Louis Ferron in Artishock Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voorU (Nog) geen geld voor opknappen sloopwoningen Meningen van lezers f?efpuftt plantenvrienden TUINTOKO Helft groenstrook Vrijheidsweg voor bedrijfsuitbreidingen fèunöWt'wtï Oldenboom (CDA) Als uw schoonmoeder dat eens wist dat die plant U niets kostte, dan was ze waarschijn lijk zelf ook gekomen. Want waar krijg je vandaag de dag nog iets kadoo? Bij de TUINTOKO dit week end in ieder geval wel. Op 8, 9 en 10 mei a.s.: iedere klant voor nop, een chrysant in de knop! En voor de kinderen GRATIS IJSJE. En dan onze Moederdag-aanbiedingen: Rommelmarkt INRUIL KANTOORMACHINES SPECIALE OCCASION VOORDEELVERKOOP bij kantoorefficieiuv De Sportinstuif Burgerlijke Stand Grapje Gekken Sobere versiering gevolg van raadsbesluit De heer JNuijten (PShad geen enkel probleem met het beschikbaar stellen van het geld en net als in de commissie R.O. zei hij aanhouden van het voorstel in verband met het verkeersplan, on zinnig te vinden. Resumerend gaven de heren Stam, van Poppelen en Blaauw toch hun stem niet aan het voorstel, ondanks dat ook zij inzagen dat er door de uitspraak in het kort geding, minimaal een more le verplichting was de huizen op te knappen. RIETEN MANDJE PLANTENBELICHTINGSLAMP gevuld met kamerplanten Nostalgisch model uit groot van 12,95 nü: 9,95 moeders tijd in groen of maatje groter: bruin. Ook de prijs is uit van 18,95 nü 14,95 grootmoeders tijd: 45,- HANGPOT (inklusief lamp!) gevuld met vlijtige liesje in verschillende frisse kleuren van 8,- nü 6,95 Dus: kinderen in de auto, opa en oma langshalen, en met z'n allen gezellig komen rondneuzen. N.B.: Alle aanbiedingen zolang de voorraad strekt. Gratis-artikelen één per klant. het kort geding dat de gemeente tegen een kraker van de beide panden aan spande en won, maar waarin vastge legd werd dat een van de huizen aan een woningzoekende met medische in dicatie was toegewezen. Met afbreken zou er \roor de gemeente wel heel wat overhoop gehaald worden, zoals een valse verklaring tijdens de rechtzit ting. „Nieuwbouw" zo hield de heer v.d. Brakel de commissieleden voor, „van twee huizen voor hetzelfde bedrag was een fabeltje". De Stichting Jeugdwerk Soesterberg heeft toestemming gekregen om op zaterdag 21 juni van 10 tot 15 uur een rommelmarkt te houden bij De Dub beldekker aan de Kerklaan. niet van nieuw te onderscheiden nu in een vHIHW Steenhoffstraat 13 - Soest - Tel. 10115 De professionele kantoormacbine die U al zolang had willen kopen nu als „ZO GOED ALS NIEUW OCCASION" binnen Uw bereik, bovendien met GARANTIE. Prijzen incl. B.T.W. TRIUMPH standaard schrijfmachine Nieuw 1514.- Nu 1120.- (showroommodel) ADDO Standaard schrijfmachineNieuw 1450.-Nu 1050.- BROTHER Elektrische schrijfmachineNu slechts 350.- THRIUMPH Elektr. schrijfmachine Gabrielle 2000 Nieuw 940.50 Nu 590.- THRIUMPH Elektr. schrijfmachine MX Nieuw 1780.- Nu 1200.- ESKOFOT Kopiëermachine Model 626 (showroommodel) Nieuw 2102.-Nu 1690.- REX ROTERV droogtoner Kopiëermachine (3 mnd. oud) Nieuw 3980.- Nu 2800.- TOSHIBA plain paper Kopiëermachine Model 601 (showroommodel) Inclusief 1 jaar all-in onderhoudscontract Nieuw 8695.-Nu 7250.