9 m TF?r gratis Concertreis Nederlands Motet en Madrigaalkoor artihome brilmode De Soester Courant vertelt u alles! lil JOH. METS Wijnkoperij WONING? butzelaar o.a. Polaroid, Marwitz, Atrio Menrad, Porche Carrera, Ray Ban OWP, Silhouette vanaf 27,50. In mei hoort een ei 101 BOEKEN IN PRIJS VERLAAGD Laat uw ogen deskundig beschermen met een zonnebril van Van Essen Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN .Os dagelijks vers verkrijgbaar bij ZoektUeen makelaardij zoek uw woning zelf uit! Zaterdagmiddag- muziek Utrechtse Domkerk Oogmeting volgens afspraak Gediplomeerd optometrist lid O.V. Birkstraat 2 Soest 02155 -1 28 74 EGGS boekhandel Met de Zonnebloem naar het Luchtvaartmuseum Grote autocross op Hemelvaartsdag Inrijverbod vrachtwagens Dorresteinweg Open-huis Foxboro enorm sukses Interieuropname Ripon Cathedral Gespreksavond voor alleen staande ouders Burgerlijke stand 'S;S'ïiïMv:\ w'<ïy gesloten. VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) kom naar middel wijkstraat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie, Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Soester Courant van woensdag 14 mei 1 béter wonen Beter wonen begint bij een goed interieur advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze uit een exclusief assorti ment meubelen, wandsystemen, eethoe- ken, slaapkamers en verlichting. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1a in Soest. Het programma van het concert, dat zaterdag 17 mei a.s. in de Domkerk te Utrecht zal worden gegeven ziet er als volgt uit. Cantate nr. 35 van Johann Sebastian Bach en het Clavecimbel- concert g moll van Johann Sebastian Bach. De uitvoerenden zijn de Dom cantorij o.l.v. Maarten Kooy, Ans van Dam, alt en Jan Jansen, clavecimbel. Aanvang 15.30 uur. De toegang is vrij. Daarom krijgt U bij aankoop van minimaal ƒ25,-uit onze mei-aktie het grappige cartoonboekje (Snel reageren voorkomt teleurstelling) Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 De Zonnebloem afdeling Soest/Soes- terberg heeft een nieuw uitstapje aan haar aktiviteiten toegevoegd nl. een bezoek aan het nieuwe Luchtvaart museum te Soesterberg. Aan dat bezoek kunnen deelnemen: langdurig zieken, gehandicapten en hulpbehoevende bejaarden. Dit bezoek vindt plaats op dinsdag 17 juni a.s. in de ochtenduren. Opgave voor deelname kan vóór 24 mei a.s. worden gericht aan: voor Soesterberg Mevr. F. J. Luyf- Molenkamp P. Lorentzlaan 24, tel. 03463-1636 of mevr. G. H. Tammer-van Dijen van de Griendtlaan 2 tel. 03463- 1630. voor Soest Mevr. C. A. Verduyn-Ma- joor Olijkeweg 30, tel. 02155-16301 of mevr. A. van Hoorn-Koehoorn Insin- gerstraat 27, tel. 02155-19875. Op deze adressen zal men ook graag wat aanmeldingen ontvangen van dames en heren die op 17 juni 's mor gens willen helpen met autovervoer en begeleiding van de gasten. Op Hemelvaartsdag organiseert het Cross Team Soest een grote nationale autocross op een terrein aan de Ko ningsweg. Onder de 90 deelnemers bevinden zich ook enkele cracks uit Soest. Het „spektakelstuk van de dag" zal ongetwijfeld de „kraak-croos" zijn, wat niets te maken heeft met het actuele kraken, maar alles met de deelname van minder geroutineerde autobestuurders, die op dit wedstrijd- onderdeel mogen uitkomen. De cross begint om 13.00 uur; de toegangsprijs is vier gulden en voor kinderen tot en met 12 jaar tweeëneen- halve gulden, terwijl gratis gepar keerd kan worden. Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten om onder de geplaatste borden nr. 17A van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeertekens die het inrijverbod voor vrachtauto's op de Dorresteinweg aangeven voor het gedeelte tussen de Laanstraat en de Industrieweg, het onderbord met de tekst „Geldt niet voor bestemmingsverkeer" te plaat sen. Op 23 november 1971 heeft het college besloten tot het instellen van een inrijverbod voor vrachtauto's voor dat gedeelte van de Dorrestein, met als reden dat de Dorresteinweg waar aan veel woningen gesitueerd zijn, geen funktie zou mogen vervullen als toevoerweg naar het industrieterrein. Thans is echter gebleken dat het voor enkele aan de Dorresteinweg gevestig de bedrijven niet mogelijk blijkt te zijn voor de aan- en af voer van diverse goederen zorg te dragen in verband met het inrijverbod voor vrachtauto's. Het open-huis dat het op het Soester industrieterrein gevestigde bedrijf Foxboro vorige week hield, is een enorm sukses geweest. Niet minder dan 163 bezoekers maakten van deze gelegenheid gebruik zich in het bedrijf nader te oriënteren. Het open-huis werd opgezet om aan personeel te komen. Foxboro had onge veer dertig vacatures, waarin ondanks vrij veel adverteren en een stand op de banenmarkt van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Amersfoort, niet in kon worden voorzien. Het open-huis werd als een soort „laatste poging" gezien en naar nu blijkt met grote gevolgen. Van de 163 bezoekers vulden er liefst 82 een sol licitatieformulier in en met hen komen op korte termijn oriënterende