Soest massaal naar Duitsland H. de Groot klaverjaskampioen van Soest Honds probleem nadert oplossing Meningen van Izzzzz „Het circus komt" schJLders jaloers? Rode Kruis onthaalde minder-validen op bustocht W. Huiser vice-voorzitter Welzijnsplanning' Spaaraktie bij Rabobank Kreatieve vrouwen tonen bekoorlijke kunst Vleesverkoop erkbezoek urgemeester Soesterberg aarvergadering oester ndernemer eel Talmalaan gesloten tijdens kermis Geen voorrang Voetbalwedstrijd voor Bentinckfonds Filmprogramma sterrenclub „Orion" Geslaagd Districtsspel voor kabouters en welpen: „Nederlandse Top" in de Borg Hondje weg Hondje terug Glaasje op - toch gereden Vraag naar energie afremmen In Galerij De Drie Ringen: (onnv Utmdeobas „The Bride Band" in de Loofhut Grapje $0* jl Soester Courant van woensdag 14 mei 1980 11 precies zoon-of yeel Nè- Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 Vrijdagmiddag a.s. (16 mei) om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van lees plaatshebben aan alle houders an kaarten. orige week bracht burgemeester mr. Scholten, in gezelschap van voor- chtingsambtenaar B. van Os, een erkbezoek aan Soesterberg. ndermeer bezocht hij de wijk Ons Be- -g, het dienstencentrum De Drie Ei- en en de wijk Apollo, terwijl uitvoe- g met de middenstand van gedachten ewisseld werd over de problematiek an de Rademakerstraat. e vereniging De Soester Ondernemer -udt volgende week donderdag, 22 ei, aanvang 20.00 uur, de algemene arvergadering in gebouw De Rank n de Soesterbergsestraat. De agenda ermeldt de gebruikelijke jaarversla- en van secretaris en penningmeester, e vaststelling van de contributie en an de begroting voor 1980; een ver- •twoordlng van het bestuursbeleid en en bestuursverkiezing, ftredend maar herkiesbaar zijn me- rouw Th. Meeder-Dekker en de he- -n G. Adama en J. v.d. Broek. verband met de te houden kermis is durende de periode 13 mei tot en met 7 mei de Talmalaan, tussen de Albert yplaan en de Soesterengweg voor le verkeer in beide richtingen verbo den. een voorrang verleende de 10-jarige oenraad V. aan een motorrijder toen :j met zijn fiets het kruispunt Kamer - ingh Onneslaan-Kampweg op reed. et jongetje werd met verwondingen -n zijn gezicht naar het ziekenhuis nnegloren gebracht. e plaatselijke medici voetballen vol gende week donderdag, 22 mei, tegen een elftal van het Soester politiekorps. De opbrengst van de entreegelden komt geheel ten goede aan het Ben tinckfonds. Het is de zesde keer dat deze wedstrijd om de door oud-burge meester mr. S. P. Baron Bentinck beschikbaar gestelde beker gespeeld wordt. Vorig jaar ging de wedstrijd niet door vanwege alle festiviteiten rond het 950-jarig bestaan van Soest. Het jaar daarvoor kwam de beker in het bezit van de doktoren, na het nemen van strafschoppen. De wedstrijd heeft dit keer een voor Nederland uniek begin. De beginstand wordt bepaald door de vooraf te nemen strafschoppen. Voor het elftal van de doktoren doen dat mevr. N. van Soest en de doktoren mevrouw M. L. C. Bangma, J. Christriaanse, J. Borst en H. Stroband. De strafschoppen voor het politie-elftal worden genomen door burgemeester mr. P. Scholten, wet houder drs. J. Menne en vermoedelijk de drie andere wethouders. Scheidsrechter bij deze happening is, zoals gebruikelijk, de heer J. van Steendelaar. De wedstrijd wordt op het WZ-veld gespeeld en begint om 19.00 uur. Alle toeschouwers betalen 2,50 entree; kinderen tot 