- Alle inruilmachines zijn door ons gereviseerd en worden met 1 jaar volledige GARANTIE verkocht. Al deze niet van nieuw te onderscheiden machines kunt U in onze etalage bewonderen. Dit is slechts een gedeelte van onze occasion aanbieding. Snel reageren voorkomt teleurstelling. Naar aanleiding van de diverse publi caties in o.a. de Gooi- en Eemlander en de Soester Courant zouden wij willen reageren op het artikel over de „Sport instuif", en wel met het volgende. Onze kinderen en hun vriendjes gingen iedere zaterdagmorgen met veel ent housiasme naar de Sportinstuif. Wij zijn daarom erg teleurgesteld, dat deze soort van sport op deze manier aan de kant wordt gezet. Zeker voor jonge kinderen, die nog niet voor een speciale sport hebben gekozen is de Sportinstuif een uitstekende mogelijkheid om met alle facetten van het sportgebeuren kennis te maken. Ze overwinnen een drempelvrees en de kosten van 1,00 zijn door vrijwel een ieder op te brengen. Dit kan niet altijd gesteld worden bij andere sporten waar zowel inschrijfgeld, kontributie als de kleding dient te worden betaald. Wij achten het zeer in het belang van onze kinderen en ook op den duur voor de georganiseerde sport, dat de Sport instuif kan blijven doorgaan. Wat ons vooral tegen de borst stuit is de manier waarop deze affaire is doorgezet. De Sportverenigingen hebben nl. brie ven geschreven aan de Sportstichting om meer zaalruimte te verkrijgen. De leden van de Sportstichting zijn echter veelal dezelfden als die van de Sport verenigingen, zodat in feite door hen zelf over hun éigen verzoek wordt beslist. U kunt raden hoe de uitslag zal zijn. Het argument dat de georgani seerde sport het meeste recht heeft is op zichzelf even onzinnig als onrede lijk. Waarom zou de ene groep meer of minder rechten hebben dan een andere groep? Wij verzoeken u dan ook om in het belang van de vele kinderen die aan de instuif deelnemen het besluit voor ten minste een jaar te herroepen en hen niet in de kou te laten staan. Namen van afzenders bij de redactie bekend. Amsterdamseweg 139, Amersfoort, tel. 033-17031 Bekkummerbroekweg 1, Zwolle, tel. 05295-440 is 'n geregistreerd handelsmerk van Tuin toko Amersfoort B. V. Kapsalon^ ri „aqR \ionr\mr\ Irancpl 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Voor Grift Trappen B.V. aan de Nij- verheidsweg zal mogelijk het bestem mingsplan aangepast worden, waar door uitbreiding van het bedrijf in de naaste toekomst toch mogelijk wordt. Van de wijziging zullen dan vermoe delijk alle aan de Vrijheidsweg gele gen bedrijven kunnen profiteren. Grift Trappen verzocht de raad met een brief van 8 maart hem een per ceel grond van duizend vierkante me ter aan de Vrijheidsweg, grenzend aan het bedrijf te verkopen waardoor een hoogstnoodzakelijke uitbreiding mogelijk zou worden. Grift schreef de ze brief aan de gemeenteraad, omdat burgemeester en wethouders een eer der ingediend verzoek al hadden afge wezen. In de concept-brief, die aan de het college aan de leden van de commis sie ruimtelijke ordening voorlegde, bleef hij op datzelfde standpunt staan. De groenstrook, waarvan een deel bij Grift zou komen, vervulde ^een bufferfunctie tussen de industrievesti gingen en de woonbebouwing in Klaar- water. Grift's verzoek inwilligen, zou een precedent werking hebben. Van daar achtte het college de inwilliging van het verzoek onaanvaardbaar. Dat concept gaat in ieder geval niet de deur uit, want bijna unaniem wa ren de ieden van de r.o. commissie het daar niet mee eens. Jonker (D'66) vond de nieuwbouw van de S.S.W. op de hoek Laanstraat/Vrij- heidweg „het precedent". Grift deed niet anders dan daarop aansluiten. De heren Kingma (PvdA) en Nuijten (P.S.) waren het daar geheel mee eens. Mevrouw Korthuis (VVD), gesteund door de heer Oldenboom (CDA), meen de dat er wel degelijk sprake was van precendentwerking, maar zij vond de uitbreiding op zich toch geen pro bleem. Mevrouw Korthuis meende dat de gemeente er goed aan deed een deel van de groenstrook, langs de gehele Vrijheidsweg, voor uitbreidingen van bedrijven beschikbaar te stellen. Dit ook met het oog op het gebrek aan bedrijfsterreinen in het algemeen en het feit dat de realisatie