jflBBÜBMI Rustige Koninginnedag Polaroid lis Polaroid Eg Moederdag-idee de gemeente soest vraagt uw aandacht voor; gemeente soest. K/ Tips voorde modebewuste man. Imiwïwin Moskee naar St. Josephschool Nieuw in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum Weidevogels hebben hulp boeren hard nodig Bespaar f 15,- jg op de slimste camera Sg n ter wereld. gg Zonde van uw goud Aaron Sassoon Gemeentelijke studietoelagen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Inspraakavonden Winkelnota- Soest" Informatieavond „Winkelcentrum Overhees" Inschrijving Woningbouwplan Albert Cuyplaan WALET bv Concert Amersfoorts Jeugdorkest De slimste volautomatische camera ter wereld. POLAROID LAND CAMERA £5S"> Na aankoop van een Polaroid 1000 iSg, camera, betaalt Polaroid u f. 15.- terug. 55^ Vraag uw fotohandelaar naar de HSi speciale waardebon. TEL. 13917 Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair-juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn Soester Courant van woensdag 7 me! 1 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat voor het school jaar 1980/81 een gemeentelijke studietoelage kan worden aangevraagd. De toelage kan worden verzocht voor het volgen van onderwijs aan a. een dagschool, mits vóór die Studie geen toelage van het Rijk kan wor den verkregen; Een afwijzing van het Rijk op grond van een te hoog inkomen of slechte studieresultaten of een te late inzending van een formulier, geeft geen mogelijkheid tot het indienen van een aanvraag bij de gemeente. b. avond, part-time- of schriftelijke beroepsgerichte opleidingen, mits op geen andere wijze financiële hulp kan worden verkregen; Bijvoorbeeld via het Arbeidsbureau voor bij-, na- of omscholingscur sussen. Bepaald volwassenenonderwijs, zoals de m.a.v.o. voor volwassenen, valt wel onder de regeling. De aanvrager (ster) moet ondermeer aan de volgende voorwaarden vol doen: a. de studerende moet tenminste 17 jaar oud zijn b. zelf, of bij minderjarigheid de ouders, in het bevolkingsregister van de gemeente Soest ingeschreven staan (in sommige gevallen kan die termijn op drie achtereenvolgende jaren worden gesteld) c. de financiële omstandigheden moeten het toekennen van de toelage rechtvaardigen; d. de te volgen studie/opleiding moet door het college van burgemees ter en wethouders van Soest zijn erkend. De formulieren zijn vanaf heden verkrijgbaar en moeten uiterlijk 30 no vember 1980 ingediend zijn. Informaties en aanvraagformulieren kunnen worden verkregen bij het bureau onderwijs en cultuur, Lange Brinkweg 79, telefoon 16744, toestel 314. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in ar tikel 133 van het R.V.V. bekend dat zij hebben besloten het parkeer verbod dat is ingesteld voor beide zijden van de Molenstraat tussen de Soesterengweg en het perceel Molenstraat 86 in te trekken. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. N De komende weken worden in Soest verschillende inspraakavonden over de Winkelnota Soest" gehouden. Ze vinden plaats op diverse plaatsen in Soest. Iedere belangstellende kan zijn eigen avond uitzoeken. De aanvang is telkens 8 uur. dinsdag 20 mei - Mariënburg, Nieuwerhoekplein dinsdag 27 mei - De Rank, Soesterbergsestraat donderdag 29 mei - Brandweerkazerne, Lange Brinkweg donderdags juni - De Borg, Willaertstraat De „Winkelnota-Soest" ligt vanaf vrijdag 9 mei a.s. ter inzage in de plaat selijke Bibliotheken. Ook ligt de nota vanaf die datum ter inzage in het - gemeentelijk INFOrmatiecentrum. In het Info-centrum is tevens de nota met bijbehorende stukken gratis verkrijgbaar. Bij deze stukken zitten on der meer de inspraakprocedure en een aanvraagformulier voor hen die schriftelijk hierop zouden willen reageren. i Reacties op de „Winkelnota-Soest" dienen vóór 10 juni bij het college van b. en w. binnen te zijn. Iedere belangstelende inwoner van Soest is van harte welkom op één van deze bijeenkomsten. Op maandag 19 mei wordt 's avonds om 8 uur in de Open Hof, Veenbes- straat/Dalweg, een