12 jaar 1,-. In de rust wordt er op het veld een demonstratie met politiehonden gege ven. Vandaag, woensdag 14 mei en morgen donderdag 15 mei zullen in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorder- weg 79 een aantal bijzonder interessan te films en dia's vertoond worden. Het programma bevat o.a. een film over de historie van de luchtvaart; een film over de KLM en verscheidene diaseries over open-dagen van de Ko ninklijke Luchtmacht (de F-15 en de F-16) en over Schiphol. Verder worden er films vertoond over satelieten. De toegangsprijs bedraagt vijftig cent; iedereen is welkom op woensdag om 15.00 uur en om 19.30 uur en op donderdag om 19.30 uur. Deze aktivi- teigen worden georganiseerd door de sterrenclub „Orion". Voor rijbewijs A-B/E-C/E D/E slaagden onderstaande kandidaten. Voor A: G. K. P. Hohner en J. Piene- man. Voor B/ES. C. A. v. Asch, M. Bos, G. v.d. Broek, J. C. G. J. Brouwer, W. J. v. Burgsteden, J. W. v. Burgsteden, D. B. G. Cohin, J. Crisinelli-v. Krieken, R. C. A. v. Doorn, M. L. v. Dijk-Lusten- houwer, P. A. J. v.d. Dijssel, A. N. Egbers, H. W. J. Eichholtz, A. J. M. Flokstra, E. M. Floor, A. W. v.d. Grift, J. A. de Groot, A. de Haas, Y. E. Hagebeuk, E. A. v,d. Hoek, A. H. C. v. d. Heuvel, D. M. L. Janssen, P. C. Jetten, S. C. Keja, A. v.d. Kerk. M. C. Klute, B. J. Koehof, D. Lam, P. Lou- werse-van Es, E. W. Nahon-Jasperse, S. M. Nederlof, M. P. J. P. Oversier- Roodbeen, H. L. v. Piggelen, C. H. Post, J. P. M. v. Remmerswaal, M. S. Roerink, W. de Ruiter, J. B. M. Sall- v.d. Deijssel, I. Slingerland, E. J. Schoonenberg, J. Swillens, F. M. Smits, R. J. B. M. Vial, H. A. W. Vogelaar, I. L. de Vries, H. M. Voskui len, J. A. v. Vulpen-van St. Annaland, J. v.d. Windt, S. de Wit en R. H. Wijmenga. Voor C/E D/E: W. O. Cavalini, J. H. van Essen, A. E. v.d. Heuvel, P. M. Hoksbergen en M. G. Versteeg. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621. Kabouters en welpen van dertien kringen en hordes van scouting Nederland groepen in district Eemland [Soest, Den Dolder, Bilthoven, De Bilt en Maartensdijk] speelden afgelopen zaterdag in Soest Zuid hun halfjaarlijkse districtsspel. Dit keer was het gegeven „Het circus komt", ontleend aan het districtsspel voor welpen, dat het landelijk welpenteam uitgegeven had. De 240 kabouters en welpen werden van 1-14 genummerd, waardoor 14 speelgroepjes ontstonden. Deze kozen bij de centraalpost, „de piste", een spel uit dat ze op een bepaalde post speelden. Na het spel wisselde het groepje dit weer in voor een ander bij de „piste". Zo konden 16 posten langs- gegaan worden. De spelen waren door het circusthema geïnspireerd; zo was er een post ci reu spaarden, behendig heid in evenwicht en acrobaten. Ook het grimeren van clowns, circusmu- ziek en het maken van circusposters kwamen in het districtsspel voor. Met veel plezier werd op de diverse posten gespeeld. Aan het einde van de middag konden de kabouters en wel pen, begenadigd door stralend weer, op een geslaagde activiteit terugzien. Als herinnering kreeg ieder een kleurplaat mee en de hordes en kringen voor hun hol een kartonnen reclamezuiltje waar op stickers van iedere post geplakt konden worden. De grote inzet van de leiding heeft dit spel weer mogelijk gemaakt. Er is echter nog veel leiding nodig. Diegenen die er voor voelen om vrije tijd aan jeugd te geven, kunnen zich voor inlichtingen wenden tot de plaatselijke scoutinggroepen, de