 ande villa met c.v.-gas. s. zwembad en schuur op )0 m2 eigen grond. De tuin •icht om veel tijd door te n. Naast het zwembad vindt t terrasverwarming, een ■uur en uitgebreide buiten ting. Indeling: Grote L- e woonkamer met parket- 1 balkenplafond. aparte uken met plavuizenvloer en sitcorner rond een open artij. kelder, toilet en hal. ieping: 2 slaapkamers, ïer met ligbad en overloop, ieping; 2 slaapkamers en mte. tdijk irothestraat 67 ind woonhuis dat zeer een notariskantoor heeft ;rgd en nu volledig als woon- jebruik is. Toch laat de zien dat het nog steeds ite geschikt is als woon/ thuis, waarbij u de stand en als een hele grote plus kunt vendien staat het huis op X) meter grond. Indeling: mer ensuite met aan de sijde van de hal een zeer t/spreek/slaap/praktijk- Vervolgens de keuken, toilet en grote vierkante 'en: 4 slaapkamers, douche- m ruim portaal. 'enlaan 172 hoek Molenstr. t op eerste woonlaag met op plantsoen en Molen- f[ e Woonlaag dat wil zeggen: t gras niet alleen, u ruikt het 1 op uw zonnebalkon zit. Woonkamer, 2 slaap- doucheruimte, keuken, :n, toilet en hal. Op de jrond bevindt zich uw fging. -Zuid liaan 7 nde semi-bungalow om- ■or een prachtige bostuin. nnen als buiten heeft dit entelijk onder architectuur ale verbouwing ondergaan, r het voldoet aan de wen- zelfs de meest veeleisende s. Indeling: hal met garde- 1 living van 60 m2 met tfschll, moderne open ■oyale werkkamer of apkamer met openslaande aar terras, met hetaan- le verwarmde zwembad, ping: royale overloop, ipvertrekken en complete, badkamer met 2e toilet, ■kte grond 2.492 m2. üng terstond. Zuid an2 ide bungalow met c.v., 1 tuin. Een tuin ca. 1300 iet al zijn bomen u een fje geeft van al die kilo- nge verrukkelijke bos- iduw huis. Indeling: onkamer, keuken, bij- al, toilet, 3 slaapkamers uer. de villa waar de moderne iefhebber terecht zijn vin- nikt. Grandioze eetkeuken ■mig keukenblok (20 m2), nd tegelwerk en har- wandafwerking. bij- kelder. Living met goed ie open haard, dimver- erzonken radiatoren, ifond enz., hal en toiiet en te verdieping 3 moderne ers en badkamer met 2e te trap naar zolder met 'itenshuis treft u een lagnifiek aangelegde tuin roenwal, pallisade, ahuis en berging. Een m de nok tot de kelder icht van de binnenhuis- ïeheel vernieuwd is. Naar aanleiding van de wateroverlast in Overhees II is door het college aan de directeur gemeentewerkenopdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de oorzaak en de gevolgen van de aanwezigheid van water onder de wo ningen. Dit onderzoek zal op een gron dige wijze moeten worden uitgevoerd, zodat het nog wel enige tijd zal duren voor dat resultaten van het onderzoek bekend zijn. „Glas en papier, hou het even apart". Onder dat motto glijdt binnenkort een folder over de gescheiden inzameling van huisvuil in alle brievenbussen in de provincie Utrecht. Met de folder sluit het provinciaal bestuur aan bij de oproep van de landelijke overheid om tot een besparing van grondstoffen te komen, en het gif uit de bodem te houden. Via gescheiden inzameling van het huisvuil is het ook mogelijk om de sterk gestegen kosten van de vuilaf voer weer wat omlaag te halen. De folder gaat in april mee als bijslui ter bij de aanslagen voor de zuiverings heffing in alle gemeenten in de provin cie uitgezonderd de stad Utrecht. Daar gaat de folder met de tweede aanslag ronde in augustus mee. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair-juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (iet op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn Vorige week woensdag hebben beide Soester Zondagsdichters Ton Majoor („Begrafenis") en mevr. A. C. M. van Luytelaar-Pouw („Angst") meegedaan aan de regionale finale in Utrecht. Samen met nog veertien deelnemers uit de regio Midden Nederland streden zij in de tweede ronde van het landelijk Concours Zondags dichters, waarmee de Koninklijke Nederlandse Uitgeversbond haar eeuwfeest tijdens de 45e Boekenweek 1980 luister tracht bij te zetten. De