:FIE 48 Alle foto's op deze pagina werden gemaakt door Herman van Dam tÊmm '4 1 15 Soester Courant van woensdag 7 mei 1980 15 De kortste tijd over de acht onderdelen kwam op naam van hetZooitje onge regeld", Schoutenkampweg (54.10 min); 2. De Hulk, Schoutenkampweg (60.20 min.3. Pijperpad (63.20 min. 4. Sappies, Rubenslaan (63.30 min); 5. The Kids, Baarn (64.90 min.); 6. Bea trix, Willem de Zwijgerlaan (65.30 min); 7. Overhees 2 (71 min.); 8. Homoet groep, Lange Brinkweg (71.7 min.); 9. Rouwendaal, Koninginne- laan (74.6 min.); 10. Doordouwers, Verlengde Talmalaan (74.6 min.); 11. Coan, Beukenlaan (74.8 min.). Bij deze tijden zijn de strafpunten, omge rekend in seconden, meegeteld. Het ..Spel" krijgt volgend jaar op Koninginnedag zeker een herhaling. Kinderspelen Op de SEC-velden aan de Bosstraat werden de traditionele kinderspelen gehouden en de belangstelling ervoor was nauwelijks minder dan in de afgelopen jaren. Zo tegen half vier waren bij enkele stands zelfs de prijs jes op. Spectaculair was het onderdeel para chute-springen. Van de zeven parachu tisten kwamen er drie op het doel terecht, waaronder de laatste met de SEC-vlag aan zijn voeten. De zesde springer kwam vlak achter de tentjes op de grond, zonder ongelukken te veroorzaken. De andere drie waaiden „over"; de eerste héél ruim. warm; geen doorkomen aan, maar uiterst gezellig. Dat was het ook in de Molensoos waar disc-jockey Willem de Zwijger het grootste woord had. In de Borg vond nog een verloting plaats en was er gelegenheid het aantal erwten in een glazen pot te raden. Wat de verloting betreft kwam de hoofd prijs, een draagbare t.v., terecht bij Johan Baks; terwijl de prijs van de „erwten" gewonnen werd door me vrouw Duijst, Willaertstraat 37. Het juiste aantal was 2217 en zij kwam daar met 2250 het dichtst bij. Al met al geslaagde feesten, waarvan onderdien geslaagde feesten, waarvan onderde len volgend jaar op Koninginnedag zeker herhaald moeten worden. rtdag, mei loten ïlter bevrijdingsfeesten in Soest Uitstekend geslaagde De eerste parachutist die op het doel terecht kwam Spel zonder Grenzen Met het op de Eng georganiseerde „Spel zonder Grenzen" bracht de Stichting Jeugdzorg Soest een heel nieuw element in het gebruikelijke feestprogramma. Het was een geweldig festijn; trok ook veel publiek en wie er niet geweest is, heeft wat gemist. De deelnemers heb ben enorm veel plezier gehad, maar óók de toeschouwers kwamen volop aan hun trekken. Barend Barendse met de „starter" van de autorace P.V.O. De nieuwe showband van PVO was, net als de burgemeester, overal present op deze dag. bij Braamnage vond het eerste, met belangstelling tegemoet geziene, optreden plaats en dat was een groot sukses. De nieuwe, ritmische „sound" sloeg overal aan. Prettige luistermuziek, waardoor naar het ons voorkomt, de majorettes en puppyrettes aanzien lijk vlotter en leuker bewegen. De showband trad verder op bij het de deelneemsters aan het hippisch feest van Eldorado Spql zonder Grenzen op de Eng en bi] va de kinderspelen van SEC. Overal kreeg men van de toeschouwers een welge meend applaus. De „gulden per inwo ner" is de showband meer dan waard. De leden var de band kregen na afloop van het optreden bij SEC de reistickets voor de tocht naar Duitsland uitge reikt. Die reis vindt in het weekend na Hemelvaartsdag plaats. Veteraan Cor Koster ontsteekt het bevrijdingsvuur; links enkele leden van de Amerikaanse erewacht Hij vond ook dat men de jongeren niet in de kou moest laten staan en men diende zich af te vragen of men wel genoeg voor hen deed. Weliswaar wer den de spelregels van de samenleving steeds meer gebroken maar de demo cratie mocht men niet laten stenigen „door niemand; door links niet, door rechts niet. In moedeloosheid berus ten, helemaal niet", aldus de heer Scholten. Hij bracht dank aan de bevrijders en besloot met: „Als we ons de Neder landse wapenspreuk blijven herinne ren „Je Maintiendrai" (Wij zullen handhaven) dan blijft vijf mei een