speladviseur wel pen (tel. 030-785870) of de speladviseur kabouters (tel. 030-787750). Volgens óns niet altijd. Maar als üw a.s. schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kennemer Kaarten Kollektie ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uw a. s. schoonvader: 'Tóch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk'. Dus. mensen-met trouwplannen, kom snel eens bij ons naar die uitgebreide en smaakvolle kollektie huwelijks-en dankbetuigings kaarten kijken! Dinsdag 6 mei organiseerde de afd. Soest/Soesterberg van het Nederland se Rode Kruis een bustocht voor min- der-validen. Voor deze tocht werden 51 gasten uit genodigd, die zich rond 8.15 uur bij de bus verzamelden. Om 8.45 uur werd Dinsdagavond 20 mei a.s. worden in het dorpshuis „De Borg" de opnamen gemaakt voor het TROS-Radio pro gramma ,,'s Lands Wijs" - 's Lands Eer". Dit programma is dit keer gewijd aan de componist en tekst schrijver Pieter Goemans. vertrokken en ging de tocht door de bloeiende Betuwe. Na van de bloesem genoten te hebben, ging de tocht ver der naar het zuiden naar Baarle-Nas- sau, waar op het landgoed Schaluinen koffie werd gedronken en de lunch werd gebruikt. Na de lunch was er gelegenheid nog wat rond te wandelen, waarna per bus een tochtje werd gemaakt door dit Nederlandse gebied, waarin ruim 30 Belgische enclaves liggen. Door een gids van het V.V.V. werd hierover uitgebreide informatie gegeven. Vervolgens ging de bus naar de Beek- se Bergen, waar een safaritocht werd gemaakt. Om 6.30 uur arriveerde het gezelschap weer in Soest, waar deze fijne dag besloten werd met een feestelijk diner in Hotel Darthuizen. Allen, zowel de gasten als de bege leidsters, kunnen op een goed geslaag de dag terugzien. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. VERMIST: 4-5. Reu, zwart, gladharig, middel groot, lange staart, hangoren, 13 jr. „Cherry"; Zwart, Israëlstraat 24, 3741 SV Baarn, tel. 02154-18596. 2-5. Teefje pup, bruin/zwart/beige, witte bef, grijs, staartje, rechter oog donker, linker oog half blauw/half zwart, donker kopje, krullerig vacht, 10 weken, geen halsbandje; bij huis zoekgeraakt (gestolen??; Kraay, Veenpad 2, 3763 LN Soest, tel. 15607. 11-5. Kater, zwarte rug, kopje, kin, staart; wit aan buik, benen en wit snuitje, corpulent, 7 jr., gecastreerd; logé uit Hilversum; „Vivi" Ruiter, Cymbaal 7, 3766 EV Soest, tel. 11942. 8-4. Kater, blauwgrijs, rode halsband; Beyer, Dorresteinweg 18, tel. 20979. 7-5. Poes, rood, witte bef, kale plek aan staart, 1% jr., „Flokkie"; Buitenhuis, Ziekenhuis Zonnegloren, Soester bergsestraat 125 HS 2, 3768 MC Soest, tel. overdag: 19144 toestel 144, 's avonds21867. 23-4. Poes, wit/zwart/rood; Van der Steen, Elzenlaan 7, Baarn, tel. 02154- 16801. 26-4. Angorakonijn, grijs, „Wammes"; Pastunink, Versteeglaan 4, Soester berg (3769 DN), tel. 03463-3021. GEVONDEN: 30-4. Foxterrier, ruwharig, driekleur; (Rijksweg Al); inl. Gooilandia, Eem- nes, tel. 02153-82622. 