Soest heeft Historische V ereniging 11 mei r Moederdap! Tweede winst in competitie voor Knickerbockers Q soestdijk Shot opnieuw sterkste bij Amersfoortse T af eltenniskampioenschappen Jaarvergadering Algemene Nederlandse Bond van ouderen Uitbreiding secretarie verantwoord sober Tafeltennis: Honkbal: BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Banken bij Honsbergen VVD energiek informeel Soest praat verder met Soesterberg Vervuiling Veenbesstraat E. G. Kerkhof 717 Geslaagden voor verkeersproef E. G. Kerkhof Maatschappelijk werk Subsidie poliotoernooi Predikbeurten R.K.kerkdiensten Medische Dienst E. G. Kerkhof Braderie tijdens stratenloop „In de Ruimte" Soester Courant van woensdag 7 mei 1 25 CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Op verzoek van de bewonerscommissie Honsbergen zullen in de nabijheid van de peuterspeelzaal bij Honsbergen jwee banken worden geplaatst. Op maandag 12 mei a.s., aanvang 20.00 uur organiseert de VVD Soest/Soester- berg in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg 14, weer een informele bij eenkomst onder de naam WD Infor meel. Zoals de naam al aangeeft is dit een gelegenheid om zonder een agenda over allerlei zaken te praten die WD- ers interesseren. De eerstkomende in formele bijeenkomst heeft als onder werp ,,De energie-situatie in de komen de jaren". Aan de hand van een video-program- ma, dat door de afdeling planning van Shell Nederland is verzorgd, wordt bijzonder veel informatie verstrekt, voor diegenen die met die energie situatie te maken krijgen. En dat is iedereen. Op een heldere wijze wordt uiteenge zet welke problemen ons te wachten staan, welke keuze wij kunnen maken, welke invloed de gemeenschap op die keuze heeft, en andere faktoren die van invloed zijn op het toekomstig energie verbruik. Omdat dit onderwerp iedereen aan gaat, is het VVD Informeel voor ieder een een gelegenheid om wat meer te weten te komen over belangrijke za ken. Iedereen is welkom en kan infor matie inbrengen. Het gesprek dat het gemeentebestuur heeft gehad met de commisie SomS (Soest overlegt met Soesterberg) zal worden voortgezet. Burgemeester mr. P. Scholten deelde dit mee in de vergadering van de commissie alge mene bestuurszaken. Belangrijkste vraag is hoe het overleg tussen Soes terberg en Soest kan plaatsvinden nu al bijna anderhalf jaar de wijkraad is opgeheven. „We hebben een uitvoerige bespreking gehad over hoe het nu verder moet. Dat gesprek hebben wij zeer gewaardeerdhet was een open en plezierig overleg. Het is ieder geval niet de laatste bespreking geweest, want het is onze bedoeling om ermee door te gaan. Hoe, dat wordt nog nader bekeken", aldus de burgemeester. De bewonerscommissie „De Veenbes" heeft aan het college van burgemees ter en wethouders gevraagd iets te doen aan de vervuiling in de omgeving van de flats Veenbesstraat. Het college heeft inmiddels de bewonerscommis sie geantwoord dat die vervuiling een mentaliteitskwestie is. Op de scholen wordt aan die vervuiling al wat ge daan. Regelmatig kan men hier over lezen. Prikacties in de hele gemeente vinden steeds plaats. In de omgeving van de Veenbesflats zijn van deze acties gehouden door de scholen De Bron, Overhees en de Wegwijzer. De verwachting is dan ook dat op deze manier de jeugd bewust gemaakt wordt voor de noodzakelijke zorg voor het milieu. BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-hei-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters-en C;V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Ook in Soest en Soesterberg werd op 24 april 1.1. de landelijke verkeersproef voor het basisonderwijs afgenomen. Daaraan namen 730 leerlingen van zevenentwintig lagere scholen deel. Slechts 13 behaalden niet voldoende punten om voor deze proef te slagen, leder jaar wordt door „Veilig Verkeer Nederland" met adviezen van de com missie verkeersproeven, een proef samengesteld, die dan dient als afslui ting van de primaire verkeersopleiding op de lagere school. De resultaten van de proef, volgens het multiple-choise afstreepsysteemgeven hen, die met de opleiding belast zijn, enig inzicht m de kennis van de kandidaten