van het in dustrieterrein Nieuwe Grachtje nog wel wat op zich zou laten wachten. De commissieleden verzochten het college dit plannetje verder uit te werken. 'Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 GEBOREN: Kenneth-Aiexander, zoon van H. J. F. Tessels en P. Luijten. - Harold, zoon van J. T. B. A. van Hees en M. A. A. van Eijk. - Laurens Vincent, zoon van A. M. J. Notenboom en M. C. van der Bijl. - Natalie, dochter van C. Schuur- huizen en J. M. van Pelt. - Sander, zoon van J. Kops en A. C. Nelis. - Annemijn Marije, dochter van C. H. J. Oversier en C. P. M. Vervaart. - Nienke, dochter van N. J. M. van Zadelhoff en A. T. Quik. ONDERTROUWD: Diederik van den Hoek en Catrina Wilhelmina Maas. - Jan Küijvenhoven en Klaasje M. van der Linden. - Eric Paul Wicherts en Inge Tazelaar. - Anthonius F. Marquenie en Elisabeth P. M. Schoof. - Robert Mooij en Janny de Vries. - Petrus Johannes Joseph Maria Persoon en Maria Jo- zephina Berns, - Albert van Driest en Bea Brandsma. - Aalt Hendrik Smit en Elizabeth Petronella Daams. - Keimpe Dirk Reitsma en Cornelia Elisabeth Geertruida Jansen. GEHUWD: Luis Serrano en Sophia Everdina Kok. - Reinierus Johannes Loohuizen en Susan van Oosten. OVERLEDEN: Evert Tjeerd van Tricht. - Catharina Helsdingen, echtgen. van F. J. Koch. - Jacobus Johannes Marie Boomhou wer, echtgen. van B. A. van Wegen. In het concours Zondagsdichters be haalde Soest een mooi succes. De heer Majoor stootte door! Voor zijn sonnet al twee maal de hoofdprijs en wie weet wat er op 31 mei nog gaat gebeuren. Een grote voldoening ook voor de jury die haar beoordeling bevestigd zag. Alleen, het accent lag zo erg op droef heid en ernst. Humor heeft de jury gemist en dat maakt toch ook deei uit van het leven. (Mevr. Oranje). Maar nergens een grapje? En dit dan? Als toetje serveer ik u op deze plaats, waar er al eens eerder zo eentje ge staan heeft, deze berijmde (ouwe) mop. Dit volgens mijn privé opvatting van het begrip Zondagsdichters: rde jre motor. inte ïoud. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Algemene Bank Nederland N.V. 10204 Admin. medewerkerfster) Branson Europa B.V. 15551 Technisch-commercieel vertegenwoordiger B.V. Mercurius Golfkartonindustrie 19544 Technisch medewerker Accountantskantoor 21194 of de Tombe Melse Co. 02154-16443 Fiscaal medewerker CentrilabB.V. 10844 Watertechnoloog toestel 38 Sekretaresse Chemco Inc. 19844 Gietzaalmedewerkers (3 ploegendienst) Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Afwegers (2 ploegendienst) Emulsiemakers (3-ploegendienst) Foxboro Nederland N .V. 90911 Samensteller(ster) voor instrumenten Operators/instellers Orderbegeleider Cost-klerk (admin. medewerker Klein Offsetdrukker Hermans Groep B.V. 10404 Direktiesekretaresse Inkoop assistent(e) Frejo B.V. 15216. Plaatwerkers, Bankwerkers na 6 uur Draaier, Frezer, Lasser 161.17 Ervaren spuiter, Hulpspuiter Admin. medewerker (ster) Yves Rocher B.V. 21324 Chef(fin) Data Entry Data-Typiste Sinclair and Valentine 15257 Laboratorium medewerker(ster) Howson Algraphy B.V. 18944 Produktiemedewerkers Draaier/Freezer Kwaliteitskontroleur Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Een directeur van een gesticht voor geestgestoorden heeft als plicht patiënten goed te observeren op wat zij moog'lijk kunnen leren. Ze knutselen, doen wat aan sport, opdat een gek niet gekker wordt. Ja, sommigen zijn haast normaal wat blijken mag uit dit verhaal. 't Was op een dag dat 's morgens vroeg een gek zich extra gek gedroeg. 