23-4. Bastaardhondje, zwart, ruwharig, (Bunschoten); Inl.: Gooilandia, Eem- nes, tel. 02153-82622. Postduif, grijs/wit, geringd nr. op te geven; Laplène, Gemshoorn 25, 3766 EJ Soest, tel. 18310 na 18 uur. i-5. Konijn, grijs, (Groen van Prins- tererlaan); inl. Politie Baarn, hr. Syt- sema, tel. 02154-17744. i-4. Bruine eend; (Amsterdamse straatweg) inl. Dierenbescherming Baarn. tel. 02154-14434. Ook in dit weekend waren enkele autobestuurders onder invloed van al- kolhol het haasje. Het bontst maakte het een jongeman uit Soesterberg, die na een ruzietje met een vriend en vriendinnetje, uit pure woede zomaar bij Meubidick, het meubelcentrum aan de Rademakerstraat, naar binnen reed De politie trof hem staande naast zijn auto, op het Van Maarenplein aan. Hij was dronken en de grote hoeveelheid glas op de motorkap trok de aandacht. Hij kreeg twee bonnen en zal de schade circa 3000 gulden wel moeten betalen. Op de Van Weedestraat werd een 20-jarige juffrouw uit Hilversum aan gehouden. Ook zij had teveel op en zij kreeg na de twee blaasproeven en de bloedproef een rijverbod en een pro- ves-verbaal. Op de Nieuweweg werd een autobe stuurder uit Amersfoort aangehouden en op de Weegbreestraat een autobe- sturende militair. Beiden hadden te veel op; de marechaussee ontfermde zich over de militair. Klaverjaskampioen Th. de Groot met de wisseltrofee; rechts de heer W. G. Hilhorst Met nogal wat vertoon aan puntenover- macht is de heer H. de Groot [55] j.1. vrijdag klaverjaskampioen van Soest geworden. Hij bereikte de totaalscore van 6477 punten en dat waren er bijna 600 méér dan de nummer twee, de heer G. de Bruin. Van de 278 kaarters die zich aanmeld den voor dit kampioenschap kwamen er uiteindelijk 184 opdagen. Een toch nog zeer respectabel aantal, waarmee de grote zaal van het dorpshuis „De Borg" geheel gevuld was. Er werden drie boompjes van zestien gespeeld en de partneraanwijzing geschiedde door loting. Het telcentrum werd bemand door de dames C. de Jong, A. Bosson en G. v.d. Akker en de heer H. v. Pul. De algehele leiding was in handen van de heer Jac. Nijssen. Na ruim drie uur kaarten en een kwar tiertje rekenen werd de einduitslag be kend gemaakt door de heer W. G. Hil horst, directeur van de plaatselijke Ra bobank. Hij bracht dank aan de wijk- vereniging Overhees voor het genomen initiatief en zei met veel plezier de hoofdprijs voor dit evenement, een fiets, beschikbaar te hebben gesteld. De fiets ging naar de heer De Groot, die eveneens in het bezit kwam van de door onze krant beschikbaar gestelde wisseltrofee. Op de tweede plaats ein digde de heer G. de Bruin met 5886 ptn 3. W. Bakker, 5524 ptn.; 4. Kelder man, 5519 ptn.; 5. Brouwer, 5503 ptn.; 6. v.d. Linden, 5428 ptn.7. mevrouw Hornsveld, 5416 ptn.8. mevrouw Es- senburg 5370 ptn.en 9. de heer Akay, 5368 ptn. Alle deelnemers kregen een oorkonde. „Schelpenkoorts" pastel van Astrid Reinders Onder de titel „Vijf kunstenaressen uit onze regio" biedt galerij De Drie Ringen deze maand gastvrijheid aan vijf kreatieve dames, die zich naast puur huis- vrouwelijke taken, ook langdurig bezig houden met scheppende arbeid en daarbij tot opmerkelijke resultaten komen. Tot en met 24 mei is weer veel te genieten in de voormalige herberg in de Kerkebuurt aan beelden, keramiek, aquarellen, pastels en kleurgrafiek. Astrid Reinders, die reeds eerder in deze galerie haar werk exposeerde, heeft aan haar oeuvre een aantal knap getekende pastels toegevoegd, waarin zij de kijker een blik gunt op haar vaak geestige fantasiewereldje. Carla Kleefkamp - ook voor de tweede maal aanwezig - toont in blind- en kleurdrukken haar kijk op heel alle daagse en eigentijdse onderwerpen. Marianne Giltay schilderde in delicate kleuren de kust van Wad en Eemmeer, nevelig polderland en enkele herken bare plekjes van Soest. Mieke Pontier debuteert met grappige keramische „bosgeesten" en