jury, bestaande uit Ernst van Altena, Dimitri Bobbe en Jan Praas, luisterende naar de zondagsdichters uit Flevoland, 't Gooi en de provincie Utrecht, die hun eigen gedichten voorlazen. Het resultaat van dit gebeuren viel dinsdagmiddag 29 april te be luisteren in het radioprogramma van de Tros „De Hoge C". Van Altena constateerde, dat het niveau erg hoog was geweest, maar dat er weinig echte zondagsdichters aanwezig waren. De jury merkte te veel invloeden van Lodeizen, Achterberg, Nijhoff, Polet, e.a. Aan vier deelnemers werd een eervolle vermelding toegekend: Janny van Heusden uit Hilversum, Marjan uit Leusden, de heer Cappenberg uit Bussum voor zijn haikoe's en Sophie van der Waay uit Vleuten. Maar de hoofdprijs ging naar de 49-jarige administrateur de heer Ton Majoor, Van Straelenlaan 10 uit Soest! Dat betekent, dat hij met zijn sonnet „Begrafenis" waarover wij u de vorige week uitvoerig berichtten, overgaat naar de landelijke finale. Dan zal hij op 31 mei in „De Flint" in Amersfoort met nog negen andere uitverkoren zondagsdichters uit het hele land in het krijt moeten treden om ,De Gouden Lier' Dit wordt op zondag 1 juni door de televisie uitgezonden. Namens de Soester jury, de overige prijswinnaars, Artishock, boek handel v.d. Ven, de Gemeentebibliotheek en de Soester Courant feliciteert ondergetekende de heer Majoor van harte met deze pres tatie en wensen wij hem veel succes toe op 31 mei. JAN VISSER. Een „Oranje" getint tijdsbeeld van 1948-1980 ƒ16,95 Wij bieden een grote keuze uit andere „Oranje"boeken en TIJDSCHRIFT specials Kom eens kijken bij Soesterbergsestraat 53 Soest t Telefoon 12419 Twee knaapjes van vijftien jaar wer den zondagmiddag op De Zoom aange houden, waar zij op bromfietsen rond reden. Omdat men voor het besturen van een brommer zestien jaar moet zijn, kregen de jongens een bon en de bromfietsen werden in beslaggenomen. raat 87/02155-16251 'khofflaan 2/03404-51365 Stadsring 147/033-30488 ïnezone De jaarlijkse rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg Soest, op het terrein van de Vangrail, heeft dit jaar 22.231 gulden opgebracht. Daarmee werd het record van vorig jaar net niet gehaald. Toen was de totaal opbrengst 22.260 gulden. Tegenvallers waren dit jaar de stand antiek en meubels, vorig jaar 3317 gulden; nu meubels 2026 gulden, vorig jaar 3282 gulden. Aanzienlijk meer bracht de stand met schoenen op: nu 1031 gulden, vorig jaar maar 360 gulden. Ook voor kleding was meer belangstelling: dameskleding 1601 gulden (1451); herenkleding 748 gulden (316); baby- en kinderkleding en huishoudtextiel 1197 gulden (807 Meer opbrengst kwam er ook uit de boekenstand: 2495 gulden tegen 2101 gulden in 1979. De resultaten van de overige stands waren: Elektra 1417 (162^); fietsen en kinderwagens 725 (741); huishoudelijke arti kelen 1925 (1953); koffie 621 (562); Oma's tijd 2294 (2155); Rad van Avontuur 1046 (788); schilderijen 858 (929); sieraden, drogisterij-artikelen 553 (571)speelgoed 1296 (1195)bezorgloon 116 )97)giften 20 (11). De bloemenstand leverde 287 gulden op. DUIZEND JAAR ORANJE De geschiedenis van ons Vorstenhuis verlucht met vele historische foto's ƒ14.90 BEATRIX Onze jonge vorstin Een prachtig album, met een voorwoord van W. Drees slechts ƒ13,90 HET HUIS VAN ORANJE Prinsen, Stadhouders, Koningen en Koninginnen Een „vorstelijk" boek tijdelijk slechts ƒ24,50 HET AANZIEN VAN DE 33 JAREN VAN JULIANA Na moeizame onderhandelingen met het college van kerkvoogden van de "lervormde gemeente Soest, is de af deling Soest van de Kon. Ned. Ver- liging Eerste Hulp Bij Ongelukken T in het bezit gekomen van gebouw Mid- Telwijk aan de Parallelweg. Tot dan toe waren beide voor de helft eige naar. EHBO-voorzitter J. H. H. Over- ek deelde dit mee tijdens de vori ge week gehouden jaarvergadering, arin afscheid werd genomen van twee bestuursleden. Mevrouw M. van lerwaarden verliet na ruim vijftig jaar het bestuur als vice-voorzitter. Zij werd opgevolgd door de heer A. "udders. Na vijftien jaar secretares se te zijn geweest, trad ook mevrouw C. van Kooten-de Zoete terug. Zij werd .