die de proef afgelegden. Het formulier dat in Soest gebruikt Werd, bevatte een groot aantal foto s van Soester wegen en kruispunten, Waardoor het voor de Soester kinderen zeker aan aktualiteit won. Mee ^"«stellenden heelt vo- officieel besloten tot het g£w SMst"aTd.0 "Historisctie Veren,, «tng hoest r„, voorzitter werd geto- Amersfoort L vVan den Eeemt uit list bii do i^rk?aam als doeumenta- kundii? ^J*üjksdien®t"voor Oudheid- eSder tBode|"?nderzoek. Hij stond eerter. toen hy nog in de Alblasser. waard woonde, aan de wieg van hls- ten de De leden beslo- w voor dit iaar te be- MP ..historische" bedrag van betalen61)' He*z®"a« moeten donateurs betelen, tenzij het om rechtspersonen per jaar26 minimaal 75 gulden Behalve de heer Van den Beemt wer den in het bestuur gekozen de ande re vier initiatiefnemers tot het op richten van de vereniging, de heren J: van den Breemer, secretaris penningmeester, A. van Dijssel, W. Schimmel en G. Staalenhoef. Daar naast waren ook de heren E. Banki VS' I." KnaaPen (redacteur-publi cist) bereid in het eerste bestuur van de vereniging zitting te nemen. Deze bestuursleden zullen proberen de werkgroepen op poten te zetten. Aan het eind van de bijeenkomst in restaurant Van den Brink gaf de heer Staalenhoef een overzicht van de za ken, die het bestuur het eerst wil aan pakken. Dat is het aanvragen van subsidie bij de gemeente; het in ju ni uitbrengen van het eerste tijdschrift van de vereniging, nog dit jaar ge volgd door twee nummers; het inrich ten van een prentenkabinet voor He melvaartsdag; het inrichten van een tentoonstelling tijdens de gildefeesten eind augustus; het houden van een excursie in het najaar; het organiseren van twee lezingen in het winterseizoen 1980-'8l; het hulpverlenen aan de Stichting Oud-Soest bij het verkrijgen van een permanente ruimte. Deze stichting zal het beheer krijgen over de oude voorwerpen die de vereniging kan verwerven. Tenslotte denkt het be stuur aan de mogelijkheid tot deelna me aan de Manifestatie '80 teneinde de vereniging zoveel mogelijk bekend heid te geven; daaraan moet ook de huis-aan-huis te verspreiden folder over de vereniging een bijdrage leve ren. Overigens zullen er de activitei ten van de nog op te richten werk groepen zijn. Voordat het besluit tot het oprichten van de vereniging werd genomen, stond de vergadering tamelijk lang stil bij de ontwerp-statuten. Daarin is onder meer bepaald, dat kandidaten voor een bestuursfunctie minstens drie dagen voor de verga dering waarin een bestuursverkiezing aan de orde is, moeten zijn voorge dragen. Dit is gedaan om een „over val" op het bestuur te voorkomen. „Anders zou een vereniging door een klein groepje actievoerders zomaar om zeep geholpen kunnen worden", aldus de heer Van den Breemer, die de vergadering leidde. Hij riep de le den tenslotte op, te proberen een ver eniging te vormen, waar iedereen z'n vreugde aan beleeft en mee bezig wil zijn. De oprichtingsvergadering werd besloten met een dia-lezing door voor- DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters-en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg; 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 zitter Van den Beemt over het ont staan van de Soester Eng en het Soes- terveen. In totaal hebben zich inmiddels 51 leden aangemeld. Morgen donderdag 8 mei gaat het bestuur met de door de vergadering goedgekeurde statuten naar de notaris en volgt ook de in schrijving bij de Kamer van Koop handel. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Soest. Burg. Grothestraat 51, Soest, tel. 02155- 19004. Spreekuur: Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur in „de Borg" iedere don derdag van 9.30 tot 10.30 uur. In Soesterberg: in het Medis-'h Cen trum, Rademakerstraat 43, iedere vrij dag van 9.45 tot 10.45 uur. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur ln „de Borg" iedere woensdag var 9.00 tot 12.00 uur. In Soesterberg: in het Medisch Cen trum, Rademakerstraat 43, tel. 03463- 2606; iedere donderdag van 14.00 tol 15.00 uur. ADRESSEN TE SOEST Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155-18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dinsdag t/m vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers- ^reekuurc^gelifks van 9.00-10.00 uur. Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Afdeling Gezinsverzorging en bejaar denhulp: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155-18140' Spreekuur van mej. A. Braggaar: iedere dinsdagmiddag van 14.00-14.30 uur. Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel, 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. CPS-Centrum Psychosociale Hulpver lening Soest Levens- en gezinsvragen. Bur v. Goyenlaan 142, tel. 02155-21598 Spreekuur iedere werkdag van 9.00- 10 00 uur en volgens afspraak. Tijdens weekend: Weekenddienst Maatschappelijke Hulpverl., tel. 19911. Voor informatie over de nieuwe ver eniging en ook voor aanmelding ais lid, kan men terecht bij de secreta rispenningmeester de heer P. J. van den Breemer, Vosseveldlaan 21, Soest; tel. 02155-13910. Het voorlopige gironummer van de club is: 194911 t.n.v. P. J. v.d. Bree mer met vermelding van: t.g.v. Histo rische Vereniging. Hoeder is niet xomaar een Herrouk Geef haar een sieraad met een echt briL jantje Een Constant-groei briLjant. COMSTANT tJitaouden ring met 0.03 karaat f. 3Ój,- fiagfjne uitgouden oorknopjes uiitgood, met 000 karaat f. 3s$,- Uhtgouden hangertje met o.on karaat j. %n6r- Cexclusief rolt ierije) HORLOGER - JUWELIER SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 Van de 750 leden die bovenstaande Bond, afdeling Soest telt, waren op de jaarvergadering die in Honsbergen werd gehouden, er 60 aanwezig. Hun voorzitter, de heer H. Keulen, was bijzonder tevreden met zo'n opkomst. Zijn openingswoord was kort, maar zakelijk. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Er is een voordelig saldo in kas. Mevrouw Oranje-Entink bracht na mens de kascontrolecommissie ver slag uit. Zij roemde het werk van de penningmeesteresse, mevrouw v.d. Post en stelde voor haar speciaal te bedanken voor het vele werk. Na de pauze sprak de heer G. H. Verkuil, secretaris van het Gewest. Hij zei o.m. dat een bejaarde zich beslist niet oud moet voelen en als het kan overal aan mee doen. Hij feliciteerde Soest met zo'n prachtige afdeling. Velen zullen jaloers op u zijn. Het hoofdbestuur staat altijd op de bres voor hun leden. Bestuursverkiezing: Aftredend waren: mevrouw Troost- heide (niet herkiesbaar) de heer A. v.d. Brink (niet herkiesbaar) en me vrouw v.d. Post en de heer C. Kooy. Beiden herkozen. In de twee vacatures werd voorzien door de benoeming van mevrouw J. G. Qvergaag-Stalenhoef en de heer Driever. De voorzitter dankte mevrouw Troostheide en de heer v.d. Brink voor het vele werk dat beiden voor de afdeling hebben ge daan. De heer v.d. Brink ontving sigaren en mevrouw Troostheide een bloem. Tijdens de pauze werd koffie met gebak geserveerd en voor de heren een rokertje en de dames bonbons. Een gezellige middag. Alle leden van de commissie algemene bestuurszaken zien de noodzaak in van uitbreiding van de gemeentesecreta rie, ook drs. H. M. Jonker [D'66 en Jan Visser Progressief Soest]. Dat zij desondanks hun stem voorbehielden aan het voorstel om tot die uitbreiding [kosten 662.264 gulden] te besluiten, vloeit voort uit het bedrag dat ermee gemoeid is. Vijf ton zou wat hen betreft geen bezwaar zijn, zes ton geeft toch nog problemen, hoewel de eerste ra ming 7,5 ton was. Maar vijf ton kan beslist niet; daarover liet burgemees ter mr. P. Scholten als voorzitter van de commissie algemene bestuurszaken .geen enkele twijfeld bestaan. „Uit gaande van het minimum-aantal vier kante meters voor het personeel, is dit de kleinst mogelijke noodzakelijke uit breiding. Als deze kleiner zou moeten, zou hij onvoldoende zijn. W hebben het plan uiterst sober gehouden omdat de uitbreiding maar voor vier jaar geldt. Soberder kan echt niet. dan wordt 't een tent", aldus de burgemeester. Jan Visser vond de uitbreiding te duur, de heer Jonker en ook de heer A. Onderdelinden (VVD) wilden weten wat er zou gebeuren als de raad een uitbreiding van vijf ton en geen cent méér zou goedkeuren. In dat geval zou de oplossing onvoldoende zijn, liet de burgemeester weten. De