Informatieavond gehouden over het toekomstige Winkelcentrum Overhees. Op deze avond zal een toelichting worden gegeven over de plannen. Iedere belangstellende inwoner van Soest is van harte welkom op één van kening bekijken in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a tegenover het gemeentehuis Door de woningbouwvereniging „Soest" worden 12 premiekoopwoningen gebouwd in het gebied tussen Albert Cuyplaan, Dalweg, Soesterengweg enTalmalaan. Eveneens worden in dit bouwplan door het aannemersbedrijf G. W. v.d. Grift b.v. in eigen beheer 18 vrije sectorwoningen met carport gebouwd. Met de bouw wordt eind 1980 begonnen. De prijzen bedragen voor de premiekoopwoningen ongeveer 160.000,-, en voor de vrije sectorwoningen ongeveer 275.000,-. Voor de premiekoopwoningen wordt de eerste jaren een rijksbijdrage ver strekt. Voor genoemde woningen komen in aanmerking: 1. personen, die in de gemeente Soest werken of daar wonen en werken in de gemeenten Baarn, De Bilt, Amersfoort en Zeist; 2. in de gemeente Soest wonende bejaarden 3. personen, die in de gemeente Soest wonen en op vèrschillende plaatsen werken (bijvoorbeeld vertegenwoordigers) 4. in bepaalde gevallen personen, die in de gemeente Soest een huur- of koopwoning achterlaten. Indien er meer gegadigden zijn, zal de toewijzing volgens de urgentie plaatsvinden. De premiekoopwoningen zijn met name bedoeld voor personen met een inkomen van maximaal 70.000,- per jaar. Tekeningen van het bouwplan liggen ter inzage bij het gemeentelijk in formatiecentrum. Steenhoffstraat 9a te Soest en daar is ook andere in formatie verkrijgbaar. Gegadigden voor genoemde woningen kunnen zich tot 25 mei a.s. aanmelden bij burgemeester en wethouders van Soest, gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4 te Soest. Aan deze aanmelding is in dit stadium nog geen enkele verplichting verbonden. Ook de aan meldingsformulieren zijn bij het gemeentelijk informatiecentrum ver krijgbaar. Vanaf heden kan men in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum aan de Steen hoffstraat [tegenover het gemeente huis] nadere informatie verkrijgen over de inschrijvingsmogelijkheden voor de in het plan Albert Cuyplaan te bouwen 12 premiekoopwoningen en 18 vrije sectorwoningen. Aanmeldings formulieren zijn in het INFOeentrum verkrijgbaar. Tot 25 mei a.s. kan men zich voor één van deze woningen aan melden bij het college van b. en w. Verder is in het INFOcentrum vanaf vrijdag 9 mei de „Winkelnota-Soest" verkrijgbaar. Bij deze nota is een vragenformulier speciaal voor hen die schriftelijk op de nota willen reageren. Op verschillende data worden in spraakavonden over de Winkelnota gehouden; dinsdag 20 mei in Mariën burg, dinsdag 27 mei in' De Rank, donderdag 29 mei in de Brandweerka zerne en donderdag 5 juni in De Borg. Tevens kan men in het INFOcentrum, dat geopèrid is elke werkdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, de plannen met tekening bekijken van het toekomstige Winkelcentrum Overhees. Ook deze informatie is vanaf vrijdag 9 mei in te zien. De Koninginnedag 1980 zal wat Soest betreft de geschiedenis in gaan als een „rustig Feest". Het gros van de inwoners zat, zoals ongetwijfeld 3/4 van Ne derland voor de televisie om de inhuldigingsplechtigheid te volgen. Men kwam pas wat massaal de straat op toen, exact nadat koningin Beatrix het „Zo waarlijk helpe mij God Almachtig" had uitgesproken, de stroom uitviel. Iedereen kwam aan iedereen vragen of de televisie het daar ook niet meer deed. Volgens de PUEM was er sprake van een spontane storing, al zal menige Soes ter met de beelden van roerig Amsterdam voor ogen, de kreet „sabotage" hebben geslaakt. Het ontbreken van de gemeentelijke versiering werd een beetje meer dan anders opgevangen door de vlaggen bij de woningen. Gezellig bedrijvig was het bij Spullen- hulp aan de Veldweg, waar een soort Spulien-feest-kunstmarkt werd gehou den. Wethouder mevrouw Van Stiphout gaf er een officieel tintje aan door de nieuwe schuur in gebruik te