In aktie „Tankslag" al half miljoen liter olie weggehaald Groots concert op Hemelvaartsdag in Oude Kerk midi IPub Pub de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest/ secretaresse FEEST WEEK Informatie - avond winkelcentrum „Overhees" WALET bv Fietsbrug over Eem gereed Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voorU Personeel gevraagd Commissie voor de Beroepschriften Openbare Commissievergaderingen Verleende bouwvergunningen Ambtenaar gehuldigd op ALLE TUIN- U Soester Courant van donderdag 1 mei 1980 Op korte termijn wordt gevraagd een die zal worden belast met secretariaatswerkzaamheden voor de bur gemeester en het college van burgemeester en wethouders. De belangrijkste taken zijn: het verzorgen van zakelijke en representatieve contacten; het voorbereiden en notuleren van vergaderingen en het bijhou den van agenda's; het verzorgen van post en correspondentie Gedacht wordt aan kandidaten van tenminste HAVO-niveau met een secretaresse-opleiding en praktijkervaring. Minimum leeftijd 25 jaar. Het salaris bedraagt, afhankelijk van opleiding en ervaring, maximaal bruto f 3.105,- per maand (verdere uitloop is mogelijk). Vakantie toeslag 8%. De gebruikelijke rechtspositieregelingen bij de gemeentelijke over heid zijn van toepassing. Belangstellenden kunnen desgewenst telefonisch inlichtingen inwin nen bij de gemeentesecretaris, tel. 02155-16744, toestel 112. Sollicitaties aan burgemeester en wethouders, postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad, onder vermel ding van vacaturenummer 80-10. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op woensdag 7 mei 1980 om 10.30 uur 's morgens in de commissie-kamer van het gebouw gemeentewerken. Lange Brinkweg 77, alhier een openbare vergadering van de commissie zal worden ge houden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: Beroep van A.I.I.M. van de Breemer, Dorresteinweg 123B, te Soest, te gen de weigering van burgemeester en wethouders d.d. 12 februari 1980, een vergunning te verlenen voor het bouwen van een opslag loods op een terrein gelegen aan de Dorresteinweg Vaarderhoogt BV). Vrijdag 2 mei -16.00 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie personeelszaken Op de agenda staan de volgende punten: Concept-reglement medezeggenschap. Notitie over de criteria voor het uitloopniveau. Ontwerp-beleidsplan 1980, onderdeel personele aangelegenheden. Circulaire van het Centraal bureau inzake gemeenschappelijke be handeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden d.d. 13 fe bruari 1980, kenmerk 272a betreffende wijziging van artikel D 12 A. A.R. in verband met vakantiefaciliteiten. dinsdag 6 mei -19.30 uur - kantoor gas- en c.a.i.-bedrijf, Lange Brinkweg: commissie gas- en c.aJ.-bedrijf De agenda vermeldt o.m. Ontwerp-beleidsplan 1980 Concentratie vleeskeuringsdiensten in Eemland. Krediet voor inrichting voorlichtingscentrum Gas- en C.a.i.-bedrijf. Eventuele mededelingen inzake aanleg c.a.i. De op deze agenda's betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (Tegenover het gemeentehuis). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 22 april 1980. a. uitbreiden van een woonhuis met berging op een terrein gelegen aan de Van Mecklenburglaan 34 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 2702); b. bouwen van 2 garages op een terrein gelegen aan de Braamweg 41 en 39 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nrs. 3353 en 3352). Verlening d.d. 1 april 1980. a. bouwen van een bedrijfsgarage op een terrein gelegen aan de Middel- wijkstraat 40 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K.nr. 2200) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. iviaandag 19 mei a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in gebouw „De Open Hof" aan de Veenbesstraat een informatie* a vond gehouden over het nieuwe buurt winkelcentrum van de wijk Overhees. Op deze avond zullen de plannen wor den getoond en toegelicht. Er is gele genheid om vragen te stellen. Het buurtwinkelcentrum komt naast het dorpshuis De Borg, in de directe nabijheid van de „noodwinkel" die er al enige jaren staat. Volgens een door een commissie ontworpen plan zal er ongeveer 2500 vierkante meter be bouwd worden, waarvan 2100 m2 aan winkels en 400 m2 aan voorzieningen als bank, wasserette, cafetaria e.d. Het gaat om winkels rond een pleintje. Boven de winkels komen flats. Het winkelcentrum is vanuit alle richtin gen goed bereikbaar voor voetgangers en fietsers. In