heer R. van Logtenstein (CDA) vroeg of het project onder de budgetbewaking valt, zodat achteraf geen voorstellen worden ge presenteerd tot verhoging van het kre diet. De burgemeester beaamde dat. Evenals mevrouw A. van Gelder (PvdA) wilde hij weten wanneer het gebouw er kan staan. Gemeentesecre taris mr. J. M. Kruitwagen schatte dat dit vóór de winter is, althans wanneer alles verder vlot verloopt. Aan het begin van de behandeling van dit agendapunt in de commissie had de biA'gemeester gesteld, dat uitbreiding van de dependance noodzakelijk is omdat het personeel veel te krap zit; deze situatie kan geen vier jaar meer duren, de tijd die het -naar men hoopt- zal duren voordat het nieuwe gemeen tehuis (en ook het politiebureau) er staat. „De voorgestelde uitbreiding is verantwoord sober", aldus de heer Scholten. Overigens deelde hij de commissiele den, mee dat het gemeentebestuur hard bezig is met de voorbereiding van de realisering van zowel gemeentehuis als politiebureau. Het is nu zover dat de stuurgroep die zich hiermee bezig houdt, een werkplan kan opzetten, Omdat het gemeentehuis en het politie bureau zeker ruimtelijk gezien één geheel vormen, heeft het college beslo ten het bouwplan zoveel mogelijk ook als één geheel voor te bereiden met als voornaamste doel, dat direct na de voltooiing van het ene gebouw met de bouw van het andere kan worden begonnen. Dat zou financiële voordelen kunnen hebben, aldus de burgemees ter. Met deze opzet gingen de commis sieleden akkoord. De commissie Zwaluwen Jeugdactie ontvangt een subsidie ter grootte van de akkommodatiekosten 1584) voor het jaarlijkse poliotoernooi. De op brengst van dit jeugdtoernooi op zater dag 30 augustus gaat, zoals de naam van het toernooi reeds zegt, naar de polio-bestrijding. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. H. de Wilde, Soest. Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. G. Alma; 19.00 uur ds. Jac. Smit Hemelvaartsdag: 9.30 uur ds. J. Baum- falk „De Open Hof", Dalweg/ V eenbesstraat 9.00 uur ds. Jac. Smit. H.D. Hemelvaartsdag: 9.00 uur ds. Jac. Smit Ichtuskerk, Aibert Cuypiaan 10.00 en 17.00 uur ds. P. van Harten Hemelvaartsdag: 10.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 uur ds. C. ter Haar Romeny In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Eltheto, Driftje Zondagsscholen 10.00 uur Da Costaschool. Pr. Bern- hardlaan: Interkerkelijk. 10.15 uur NPB Wijkgebouw Buntweg 11.30 uur School „de Bron" in Overhees GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 19 9.30 uur ds. L. Krol 17.00 uur ds. J. Baumfalk Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur ds., J. Baumfalk; 17.00 uur dr. J. van Minnen Hemelvaartsdag: 9.30 uur ds. P Kloek „De Open Hof", Dalweg /Veenbesstraat 9.00 uur ds. J. van Minnen, Utrecht; 17.00 uur dr. J. Rinzema Hemelvaartsdag: 9.30 uur ds. Jac. Smit Chr. Gereformeerde Kerk, Julianalaan 30 9.30 en 17.00 uur ds. H. Korving; Hemelvaartsdag: 9.30 uur ds. W. Heer- ma. Gereformeerde Kerk, (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 uur ds. Zijlstra, Baarn; 17.00 uur dienst Hemelvaartsdag: 8.30 uur ds. H. Be- geman, Bunschoten GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 uur leesdienst; 14.30 uur ds. J. van Haaren Hemelvaartsdag: 9.30 uur leesdienst VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 10.15 uur ds. R. van der Voet, Bilt- hoven „IN DE RUIMTE", Schaapskooi, KI. Engendaal 52 14.30 en 17.00 uur ds. Auke van Slooten BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds. H. Valeton GEREFORMEERDE KERK 10.30 en 17.00 uur ds. M. Bakker, Haar lem. Evangelisch Lutherse Gemeente, Kapelstraat, Baarn 10.30 uur ds. C. Pel, Soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. 14 mei: 19.00 uur Hemelvaartsdag 8.00, 9.30 en 11.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothe straat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 09.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur. 14 mei: 19.00 uur Hemelvaartsdag 11.00 uur Parochie Soest-Soest-Zuid St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag9.30 uur (hoogmis) en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur. 14 mei: 19.00 uur Hemelvaartsdag 10.