gesprek ken. Onder de bezoekers waren veel dames, maar ook veel jeugdigen en de direc tie van Foxboro is van mening dat eens te meer bewezen is dat de kreet dat jongeren niet willen werken, een fabeltje is. Van de bezoekers kwamen er 12 uit Amersfoort, 30 uit Baarn en 121 uit Soest. Dirigent Carel Laoüt tijdens de opname van de vorig jaar uitgebrachte plaat in kerk van de Paters Cisterciënsers in Nieuw Kuyk (N.Br.). Het Nederlands Motet en Madrigaalkoor zet ook dit jaar haar traditie voort, met het maken van een concertreis naar het buitenland. In de vijftiger jaren opende zij de reeks met een succesvol concert in Mayen W. Duitsland, welke aanzet leidde tot vele malen optreden ook in de andere om liggende Europese landen w.o. Engeland, Frankrijk en België. Reeds in 1977 ontvingen zij een uitno diging om te komen musiceren in de York Minster in Engeland; door om standigheden was men echter niet in staat hier eerder op in te gaan. Thans is het zover, op 22 juni vertrekt het koor naar Engeland per bus en boot van Europoort naar Huil. Vervolgens reizen zij naar Lindley Lodge in Masham, waar zij logeren op een 19e eeuws landgoed waaraan zelfs de kantelen niet ontbreken. Op Pinkstermorgen zal het koor o.l.v. haar dirigent Carel Laoüt medewerken aan een liturgische dienst in de „Ri pon Cathedral", een van die prachtige Engelse kathedralen waar het een ge noegen is om te musiceren. Tijdens deze kerkdienst zullen er wer ken ten gehore worden gebracht van Haydn, Schütz, Mozart en Bruckner. Op 2e Pinksterdag geeft het koor in York Minster een middagconcert met een uitgebreider programma. Het steeds weerkerend streven om ruimten te zoeken met een inspireren de akoestiek, vindt hier haar hoogte punt mede door het prachtige inte rieur van deze kathedraal. Tijdens het bezoek aan York staan ui teraard meerdere evenementen op het programma, zoals het deelnemen op zaterdagavond aan een middeleeuwse maaltijd in de Merchant Adventurers Hall. Voor deze gelegenheid waaraan men op speciaal verzoek deelneemt in mid deleeuwse kledij, hebben de meeste koorleden een eigengemaakt kostuum bij zich. Ook een rondrit op de le Pinksterdag door de „Moors and Dales" met als hoogtepunt een bezoek aan Rievaulx Abbey, een ruïne van een klooster met een practisch gave 13e eeuwse kerk, staan op het programma en als het weer het toelaat zullen zij geza menlijk picknicken. Op maandagavond vertrekt het koor weer naar de haven van Huil om met de nachtboot naar Rotterdam terug te keren. Het zal voor vele koorleden moeilijk zijn, de dagelijkse gang van zaken in de loop van de daarop volgende dins dag, weer op te nemen. GEBOREN: Mya Jacomina Cornelia, dochter van J. P. M. Besters en J. L. M. Uilen broek. - Tamara Paulina Elisabeth, dochter van A. P. Breukel en C. J. C. van der Meij. - Barbara, dochter van J. H. van Heiningen en J. B. M. Ma joor. - Floris Philippe, zoon van J. H. Elshof en H. C. M. J. M. Wooning. - Joost, zoon van A. H. J. F. Berghuis en E. M. Bijnsdorp. - Anita Johanna, dochter van J. G. Bodewes en J. M. M. de Beer. - Pascal, zoon van L. van den Busken en A. A. M. Schoonder- woerd. - Keziban, dochter van I. Tun- cay en Qakir. - Linda Maria Eli sabeth, dochter van P. C. Blokpoel en A. M. E. Roos winkel. - Roy, zoon van F. Tans en M. J. Kareisen. - Marie ke Suzanne, dochter van N. F. O. Meeuwens en M. de Klerk. - Clemens Hendrik, zoon van A. Overeem en H. Koops. ONDERTROUWD: Godefridus Joseph Maria de Groot en Annemarieke van den Wijngaard. - Wilhelmus Gijsbertus Nicolaas de Beer en Johanna Christina Wieman. - Adrianus Hendrikus Maria van den Breemer en Mijani Lesly Hahury. GEHUWD: Harinaam Balgobind en Tjanderwatie Rosiek. - Rolandus Adrianus Johannes Bon en Cornelia Johanna Floor. - Au gust Heinrich Pickhard en Paulina Alijda Schoonderbeek. OVERLEDEN: Antonius Franciscus Maria Mutsaers, echtgen. van M. J. Vis. - Diena Koop man, wed. van H. Colvoort. - Roelof van Hornsveld. - Trientje van Veen, echtgen. van B. J. Jeronimus. - Klaas Smit, echtgen. van P. Visser. - Bijl tien Bokma, wed. van G. Terpstra. Vanaf januari van dit jaar organiseren vrijwillige medewerkers van de Stich ting Maatschappelijke Dienstverlening Soest gespreksavond voor alleenstaan de ouders. Tot nu toe werden er vier van dergelijke avonden gehouden en daarop is de behoefte aan zo'n ge- spreksmogelijkheid duidelijk geble ken. Deze avonden zijn bedoeld voor zowel jonge als oudere alleenstaan den; vaders en moeders; gescheiden mensen, ongehuwde moeders, wedu wen en weduwnaars; met of zonder kinderen thuis. De laatste avond van dit seizoen wordt gehouden op a.s. dinsdag 20 mei, aanvang 20.00 uur, in het dorpshuis De Borg aan de Willaert- straat'in de wijk Overhees. Het thema is dit keer. „Hoe sta je zelf en je kinderen tegenover het aangaan van nieuwe kontakten?" De toegang is vrij. Voor inlichtingen kan men bellen tel. 21393 of 16511. Dinsdags SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST -TELEFOON 02155-20202

Soester Courant | 1980 | | pagina 3