de eerder genoemde commissie zijn de bewoners van de wijk Overhees vertegenwoordigd. Verder hebben daar zitting in de opdrachtgever MBO de gemeentede Kamer van Koophan del Eemland; het architectenbureau Tauber uit Alkmaar; de winkeliersver eniging De Soester Ondernemer; het Economisch Technologisch Instituut; het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf en de Rijksconsulent van het ministerie van Economische Za ken. Men hoopt volgend jaar januari )1981) met de bouw van de winkels te kunnen beginnen. Eind van dat jaar moeten de eerste winkels opgeleverd worden en voorjaar 1982 moet het hele plan ge reed zijn. Het opzuigen van de olie uit een tank aan de Wieksloterweg Vorige week donderdagmorgen werd uit de niet meer in gebruikzijnde brand stoftank bij het woonhuis van mevrouw N. Spoor-Bergmeijer aan de Wieksloter weg OZ 63, vierhonderdvijftig liter huisbrandolie opgezogen, waarmee in de provinciale aktie tankslag de 500.000 liter werd volgemaakt. boden beiden Voor het bereiken van dit toch wel forse aantal liters bestond „officiële" belangstelling. Gedeputeerde dr. B. Hofman en de Soester milieu-wethou- Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! der drs. J. L. Menne, bloemen aan en namens de firma Eshuis uit Uithoorn, het bedrijf dat op verzoek van de provincie de aktie uitvoert, overhandigde de heer C. Es- huis het boek „Het nieuwe grote tuin A BC". Mevrouw Spoor gaf enkele maanden geleden reeds door dat in haar 20.000 liter tank vermoedelijk nog een restant olie zou zitten. Zij was een van de velen in de provincie Utrecht die gehoor gaf aan de oproep dergelijke restanten te melden. In totaal hebben zich circa 160 inwo ners van Soest zich aangemeld, terwijl in de provincie tot nu toe al een duizend tanks zijn leeggezogen. De aktie werd door de provincie ge start om mogelijke vervuiling van het grondwater te voorkomen. De kans bestaat dat lang buiten gebruik zijnde tanks door roesten gaan lekken. Omdat velen in de loop der jaren overgingen op het gebruik van aardgas werd de tank vergeten. Weliswaar wordt de olie in de grond voor een deel afgebroken, maar de bacteriën die dat doen hebben zuurstof nodig en dat gaat dan ook ten koste van bomen en planten. Het leeghalen van de tanks gebeurt op het ogenblik nog op vrijwillige basis; voor de weggehaalde olie wordt con tant vijftien cent per liter betaald. De olie wordt door de firma Eshuis gezuiverd en daarna gebruikt in het Westland voor het verwarmen van kassen. Het door de V.V.V. op Hemelvaartsdag, donderdag 15 mei, in de Oude Kerk te organiseren Concert belooft iets groots te worden. Op het programma, dat 's avonds om kwart over 8 begint, staan onder meer werken van Vivaldi, Haydn, Scarlatti, Mozart en Bach. Het programma wordt gepresenteerd door Cees van Drongelen. Hij zal dit op de manier doen, zoals hij ook het televisie programma „Jonge mensen op weg naar het concertpodium" presenteert. Voor zijn 25-jarig ambtsjubileum In dienst van de gemeente Soest is de heer J. Veldhuizen vorige week door het gemeentebestuur gehuldigd. Hij kreeg een tuinameublement aangebo den en enige enveloppen met inhoud. Jan Veldhuizen Jan Veldhuizen kwam op 3 april 1955, op 25-jarige leeftijd bij de plantsoenen dienst; Aanvankelijk waren de Soes ter bossen zijn werkterrein, maar la ter verhuisde hij naar de plantsoenen in de wijk 't Hart. Vervolgens werkte hij bij het bomenonderhoud en thans bij de sectie onderhoud sportterrei nen. Iedereen was vol lof over de wijze waarop hij zijn werkzaamheden ver richtte; „opgewekt, niet mopperend, een man waarop we rekenen kunnen", zo zeiden achtereenvolgens wethouder Menne, ir. Dubbeldam de directeur van gemeentewerken, zijn directe chef de heer A. v.d. Broek en de heer A. HilgerB namens de personeelsver eniging. Veldhuizen had het laatste woord, dat hij gebruikte om iedereen voor de lo vende woorden te bedanken. Medewerking aan het programma wordt verleend onder andere door het Nederlands Motet en Madrigaalkoor o.l. v. Laout. Dit koor treedt regelmatig op in het binnen- en buitenland. Vaak in de periode rond Hemelvaart geeft het koor concerten in het buitenland. De muziekliefhebbers in Soest en om geving kunnen het koor nu zelf be luisteren in Soest. Het koor zingt een aantal stukken die het binnenkort ook zal vertolken in Engeland. Zo zingen ze delen uit de „Missa Brevis in B-dur" het „Cantate Domino" en .het zeer mu zikale „Magnificat" uit „Vespere so lennes de confessore". Verder