stellen. Zij verklaarde en passant dat de „lintjesregen" eigenlijk uit de tijd was, maar dat Elly Joosten, de stuwende kracht achter spullenhulp, wel een onderscheiding verdiende. Mevrouw Van Stiphout werd heel toe passelijk bedacht met een boeketje ro de rozen en een oranje ballonnetje. Van de sprekershoek op deze markt werd druk gebruik gemaakt, onder andere door burgemeester P. Scholten, die, op uitnodiging van Elly Joosten, zich kwam voorstellen. Het popconcert achter Artishock trok zo'n vierhonderd jongelui, maar het concert viel ook op grote afstand te beluisteren. Door de geweldige geluidsinstallatie kon praktisch niemand in Soest „er om heen". In het dorpshuis De Borg trad de cown Luko voor gehandicapten op en veel plezier beleefden ook de deel nemers aan de puzzelrit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen. Het Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Tel. 02155-17797 - 19260 Voor al uw: Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Sportief de zomer in met nieuwe kreaties van Bleyle en Melka. Exklusief voor Soest bij Middelman. De sportieve mode wordt duidelijk mooier. Met o.a. perfekt op elkaar afgestemde kleuren in pantalons, shirts, pullovers en jacks. Prachtige kombinaties, heerlijk draagbaar enbest betaalbaar. Opvallend ook weer de prachtige dessins in pullovers en shirts. Onze tip: kombineer zo'n shirt met een plezierige katoenen of stretchcord pantalon, daarover een vlotte spencer of puflover en uw nieuwe outfit is kompleet. Middelman Midman. Vrijetijdsmode volgens de laatste trend. KwaÜteitskleding die er niet om liegt. dm HERENKLEDING Van Weedestraat lle, 3761 CA Soest Telefoon 02155-12424. Sinds mensenheugenis houden boeren en weidevogels elkaar dagelijks gezel schap. Beide partijen voelen zich daar uitstekend bij. Maar hoe lang nog? Het aantal weidevogels loopt de laatste jaren namelijk schrikbarend terug. In de Eempolders boven Amersfoort bij voorbeeld werden in 1970 nog 240 paren broedende kemphanen geteld. In 1976 was dat aantal al teruggelopen naar 35. Dezelfde teruggang is te bespeuren bij andere weidevogels als de kievit, grut to, tureluur, watersnip en scholekster. Oorzaken zijn er genoeg aan te geven. Maar de belangrijkste is ongetwijfeld de voor de boer bitter noodzakelijke intensivering van de landbouw en vee teelt. Een boer kap alleen maar het hoofd boven water houden als hij ieder jaar jneer produceert. Steeds grotere machines dus, steeds meer kunstmest en ook veel meer maaien. Toch kan ook een boer met vrij een voudige hulpmiddelen ervoor zorgen dat de weidevogels hem nog lang gezelschap zullen blijven houden. Zon der daar onmiddellijk de hulp van natuurbeschermingsorganisaties voor in te hoeven roepen. Het is bijvoorbeeld al vrij eenvoudig om nesten te markeren met een opval lende stok, zo'dat die plaatsen'bij het maaien en bemesten vermeden kunnen worden. Het kan natuurlijk nog beter, met een omheininkje van prikkel draad. Mocht een nest zo ongelukkig liggen dat het met machines eenvoudig niet te omzeilen is, dan kan het vaak nog best tijdelijk een eindje worden verplaatst. Het is dan wel zaak om het nest zo snel mogelijk op z'n oude plaats terug te leggen. Jonge vogels Als de jongen uit het ei zijn'wordt de bescherming.wat moeilijker. Zeker als "e jonge vogels langzamerhand uit het nest kruipen. In dat stadium kunnen landbouwmachines het best worden uitgerust met een „wildbeschermings apparaat". Zo'n apparaat bestaat uit een buis zo breed als de werkbreedte van de machine. Aan de grote buis zijn kettinkjes met kleine buisjes beves tigd. Het gerinkel van kettinkjes en buisjes maakt de jonge vogels zo aan het schrikken dat ze vanzelf een goed heenkomen zullen zoeken. Vogels die nog niet de kracht hebben zelf op de loop te gaan, kunnen altijd nog worden opgepakt en een eindje verder worden neergezet. Het best kan dat gebeuren met een pol gras omdat de vreemde mensengeur de moeder vogel kan afschrikken. Niet alleen boeren komen op weide grond. Eierzoekers