type- portretten en Gemma van den Brink - eveneens een debuut - verwerkte in brons haar gevoelens van menselijke situaties. Tot 24 mei in Galerie De Drie Ringen - geopend dinsdag t/m zater dag van 11-18 uur (ook Hemelvaarts dag geopend). In de eerste openbare vergadering van de nieuw ingestelde commissie Welzijnsplanning is de heer W. Huiser met algemene stemmen gekozen tot vice-voorzitter van de commissie. De heer Huiser is lid van de taakgroep Jeugd en Jongerenwerk. Zolang hij, in afwachting van de benoeming van een voorzitter, de vergaderingen leidt, zal deze taakgroep met twee leden in de commissie vertegenwoordigd mo gen zijn. De energiesituatie was het gespreks onderwerp op de j.1. maandagavond gehouden „VVD-Informeel". Naar aanleiding van een videopro gramma van SHELL werd gediscus sieerd over de samenleving van mor gen én de daarbij behorende energie behoefte. Welke keus ook gemaakt wordt, te ontkomen aan kernenergie valt er niet. Dat we wél een geruime tijd het gebruik van kernenergie kun nen beperken, kwam er op deze avond wel uit. Vele mogelijkheden zijn er nog om de behoefte aan energie minder snel te laten stijgen, en om ue toene mende vraag wat af te remmen. Dat e.e.a. voor de huidige manier van leven konsekwenties zal inhouden, is eveneens duidelijk geworden. Een pe riode van nuchterheid en versobering zal nu aanbreken, hoewel niet alle WD'ers daar zo gelukkig mee zijn. De bereidheid om „in te leveren" was echter wel aanwezig. Ondanks alle on derzoeken, blijft overeind staan dat je van de wind niet kunt leven. Wat veel WD'ers toch wel opviel, was de aanwezige kennis over het energiegebruik in onze samenleving. De aanwezigen waren lang niet alle maal lid van de VVD of kiezer van de WD, maar wél geïnteresseerd. Hun inzicht en kennis namen zij mee voor discussie. Een discussie die ook aangaf dat veel WD'ers van mening zijn dat er voldoende welvaart heerst, én we in de toekomst met wat minder toe kunnen. Niet voor allemaal. Er zijn namelijk toch nog hele grote groepen die aan de welvaart nog niet eens hebben kunnen ruiken! Juist om de welvaart ook in de nabije toekomst veilig te kunnen stellen, werd er gesproken over een beperkte groei, om de voorzieningen veilig te stellen. Maar van even groot belang wordt het gevonden dat we in ons land zo vér komen dat we zelf in onze energiebe hoefte kunnen voorzien. De afhanke lijkheid van de olie, valt velen rauw op het dak. Maar dat is bij de WD niet zo. Het streven zal er op gericht moeten om self-supporting te moeten zijn. Juist om de vrijheid van onze samen leving te waarborgen, zal er naar ge streefd moeten worden om het ener gieverbruik te beperken. Om onze po litieke onafhankelijkheid niet te laten afhangen van een paar oliebaronnen, die ons een afhankelijkheid willen opleggen. Het aanstaande weekend gaat het gebeurendan staat voor ruim tweehonderd jeugdige sporters de sportuitwisseling met Soest Duitsland op het programma. Vrijdagmiddag 16 mei vertrekt men om half één van de Sporthal Beukendal. Om twaalf uur is dan al een bus met deelnemers vanaf het Dorpsplein Soesterberg richting Soest vertrokken om gezamenlijk, dat wil zeggen met vijf bussen en een aantal particuliere auto's, naar het Duitse Soest te rijden, waar men rond vijf uur hoopt aan te komen. Drukkerij Smit 's Morgens vroeg zijn al een vijftiental fietsers van de Ren- en Toervereniging Tempo in gezelschap van evenzovele