werken aan het programma mee de sopraan Christine Jansen en de bas Peter Kooy, Lex Vos blokfluit en Jan Jansen orgel en clavecimbel. Daarnaast is er een strijkkwartet be staande uit Mariëtte Holtrop, viool; Bronwer Puvh, viool; Jan Stolk, alt viool en Willem Bouten, cello. Deze zullen o.m. de „Bauern-Kantate" Can tate nr. 212 van J.S. Bach uitvoeren. Het strijkkwartet bestaat uit mensen die zich hebben gespecialiseerd in het uitvoeren van werken uit de Barok periode. De bas Peter Kooy is sinds 1974 verbonden aan het Groot Omroep koor- en Radio-kamerkoor. Ook verleent hij veel solistische medewerking aan concerten in binnen- en buitenland. Christine Jansen zingt regelmatig op concerten in de Utrechtse Dom en el ders in het land. Een aantal jaren geleden was zij één van de solisten op het toen gehouden concert op He melvaartsdag in de Oude Kerk. Ook Jan Jansen concerteert veel in het binnen en buitenland. Daarnaast heeft hij grammofoonplaten gemaakt van o.a. alle orgelsonateB van Mendels- sohn, orgelwerken van Brahms, or gelconcerten van Handel en Haydn en orgelwerken van J.S. Bach. Kaarten voor dit concert zijn a 5 gulden vanaf heden verkrijgbaar bij de V.V.V. Steenhoffstraat 9a; VW Ra- demakerstraat Soesterberg; Nederl. Credietbank, Kerkstraat en bij Dro gisterij Van Dam Super, W. Beck- manstraat. Foto: Herman van Dam In de provincie Utrecht werden inmid dels de plaatsen De Bilt, Bilthoven, Zeist, Doorn en Maarn „bewerkt". In Soest is men bijna gereed en daarna komen Amersfoort en Leusden aan de beurt. De werkzaamheden, om de pro vincie geheel „ólievrij" te krijgen zullen zeker nog wel het hele jaar duren. Voor vragen over „tankslag" kan men telefonisch bij de provincie terecht onder nummer 030-515500. vrijetijdskleding v.VfeedestraattF tel.12424 Soest vrijetijdskleding v.V\feedestraattlc tel.12424 Soest Vrijdag 24 april is ter hoogte van Eembrugge de nieuwe fietsbrug over de Eem opengesteld. Dit betekent een belangrijke verbetering voor de ruim 600 fietsers dié de provinciale verbin ding Baarn-Nijkerk dagelijks berijden. Tot dusverre moesten fietsers tesamen met het autoverkeer van de vrij smalle Eembrug gebruik maken. Dat leidde regelmatig tot gevaarlijke verkeers situaties. De veiligheid van de fietsers wordt nog verder verhoogd wanneer in een later stadium het fietspad ten zuiden van de brug is doorgetrokken naar het te reconstrueren aansluitpunt van de Baarnsedijk, Tot zolang moeten fietsers en brom fietsers in beide richtingen oversteken bij dë Eemweg. Zoals bij iedere nieuwe wegsituatie is uit een oogpunt van verkeersveiligheid de eerste tijd een goede begeleiding noodzakelijk. De plaatselijke politie zal daar voor zorgdragen. De kosten van de nieuwe brug bedroe gen circa 1.600,000,-, de Minister van Verkeer en Waterstaat heeft hierin een belangrijke financiële bijdrage ver strekt. Tegelijk met het bouwen van de nieuwe fietsbrug is in het bedieningshuis van de brugwachter een gesloten T.V.-cir cuit geplaatst. Op de Eembrug is een zogenaamde marifooninstallatie aan gebracht. waardoor ondanks het boch tige verloop van de Eem eventuele aanvaringen kunnen worden voorko men. NAAM BEDRIJF TEL.NR. Sinclair and Valentine 15257 Branson Europa B.V. 15551 B.V. Mercurius Golfkartonindustrie Accountantskantoor de Tombe Melse Co. Centrilab B.V. Chemco Inc. FUNKTIE Laboratorium medewerker(ster) T echnisch-commercieel vertegenwoordiger 19544 Technisch medewerker 21194 of 02154-16443 Fiscaal medewerker 10844 toestel 38 19844 Foxboro Nederland N.V. 19644 Hermans Groep B.V. Frejo B.V. 1 Yves Rocher B.V. Centrilab B.V. De Munt Automaterialen Restaurant 't Zwaantje Soesterberg Aann.- en Wegenbouwbedrijf H. S. Hendrikse en Zn. B.V. Howson Algraphy B.V. 18944 10404 15216 na 6 uur 16117 21324 f0844 19774 03463- '...1423 Sekretaresse Personeelsfunctionaris - HBO-niveau Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Afwegers (2 ploegendienst) Emulsiemakers (3-ploegendienst) Samensteller(ster) voor instrumenten Operators/instellers Orderbegeleider Cost-klerk (admin. medewerker) Klein Offsetdrukker Direktiesekretaresse Inkoop assistent(e) Plaatwerkers, Bankwerkers Draaier, Frezer, Lasser Ervaren spuiter, Hulpspuiter Admin. medewerker(ster) Chef (fin) Data Entry Data-Typiste Watertechnoloog Sekretaresse Verkoper binnendienst Verkoper buitendienst Leerling kok of Restaurant kok 16202 Laadschopmachinist Produktiemedewerkers Draaier /Freezer Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5