el l- BV Bij AUTO SMEEINGkhet gehele jaar AUTOSHOW ZOMERREKRE ATIE - ARTIKELEN Red Stars teams oppermachtig in Den Bosch Bedrijfssportcompetitie verloopt vlot I Lustrumreceptie „Eemvogels" Jan Tromp won! Weer een promoverend team bij SVV/Stam .r'f, HOMEE launus >rdeaux 2Tlspor,"W. SPRUIT Volleybal Soest" naar toernooi Bridge Bond srsbedrijf b.v. f997f f18.840,- f24.512,1 154-15555 155-12643 Nu onze speciale aktiviteiten showroom tijdelijk in het teken van SHOW en VERKOOP met o.a. Expositie Hengelsportartikelen Expositie en verkoop van WINDSURFERS door AQUA SPORT Schoolvoetbaltoernooi Nieuw bestuur bridgeclub Soest Veel jeugdvoetbal bij „Soest" Simultaan schaken Beslissingswedstrijd Jeugd Soest-Zuid „De Snoekbaars" start viskompetitie Glaasje op - toch gereden Wielrennen: Receptie SEC-zaterdag 16 17 Soester Courant van woensdag 14 mei 1980 iest - Tel. 17332 lerhoud van uw: rmingsiristallaties zink- en mastiek- ijd f Hooft standaard de fameuze Ford Auto- f matische Transmissie. En dit Ster- pakket: f sportvelden met chroom sjorringen, brede GL sier lijsten, bumporbeschermers. ifsluitbare tankdop, bekleed, -spakid stuurwiel, met hout ;ewerkt dashboard, GL deur- klcding, hoofdsteunkussens. Ster-pakketprijs WTotaalprijs voorde f Taunus Bordeaux: rder van de 5 Sterren Expo. te. komfort en veiligheid 1L itomobiel. die met al z'n K is. vooral in de uitvoering erva. f 21.3785" Jor't hele gezin. !ek de gezinssportwagen. -•vJ door Div. aanbiedingen b.v. GLASVEZEL- TELESCOOPHENGELS q t-jr van 27.95 voorluit) o.a. Windglider, Ten Cate, Treyry en Happy-glider v.a. ƒ1100,- met gratis demonstratielessen. Tevens: SPECIALE AANBIEDINGEN in SURFPAKKEN A.s. maandag 19- en dinsdag 20 mei wordt op de WZ-velden aan de Eem- weg het jaarlijks door de Soester Poli tie Sport Vereniging georganiseerde schoolvoetbaltoernooi gehouden. Er nemen dit jaar 24 basis- en 4 middel bare scholen uit Soest en Soesterberg aan deel. Op beide dagen beginnen de wedstrijden 's avonds om half zeven (18.30 uur). Op de onlangs gehouden ledenvergade ring van de bridgeclub Soest is een nieuw bestuur gekozen dat thans be staat uit de heer J. Koppen, voorzitter; mevrouw J. Jetten-Haarmans, secre taris; de heer G. Wiersema, penning meester en de heren v.d. Berg en Grin wedstrijdleiding. Zij zijn de opvolgers van mevrouw Jansen en de heren Groart en Koppe naal, die vanaf de oprichting, vijf jaar geleden deel uitmaakten van het be stuur. VOOR FIJNE VRIJETIJDSKLEDING STEENHOFFSTRAAT 66 TELEFOON 10880 Bij S.O.Soest worden in de komende dagen een aantal jeugd voetbaltoer nooien afgewerkt. Het gaat om de tro feeën: „Meester Jansen"; „Branie"; „Luilak" en „Het Lieverdje". Op Hemelvaartsdag komt „Meester Jansen" aan bod en daaraan doen mee DCG uit Amsterdam, Hermes DVS uit Schiedam, RK HVV uit Huissen, SW uit Schiedam en Soest. Om „Branie" en „Luilak" wordt zater dag 17 mei gespeeld en daarvoor heb ben ingeschreven Excelsior uit Rotter dam, NEC uit Nijmegen, TOP uit Oss, Volendam en Soest. Zowel „Luilak" als „Branie" zijn vorig jaar door Volen dam meegenomen. Tenslotte wordt zondag 18 mei om „Het Lieverdje" gestreden door Ajax uit Amsterdam, Feyenoord uit Rotter dam, Volendam en Soest èn RWDM uit België. Het beeldje staat sinds vorig jaar in de prijzenkast van Ajax. Deze toernooien beginnen steeds om elf uur en tegen vijf uur zijn de winnaars bekend. Onder auspiciën van de Schaakclub zal de heer C. Samson zo wel voor dames- als heren schaaklief hebbers, een simultaan-seance geven in