Duitse renners per fiets vertrokken. Ook zij hopen tegen vijf uur in Duits land te arriveren. Naast de ruim 200 deelnemers gaan burgemeester mr. P. Scholten, wet houder van sportzaken drs. G. A. W. G. A. Plomp en het lid van het dagelijks bestuur van de sportstichting de heer F. van Dusschoten ook mee naar Duitsland om de Nederlandse ploeg te stimuleren. Ook de plaatselijke pers zal in grote getale naar het Westfaalse Soest gaan, zodat zij die achter blijven enige dagen later een uitvoerig verslag van de tweejaarlijkse sportontmoeting tege moet kunnen zien. Vrijdagavond wordt de ontmoeting be gonnen met het handballen. Zaterdag ochtend staan zwemmen, atletiek, en volleybal op het programma, terwijl de andere sporten zoals tennis, volleybal heren, tafeltennis, judo, badminton, hockey heren, dansen, bridge, basket bal dames, voetbal en basketbal heren 's middags aan bod komen. Zaterdag 17 mei 's avonds vindt een groot sporthal plaats in de feesttent op het marktplein. In Soest zijn tijdens de sportuitwisselingSdagen grote feesten aan de gang; de zogenaamde Börde- tag-feste, een soort akkerbouwfeest. De Nederlandse organisatiecommissie zal er voor zorgen dat bij aankomst voor de Nederlandse aanhang pro gramma's met tijdstippen van aan vang gereed zijn, zodat zij kunnen weten wanneer hun dochter spelen moet. Dat er veel derlandSè aanhang aanwezig zal zijn is zeker. De Nederlandse sporters weten zich in dat opzicht gesteund. Voor hen de taak om er een zo sportief mogelijk week end van te maken, waarbij „het ontmoeten" het belangrijkste is. En verder... Er staan nog méér „uitwisselingen" op het programma, want in hetzelfde weekend gaat PVO naar Bischofsheim en de leden van de „Soester Vogel vrienden" reizen af naar Duitsland voor een bezoek aan het beroemde vogelparkt Walsrode. Vanaf 19 mei tot en met 6 juni a.s. zal de Rabobankorganisatie een spaaraktie houden. Een jaarlijks terugkerende aktie die zowel voor bestaande spaarders als voor potentiële spaarders een stimulans moet zijn om een bedrag opzij te leggen. Daaraan werken mee Conny Vanden- bos, Loekie Knol, Robert Paul, Greetje Kauffeld en een strijkorkest onder leiding van Cees Smal. Presentator is Jules Croiset. Het is een zogenaamde gala-avond, die door publiek kan wor den bijgewoond. Kaarten a 6,50 zijn vanaf heden verkrijgbaar bij „De Borg". De entreeprijs is inclusief „kaas en wijn". Gedurende de avond kan er gedanst worden' en vanwege de gala-avond wordt aangepaste kleding zeer op prijs gesteld. Tijdige reservering van plaat sen lijkt gewenst. Het probleem van de loslopende hon den is niet alleen een probleem voor het raadslid van de politieke groepe ring „Progressief Soest" ir. J. G. Nuij- ten, maar óók van burgemeester en wethouders. Het college werkt met de leden van de bos- en recreatie com missie hard aan een oplossing. Van de ze commissie is de heer Nuijten lid. In zijn brief van 5 maart 1.1. maakte de heer Nuijten zijn ongenoegen ken baar over een moment-opname in het wandelparkje bij Honsbergen. In een uurtje zag hij zomaar 8 a 10 honden onaangelijnd door het park draven, met alle gevolgen vandien. „Met eigen ogen heb ik nu kunnen konstateren dat het park inderdaad als openbaar hondetoilet wordt gebruikt, ongeacht het feit dat het park een be langrijke funktie vervult als kinder- speelgelegenheid' De heer Nuijten stelde een viertal vragen: hoe en wanneer denkt het college nu