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16929-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur 14 mei: 18.00 uur Hemelvaartsdag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.30 uur 14 mei: 19.00 uur Hemelvaartsdag 19.30 uur. Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37 A - Soest Tel. 14332 -b.g.g. 10816 SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdag 08.00 uur tot zondagavond 24.00 uur door dokter H. Huitema, Re gentesselaan 14, tel. 12388 en dokter H. van Dorssen, G. v.d. Veenstraat 129, tel. 15631. Hemelvaartsdag 15 mei: van 00.00 uur tot 24.00 uur door dokter P. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210 en dokter J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: dokter J. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200. Hemelvaartsdag 15 mei: dokter A. Splinter, Banningstraat 3, tel. 1432. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur: J. de Vries, Dennenweg 11. Hemelvaartsdag 15 mei: van 13.00 tot 13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16. DIERENARTS Weekenddienst van zaterdag 12.00 tot maandag 08.00 uur. Grote- en kleine huisdieren: R. Ko mijn, Van Mecklenburghlaan 15, tel. 15215. Weekend- en nachtdienst apotheken: Ingaande vrijdag 17.30 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende vrijdag 17.30 uur: apotheek Soest. Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra diénst op zaterdag van 08.30 tot 12.30 uur: apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg), 14049 (alléén voor Soest). Het college van b. en w. heeft toestem ming gegeven om tijdens de straten- loop op woensdagavond 4 juni bij Honsbergen een braderie te houden. Aanstaande zondag, 11 mei, zal in Evangelie Gemeente „In de Ruimte" zowel om 14.30 als om 17.00 uur een kerkdienst gehouden worden waarin ds. Auke van Slooten hoopt te spreken over de betekenis van „hemelvaart". In de afgelopen weken is de aandacht van het Nederlandse volk getrokken door het indrukwekkende gebeuren SOESTERBERG Hervormde Kerk, „De Hoeksteen" 10.00 uur ds. C. Graafstal, Ermelo Hemelvaartsdag: 9.00 uur in „Sterren- berg" STERRENBERG 10.30 uur ds. H. Schouten Hemelvaartsdag: 9.00 uur ds. H. Schouten. van de troonsbestijging van prinses Beatrix, die nu onze koningin is. De Bijbel bepaalt ons bij de persoon van Jezus Christus, die op hemel vaartsdag Zijn troon besteeg en koning werd. Voor velen is dit een bekende bood schap. Minder bekend echter is het feit, dat de Bijbel leert, dat elk mens geroepen is om kroonpretendent te zijn. Het gaat hier om een troonsbestijging, die in principe niet is weggelegd voor een enkeling, zoals in ons land het ge val is, maar voor zeer velen. Voor allen, die deze kans willen grij pen. Ds. van Slooten wil door het behande len van dit onderwerp stilstaan bij de stralende toekomst van een christen. Ook zal het feit dat het deze zondag „moederdag" is in de diensten niet on gemerkt voorbijgaan. Tijdens beide samenkomsten zijn er aparte kinderdiensten. Met ruim 40 man heeft Shot afgelopen zaterdag deelgenomen aan de 31e editie van de Amersfoortse Tafeltenniskampioenschappen. Na de voorgaande twee jaren met ruim verschil de verenigingswisselbeker in de wacht gesleept te hebben bleek Shot ook dit jaar veel te sterk voor de concurrentie. Dit betekende dat de wisselbeker definitief in het bezit van Shot kwam. Individueel werd de beste prestatie geleverd door René Daselaar die drie eerste prijzen in de wacht sleepte, daarmee de prestatie die zijn teamgenoot Harry Maassen vorig jaar leverde, evenarend. Deze zelfde Maassen werd in een spannende finale met een 21-19 score in de vijfde game door Daselaar onttroond als Amersfoorts kampioen. Bij de senioren was Shot nog nooit zo ruim vertegenwoordigd als dit jaar en dat was aan de resultaten ook wel te merken. Succesvolste speler was de al genoemde Daselaar die eerst in de Senioren I klasse zegevierde en daarna met Harry Maassen Amersfoorts kampioen in het dubbelspel werd. Daarna volgde de grote finale om het Amersfoorts kampioenschap. Harry Maassen leek rechtstreeks