het dienstencentrum Honsbergen. Dat gebeurt op donderdag 22 mei a.s., aanvang 09.00 uur in de morgen. Deel nemers wordt verzocht tijdig aanwe zig te zijn. Men hoeft er zich niet speciaal van te voren voor op te geven. A.s. zondag zal op de banen van de tennisvereniging Soest-Zuid de beslis sing vallen voor het kampioenschap in de afdeling 24 van de zondag-junioren. Het team van Soest-Zuid, bestaande uit Petra van Breukelen, Milou Ros, Karei-Jan Batenburg en Hans van Willige, deelt de eerste plaats met het Odijkse S.V.O.T. Zondag spelen de teams tegen elkaar en Soest-Zuid heeft aan een gelijkspel voldoende om zich kampioen te mogen noemen. In deze competitie versloegen de Soesters achtereenvolgens Zuijlen (7-1 en 6-2) Oog in Al (8-0 en 8-0) en speelden gelijk tegen Odijk. De Odijkse resultaten zijn wat de sets be- j treft wat minder. i De wedstrijd begint a.s. zondag om tien uur. Donderdag 5 juni a.s. start de hengel sportvereniging „De Snoekbaars" weer haar jaarlijkse zomerkompetitie. Deze bestaat uit vijf avondwedstrijden en vijf wedstrijden op zaterdagen. Er wordt gevist in twee divisies en volgens een reglementinzet zijn wis selbekers. Verder organiseert de ver eniging de wedstrijd Baarn-Soest; een dames-wedstrijd en jeugdwedstrijden. Voor informatie kan men in Soest terecht bij de heer W, v.d. Kraats, Laanstraat 72, tel. 16895. SPORT! Met vier teams trok de Soester basket balvereniging afgelopen zaterdag naar Den Bosch waar het deelnam aan een toernooi van de vereniging „Raak Meubelen". Dat het zo'n suksesvol toernooi zou gaan worden, was niet te voorzien, maar bij de jeugd, waarvan drie teams waren afgevaardigd was Red Stars oppermachtig. Alle drie de teams werden eerste, zonder een enke le wedstrijd te verliezen. Zowel een eerste plaats dus voor de meisjes adspiranten, als de jongens adspiran- ten en jongens kadetten. Doordat het eerste damesteam haar eerste wed strijd met 24-36 verloor van Raak Meubelen werd dit team helaas geen eerste, doch moest genoegen nemen met een eervolle tweede plaats. De eindstanden waren als volgt: Damessenioren: 1) Raak Meubelen. 2) Red Stars. 3) Almonte. 4) Attacus. Meisjes adspiranten: 1) Red Stars. 2) Raak Meubelen. 3) JRC Boxtel. 4) Odi. A.s. vrijdagavond recipieert het be stuur van de korfbalvereniging „Eem vogels" ter gelegenheid van de viering van het eerste bestaanslustrum. Zater dag 17 mei krijgen de leden de gele genheid om te bewijzen dat ze ook nog iets anders kunnen dan korfballen en wel door het deelnemen aan allerlei behendigheidsspelletjes. Een week la ter wordt de lustrumviering afgesloten met een serie korfbalwedstrijden waaraan ploegen van KVO uit Soester berg, Telstar uit Hoevelaken en MIA uit Amersfoort deelnemen. „Eemvogels" kende in de afgelopen vijf jaren een regelmatige groei. Soest had eerder al een korfbalvereniging: De Meteoren. De club werd door een combinatie van gebrek aan kader en interesse, opgeheven. Het restantje enthousiaste korfballers zette na een soort bezinningsperiode een bericht in de krant om te peilen wie iets voelde voor een nieuwe start. De reacties waren zodanig dat op 16 mei in het restaurant van de sporthal Beukendal de oprichtingsvergadering gehouden kon worden van wat nu de „Korfbalvereniging De Eemvogels" heet. Met enige moeite konden de eerste jaren twee seniorenteams op de been gehouden worden, die aan de competi tie deelnamen. Met het aantrekken van jeugd kreeg de club een wat bredere basis en daardoor kan men nu drie senioren-twaalftallen