eindelijk eens te gaan op treden; wat is de waarde van een Al gemene Verordening (waar dat op treden in geregeld is)in Baarn doen ze wel iets, waarom in Soest niet; op korte termijn moet er nu iets ge schieden. Op 9 mei antwoordt het college dat er inderdaad iets aan gedaan gaat worden en wel in de vorm van het openstellen van enkele locaties waar honden onaangelijnd aanwezig mogen zijn. In de bos- en recreatie commis sie werd daar over gesproken en het plan wordt nu verder uitgewerkt. Wel meent het college dat de heer Nuijten de politie onrecht aandoet door te stellen dat zij nooit optreedt. Dat gebeurt wel en zeker daar waar honden overlast veroorzaken. Er wordt echter niet direct geverbaliseerd, maar eerst gepraat met de houder van de hond. En tenslotte wijst het college de heer Nuijten er op dat men in Baarn het zelfde gedaan heeft als Soest nu van plan is te doen: het aanwijzen van plaatsen waar de hond los mag lopen. „Sparen is goed voor elk" zou men kunnen zeggen. Sparen is bouwen aan de toekomst, een fundament voor een gezonde huishouding. Daarom ook is het sparen iets dat van jongs af aan geleerd kan en moet wor den. Voor iedereen is dan ook de moge lijkheid geschapen om te sparen. Er zijn bij de Rabobank aansluitende spaarvormen voor de jeugd van 0 tot 11 jaar, van 11 tot 15 jaar en van 15 tot 21 jaar is er het nationaal bekende Spaarplan Zilvervloot. Bij de Rabo bankorganisatie alleen al sparen op dit moment 500.000 jonge mensen bij de Zilvervloot. Na het jeugdsparen kan men bij de Rabobankorganisatie die spaarwijze kiezen die het meest tege moet komt aan de individuele wensen van iedereen. Daarnaast wordt aan de nieuwe en be staande spaarder bij de Rabobank een boekje overhandigd met de titel „Weet je weertje", wanneer tenminste 25,- wordt ingelegd. Het boekje is geschreven door Jan H. Pelleboer, de bekende weerman van de radio. In „Weet je weertje" staat informatie over het weer in het alge meen en over weervoorspellingen in het bijzonder. Om zelf een redelijke weervoorspelling te maken bevat het boekje een wolken- schuif, Een hulpmiddel dat tijdens de vakantie goed benut kan worden. The Bride Band treedt a.s. zaterdag 17 mei, aanvang 20.00 uur op in koffiebar De Loofhut. Een groep die landelijke bekendheid geniet en al verschillende platen op de markt heeft gebracht. Eindelijk zijn ze dan ook in Soest. Ze zeggen de sleutel voor elke deur gevon den te hebben, of hoe je dat ook maar noemen wilt. Het gaat door zeggen ze, er komt meer. Volgens The Bride Band houdt het leven niet op in een grote zwarte vlek. In de periode waarin de aktie wordt gevoerd, krijgt iedereen die een nieu we spaarrekening opent met een mini- muminleg van 25,- en daarmee voor het eerst gaat sparen bij de Rabobank, een premie van 7,50 bijgeschreven op de nieuwe spaarrekening. Geachte icuauic, U had gelijk met Uw terechtwijzing. Toen deze rijmelarij ontstond, waren er hele reeksen „gekken" moppen in omloop en niemand dacht eraan daar mee iets of iemand te bedoelen. Zo iets is er rage. Het verdwijnt weer, net als de Belgenmoppen. Nu is de Hulk op eens „in". De Hulk die alleen maar af en toe lelijk is. Buiten zo'n mode geplaatst is het lang niet altijd meer leuk. Ik zal het nooit meer doen. Overigens, het grapje was dat de gek niet voor gek stond (ja, sommigen zijn haast normaal), maar de directeur. Hoogachtend, P. RADEMAKER-DUYTS

Soester Courant | 1980 | | pagina 11