feest voor ons allemaal.". Met het hijsen van de Engelse-, de Amerikaanse-, de Canadese-, de Fran se vlaggen naast de Nederlandse drie kleur bij het monument in Braamhage werd in Soest maandagmorgen de 35e herdenking van de bevrijding van Ne derland ingezet. De feestrede van de burgemeester met aan het slot, het in deze dagen extra aktuele, „Je Main tiendrai", door de burgemeester vrij vertaald „Wij zullen handhaven", moet de vele belangstellenden bijzon der goed in de oren geklonken hebben. „Wij mogen onze democratie niet laten stelen: door links niet en door rechts niet", zei burgemeester Scholten en hij riep zijn gehoor op zeker niet in moedeloosheid te berusten. Een „be gin" zoals we in jaren niet gehad hebben. De bevrijdingsdag in Soest had een zeer vroeg begin voor S.O.Soëst-atle- ten, die het bevrijdingsvuur uit Wage- ningen ophaalden. De laatste kilome ters waren voor veteraan „good-old" Cor Koster, die omgeven door aanzien lijk jongere veteranen, precies op tijd bij het monument arriveerde. Het zal voor hem wel de eerste keer geweest zijn dat hij met een soort Olympisch gebaar een vreugdevuur aanstak, maar hij deed het voortreffelijk. Daarna gingen enige honderden duiven („van Joop van den Brakel", zeiden insiders) de lucht in. Een licht „bom bardement" kwam op het grasveld terecht, tot genoegen van het enthou siaste publiek. Weerbaar „Het is nodig dat wij weerbaar blij ven", zei burgemeester Scholten in zijn feestrede, „dan kan iedere vijfde mei een feest worden". Hij herinnerde aan de grote opkomst bij de dodenherden kingen zei: „Zouden we elkaar zoeken, opzoeken, ook steun bij elkaar zoeken voor vrijheid, gerechtigheid, vrede?" Al was de oorlog dan allang voorbij en leek de vrede iets alledaags maar dat was maar schijn. „Oorlog is niet het enige dat onze democratie kan bedrei gen, onze vrijheid kan vernietigen. Laten we daarom weerbaar zijn". Hij zei verder iedere vorm van „het recht in eigen hand nemen", elke plundering volstrekt af te keuren. „El ke tolerantie kent de grens waar res pect voor de medemens geen kans meer heeft. We moeten de overheid steunen, de politie, de bestuurders en hen aan hun eed houden. Ze moeten nu kleur bekennen en door hun daden doen blijken dat ze werkelijk de zwakkeren in onze samenleving willen bescher men. De rechtsorde beschermt die zwakkeren méér dan de wanorde", aldus burgemeester Scholten. Barend Barendse, van NCRV-T.V., liep er door een falende geluidsinstal latie aanvankelijk wat verloren bij. Later werd dat beter. De spelen gingen echter gewoon door en de zeephelling, de autorace, de kruiwagenrace en de fietspuzzel waren grote publiektrek- kers. Mogelijk spande de zeephelling de kroon. Daar is wat afgelachen. Het was een wedstrijd en zo kwam er uiteindelijk een winnaar te voorschijn. Burgemeester Scholten reikte 's avonds in het dorpshuis De Borg de prijzen uit. Er namen in totaal 104 ploegen (van ieder vijf man) aan het Spel deel. „Hengelen" was één van de publiek-trekkers by SEC De zeephelling, dé attractie van net »pei zonaer urenzen Concours-hippique Wat stilletjes was het op „de Blaak" aan de Ferdinand Huycklaan, waar de manege Eldorado een hippisch feest organiseerde. Toch waren er leuke onderdelen, zoals het trio-springen en het optreden van hippische clowns, die meer publieke belangstelling verdien den. De burgemeester opende het eve nement en van de kant van de ruiters was de deelname groot. Voetbal Gevoetbald werd er ook nog en wel de traditionele wedstrijd tussen een elftal van Artishock en een elftal van Tur ken. De Turken wonnen met 3-1 en scheidsrechter Jan van Steendelaar floot opnieuw zijn „afscheidswed- strijd". De Borg Het dorpshuis De Borg, tenslotte, was toneel voor het bevrijdingsbal. Er wa rén twee bands en hóren en zién verging je. Het was overvol; bijzonder De aanvoerder van net „zooitje ongeregeld neemt ae eerste prijs ui uuivaugsi uit handen van burgemeester P. Schol ten (rechts)

Soester Courant | 1980 | | pagina 15