-opgevolgd door evrouw A. C. Jorna- de Vries. De dames J. G. Verkade- Bod t en M. Wiemans-Hendriks wer den bij acclamatie herkozen. Vier leden die twaalfeneenhalf jaar lid waren, werden gehuldigd. De dames W. H. Donker en A. S. .Holleman-Stratman, alsmede de he ren D. van den Broek en J. Lub kre gen als herinnering een pen. Daar naast werden de beide instructrices, de .dames C. Beens-Maas en J. C. Verkade-Bodt in het zonnetje gezet, évenals de vrijwilligers die zoveel Commando-wisseling op de vliegbasis; Links de nieuwe commandant kol. A. C. van Gorkum, rechts de scheidende man kol. W. van Gastel Met een korte militaire plechtigheid, die vanwege de koude weersomstandighe den in een hangar plaatsvond, heeft kolonel A. C. van Gorkum het commando over de vliegbasis Soesterberg op zich genomen. Hij dankte zijn voorganger, kolonel W. van Gastel, voor wat hij in in de zes jaren dat hij het commando over de vliegbasis voerde, tot stand had gebracht. De plechtigheid werd bijgewoond door het vliegbasispersoneel, een deputatie van de marine en het Amerikaanse 23ste squadron. In zijn afscheidsspeech wees kolonel Van Gastel op de ingrijpende reorgani saties die de laatste vier jaren waren doorgevoerd. Ze hadden veel aanpas singsvermogen gevraagd. „Hoewel er nog enkele veranderingen .komen die waarschijnlijk evenzovele verbeteringen zullen zijn, ziet het er naar uit dat er een zekere stabiliteit is ingetreden, zowel in de organisatie als in de procedures", aldus kolonel Van Gastel. Sprekend over de luchtmacht zei de scheidende commandant: „De meer derheid van ons volk vindt onze manier van leven waard om te behouden en om te beschermen. Tot nu toe hebben wij om dit te realiseren hiervoor geen andere effectieve manier dan het on derhouden van een gewapende macht. Als een deel daarvan staan hier een aantal mensen, deels vrijwillig, deels verplicht, georganiseerd in een mili tair onderdeel, zich voorbereidend op een geloofwaardige gewapende inzet, indien dat, wat de hemel verhoede, onverhoopt nodig mocht zijn", aldus kolonel Van Gastel. Als staatsburger heeft men inbreng in de keuze van de wijze waarop de sa menleving dient te functioneren, maar als militair is men gehouden om uit voering te geven aan de door politieke leiders genomen besluiten. „Wij hebben intern wel inspraak maar zijn niet primair bestemd voor discus siegroep; wij hebben wel sociale voor zieningen, maar zijn niet primair een sociale instelling. Wij zijn ook niet zomaar een bedrijf, maar wij vormen een machtsinstrument voor militair optreden in crisis situaties. Wij behoe ven daar niet trots op te zijn, evenmin echter behoeven wij ons daarvoor te schamen". Het betekende zeker niet dat de indivi duele militair voor het getrouwelijk uitvoeren van zijn taak, tot kadaver discipline hoefde te vervallen, maar het hield wel in dat gemaakte afspra ken niet eenzijdig konden worden ver broken, ook al vergde dat offers. Kolonel Van Gastel besloot met dank te brengen voor de samenwerking en het in hem gestelde vertrouwen. Zijn op volger wenste hij veel sukses toe. Kolonel Van Gorkum zei onder de indruk gekomen te zijn, tijdens zijn korte inwerkperiode, van het vakman schap van het personeel en de loyale inzet-bereidheid. „Gaarne doe ik daarop een beroep om mij daardoor gesteund te weten voor de komende periode waarin ik in korte tijd veel te leren heb. Met uw aller medewerking ben ik ervan overtuigd dat wij onze gezamenlijke taak op goede wijze kunnen uitvoeren", aldus kolonel Van Gorkum. Koopjeshalers op de rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg EHBO-voorzitter dokter J. Overbeek neemt afscheid van mevrouw M. van Herwaarden Het afscheidscadeau voor EHBO-secretaresse mevrouw C. van Kooten-de Zoete bergen ÉUhktionele bergruimte is in elk interieur nodig. Beter bergen hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed interieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1a