in het veld bren gen alsmede drie aspirantenteams en twee pupillenteams. Het ziet er nu zelfs naar uit dat er het komend seizoen gestart kan worden met een juniorenteam, waardoor de opbouw van de vereniging compleet is. Naast al deze competitie spelende mensen zijn er ook nog een redelijk aantal leden voor de recreatie, de zogenaamde reko-leden (rekreatie- korfbal). De Eemvogels hebben de beschikking over een knus, misschien wat verbor gen, veld met clubhuis, aan de Staring laan. Daar vinden de lustrumfestivitei ten plaats. A.s. vrijdag 16 mei van 19.30 tot 20.30 uur de receptie van het bestuur; zaterdag 17 mei vanaf 13.00 uur behendigheidsspelen voor de leden en zaterdag 24 mei vanaf 12.30 uur een toernooi. Maandagavond werd een Soester op de Mariastraat er van weerhouden om met zijn auto weg te rijden. Hij had teveel pp en kreeg daarom een rijver bod. In de nacht van maandag op dinsdag werd op de Dalweg een autobestuur ster aangehouden, die eveneens niet alcoholvrij was. Ook zij mocht niet verder rijden. OPEN HAARD? VERBOUWING? SHOWROOM DE VRIES SOEST KOIMINGINNELAAN 84 TELEFOON 10652 Jongens adspiranten: 1) Red Stars. 2) Attacus. 3) Raak Meubelen. 4) SVH. Jongens kadetten: l) Red Stars. 2) Akros. 3) Springfield. 4) Raak Meubelen. Rayonkampioenschappen in Baarn Voor aanstaande zaterdag start voor drie teams van Red Stars de dag van de waarheid. Nadat de meisjes adspi ranten en kadetten en de jongens kadetten kampioen zijn geworden van de kern Amersfoort, zullen zij aan staande zaterdag, 17 mei, in sporthal De Trits in Baarn gaan spelen om de rayonkampioenschappen. De num mers 1 van deze afdelingen zullen dan in juni gaan deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen. Of hier een Red Stars team bij zal zijn? Duidelijk is wel dat het een zeer sterk toernooi zal zijn daar in Baarn en dat er keihard voor geknokt moet worden wil men resultaat bereiken. De indeling van de poules is als volgt: Jongens kadetten: Red Stars Soest; Red Stars Soest Grasshoppers Den Haag R'dam Zuid OSG Utrecht Meisjes kadetten: Red Stars Soest Grasshoppers Den Haag B.O.B. Oud Beijerland W. van Zwol Utrecht Meisjes adspiranten: Red Stars Soest Grasshoppers Den Haag Goba Gorkum O.S.G. Utrecht Het toernooi in Baarn zal om negen uur 's morgens beginnen en tot 's avonds negen uur duren. Zondag 11 mei reden de jongens en meisjes van de Tempo Wielerclub een districtsontmoeting in Culemborg. Het was prachtig weer, helaas stond er een fikse wind. Erg veel last hadden ze er niet van want ze eindigden bijna allemaal voor in het peleton. Bij de 9-jarige demarreerde Jacques Jansen samen met nog een jongen. Ze namen een flinke voorsprong op de achtervolgers. Het was jammer dat Jacques op de sprint iets te kort kwam, maar hij pakte toch een mooie 2e plaats. Een nieuweling in het rennersveld Rod v.d. Ham sleepte bij de 10-jarige een prachtige 5e plaats weg. Bij de 13-jarigen werd veel kopwerk verricht door Rudolf Bon en Edwin Hop die een mooie koers reden. Ze reden zo vreselijk hard dat Arno Semper ze moest laten gaan. De 14-jarige jongens stalen de show van de dag! Dennis Bos nam gelijk de kop en hield dit knap vol, maar doordat er plots klaps een kind 't parkoers op rende schrok hij zo. dat hij een heel stuk terugzakte. Rob van Esschoten nam het over en voerde vele ronden het peleton aan met een enorme snelheid. In de laatse ronde kwam Rob iets te kort, maar Jan Tromp had nog wat reserve en kwam overtuigend als le over de streep. Door de goede