op een pro longatie van zijn titel af te stevenen toen hij de eerste twee games tamelijk gemakkelijk won. Daarna gaven ech ter de vastheid en de conditie van René Daselaar de doorslag. De derde en de vierde game werden met overmacht door hem gewonnen. In de vijfde game kwam Maassen na een zeer grote achterstand nog tot 19-20 terug maar toen was het toch René Daselaar die het laatste punt scoorde en daarmee de partij won. In de Senioren E klasse behaalde Joop Kok een onbedreigde le plaats, aange zien geen van zijn tegenstanders opge wassen bleek tegen diens listige spel. In de Senioren G klasse wist Barend van Lunteren op knappe wijze beslag te leggen op een tweede plaats, terwijl Wil Scheel hetzelfde presteerde in de Senioren H Klasse. Tenslotte mag niet onvermeld blijven het eerste optreden van het dubbel Wil Scheel/Ronnie Vonk. Deze volslagen outsiders brachten het publiek menig maal in vervoering door met een volstrekt eigen speelstijl de halve fina les te bereiken. Ook bij de jeugd behaalde Shot als vanouds weer de nodige prijzen. In de jeugdklasse I waarin de titel Amers foorts jeugdkampioen te vergeven was kwam Gerhard Busch in de finale helaas net iets tekort om eerste te worden. Bij de junioren behaalde Edwin Luy- ben een le plaats door in de finale Gerhard Busch de baas te blijven. Bij de pupillen, waar het niveau zeer hoog lag, wist Berend Jonker op schit terende wijze beslag te leggen op de le plaats. In de welpenklasse sleepte Edwin Brinkman een tweede plaats in de wacht. Voor een zeer grote verrassing zorgde het zeer jeugdige Shotdubbel Berend Jonker/Robert Brinkman door in het dubbelspel tweede te worden. In de halve finale had deze combinatie het dubbel van het le jeugdteam van Shot op sensationele wijze verslagen. Ook de tweede competitiewedstrijd hebben de Knickerbockers in winst kunnen omzetten. Ditmaal werd niet ruim gewonnen, maar een experiment van coach Jim Zdrowksi om de negentienjarige Henk van Piggelen als werper te laten beginnen, toonde aan dat Knickerbockers diepte in hun team hebben gekregen. Een 3-4 winst tegen het Wageningse Matchmakers was daar het gevolg van. Het honkbalteam van Knickerbockers, dat voor vijftig procent uit Amerika nen van de vliegbasis Soesterberg bestaat, schrikt niet terug om risico's te nemen. Opleiding van jong talent wordt beslist niet vergeten. Na de zeer ruime overwinning vorige week tegen Sparta Animals, kreeg Henk van Pig gelen de opdracht om de verdediging te leiden. Dat deed hij voortreffelijk; uit de cijfers 3-0-6-8 blijkt dat hij geen enkele maal vier wijd wierp. De Knic kerbocker-defensie, ditmaal zonder Ron de Vries, maakte echter teveel fouten. Ondanks deze fouten wierp Henk van Piggelen de volle negen innings en kwam als winnende werper uit de bus. Matchmakers namen al in de eerste inning een 1-0 voorsprong, die zij behielden tot de zesde inning. In de gelijkmakende zesde inning kon Jim Zdowski, op de honken gekomen door een driehonkslag, het gelijkmakende punt scoren op een honkslag van Henk van Piggelen: 1-1. In de zevende inning namen de Wageningse studenten weer een 2-1 voorsprong; één fout van twee de honkman Van der Gaast en drie achtereenvolgende honkslagen waren daar de oorzaak van. De achtste inning bleek voor de Soeste- naren de winnende inning. Speler/ coach Jim Zdrowski sloeg een home run met Biil Gamboa aan boord; dat betekende de eindstand: 2-3. Aan slag waren de Knickerbockers sterk: Glenn Mitchell (1.000), Henk van Piggelen (0.750), Jim Zdrowski (0.500) en Rob der Gaast (0.500) namen negen van de twaalf honkslagen voor hun rekening. De Knickerbockers staan ongeslagen bovenaan en zullen a.s. zondag om 14.00 uur aan de Bosstraat Hazen- kamp, favoriet voor het kampioen schap. ontmoeten. Coach Jim Zdrow ski hoopt dan weer te kunnen beschik ken over de Antilliaan Olaf Oehlers en Ron de Vries. Knickerbockers routinier Rob van der Gaast speelde wegens drukke werk zaamheden zijn laatste wedstrijd voor de Knickerbockers. Aan slag zal dat zeker een verlies zijn voor de Soesters, want Van der Gaast had een seizoen slaggemiddelde van 0.556.

Soester Courant | 1980 | | pagina 25