in Soest. uren hebben besteed aan het opknap pen van het gebouw. Vooral de heer A. Slotboom verzette veel werkhij kampeerde er praktisch, aldus voorzitter Overbeek. In zijn welkomstwoord, met name tot mej. J. M. Nieuwkoop van het dis- trictsbestuur, zei de heer Overbeek dat 1979 een druk jaar voor de vereni ging is geweest, hetgeen ook uit de jaarverslagen bleek. Eind december 1979 telde de afdeling 297 leden; er werden 56 diploma's ver lengd. De aanvragen om hulpverlening nemen steeds toe. Dit stelt het bestuur voor problemen, omdat het niet steeds op dezelfde men sen een beroep wil doen. Daarom riep de heer Overbeek de leden op, zich voor de hulpverlening in te zetten. Van de 50 cursisten slaagden er 45, aldus het jaarverslag van mevrouw Verkade. Hulpverlening In het afgelopen jaar waren EHBO- leden in totaal 772 uur vrijwillig in touw, afgezien van de hulpverlening bij ongevallen in huis, bedrijven en het ver keer. De Peters Baan was wat hulp verlening betreft een uitschieter ver geleken bij andere jaren. Hier waren EHBO-ers 176 uur paraat. Bij S.O. Soest voetbal en -atletiek was dat 152 uur. Namens de afdeling nam voorzitter Overbeek vervolgens afscheid van me vrouw Van Herwaarden, ,,'t Zal vreemd zijn om u niet meer in het bestuur te hebben", zei hij tot de zicht baar geroerde mevrouw Van Her waarden, die ruim vijftig jaar be stuurslid is geweest. Omdat zij alle onderscheidingen al heeft, bestond het afscheidscadeau uit een album met foto's die gemaakt zijn ter gelegen heid van haar 50-jarig bestuursjubi- leum. Mevrouw Van Herwaarden over handigde vervolgens haar opvolger al le sleutels en de vrouwelijke bestuurs leden een persoonlijk cadeautje. Het werk dat mevrouw Van Kooten vijftien jaar lang heeft gedaan, werd volgens de heer Overbeek het best getypeerd met de opmerking uit de vergadering: 't Is toch zo'n goeie. „U hebt het gecompliceerde werk fantastisch gedaan, er zijn nooit pro blemen geweest", aldus de heer Over beek die haar namens de afdeling een karaf aanbood. Tijdens de rondvraag werd geïnfor meerd waarom de EHBO geen aparte stand bemant op de Manifestatie '80. Voorzitter Overbeek antwoordde, dat de hulpverleningspost extra aange kleed zal worden, maar dat het be stuur besloten had af te stappen van een echte stand, vooral ook omdat deze hard aan vervanging toe is. Het bestuur deelde tenslotte mee, me de naar aanleiding van een door en kele leden gevoerde handtekeningen actie, dat het niet zal doorgaan met de nieuwe opzet van de cursus voor de gediplomeerden. Die zijn ge splitst in groepen (namen A tot en met N tot en met Z) met als doel de grote toeloop gelijkmatig over de cur susavonden te verdelen. Een aantal leden kon voor deze maatregel geen waardering opbrengen. De gezellig heid ging verloren en men kreeg steeds te maken met dezelfde docenten. Het bestuur maakte de maatregel tenslot te ongedaan. Op vrijdag 2 méi 1980 zal om 14.00 uur door de commandant van de vliegbasis Soesterberg, de kolonel A. C. van Gorkum, een unieke herdenkingsexpo sitie worden geopend. De „herden kingsexpositie 1940-1945" is samenge steld door de Welzijnszorg van de Koninklijke luchtmacht ter gelegen heid van het feit, dat het op 5 mei a.s. 35 jaar geleden is, dat Nederland werd bevrijd. De expositie bestaat uit een vijftiental grote panelen met fotomate riaal met bijbehorende teksten, doko- mentatiemateriaal en enkele vitrines met authentieke attributen. Aan het tot stand komen van deze tentoonstelling hebben meegewerkt: het Koninklijk Nederlands Leger- en Wapenmuseum, het Rijksinstituut voor Oorlogsdoku- mentatie, het Centraal Filmbureau Krijgsmacht, de Sectie Luchtmacht Historie, het Tentoonstellingsatelier Ministerie van Defensie en de heer G. A. Mingelen (privé-verzameling). De tentoonstelling die wordt gehouden in het Luchtmachtmuseum op het Kamp van Zeist (even ten zuiden van het dorp Soesterberg) is ook voor het publiek geopend van 6 tot en met 9 mei van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3