prestaties van alle ren- nertjes werden zij 4e in het ploegen klassement van de 16 deelnemende ploegen uit prov. Utrecht en Gelder land. De uitslagen waren: 9 jaar Jacque Jansen 2e Jean-Paul Luiken 4e Michael Luiken 11e 10jaar Rod van de Ham 5e Marcel Jansen 14e 11 jaar Erwin Snoek 12 jaar Arno Semper 19e Marton v. Os N.G. 13 jaar Fred Tromp 5e Rudolf Bon 12e Edwin Hop 14e Rob Semper 21e 14 jaar Jan Tromp le Rob v. Esschoten 19e Waldo v. Arnhem 21e Dennis Bos 29e Foto Herman van Dam Een aanval van het Howson-team op het Procar-doel De 18e Soester Bedrijfssportcompetitie van de Soester Zakenkring verloopt vlot. Vorige week werd gestart met de voet balwedstrijden waarvan gisteravond de finales gespeeld werden. Die werden na de voorrondes bereikt door de teams van Cor du Buy Sport bv; Metselbedrijf H. J. v.d. Wardt; Howson; Garage Stam; Garage Van Dolderen; het Eerste Soes ter Schoonmaakbedrijf; Drukkerij Atlas bv; Autobedrijf Bosboom bv; Aannemers Bedrijf Grift bv; Loodg.bedrijf E. G. Kerkhof; Mercurius Golfkarton Industrie; Koks-Gesto bv en de Coca-Cola Soest. Maandag en dinsdag a.s. worden op de velden van BDC aan de Henr. Blaekweg de handbalwedstrijden van deze competitie gespeeld. De begintijd is op beide dagen 19.00 uur. Er hebben zich 18 heren en 10 damesteams aangemeld. Donderdag 22 mei en donderdag 29 mei worden in de sporthal Beukendal de volleybalwedstrijden gespeeld; zaterdag; 31 mei is tafeltennis aan de beurt (in de sportzaal „De Bunt") en tenslotte wordt deze competitie op zaterdag 7 juni af gesloten met een viswedstrijd in de Eem. Afgelopen zaterdag moest het 4e he renteam van SW/Stam promotie wedstrijden spelen, welke met promo tie werden beloond. Echter moesten ook 2 teams in de beslissingswedstrij den afhaken. Het 2e herenteam kon promotie naar de le klas niet waarma ken. Het 2e damesteam zal volgend seizoen in de districtsklasse spelen aangezien de beslissende wedstrijd te genin Armixtos verloren werd. Dames Zaterdag 3 mei trad het le damesteam aan in Zaandam voor de bekerwed strijd tegen Molenwiek. Ging de le set nog met zeer goed volleybal naar de SVV/Stam dames, in de andere sets ging het een stuk minder zodat het bekeren voor SWl voorbij is. Het 2e team moest dezelfde dag de tweede en beslissende degradatie wed strijd tegen Armixtos spelen. Te laconiek of te gespannen maar er lukte niet veel in de le en 2e set. Alles of niets spelend werd de 3e set gewon nen. Vol moed begon men aan de 4e set. Wat in het begin niet lukte, ging nu uitstekend. Een sterke serve, goede opbouw en veel aanval. Resultaat 15-2 winst. Het pleit voor de inzet van Armixtos om na zo'n dreun nog terug te komen. SVV dames waren de overtuiging weer kwijt en vielen terug in het spel van de le en 2e set. Na 1^ uur spelen moest men de meerdere erkennen in Armixtos. Degradatie is het gevolg en volgend seizoen zal dames 2 dus gaan spelen in de districts klasse. In de 3e klasse was het eind van de competitie nog spannend voor dames 7 en 8. Bij winst van dames 8 tegen BG&SV 3 zouden zij promotiewedstrij den gaan spelen i.p.v. dames 7. En zie dames 8 won en ging derhalve op 10 mei promotiewedstrijden spelen in Bussum. Helaas was daar geen succes voor ze weggelegd. Beide wed strijden gingen eervol verloren. Heren Op 1 mei speelde het 2e herenteam promotiewedstrijden in Bussum. Ook voor de heren was geen succes wegge legd. De le wedstrijd tegen K. Otto werd echter nog wel gewonnen. Maar de wedstrijd tegen de degradant uit de le klas GVC uit Hilversum kon men niet in winst omzetten. Het 4e herenteam moest met 3-0 van Limvio 3 winnen teneinde ook promo- De Bridgeclub Soest Zal op het jubi- leumtoernooi van de Nederlandse Bridge Bond vertegenwoordigd zijn door twee paren: de dames Ruitenbeek en Smits en de heren Fagel en Kelder man. Zij zijn geselecteerd naar aanlei ding van het resultaat dat behaald werd in zes wedstrijden. Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in de 2e klasse A van de afdeling Utrecht van de KNVB èn het vijftienjarig bestaan van de zaterdag-sectie recipieert het bestuur van de voetbalvereniging SEC vrijdag 16 mei a.s. van 19.00 tot 20.00 uur in de kantine aan de Bosstraat. Tot eind mei worden de resterende wedstrijden voor de clubcompetitie afgewerkt. In de groep A leidt het echtpaar Groen en staan de heren Fagel en Kelderman op de tweede plaats; in de groep B bezetten de dames Smits en Ruitenbeek de eerste plaats en staan de dames v.d. Berg en Sommers tweede; in de groep C staan de dames De Roode en De Jager één en mevrouw Copray met de heer Vis ser, twee. De ladderwedstrijd werd gewonnen door de heren Fagel en KelderiVian2. het echtpaar Groen; 3. het echtpaar Haarlemmer; 4. mevrouw De Mars en de heer v.d. Berg sr.; 5. het echtpaar Schneider en 6. de dames Seinen en Fagel. Voor het lidmaatschap van de club kan men contact opnemen met mevrouw J. Jetten-Haarmans, Stad houderslaan 120, tel. 18513. tiewedstrijden te kunnen spelen. De le en 2e set ging dat gemakkelijk, maar in de 3e set werd het nog even benauwd. De set werd toch winnend afgesloten met 15-12. Op 10 mei moest men dus nog 2 promotiewedstrijden spelen. De le wedstrijd tegen SRB uit Laren werd met 2-1 gewonnen. De 2e wedstrijd ging tegen de degra dant uit de 2e klasse Spokers. Al in de le set werden de heren van SVV/Stam duidelijk op de feiten gedrukt. Met 15-1 werden zij op alle fronten wegge speeld. Aangeslagen begon men aan de 2e set. Enorm veel inzet en een duide lijke onderschatting van de tegenpar tij. Men kon zelfs een grote voorsprong opbouwen in de 2e set, die aan het eind nog even in gevaar kwam. Gelukkig bleef de paniek achterwege. En kon men zich gaan opmaken voor de beslis sende 3e set. Een gelijkopgaande strijd tot 9-9. Toen kwam een zeer sterke fase van SVV. Zeer gedegen spelend, erg zelfverzekerd werd punt voor punt gescoord. Setwinst en wedstrijdwinst! En hierdoor een promotie nar de 2e klas. Het 5e en 6e herenteam konden in hun laatste wedstrijden niet tot winst ko men. Toch hebben deze teams een goed seizoen achter de rug. Het jonge 5e team speelde verdienstelijk en het 6e team behaalde erg veel punten met goed en gezellig volleybal. Jeugd Zaterdag 3 mei trokken de meisjes- en jongensaspiranten naar Enkbuizen. Daar vond een toernooi plaats met als inzet een plaats bij de laatste acht van Nederland. De meisjes speelden zoals nooit tevo ren, voor niets en niemand bang, hun eigen spel en legden alle tegenstand sters hun wil op. Zelfs KDS uit Wor- merveer werd ruimschoots verslagen. Op 31 mei mogen ze in Nijmegen proberen in de race om het kampioen schap van Nederland naar de top te reiken. De jongens hadden een off-day. Werd Interlance in de eerste set nog duide lijk verslagen, de tweede set werd verloren na een 10-4 voorsprong. Tegen Valbovol hoefde maar één set gewon nen te worden. Het werd een spannen de wedstrijd, beide ploegen gingen gelijk op. Valbovol won échter beide sets en liet de SVV-jongens met een kater achter.

Soester Courant | 1980 | | pagina 17