'Leek of hij iets bijzonders vond aan een paal die op het sportveld stond. De directeur zag uit zijn kamer die man had plotseling een hamer en een stuk karton, daar stond wat op daarmee klom hij vlug naar de top en sloeg daar met een forse haal een boodschap boven aan de paai. Toen de gekken nu ontbijten gingen kon directeur zich niet bedwingen. Al was hij dan wat corpulent en zulke toeren niet gewend hij zou door zich omhoog te hijsen de wetenschap een dienst bewijzen. Een lange ladder hielp een stuk Toch was het nog een hele ruk vóór hij het bordje kon bereiken, om 't wat beteuterd te bekijken. Want daar stond nuchter en banaal... ,Dit is het einde van de paal' P. RADEMAKER DUYTS Naschrift: Uw mening over het concours voor zondagsdichters is wel juist, maar uw gedicht over gekken vinden wij niet zo fijngevoelig. De volksmond gebruikt het woord gek als aanduiding van een persoon en als aanduiding van een gesteldheid. Wij vinden dat het daar maar bij moet blijven. Geestelijk gestoorden kunnen misschien humoristisch zijn, we moe ten ze echter niet voor gek zetten. zwijgen van zijn nand de romans „Gekkenschemer" (1974), „Het Stie renoffer" (1975), „De Keisnijder van Fichtenwald" (1976) en „Turkenves pers" (1977). Tematiek in zijn werk: fascisme, nazisme en antisemitisme. Verder schreef hij een toneelversie van de Mattheus Passion, gespeeld door Baal. En een theaterstuk waarin hij het terroristisch verschijnsel van de Baader-Meinhofgroep tracht te relate ren aan de Duitse historie. Veel publi citeit kreeg zijn roman „De Gallische Ziekte", een mythe rond Nietsche. Pas verscheen van hem „De ballade van de beul". Louis Ferron typeert zichzelf als een volslagen egoïst, die op de tegenwoor dige tijd alleen maar lijkt ingesteld als hij een link met het verleden kan leggen. „Ik heb helaas niets gunstigs mede te delen over de mens. Het leven is een wreed spel, de werkelijkheid een décor, de schaalverhoudingen zijn ver stoord. De hoofdfiguren zijn dolers aan wie niet duidelijk is wat zich aan hen gaat voltrekken." Zaterdagavond 10 mei in Artishock's Literaire Salon om 20.30 uur. De Haarlemse schrijver Louis Ferron werd in 1942 in Leiden geboren. In zes jaar tijd schreef hij zes boeken en wordt wel „de nieuwe Vestdijk" ge noemd. Zijn jeugd brengt hij afwisse lend door bij zijn grootouders in Haar lem en in diverse kindertehuizen. Hij kiest later voor het vreemdelingenle gioen, maar wordt afgekeurd, wil dan na de mulo kunstschilder worden. Hij leest veel boeken en raakte gefasci neerd door Ludwlg II van Beieren. „Ik voel me niet op mijn plaats in deze wereld. Ik ben op het verkeerde mo- moment geboren. Liever had ik in de periode rond 1880 geleefd". Destruktiedrang heeft Ferron van na bij gekend. Een keer heeft hij het geprobeerd: „Vlucht in zelfmoord is nu niet meer mogelijk. Ik heb mijn uit laatkleppen. Zolang ik nog mooie ro mans kan schrijven, zal het niet meer ter sprake komen." Zijn passie voor de negentiende eeuw en met name de geschiedenis voor het Duitse rijk bezorgde hem de Multatuli- prijs. Na zijn gedichtenbundels „Zeg nu zelf, is dit ontroerend" en „Grand Guignol" verschenen na 2even jaar De uiterst sobere versiering van de gemeente voor Koninginnedag en de feestelijke herdenking van de bevrij ding is ook de leden van de commissie openbare werken opgevallen. De VVD-er Blaauw stelde de zaak in de rondvraag van de commissie vergade ring aan de orde. Hij wilde de oorzaak weten. Het antwoord kreeg hij van zijn collega de heer J. van Poppelen (CDA). „De gemeenteraad staat niet sterk bij even tuele kritiek. We hebben een bedrag voor aanschaf van wat nieuw materi aal uit de begroting geschrapt", aldus Van Poppelen. Hij vroeg wethouder Hoekstra op de begroting voor 1981 toch maar weer een bedrag op te voeren. 22 Soester Courant van woensdag 7 mei 1 23

Soester Courant | 1980 | | pagina 23