bijvoorbeeld vor men een groot gevaar voor de weide vogelstand. Ze hebben een schriftelijke toestemming van de grondeigenaar nodig, zodat opnieuw boeren hun aan deel kunnen leveren in de vogelbe scherming. Loslopende honden zijn, vooral in het broedseizoen april-mei-juni een ware kwelling voor weidevogels. Een spe lende hond heeft in een broedgebied al gauw heel wat mislukte broedsels op z'n geweten. Boeren en natuurbeschermers worden vaak afgeschilderd als eikaars natuur lijke vijanden. Niets is minder waar. Een goed samenwerking is voor beide partijen van het grootste belang. Boe ren zijn de eersten die merken dat de vogelstand achteruit loopt. Boeren die daarom een handje willen, helpen bij het beschermen van de vogelstand kunnen contact opnemen met de Bond van Friese Vogelbeschermers. Het secretariaat daarvan is in handen van H. van der Velde, tel. 05100-51800. Zaterdag 10 mei, aanvang 20.15 uur, geeft het Regionaal Amersfoorts Jeugdorkest in gebouw De Flint een concert. Solist is de bekende fluitiste Abbie de Quant in het „Concerto per Flauto en Orchestra" van Jurriaan Andriessen. 1 Verder Waan op het programma de ouverture Ruslan en Ludmila van M. I. Glinka; Matinees Musicales van Be- jamin BrittenCirco van Wim Franken en Capriccio Espagnol van Rimski- Korssakow. Kaarten zijn ondermeer aan de zaal verkrijgbaar. De moskee voor de in Soest wonende Turken is verplaatst van de oude openbare mavo aan de Middelwijkstraat naar de leegstaande St. Josephschool aan de Parallelweg. Die verhuizing werd door de afbraak van de mavo noodzakelijk De school, al jaren voor andere doeleinden in gebruik, moet plaats maken voor het bestemmingsplannetje „Gouden Ploee" dat voorziet in de bouw van 48 wooneenheden voor kleine gezinnen. Met de bouw hoopt men dit najaar te kunnen beginnen Op de foto de aankomst van Turkse vrijwilligers voor de verhuizing van de moskee. s De jongste deelnemertjes aan de versierde fietsen optocht Foto: Herman van Dam TTntn' Uapmon ,1 Foto: Herman van Dam aantal deelnemers is iedere keer weer verrassend groot. Verrassend groot was ook de deelname aan de optocht voor versierde fietsen, die door de wijk 't Hart trok. Zeker 225 kinderen kwamen met prachtig versierde karren en fietsen opdagen en in de meeste gevallen waren ze ook zelf toepasselijk gekleed. De showband van de Springbokken zorgde voor de muzikale begeleiding en burgemeester Scholten reikte na af loop de prijzen uit. Die kwamen voor de leeftijdsgroep 4 tot 6 jaar terecht bij Tamara en Anoek Tervooren, Janneke de Lange, Nander Netelenbos, Peter van Zuijdam, Ilonke en Annemarie Jaris, Sam Drost en Karin Bunnik. In de leeftijdsgroep 7 tot 9-jarigen waren de prijzen voor de broer tjes Kareisen, Andrea van Asselt, Esther Netelenbos, Dirk Jan van Ar- kel, Inge van Dijk, Robert Belt, Ivon- ne en Tanja Hartman, Elise v.d. Hel, Michel Peijnenburg, Jeanet ter Beek, Sjors Bunnik, Joseph v.d. Kolk, Marieke Spijker, Willem Bart Huzart, Edith de Putter, Sandra Groeneveld, Judith Passer, Jan Jaap van Beest en Dieuwke Zeggelaar. Bij de 10 tot 12-jarigen gingen de prij zen naar Willem de Groot, Tanja en Miranda Bonsel, Mark Kinlinger, Paul v.d. Grift, Lauret van Haren, Irma Gros, Edwald Grol, Johan Leertou wer, Silvia Huisman en André Hout man. De Koninginnedag werd met.een mu- pikaal-allerlei afgesloten: in de Molen- soos trad de groep Tarentula op, ter wijl PVO samen met Concordia Voor waarts uit Baarn voor een ouderwetse taptoe zorgde op het plein bij de Oude Kerk. De belangstelling ervoor mocht er wezen. De Springbokken tenslotte begeleidden de honderden deelnemers aan de lam- pionnenoptocht, waarvan dit keer de bewoners van de wijk Overhees pro fiteerden. In Soesterberg concentreerde het feest zich voornamelijk op het Dorpsplein; het enige deel van Soest dat werkelijk versierd was. Vermoedelijk plaatst^ de gemeente daar alle nog bruikbare restanten van wat eens een feestver siering voor heel Soest was.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5